LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 October 15 £jp PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. TWEEDE KAMER. INSTELLING VAN BEDRIJFSRADEN. Komt men over den hond, dan komt men over den staart; de Kamer moest gis teren nog over den staart van het bedrljfs- raden-ontwerp heen. Daarbij waren eerst eenlge stemmingen aan de orde, die echter heel vlot verliepen, immers: De amendementen van den heer Kuiper, waarvan wij den Inhoud de vorige week hebben vermeld (zij betroffen het, in be paalde gevallen, imperatief stellen van het advies van den Bedrijfsraad, benevens een zekere verruiming van zijn uitvoerende taak) werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Enkele tegenstanders slechts vroegen daarvan aanteekenlng. Er bleef tenslotte nog een amendement van den heer Kupers, om aan den Bedrijfs raad in beginsel ook het recht van enquête toe te kennen. Dit zal echter alleen kun nen worden uitgeoefend, wanneer een bij zondere wet daartoe heeft gemachtigd. Tegen het toekennen van de enquête bevoegdheid hebben eenlge sprekers (de heeren Kortenhorst en Amelink) ernstige bezwaren aangevoerd. Zij wezen er op, dat de bedrljfsraden geen organen zijn om een dergelijke bevoegdheid aan toe te kennen: zelfs provincies en gemeenten bezitten die bevoegdheid niet. Ook de heer Wijnkoop was er tegen, maar om heel andere rede nen: we hebben hier te doen zei hij met een schljnbevoegdheid voor schiln-be- drijfsraden. De Minister had ook van zijn kant ern stig bezwaar en betoogde, dat het hier toch inderdaad zou beteekenen een bevoegd heid, die andere en oude publieke organen niet bezitten en waarvan zeer vermoede lijk toch geen gebruik zou worden ge maakt; verder dan het principe der ver ordenende bevoegdheid moet men op het oogenbllk niet gaan. De Kamer heeft het amendement met 56 tegen 29 stemmen verworpen. Vóór de sociaal-democraten, de vrijzinnig-democra ten en de heer Floris Vos. Hierna is aan de orde de eindstemming over het wetsontwerp, Nadat de heeren Kortenhorst en Peere- boqm (de laatste onder veel rumoer) hun stem tegen- het ontwerp hadden gemoti veerd, werd dit met 67 tegen 19 stemmen aangenomen. Tegenstemmers waren de liberalen, de staatkundig-gereformeerden, de communisten, de christelijk-historischen Weitkamp en Langman. de katholiek Kor tenhorst. de anti-revolutionair Visscher. de plattelander Braat en de hervormd-gerefor meerde Peereboom. Verschillende leden kwamen Minister Verschuur gelukwenschen. UITBREIDING DER ENKELVOUDIGE KAMER. Vervolgens heeft het Lagerhuis zich bezig gehouden met enkele bezuinigingsontwer- pen op justitieel gebied. Het ontwerp, om voortaan aan alle recht banken een enkelvoudige kamer te verbin den. ook voor burgerlijke zaken en han delszaken. lokte slechts een zeer kort debat uit, waarvan niets behoeft te gorden ver meld. Het ontwerp werd aangenomen. LEEFTIJDSGRENS VOOR RECHTERLIJKE AMBTENAREN. Hierna was aan de orde het wetsontwerp om voor rechterlijke ambtenaren een leef tijdsgrens te stellen, en wel van 70 jaar, zaodat zij bij het bereiken van dezen leef tijd hun ambt zullen moeten neerleggen. De heer Tilanus was hier echter nog niet mee tevreden en lichtte amendemen ten toe, om de leeftijdsgrens te steilten op 65 jaar, welke denkbeeld door den heer Duys en door den Minister van Justitie werd bestreden. Laatstgenoemde wees er op, dat zoodoende de rechterlijke ambte naren in ongunstiger positie zouden komen dan de overige. De heer Tilanus hield ech ter vol. doch maakte alleen voor de leden van den Horogen Raad een uitzondering. Echter: de Kamer moest ook voor de andere rechterlijke ambtenaren van de amende menten niets hebben en verwierp ze met 62/22 stemmen. Het ontwerp werd aangenomen. HET OPENBAAR MINISTERIE. Zonder debat of stemming werd het derde Justltieele wetsontwerp aangenomen waardoor aan het Openbaar Ministerie wordt vergund in burgerlijke zaken voort aan geen conclusie te nemen en niet bij de behandeling tegenwoordig te zijn. OPCENTEN OP DE TARIEVEN. De Kamer heeft vervolgens een begin gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp tot het heffen van 30 op centen op de tarieven. De eerste spreker, de heer Blerema, heeft het ontwerp op de bekende gronden bestreden. Hij bestreed de opvatting, als zou men nu nog langer van een fiscaal tarief kunnen spreken. Reeds verleden jaar verklaarde dr. Colijn, dat met 10'/o de grens der fiscaliteit wordt bereikt. Bovendien dit ontwerp is bovendien in strijd met den geest van latere internationale ver dragen. Het kan voor onzen handel de grootste moeilijkheden meebrengen en de gevaren voor het bedrijfsleven vergrooten. De liberalen zullen dan ook onmogelijk yoor dit ontwerp kunnen stemmen. In anderen geest sprak de heer Fleskens, die. evenals dr. Blerema, wel pleitte voor een technische herziening van het tarief, maar voor dit ontwerp zou stemmen, om dat het financieel noodzakelijk is. Hij meende echter de aandacht van den mi nister te moeten vestigen op een radio- belasting. Wanneer deze op f. 5,- per toestel werd gesteld, zou zij 3 millioen gulden kunnen opbrengen. Laatste spreker van den dag was de heer Kersten, die zich names de staat kundig gereformeerden tegen het ontwerp verzette, omdat het de moeilijkheden voor het bedrijfsleven zou vergrooten en even zeer voor den landbouw. Daardoor zal de werkloosheid nog toenemen en het leven zal bovendien duurder worden. De minis ter dient andere middelen te bieden, om ALPHEN. De tweede feestavond van den B.V.L. Ook de tweede propaganda-avond van den Bijz. Vrljw. Landstorm ter gelegenheid van het 12'/2 jarig bestaan is 'n groot succes geworden. De leiding van dezen avond berustte thans bij den 2en voor zitter den heer C. Koren Behalve de ver schillende sprekers van den eersten avond was nu ook aanwezig Luit. Gen. Duymaer van Twist die eveneens een gloedvolle rede uitsprak, daarbij de aanwezigen wij zende op den ernst der tijden en hen opwekkende tot saamhoorigheid en trouw aan wettig gezag, Vorstenhuis en Vaderland. Namens de Landstormcommissie Z.HAV. werd door Majoor Boots aan den plaatse lijken leider den res, le luit. L. Verleun een fraai stoffelijk blijk van waardeering aangeboden voor de door hem vele voor de afdeeling bewezen goede diensten. Beroepen. Tot predikant bij de Ned. Hen-. Kerk alhier is beroepen ds. Eerbardt van Workum. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. De brandweer kon niets uitrichten. In den afgeloopen nacht is het dubbel woonhuis in den Nesse-polder No. 2 en 3, bewoond door Schellingerhout eri Busser tot den grond toe afgebrand. Gisteravond omstreeks elf uur is de brand uitgebroken, terwijl de bewoners zich reeds ter ruste hadden begeven. Op het geschreeuw van een kind werd men wakker en kon men zich nog bijtijds in veiligheid stellen, alles in de woning achterlatende. De brandweer, die na het alarm met een tweetal motor spuiten uitrukte, kon het terrein van den brand niet bereiken, daar het perceel zoo danig geïsoleerd ligt, dat dit slechts alleen per rijwiel of vlet van de Gouwe af is te bereiken. Beter had men derhalve de aan het Rijneveld bij de firma Den Ouden voor deze omgeving gestationeerde brandspuit kunnen waarschuwen, die men per vlet kan vervoeren. In hun angst hebben de bewoners hier aan blijkbaar niet gedacht. Hoewel de brandweer nog getracht heeft verschillende slangen aan elkaar te koppelen, l:on zij niets uitrichten. Huis en inboedels gingen verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak moet waarschijnlijk werden toe geschreven aan het drogen van kleeren bij een kachel. o OPENING BAZAR „ONDERZOEKT DE SCHRIFTEN". Grootc belangstelling. Door de Chr. Jongel.-Ver. „Onderzoekt de Schriften" wordt in de Nutszaal een 3-daagsche bazar gehouden ten bate van haar bibliotheek. Na het gemeenschap pelijk zingen van' den avondzang werd de officieele opening verricht door den eere voorzitter ds. Johs. Stehcuwer. Deze moest allereerst een teleurstelling mededeelen. n.l. dat de burgemeester we gens ambtsbezigheden bericht van verhin dering had gezonden. Na een hartelijk welkom tot de aanwe zigen, zeide spr.: „Wat ons hier samen- biengt is vanzelfsprekend het werk van de jongemannen van „O. D. S.,\ Jonge mannen vol enthousiasme, levensmoed en kracht waarvan de SpreukendLnter zegt: „Want der jongelingen sieraad is hun kracht". Toen ze bij mij kwamen met deze plannen, hebben zij mij een getal ge noemd, dat zij noodig hadden ik spreek hierbij in verleden tijd, waarvan ik ben geschrokken. Ouderen zijn toch niet zoo enthousiast. Het ongeloof is echter meer beschaamd geworden. Als ik thans deze prachtig ingerichte zaal zie veel ik mij reeds beschaamd. Ook in onze gemeente blijkt men voor dergelijke aangelegenhe den steeds zeer enthousiast. Dat „O. D. S." veel goede vrienden heeft, bleek reeds aanstonds na de gevormde plannen tot het organiseeren van dezen bazar. Ik denk hierbij aan hel vele werk van de meisjes- vereenigingen ..Het Mosterdzaadje" en „Lydia", zoomede van vele particulieren, die reeds dadelijk wondergoed voor den dag kwamen. Alle medewerkers hartelijk dank. Nu komt echter noe 't voornaamste, nl. de bazar! Om een St. Nicolaas-uitdruk- king te gebruiken: „vol verwachting klopt ons hart." Welk getal zal het nu worden? De spanning neemt toe, doch de grootste spanning komt eerst den laatsten avond als alle dubbeltjes, kwarties, ja guldens en rijksdaalders geteld zullen worden. Een bekend spreekwoord zegt: „Ben je over den kop, dan kom je over den staart." Als ik zoo eens rond zie. zeg ik wij zijn reeds over den kop en komen zeker ver over den staart. Het moet echter niet bij praatjes blijven, maar tot daden komen, zult ge zeggen. Juist! Steunt daarom het heerlijk werk en doel der jongemannen, die het goed hebben begrepen hun vereeniging „Onderzoekt de Schriften" te noemen. Het onderzoeken van den Biibel als het boek der boeken. Naast den Biibel als het hoofd- boek der boeken zijn echter nog vele an dere goede boeken. Moge de wensch der jongemannen, n.l. de uitbreiding hunner bibliotheek dan ook in vervulling gaan, om ook uit deze boeken hun wijsheid te kunnen vermeerderen Laat ons streven zijn voor en achter hen te staan. Dat zij ook zelf beschaamd worden en zullen zeg gen: „niet wat heeft de gemeente, doch wat heeft God het welgemaakt." Toont dit dan met uw daadwerkelijken steun. Wij raden een ieder, die belang stelt in het werk van „O D. S." aan den bazar te bezoeken. Wij twijfelen geenszins aan het welslagen daarvan. Buiten een groot aan tal stand met handwerken, kunst-, luxe- en huishoudelijke artikelen treft men de gebruikelijke attracties aan, als rad van avontuur, een magnifieke bloementent, de grabbelton, sioelbakken enz Bovendien is op het podium een prachtige theetuin ingericht, waarbij de verlichting een aar dige en gezellige sfeer oplevert, en de be- aan geld te komen. De salarissen en pen sioenen zijn nog veel te hoog. Tot zoover ds. Kersten. Door deze houding der staatkundig gereformeerden staat vast, dat (in een voltallige Kamer) reeds 45 of 46 leden tegen het ontwerp zullen stemmen. Maar het zal. naar onze verwachting, niettemin met kleine meerderheid wor den aangenomen. HAGENAAR. zoekers, na een bezoek aan de verschil lende stands zeker tot een aangenaam zitje noodt. Het geheel werd afgewisseld door muziek van de mandolineclub „Onder Ons" onder leiding van den heer B. Polak, het geen de geanimeerde stemming onder de aanwezigen nog belangrijk deed verhoo- gen. Ook heden- en Donderdagmiddag en avond zal de bazar geopend zijn. Onze plaatsgenoot P. G. Tuyn, slaagde aan de Rotterdamsche school voor Optiek voor het diploma opticien. Door den heer van VI. uit de Raad huisstraat werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing of ontvreemding van een konijn z.g. Vlaamsche reus. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Christiaan, zn. van Dirk Nasveld en van Johanna Maria van der Melj Jan, zn. van Abram Theodoor van der Meij en van Pieternella Anna van Eek Cornelia, d. van Arie Cornells Leeuwen- burgh en van Johanna Alida Maria Kur- pershoek Petronella, d. van Frans Los en van Adriaantje de Graaf Theodorus Theresia, zn. van Petrus Johannes van Klink en van Maria Josephina Hoogen- boom. Gehuwd: Johannes Kennis, jm. 24 jaar en Agatha Maria Verbij, jd. 20 jaar Petrus Theodorus Bakker, jm. 31 jaar en Anna Maria Schaf er, jd .26 Jaar. BOSKOOP. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Groeneveld, Nieuwstraat 38 F. L. v. Es, Reijerskoop 197. Vertrokken: Wed. Donkersloot naar Rot terdam J. W. G. Gomes, naar IJmuiden W. Tijsterman naar Alphen A. Boere- fijn, naar Reeuwijk A. R. Brand naar Oudewater W. N. v. Nooten naar Mep- pel. Burgerlijke Stand. Geboren: Willy, z. van W. Beekhuizen en G. v. Zwanenburg Marie Wilhelmina d. van J. Hoogeveen en W. v. d. Steur Jacoba Martina, d. van J. v. d. Wal en G. v. Herteem Jan, zn. van L. Erkelens en J. Colpa Adrianus, zn. van A. Kra nenburg en O. v. Rijs Suzanna Klara, dr. van P. J. C. de Vogel en M. H. Klaver veld Cornelia, dr. van J. J. de Vink en A. J Lisman. Getrouwd: N. Wilschut, 28 j. en J. de Groot, 23 j. Overleden: Willem Anker, 62 j. Gegund. Aan den heer J. v. d. Vliet, aannemer al hier. is opgedragen de bouw van een brood bakkerij met woonhuis, voor rekening van de firma De Groot alhier. De Dinsdag-beurs. De beurs, die alhier eiken Dinsdagmid dag in het Veilingsgebouw wordt gehou den mag zich in een buitengewoon druk bezoek verheugen. Het aanbod echterovertreft verre de vraag, zoodat vele kweekers weder onver richter zake huiswaarts keeren. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 30 October, zal de Zondags dienst worden waargenomen, door dr. A. S. Kater. Onze plaatsgenoot de bakker v. d. N. had te Hilligom het ongeluk te flets door een auto te worden aangereden, met het gevolg, dat hij een pols brak en een groote wond aan zijn arm opliep. LEIDERDORP Commissie voor Jeugdige werkloozen. Een commissie, die zich ten doel stelt de jeugdige werkloozen bezig te houden is in het leven geroepen. Zij bestaat uit de heeren ds. J. J. Dijk, ds- G. J. Streeder, D. de Haas, M. Splinter M Pzn. en P. E. Viervant Tukker. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van A. van Laar en A. van Opijnen Pieter, zoon van P. Zwaan en M- van Tol. Lezing over „Veevoeding". De Chr. Jonge Boerenvereeniging, in cómbinatie met de Coöp. Inkoopvereeni- ging .Rijnstroom" hield een openbare ver gadering in het Café Ramaker. De leiding bestond uit den voorzitter der eerstge noemde vereeniging, den heer H. Roest. Nadat deze de vergadering op de gebrui kelijke wijze en met een woord van wel kom, had geopend, gaf hij het woord aan den Ir. P. Verhoeve te den Haag, die een causerie hield over „Veevoeding." Spreker zette in een uitvoerig en alleszins duide lijk betoog uiteen, op welke wijze, en waar mede het vee moest worden gevoederd, om de beste productie van melk en vleesch te verkrijgen, ten voordeeie van den boer. Rationeel en controleerend moet hierbij worden beoefend. Na deze interessante, voor belanghebbenden gehouden lezing, werd er door spr- nog tal aan hem ge richte vragen, practisch en duidelijk be antwoord. De voorzitter dankte den heer Verhoeve voor de nuttige wenken door hem verstrekt, en sprak de hoop uit dat velen er hun voordeel mee zouden doen. De heer J. de Graaf sloot de bijeenkomst met dankgebed. Dezer dagen stonden alhier 63 werk loozen ingeschreven. Door den storm is de Boschpolder- molen ernstig beschadigd. Een belang rijke som zal het kosten, de molen weer te laten herstellen. LEIMUIDEN. Voor den cursus „Eerste hulp bij on gelukken" die onder leiding van dr. D. Stapensea alhier gegeven zal worden be staat reeds veel animo. Niet. minder dan 23 deelnemers en 39 deelneemsters hebben zich hiervoor aangemeld. Bij opening van dezen cursus hoopt het geheelc Groene Kruis-Bestuur dat den eersten stoot aan dezen cursus gaf, tegenwoordig te zijn. NIEUWKOOP. Het laatste spaargeld gestolen. Des avonds tusschen 7 en 10 uur is bij den alleenwonenden 70-jarigen arbeider J. C. van der W- in de Kerkstraat alhier tij dens zijn afwezigheid ingebroken, door vernieling van het deurslot. Uit een doosje dat in een kast stond, is een laatste spaar- duit van f. 90.ontvreemd. Opleving in de Industrie. Bij de Venn. v. d. Fa. Gebr. Bodegraven, fabrikanten in ijzerwaren alhier, zijn in de laatste dagen weer zooveel orders bin nengekomen. dat weder op volle capaciteit gewerkt kan worden. Alle tijdelijk ontsla genen zijn weder te werk gesteld. Adres inzake de steunregeling. De besturen van de verschillende ar- beidersvereenigingen hebben een" adres gericht aan den raad om de steunregeling voor de werkloozen te verhoogen met f. 1per week en te brengen op f. 9. en de kindertoeslag te brengen van 50 op 75 ct. per kind. De Varkenscrisiswet. De secretaris van de Gewestelijke Var kenscentrale. de heer Markman uit Ter Aar, zal binnenkort in deze gemeente een paar middagen zitting houden ten behoeve van de vrljstelHngsaanvragen voor huis slachting. o NIEUWVEEN. Vergadering „Het Groene Kruis". De vereeniging „Het Groene Kruis" hield een ledenvergadering in café v. Eijk. Het bezoek was matig. De heer P. Sprelj opende en deelde mede dat burgemeester J. W. Geesink als voor zitter en als lid van het Groene Kruis be dankt heeft. Met kennisgeving afwezig waren de da mes L. Schrama, Gersse en de heer J. Augustinus. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. De Secretaris las het jaarverslag voor, waaruit bleek dat het vereenigingsjaar een rustig verloop had. Van het uit te voeren bouwplan is niets terecht gekomen, daar de loterij niet slaagde. De T. B. C. Bestrijding Vereeniging heeft kans gezien om 2 patiënten met steun van de gemeente uit te zenden. Veelvuldig gebruik is gemaakt van het verplegings- materiaal. Het verslag van den penningmeester sloot, met een bataig slot van f. 531.82. De heeren C. Udo en C. v. Dijk werden belast met het nazien der boeken, die in orde werden bevonden. De begrooting werd voorgelezen en vastgesteld op f307. De hoogtezon vormde een punt van be langrijke bespreking. De bedienaar der hoogtezon ontving f.50 per jaar en moest 2 middagen per week klaar staan om pa tiënten te behandelen. Daar de hoogtezon veel electrische stroom verbruikt, werd gevraagd om f.75 Het bestuur kan zich vereenigen met het gevraagde maar dan moeten de tarieven verhoogd worden. De vergadering stelde de volgende ta rieven voor behandeling aldusvast: lo'. voor hen. die bij dokter Wout in het fonds zijn en lid zijn van „Groene Kruis" f. 0.20 per behandeling; 2o. voor hen die lid van het „Groene Kruis" zijn, en niet in het doktersfonds f. 0.40 per behandeling; 3o. zij, die geen lid zijn van 't „Groene Kruis" f. 0.60 per behandeling. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend de heeren v. d. IJsel, C. de Vries en mej. Gersie. welke alien herkozen werden. In de vacature ontstaan door het be danken van den heer J. W. Geesink werd gekozen D. Roodenburg. Uit de vergade ring werd de heer P. Spreij tot voorzitter rrgkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Lek wat er gebeurt met de opbrengst der bloempjesdagen ten bate van de T. B. C. bestrijding. De voorzitter antwoordde, dat thans al het geld aan de plaatselijke vereeniging komt. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering werd benoemd dr. B. Nout, met als plaatsvervanger de heer C. de Vries Hierop volgde sluiting der verga dering. o NOORDEN. Hoog water. Het water van de Kromme Mijdrecht is door den velen regen van den laatsten tijd buitengewoon gewassen en is in de laatste paar weken bijna even hoog als bij de groote doorbraak in November 1928 Ook in den polder Nieuwkoop (de z.g. Droogmakerij) is het water buitensporig hoog, wat mede veroorzaakt wordt, omdat men niet op volle capaciteit malen kan, daar de bemaling gedeeltelijk in repa ratie is. RITNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond te halfacht uur. in openbare ver gadering bijeen ter behandeling der vol gende punten: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling voorstel van den heer C. van Tol inzake overeenkomst met de gemeente Leimulden hulp bij brand. 4. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1933. 5. Comptabel besluit. ROELOFARENDSVEEN. Bedankt. De heer E. J. Beens. cand. te Oudenrrijn (U.) heeft voor het beroep der Ned. Herv. Kerk alhier bedankt WADDINXVEEN Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Maan dag a.s. des n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemd raadslid, den heer A. den Boon. 2. Verslag van de vergadering van 15 September 1932. 3. Mededeelingen, ingekomen stukken HEDEN: Nutszaal: De Dageraad. Spr. d,«J Constands. 8 uur nam. Oud-Hortuszlcht: Leidsch Radlovc ,[02ÏÏ1 R. P. Wirix. 8 1/4 uur nam. Remonstr. Kerk: Lezing van dr Banning, 8 u. 15 n.m. Wijkgebouw Levendaal: Mej. aver de tabernakelzending in p.. dian 8'/i uur nam. Donderdag. Nat. Laboratorium: Lezing over tisme, 8 uur, n.m. Mij Nutszaal: Ver. tot Bev. der Bouyj-. Spr. de heer H. Martin, over 17de t?| sche schilderkunst. 8 uur nam. P. va Pieterskerk: Concert Toos Schleijer Bé- Prins en Hennie Schouten. 8.15 uur Ral Stadsgehoorzaal: Jubileumconcert zij onze leus", 8 uur n.m. Volkshuis: dr. v. Bockel over 2^ verpleging, 8Vi uur n.m. Katwijk aan Zee (Zaal v. Chr BK. i Uitvoering der Zangschool „Katwijk-, uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeente Bijbellezing te 8 uur nam. R. P G. L Ba 8 3. va f lenst oorb iche BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd. 8 uur „Zeg ja". Zondag nm. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr.. 8 uur d^H „De boelenkoning". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag n.m. 1 en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uurt:Bf „Das Lied einer Nacht". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur „Berlin Alexanderplatz". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur h dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdieik; >de, apotheken wordt van Maandag 24 OSi trati tot en met Zondag 30 October a.s. rg ene genomen door: apotheek M. Bcripprai Vischmarkt 8, telef. 552. ■ate aar fed. an 3oess enz. om daarop zoonoodig te 4. Aanvulling der steunregelin; werkloozen en voorstel inzake brandö| bijslag. 5. Aanvullingssubsidie burgerlijk r bestuur en comité voor steunverleemu I 6. Verordening op de heffing en kol dering van schoolgeld. 7. Verzoek om verlaging der keur: tarieven. 8. Kasgeldregeling met de woninfta vereeniging „Waddinxveen". 9. Verzoek van mej. C. A. Verhei Utrecht om vergunning tot het make:/ eén landhoofd in den berm vatsf Brugweg. 10. Idem van den heer G. Macdaa.'( Krimpen aan den IJssel. 11. Voorstel tot vaststelling van van het bouwterrein der gemeente tuj Kerkweg en Julianastraat. 12. Verzoeken om grond langs deJali' straat. 13. Vermindering en ontheffing 1 schoolgeld. 14. Verzoeke om ontheffing van how belasting. 15. Begrootingswijziging. De a.s. collecte van het Crisis-Coraiti In de laatst gehouden vergadering" het plaatselijk crisis-comité is be# binnen enkele weken weer een collet langs de huizen der ingezetenen te «ij niseeren. De nood is bij tal van klq middenstanders, waaronder vooral tuinders, zóó hoog gestegen, dat hulpt dringend geboden is, terwijl de noot gelden ontbreken om ook maar eenigS dien nood te lenigen. Giften in zooals aardappelen, erwten, boonen l kleedingstukken enz. zullen events dankbaar worden aanvaard. GetracmJ worden de inzameling te doen gescWw door jonge meisjes- Verschillende ij™ collectrices zijn reeds bereid gevoo» hare medewerking te verleenen. Een co gend beroep wordt op de ingezetenen F daan deze meisjes niet met ledige hant; weg te zenden. Nog nooit is tevergeefs I beroep gedaan op den offerzin of saamhoorigheidsgevoel van de dinxveensche burgerij. Laat dat ooi weer zoo zijn. En bedenkt toch vooral deze sombere tijden: „het is zaliger te eg ven dan te ontvangen.!" ZWAMMERDAM. Aanrijding. Op den Rijkstraatweg wilde de vrat® auto van de firma van M. en Zn., hei van een landbouwer oprijden. De besi»» der, een zoon van een der firmanten, s dit voornemen door het uitsteken richting-aanwijzer en het laten bran» van het stoplicht duidelijk te ken»* Evenwel werd bedoelde auto van ocwf-jl plotseling aangereden door de auto van den heer Z. J. Nlnaber -i Eijben alhier,, door hem zelf bestuur». Laatstbedoelde auto werd erng,':, schadigd, de vrachtauto licht. De WJLP der der vrachtauto heeft een 3"»a JtTisl nen, die ter plaatse getuigen waren voldoende richting aangegeven was. Naar wij vernemen is de toes van mej. V. alhier, het slachtqffer auto-aanrijding op de Markt te Boces. ven, thans goed vooruitgaande. n« vankelijke levensgevaar kan thans geweken worden beschouwd. Pastoor A. W. J. Luhn alhier,Bb* den Bisschop van Haarlem berk»m geestelijk adviseur der plaatselijke ling van het Wit-Gele Kruis en R.K. Vrouwenbond, Tot volontair ter gemeente alhier ls aangesteld de heer F. Enzerink, te Leiden.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6