LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 26 October 1 UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND. SALON-K ASTMEUBELS VISSCHERIJBERICHTEN j Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Con^ SCHEEPSVERBINDINGEN. li STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. van Es geb. van Bemme- 'en, z. M. C. van Kampen geb. Hooger- vorst, d. Getrouwd: A. v. d. Werft en C. A. van Leeuwen. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. P. v. d. Meer geb. Bierhuls, d, J. M. M. v. d. Meule geb. Koot, d. Overleden: J. A. C. van Oosten, vr. 9 j. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Johanna Wilhelmina, dr. van W. van Gerven en J. M. A. Lan- gelaan Maria Helena, dr. van C. J. van der Laan en J. M J. Brouwer. Corne lia Hendrika dr. van J. Jansze en G. Goed hart Heilgondus. z. van J. Jansze en G. Goedhart. Overleden: J. B. Nak, wede van R. van Gaaien 60 Jr Getrouwd: J. H. M. Bulten 27 Jr. en M. Lemmers 26 Jr., belden te Voorhout. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag 28 October a.s. v.m. om half tien in openbare vergadering bijeen. Aan de orde zijn de volgende punten. 1Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Rekening Waterbedrijf 1931. 4. Gemeente-rekening over 1931. 5. Begrooting Waterbedrijf over 1933 6. Gemeentebegrooting over 1933. Collecte met muziek. Op de Zaterdagen 29 October en 5 November a.s., zal de R.K. Muziekver- eeniging ,,St. Cecilia" een muzikale rond wandeling maken door het dorp. Natuurlijk alleen bij gunstig weer. Aanvang 4 uur. Bij deze muzikale wandeling zal door eenige dames een collecte worden ge- gehouden ten bate van hot werkloozen- comité. VOORSCHOTEN Burgerlijke stand. Ondertrouwd. A. Wensing, oud 25 Jaar en A. W. E. F. de Mari, oud 21 jaar^ Getrouwd: L. J. Gleske en W. M. E. van den Brink. Overleden: H C. den Hertog-Sirag, oud 44 jaar. o WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: W. A. M. Paap naarNoord- wljkerhout: G P Caron naar Lelden; C. W. Zoutendijk naar Leiden: J. A. M. v. d. Gaag naar Oegstgeest; A. van Diepen naar Rotterdam; Th van Zanten naar Leiden; W. J. Kleermaker naar Kromme nie, W. Fischer naar Amsterdam; H. F. Dames naar Lelden; P. J, Olyerhoek naar Alkemade; J. H v Vliet naar Bovencar- spel; T. Byleveld naar Haarlem; T. C. J. Holthuizen naar Leuven. Gevestigd: B H. v. Everdingen van Lelden; A. Rupert van Haarlem; N. Cleo- phas van Rotterdam; A Kummel van Zandvoort; M Faust van Lelden; C. J. v. Rhijn van Noordwijk; J. M. van Schrle van Oegstgeest; P. van Schle van Leiden; C. Hamman van Heemstede; R. Th. Kroon van Voorschoten; H. J. Tempelman van Zutphen; C. J. Barends van Groesbeek. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Francina Quirina Jeanne, dochter van J. Th. van Wlnsen en Th. A. Beugelsdljk Johanna Petro- nella dochter van H v. Dam en M. J. A. v. d. Burg. Adriana dochter van C. Zevenhoven en C. J. van Kints. Huber- tus Johannes Jozef zoon van H. C. van Seggelen en J. Venne. Getrouwd: J G. Wijsman oud 25 jaar er. C. A. M. Versluys oud 28 jaar F. G. v. Rijn oud 22 J. en H. A. van Leeuwen oud 23 jaar H. Wassenaar oud 60 jaar en C. E. Preenen oud 55 J. S. de Boer oud 23 J. en E. W. Speirings oud 26 J. C. E. Papot oud 27 jaar en A. A. M. Dieben oud 26 jaar. Ambtswoning burgemeester. Het door den Raad dezer gemeente ge nomen besluit Inzake den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester, is dcor Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd. Verlenging steunregeling. De voor deze gemeente geldende steun regeling voor werkloozen is door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken ver lengd tot 5 November a.s. voor zoover het betreft personen werkzaam in het bollen- bedrijf en op de N.V. Timmerfabriek „de Padox". Postbode Van Leeuwen met pensioen. De heer Th. J. van Leeuwen, brieven besteller alhier, gaat 29 October a.s. na een 33-Jarigen diensttijd, den dienst met pensioen verlaten. De heer van Leeuwen was nog een echte brievenbesteller van de oude garde, een man. die zijn functie steeds met de grootste opgewektheid en blijmoedigheid heeft vervuld, wien niets te veel was en die altijd bereid was de men- schen met raad en daad bij te staan, waar het postzaken betrof. Velen zullen den heer van Leeuwen noode zien vertrekken maar al|en zullen hem van harte een pret- tlgen, ouden dag toewenschen. Zitting Werkloozen- en Crisis-Comité. De vergaderingen van het werkloozen- en crisis-comité zullen ln den vervolge plaats vinden op Maandagavond te half- acht, ten raadhuize en niet meer zooals voorheen op Donderdagavond. Het blijkt, dat verschillende belangheb benden hiervan geen notitie genomen heb ben, zoodat zij tevergeefs Donderdags op het Raadhuis kwamen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Twee regecringsmachten in Pruisen naast elkaar. Nu de motiveering van het vonnis te Leipzig Inzake het proces Pruisen contra het Duitsche Rijk bekend Is geworden men zie daarvoor het Derde Blad blijkt er voor de Duitsche regeering van von Papen feitelijk weinig aanleiding voor Juichen. Eerder zelfs het tegendeel. Het Staatsgerechtshof heeft vonnis ge wezen op zuiver formeel juridische gron den en dit Is oorzaak, dat goed beschouwd' ln Pruisen thans twee machten naast el kaar staan! Tot welke verwarringen dit aanleiding kan geven, behoeft zeker geen nader betoog. Weliswaar ls erkend het recht om een regeerlngscommaris aan te stellen doch daarnevens staat de oude Pruisische re geering, die gehandhaafd wordt, en naar buiten zelfs alleen Pruisen mag vertegen woordigen dus in Rijksraad, Rijksdag. Zelfs in Prulsischen Landdag enz. De feitelijke macht is weliswaar ln handen van den rijkscommissaris, dus practisch gesproken regeert hij doch de Pruisische regeering is niettemin toch niet weg te schuiven. Hoe dat moet gaan.De Rijksraad kan men voorloopig niet bijeenroepen, doch dat geeft slechts uitstel van executie van het naar bulten treden van het moeilijke con flict. De uitspraak van Leipzig is geheel ge speend van leder practisch gebruik en is voor de Pruisische regeering moreel een bijkans volledige genoegdoening! Geen wonder dat de „Deutsche Zeitung' van oudsher een oer-conservatief en reac tionair blad. dat tot dusver den heer Von Papen steeds heeft aangemoedigd conse quent op den ingeslagen weg te blijven voortgaan, ln een hoofdartikel betoogt, dat er nu voor Von Papen niets anders meer opzit, dan zijn toevlucht te nemen tot een staatsgreep in optima forma. „Nu of nooit zal de rijksregeerlng moeten toonen, of zij ln staat is de gedachte van de autoritaire staatsleiding te verwezenlijken". Zal Von Papen het aandurven? Of zal hij bakzeil halen en de verordening van 20 Juli, die de oorsprong van alle kwaad ls intrekken? Hoe ook de beslissing van het rijkskabi net moge uitvallen, in ieder geval is de positie van Von Papen verre van benij denswaardig. Hij heeft in Leipzig de kous op den kop gekregen en dat vlak voor de verkiezingen Een betere verkiezingspropaganda dan dit echec van de rijksregeerlng hadden de sociaal-democraten en ook de natlonaal- sociallsten 2ich niet kunnen wenschen! Waneer belde partijen ernstig wilden streven naar een compromis, zou mis schien nog wel iets te bereiken zijn, doch is daarop te hopen tijdens een Rijksdag- verkiezingscampagne? De groote uitweg uit de impasse zou zijn: de verkiezing van een nieuwe Prui sische regeering door den Landdag. Dan zou de Rijkscommissaris kunnen verdwij nen, doch voor 6 Nov. lijkt ons dit even eens ondenkbaar. Norman Davls denkt Londen morgen te verlaten en zal dan een of twee dagen te Parijs doorbrengen, waar hij waarschijn lijk Herriot zal ontmoeten. Men gelooft te Londen, dat zijn bespreking met Mac- Donald en Sir John Simon ten deele mede oorzaak is geweest van Simons optimisti sche verklaring in het Lagerhuis over de viermogendhedeneonferentle. Het is mo gelijk. dat men zich opnieuw tot Duitsch- land wenden zal. zoodra de volgende week het Bureau van de Ontwapeningsconfe rentie te Genève bijeenkomt. BELGIE. De verkiezingen op 27 November. De regeering, vergaderd onder voorzit terschap van den koning, heeft besloten het parlement te ontbinden. De wetgeven de verkiezingen zullen gehouden worden op 27 November en de verkiezingen voor de provinciale staten op 4 December. WIJ vernemen voorts, dat de Kamer op z'n vroegst op 20 December zal bijeen geroepen worden. Op denzelfden dag zal waarschijnlijk de Senaat bijeenkomen om de gecoöpteerde senatoren aan te wijzen. FRANKRIJK. Het Kamerdebat. Het parlement heeft zijn werkzaamheden hervat. In de Kamer wezen Franklin Bouillon en Louis Marin op het belang der buitenland- sche problemen. ZIJ betoogden, dat men onmogelijk de regeering naar een belang rijke conferentie kan laten gaan. zooals Indertijd naar Lausanne, zonder dat men weet. welk standpunt de regeering wil in nemen. De Kamer besloot met 500 tegen 78 stem men onmiddellijk over te gaan tot de be handeling der interpellaties over de agra rische crisis en de crisisproblemen. Aangezien op dit punt 20 aanvragen zijn ingediend, zullen de debatten twee of drie dagen in beslag kunnen nemen, zoodat de behandeling der buitenlandsche politieke kwesties voor de bijeenkomst der Ontwa peningsconferentie op 3 November zeer problematisch is Minister-president Herriot zal a.s. Za terdag naar Genève vertrekken en eerst den 7en November naar Parijs terugkeeren. Jacob Wassermann. De bekende en veel gelezen Duitsche auteur Jacob Wassermann is gisteravond uit Weenen ten huize van Mr. Menten alhier gearriveerd. Het houden van eenige lezingen hier te lande is het doel van zijn komst. o ZOETERWOUDE Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes, z. van W. G. v. Klink en A. M. A. Zweekhorst; Cornells Adriana Maria, z. van C. J. Onderwater en G. C. C. Zandvliet; Chris- tiaan Reinier, z. van C. R. Hendriksen en C. M. H, Wijnands; Petrus Hendrikus Cor nells, z. van P. H, Versteegen en H. G. C. de Groot; Cornelia Theodora, d. van J van der Meer en C. C. v. d. Hulst. Ondertrouwd; Johannes Hoogervorst, 27 jaar en Anna Quitina Hoogenboom, 22 jaar. Jacobuk Hubertus van Es, 31 jaar en Maria Cornelia Dolle, 24 jaar. Getrouwd; P. .J Hooiimans en K. J. E. Molenkamp: Th. G. I. Hendriks en A. W. Verhaar: L. v. d. Geest en C. Th. Broxter- man; B. Roodenburg Vermaat en M. Maarschalk. Overleden: Cornelia Langerak, 83 jaar, wed. van Cornells Ooijendijk: Catharina Maria Rodenburg, 19 jaar, d. van F. Rodenburg. DUITSCHLAND. De verkiezingscampagne. De verkiezingsredevoeringen volgen eikaar met groote snelheid op. Alle kop stukken trekken het land door voor eigen parochie. Nieuws kunnen zij niet meer vertellen, wat wonder! Ook prins August van Pruisen heeft echter voor de Nazis gesproken. Hij ver klaarde, dat hij in de Nat.-Soc. beweging de mogelijkheid had gevonden, vele fouten van vroeger en ook zijn eigen falen goed te maken. Des te meer deed het hem leed, te moeten constateeren, dat zijn vroegere standgenooten weer een klassenstrijd van boven af voerden. Men saboteert zoo de groeiende, nieuwe volksgemeenschap. Het is landverraad, wanneer men nu rekent op een aanwas van de communistische bewe ging ten nadeele van het Nat.-Soclalisme. Juist de bezittenden, die zich nu achter Von Papen verschuilen, zouden het eerst have en goed aan het communisme ver liezen. De Nat.-Soc. denken er niet aan, met een tweede plaats in den staat tevre den te zijn. Ware heerschers en leiders groeien niet. in clubs, maar in den strijd van het dagelijksche leven. Hij verkiest niet, dat men hem voorschrijft, wat hij heeft te beschouwen als de traditie van zijn huis. ITALIË. Een rede van den Duce te Milaan. Mussolini maakt door Noord-Italié eer, ware zegetocht. Van Turijn is hij naar Milaan gegaan, dat te zijner eere feesteltirc versierd was. In een toespraak, welke hij op het Dom plein hield, heeft Mussolini er aan herin nerd. dat van Milaan uit in het jaar 19x5 de beweging om te intervenieeren is uit gegaan en daarmede de geest van eer, nieuw leven is ingetreden. Terwijl in aiie landen en zelfs in landen van oude cultuur onzekerheid en onrust voor de toekomst bestaat, is Italië niet bezorgd voor zijn toekomst. Het geheele Italiaansche volk wordt omgezet in een onoverwinnelijk le ger (minutenlange toejuichingen). Niet in conferenties ligt het heil. „Minder confe renties en meer kracht om besluiten te ne men, minder congressen en meer actie' riep Mussolini uit. Van Genève wilde ae Duce niet spreken. Allen die deze mooie stad van Calvijn opzoeken, zien hoe weinig men ln werkelijkheid geïnteresseerd is bij de gebeurtenissen te Genève. Deze eeuw is de eeuw van het fascisme. Voor de derde maal ln de wereldgeschiedenis brengt Ita lië de menschheid een nieuwe humaniteit. Europa zal er over tien jaren anders uit zien en de ongerechtigheden die in bij zondere mate ook jegens Italië zijn begaan, zullen weder goedgemaakt moeten worden aldus Mussolini. De herinnering aan den oorlog komt tot spreker te Milaan, de stad van de interventie, al critiseeren anderen zulks. Over een eeuw. aldus vervolgde Mus solini. zal geheel Europa fascistisch of door het fascisme bezield zijn. Moskou en New- York zullen dan naar Rome zien als der, wegwijzer. Mussolini heeft geen verlangen naar rust en vrede doch naar nieuwe ge vechten Hij weet. dat het geheele Italiaan sche volk hem daarbij zal volgen (minuten lang applaus). Vervolgens kondigde Mus solini nog aan. dat het niet buitengeslote!' is, dat Italië als teeksn van zijn grootsche gevoelens tegen het einde der feestelijkhe den ter herdenking van den tienden ver jaardag van het fascisme, misschien am nestie zal verleenen aan de vijanden var. het fascisme. GP'^KENLA*""». Weer nieuwe verkiezingen? Nadat de leden van Kamer en Senaat den eed van trouw op de grondwet had den afgelegd, ls het parlement tot Maan dag a.s. verdaagd. Daar de onderhandelingen tusschen de verschillende partijen nog niet tot een regeeringscoalitle hebben geleid, ver wacht men. dat president Zaimis hit resultaat zal afwachten van de verkiezing van den voorzitter, welke Maandag a.s. zal plaats hebben. De verschillende partijen staan evenwel vrij scherp tegenover elkaar, in verband waarmede rekening gehouden wordt met de mogelijkheid van ontbinding van het parlement en nieuwe verkiezingen. EGYPTE. Scheuring in de Wafd- Er is een scheuring ontstaan in de ge lederen van de Wafd, de extremistische nationalistische partij in Egypte. Het be stuur is Maandagavond bijeengekomen en heeft tot diep in den nacht vergaderd, doch klaarblijkelijk de tegenstellingen niet kunnen verzoenen. Gharabli-pasja, een van de invloedrijkste bestuursleden, oud-minister van Justitie, heeft althans gisterochtend meegedeeld, dat hij alle be trekkingen met de partij verbroken heeft. VEREENIGDE STATEN. Communistische hongermarsch in voorbereiding. De Amerikaansche geheime politie is in het bezit gekomen van materiaal, waaruit blijkt dat den 4den December een gewel dige communistische „hongermarsch" uit alle staten naar Washington wordt geor ganiseerd. Er worden reeds bijzondere maatregelen getroffen ter bescherming van het Witte Huls, het Departement van Financiën en andere regeeringsgebouwen, zoomede van de ambtenaren en andere personen ln staatsdienst. RECLAME. HEDEN ONTVANGEN EEN SCHITTERENDE SORTEERij in wortelnoten en diverse kleuren eikenhout Allernieuwste constructie ringspoel met stop- cn borduur-inrickL uitneembare grijperbaan enz. Prijzen 157. 163.—, ALLEEN BIJ CEES MEERPOEL's Pfaff en Adler Naaimachinehai BREESTRAAT 171 - TELEFOON 2657 - LElud ENGELAND. Motie van wantrouwen in de regeering verworpen - Sir Layton afgetreden als lid der commissie voor de economische wereldconferentie. Gistermiddag heeft Lansbury in het La gerhuis de volgende motie van wantrouwen ingediend: Omdat zij geen doeltreffende maatrege len heeft kunnen nemen tegen den econo- mischen toestand in Engeland, zooals blijkt uit het toenemend aantal werkloo zen, en uit den aandrang, onder voorwend sel van bezuinigingen in de burgerlijke administratie, om de werkloozen te onder werpen aan een onderzoek naar hun mid delen van bestaan, evenals uit het voeren van een politiek, waarvoor zij geen mach tiging ontvangen heeft, en die tegenge steld is aan het herstel van den wereld handel. heeft de Britsche regeering het vertrouwen van het land en van het La gerhuis verloren. Mac Donald liét verslaan, dat het voor stel voor het onderzoek, waaraan de werk loozen ten aanzien van hun middelen van bestaan zullen worden onderworpen nauw keurig zal worden overwogen. Hij zeide, dat, om het probleem van de werkloosheid op vruchtbare wijze op te lossen, andere problemen, zooals die, welke uit de flnan- cieele clausules van het verdrag van Ver sailles voortvloeien, opgelost moeten wor den. Wij moeten voortgaan de overeen komst van Lausanne toe te passen, wij moeten verder werken voor de economi sche overeenkomst zal tot stand komen. Het Lagerhuis heeft daarop, zooals niet anders te verwachten was, met 462 tegen 55 stemmen de motie van wantrouwen ver worpen. In antwoord od een vraag van den leider der Onafhankelijken, Maxton, verklaarde Mac Donald, dat het steeds de politiek der Engelsche regeering zal zijn. niet alle ten dienste staande middelen te streven naar een opleving van handel en industrie ln het geheele land, door het sluitend maken der begrooting, de conversie der staats schulden op een lager rentevoet, verge- makkeliiking van het beschikbaar stellen van billijk en overvloedig geld, het bevor deren van den handel binnen het Britsche rijk en ten slotte door onderhandelingen met vreemde mogendheden er voor te zor gen, dat bestaande internationale han delsbelemmeringen zullen worden opge heven of verminderd. Geen land kan ont komen aan de werking van een toestand van depressie, zooals thans in de geheele wereld heerscht. Voor wat betreft de pro ductie en den uitvoer evenwel, welker vermindering MacDonald in het bizonder memoreerde, is Engeland sinds verleden jaar December betrekkelijk onberoerd ge bleven. terwijl in Amerika, Frankrijk en Dultschland tamelijk groote verminde ringen zijn te constateeren geweest. Runciman deelde mee, dat sinds zijn laatste verslag in Juni 50 nieuwe fabrieken, die geheel of gedeeltelijk met buiten- landsch kapitaal werken, of dochter- on dernemingen waren van buitenlandsche lirma's, in Engeland waren opgericht. De meeste waren reeds met de productie be gonnen. Sir Walter Layton heeft zijn functie als economisch deskundige in de voorberei dende commissie voor de economische we reldconferentie wegens meeningsverschil- len met de regeering, neergelegd. In zijn médedeeling daarvan zegt sir Layton o.a.t Toen hij zich voor drie maanden bereid verklaarde deel uit te maken van de com missie, heeft hij dit gedaan met de voor onderstelling, dat de mogelijkheid van een succes van de economische wereldconfe rentie niet door de politiek der Engelsche regeering ongunstig beïnvloed zou worden. In een onderhoud met den minister van financiën, Neville Chamberlain, is echter gebleken, dat tusschen de regeering en hem een te groot verschil van meening bestaat. Het vraagstuk of wanneer en op welke hoogte Engeland probeeren zou het pond te stabiliseeren is in hoofdzaak af hankelijk van de vraag of Engeland een verstandige tarievenpositle kon verzekeren dan wel of Engeland voortgaan wilde met een politiek, die den internationalen han del stoort of beperkt. Iedere poging het valutavraagstuk op te lossen zonder een bevredigende oplossing van de economi sche problemen moet vroeger of later mis-, lukken. Layton gelooft niet, dat een der gelijke oplossing kan worden bereikt met de middelen, die de Engeslche regeering toepast. Wanneer de wereld niet besluit tot een' radicale verandering van de han delspolitiek waarbij Engelands stand punt een bijna beslissende factor kon zijn ziet hij geen mogelijkheid een werkelijk bevredigend resultaat van de economische wereldconferentie te bereiken. In zijn antwoord zegt MacDonald het ontslag te betreuren en spreekt hij de hoop op latere medewerking van Layton uit. Het is. aldus Mac Donald, niet juist te zeggen, dat alles wat wij voorstellen te doen is het sluiten van handelsovereenkomsten met afzonderlijke landen, slechts strikt vasthoudend aan de behandeling als meestbegunstigde natie, om het maximum van een goede behandeling te verkrijgen. Ik geloof, dat het hoofdverschil tusschen ons de verschillende waardeering is van den mogelijken vooruitgang langs de lijnen waaraan gij de voorkeur geeft en die evengoed van ae politiek van andere lan den afhankelijk is, als van de onze. HET CONFLICT IN HET VER OOSTEN. JAPAN EN DE SOVJETS. De Japansche ambassadeur te )fc en de Russische ambassadeur te Tokio» in opdracht hunner regeeringen oren. gekomen voorbesprekingen te openen einde te kunnen komen tot een Russj Japansch non-agressiepact. Het ligt allereerst in het voornemen, vóórverdrag te sluiten op economise: handelspolitiek gebied. Volgens de schen der Japansch regeering moetq eigenlijke onderhandelingen midden cember een aanvang nemen. Het vófc. drag zal de garantie inhouden voort sische olie-, visscherij- en boschrechte- De Japanners zijn van plan Moj voor de Sovjet-Russische aandeelen nT Chlneeschen Oosterspoorweg een I»; doen. Het beoogde verdrag zal hoven de Russisch-Mantsjoerijsche grens nr; keurig vaststellen. Voorts zal het vei; een bepaling bevatten betreffende di vering van Japansche machines en ark waren aan Rusland, ten einde „Rusj te steunen bij de tenuitvoerlegging het Vijfjarenplan." De Japansche vertegenwoordiger bij Volkenbond. Matsoeoka, die than6 op a is naar Genève, zal eenige dagen te lil kou verblijven, ten einde met den Voa commissaris voor Buitenlandsche Zall Lltwinof, en Karachan te onderhands) over de bijzonderheden van het te sla verdrag. Voorwaarde voor het aanvaarden n een dergelijk verdrag zal natuurlijk^ dat Mantsjoerije door Sovjet-teaJ wordt erkend. Dat Sovjet-Rusland l toe Mantsjoerije nog niet heeft erkent^ volgens Japansche opvatting een gq van het feit, dat de Russen vreezei u het Japansch-Mantsjoerijsche pais) een bepaling inhoudt, welke nadee;; zijn voor de belangen van Sovjet-Fax:! zoowel in politiek als in economical zicht. Matsoeoka heeft, naar verlui,;-,I gekregen te wijzen op de beteekeml een hechte Japansch-Russische stel werking in het belang van den vuèil het Verre Oosten, om dezen argws-z'P doen verdwijnen- Matsoeoka zou te ïj kou ook moeten trachten te bewerkei J een vertegenwoordiger van Sovjet-Ruirf naar Genève zal worden gezonden, s deel te nemen aan de onderhandetel van den Volkenbond Inzake het rappf Lytton. IJMUJDEN, 26 ft VISCHPR IJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.35-1.15. OsH kst van 5i0 K.G. f. 57-27, Ton» K.G. f. 1.60-1.25, Groote Schol per®* 50 K.G. f.33, Middelschol f.36, Tm f.36, Kleine Schol f. 30-10, Schar f.2MJ Roggen per 20 stuks f. 3.17 Middel Sas visch f. 34—33, Kleinmiddel Schelvisti M —17, Kleine Schelvisch f. 17—5.20, fe® jauw per kist van 125 K.G. f.45 40, W* per kist van 50 K.G. f. 21—6.50, Ie"? per stuk f. 1.15, Wijting per kist *yc K.G. f. 9-0.75, Koolvisch per stuk M Makreel per kist van 50 K.G. f9.50— Aangevoerd 180 kisten versclie Mi® i Prijzen f. 10—7.40 per kist. i Aangekomen 7 Stoomtrawlers: IJM. 179 met f.3100, IJM. 52 met IJM. 90 met f.2900, IJM. 117 met f.» IJM. 116 met f.2200, IJM. 70 met l» IJM. 153 met f.2057. 2 loggers: K.W. 101 met f1708, W 60 met f.873. IJM. 149 met f.4141 pekelharing gedeeltelijke lading. 1 met f. 1461 voor versche haring. K.n-, met 410 kantjes pekelharing voor Karn Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 24 October. Tusschen 52 gr. 45' en 52 55' Nbr. en 2 gr. 27' en 2 gr. 45 KW. 14, 85 kantfes; KW. 176, 12 ka«W KW. 95, 142 kantjes; KW. 55, 162 ka»J KW. 19, 211 kantjes; KW. 22, 104 kan» KW. 40, 113 kantjes; KW. 153, 100 kan KW. 37, 323 kantjes; KW. 50, 30 kan KW. 25, 80 kantjes: KW. 162, 238 kan SCH. 254, 30 kantjes; SCH. 39, 50 kant) SCH. 339, 65 kantjes; SCH. 75, 170 kant) SCH. 14, 7 kantjes: SCH. 5, 204 kant) SCH. 89, 330 kantjes; SCH. 81, 280 kanb SCH. 297, 55 kantjes; SCH. 66, 340 kan SCH .260, 102 kantjes; SCH. 46, 373 kan) SCH. 140, 392 kantjes; SCH. 133, 459 kan k SCH. 198, 170 kantjes; SCH. 412, 204 kan«J VL. 56, 51 kantjes: VL. 193, 85 kan) VL. 3, 20 kantjes; VL. 27, 100 kann VL. 193, 130 kantjes; VL. 204, 30 kan t; VL. 197, 27 kantjes; VL. 207, 24 kan VL. 29, 287 kantjes; VL. 14, 442 kan«" MA. 15, 105 kantjes; GDIJ. 200, 150 kanr ROEMENIE. Ex-koningin Helena. De berichtgeving over ex-koningin Helena en haar behandeling is zeer vreemd. Heette het gisteren nog. dat de kroon prins op zijn verjaardag zijn moeder niet zou ontmoeten, nu blijkt, dat de prins met zijn moeder heeft geluncht. De navolgende schepen zij" JP- i radiotelegrafisch te bereiken via bei station Scheveningen Radio. Alwaki, Chr. Huygens, Crijnssen. ri§ dria, Houtman, Indrapoora. Kota Kota Pinang, Oranje Nassau, P. y* Poelau Laut, Rietfontein, Sibaiak. ;h Spilbergen, Statendam, Stuyvesant, Tawali, Veendam, Venezuela. ,r=; Bij verzending van een radiote v-i via Scheveningen radio bedragen o j kosten 44 ct. per woord. 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2