P38le Jaareang WOENSDAG 26 OCTOBER 1932 No. 22270 STADSNIEUWS. 1% Het voornaamste Nieuws van heden. ASFALT-WEGEN Economische wegen EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: Cts. ner regel voor advertentlëD uit Lelden en plaatsen „ar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle .jdere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën Btslultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Vcasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van fleven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35: per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. CRISIS-COMITé. commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning. ligt ln het voornemen van boven- Cd comité om begin November een rus in te richten voor elementair theo- Vakonderwijs ten behoeve van e werkloozen (leeftijd van 18 tot i in het gebouw van het Genoot- Kp m. s. G., Pieterskerkgracht, welk lotsciiap daartoe eenige lokalen be- febaar heeft gesteld. Cur van den cursus, die geheel koste- is, wordt gesteld voorloopig op drie mden, 6 dagen per week en wel drie |en voor bouwvakarbeiders en drie da- fvoor metaalbewerkers des morgens I 912 uur- adigden tot het bijwonen van den us kunnen zich daartoe aanmelden ien, Donderdag 27 October aan het tuw van het Genootschap M. S. G., prskerkgracht des middags van 2 tot Sr of schriftelijk bij den secretaris van (Subcommissie Ontwikkeling en Ont- ilng, Crisis-comité, Leiden. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. «zing van den heer Jan v. Zutphen. De bekende pionier op het gebied der ■culose-bestrijding, de heer Jan van ihen, uit Hilversum, trad gisteravond Volksgebouw op als spreker met het iwerp „De tuberculosebestrijding en Zonnestraahverk". Na een inleidend ird van den voorzitter der Instituut- iling ving de spreker zijn voordracht met er op te wijzen, dat door het ont- :en eener statistiek het onmogelijk is, 'iet juiste aantal lijders aan deze ge- "e ziekte te noemen. Spr. schat ech- het getal t.b.c.-lijders in ons land op a 80.000. Jaarlijks sterven er alleen in land 6 a 7000 aan de t.b.c., de ziekte, niet naar geloof, politiek of ouderdom t. Zeker 80 daarvan behoort lot arbeidersklasse. Velen zouden te red- zijn, indien het geld voor een be- 'lijke verpleging er maar was. Uitvoe- ihetst spr. de moeilijkheden van ver- ïg in het gezin en om deze reden is ileging in sanatoria verreweg te prefe ren, dit verband brengt spr. hulde aan irngin Emma, die, in een tijd, dat vrij- niemand zich iets van deze ongeluk- in aantrok, het Orannje-Nassau-sana- tam in Renkum stichtte, 't eerste t.b.c.- .torium in ons land. Helaas zijn er nog te weinig sanatoria; hoogstens 3500 «rs kunnen in dergelijke inrichtingen den verpleegd, waarvan 350 kosteloos, "en kan dus gemakkelijk nagaan, hoe- de heilzame verpleging in sanatoria •ten ontberen. De regeerings-subsidie, ivankelijk per patiënt en per dag he tende li cent is thans geheel vervallen. men nagaat, dat een duikboot 10 '°en gulden kost en dat deze gelden be kt zijn voor vernietiging van men- 'nievens, dan springt duidelijk in het noe weinig nog beseft wordt de de van sanatoria, die gericht zijn op ^Jedden van menschenlevens. Hoe „Zon- ■straal" zich dit werk voorstelt, laat spr. K?rna op het witte doek zien. BJbpr. releveert, hoe de diamantbewerkers Cf: Koperen Stelenfonds stichtten. De ■•ten van dit fonds, hoofdzakelijk be lande uit de opbrengst van afvalpro- ■jeten van de diamantnijverheid, bedroe- Er1 aanvankelijk een kwart millioen gulden Jaar, Men heeft nu op die wijze een Bri.o! bezit gekregen in „Zonnestraal", Br R.A. groot, d.w.z. tweemaal zoo groot ■•«net Amsterdamsche Vondelpark. lantaarnplaatjes toonden duidelijk ïh ti 150,16,1 noch moeite gesDaard zijn W den bouw van deze inrichting, waar "ans 126 patiënten vemleegd worden. E,nne?ïaa'" zou gaarne meer menschen- *rens willen redden en waar het nu de IKssubsidie moet derven, beveelt snr. de 5,raa'"'°terÜ warm aan. ..De sterken H>r de zwakken", het devies van Zonne- i_ al, 7i] oni- uw parool, aldus snr. ■„f1 applaus volgd" cn de met ken red" en gees'drift uitgesPr°- bet°og ingang vond bewees wel Kii„'. v?.84.1®0 '°tcn, die de spreker „toe gingen Z1Ch ha<*' vl°^ van de band JNa een woord van dank aan den spreker de voorzitter de vergadering. boekenverkooping. N vap 1^lJ1l,No,vo.mber a-s- zullen door de den 'eeveiirt aIluer de bibliotheken wor- Porte m.i h-an, prof' mr' G' André de la P®te niiA h pror- mr- G. André de is driks' oin?~io2°® "ijlen dr. A. Hen- llen mr m b aan het Gymnasium en 15°.Ti; f J- Neuman de Loos. oud- griffier hii Pan de L<>os. oud- j W H Pera Kant°hgerecht alhier van belastingen lnsJ>66teur-generaal der ■astinnm '"Spac-aur-generaal der 's-Gravenïa^an? Ik G Schoilw. arts geneesheer m/iue? Brocx. contr. Gtlderland. d der pr°v. Staten van RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Prof. dr. F. J. de Wacle over „De Korinthischc opgravingen tot 1929." Gisteravond heeft prof. dr. F. J. de Waele uit Nijmegen de reeks archaeologische le zingen in dit seizoen vanwege het Rijks museum van Oudheden geopend met een voordracht over bovengenoemd onderwerp. Korinthe der oudheid en het dorpje Pa- laia Korinthos liggen, aldus spr., op twee terra-ssen aan den noodelijken voet van den 575 M hoogen Akrokorinthos de berg die de brug draagt. Anderhalf uur ten NO. ligt de landengte van Korinthe. die in de oudheid de brug was tusschen Oost en West, en aldus speelde de stad. die bij deze landengte lag. de rol van bruggenbewaker, die tevens de tollen hief en daar de sche pen over land gesleept werden van de eene zee in de andere, als een soort ongewone veerman optrad. De onderzoekingen der laatste jaren hebben bewezen dat reeds ongeveer 3000 v. C. in en om Korinthe belangrijke nederzettingen bestonden. De bloeiperioden van Korinthe vallen in de archaische geschiedenis v. Groekenland (3e tot 6e eeuw: tijd van kolonisatie Bakchia- den en Kypselieden) en in den tijd van het Hellenisme (na 338 wordt Korinthe praktisch gesproken de hoofdstad van Griekenland). Deze tweede bloeitijd wordt ook de aanleidng tot zijn verwoesting in 146 v. C.. waaraan de nijd der Romeinsche bankiers een groot aandeel had. Een heele eeuw ligt de stad in puin daarna wordt ze als Romeinsche kolonie opnieuw opge bouwd. wordt ze opnieuw hoofdstad der provincie en spoedig de meest bloeiende stad van Griekenland. In het midden der eerste eeuw na C. wordt ze bezocht door den apostel Paulus. een drie kwart eeuw te voren door den geograaf Straboon en in de laatste helft der tweede eeuw door den reiziger Pausanias; de laatste twee vormen onze voornaamste litteraire bronnen. Op het eind der vierde eeuw gaat de stad in vlammen op. bij den inval van Alarik maar onder Justianianus herwint ze gedeeltelijk haar vroegere belangrijkheid. Ze blijft de eeuwen door kerkelijk metropolis de oud christelijke basilica der 5e eeuw werd ont dekt en de burg Akrokorinthos. de sleu tel tot den Peloponnesos gaat in den loop der eeuwen achtereenvolgens over in de handen van Byzantijnen. Noormannen, Kruisvaarders, Venetianen, Turken en Grieken. Het archaeologisch onderzoek der stad is pas op het eind der 19e eeuw. in 1896, na eenige kleine onderzoekingen door Dörpfeld en Skias. door de Amerikaansche school te Athene aangevangen en is thans niet Olympia, Delphoi en Delos als het grootste opgravingsgebied in Griekenland te beschouwen. De eerste tien jaren van dit onderzoek vormen de periode van hei vastleggen der voornaamste topografische punten (tempel, markt bronnen in het centrum), de twintig daarop volgende ia- ren breiden dit onderzoek in het centrum uit. terwijl men sedert 1927 ook vooral de peripherie der stad heeft onderzocht en in 1932 erin geslaagd is de lijn der oude om walling vast te stellen. Een vierde periode zal de met Korinthe verbonden gebieden als de havens van Lechaion en Kenchreai nader moeten onderzoeken, terwijl sedsrt twee jaar de Engelsche School de kleine Korinthische factorij Perachora. aan den overkant der golf. met veel succes onder zoekt. Aan de hand der vele lichtbeelden varen we langs de noordkust van den Peloponne sos, zien we het panorama van de vlakte, van de oude stad, van de burg. Een der belangrijkste resultaten was hst vaststel len van de lijn der omwalling in 1932 al thans van het eigenlijke stadsgebied Het verloop der lange muren en omwalling van de haven Lechaion, die met de stadsom walling een eenheid vormden kan slechts hypothetisch vastgesteld worden. Op de kaart van Korinthe en zijn gebied die de spreker in 1932 heeft kunnen opstellen, meet de totale omwalling het hypothe tisch gedeelte inbegrepen ongeveer ,21.500 K.M. terwijl Straboon als totaal aangeeft 22 K.M. Binnen dsn muur ligt een uitgestrektheid van 600 H A., het is de grootste stad van Griekenland aan uitge strektheid (Athene binnen den muurring van Themistoklec 225 H.A. Leiden binnen de singels 150 H.A.. Utrecht 180 H.A., Parijs binnen den muurring 7800 H.A.. of 13 maal meer). Van de kleine marktplaats in het mo derne dorpje wandelen we de op meer dan 100 M. afstand vrijgelegde groote laan naar Lechaion op. naar de antieke markt toe. Rechts en links stonden Romeinsche win kels. rechts boven de winkels de basilica waar Paulus voor den rechterstoel van Gal- lio heeft gestaan. In de buurt moet ook de synagoge der Joden hebben gelegen, waar van we slechts een late inscriptie bij de markt hebben gevonden. Naast den triomf boog die toegang verleende tot de markt stond het bronnencomolex Peirsne. wel licht de meest beroemd? Dlaats van Ko rinthe. met een aanleg die uit de 7e eeuw v. C. dateert. Op de markt zelf die slechts gedeeltelijk is blootgelegd vinden we Gri°ksche en Romeinsche resten. Van de Grieksche resten is verreweg het belangrijkste gedeelte de oude „heilige"' bron en het kleine tempeltje ernaast waar in men heeft meenen weer te vinden de techniek van hot orakel-geven. De tempel ruïne is het TVahrzeichen" van Korinthe zeven zuilen van de wellicht op het eind der 7e eeuw gebouwde temoel van Apol- loon staan nog overeind. Nog ouder dan de tempel ziin de sporen van een pas ge leden ontdekten weg. die tevens loopt langs de resten van de Grieksche atoa en van een Romeinsche markt. De stoa zelf, die er verwoest was, heeft de rijkste schatten gegeven. O.a. een gouden hals snoer van Hellenistische tijden en 51 gou den munten. Ten Westen van den tempel bevindt zich de bron Glauke, eigenlijk een rotskubus, waarin het water door de rots- lagen doorsijpelde, en die is blijven staan, nadat de rotsmassa er omheen als steen groeve was benuttigd. In deze buurt staat het nieuwe, deze maand ingewijde mu seum, dat na Athene het belangrijkste museum is voor antieke vazen in Grieken land. Het kleine theater of Odeion dateert uit Romeinschen tijd, terwijl het groote theater reeds in de de eeuw voor Chr., waarschijnlijk na 338 voor Chr. werd ge bouwd. Het werd herhaaldelijk verbouwd eenmaal zelfs tot amphitheater en in de opgravingen vond men overvloedige skulptuurwerken en oud-Grieksche mo zaïeken. De opgravingen der stadsperipherie zijn niet minder belangrijk dan de opgravin gen in het centrum der stad, rondom den grooten tempri. Ten Westen der stad werl eenige jaren geleden een Romeinsche villa blootgelegd: haar mozaïeken, op luxueuse wijze gepubliceerd- zijn de mooiste, tot nogtoe te Korinthe gevonden Ten Oosten der stad legde de spreker in 1928 en 1929 de resten van een oud christelijke basi lica der 3e eeuw voor Chr. vrij, maar hier moeter» door verdere opgravingen vele problemen worden opgelost. Een recon structie van een dergelijke basilica toont ons den rijkdom van deze oud-christelijke monumenten op Griekschen boden aan. Op de burgberg zelf werden opgravingen verricht, maar ze hebben betrekkelijk weinig positieve resultaten opgeleverd, ter wille van de grondige verwoesting van alle antieke resten. Toch blijft Ajrokorin- thos het hoogtepunt van ieder bezoek aan Korinthe om zijn panorama over den Isthmoschen blik over de twee zeeën. VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Een gezellige avond. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Vereeniging voor Slechthoorenden naar tweede bijeenkomst in dit seizoen in hei Leidsche Volkshuis. De leden waren dezen avond in grooten getale opgekomen: te ruim 8 uur opende de pres. mevrouw KranenburgSiemens deze' bijeenkomst van meer dan 70 bezoe kers. Het programma beloofde zeker veel moois. Mevr. K. ving aan den heer en me vrouw Verweij uit Bloemendaal en onzen stadgenoot den heer ir. Van Gelderen har telijk welkom te heeten. Daarna vera eerst het zakelijke gedeelte behandeld. Een voorstel van een der leden was ingekomen om op de tentoonstelling een plantennoex te maken. Ieder kan tot Februari een of meer planten kweeken. die daar tentoon - gesteld en verloot zullen worden. Voor dit opkweeken heeft onze deskun dige. de heer Mater, zich beschikbaar ge steld en wil ieder graag van advies dienen. Er wordt behoefte gevoeld het aantai koptelefoons uit te breiden. Gelukkig zit de afd. Leiden goed in haar deskundigen en zoo zal de heer Laman trachten deze uit breiding op de meest voordeelige wijze voor elkaar te krijgen. Er zal voortaan ook ge legenheid voor zijn dat ieder zijn eigen koptelefoon heeft: de kosten daarvan uilen f. 5 a f. 6 bedragen. Een dame uit Leiden heeft de afd. een gebruikt gehoorapparaat cadeau gegeven, dit is momenteel bij de pres. en voor ieder gegadigde aldaar te probeeren en even tueel te koop. De opbrengst zal zijn ten bate van de uitbreiding der koptelefoons. Nog was een verzoek ingekomen om h:-i gesprokene meer op hst bord te schrijven, waaraan dezen avond al direct werd vol daan. Hiermede was het zakelijke gedeelte afgeloopen en werd den heer Van Geide- ren verzocht viool voor de aanwezigen spelen. Zoowel voor als na de pauze heeft de heer Van Gelderen muziek ten gshoore gebracht: uit het daverend applaus bleek zeker wel. hoe zijn spel door de aanwezi gen werd gewaardeerd. De heer Verweij heeft hen eveneens zoo wel voor als na de pauze een half uurtje bezig gehouden met zijn goocheltoeren Begrepen hebben we er met z'n allen niets van, altijd bracht hij ons weer verrassin gen en moesten we erkennen dat de neer Verweij ons veel te vlug af was: maar we hopen, dat deze goochelaar het volgend jaar nog eens een avond van zijn toeren verstomd wil doen staan. In d? pauze werd een kopje thee geserveerd, met heerlijke cake een geschenk van een onzer leden. Ook aan liplezen werd nog een kwartierde besteed en het was ruim halfelf toen de pres dezen prettigen avond sloot met een hartelijken dank en een tot weerziens aan de heeren Verweil en Van Gelderen die dezen avond hadden opgeluisterd. o RIJKSASYL VOOR PSYCHOPATEN. Een vijftal stadgenooten. optredende onder den naam „The five Mickey Mouse- players" heeft ln de turnzaal van het Rijksasyl voor Psychopaten een zeer ge slaagde uitvoering gegeven, welke bijzon der in den smaak is gevallen. Voor de patiënten was het een prach tige avond. De heer Poelstra was dan ook zeker de tolk van allen toen hij in een geest driftige rede aan v. Iterson en de zijnen niet alleen dank toebracht, maar tevens een tot weerziens toeriep. BUURTVER. „EENSGEZINDHEID" Feestavond ter gelegenheid van het 9-jarig bestaan. Gisteravond heeft de Buurtver. „Eens gezindheid" in het gebouw „Concordia" ter gelegenheid van haar 9-jarig bestaan een feestavond gehouden .waarvoor de belang stelling zoodanig was, dat tallooze buurt bewoners teleurgesteld moesten worden afgewezen. Het „halfacht precies", dat het pro gramma als aanvangsuur vermeldde, bleek helaas tot de vrome wenschen te behooren, want het was over achten, toen de voor zitter, de heer W. F. v. d. Broek den avond opende met een rede, waarin hij allereerst allen hartelijk verwelkomde, in het bijzonder het eerelid, den heer Mulder en zijn groote dankbaarheid uitsprak voor de bij de voorbereiding voor dit feest on dervonden medewerking, vooral van de zijde van de echtgenooten der bestuurs leden en van mej. van der Schaft, die voor de verloting een prachtige gehaakte sprei beschikbaar stelde. Spr. twijfelde er niet aan of ook dit 9de jaarfeest zal staan in het teeken der ge zelligheid en van den naam der vereeni ging. Na nog te hebben gewezen op de prettige verstandhouding tusschen bouw en buurtvereeniging en in het bestuur, besloot spr. met een opwekking om een drachtig samen te werken aan de organi satie van het 10de jaarfeest, dat zal wor den ingezet met het houden van een huis- vlij ttentoonstelling. Het gedeelte voor de pauze werd ver zorgd door leden van het gezelschap „Aufgepast" in samenwerking met Riet v. d. Broek (piano) en Max de Mey (viool), terwijl de heer C. Spaanderman Jr. met zijn kwinkslagen en liedjes er de vroolijk- heid voortreffelijk wist in te houden. De heer Spaanderman heeft den laatsten tijd groote vorderingen gemaakt. Zijn voor dracht is los en ongedwongen: zijn reper toire beschaafd, zijn yefreinzangen onweer staanbaar. Zijn optreden vormde gister avond het glanspunt van het programma. Na de pauze, welke inplaats van de aan gekondigde 20 minuten meer dan twee maal zoo lang duurde, bestond er gelegen heid de prijzen van de tombola af te halen, bijna alle door buurtbewoners beschikbaar gesteld. Daarna het was inmiddels al over elven geworden voerde het tooneelclubte „Entre Nous" een klucht in één bedrijf „De moord in het kolenhok" op, welke wij niet tot het einde toe hebben gevolgd, doch die, naar wij vernamen, bijzonder in den smaak is gevallen. De avond had een prettig en ongewekt verloop, zoodat het bestuur zich ervan overtuigd kan houden velen bewoners van Zijlsingel en omceving een genoeglijke af wisseling te hebben bezorgd. Het feest ware niet volledig, wanneer er niet na afloop zou zijn gedanst. Dit ge schiedde dan ook. waarbij Evert Castelein de leiding had. Eensgezind was men van meening, dat „Eensgezindheid" weer goed voor den dag was gekomen. BAZAAR CHR. JEUGDHULP. Al is het nog niet mogelijk de netto opbrengst van den bazaar voor Chr. Jeugd- hulp bekend te maken, het comité heeft toch hoop. dat er na aftrek van de on- vermildelijke onkosten een flink bedrag zal bliiven voor het bouwfonds en betuigt hartelijk dank aan allen, die. op welke wijze ook, medewerkten om den bazaar te doen slagen. Het Is niet mogelijk alle namen te noemen, maar wij willen toch een uitzondering maken voor mej. de Raven, die hoewel geen lid van het co mité door het vertoonen van en vertellen bij haar poppenkast, zooveel heeft bijge dragen om den kindermiddag tot een mooie te maken. Nog n'et alle loten voor de schilderijen zijn verkocht: zoodra die geplaatst zijn zal de verlotine nlaats heb ben en de uitslag per advertentie bekend gemaakt worden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Jac Wals. Heerengracht hoek Nieuwe Rijn. Leiden. Hoofdzetel Boylestraat 19—21 Den Haag; kleinhandel van boter en eieren. Het filiaal te Leiden, is dd. 1 Fe bruari 1932, opgeheven. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak schei kunde, de heer E. L. Molt (Leiden); voor het candidaatsexamen Indisch recht de heer Jap Sin Tong (Oegstgeest). ZAALCONCOURS. Ring Leiden en Omstreken. In de gehouden ledenvergadering van bovengenoemde Ring is besloten ter gele genheid van het 10-jarig bestaan der Ring Leiden en Omstreken van Chr Gem Zangvereenigingen een zaalconcours te houden en met 2 avonden in de maand Mei 1933. Met algemeene stemmen werd besloten dit te houden in de groote zaal der Stadsgehoorzaal. Met de werkzaam heden is reeds een aanvang gemaakt. BINNENLAND. Er zou een meerderheid in dc Tweede Kamer zijn gevonden voor het wetsontwerp tot verhooging der invoerrechten. (Binnen land, 3e Blad). De afsluitdijk van de Zuiderzee wordt niet opengesteld voor het aanstaande voor jaar. (Binnenland, 3e Blad). De korting op bestaande Indische pen sioenen zou ingaan op 1 Juni 1933. (Bin nenland, 3e Blad). Dc toestand van Indië blijft zorgelijk, maar er vallen eenige lichtpunten waar te nemen. (Uit Ned. Oost-Indië, 3e Blad). Verduistering van f. 14.000 door de af- deeling Rotterdam van den R.K. Bouw- arbeidersbond. (Gemengd, 4e Blad). Te Putten is een 80-jarige oud-Indisch militair doodgestoken. (Gemengd, 4e El.). Ons parlementair overzicht. (2e Blad). BUITENLAND. De inotivecring van het vonnis in het proces PruisenDuitsche Kijk is voor Prui sen een moreeie overwinning. (3e Blad en Buitenland en Tel. Ie Blad). Weer een rede van den Italiaanschen dictator. (Bultenl., Ie Blad). De verkiezingen in België op 27 November bepaald. (Bultenl., Ie Blad). De Labour-motie van wantrouwen tegen de regeering Mc Donald met groote meer derheid verworpen. (Bultenl., Ie Blad). Sir Lay ton treedt uit de commissie ter voorbereiding van de Economische Wereld conferentie. (Bultenl., Ie Blad). Japan wil besprekingen openen met de sovjets over een non-agressie-pact. (Buitenl., Ie Blad). RECLAME. Als de asfaltketels koken 3873 Blijft ook d'and're schoorsteen rooken. LEIDSCHE BURGERWACHT. Dc eerste oefeningsavond in dit seizoen. Zooals gewoonlijk had op den eersten oefeningsavond van de Leidsche Burger wacht in het seizoen 19321933 de prijs uitreiking plaats, aan hen, die een prijs behaald hadden in de wedstrijden met scherp in den afgeloopen zomer te Kat wijk. Alvorens daartoe over te gaan sprak de commandant, de heer v. Mens, daar de voorzitter der Leidsche Burgerwacht, mr. F. J. J. Trapman om bijzondere redenen verhinderd was, een woord van welkom. Spr. deelde vervolgens mede, dat het hem genoegen deed te kunnen berichten, dat bij de Prov. Schietwedstrijden te Den Haag, door het korps van de L.B. in af- deeling A de derde prijs was behaald; daarvoor bracht hij dank aan de korps- schutters, waarbij hij de hoop uitsprak dat zij hem het volgend jaar met den eer- si. i prijs zouden verrassen. Nadat spr. nog gewezen had op den goeden geest die er heerschte onder de leden en zijn vertrouwen had uitgesproken, dat deze voor de toekomst bestendigd mocht blij ven, ging hij over tot uitreiking der prijzen, welke waren behaald als volgt: Kampioen J. H. v. Staveren, wisselbeker aangeboden door den voorzitter der LB., mr. F. J. J. Trapman, benevens een me daille. In afdeellng A: le prijs F. v. d Velden, 2e prijs Jaspers en 3e prijs J. H. v. Sta veren. In afdeellng B: le prijs Segaar en 2e prijs D. Haverkorn. In afdeellng C: le prijs Pljnacker. 2e prijs Fr. v. d. Mark Sr. en 3e prijs L. v Es. In afdeellng D' le prijs Boon. 2e prijs Hageman en 3e prijs v. d. Mark Jr. Vrije baan: 1. J. H. v. Staveren (buiten mededinging); 2e prijs L. v. Es; 3e prijs F. v. d. Velden; 4e prijs Knaap; 5e prijs D Bergman; 6e prijs v. Leeuwen Sr - 7e prijs Oudshoorn en 8e prijs Jaspers Vervolgens werden nog diploma's enz. uitgereikt aan J. H. v. Staveren, le klas' Koningsschutter, benevens gouden me daille, terwijl tevens nog voor klasse A B en C. diploma's en kruisjes werden uit gereikt aan de winnaars welker namen reeds gepubliceerd werden. De heer F. v. d. Mark sprak hierna een woord van dank namens allen, speciaal tot den heer v Bereen Henegouwen voor de medewerking van hem ondervonden en prees hem daarbij voor zijn diensten de burgerwacht bewezen De commandant dankte voor het ge- sprokene, waarna hij allen een gezellig winterseizoen toewenschte en het sein gaf dat de oefeningen een aanvang konden nemen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1