H DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 October 1932 jchoenrep. bedr. „De Adelaar" ■f'pguwe Rijn 37. Tel. 3275 UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTUIGEN. RADIOPROGRAMMA. het uit de garage rijden is de heer alhier op den Rijksstraatweg op noaan aangereden door een 'orrie «toomtram. waardoor de auto weid ;d persoonlijke ongevallen had- 'piaats. jnden voorwerpen. Ford-sleu- sleutel een pet. kist met oloem- dameshandschoen. damesmantel, eelgoedhondje, vijftig gulden, zilve- Jltjes. belastingmerk in étui. Te be- bij de politie. 59): uur O» SASSENHEIM. ilarlijksche Politie-schietwedstrijd. olitieschietvereeniging „Wilhelmina" issenheim en Omstreken hield haar :he wedstrijd voor de leden op iein Sporthoff alhier, waarvan de is als volgt: Maximum 60 punten, ■fel J. van der Aar, Oegstgeest, 58 p. r j'. Kromhout, Lisse, 57 p., 3. K. van Vliet, Zoeterwoude, 56 pt., 4. H. A. KB"der Laan, Sassenheim, 56 p. 5. Alkemade, 54 p., 6. Jac. I.Ami woude, -54 p., 7. B. J. Broxter- iterwoude, 52 p., 8. H. J. Hoogen- ïoogmade, 52 p., 9. P. de Wit. •st 40 p-, 10. P. J. Meere, Sassen- 9 p., 11. M. A. van den Berg. ^■iikerhout, 21 pf„ 12. B. G. Stekers, gnnond, 21 P-. 13. N. .van^ der ^Krogt rarmonu, a y*» tgrmond, 11 P" 14- Elsk Sassen- eim 11 P-. '3- las- Veen, Hillegom, 10 p. ie uitslag van de daarop volgende wed- ^^^>r donateurs, waarvoor drie prijzen aar werden gesteld was: 1. A. W. JNiekerk, 58 p., 2. F. Landkroon ur njn^Hwheim- 56 p.. 3. C. Juffermans, Lisse, jop van de wedstrijden verzamel- Jdeelnemers zich aan een gemeen- &ij|,e maaltijd in café de Oude Post, ■r de prijzen met een toepasselijk Tran den voorzitter den heer Went diverse winnaars werden uitgereikt. w de Rijkspolitie is tegen vele jngelaars In de omgeving van de inst der^^^■evaart. wegens het visschen zonder Octobn^Bfcoces-verbaal opgemaakt. Eenige waar.^HB en een kruisnet werden in beslag oekaij:| ur nn n. 2 J ur Zoal ur lunj ur. Zoal I', VOORSCHOTEN. vendirj nvrki )e ta rerloreal :ien ft statest s voor- iktsjr. i mes; ikenr: moilti et v» aal. Ik e hor- jk F- zki I lillend: iractj iberi at E-J bocht m de door .3 M bin- as in hek- n de Ie in f -^Gedurende deze week houdt de dia der Ned. Herv. Gemeente te Voor- i en Veur, de jaarlijksche najaars- icte langs de huizen. Men weet, dat de IpoDle ook dezen winter veel werk staat wachten, waarvoor veel noodig is. Laat i ieder helpen dit werk te verlichten! o WARMOND. Bcrgadering R.K. „Volksbond". Elder buitengewone belangstelling had BSotel de Stad Rome een algemeene ing plaats van de afd. Warmond iden Ned. R. K. Volksbond. De voor- opende deze vergadering, ker herdacht het overlijden van [teer C. v. Egmond die zoovele jaren rouw lid der vereeniging was ge en kon dienen als een lichtend lid voor de jongeren. Mede werd it het afsterven van kardinaal van allen bekend is, aldus spreker, pjtapelaan Lampe deze gemeente ver kaardoor hij ook van ons is heenge- ils geestelijk adviseur. Kapelaan B had groote sympathie voor onze TOging en hieraan zijn beste krachten ijd In overleg met de Hanze hebben Jden scheidenden kapelaan een ligstoel pees de vereeniging aangeboden, het- heeft geapprecieerd. Spreker twij- piet of ook de nieuwe adviseur zou leste krachten aan de vereeniging lapelaan bracht den voorzitter dank lijn hartelijke woorden. ^Jna werden door den ecretaris dc uien der vorige vergadering voorgele- ^■onder dankzegging vastgesteld. ■de ingekomen stukken deed de Jitter voorlezing van een ingekomen «ven van de Hanze waarbij deze ver- Big aan den Volksbond verzocht 'e te willen betuigen aan het door an den Raad dezer gemeente inge- adres met betrekking tot den bouw en achttal middenstandswoningen |en lieer Walenkamp, iscussie werd besloten dit adres aan 'eente te zenden. Uit het hierna acht verslag door den penning- ei bleek dat de inkomsten hadden Jen f.147.36 en de uitgaven f. 133.52. |1 deze cijfers voor het Ziekenfonds j8en f. 118.85 en f. 51.65. tna was het woord aan den heer W. 'unne tot net uitbrengen van zijn I van de gehouden studiedagen te fgen, die daarvoor van den voorzitter woord van bijzonderen dank in ont- st had te nemen. grna werd overgegaan tot bespreking pet winterprogramma. Het bestuur —[gemeend als onderwerp te moeten rfi .De bedrijfsradenwet". terwijl de ■Haverkort gaarne behandeld zou wil- tpen „Het groote gezin" of „Ons be- ■«gstelsel". JP heer Weyeres zou gaarne iets meer enfonds met betrekkinS tot het zie" Pe voorzitter zegde toe van een en ander Hf bota te nemen. CÏ 'aden van het comité voor het St. Fjaasfeest werden aangewezen de Cr™. van Tongeren en Zevenhoven. De Ëf boppers vroeg een en ander over „~?e8chng. De heer Weyers Sr. zette Jézaak nader uiteen waaruit bleek dat «gemeentebestuur inzake deze materie en en voeten geboden is aan n^^!scuss.'e werd besloten In den ko- winter 2 uitvoeringen te geven, 'e bijee V de sIui'ing dezer geanimeer- RECLAME. °nze prijzen blijven: Feerenzolen en Hakken f 0.95 f; James id- id. f. 0.75 KAN OP GEWACHT WORDEN! ALPHEN. INLEIDING EN INTREDE VAN DEN HEER JAC. WESTMAAS. rochade besproken worden, terwijl tevens partijen van groote meesters behandeld en nagespeeld worden. Ongetwijfeld zal dit door de schaakspelers op prijs worden gesteld, nog temeer daar ledereen die be lang stelt in deze sport, welkom is. Grootsche ontvangst te Glanerbrug. In de morgengodsdienstoefening werd onze plaatsgenoot de heer Jac. Westmaas gisteren te Glanerbrug op plechtige wijze Ingeleid en deed aldaar zijn intrede als hulpprediker. De heer Westmaas, die Za terdag met zijn familie van hier naar Gla nerbrug per auto vertrok, werd reeds te Enschedé met een 6-tal auto's door den aldaar staanden predikant ds. C. J. Las- schuit, de kerkvoogden en den kerkeraad afgehaald. Te Glanerbrug aankomende, werd hij op feestelijke wijze verwelkomd. Op het kerkplein hadden zich o.a. een mu ziekcorps en zangvereeniging opgesteld, ge flankeerd met electrische fakkels, door wel ke vereenigingen hem een welkomstlied werd toegezongen en gespeeld, terwijl ver volgens een welkomstsamenkomst plaats had in de Ned-Herv. Kerk. Inleiding tot zijn dienstwerk. Gistermorgen werd de heer Westmaas vervolgens door ds. C. J. Lasschuit tot zijn dienstwerk ingeleid, waarbij het kerkge bouw der Ned.-Herv. Kerk geheel bezet bleek. Zelfs bleken hier verschillende Al- phensche vrienden aanwezig, die van hier Zaterdagnacht om 3 uur reeds met een tweetal auto's naar Glanerbrug waren ver trokken. Als tekstwoorden had zijn inleider gekozen 1 Tessalonicenzen 5 24 en wei de woorden: „Hij die u roept is getrouw" Spr. wees hierbij bijzonder op het roepen om te dienen en anderen te leiden tot Christus. Na inleiding en bevestiging hield ds. Lasschuit vervolgens een korte toe spraak tot den heer Westmaas. Spr. zeide „God riep u hierheen en gij gaaft gehoor. Gij verlaat als Abraham alles om Hem te volgen. Uw ouders, verloofde en vrienden doen u thans uitgeleide. Straks staat ge echter alleen, ja staan we samen voor deze groote taak. We willen gaarne massaleiders zijn, doch Jezus reserveerde een geheelen nacht om één ziel te redden. Zielszorg is biddend werk. God zal de gebeden verhoo- ren en stelle u tot rijken zegen." Nadat vervolgens door de gemeente ais tusschen- zang was gezongen Gez. 99 4. deed de heer Westmaas zijn intrede. Zijn intrede. Allereerst bracht spreker dan woorden van dank voor het voorrecht hier te mogen staan en zijn arbeid aan te vangen. Ook sprak hij van het afscheid van vrienden en vriendenkringen te Alphen a.'d. Rijn. Dit is aldus spr. onvergetelijk, omdat net. hemzelf zegende. Doch de vreugde wint het. 't Is van den Heere. Zijn vurig ver langen is de blijde boodschap te brengen. Als tekst behandelde spr. dan 1 Joh. 1 5 motto „God enkel licht", hierbij wijzende le. op een waarschuwende waarheid en ten tweede op een troostvolle waarheid. Spr. zeide dan, wij kunnen in God's licht niet bestaan, dit een verbijsterende in druk. Johannes iaat in de le plaats zien, hoe groot onze zonden en ellende is. Zal mijn werk anders mogen zijn? Immers neen. De Heere make mij trouw tot waar schuwing. doch ook tot vertoosting. Hij, 't vlekkeloos lam, heeft den toets van en kel licht doorstaan. God is liefde. Als de klacht geuit wordt: Heer gaat uit van mij, volgt: tot Wien zullen wij heengaan. De groote blijdschap vervulle ons, dat God ons zijn Zoon gaf. Donker is de toekomst. God is Licht. In zijn toepassing sprak spr. ver volgens nog eenige woorden tot de onbe- keerden. ongetroosten en kinderen Gods. Na deze prediking bracht spr. een dank woord aan zijn inleider ds. Lasschuit en sprax den wensch uit trouw te zijn aan zijn Meester en inleider. Tevens dankte spr. den kerkeraad en het. college van kerk voogden voor het vertrouwen in hem ge steld. Ook de vrienden van uit Alphen die hier aanwezig waren en voor wie geen uur van opstaan te vroeg en geen afstand ie «rooi was. werden door spr. hartelijk ge groet. In de gebeden, aldus spr.. zal ik u biijven gedenken. Op verzoek van ds. Lasschuit werd door de gemeente hun nieuwen hulpprediker daarna nog gewijzigd toegezongen Gez. 95. Van een trap gevallen. Zaterdagmorgen had het 4-jarig zoontje van de familie v. G. aan Gouwsluis het ongeval boven van de huistrap te vallen. Het kind kwam hierbij zeer ongelukkig op het hoofd terecht, zoodat de ontboden ge neesheer een zeer ernstige hersenschud ding constateerde. Auto-ongeluk. Gistermorgen omstreeks halfvijf is een auto komende vanuit Den Haag op den Steekterweg in onze gemeente in botsing gekomen met een electrische lantaarnpaal om vervolgens tegen het viaduct van de Spoorbrug aldaar te rijden. Van de 5 in zittende personen werd een tweetal dames verwond, de anderen kwamen met den schrik vrij. De zwaar beschadigde wagen moest worden weggesleept door de garage Van Varik. Dc crisisgelden. Zooals men weet werd door den ge meenteraad besloten een crediet van f. 1800 beschikbaar te stellen voor extra hulp aan werkloozen. Inmiddels is naar wij vernemen overeenkomstig de te dien aan zien geldende voorschriften van het Nat. Crisiscomité een extra comité voor deze extra hulp aan werkloozen gevormd en wel uit de heeren P. v. Dijk, voorz.; K. Tolk, C. J. v. d. Bijl, L. N. v. Dien, C. E. Klink, G. Demoet en A. F. Ruyssenaars, leden. Daar ook het Nat. Crisiscomité een bedrag van f. 1800 verstrekt, heeft men thans dus de beschikking over f. 3600. Dit bedrag zal uitsluitend ten goede komen aan werkloozen, die uit de gemeentelijke steunregeling trekken of bij de werkver schaffing te werk zijn gesteld. De verstrek king geschiedt individueel, naar behoefte en niet dan na persoonlijk onderzoek. Dc Schaakclub „A. S. C.". In de tweede jaarvergadering van de schaakclub „A. S. C." werd het bestuur als volgt samengesteld: M. J. Biersteker voorz.: A. S. v. Buren, seer.; J. A, Basie, penningm.; J Constandse, comm. v. ma teriaal. O.m. werd besloten schaaktheorie te geven. Vooral zullen de openingen en I Door eenige meisjes van de Martha- Stichting werd aan het Ned. Herv. Zen dingscomité een bedrag afgedragen van f25 zijnde de opbrengst van de door de meisjes zelf in haar tuintjes gekweekte en later in onze gemeente verkochte bloemen. Blijkens het eerste verslag van de verg. Kapel „Gouwsluis" der Ned. Herv. Kerk blijkt, dat de zaken naar genoegen ver- loopen. De ontvangsten over het eerste jaar van o.a. het „Brokkenhuis" etc. be dragen f. 537.02, terwijl aan onkosten werd betaald f. 45.12; het voordeelig saldo be draagt derhalve f. 491.90. NIEUWKOOP Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woensdag a.s. des voorm. te 9 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeellngen. 2. Vaststelling van de vergoeding aan de bijzondere scholen over 1929. 3. Rapport van de commissie van onder zoek en voorloopige vaststelling van de ge meente-rekening over 1931. 4. Ontslagaanvrage van den heer P. A. Th. van der Weijden ais lid van de schat tingscommissie voor de Rijksinkomsten- belasting. Burgemeester en Wethouders stellen voor P. M. M. van der Weijden. bur gemeester dezer gemeente, in diens plaats te benoemen. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van het pand wijk B No. 53, bewoond door A. de Lange. 6. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de Beheersverordening op het ge meentelijk ontginningsbedrijf. 7. Verordening, regelende- de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. 8. Verzoek van P. Kapteijn, J. de Pater en J. W. Verhage om verlaging van land- huur over 1932. 9. Aanbieding van de gemeente-begroo ting voor 1933. Verkrijgbaars telling Margarine. B. en W. dezer gemeente hebben door aanplakking bekend gemaakt, dat de ad ministrateur van de crisis-steunregeling A. M .van Vuuren door hen belast is met de distributie van onvermengde margarine. Hiervoor komen in aanmerking: a. werk loozen. die 3 maanden of langer steun ontvangen, en b. armlastigen, die 3 maan den of langer steun genieten en daarvan geheel of bijna geheel moeten leven. Gedistribueerd zal worden 1/4 K.G. per hoofd en per week, aanvankelijk aan ge zinnen van 5 of meer kinderen, die in een der bovengenoemde groepen vallen. De prijs is f. 0.44 per K.G. Aanmelding kan geschieden, gedurende den tijd van stempelen in h?t gemeente lijk stempellokaal. vb .- O.JTl'ifJ- - OUDE-WETERING. Vergadering Ziekenverpleging en Groene Kruis. Bovengenoemde vereenigingen hielden hare jaarvergadering in hotel van den Bosch, onder voorzitterschap van den heer P. Roeloffs. Deze opende de vergadering van het Fonds voor Ziekenverpleging met een woord van welkom tot de leden, die slechts in kleinen getale waren opgeko men. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd vastgesteld. Hierna was de rekening van den penning meester aan de orde. welke sloot met een nadeelig saldo van f. 120,56. Op 1 October van het vorig jaar was het nadeelig saldo f. 37,50. Deze rekening gaf echter nog een te gunstig beeld van den financieelen toe stand van het fonds; nog f. 600 a f. 700 moet betaald worden. De groote uitgaven zijn veroorzaakt door het groot aantal le den. dat in het afgeloopen jaar ln een ziekeninrichting is verpleegd. Het gemid deld aantal verpleegdagen per patiënt be droeg thans 33 tegen 22 in het vorig jaar. Tot heden was uitbetaald de vergoeding voor 693 verpleegdagen. De rekening was door de financieeie commissie onderzocht en in orde bevonden. De penningmeester werd onder dank van de vergadering ge dechargeerd. De penningmeester zeide, dat het tekort een onderwerp van ernstige bespreking In de laatst gehouden bestuursvergadering heeft uitgemaakt. Het plan van het be stuur is om: le de biidrage ad f. 300 - aan de Groene Kruis afd. nader onder de oogen te zien en 2e. een hoofdeliike om slag te heffen welke vermoedelijk 25'' i van de contributie zal bedragen en eerst zal Ingaan oo 1 An il 1933, zulks met liet oog op het feit, dat de leden gemakkelijker in de zomer- dan in de wintermaanden het verhoogde bedrag zullen kunnen be talen. Het aftredend bestuurslid, de heer J. J. de Jong werd bij acclamatie her kozen. Tot leden van de financieeie com missie werden benoemd de heeren J. van Heek, P. H. van den Bosch en L. J. Beuk. terwijl als plaatsvervanger werd aange wezen de heer H Gortzak. Na rondvraag volgde sluiting. Onmiddeliiik hierop had de jaarverga dering plaats van de Groene Kruis afd. De secretaris, de heer M. Los Az. bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit. Gememoreerd werd hetgeen verricht was met betrekking tot het bevorderen van de mogelijkheid van aansluiting van het Wijkgebouw aan het electrisch net: de kansen voor aansluiting staan er than3 zeer gunstig voor. Gewezen werd op de hernieuwde samenwerking met Leimuiden, dank gebracht aan de patiënte Turk-Bax, die drie spreien voor de afdeeling heeft vervaardigd, uit welker opbrengst een kachel is gekocht voor het gebouw: her innerd aan het feit, dat zuster D Bol oo haar verzoek met Ingang van 1 September 1932 eervol ontslag had verkregen en dat in haar plaats met alg, st. was gekozen zuster L. van der Werf. Hierin was nog verwerkt een overzicht met betrekking tot de werking van het consultatiebureau voor Zuigelingen. Te Oudeweterine -erd dit bureau bezocht door 42 kinderen met 1 een totaal van 333 bezoeken, terwijl voor Nieuwe-Weterlng deze cijfers resp 31 en 304 bedragen. In totaal 73 kinderen met I 637 bezoeken Te Oude-Wetering werd 49 maal en te Nieuwe-Weterlng 50 maai zitting gehouden. Voorts werd nog mede gedeeld, dat de moedercursus, welke in Maart werd gehouden 28 deelneemsters telde Het verslag besloot met een woord van dank aan het adres van ar. van der Bijl. die al zijn energie weer aan de be vordering van de Groene Kruis-belar.gen heeft geschonken. Volgde verslag van de magazijn-com missie, uitgebracht door den heer J van Iterson Hulde werd vooral gebracht aan het lid dier commissie, den heer P. de Jeu Sr., die zich zeer verdienstelijk heeft ge maakt. De penningmeester bracht het financieel verslag uit. De rekening sloot met een batig saldo van f. 1,81, welks uitkomst echter verkregen was. dank zij een aderlating van het reserve-fonds tot een bedrag van f. 441 06. Het rapport der financieels commissie luidde wederom zeer gunstig, zoodot de penningmeester, de hetr C. van den Berg, onder dank voor het accurate beheer, weid gedechargeerd. De balans geeft een eindcijfer aan van f. 34/3,12 met een wer kelijk bezit der vereeniging van f. 1018,12. Gedurende het afgeloopen verecnigings- Jaar werden afgelegd in totaal 1898 be zoeken. waarvan 1296 te Oude-Wetering, 318 te Nieuwc-Wetering en 284 te Lei muiden. Voor cle tuberculose-bestrijding werden te Leimuiden bovendien nog afge legd 45 huisbezoeken. De h.oogtezon werd 488Vs uur bediend. De aftredende bestuursleden de heeren J van Iterson en K. Edskes werden belden bij acclamatie herkozen en namen hur.ne herbenoeming aan. De begrooting 1932G933 sloot aan beide zijden met een bedrag van f. 2330 -. Deze werd na discussie ongewijzigd vastgesteld. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Rotterdam werden be nrernd de heeren P dc Jeu Sr. en L Beuk. Na enkele mededeelingen volgde sluiting der vergadering. WOUBRUGGE. Ring van Geref. Jongelingsvereenigingen, In het Geref. Kerkgebouw hield de Ring van Geref. Jongelingsvereenigingen een, ondanks de vele regens, goedbezochte jaarvergadering. Na verschillende versla gen van secretaris en penningmeester, hield de heer Broere een inleiding over de Jongelingsvereeniging en het gezin. Deze schetste achtereenvolgens sinds hoelang het gezin bestaat, wat het gezin is, dë waarde van het gezin, de jongeling in het gezin en de taak van de ouders. Op dit onderwerp volgde een leerzame bespre king, waaraan door een groot aantal werd deelgenomen. Door ds. Nauta werd deze eerste jaarvergadering met dankgebed ge sloten. „Het Groene Kruis". De afd. Woubrugge van de ver. „Het Groene Kruis" hield in een der kamers van het Oude Raedthuys haar jaarlijk sche ledenvergadering, onder leiding van dr. Loth. De zeer uitgebreide notulen van de vorige vergadering werder. onveranderd vastgesteld met dank aan den secretaris, waarna uit het verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen f2478,51 en de uitgaven f. 2011,36, zoodat er een batig slot viel te boeken groot f. 467.25. Uit het rapport van de kascontrole-commissie bleek, dat alles in de beste orde was be vonden. Met dank aan den penning meester werd de rekening goedgekeurd. Zuster de Wit bracht als afgevaardigde naar de algem. Prov. vergadering een uit gebreid verslag uit over de vergadering van 1931. Na de bespreking van de be schrijvingsbrief voor de algem. «vergade ring werd besloten vrijwillig bij te dragen aan het fonds voor het misdeelde kind en werd in principe een besluit genomen tot het doen houden van een moedercursus. Dc commissie tot controle der gcDouwen en inventaris was van oordcel dat het ma gazijngebouw van buiten moest worden geverfd en een ligtent eveneens, waar mede het bestuur rekening zal houden. De magazijnmeester deelde mede. dat gedurende het afgeloopen jaar uit het ma gazijn aan de leden 132 stuks materiaal m bruikleen was gegeven en nu nog 26 stuks in gebruik zijn. Daaina werd een stemmig de begrootinj 1953 Jastgcst.-ld op een gelijk bedrag aan inkomsten en uit gaven van f. I960. De aftredende bestuurs leden, de heeren Kroes, iondu en Van Reenen werden herkoren en in de com missie tot controle der gebouwen en in ventaris werden aangewezen de heeren W. van Teijlingen, G. Schijf en W. Blanksma, en die der kascontrole de heeren F de Boer en Chr. van der Nagel. Hierna volgde sluiting. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJINEGARA, 20 Oct. v. Hongkong n. Amoy. TJISADANE, 21 Oct. v. Manilla n Macassar TJISAROEA, arr. 21 Oct. te Manilla. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW ZEELAND, 20 Oct. van Singapore n Adelaide. VAN SPILBERGEN. 21 Oct. van Batavia n. Mauritius. HALCXON LIJN. ROZENBURG, Ayr n. Bilbao, was 21 Oct. 11 u. 25 v.m 30 mijlen van Lands End. STAD ZALTBOMMEL. 21 Oct. van Velsen te Lamb ton Drops. STAD DORDRECHT. 21 Oct. van Bagnoli te Huelva. STAD ZAANDAM, 22 Oct. van Huelva te Sas van Gent. ROTTERDAM—ZUID—AMERIKA LIJN ALPHERAT, 22 Oct. van B. Aires te R'dam. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK uitr.. 21 Oct. van Madras. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ARENDSKERK, thuisreis, 21 Oct. te Mar seille. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE, uitr.. 22 Oct. te Melbourne. TANIMBAR, thuisr,, 22 Oct. te Hamburg. JAVA—NEW-VORK LIJN S1MALOER, 20 Oct. van Boeton naar New- York. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. TABIAN ,uitr., 21 Oct. van Belawan. BENGKALIS, thuisr., 22 Oct.. van Colombo. POELAU ROEBIAH, 21 Oct. van Amst. te Hamburg. KON. NED. STOOMB.-MIJ. BARNEVELD. thuisr., 20 Oct. te Antofa- gasta. TRAJANUS, arr. 19 Oct. te Kingston (J.l. ORION, 22 Oct. van Amst. n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, 22 Oct. van Amst. naar B. Aires. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM, 22 Oct. van New-Orleans Rotterdam. te DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN BOEKELO, 21 Oct. nam. 7 uur van Kotka naar Rotterdam. DELFSHAVEN, Antwerpen naar Philadel phia, was 21 Oct. 1 u. 5 nam. 350 mijlen Z.w. van Valentia. FLYING IRISHMAN, m.s., 16 Oct. v. Corfu to Pirflpns FLYING SCOTSMAN, m.s., 21 Oct. van Fur naar Colchester. JONGE JACOBUS ,17 Oct. van Liparl te Napels. JONGE JOHANNA, Midd. Zee via Londen naar R'dam, pass. 21 Oct. Dover. LETO, R'dam naar Port Talbot, was 20 Oct. 11 uur 40 nam. 20 mijlen Z.-O. van Lands End. MAAS, 15 Oct. te Sundswall uitgeklaard n. R'dam. NOORD. 12 Oct. van Uleaborg n. R'dam. SCHIE, 16 Oct, v. Koningsbergen te Kemi. VECHT, 18 Oct. van Stockholm n. Gefle. SCHIELAND. 22 Oct. van Boulogne naar Immingham. ST. PHILIPSLAND, 21 Oct. van Kopen hagen naar de Tyne. TARA. B. Aires n. Amst., pass. 21 Oct. n.m. 1 uur St. Vincent. THEANO, 21 Oct. van Belfast te Fowey. ZUID-HOLLAND. Antwerpen n. Hartle pool, pass. 22 Oct. Vlissingen. APOLLONIA .Constanza n. Port Said, pass. 19 Oct. Stamboul. MARPESSA. 19 Oct. van Curacao n. Ham burg en Rouaan. VOOR DINSDAG 25 OCTOBER. Hilversum. 296 M. Uitsluitend AVRO- programma, 6,30: R.V.U. 8.00: Gramo- fooplaten 9.00: AVRO-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonplaten 10.30: Concert. P. E. J. Appellus van Hoboken (vlool) en M. C. Appelius van Hoboken-Wymer (piano) 11.00: Declamatie door mr. Ph. C. La Chapellc 11.30: Vervolg Con cert 12.00: AVRO-kletnorkest o.l v. N. Treep en Gramofoonplaten 2.15: Gra mofoonplaten 3.00: Naaicursus 4.00: Pianorecital A. Koole 4.30: Radioklnder- koorzang o.l.v. J. Hamel 5.00: Kovacs Lajos en zijn orkest (rcfreinzang B. Scholte) en Gramofoonplaten 6.30* RVU. Dr. J. D. Bierens de Haan: Het be grip der persoonlijkheid (III) 7.00f kovacs Lajos 7.30: Engelsche les 8.00: Vaz Dias 805: Orgelconcert P. Palla m.m.v. H. Viskll (tenor) en B. Lensky (viool) 9.00: Gramofoonplaten 10.00b' Omroeporkest oJ.v. N. Treep m.m.v. Henr. Bosmans (piano 1100: Vaz Dias 11.05: Vervolg concert 11.3012.00: Gramo foonplaten. Huizen. 1875 M. Uitsluitend KRO-pro- gramma 8 00—9.15 en 10.00' Gramo foonplaten 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Trioconcert 2.00: Causerie 2.35: Voor de Vrouw 3.00: Knipcursus 3.30: Hoedenmaakcursus 4.30: Orgel concert ♦- 5.30: Orkestconcert 6.30:' Esperantoles 6.50: Orkestconcert 7.10—7.30: Lezing 7.45: Causerie 8.00: Orkestconcert 9.00: Vaz Dias 9.15: Radio-tooneel 10.00: Concert 11.30— 12.00: Gramofoonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgen wijding 10.50: Weerbericht 11.05— 11.20: Lezing - 12.20: Orgelspel E. O'Henry 1.05: Commodore Grand-orkest o.l.v. J. Muscant 2.20: Voor scholen 4.25: Lezing 4.50: Moschetto's orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Bach's Toccata's en fuga's door G. Thalben Ball 7.10: Fransche conversatieles 7.40: Radio Militair orkest o.l.v. B. Walton O'Donnel m.m.v. G. Garside (alt) 8.50: Lezing 9,20: Berichten 9.40: „Nor'- West", mysterie van de zeer door L. du Garde Peach 10.30' Plano-recital door Tob Matthav 10.55: Lezing 11.00— 12.20: Dansmuziek door Ambrose's Blue Lyres. Parijs „Radio Paris". 1725 M. 8.05: Gramofoonplaten 12.20: Concert door het Krettly-orkest 7.40: dito 9.05: Symphonieconcert o.l.v. Bigot. Kalundborg. 1153 M 11.20—1 20* Concert uit het Bellevue-Strandhotel 2,20—2.40: Zang door H Christoffersen en V. FiscKer (piano) 2.40—4.20: Concert uit Rest. „Ritz" 7.20—8 10: Concert door het Omroeporkest o.l.v. Reesen 810* Trio-concert en Radio-tooneel 8.55: Vlool-recltal door J. Henriques m.m.v Jen sen (piano) 9.45—10.20: Concert door het Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen Langenberg. 473 M. 8.25—7.20: Gra mofoonplaten 11.20—12.10: Concert uit Stuttgart m.m.v. G. Hansi (sopraan) en H. Hanus (tenor) 12.20—1.50: Concert oJ.v. Wolf m.m.v. solisten 4.205.35: Concert uit Stuttgart o.l.v. Merten m m v. E. Beek (sopraan) 8.05: „Die Reiher- jager", radio-tooneel. Regie: Rieth. Rome. 441 M. 8.05: Concert m.m.v, solisten en orkest 8.50: „La Signora vent'annl dopo", blijspel in 1 bedrijf van Poggio 9.30: Vervolg concert 9.50— 10.15: Gramofoonplaten. Brussel. 508 en 338 M. 508 M.: 12 20* Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 1 30* Gramofoonplaten 5.20: Symphonle- orkest 6.35: Gramofoonplaten 6.50: Zangvoordracht 7.05: Gramofoonplaten 8.20: Radio-tooneel 9.20 en 10.30 11.20: Gramofoonplaten 338 M.: 12.20: Gramofoonplaten 1.30: Omroepklein orkest o.l.v. Leemans 5.20: Omroep orkest o.l.v. André 6.50: Omroepklein orkest 8.20: Radlo-symphonie-orkest o.l.v. Meulemans m.m.v. Zangsoliste - 10 30 1120: Gramofoonplaten. Zeesen. 1635 M. 7.20: Koorconcert m.m.v. instrumentale solisten o.l.v Al- brecht 7.50: Radio-tooneel 9.30: Be richten9.501120: Concert uit Ham burg o.l.v. Adolf Seeker. 8—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7