MASSAGE GYMNASTIEK LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 October 19' SPORT. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. West I Noord: D.T.V.Westerkwartier 6—3. West I Zuid: H.K.V.—Fluks 3—0; Regen boogRozenburg 32. Oost I A: Z.K.C.Rapidltas 21; E.C.K.A.Be Quick 4—0. Oost I B: RigtersbleekNaas 21; D.OJS.Ons Clubje 60; A.K.C.Achilles 4—2. Noord I: Udi—W.W.MXI. 3—3. West II A. Volharding—Luto 21; K.Z. II—Oto 3—1. West n B: D.T.V. nAllen Weerbaar 1—3; Blauw Wit II—Excelsior 4—5; Bilt- hoven—Eendracht 31. West II C: Rood Wit—Die Haghe 2—6. Overzicht. Aanvankelijk leek het dat dezen Zondag de uitslagen-oogst weer eens normaal zou zijn. Zaterdag jJ. droog weer het volop zonneschijn en ook gistermorgen liet 't weer zich niet slecht aanzien. Helaas, om ongeveer twee uur begon 't te regenen; en de regenval bleek van dien aard, dat verschillende wedstrijden, die reeds een aanvang hadden gemaakt, niet uitgespeeld konden worden. In Noord-Holland boekte D.T.V. een stevige 63 zege op Westerkwartier en bewees hiermee dat ze zich volkomen hersteld heelt. In West I Zuid leed Fluks gisteren haar derde nederlaag. Met 30 bleef H.K.V. de meerdere. Het begin van dit seizoen is dus niet erg bemoedigend voor onze stad- genooten, maar laten we niet uit 't oog verliezen, dat Fluks de drie sterksten uit haar aldeellng heeft ontmoet, waarvan 't Zuiden en H.K.V. op vreemd terrein. De gelegenheid om te toonen dat ze werkelijk niet tot de zwaksten behoort, krijgt Fluks Zondag a.s. tegen Regenboog, dat giste ren verraste door met 32 van Rozenburg te winnen. De grootste verrassing leverde echter Rigtersbleek door Nd&s met 21 te ver slaan. D.O.S., dat met 60 over Onder Ons zegevierde, komt deze nederlaag van Naas goed van pas en gaat nu met vier punten voorsprong op haar stadgenootè, aan 't hoofd van afdeeling Oost I B. terwijl A.K.C. dat met 42 van Achilles won, gelijk is gekomen met Naas. In Oost I A verliep alles, zooals verwacht werd: E.CJC.A. en Z.K.C. zegevierden bel den resp. over Be Quick en Rapidltas. Ook 't Noorden leverde weinig nieuws. De eenige wedstrijd, die hier doorgang vond, hl. UdiW.W.M.D., werd door do bezoekers met 5—3 gewonnen. Men zie verder de uitslagen! o H.K.V.—FLUKS 3—0. Deze wedstrijd, die, op het eerste kwar tier na, geheel in den regen gespeeld werd, begon met een sterk H.K V.-overwlcht. Reeds na drie minuten maakte v. Balen door een verdediglngsfout der Leidenaars gebruikt, om vier minuten later voor de tweede keer de Flukskorf te doorboren 2-0. Na de vakwisseling bleef H.K.V., door slecht middenvakspel van Fluks, haar offensief behouden. In de Haagsche aan val bleek Fransse zijn verdediger herhaal delijk te vlug af en toen laatstgenoemde na 17 minuten spelens een ernstige fout maakte, bracht de Hagenaar met een kalm schot den stand op 30. Eerst daarna herstelde 't Fluks-midden zich en werd de Leidsche aanval weer aan 't werk gezet Gevaar voor de Hagenaars echter bestond er aanvankelijk niet. Aan den anderen kant bleef Fransse de ge vaarlijke man. Doelpunten bleven evenwel «it, zoodat de rust kwam met 30 voor HK.V. De tweede helft leverde een meer gelijk cpgaanden strijd. In den Haagschen aan val werd Fransse thans beter bewaakt dan voor de rust, alhoewel zijn schoten geenszins van gevaar ontbloot waren. Daartegenover stond dat de Fluksaanval, die zeer gehandicapt was door 't niet meespelen van mej. Meyer, veel beter speelde dan in de eerste helft De ver schillende, soms fraaie, doorbraken der Leldsene aanvallers werden telkens echter helaas met een minder juist schot beslo ten zoodat aan dezen kant doelpunten uit bleven. Ook H.K.V. wist de mand niet meer te vinden, zoodat het einde kwam met een eenigszins geflatteerde 3—0 over winning der Hagenaars. ———o SPORTTEREENIGING KLIMOP". Onder zeer ongunstige weersomstandig heden wist Klimop I gisteren haar eerste overwinning te behalen op Palvu n in den competitie-wedstrijd uitgeschreven door den Haagschen Korfbalbond. De uitslag was 53. WIELRENNEN. SWIFT, Gistermorgen is het weer zoo goed ge weest. dat eindelijk de recordwedstrijd te Oud-Ade kon doorgaan. De afstand, die 8.4 KM. was, heeft A. J. v. d. Hulst in 1912 gereden in 12 m. 40 s. Waar er gister veel wind stond heeft J. Verschoor toch een mooie tijd gemaakt n.l. 13 m. 49 s. Als alle omstandigheden mogen meewerken bij een volgenden keer zal hij zeker veel verder komen. A. van Egmond z'n tijd was 14 m. 21 s., J. Riet hoven 14 m. 10 s., Roelofs 15 m. 10 sec.; C Paats 15 m 32 s.; E Sladek 16 m. 3 s.; G. Deterts 16 m. 40 s.; J. Rietbroek 16 m. 40 s A. Ouwehand 25 m. 25 s. De houder van dit record zegde aan J. Verschoor een prijs toe voor den snelsten tijd van dezen morgen. o ONZE NEDERLANDSCHE ZESDAAGSCIIE RENNERS. PijnenburgBraspenninkx hebben te zamen een contract geteekend voor de Brusselsche Zesdaagsche. Pijnenburg heeft contract voor de Zesdaagsche van: Berlijn 915 November. Amsterdam 18—24 November. Keulen 28 December. Brussel 20—26 Januari. Parijs datum nog vast te stellen. Braspenninkx voor: Amsterdam, Keulen en Brussel, terwijl met Parijs word onderhandeld. M m. o DE ZESDAAGSCHE VAN AMSTERDAM. De volledige startlijst van de Amster- damsche Zesdaagsche: PeixGuimbretiere, Frankrijk. WambstBroccardo, Frankrijk. CharllerDeneef, België. Rielensvan Buggenhout, België. DinaleDi Pacco, Italië. RauschHurtgen, Duitschland. GöbelSchorn, Duitschland- P. v. KempenPijnenburg, Nederland. WalsBraspenninkx. Nederland. Jan v. Kempen—B Mogaert. Nederland, v. d. Heijdenv. d. Horst. Van Houtvan Nek Jr., Nederland. o BILJARTEN. 4e KLASSE KAMPIOENSCHAP GROOT BILJART. Te Den Haag zijn de wedstrijden gehou den om het kampioenschap van Neder land. groot biljart, cadre. De eindstand luidt: alg. gew. prt. pnt. brt. moyenne h.s. 1. Lammes (Zaandam) 6 833 172 4.8430 37 2. Niessen 6 862 178 4.8427 44 3. Koppel 5 814 185 4.40 45 4. Tjoa Jr. 4 748 196 3.81 27 5. De Haan 3 728 176 4.13 32 6. Davidson 3 756 189 4.— 25 7. Smit 1 631 208 3.03 20 8. v. Deventer 0 634 209 3.03 26 LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE CLUB NAAR ROUBAIX. In Mei van dit jaar heeft de Tennis Club de Flandres Fransch-Vlaanderen dan) een wedstrijd gespeeld tegen de Interna tionale Club in Amsterdam. Deze club gaat nu een tegenbezoek brengen in Roubaix op 29 en 30 October. In de Nederlandsche ploeg komen o.a. Timmer, Leembruggen en Koopman uit- In de Fransche ploeg spelen Marcel Bernard en Bonte mee, de twee spelers die zoowel van Timmer als van Koopman wonnen in den wedstrijd te Amsterdam Timmer is nu heel wat beter geoefend dan in het begin van dit jaar, zoodat zijn partij tegen Marcel Bernard interessant belooft te worden. N. R. Crt. o EEN TENNISSCHOOL TE AMSTERDAM. De N. R. Crt. schrijft: De groote belangstelling voor tennison- derricht te Amsterdam heeft tot het ont staan van een plan geleid dat niet alleen nieuw is voor ons land. doch nieuw voor de meeste landen van Europa- n.l. de stich ting van een tennisschool. De heer Gou- rovich, de oefenmeëkter die onlangs zijn tweede lustrum als zoodanig gevierd heeft is de ontwerper ervan. Die school zal op gericht worden in den vorm van een zestal open banen en het onderwijzend personeel zal bestaan uit de heeren Gourovich, Th. Goedraad, Wijbrandst en Schotborgh- Voorts nog een paar bescheiden krachten. Reeds heeft dit comité, dat den steun heeft van enkele bekende temiis-belangstellen- den in Amsterdam, beslag kunnen leggen op een gunstig gelegen terrein. n.l. even voorbij het Olympisch Stadion aan d:n Amstelveenschen weg. Het wordt geen school in de be teek."nis van bepaalde leergangen of klassen. Elk speler, hetzij ervaren wedstrijdspeler, of eerste beginnen, zal er zijn les sen kunnen krijgen- privé of in cursus sen. De wedstrijdspeler zal er kunnen oefenen tegen de oefenmeesters, de begin ners zullen er onderricht krijgen in de be ginselen. enz. De heer Schreurleer heeft zijn steun toegezegd voor de gevallen waarin deze noodig mocht zijn. Slaagt dit plan (de bedoeling is dat de banén volgend jaar. tegen de opening van het openseizoen gereed zullen zijn), dan zal meteen gestreefd worden naar de uit voering van een nog grooter plan. n.l. de stichting van een speciale tennishal. Zoo als men weet heeft Amsterdam in het bij gebouw van de R A. I een behoorlijke ge legenheid (immers werden er zelfs inter nationale wedstrijden gehouden), doch 't is geen hal die aan alle eischen beant woord. Dit nu willen de leiders van de tennisschool in een speciale hal tot stand brengen. Opgemerkt moge worden dat het niet de bedoeling is, noch bij de open banen, noch met de hal. om wedstrijden te gaan organiseeren. Er zullen, ook uit ander oog punt, hoogstens wedstrijden gehouden worden tusschen de ingeschreven leerlin gen. Hoofddoel is, in den ruimsten zin dan, het exploiteeren van een tennisschool. RECLAME. Part. Instituut. 7854a HOOGEWOERD 140 - TEL. 2270 J. CASTELEIN Leeraar Lich. Oef. MO. - Gedipl Masseur KON. NED. PETROLEUM MIJ. Geen interim-dividend over 1932. Naar gemeld wordt heeft het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Petroleum Mij. besloten evenals het vorig jaar ook ten aanzien van het jaar 1932 geen inte rim-dividend uit te keeren. De kasmid delen van de groep en van de mijen bij welke zij is geïnteresseerd, blijven toe nemen. (In Januari 1931 werd een inte rim-dividend van 10'/o gedeclareerd.). AALSMEER. Ernstige aanrijding. De heer C. v. L„ wonende aan de Kanaalstraat alhier, liep Zaterdagavond op den Aalsmeerderdijk, toen hij werd aan gereden door een motorfietsrijder. Van L. werd tegen den grond geworpen en brak daarbij een zijner beenen, terwijl hij tevens meerdere verwondingen opliep. In café Kniep binnengebracht, werd voor den man geneeskundige hulp ingeroepen, welke door dr. B. werd verleend. Na verbonden te zijn is v. L. naar zijn woning vervoerd, waar dr. B. het gebroken been zette. De bloemenhandel. Het verloop van den snijbloemhandel aan de veilingen in deze gemeente is voor de meeste producten gedurende de laatste dagen zeer ongunstig geweest. De prijzen waren over het algemeen laag, gevolg van geringe vraag voor export. Ook het verloop van den potplantenhandel was niet roos kleurig. De prijzen van begonia's en cycla men, den laatsten tijd bevredigend, liepen terug door de omstandigheid, dat deze producten momenteel niet naar Frankrijk worden gezonden door den maatregel van dat land, om den invoer o.m. van warme- en koude kasplanten te conti genteeren op de basis van 1931. Van uitbreiding van export naar Frankrijk is dus nu ook voor potplanten den pas afgesneden, wat des te meer te betreuren is, omdat in eigen land geen voldoende afzet tegen behoorlijk loonende prijzen voor de betere producten is te vinden en niet te vergeten de zich steeds uitbreidende cultuur. Ook de bloemisterij lijdt wel zwaar den laatsten tijd door de ontwrichte verhou dingen jn het ruilverkeer der volkeren. Bouw Centrale Veiling. De bouw van het nieuwe gedeelte der centrale veiling is nu zoover gereed, dat het potplantengebouw in zijn belangrijk uitgebreiden vorm deze week in gebruik wordt genomen. Ongetwijfeld is daarmee een belangrijke verbetering tot stand ge komen; den laatsten tijd, vooral gedurende de zomermaanden, was het zeer moeilijk alle potplanten behoorlijk onder te brengen voor een vlot handelsverloop. Orgelfonds. Alhier is een comité opgericht met het doel, naast het bijeen brengen van gelden voor den bouw eener Ned. Herv. Kerk in het Oosteinde, ook te ijveren voor een orgelfonds, opdat, als eenmaal de kerk gesticht wordt, er gelden bijeen zijn voor een orgel. Uit een 12-tal Chr. organisaties werd voor het doel een bestuur gekozen, bestaande uit A. v. d. Zwaard Pzn„ C. de Pous, mevr. v. d. Linde en mevr. Alkema Een tweetal leden uit de commissie voor de stichting van een 2e predikantsplaats werden aan het bestuur toegevoegd, n.l. de heeren P. Kuite en C. van Leeuwen. o HAARLEMMERMEER. Chr. LandbötiWwintcrschool. Aan de Chr. Landbouwwinterschool te Hoofddorp hebben de lessen weder een aanvang genomen. Voor de eerste klasse werden 18 leerlingen, ingeschreven. Verkooping. Ten overstaan van notaris Heinsius werd in de Beurs te Hoofddorp verkocht voor de erven Ant. van Wijk, een heerenhuis met erf, tuin en bouwland, gelegen aan den Hoofdweg te Hoofddorp, groot 4.40.30 H.A. Kooper werd de heer Mans te Aals meer voor f. 13G15. Verder een bouwmanswoning met schuur, erf, bouw- en weiland aan den Aalsmeer der weg, groot 19.06.15 H.A. Kooper werd de heer P de Jong te Bloemendaal voor f. 18.475. Weder een kind onder een auto geraakt. Op den Hoofddorperweg is weder een kind, een 6-jarig meisje, dat op het hooren van de signalen van een naderende auto nog gauw den weg dwars wilde over steken, door een spatbord van het motor rijtuig gegrepen en tegen den grond ge slagen. Het meisje dat wel onder de auto geraakte doch gelukkig niet werd over reden werd aan het hoofd verwond op genomen en onder geneeskundige behan deling gesteld. De toestand van het kind bleek naar omstandigheden bevredigend te zijn De chauffeur, die nog trachtte het ongeluk te vermijden, trof geen schuld. Brandstoffentoeslag. Van 1 November a.s. af zal aan de bij de arbeidsbeurs te Hoofddorp ingeschreven werkloozen boven de gewone uitkeeringen (gezinshoofden en kostwinners) een brand stoffentoeslag van f. 1 per week worden uitgekeerd. Deze regeling zal gelden voor het tijdvak van 1 Nov. 1932 tot 1 April '33. Th. Bon t In Haarlemmermeer is in zijn woning te Rijk op 73-jarigen leeftijd overleden de heer Th. Bon, die de wordingsgeschie denis van dezen polder gedurende tal van iaren heeft meegemaakt en ruim 36 jaren kerkmeester is geweest van de R.K. Parochiekerk aan de Lijnden. In de plaats van pastoor Huf, die naar Akersloot vertrekt, is tót pastoor bii de R.K. Parochiekerk St. Joannes de Dooper te Hoofddorp benoemd de heer B. F. Kösters te Oud-Vossemeer. o HILLEGOM. Kabels leggen. Er worden hier in de gemeente diverse kabels in de wegen gelegd; Mariastraat, Vossenlaan en een gedeelte van den weg bij de Oosteinderbrug hebben een beurt gehad. De Hoofdstraat en andere wegen komen nog aan de orde. De diensten van het Sted. Lichtbedrljf te Leiden het Elec- triciteitsbedrijf H.L.S de telefoon, de tram en mogelijk de Radio-Centrale werken sa men De telefoondienst voert het werk uit. de bestrating wordt door de gemeente ver zorgd. Het plan is om de gleuven die 's morgens gegraven zijn voor den avond weer te dichten, opdat de weg zoo min mogelijk open ligt. Bloembollen in de plantsoenen. De plantsoen-dienst van de gemeente is begonnen aan de beplanting der perken met bloembollen, welke door de bloemisten weer zijn afgestaan. In den Hoftuin zullen het aanstaande voorjaar te bewonderen zjjn vroege tulpen, narcissen en veel cro- cussen. Vele bollen worden tusschen de heesters geplant. Het Van Waverenpark krijgt darwintul pen en late tulpen. De kop van de Nieuwe Haven bij de Meerlaan is met vroege tul pen beplant. De Van den Endelaan wordt voorzien van hyacinthen en vroege tulpen. Omtrent het Wilhelminapark is nog geen definitief besluit genomen. Reorganisatie van het park, waarover gedacht is. vordert extra uitgaven, die vermoedelijk niet zoo gemak kelijk toegestaan zullen worden. Toch mag wel verwacht worden, dat er minstens bol len geplant worden. De vreemdeling zoowel als de ingezetene ziet er gaarne een bloeiend bolgewas. De arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs ston den ingeschreven: 6 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker. 1 drukker. 1 fotograaf. 1 betonwerkers. 3 grondwerkers, 5 metse laars. 13 opperlieden. 14 timmerlieden, 2 schilders. 3 halfwas-timmerlieden, 3 mach. houtbewerkers. 1 stucadoor. 1 halfwas-met selaar 3 mandenmakers. 1 kistermaker 1 vloerlegger 1 waschknecht, 1 electricien, 1 scheepsmaker, 1 verw.monteur. 2 smeden, 1 wagenmaker, 1 boekbinder. 3 broodbak kers, 8 bloemistarbeiders. 146 landarbei ders. 5 tuinarbeiders. 3 boerenarbeiders. 2 plantsoenarbeiders. 2 jeugdige landarbei ders. 1 jeugd, tuinarbeider. 1 vr. winkel bediende. 1 venter. 3 schippers. 1 voorman. 2 chauffeurs-monteurs. 1 expeditrice. 4 mannelijke kantoorbedienden 1 vr. kan toorbediende. ben. de 18 jaar, 29 losse ar beiders. Aanvragen werkgevers: 5. Voldaan 5. Plaatsingen 24. Teruggetrokken 7. Ver vallen 7. KATWIJK AAN DEN RITN. De Kwakel. Naar wij vernemen zal de „Kwakelkwes- tie" binnenkort nog weer eens aan de orde worden gesteld. Wij mogen er even aan herinneren dat in de raadszitting van 10 Dec. 1930 een commissie werd oeno.-md besetaande uit de heeren H.W. Grimbergen P. Guyt en L. v. d. Zwan, die tot taak kreeg het opmaken van een plan met kostenbe rekening voor een nieuwe oeververoinding. E-U1 rapport van deze commissie is nog niet verschenen. Katwijk a. d. Rijn wacht nog in lijdzaamheid. Botsing. Op den hoek Noordwijkerweg—Achter- kerkweg kwam een vrachtauto beladen met steenen van de kalkzandsteenfabriek in botsing met een personen-auto, bestuurd door den heer O. uit Noordwijk. Beide auto's werden licht beschadigd. De politie stelt een nader onderzoek in naar de schuldvraag. o KATWITK AAN ZEE. MAN ONDER EEN LEDIKANT. De insluiper aangehouden. Een bewoonster van een der woningen aan de Weth. Meerburgstraat rook toen zij zich 's avonds ter rusté begaf op haar slaapkamer een benauwde lucht en be merkte al gauw dat zich een man onder haar ledikant verborgen had. Deze greep haar. toen hij zich ontdekt zag. bij een der beenen en fluisterde: „schreeuw niet. of ik schiet". Hij wilde geld zien. Daarop begon de vrouw zoo te gillen, dat de insluiper de vlucht nam. Hij bleek door het over klim men van de muur door de keukendeur te zijn' binnengekomen. Een andere bewoon ster van hetzelfde huis verklaarde kort ee- leden geld uit het huis te hebben vermist, terwijl de verdachte zich reeds geruimen tijd in de omgeving bleek te hebben opge houden om poolshoogte te nemen. Zij zou den man onmiddellijk weten te herkennen. Dit is uitgekomen: door de politie werd aangehouden de 19-j. L. v. d. M. uit de Duinstraat, die door haar dadelijk herkend werd en dan ook een volledige bekentenis aflegde. Hij zal morgen voor den officier van justitie geleid worden. Een schitterend resultaat. Zaterdag kwam na slechts een korte reis van de Noordzeevisscherij de haven van IJmuiden binnen de Katwijksche motör- logger Katwijk III, welke voor de overvloe dige vangst versche visch niet minder dan f.2242 besom.de. Voor een dergelijk vaar tuig een schitterend resultaat temeer daar de exploitatiekosten van deze schepen veel lager zijn dan dit van de stoomtrawlers Van gemeentewege is begonnen het afgegraven Badhotelterrein met helm te beplanten. o LISSE. Lezing over „Bemesting." Voor de Ver. van oud-Leerlingen der Rijkstuinbouw winterschool „Theorie en Practijk" trad als eerste spreker op het hoofd der R.K.T.S. te Beverwijk de heer Jansen met als onderwerp „Bemesting". De heer Jansen hield eerst enkele be schouwingen over de aanwezigheid en de oorsprong der piantenvoedende stoffen in zuivere zandgronden. Behalve hiermede dient ook bij het bemestingsvraagstuk rekening gehouden te worden met de piantenvoedende stoffen welke aanwezig zijn in de uit te planten bloembollen. Het totale gewicht van een goeden oogst is dus niet alleen afhankelijk van de be mesting. Naast de piantenvoedende stoffen die een oogst vraagt moet ook rekening ge houden worden met dat gedeelte der^ mest dat niet ter beschikking van de planten komt, o.a. dat gedeelte dat uitspoelt. Dit is voor oplosbare stoffen niet gering. In afwijking met de meening van sommige deskundigen meende spr. evenwel dat ook van de niet oplosbare stoffen een belang rijke hoeveelheid kleine deeltjes uitspoelt, hetgeen spr. argumenteerde. Ook bestreed spr. de meening dat van de uitgespoelde stoffen een deel weer ter beschikking komt door capillaire opstijging. Spr. huldigde de HEDEN: Concordia: Concert „Kunst na Arbei 8 uur nam. Den Burcht: Alg. Verg. Ver. „Denne heuvel". 8.30 uur. Stadszaal: Leidsche Kunstkring Allen' Quintet. 8.15 uur nam. Universiteit: Leidsche Vereenlging Wetenschappelijke Voordrachten. 8 nam. Volksgebouw: Inst. voor Arb. Ontw. sK Jan van Zutphen. 81/4 uur nam. Leiderdorp (Café Ramaker): Spr. ir. vt, hoeve over „Veevoeding" 71/» uur n.m. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbesprelóng te 8 uur nag Pniël: Evangelische Mij. Spr. de heer g! Voet. 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): menkomst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd. 8 uur ijrl „Zeg ja". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Cit-,--Theater Haarlemmstr. 8 uur ml ..De öoeienkoning". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag n.m. 2 cc en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nsl „Das Lied einer Nacht". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zee dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur n.t. „Berlin Alexanderplatz". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zo:, dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdienst öe apotheken wordt van Maandag 24 Octobe tot en met Zondag 30 October a.s. waar genomen* door: apotheek M. Boekwijt Vischmarkt 8, telef. 552. opvatting dat de meest juiste aanwendt van meststof-en niet is die onder te wert doch ze op den grond te geven. De te veelheid ammoniak die hiermede vertal kan gaan achtte spr. gering, gezien groote oplosbaarheid in water. Het gebruik van bloedmeel en stateest achtte spr. niet zoo voordeelig als oor- gegeven wordt. In 't algemeen blijkt qr. een warm voorstander van een hemes; uitsluitend met kunstmest. Ten slotte maakt spr. een berekecc van de hoeveelheid die gegeven zou moetn worden wanneer wij uitgaan van het vw- dingsgehalte van het plantenmateriaal. D: slotsom hiervan was: veel mindere hól- veelheden dan thans in de practijk go- bruikelijk is. Naar aanleiding hiervan ontspon wc een interessant debat met verschilleed: leden, die het op grond van de pradS niet met spr. eens waren. Onze plaatsgenoot J. W. Lefeber ongesteld en wordt verpleegd in het E- sabeths Gasthuis te Lelden. o NOORDWITK. Weg- en Verkeersbezwaren. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben an het bestuur dezer gemeente voorgwW» een uitzichtverbetering te bevorderen op het kruispunt -van de Beeklaan (de dooi gaande verbinding van den Haag met Noordwijk aan Zee) en de VinkenlaaD m aldaar eenige andere voorzieningen K treffen. Ook is gewezen op de wenscte lijkheid van het aanbrengen van «J keersstrepen in eenige onoverzichtelijk bochten in de Beeklaan tusschen Vinken weg en Oude Zeeweg- Voorts hebben ge noemde Vereenigingen in overweging P geven het verkeersuitzicht bij de toch in den Gooweg bij de aansluiting aan d' bebouwde kom al daar te verbeteren doe het vervangen van een ongeveer 13 l lange onoverzichtelijke muur in de tin nenbocht door een hekwerk met gaas aansluiting met het reeds aanwezige 'ieS werk: het duidelijker markeeren van dl verkeersstreep in deze bocht is mede overweging gegeven. Ook hebben S? noemde Vereenigingen gewezen op wenschelijkheid van het snoeien van hou' gewas in de bocht in den Heilige Geen weg in die gemeente ter hoogte van w Nederlandsch Hervormde Kerk. Bovendien hebben de A.N.W.B. en o K.N.A.C. verzocht het parkeerverbod, voor de Noordboulevard geldt, door toe passelijke borden te doen aangeven, o\e het ontbreken waarvan den a.n.wb de K.N.A.C. meerdere klachten hebben di reikt. Inderdaad is het voor ter P|aa;T onbekenden niet mogelijk om met dit ver bod bekend te zijn, terwijl bezwaarlijk Ka worden gevergd, dat ieder vreemdehng aankomst eerst te bevoegder plaatse moe gaan informeeren. waar niet mag worae genarkeerd. Ten slotte hebben meergenoemde vei^ eenigingen aan de betrokken train*»" maatschappij verzocht de b^tratlng den overgang op den Heiligen Geest ivo waarvan het verkeer hinder en schade ondervindt, zooveel mogelijk doen verbeteren. OEGSTGEEST- De Radioadistributie. De Radio-dlstributle hier ter P'aatsa zoo ver gevorderd dat verschillende B® ceelen zijn aangesloten: voorloopis rende de eerste 3 a 4 weken met 2 staüo terwijl daarna 4 stations zullen word- doorgegeven. De jaarlijksche Uniecollecte voor jJ'1 Chr Onderwijs heeft in deze (met inbegrip van den Hoogen RubO- onder Voorschoten) opgebracht f 1384» Door den expediteur W. d. H Is een gaslantaarn aan den Valkenburc weg met zijn vrachtauto bij den grond gereden. De schade zal worden vergoeij^ -

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6