LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 October 4 LUGDUNUM—TRANSVALIA Een (,'ioole zege, doch zonder voldoening. Een groot aantal bezoekers was giste ren naar het terrein aan den Zoeter- woudschen Singel getogen voor den wed strijd Lugdunum-Transvalla, die door de groen-wltten met 52 is gewonnen. Hoe groot de overwinning ook lijkt, toch was deze niet direct aan de buitengewone pres- ties van het elftal te danken. Vooral in de eerste helft werd er al heel weinig van terecht gebracht, toen B. Bekkering er in de eerste twintig minuten geheel uit was en ook de Graaf de talrijke aanvallen van den gevaarlijken rechter- wing der gasten alléén niet wist te keeren. In die periode speelde Transvalia een aan trekkelijk spel en kreeg van den Berg handen vol werk. Na een kwartier spelen gaf de rechtsbinnen der bezoekers met een goed schot zijn club de leiding. 01. De gasten bleven aanvallend. Op het nippertje redde van den Berg toen de linksbinnen recht op het doel aanstormde door uit te loopen en den bal met den voet in het veld te retourneeren. Direct daarop had hij een schot van den rechts binnen stompende te verwerken. Een frceklck juist buiten het doelgebied en mooi op het doel genomen, werkte van den Berg over de lat. Dit gedeelte van den kamp was echter van Transvalia ook verreweg het beste. Haar spel verslapte en Lugdunum kwam meer ln den aanval. Veel gevar ontstond er echter voor het Transvalia-doel nog niet, daar door te lang wachten met doorgeven de aanval len herhaaldelijk op off side strandden. Langzaam echter kwam Lugdunum er beter in. Een corner, door Vermond geno men wordt door Weerlee rakelings over gekopt. Toen er 33 minuten was gespeeld had Lugdunum succes, toen de Roo den bal vrij maakte en Koolloos kans kreeg yoor een schot, dat doel trof, 11. Na' een goeden aanval van Lugdunum werd de bal tot driemaal zonder succes Ingeschoten en ten slotte over gekopt. Vijf minuten voor de rust ging Koolloos er goed doorheen en nam met een wel gericht schot de leiding voor Lugdunum over 21. Toen niemand aan gevaar dacht, zag de rechtsbinnen der gasten plots een gaatje en met een tam schot van verren afstand bracht hij juist voor het signaal tot rusten den stand op 2—2. Na de thee behield Lugdunum voor het grootste deel het beste van het spel. Na vijf minuten kwam Lugdunum goedkpop aan een doelpunt toen de keeper den bal liet glippen, 32 Het lange wachten met het afgeven van den bal was daarna de oorzaak dat twee door Lugdunum gemaak te doelpunten op het nippertje voor off side moesten worden geannuleerd. Lug dunum kroop door het oog van de naald, toen tot tweemaal toe de Transvalia links buiten hard langs het doel voorzette en van den Berg belde malen miste. Lugdu num werd daarna sterker. De Roo wachtte echter meerdere malen te lang met de afwerking van den aanval. Met sneller afwerking en meer steun van de Roo zou den wij ook van Koolloos en van Weerlee meer succes kunnen verwachten. Vermond deed meerdere malen goed werk. Een keurlgen voorzet van zijn voet werd door Koolloos over gekopt. Bij enkele door braken van Transvalia toonde B. Bekke ring zich geheel hersteld te hebben en deed ook Neuteboom uitstekend werk. De Lugdunum half-llnie zetten de voor hoede telkens weer aan het werk. De Transvalia verdediging met den rechts back aan het hoofd, weerstond echter voorlooplg eiken aanval. Een kopbal en daarna een schot van v. Weerlee was voor den keeper. Toen kwam het fraaiste doelpunt van den wedstrijd, toen Vermond langs het lijntje rende, naar binnen zwenkte en ln volle ren den bal subliem voor de voeten van Koolloos plaatste, die handig even centerde en daarna onhoud baar inschoot, 42. Lugdunum speelde nu een gewonnen wedstrijd. Wel gaf Transvalia nog niet op doch veel gevaar was er voor Lugdunum niet meer en toen Koolloos tegen de paal schoot en Weerlee den terugspringenden bal Ineens inkan- Jerde, had Transvalia den wedstrijd met 52 verloren. De scheidsrechter die erg scherp op buitenspel was. leidde den wedstrijd goed. Lugdunum heeft weer twee kostbare puntjes binnen. De Lugdunum-aanhang was dankbaar, doch niet voldaan. HILLINEN—HALFWEG 0—0. De verdediging te sterk. Een talrijk publiek is getuige geweest van een spannznden, doch geenszins mooien wedstrijd. Dat geen van beide par tijen een doelpunt wist te scoren, is gele gen in het feit. dat de resp. verdedigingen de aanvallers absoluut de baas waren; al dient erkend dat de Hillinen-verdedlglng meer aandacht had te schenken aan de stormllnie der roodbaadjes, dan de Half- wegverdedlging aan de blauw-witte voor hoede die ook dezen middag weer een ze kere vrees aan den dag legde, wat een kolfje was naar de hand van de beide Halfweg-backs, die met forsche trappen al heel gemakkelijk het veld konden ruimen. Was de voorhoede van Hillienen al zeer zwak. de verdedigers hebben bergen werk verzet. Beide doelwachters waren zeer be trouwbaar: Van der Jagt speciaal maakte geen fout! Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Zoowel vóór als na rust zijn we getuige geweest, van hetzelfde speltype. Halfweg met open forsche trappen. Killinen daar entegen hield het spel steeds te kort. zon der eenlge afwisseling en niet snel genoeg. Een goed gericht schot van J. Cop,kan de Halfwegdoelman nog maar juist redden. Ook de doelverdedlger der Hillegommers, moet nogal eens ingrijpen. De schoten zijn van te grooten afstand gelost om voor Van der Jagt gevaarlijk te zijn. Na verwisseling der doelen krijgt Hillli- nen een prachtkans, de keeper echter laat zich pardoes op het leder vallen en redt zoodoende op gevaarlijke wijze de situatie. Nauwelijk is het leder het veld weer in of Van der Jagt tipt nog maar juist de bal voor den toesnellenden middenvoor weg. De wedstrijd houdt hetzelfde karakter geen van beide partijen ziet kans tot sco ren. 00 is tenslotte het resultaat wat de verhouding tamelijk goed weergeeft. Zandvoor IVHillineii m 1i; Spaarn- dam m— Hlllinen V 36; Zeemeeuwen V —Killinen IV 5-0. ALPHEN—D.W.S. 3—3. Spanning tot het einde. Alphen kan met dezen uitslag zeker te vreden zijn Velen hadden in het Alphen- kamp met spanning dezen wedstrijd tege moet gezien tegen een der sterkste tegen standers uit deze afdeeling. Ook gisteren vertoonde Alphen een zeer enthousiast spel, zoodat de hoofdstadbewoners dik wijls handen vol werk kregen. Over het geheel had de wedstrijd, waarvoor van de zijde van het publiek niettegenstaande den stroomenden regen een groote belangstel ling bestond, van het bègin tot het einde een spannend verloop Tot het laatste bleef het dan ook onzeker wie als winnaar uit het strijdperk zou treden. Dat deze wedstrijd echter tenslotte in een gelijk spel eindigde is zeker van Alphen een goede prestatie. Ook de Amsterdammers vertoonden een zeer goed spel, hoewel dat somtijds wel eens wat al te forsch was. Vooral haar voorhoede was dikwijls voor de Rijnstreekbewoners - zeer gevaarlijk. Pluvius, die de laatste dagen zijn tranen maar dikwijls al te rijkelijk laat vloeien, trad ook gisteren weer als spelbreker op, zoodat in de eerste helft de wcdsuijd zelfs 10 minuten moest worden gestaakt. Glij- en valpartijen behoorden tot de orde van den dag wat de balcontrole bovendien meerdere malen bemoeilijkte. Beide e.ftal- len hadden één invaller. Als scheidsrechter Honsbeek laat begin nen komt Alphen direct in het offensief. De eerste aanvallen geven échter geen effect. Een voorzet van den linksbuiten wordt om hals gebracht, terwijl een tweede aanval door den Amsterdamschen keeper tot een corner wordt verwerkt. Een zelfde geval vertoont zich voor het Alphen doel. Aanvankelijk blijkt Alphen Eech te hebben want een spoedig door aar genomer. penalty wordt gemist. Het succes komt dan het eerst voor de Am sterdammers. Een hen toegewezen vrije schop, genomen door Melchers, bezorgt hun de leiding, 01. Alphen speelt niet ontmoedigd verder en blijft fanatiek aan pakken. Reeds spoedig zien wij den gelijk maker als de midvoor der thuisclub den bal te pakken krijgt, door de achterhoede der Amsterdammers heen rent en op fraaie wijze onhoudbaar inschiet, 11. Na eenige vergeefsche aanvallen, waarbij aan beide zijden hard wordt gewerkt, breekt met dezen stand de just aan. Oak na de rust bleef het regenen, het stroomde gewoonweg. De bespeelbaarheid van het veld werd er dan ook niet beter op. Door het gladde terrein was dan ook van goed spel niet veel sprake meer. Na de rust zien wij voorloopig een over het geheel gelijk opgaanden strijd. Verschil lende aanvallen van D.W.S. worden door keeper van Leeuwen gestopt, hoewel hij nog al eens wat onzeker deed en wel eens wat vroeg uit zijn doel liep. Niettegen staande dat wist hij een keihard schot der Amsterdammers te houden. Ook Alphen komt weer meer en meer opzetten. Als de rechtsback van D.W.S. den bal te pakken krijgt en wil terugspelen naar zijn keeper verdwijnt de bal buiten het bereik van den doelman in de touwen, 21. De thuis club is dan eenigen tijd in de meerder heid Uit een goeden voorzet van haar rechtsbuiten weet D.W S. echter den ge lijkmaker te scoren. Door het gladde veld wordt het zuiver schieten zeer bemoeilijkt. Uit een penalty ontstaat dan voor de Am sterdammers de derde goal, 23. De Am sterdammers komen telkens fel opzetten en een stevig schot tegen de zijlat der thuisclub wordt door van Leeuwen weg gewerkt. Kort voor het einde weet Alphen echter nog gelijk te maken als Oosterman den bal goed voor het doel plaatst en Ram van deze gelegenheid gebruikt maakt door op fraaie wijze in te schieten. 33. Spoedig breekt dan met dezen stand het einde aan. De scheidsrechter leidde cor rect. B. M. T.—ALPHIA 3—2. Alphia nog steeds niet in vorm. Dat Alphra nog steeds naar haar vorm loopt te zoeken heeft de wedstrijd tegen het Haagsche B. M. T. weer duidelijk be wezen. De Oranjehemden hebben nu reeds hun derde nederlaag te pakken en het gaat dus den verkeerden kant uit- Moet het toegeschreven worden aan het slechte weer en aan de zware terreinen aan welke omstandigheden Alphia zich misschien niet al te best kan aanpassen? De toe komst zal dat moeten uitmaken doch we hebben toch nog wel zooveel vertrouwen in de Oranje-witten dat ze zich tijdig zul len herstellen om geen gevaarlijke plaats op de ranglijst te blijven innemen. Direct na den aftrap is B.M.T. dat met wind mee speelt, in den aanval. De Alphia achterhoede staat in het begin vreemd te schutteren doch herstelt zich later geheel. Felle wind- en regenvlagen maken een verblijf op het terrein niet aangenaam en de spelers zijn dan ook in een oogenblik tijds doorweekt. Met den wind in den rug hebben de Hagenaars de minste last en de blauw-witten zijn steeds meer in den aanval Zij kunnen het echter niet verder brengen dan één doelpunt van hun rechts binnen die den bal op doel schiet, terwijl de Alphia doelman te laat uitviel doordat men hem het uitzicht belemmert 10. Er moet na eenigen tijd wegens den hevigen regen gestaakt worden. Het Is dan pl.m. 4 min. voor rust. Als er weer begonnen wordt weet Alphia een goeden aanval op te zetten- De bal belandt bij den midvoor die met een harden schuiver van grooten afstand gelijk maakt 1—1 Een pracht doelpunt waannede de eerste helft be sloten wordt. Het tweede gedeelte is Alphia grooten- deels sterker geweest doch voornamelijk door zwak spel van haar middenlinie had de voorhoede maar weinig ruggesteun. B. M. T. maakt dan al spoedig met een mooien kopbal uit een corner door haar linksbinnen het tweede doelpunt 2—1. maar de vreugde is van korten duur want direct daarop is het Alphia's linksbuiten die naar binnen zwenkt en den stand weer gelijk maakt. 22. Tien minuten voor het einde maakt B. M. T. dan het winnende doelpunt door haar midvoor die in buitenspelpositie den bal krijgt toege speeld. 32. Alphia zet dan nog alles op alles om een gelijk spel te forceeren doch B.MT. verdedigt taai. zoodat de stand ongewijzigd blijft en het einde een 3—2 overwinning brengt van de Hagenaars. BODEGRAVEN—RIJSWIJK 7—2. Met een éclatante 72 overwinning op Rijswijk heeft Bodegraven de beide eer ste winstpunten binnengehaald. Het veld was glad doch alleszins bespeelbaar. Bodegraven won den toss en had voor rust het geringe voordeel van den dwars over het veld staanden wind. Na eenige wederzij dsche verkenningen was het de rood-zwarte rechtsbinnen, die onhoudbaar wist te doelpunten, 10. De vreugde was echter van korten duur, want vrij spoedig volgde een snelle aanvtl der gasten, waarbij de vlugge middenvoor van korten afstand de Zeeuw geen schijn van kans gaf, 11. Nauwelijks was weer afgetrapt, of het was weer de rechtsbinnen van Bodegraven, die met een diagonaal schot de thuisclub de leiding hergaf en vanaf dit oogenblik behield Bodegraven het beste van het spel. Met een vliegend schot bracht dezelfde rechtsbinnen den stand op 31, om nog voor rust op fraaie wijze een vierde doelpunt aan de score toe te voegen, zoodat met den stand 4—1 werd gedraaid. Door den aanhoudenden regen was het veld nog steeds gladder geworden en de thuisclub wist zich hierbij beter aan te passen dan de gasten, hoewel hun snelle doorbraken nimmer van gevaar ont bloot waren. Vermolen en Frieje waren echter moeilijk te passeeren en in laatste instantie verdedigde de Zeeuw zijn hei ligdom op meesterlijke wijze. Aan de over zijde miste de voorhoede van Bodegraven eenige fraaie kansen, terwijl de gasten met een schot van grooten afstand hun achterstand tot 42 verkleinden. Bode graven komt dan sterk in den aanval en nadat eerst A. Boelen met een fraai schot den stand op 52 heeft gebracht, is het zijn broer L. Boelen, die met een keihard schot de voorsprong tot 62 vergroot. Den gasten ontgaat de kans om hun achterstand in te loopen, wanneer uit een hen toegewezen penalty wegens hands de bal ver naast en over wordt geschoten. Uit een algemeenen aanval plaatst ten slotte L. Boelen het leder fraai voor doel, waar A. Boelen gereed staat den bal in de touwen te jagen en met een fraaie 7-2 zege komt het einde. A. S.C. II—V.U.C. III 3—3. Doodgeloopen offensief. Wij hebben gistermiddag A. S. C. II op „oorlogssterkte" zien opereeren op een wat glad. maar toch allerminst moeilijk ge vechtsterrein en hoewel het Leidsche zoo wel als het Haagsche offensief doodliep in een paar verdwaalde schoten, waarvan er enkelen insloegen met een gelijk aan tal treffers aan beide kanten en A. S. C. derhalve het eerste succesje op het front der reserve 3de klasse had te boeken, moe ten wij ons toch afvragen, wat wel de vre- des-organisatie van de rood-zwarten te beteekenen heeft, als A. S. C. II op oor logssterkte er zoo bitter weinig van terecht brengt als gistermiddag. Want het mag dan 33 zijn geworden en het moge er zelfs tut een kwartier voor het einde nog naar hebben uitgezien zelfs, dat de punten in Leiden zouden blijven, de Hagenaars voetbalden toch o.i. veel beter en de 20 voorsprong voor de rood-zwarten. waar mede de rust ïhgiïig, was dan ook aller minst verdiend. Aan het eerste doelpunt was Van Kuik al heel gemakkelijk geko men toen er de Haagsche doelman en zijn rechtsbank den bal minzaam voor den rood-zwarten middenvoor lieten loopen en het tweede A. S. C.-doelpunt werd geboren bij een uitval der rood-zwarten. In die eerste helft deden de Hagenaars vele goede aanvallen kregen daartoe door het zeer zwakke spel van Fontein en Liotard aan de linkerzijde der A. S. C.-verdediging ook volop gelegenheid maar zij schoten slecht Na de rust ging dat beter en werd de uitstekend keepende Van Breen drie maal gepasseerd, zonder daaraan iets te kunnen doen. Toen het 21 werd had intusschen Van Kuik op goede wijze voor het derde A.S.C -doelpunt gezorgd en dat was met een paar goede dingen van den jeugdigen Wenting, die Brakel na de pauze verving, het eenige lichtpunt in de Leid- sches voorhoede, die er ook moeilijk heel veel terecht kon brengen met een halflinie op tachtig meter achter zich. Secrève kon de dwalingen van Fontein in de achter hoede niet goed maken, hoeveel verdien stelijke dingen deze jeugdige A.S.C.'er ook deed en als Van Breen er niet was ge weest Het werd nu heel gelukkig 3-3. LAAKKWARTIER II—U. V. S. II 5—6. Spanning tot het einde. De cijfers spreken voor zichzelf, want deze elf doelpunten wijzen op zwak spel van de verdedigers, waarbij natuurlijk ook het zeer gladde veld een rol speelde. In het veld was U.V.S. over het alge meen sterker en vooral de blauw-witte voorhoede liet soms goed berekend spel. zien waarin de beide vleugelspelers Beek man en Boom de hoofdrollen vervulden. Opmerkelijk was overigens de typische wijze waarop beide partijen de gemaakte doelpunten van elkaar beantwoorden. Voor rust was Laakkwartier aanvanke lijk aan de winnende hand, want reed§ na enkele minuten had de Haagsche midvoor op fraaie wijze langs den uïtgeloopen Sum mers gekopt. Wel bracht Kantebeen de partijen op gelijken voet. doch weinige oogenblikken later passeerde de Haagsche rechtsbuiten de geheele U V.S.-verdediging en deponeerde den bal in het Leidsche net. Direct na den aftrap drong de blauw-witte voorhoede door de Haagsche verdediging en Kantebeen maakte gelijk, terwijl Beek man uit een voorzet van rechts U.V S. zelfs de leiding gaf Vijf doelpunten in twaalf minuten. Met den wind in den rug was U.V.S. da delijk sterker en Platteel bracht den stand op 4—2, doch Laakkwartier verkleinde oogenblikkelijk den voorsprong 43. Weer scoorde Platteel na goed spel van Boom. maar dadelijk werd Slimmers weer gepasseerd door een schitterenden kopbal van den Laakkwartier midvoor 45. Kantebeen bracht eveneens met een kop bal de score op 46, maar wederom smaakten de Hagenaars het genoegen den bal in het U.V.S.-doel te werken 56. Zelfs kreeg de thuisclub een buitenge wone kans op een gelijk spel toen een der blauw-witte verdedigers een overtreding beging binnen het beruchte gebied. De toegekende penalty bleef echter zonder re sultaat, en daarna bleef U.V.S. sterker. Wel bleven de Laakkwartier-aanvallen de volle aandacht der U.V.S.-verdedigers eischen. doch in den stand kwam geen wijziging meer. waardoor de blauw-witten een moeilijk bevochten overwinning boek ten. De leiding van scheidsrechter Soete- man was goed. en vooral zijn kijk op bui tenspel viel te loven. ALPHIA II—BODEGRAVEN II 5—1. De roodzwarte reserves oogsten weinig succes. Tegen Alphia werd aanvankelijk slechts met acht man begonnen, terwijl later nog een negende speler er bij kwam. Ondanks deze numerieke minderheid wis ten de gasten tot rust den stand op 01 te houden en ook na de hervatting bleef de score nog gedurende langen tijd 01. Eerst twintig minuten voor het einde ge lukte het Alphia den gelijkmaker te sco ren door een misverstand tusschen doel man en back van Bodegraven Vanaf dit oogenbUk was het met Bodegraven ge daan en regelmatig wist de thuisclub de score tot 51 op te voeren. Een woord van hulde aan de negen strijders, die zich van begin tot einde hebben gegeven, om te bereiken, wat er te bereiken viel en een ernstige afkeuring voor de beide weg blijvers is hier zeker op zijn plaats. QUICK BOYS III—TERLEEDE II 5—2. In een keurig gespeelden wedstrijd is het Quick Boys gelukt in 2B de leiders dezer afdeeling met een 52 nederlaag naar Sassenheim terug te sturen. Voor de rust opent Kroon de score met een mooi doelpunt- 10. Daarna maakt Terleede gelijk maar even later trapt een der spe lers van Terleede in eigen doel. Na de rust is Q. B. het meest in den aanval en Stavleu voegt aan de score nog een drie tal mooie doelpunten toe. terwijl Terleede nog slechts eenmaal weten te doelpunten. Einde 52. De leiding was correct. KAMPONG II—ALPHEN II 2—3. Deze wedstrijd eindigde met een kleine overwinning voor de Alphenaren waar door zij de twee kostbare puntjes mee naar huis brachten. Voorloopig heeft Alphen geheel het spel in handen. Het gladde veld speelt hun echter parten zoo dat doelpunten uitblijven. Als Kampong er ook beter in komt, ontwikkelt zich meer een gelijk opgaand spel. Er is reeds 30 minuten gespeeld als de eel-ste goal ont staat. Alphen weet met een keurig schot van Vrisekoop de leiding te nemen. 01. Deze voorsprong wordt haar echter spoe dig ontnomen als uit een schermutseling voor haar doel de midvoor van Kampong den gelijkmaker scoort. Weldra weet de thuisclub zelfs een voorsprong te boeken als de Alphen-verdediging weifelt of de spelers elkaar niet verstaan en de rechts binnen van Kampong opnieuw het leder in de touwen laat verdwijnen. 21. Met dezen stand komt de rust- Na de thee hebben de bezoekers het spel geheel in handen. Het gladde veld maakt het zui ver schieten vrijwel onmogelijk zoodat reeds bijna weer een halfuur is gespeeld voordat Alphen gelijk weet te maken. 2—2. Begrijpelijk wordt nu door beide ploegen hard om de leiding gestreden. Kort voor het einde weet echter Alphen de winnende goal te maken als een fraai schot via een der backs der thuisclub in het doel der gastheeren verdwijnt. Spoe dig komt daarop het einde. LEIDSCHE BOYS II—A. S. C. III 1—2. A.S.C. heeft gisteren de eerste winst punten in dit seizoen binnengehaald. Dit resultaat was stellig verdiend, hoewel het spel veel te wenschen overliet. Het eenige doelpunt der gastheeren ontstond uit een o.i. ten onrechte toegekenden strafschop. Over de leiding van den heer Sniedewind kunnen wij niet enthousiast zijn. ROUWKOOP I—ALPHEN IV 4—1. Te Voorschoten heeft Rouwkoop I weer een flinke overwinning behaald op Alphen IV, waarmede Rouwkoop één van haar sterkste tegenstanders heeft geslagen. Direct na den aftrap kreeg men al een pittig spel te zien. Enkele aanvallen van Alphen werden met groote moeite afge slagen waarbij de achterhoede van Rouw koop onzeker wegwerkte. De voorhoede van Rouwkoop was echter zeer gevaar lijk vooral de rechtsbuiten deed met zijn rennen langs het lijntje goed werk. Het is dan ook aan den doelman van Alphen te danken dat het voor de rust zonder doelpunten bleef. Na de rust kreeg men direct weer een feilen strijd te zien. De achterhoede van Rouwkoop was nu beter wat ten goede kwam aan de voorspelers en het spel het nog maar pas een aan vang genomen of de rechtsbinnen gaf aan zijn club al met een onhoudbaar schot de leiding 10. De doelman van Alphen kreeg het nu kwaad te verantwoorden en vele schoten moesten tot corner verwerkt worden- Hieruit wist Rouwkoop nog drie dqelpunten te maken. Het tcgenpunt. dat Alphen maakte kwam uit een strafschop, I zoodat Rouwkoop een verdiende 41 zege behaalde. L.R.C. m—A.R.C. in 5—1. Het terrein was boven verwachting be speelbaar Precies op tijd blaast scheids rechter Hoogervorst beginnen. Een harde wind waait dwars over het veld. Over den geheelen wedstrijd is er sprake geweest van een overwicht van L.R.C., dat dan ook verdiend heeft gewonnen met 5—1. ALPHIA V—LUGDUNUM VI 3—3. Alphia wint den toss en verkiest eerst met wind mee te spelen. De eerste 10 mi nuten zijn voor Alphia. Lugd. komt er dan beter in en weet 2 maal kort na elkaar te doelpunten, resp. door den midvoor en den linksbinnen. Hoewel Lugd. technisch beter speelt, weten de enthousiast spe lende Alphianen nop voor de rust de lei ding te nemen, 32 Dit is voor Lugd een aansporing om beter aan te pakken. Het laatste half uur nemr c zij dan ook het spel geheel in huilden, doch weten echter, mede door het stugge verdedigen van Alphia. pas kort vov, het emde der ge lijkmaker te scoren. Vooral de midvoor van Lugd. speelde een goede partij. Scheidsrechter Verruit zien wij gaarne eens terug. QUICK BOYS I— L. R. C. I j Ha dagen van regen en storm i Zaterdag een prachtige dag o'm til ballen. Het terrein van Quick Bo 1 ondanks de vele regens in uitste:'A staat. Om even half vier stellen bei4 tallen zich op. Quick Boys heelt ii"-P voor keeper, rechtshalf en midroo-'l Boys hebben het eerst tegen zon ei J in Het eerste kwartier wegen de r,-! goed tegen elkaar op, maar de béiijTT terhoede's weten doelpunten te men. Vermelding verdient een sch,ï| den midvoor der gasten in den til hoek, dat echter door van Duyn gehouden werd. Het laatste kwart het een belegering voor het zwart3 doel, en de druk is zoo groot dat achterspelers van L. R. C. ln eigeel trapt. 10 Rust breekt aan met t.l anderden stand. Na de rust staat Tjebbes op de mij, voorplaats en deze heeft binnen lo ten den stand met een drietal doelpunten op 40 gebracht. Dao nog slechts één elftal aan het woorjl weest; Quick Boys. Taat brengt denJ op 50, J. Pluimgraaff met een tJ harden schuiver op 6-0- G. Pluirr-'-l met twee doelpunten op 80. Met3 stand komt het einde. Het spel ra,| nieuwen linksbuiten van Q. B., den 1 digen van Duyn opende wel eenigtl pectieven voor de toekomst al zalf speler nog veel moeten leeren. 1 De heer van der Nat leidde kesrl L.R.C. (b) JR.—PEGASUS JR. L.R.C. was volledig terwijl Pegasail acht man speelde. Toch werd nml flinke partij gegeven door Pegasus'" wel het niet verhinderen kon dat' maal gedoelpunt werd door L.R.C., a uitslag wel een beetje geflatteerd is CONCORDIA I—H.B.C. II 3-2. Als om half drie scheidsrechter de Cl beginnen laat, brengt H.B.C. tijdens I flinke regenbui den bal aan het rel Direct ontwikkelt zich een vlug spell verkeeren de doelen beurtelings in gef voorloopig echter blijven de achterrc-l meester van het veld. Na 20 mu| krijgt S. v. d. Hulst een mooie met een schitterend schot geeft hi) I cordia de leiding. Even later is het f broer, die handig de H.B.C. achterlij passeert en den voorsprong vergn»!,j. Niet ontmoedigd, trapt H.B.C. fki en haar voorhoede gaat goed raëïi rend op de Concordia veste af. Alp heeft zij succes, terwijl kort tkc; i midvoor voor de tweede maal dsstitl het net jaagt, 22. Voor de rust te, if in de stand geen verandering meer Na de thee is het spel zoo mogeitsra sneller en herhaaldelijk verschijn! I Concordia voorhoede, welke goed n| gesteund door de halflinie, voor het i: der gasten; de achterhoede is echte! uitstekende conditie. Aan den actej kant keert Koenders op keurige eenige keiharde schoten van de HK| voorwaartsen. Naar mate het einde t stijgt de spanning. Een corner op b H.B.C.-doel, schitterend voor de gojlp plaatst, wordt door S. v. d. Hulst ine doelpunt omgezet. De gasten zette J alles op om nog gelijk te maken, de backs en in laatste instantie de kt] keeren alles. De wedstrijd, welke een uiterst -pej nend' karakter droeg, werd in at té'4 verstandhouding gespeeld, terwijl «Mij rechter de Geer op zeer correct ïi!^ leidde. OOSTENRIJK—ZWITSERLAND 3-L De landenwedstrijd Oostenrijk-Zr-4 seriand werd gisteren te Weenen 9 speeld voor 50.000 toeschouwers Met i rust leidde Oostenrijk met 10. Eindsta" 31 voor Oostenrijk. o DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste klasse. Aston VillaBirminghamH Bolton W.Manchester C ChelseaDerby County H Huddersfield T.Blackburn RH Leicester C.Everton LiverpoolArsenal H MiddlesbroughSunderland H Newcastle U.West Bromwich PortsmouthBlackpool Sheffield U.—Leeds UH Wolverhampton W.Sheffield W. Tweede klasse. BradfordChesterfield BurnleyFulham CharltonNotts CM Grimsby T.—Bary H Manchester UMillwall Nottingham F.Swansea TH Oldham A.Lincoln C Preston N E —West Ham U Plymouth A.Bradford *1 Stoke C.—Port Vale H Tottenham H.Southampton H o PAARDENSPORT. DE COURSES VAN DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op M3 digt gehouden courses luiden als volgt Vierde aanmoedigingsprijs. Prijzendri verij 4e klasse over 1740 Meter: 1- «1 rik K. (Eig. M. P. Lexmond), 2. Vaz (Eig. C. F. Ockhorst). Quo Vadis-prijs, ren op de vlakke over 1350 Meter: 1. Jasmin Isaboy l[* W. Jochems), 2. Pommard (Eig- p Room). J Herfsttintenprijs prijzendraverij 3 e e» klasse over 2040 M.: I. Vliegende Holla.*- (Eig. J. van Miltenburg)); 2. Uilenspib' (Eig. M. Brunt). .j Quintcssence-prijs, ren op de y'3, baan over 1900 Meter: 1. Rieuse (EI Jochems), 2. Marialva (Eig. R L r carrero). .{a, Matadoren-draven 1932, heat-prl draverij le klasse over 1720 Meter: 1- menio (Eig. L. Ensing), 2. Victoria G. Wisker).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12