ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. I LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 21 October Ij UIT DE OMSTREKEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité, I KATWIJK AAN DEN RIJN. Dolle koe. Gisteren werd door de Gebr. A. aan den slager C. een koe afgeleverd. Aanvankelijk was aan het beest niets te bespeuren. Het dier was ln de schuur schijnbaar niet op z'n gemak, want toen men hem wilde losmaken om naar de slachtplaats te bren gen, deed hl) zóó vreemd, dat men hem niet meer durfde naderen. De agent Sp. boodt aan om haar ln de schuur neer te schieten, wat dan ook gebeurde. Begrijpe lijk dat een en ander nogal belangstelling trok. o KATWIJK AAN ZEE. Opbrengst collecten. Onder leiding van mevr. Woldringh van der Hoop heeft de collecte plaats gehad voor het Ned. Roode Kruis. De opbrengst van den verkoop van het witte duif- speldje met rood kruis heeft ln deze ge meente opgebracht f. 64.72. De 54ste Jaarcollecte voor de scholen met den Bijbel heeft alhier opgebracht f. 53.35. LISSE. R.K. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond heeft wederom haar eerste vergadering gehouden ln deze campagne. Pastoor J. B. W. M. Möller uit Schiedam trad als spreker op. Geref. Mannenvereeniging. De Geref. Mannenvereeniging hield haar eerste vergadering waarin de heer Koppen aal een onderwerp behandelde. NOORD WITK. Vergadering van „Oorlog en Vrede." In de Geref. Kerk sprak de heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer over het onderwerp „Oorlog en Vrede." De verga dering stond onoer presidium van oen heer H. de Boer. Deze opende door ge meenschappelijk te laten zingen Psalm 119 vrs 17, waarna hij voorging ln gebed. Na het lezen van Ram. 12 vrs. 6—12 vrs. 8, sprak de president een kort openingswoord In zijn rede betoogde spreker, dat de mensch als vrucht van Gods algemeene genade nog de beschikking heeft over recht en macht, deze mogen niet met el kaar ln conlhct komen- Justitie en poli tie, deze twee machten kunnen niet ge mist worden, niet alleen omdat zij het onrecht moeten straffen, maar ook omdat zij, alleen al omdat ze er zijn, veel men- scnen uit vrees door haar van hun kwade voornemens doen afzien. Militie en de fensie moeten er eveneens wezen daar anders de volken zonder slag of stoot over ons kunnen gaan heerschen. Ook aan de overheid, die van God ls gegeven, hebben wij, naast God, gehoorzaam te zijn. Toen spreker zijn met gloed uitgespro ken rede beëindigd had, werd nog gezon gen Ps. 72 vrs 2, waarna een viertal hee- ren zich voor gedachtenwlsseling opgaven. De vragen door deze heeren gesteld, wer den door den spreker op duidelijke wijze beantwoord. In zijn slotwoord bracht de heer de Boer dank aan de talrijke aanwezigen voor de belangstelling waarmede zij spreker volgden en inzonderheid aan spreker zelf. Onder het zingen van het „Zij zullen het niet hebben" verlieten de aanwezigen het Kerkgebouw. NOORDWIIK BINNEN. HET 40-JARIG BESTAAN DEB CHE. JONGEMANNEN-VEREEN. O.R.Ï.C. Een mooie wijdingsavond. Dc Chr. Jongemannen-vereen. OUI.C. organiseerde, ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, een wijdingsbijeenkomst, welke plaats vond in de Ned. Herv. Kerk alhier. Voor een goed gevuld gebouw luidde ds. W. W. Siddré, eere-voorzltter der C.J.V., den avond ln met het gezamenlijk zingen van Psalm 118, verzen 1 en 7; las daarna eenige gedeelten voor uit Psalm 31 en ging vervolgens voor in gebed. In zijn Inleidende rede uitte spr. zijn dankbaarheid voor het feit, dat de C.J.V. reeds gedurende een 40-tal jaren het leven heeft mogen behouden. Voor de vele moeite en de smaakvolle propaganda, om dezen avond tot een succes te maken, bracht spr. dank aan het bestuur der ver- eeniging, den wensch uitsprekend dat het de C.J.V ln den vervolge goed moge gaan. Zeer beknopt schetste spr. het ontstaan van de C.J.V. en legde er den nadruk op dat de naam „Onze Rotssteen Is Christus" zoo bijzonder goed gekozen was Tot slot van zijn inleiding las spr. een brief voor van den oud-eerevoorzltter, ds. van Haat ten, die in dezen zijn gelukwenschen toe zond aan de 40-jarige, zijn spijt uitdruk kend te zijn verhinderd deze persoonlijk te komen aanbieden. Als intermezzo speelde de violiste mej. Wierstra van Leiden op waardige wijze Bach's .Ratswahl-cantate"; daarna werd het woord gevoerd door den heer C. Tabak, alg. secretaris der N.J.V. Spr. feliciteerde de Noordwijksche CJ.V. en koos als onderwerp van zijn rede het 10e vers van Psalm 48, „O God! Wij ge denken Uwer weldadigheid in het midden uws tempels". Spr. acht zich gelukkig dit op grond van een bijbelwoord te mogen zeggen. Spr schetst daarna uit eigen erva ring, hoe kinderen vaak hun moeilijk heden. hun lief en leed dragen; het ls niet juist zegt spr. dat zij slechts in een „hoera"-stemming leven; ook zij hebben op hun manier met moeilijkheden te kam pen, maar zij dragen dit lief en leed anders dan volwasenen. zij dragen het stil. Maar dan komen zij In het bedehuis om even uit te rusten van de vreeselijke stormen des levens Het huls van Christus oefent zijn vertroostende en verlichtende Invloed uit op den zwakken mensch. Ook de Chr. Jongemannen-vercenlging staat in dien storm, maar door den invloed van God'» Tempel is zij toch 40 Jaren staande ge bleven. Een vereenlging, die haar achtste lustrum viert moet reden van bestaan hebben; veertig jaar! daar moet perspec tief ln zitten; heeft levenswarmte en biedt hoop voor de toekomst. Spr. uit zijn dank baarheid voor de aanwezigheid van zoo vele ouders; op hun schouders toch rust een ernstige plicht, maar met God's hulp zijn vele moelüjkeden te overwinnen. „Soll Deo Gloria", zegt spr.. en zich tot de Jongelingen richtend wijst hij hen op de vele glibberige paden des levens, doch stuit ge op moeilijkheden denk dan aan den naam uwer vereenlging „Onze Rots steen is Christus". Hierna zong de heer Bouwman (tenor) op rustige wijze, met zijn goed geschoolde stem, het ..Hervormingslied" van A. W. Rijp; waarna aansluitend de heer Jac. Smit van Lelden op orgel het .Priere et Berceuse" van A. Guilmant speelde; on- noodlg te zeggen dat deze bekwame orga nist voor een prima vertolking zorg droeg. Dc tweede spreker van den avond, de oud-voorzitter de heer A. de Jong, voelde zich als een der oprichters van O.R.I.C. nog steeds één met deze vereenlging. Spr. achtte zich gelukkig dat hij het 40-jarig bestaan zijner oud-vereenlging persoon lijk had mogen mee herdenken. Ga voort op dezen weg, zegt spr., de Eeuwigheid zal openbaren dat de arbeid der jonge mannen ver rijpe vruchten zal afwerpen. Spr. wekte alle ouders op hun jongelingen de heilzame invloed der Christelijk^ ver- eenigingen bij te brengen opdat het ledental, dat gedurende de jaren sterk verminderd is, wederom moge stijgen. Na het mooie lied van A. Spoel „Ons Lied" door den heer Bormman naar be- hooren gezongen, sprak ds. Siddré op kernachtige wiize het slotwoord van dezen avond. Dit slotwoord verbond spr. met Th ess. 2 15 „Zoo dan. broeders, sta vast". Sta vast, jonge mannen van dezen tijd! roept spr., blijft stevig staan in de toekomst met haar geringe uitkomst; blijf staan, op vasten bodem. Zeker, Onze Rotssteen Is Christus, maar zelf moet ge ook krachtig zijn, draag die kracht naar buiten uit, tot heil uwer vereeniging Spr. brengt dank aan de talrijke aanwezigen en wekt de belangstelling op voor de C.J.V. opdat de oogst van nieuwe leden de kroon moge zetten op dit 40-jarig jubileum. Het gezamenlijk zingen van Gezang 77, vers 1 sloot dezen zeer geslaagden avond. Een bestuurder van een vrachtauto, de heer v. T. te Leiden is tegen een ln de Pickéstraat staande lantaarnpaal aange reden, waardoor deze ernstig werd bescha digd. De aangerichte schade is door den betrokken bestuurder vergoed. NOORDWIJK AAN ZEE. Aanrijding. Op den hoek Huls ter Duinstraat-Hoofd straat. had gisteravond een ernstige aan rijding plaats tusschen een auto en den 18-jarigen wielrijder D. alhier. D. werd terstond binnengedragen in den winkel van den heer V.. waar spoedig ge neeskundige hulp aanwezig was. De dokter constateerde dat een bqen was gezroken, zoodat spoedig vervoer naar het Zieken huis te Leiden noodzakelijk was, De heer A. alhier deed aangifte van het feit, dat van zijn aan den Nieuwe Zee weg gelegen land een hoeveelheid wortelen is ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. OEGSTGEEST- Loop der Bevolking. Gevestigd: P. L. Damsté, Koninginnelaan 11, van Leiden; E. A. Scheele, opz. rijks waterstaat, Dorpsstraat 1, van Sassenhèim; Th. J. Eijsvogel, Weth. Spaargarenstraat 24, van Katwijk; J. M. de Ridder, dienstb., Spaargarenstraat 2, van Lisse; T. Zwaren- stein- de Jong en gezin, Emmalaan 31, van Semarang (N.O..I); P. G. v. Rijswijk, dienstbode, Leidsche straatweg 11, van Boxmeer; P. van der Kwaak, veilingkneebt, Valkenburgerweg 6, v. Rijnsburg; L. Louwe, schilder, Hooge Morschweg 84, van Am sterdam; S. Ch. de Zwart van Kooten, analyste, Duivenvoordestraat 35, van Lei den; S. M. Dirkzwager, scheikundige, Duivenv.str. 35, van Leiden; G. Buter, dienstb., Hooge Morschweg 103, v. Einmen. Vertrokken: M. J. VV. van der Meer de Graaf, naar Rijswijk Z.H. Haagweg 793; G. Brummer, dienstb.. naar Zwolle, Ter- borchstraat 1; J. Vianen, naar Leiden, Tomatenstraat 14; H. J. Versteeg, remise beambte, naar Leiden, Bronkhorststraat 27; J. van Soest naar Delft, Nw. Plantage 62; C. J. van Ieterson en vr„ naar Leiden, Breestraat 47; H. Timmerscheid, dienstb., naar üladbeck (Dtl.); A. Heemskerk- van den Hoonaard, naar Rijnsburg, Kwaker- steeg; M. H. van der Valk-Schut en gez., naar Nieuwer-Amstel, Cath. v. Cleveparit 21; Tjokcoadi Soemarto Raden, naar Leiden, Nachtegaallaan 3; J. van den Hoonaard en gezin, bloemistkn., naar Rijnsburg. Vliet Z.Z. 38; C. H. van der Meij en gezin, landarbeider, naar Voorschoten, Valken burgerweg 30; H. Schoo en gezin, restau rateur, naar Leiden, Rijnsburgerweg 62; A. Dortwegt en vr„ handelsagent, naar Sassenheim, Hoofdstraat 350. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Theodorus Jozef, z. van P. van der Hulst en M. L. van der Geest: Willibrordus Jacobus Henricus, z. van L. J. Hogervorst en A. Vink. Overleden: Anna Cornelia Schepers, 72 jaar ong-, Simon Albertus Strijk, 14 jaar. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Margaretha, dr. van C. Verdegaal en C. P. Alkemade. Cornells, zn. van M. Benschop en H. Kooijman. Aafje Geertruida, dr. van G. Ciggaar en L. Verhaar. Petronella Jacoba Maria, dr. van A. C. Spruit en A. A. van Dijk. Hui- bert en Albertus, zonen van A. Tukker m M. Vis. Willem en Cornells, zonen van J. D. Heijns en A. Keljzer. Leonardus Hubertus Theodorus Clemens, zn. van L. C. S. van der Willik en M. van den ljssel. Christiaan Johannes, zn. van P. J. den Hollander en J. C. van Koert. Ondertrouwd: Jan Phlllppo, 24 j. en Debora Geertruida Schullenburg 23 j. Overleden: Henri van Dam, 53 J. Loop der bevolking. Ingekomen: E. Bom, Julianalaan 11, van Zandvoort. H. B. Osterman en gezin, Julianalaan 11, van Zandvoort. N. van Tol geb. Schaap, Menneweg 63, van Kat wijk. A. Dortwegt, Hoofdstraat 350, van Oegstgeest. J. N. Beekman, Hoofdstr. 361 van Batavia. E. Teekens, Kerklaan 56, van Soest. Vertrokken: J. J. de Zwart, Burchtstr. 11 naar Lelden. J. H. C. van Duin, Hoofd straat 82, naar Zevenaar. A. T. Boerhof, Hoofdstraat 82, naar Eibergen. N. .J Franken, Charbonlaan 4, naar Bennebroek. L. J. van Nobelen en gezin, Hein Bader- straat 15, naar Voorhout. D. S. P. van der Pol, Kerklaan 56, naar Achtkarspelen. H. J. Mens, Beukenlaan 60, naar Lisse. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Overduin en gezin, Leid- scheweg 195D, van Leiden C. L. Bent velzen en gezin. LeidScheweg I97a, van Leiden A. Visser en gezin, Stadwijk straat 6, van Veur L. J- van der Bijl, Leldscheweg 100, van Tilburg W. L. G. van Vliet, en echtgenoote, Donklaan 21, van 's-Gravenhage J. Wit, Donklaan 23, van Warmenhuizen. Vertrokken: E. van Staa, Veurscheweg 27, naar Emmerick (Did.) M. N. J. van Winden, naar Leiden G. Dümmerman. naar Oegstgeest- Ledenvergadering „Het Groene Kruis." Gisteravond hield de afd. Voorschoten van de Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis" een algemeene ledenvergadering in Hotel Deurloo onder leiding van haar voorzitter den heer E. Vemède. Behalve het bestuur, voorzoover dit aan wezig was- waren slechts enkele leden ter vergadering en dat van een afdeellng met ruim 700 leden. Nadat de notulen der vo rige vergadering onveranderd waren vast gesteld, werd rekening en verantwoording gedaan van het beheer van den penning meester. De rekening sloot ln ontvangsten e uitgaven met een bedrag van f. 3407.66, met een batig saldo van f. 764 55. Een commissie, waarvan slechts een lid aan wezig was, had de rekening nagezien en in goede orde bevonden, zoodat de pen ningmeester onder dankzegging werd ge dechargeerd en de voorzitter de commissie dankte voor hunne controle. De begrooting 1933 werd vastgesteld tot een bedrag ln ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f. 2530. Hierna deelde de voorzitter mede dat besloten was naar aanleiding van een in gekomen schrijven van de doktoren M. v. d. Stoel en A. In 't Veld tot de oprichting van een consultatie bureau voor kleuters. Spr. juichte deze uitbreiding der werk zaamheden ten zeerste toe, een schakel vormende tusschen het consultatie bureau voor zuigelingen en geneeskundig school toezicht. De afdeeling toonde hiermede met haar tijd mee te gaan en vooral niet achteraan te komen, daar er tot nog toe slechts 4 consultatie bureau's gevestigd waren. Voorloopig zal eenmaal per maand zitting worden gehouden. Enkele der aan wezigen stelden vragen over de werking en leeftijd, die op uitvoerige wijze werden beantwoord- Onder kleuters worden ver staan, kinderen van 13 jaar. Vervolgens bracht de secretaris, de heer J. H. Rutten het jaarverslag uit. Regelmatig function- neerden de verschillende instellingen der afdeellng, het aantal leden nam toe en bedroeg eind 1931, 762; verschillende pa tiënten werden uitgezonden; het bezoek aan het consultatie bureau voor zuigelin gen ls stijgende en het magazijn verkeert in goeden toestand. Onder dankzegging werd dit verslag goedgekeurd. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering werd benoemd de heer Rieze- bos. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer J. W. Egging en tot com missie van controle aangewezen de heeren Pieron- Riezebos en Niersman. Ten slotte deelde de secretaris mede, dat getracht zal worden een moedercursus te doen houden, waarvan nog nader bericht zal worden. Hierop volgde sluiting der ver gadering. De etalagewedstrijd. De winkeliersvereenigingen „Hanze en TO.S.E.A." hebben een étalagewedstrijd georganiseerd van 20 tot en met 27 Oct. a.s. Het doel is natuurlijk om deze eta lages bezichtigd te krijgen en daarom heb ben zij dan ook allen hun beste beent e voor gezet. Het liefst wordt er gedurende deze dagen goed verkocht en deze ver koopactie wordt bevorderd met zoo smaakvol te etaleeren en het publiek te doen zien, dat ook ln eigen gemeente de winkeliers hun best doen hunnen cliën- teèle zoo goed mogelijk te bedienen en op de voordeeligste wijze. Al was gisteravond het weer niet bijster mooi, vele ingezetenen zag men met aan dacht de etalages bekijken. Men was het er over eens, dat er veel tijd aan was be steed, maarmen kan door het invul len van een biljet ook nog prijzen winnen en zooiets trekt altijd. Vandaar ook dat vele gewapend waren met papier en pot lood en notities maakt. „Benvenuto" trotseerde de regen en hield 's avonds een muzikale wandeling met fakkellicht door de gemeente. Wij wenschen allen veel succes! 25 jaren gas! Morgen, Zaterdag 22 October, zal het 25 jaren geleden zijn, dat in deze gemeente voor het eerst gasgloeilicht bij enkele ingezetenen brandde, geleverd van uit een gasketel nabij de fitterij, alhier. Ter gele genheid van dit feit wordt ln de gym nastiekzaal achter het raadhuis een expo sitie gehouden van comforen, fornuizen, heetwatertoestellen enz. en Maandag- en Dinsdagavond enkele films vertoond. Ge lijktijdig met dit feit wordt herdacht de reeds eerder gemelde 25-jarige werkzaam heid van den gasmeester, of zooals het ln den loop der aren is geworden, de chef der bedrijven. Begonnen met den heer J. H. Rutten als boekhouder-kassier en met den heer L. A. Mooten, destijds fitter, thans machinist waterbedrijf, is dit bedrijfje, want zoo was het vóór 25 Jaren, geworden een bedrijf, waaronder ook water en electriciteit res sorteeren en met meer personeel zorgt voor datgene wat tegenwoordig behoort tot de gewone levensbehoeften, maar voorheen een weelde heette. Wij denken wel dat er morgen nog menig voorval uit deze 25 jaren gememoreerd zal worden. WARMOND. Vergadering der R.-K. Hanze. De R.-K. middenstandsvereeniging „De Hanze" afd. Warmond, hield in hotel „De Stad Rome'" een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Als spr. was uitgenoodigd pater Vygen van het Retraitehuis te Noordwij- kerhout. De voorzitter opende de bijeenkomst,, waarbij hij een woord van welkom sprak tot de aanwezigen inzonder tot pater Vy gen en den geestelijken adviseur. Vervol gens werden de door den secretaris voor gelezen notulen onveranderd en onder dankzegging vastgesteld. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat naar aanleiding van een gestelde vraag ln de vorige vergadering, van de Posterijen bericht was binnengekomen, dat, nu de middagbestelling is komen te vervallen, door belanghebbenden de post ten kan tore kan worden afgehaald tegen een vergoeding van f. 0.50 per drie maanden. Nog was binnengekomen een schrijven van het hoofdbestuur, waarbij werd medege deeld, dat er gelegenheid bestaat tot het volgen van een radiocursus. Men kan zich bij het bestuur hiervoor opgeven zoo men voor dezen cursus interesse heeft. Mede was ingekomen een lijst van bijdragen voor de op te richten voorschotbank, waaruit bleek, dat Warmond in deze aangelegen heid nu niet zoo'n bijster goed figuur slaat, weshalve de voorzitter er bij de leden op aandrong ieder voor zich per soonlijk nog een kleine bijdrage te ver- leenen. Bij het punt mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat de centrale raads vergadering zal worden gehouden op 18 November a.s. en dat in verband hiermede op 8 November nog een vergadering zal plaats vinden ter bespreking van de op den Centralen Raad te behandelen punten. Het bestuur, aldus de voorzitter, heeft gemeend aan den Raad der gemeente een adres te moeten richten inzake de afwijzende be schikking op een verzoek van den heer Walenkamp te Leiden tot den bouw van 4 dubbele woonhuizen op een terrein, ge legen aan den Heerenweg. Het verzoekt met den meesten aandrang de gevraagde vergunning te verleenen, daar hier een object bestaat voor werkverschaffing. De leden konden zich geheel met dit adres vereenigen, terwijl werd besloten een af schrift van dit adres aan elk raadslid af zonderlijk toe te zenden, terwijl tevens aan den R.-K. Volksbond zou worden verzocht aan dit adres adhaesie te betuigen. Hierna was het woord aan pater Vygen tot het houden van zijn rede, getiteld: „&Ï1 der geestelijke afzondering", waarna i.1 welgekozen woorden het groote n» I een retraite uiteenzette. Na een harf woord van dank van den voorzitter i sluiting der vergadering. Inbraak. In het woonschip van den heer 11 liggende even voorbij den molen vanl Zwanenburgerpolder ls ingebroken £vl genoode gasten deden zich te goéd spijzen en dranken, die in het schip radlg waren, doch bemerkten niet da door een paar ln de nabijheid vertoevél veehouders werden bespied, zoodat al spoedig bekend waren. De eigenaar f het schip deed aangifte bij de politie 1 dat dit muisje nog wel een staartiil hebben. 1 Van het dak gevallen. De heer N. alhier was werkzaam oil dak van den heer v. D. met het legger pannen. Plotseling gleed hij uit en k van een hoogte van ongeveer 16 Metél vallen. Met zware Inwendige kneurfc werd hij opgenomen, terwijl dokter lenkamp spoedig ter plaatse was, op tl advies N. is vervoerd naar het zieke te Leiden. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren. Cornells Albertus MartLvJ v. W Brederode en E. T. Wlldenbe-| Antonius Johannes, z. v. J. G. A. G. J. Hillebrand Hubertus, z. v. W.ll Peeters en J. Oudshoom Alida d. t| Oostwouder en G. N. Muntjewerf. Overleden: Joihanna Margaretha l mer 67 j.. echtgenoote van J. M. de Bj Hendrik Haitzema Viëtor 73 j„ geh.ï R. E. C. Gütz. OndertrouwdW. Blumberg en P. cj J. L. Voorham en W. A. Naujoks. Getrouwd: J. Molnar en E. G. Vogtlsl C. van der Korput en T. Tijssen E, ij" Eenige en E. E. Blase A. P. Kraai]] W. E. Bruil. 1 o ZEVENHOVEN. R-K. Volksbond. In de gehouden vergadering vani R.K. Volksbond werden de bescheiden a den penningmeester goedgekeurd, besloten werd een feestavond te orj ZOETERWOUDE. Het onderhoud van den Zoeten, veg. Door het gemeentebestuur alhier is t sloten adhaesie te betuigen aan heltaj zoek van de plaatselijke Middenstand vereenlging „De Hanze", hetwelk den ls aan het gemeentebestuur vanl den, ter verkrijging van een beter oud houd van den Zoeterwoudschen weg tl] der laatstgenoemde gemeente. De toeste van dien weg ls dan ook dermate slcd dat verschillende automobilisten, dicï plaatse niet bekend zijn, en des ari dien weg moeten passeeren zeer nadfiid gevolgen aan hun wagens ondervir::^ zooals gebroken veeren enz. Het is te h pen dat aan dezen toestand die reeds e te lang heeft geheerscht eindelijk eensd einde komt. Gedurende de maand Septemiw /l.| werd aan werkloozensteun uitgekeerd «al bedrag van f. 834.63 en aan werkversiit-| fing f. 616.32, terwijl door de plaatseliikT afdeelingen van werkloozenkassen ea bedrag van f. 530.34 werd betaald. Mo menteel staan nog ongeveer 90 persona als werkzoekend ingeschreven,, waarvan e(| ongeveer 50 onder de steunregeling vallen De door het plaatselijk crisiscomitj gehouden bloempjesdag heeft f. 80.02" opgebracht. Naar wij vernemen ligt het in dc b doeling om met 1 Januari a.s. de vacaturl van wegwerker niet te doen aanvullej waardoor het personeel der gemeentes:fj gen wordt teruggebracht tot 3- 61. „Laten we nu terug gaan ln onze boot". Spoe dig trok de snoek zijn last weer vliegensvlug over het water en terug naar het Palels. 's Middags wilde de Prinses een rit langs het Meer maken. Twee vurige wezeltjes werden voorgeleid door de stal knechts en daar ging het. ln woesten ren door de struiken, over boomstammen, door beekjes, enz. en Aladdin had moeite, zich in het zadel te houden. Eindelijk hielden ze halt om de thee te gebruiken bij een bijenvolk, dat in een hollen boomstam woonde en natuurlijk schatplichtig was aan den vorst, in ruil waarvoor zij onder zijn bescherming stonden. 62. De bijen waren reusachtig vereerd met het hooge bezoek en zetten hun meesteresje het beste voor, wat zij hadden. De bijenkoningin zelf bediende hen. En tegen den avond ging het weer in galop huiswaarts om op tijd te zijn voor het diner, 's Avonds ging de prinses met Aladdin weer met de kano het meer op en pagaaiden ze rond tot laat in den nacht. En iederen dag bracht weer andere ver rassingen. Van alles liet Hera haar gast genieten, en steeds werd hun vriendschap grooter. „Nooit mag je weer van hier," riep dc prinses vaak uit, „en, als ik groot ben en vorstin, moet jij eerste minister worden." 2—

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14