LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 21 October Ij UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Tuinbouw. Alhier vergaderde de afdeeling van de Kon. Ned MIJ. voor Tuinbouw en Plant kunde ln de N.V. „De Oude Velling". De voorzitter, de heer G. Oud, opende en heette ln het bijzonder welkom de heeren Mensing en Czislck, die dezen avond ccnlge films der Maatschappij zouden ver- toonen. De notulen werden door den secre taris den heer C. J. Augustijn, gelezen en aldus vastgesteld. Op de prijsvraag waren dezen avond ln hoofdzaak nieuwere soor ten Chrysanthemums Ingezonden, welke door een commissie, bestaande uit de hee ren Alb. Spaargaren Jbzn,, W. Maarse Kzn. en C. Tas Wzn werd gekeurd. Hierna werden verschillende films ver toond, o.m. het bloemencorso te Aalsmeer, de tentoonstellingen te Rotterdam, Zagreb cd„ waarvoor de voorzitter na afloop hartelijk dank bracht. De behandeling van den beschrijvings brief voor de alg. vergadering der Mij. lokte weinig bespreking uit. Met een be treffend voorstel van een der afdeellngen om te komen tot contributieverlaging, wilde de leden niet meegaan; beter vond men het dan, als enkele zwakke afdeelin- gen dreigde teniet te gaan, haar financieel bij te staan. Tot afgevaardigde naar de alg vergadering werd benoemd de heer O. Oud. Tot zijn plaatsvervanger de heer C. J. Augustijn. De vragenbus bevatte geen enkele vraag. De voorzitter sloot hierop de vergade ring. Accordeon-uitvoering. De Accordeon-vereenlglng „Aalsmeer" directeur P. de Haan, gaf een uitvoering in „De III Kolommen". Medewerking werd verleend door het dubbel Mannenkwartet te Nieuw-Vennep. Ken flink programma werd ten beste gegeven en ieder nummer kreeg een welverdiend applaus. Met een bal werd besloten. De zaal was geheel bezet. Bridgeclub opgericht. Na een samenkomst ln hotel „De III Ko lommen" ls alhier een Bridgeclub opge richt met aanvankelijk 26 leden. Als be stuur werd gekozen; G. W. Comello, voorz.; M Jongkind Jzn., secr.; Kempers, pen ningmeester; J. Wieferink en D v. d. Schilden. —o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Jacobus Matthi|s, z. van A. van Vuuren en W. Resoort; Jan, z. van J. den Butter en S. Kingma; Maria Johanna Theresia, d. van A. J. van Schie en M. G. Wlering; Jacoba Elizabeth, d. van A. van Rooden en A. M. Leiten; Johanna Maria, d. van L. W. Melrmans en M. C. van Staveren; Theodorus Petrus, z. van W. Blom en M. Hulsbosch; Hendrik, z. van H. Hansma en H. Kuiper; Jan Willem, z. van A. J. Cuvelier en C. Bras; Fem- metje, d. van C. de Jong en A. Schaap; Johanna, d. van F. Luke en P. C. van Velzen. Ontertrouwd: A. Oldenburg, 24 jaar en E. Smit, 18 jaar; D. van Bladeren, 23 jaar en G. E, Mulder, 22 jaar. Getrouwd: B. Vervloed, 24 jaar en C. de Cloe, 19 jaar; J. van der Stelt, 21 jaar en G. van der Steen, 18 jaar; J. A. van Nobelen, 37 jaar en M. Th. de Brabander, 35 jaar. Overleden: Johanna Teuling, 48 jaar, geh. met P. Raams; Gerdtna Johanna Bakker, 66 jaar, geh. met J. Langendoen: Akke Hetdstra, 81 Jaar, wed. van K. Bakker; Magdalena Maria Stoffijn, 76 jaar, gesch. van C. Cardol; Johannes Sillevis, 36 jaar, geh. met H. C. Kool; Theodorus Bon, 73 jaar, wed. van W. van Egmond; Cornelia Cecilia, 5 w., d. van T. A. Denaijcre en C. G. Buckens: Wilhelmlna Eigenhuls, 54 jaar, geh met K. Maarse; Willem Langhout 85 jaar, wed. van W. Siderius. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van S. van der Kamp en C. M. Blokker. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Hoekman, van Almelo, Knoopshöfte 4, naar Nleuwemeerdljk 4 Gijsbert van Haaften, van Hillegom, Ame- rikadwarsstraat 3. naar Hlllegommerdljk 113 Aart Koolj, van Amsterdam, Sloter- weg 1214, n. Burgemeester Amersfoordt- laan 33 Cornelia C. Bos, van Haarlem, Merwedestraat 18, naar Llsserdljk 11 Willem Betjes, van Aalsmeer, Helling 64, naar Rulgehoek 24 Christina H. Ver maas, van Lelden, Rijnsburgerweg 39, n. Olmenlaan 77 Hermanus H. P. Driessen. van Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 260, naar Sloterweg 62 Sophia P. Knlbbe van Nleuwer-Amstel, Handweg 35, naar Aalsmeerderdljk 28 Pieternella Kruit hof, van Haarlem, Versprockweg 66, naar Kruisweg 1517 Agatha Wortman, van Hazerswoude A. 148, naar IJweg 884 Joseph Burke, van Dultschland, naar Lis serdUk 96 Kornella Schouten, van Duitschland, naar Badhoevelaan 103 Jacob Scharrighulsen, van Haarlemmer- liede c.a„ Amsterdamsche Straatweg naar Sloterweg 290 Annie Leljenaar, van Assen, Kanaal 32, naar Sloterweg 60 Antje van Rossem, van Amsterdam, War mondstraat 15, naar lepenlaan 8 Philippus J. J. Haaker, van Amsterdam, Albert Cuijp- straat 242. naar Aalsmeerderweg 3 Willem J. Reukers, van Maarheeze D. 65, naar Lindenlaan 56 Maria C. Lamboo, van Bloemendaal, van Lennepweg 4, naar Spieringweg 560 Gerrit Pruisen, van Lochem, Tuinstraat 18, naar Hoofdweg 1482 Carl F. Beckert, van Velsen, Bre- deroodscheweg 67, naar IJweg 1039 Harm S. Brouwer, van Eelde B. 95. naar Schlnkeldljk 47 Louis M. G. G. Burton, van Sassenheim, Hoofdstraat 354, naar Kruisweg 1007 Maria Ecker, van Rheine Duitschland, KL Gelstplatz 6, naar Hoofd weg 121 Nicolaas J- Elsholz, van Bos koop, Goudsche Rljnweg 66, naar Aals meerderdljk 497 Maria P. van 't Hof, van Alkmaar. Keizerstraat 11, naar Beu kenlaan 6 Cornelia van Kasteel, van Amsterdam, Beethovenstraat 126, naar Sloterweg 384 Hermine Klrcher, van Leiden, Cobetstraat 63, naar Lisserdljk 8 Johannes Kultert, van Haarlemmer- liede c a., Houtrakkersweg 36, naar IJweg 82 Jacob Langereis, van Haarlem, Aca ciastraat 37, naar VUfhuizerweg 999 Allegonda Verra. van Amsterdam, Hugo de Grootkade 50, naar LisserdUk 49 Mar ten van der Mei, van Eelde, C. 50, naar Molenweg 33 Cornelia Romljn, wed. H. Meijer, van Heemskerk, Jan van Kuikweg 16. naar LisserdUk 430 Aüda E, Prins, van Aalsmeer, Hortensialaan 21, naar Aalsmeerderdijk 635 Jan A. Reiz, van Haarlemmerllede c.a.. Houtrakkersweg 36 naar IJweg 82. Vertrokken: Cornelia Pijlman, van Hoofdweg 172, naar Haarlem, Anthonl- straat 1 Gerrit Grootenboer, v. Aker- dljk 221, naar Amsterdam, Sassenheim- straat 5, III Jacoba J. Lamboo, v. Spie ringweg 560, naar Hello, Kerklaan H. 43 Anna G. van Leeuwen, echtge. P. H. J. van Leeuwen, van IJweg 1058, naar Am sterdam, Sloterweg 560 Carl F. Beckert, van Uweg 1039, naar Haarlem, Boeren- steeg 28 A Cornells A. de Blools, van Vijfhulzerweg 637, naar Haarlem, Fabri- ciusstraat 4 Antje Flipphl, van Hllle gommerdljk 516, naar Haarlem. Ver- spronckwegstraat 24 Nieske de Waal, echtgen. J. van der Stad, van Nleuwemeer dljk 121, naar Aalsmeer, Hadleljstraat 54 Pietertje Krijgsman, wed. R- van der Meer, van Lijnderdljk 70, naar Haarlem, Tulpenstraat 6A, zwart Antonia H. Kennedy, van Leimulderdljk 493, naar Ter Aar, D 29 Johan F. G. Muller, v. Slo terweg 106, naar Amsterdam, Legmeer- straat 41,1 Bernardus M. van der Ploeg van Beukenlaan 7, naar Amsterdam, Kra merstraat 7 Wilhelmina Schmidt, wed. J. de Jong, van Lijnderdljk 68, naar den Haag, Groeneweg 8 Jan J. Sluis, van Kruisweg 1151 naar Vlaardingen, Hoog straat 223 Cornells Haakmeester, van Nleuwemeerdljk 227, naar Zaandam, Prin senstraat 51 Nicolaas Mehagnoul, van Schlnkeldljk 139. naar Apeldoorn-, Veen- huizerweg 23 Hendrik Spruit, van Eikenlaan 10, naar Hillegersberg, Hout laan 14 Johannes P. Tolen, van Benne- broekerdijk 187. naar Heemstede, Lom bokstraat 34 Jacoba J. Bleij, wed- J. Iedema, van Akerdijk 221, naar Amster dam, Sassenhelmstraat 5, III. De suikerbieten-campagne. In alle deelen van den polder is het rooien weder aangevangen. Dat het ver voer nog met groote moeilijkheden ge paard gaat, moge wel hieruit blijken, dat soms 4 paarden noodig zijn om een be laden wagen uit den modder te trekken. De verbouwers zetten alle zeilen bij om de bieten zoo spoedig mogelijk weg te krijgen, zoodat verwacht wordt, dat einde dezer week of begin volgende week de fabriek weder in werking zal worden ge steld. Vee- en paardenmarkt. Op de gisteren te Hoofddorp gehouden vee- en paardenmarkt werden aangevoerd 5 paarden en 10 hitten. Hiervoor bestond in het geheel geen kooplust en er werden dan ook geen prijzen genoteerd. Verdere aanvoer 5 koeien, waarvan de prijzen va rieerden van f. 90 tot f. 130. Aangehouden. In verband met den alhier gepleegden gelddiefstal ten nadeele van den heer B., die tijdelijk in Haarlemmermeer werkzaam ls en bij herhaling geld vermiste uit een in zijn kosthuis aan den Kruisweg alhier staanden koffer (ruim f. 150) werd door de politie een man aangehouden en te Hoofd dorp ln arrest gesteld. De politie zet in- tusschen haar onderzoek voort. KATWTTK GEMEENTERAAD. Een korte vergadering. Gistermiddag kwam de raad in open bare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester W. Woldringh van der Hoop. Afwezig de heeren Dr. T. Lodder en A. van Rijn. Na opening met gebed werd door den voorzitter een commissie benoemd, die tot taak had de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid den heer Van der Bent, te onderzoeken. Tot leden dier commissie werden benoemd de heeren H. W. Grimbergen en C. van Tongeren. Hieraan werd toegevoegd de secretaris. Na dit onderzoek werd de heer v. d. Bent binnengeleid, nadat de commissie tot toe lating had geadviseerd, legde de heer v. d. Bent de bij de wet vereischte eeden af. De voorzitter feliciteerde den heer v. d. Bent en sprak de verwachting uit dat deze nog veel in het belang der ge meente zal kunnen doen. Na behandeling van ingekomen stuk ken die van weinig beteekenis waren, was aan de orde de behandeling der beheers- verordening voor het Grondbedrijf, welk punt op de vorige vergadering was aan gehouden, daar de leden meenden dat de tijd om zich in deze verordening in te werken, te kort was geweest. De heer v. Tongeren vestigde er de aan dacht op dat de functies van administra teur en kassier thans door twee personen werden vervuld. Spr. wenschte de toezeg ging dat bij een eventueele vacature deze werkzaamheden door een persoon zouden worden waargenomen, hetgeen <le voor zitter toezegde, wat reeds uit de redactie van het bedoelde artikel bleek. Dr. Eikelenboom vroeg, hoe het, waar deze voorschriften reeds van 1930 zijn, te verklaren is, dat hieraan nu pas uitvoe ring wordt gegeven. De voorzitter zegt, dat gewacht moest worden op mededeelingen van Ged. Sta ten. Dan vroeg spr. inlichtingen aan gaande het door de gemeente lager in nriis inbrengen van gronden bij het grond bedrijf. terwijl dit tegen hoogeren prijs niet mogelijk schijnt, hetgeen alleen na deel voor de gemeente zou kunnen betee- kenen. Wethouder Veltkamn gaf hierover de gewenschte inlichtingen, waarmede Dr. Eikelenboom genoegen neemt. De verordening werd hierna z. h. st. aange nomen. Hierna volgde sluiting der vergadering met gebed, waarna de raad in commissie vergadering bijeenkwam ter bespreking van de gemeente-begrooting 1933. LTSSE Burgerlijke Stand. Geboren; Jnoobus Bartholomeus Petrus, z. van J. G. J. v, Zeist en van M. Warmerdam: Hendrik, z. van P. v. Rijssel en A. T. Kroon: Margaretho Josephina Johanna, d. van Th. Wassenaar en van Ch. Hoogkamer; Theodorus Petrus, z. van J. C. P. Elstgeest en J. A. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: L. v. d. Lans en G. M. v, d. Berk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. C. Wassenaar, van Warmond, Vreewijk 34; Mej. M. H. Bömers van Bergen L.), Narcissenstraat 28; C. Penders, van Alphen aan den Rijn, Meer en Houtstraat 33; Mej. C. D. v, Viersen, van 's Gravenhage, Achterweg 8; P. Groen- hart, van Marken, Jultanastraat 65. Vertrokken: Mej. M. Th. den Boer, naar Alkemade. NOORD WITK. De Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. In „Royal" werd een vergadering gehou den van de afd. Noordwijk. Aan deze ver gadering was verbonden een Chrysanthen- tentoonstelling De zaal van „Royal" was dan ook ln een bloementuin herschapen. De voorzitter, de heer H. de Boer, opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een welkomstwoord speciaal tot de genoodigden en nieuwe leden. De Chry santhen, die hier zoo rijk vertegenwoor digd waren ln vorm en kleur, werden door spreker besproken. De voorzitter bracht dank aan de inzenders, zoowel de liefheb bers als vakmenschen. De prijzen werden door de jury, die bestond uit de heeren C. Soeteman, Wulfenhoff en Grullemans, als volgt toegekend: Voor liefhebbers: 1ste v. Zuylen, 2de J. v. d. Wilden, 3de Midderham, 4de zuster Versluys. Voor de vakmenschen een 2de prijs A. D. Rotteveel. Dit gold voor de verplichte inzendingen. Voor de vrije inzendingen werden toegekend W. Bosman 1ste prijs; v. Hoogteylingen 2de prijs. Voor bloem werk v. d. Berg Smit 1ste pr„ A. R. Over- velde 2de en A. D. Rotteveel 3de prijs. Hierna hield de voorzitter een lezing met lichtbeelden over bloemen en planten, zoo wel inlandsche als tropische. Na de pauze besprak de voorzitter meer speciaal de Chrysanthen. Hierna volgde een groote verloting voor bloemen en planten. Hyacinthen werden uitgereikt voor de te houden tentoonstelling in Februari. Hierna sluiting door den voorzitter. Loop der bevolking. Gevestigd: J. H. Perrels, van Nieuwer Amstel, Middend.str. 20, naar B nnenweg 13; K. Bruisten, dienstb., van Voorhout, J. v. Beierenweg 78, naar Hoofdstraat 2 b; J. IJ. Postma, notarisklerk, van Heemstede, Spaarnzichtlaan 2, naar Voorstraat 45: P. J. M. Flipsen, portier, van R'dam, Scherm- laan 57 b, naar Hoofdstraat 143; J. M. de Vreede, van Den Haag, Westeinde 132 naar Douzastraat 19; A. A. Trompert, winkeljuffrouw, van H lleeoni, Hoofdct aat 178, naar van Limburg Stirumstraat 29; H. J. de Groot., van Voorschoten, Veursche- weg 3; naar Voorstraat 48; J. Th. W. Hebinck, hulp in de huish., van Wisch, naar Nieuwe Zeeweg 47. Vertrokken: J. de Haan, dienstb., van Einmaweg 19, naar Oegstgeest, Wijtlen- bachweg 44; C. Roskam, dienstb., van Piet Heinstraat 46, naar Oegstgeest, Frede- rik Hendriklaan 7; S. Kupfner, dienstb., van Hoofdstraat 95, naar Den Haag, Kanaalweg 130; J. Schmohl, kantoorbetf., van Lindenp'.e'n 2, naar Leiden, Hooigracht 92; T. M. Schipper, verpleegster, van Zwarteweg 20, naar Rotterdam, Schiekade 35; M. Eischweiler, dienstb., van Gooweg 16, naar Leiden, Fr. van Mierestraat 21; E. van der Drift, dienstb., van Wilhel- minastraat 15, naar Katwijk, Voorstraat 22: C. van Remmerden en fam., pensionhouder, van Rembrandtweg 12, naar Amsterdam, van Miereveldstraat 13; W. A. de Bruijn, winkelbediende, van Voorstraat 1, naar Voorburg, Parkweg 27; P. H. M. Alkemade, van Voorstraat 56, naar Den Bosch, St. Janssingel 21; F. J. Kleingeld, verpleegster, van Zwarteweg 20, naar Oegstgeest, Burg. van Kempenaerstraat 96. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman Heinrich, z. van E. J. Kuijper en A. J. Foiling; Jacobus Jozef, z. van W. G. Vink en A. Leeflang; Paulus Franciscus, z. van P. P. v. Rijn en P. A. M. Caspers; Johan Boudewijn, z. van W. v. Graas en A. G. M. v. Stein. Ondertrouwd; F. Vink, 27 jaar en M. A. Luijten, 27 jaar; J. Barnhoom, 27 laar en G. van der Wiel, 22 jaar; K. Dekker, 26 jaar en H. Waal, 25 jaar. Getrouwd: P. H. Admiraal, 28 jaar en E. de Jong, 26 jaar. Overleden; Cornelia Vink, 67 jaar, wed. van F. Vink. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD Wijziging sluitingsuur voor winkels Verlaging salarissen gemeente-ambtena ren Opcenten Gemeentefondsbelasting Geen verlaging der clectriciteitstarieven en behandeling begrootingen. De Raad kwam in openbare vergadenng bijeen. Na opening der openbare zitting worden de notulen der vorige vergadering door den waarn. secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Na Ingekomen stukken deed de voorzitter mededeellng van een missive van het ministerie van Binnenl. Zaken, waarin wordt gemeld dat overwegende bezwaren bestaan dat van gemeentewege gratis rijwielbelastingmer- ken worden verleend en er op gerekend wordt dat van gemeentewege geen rege ling wordt getroffen. Een adres van plaatselijke organisaties om verstrekking van brandstoffen gedu rende den winter zal behandeld worden, evenals een verzoek van de verschillende bouwvakarbeidersorganisaties om opgeno men te worden In een crisissteunregeling, bij behandeling van punt 18. Op voorstel van B. en W- wordt aan den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland over 1933 een subsidie verleend van f. 10. Aan de Gew. Landstormcommissie wordt een jaarlljksche subsidie verleend van f. 50. De heer J. Braggaar wil geacht wor den te hebben tegengestemd. De raad besloot voor extra steun aan werkloozen beschikbaar te stellen 1/12 ge deelte van het bedrag van 0.10 per inwo ner voor elke nog niet verstreken maand van het jaar 1932. Mitsdien werd beschik baar gesteld f. 233.30. Een gelijk bedrag zou door het Nat. Crisis-Comité ten be hoeve van extra steun worden beschikbaar gesteld. Het comité deelt mee dat de mo gelijkheid ls opengesteld om voor de res- teerende maanden '32 alsnog het volle bedrag van 0.10 per inwoner te bekomen, onder verplichting dat het gemeentebe stuur een gelijk bedrag beschikbaar stelt. Dienovereenkomstig kan het gemeentebe stuur aanspraak maken op f. 560. Wordt goedgevonden deze som beschikbaar te stellen. Zonder bespreking worden de volgende wijzigingen gebracht in het sluitingsuur voor winkels, waartoe „de Hanze en T.O.S.E A. een verzoek hadden gedaan. De 10 uur sluiting werd bepaald op de navol gende dagen: Donderdag en Vrijdag, voorafgaande aan de Paaschdagen, Woensdag vooraf gaande aan Hemelvaartsdag, Vrijdag voor afgaande aan de Pinksterdagen, alsmede, voor zoover deze niet op Zondag vallen, op de navolgende dagen: den dag vooraf gaande aan Maria Hemelvaartsdag, den dag voorafgaande aan Allerheiligen, den dag voorafgaande aan den dag waarop in de gemeente het feest der Koningin Wil helmina Vereeniging wordt gehouden, den dag voorafgaande aan 31 December. Besloten werd om opnieuw aan Ged. Staten vrijstelling te verzoeken van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Volgt een voorstel om goed te keuren dat in openbare verkoop voor de gemeen te zijn aangekocht de navolgende per- ceelen grond, schuren en erven en deze derhalve in eigendom te aanvaarden voor den som van f. 2000, waaronder begrepen is alle kosten op den verkoop en de over dracht vallende, te weten: een perceel schuur en erf aan de Molenlaan te Voor schoten Kadaster Sectie B. 2386, groote 42 M2 en een perceel kadaster Sectie B. 2258 groot 376 M2. - Deze perceelen grenzen aan de vuilnis belt en een opslagplaats. De schuren kunnen worden gebruikt en de vrijko mende grond voor vergrooting van de vuilnisbergplaats en het aanbrengen van een W.C. ten behoeve van schippers en woonwagenbewoners. De heer J. Braggaar kan zich met dit voorstel wel vereenigen en herinnerende aan een destijds inge zonden verzoek van bewoners van de Molenlaan, hoopt hij dat nu spoedig de gelegenheid er zal zijn. Aldus goedgevon den. Wijziging jaarwedden gas en electrici- teitsbedrijf. In aanmerking nemende dat het Elec. bedrijf zich zeer heeft uitgebreid zoodat de verdeeling van de beide jaar wedden (gasmeester) B. en W. onjuist voorkomen, stellen zij voor en wordt dit door den raad goedgevonden, de Jaar wedde van den gasmeester terug te bren gen van f. 2000 op f. 1300 en die als chef van het elec. bedrijf te verhoogen van f. 300 tot f. 1000 en de betreffende pen sioengrondslagen te wijzigen. In verband met de verbouwing van de R.K. jongensschool, waarvan de kosten ong. f. 8000 zullen bedragen, voor welke buitengewone uitgaven onmiddellijk dek king aanwezig moet zijn, wordt besloten een geldleening aan te gaan met de stichting „Het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus" te Breda, ten be drage van f. 6800 a pari, tegen een jaar- lijksche rente van 5 */o. De overige f. 1200 zal als waarborgsom door het schoolbe stuur worden gestort, waarvoor dus niet behoeft te worden geleend. Inzake de verlaging salaris gemeente ambtenaren hadden B. en W. gedacht 3 toe te passen. De heer D. Limburg had hierop een amendement ingediend, om op de salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente een tijdelijke korting op de pensionsgrondslag toe te passen van 5 of zooveel meer of minder dat noodig is, om aan het voorge stelde bedrag te komen. Van het salaris of loon zal echter de eerste f. on belast blijven. B. en W. nemen echter dit amendement over en bepalen de korting op 6°/o. De heer J. Braggaar heeft tegen gestemd toen het ging om de salarissen van, wat hij zal noemen, het personeel van het secretarie, te verlagen en ls ook hiertegen. Het is geen financieele nood zaak, maar spr. ziet hierin een drijven van de regeering. Het geheele bedrag waarover het hier gaat ls slechts f. 1008.88 De voorzitter zal alleen het voorstel van B. en W. verdedigen. De gemeente moet bezuinigen. Spr. zal niet zeggen, dat de salarissen te hoog zijn, in vergelijking met de groote steden, maar de levensstandaard ls gezakt. Het voorstel is gematigd. In deze gemeente is ook geen verhaal van pen sioenpremie; wanneer gekeken wordt wat ln particuliere bedrijven wordt gedaan, zou het verkeerd zijn overheids-ambtena- ren te ontzien. Ten slotte wordt 't voor stel aangenomen met 9 tegen 2 st. Het voorstel-Duynlsveld-Dljkman tot af schaffing opcenten op de ongebouwde eigendommen, hetgeen ln een vorige zit ting is aangenomen, kwam van Ged. Sta ten terug en moet behandeld worden in 't licht van de begrooting. Het zal nood zakelijk zijn de opcenten op de Pers. Be lasting, evenals van de Gemeentefondsbe- lasting te verhoogen en indien deze op centen worden afgeschaft nog meer. B. en W. kunnen daarom niet nalaten te advi- seeren de opcenten te handhaven. Het komt hun onbillijk "oor de eene categorie te ontlasten ten nadeele van de andere. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met den stem van den heer J. J. Diikman tegen. Zonder besureklng worden de oDcenten op de gemeentefondsbelasting gebracht van 30 op 55. Aan de openb. school (dorp) z"n twee onderwijzeressen werkzaam met akte handwerken, waardoor een vakonderwijze res, blijkens een rapport van het hoofd dei- school, overbodig is. Uit een oogpunt van bezuiniging wordt voorgesteld aan mej. J. C. OudshoornVerhoog met ingang van I Januari a.s. eervol ontslag te geven, waar - 1 door een bezuiniging wordt verkregen over 1933 van f. 926.85; over 1934 van f. 1275.30 en over 1935 en volgende jaren v. f 1552.50. Aldus goedgevonden. De afdeeling Voorschoten der Holl. MIJ. van Landbouw had een verzoek ingezon den om verlaging van keuringsloonen en gebruik noodslachtplaats. In deze moeilijke tijden kunnen niet alle kosten geheel voor de gemeente genomen worden en is het onblllilk tegenover andere belastingbeta lers. Besloten wordt hierin geen verande ring te brengen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op ingekomen verzoeken voor verlaging der clectriciteitstarieven. De heer J. J. Dijkman vraagt de stroom goed- kooper te geven in de morgenuren, aan gezien er ook nog andere menschen zljr. dan winkeielrs. Aldus goedgevonden. Steunverleenlng en werkverschaffing. Aan dit punt worden toegevoegd de inge zonden adressen, reeds eerder vermeld. Het voorstel luidde: 1 November de werkverschaffing te doen aanvangen, waarbij dan een schifting zal moeten plaats hebben, daar niet allen kunnen worden geplaatst. Gezien de vaststelling van de loonen. waarbij Voorschoten in de derde klasse ls gedaatst. wordt het loon bepaald op f.0 45 bit een werkweek van 40 uren en zullen alleen in aanmer king komen georganiseerd uitgetrokken werknemers. Dit laatste is niet onbillijk, RECLAME. 70 JAAR EN INVALIDE DOOK RUEUMATIEK. Nu werkt hij 12 uur per dag. De menschen beweerden, dat hij meer zou kunnen werken. Het is wel 70 jaar is oud, maar al gauw toondl dat de voorspellingen niet uitkwame-l werkt hij soms 12 uur per dag. Maat f 't hem zelf vertellen: „Ik ben 70 jaar en het ls aan Krud Salts te danken dat ik er nog ben. Ti jaar Kerstmis was ik door rheumatic] terlijk dubbel gevouwen. Ik kon mijn niet borstelen, me niet wasschen en J geen theelepeltje optillen. De men; voorspelden mij, dat ik nooit meel kunnen werken. Tegenwoordig harder dan menig jonge man. Ik kan j veer 100 Kilo tillen. De menschen nu dat het een mirakel is. Dulzer.t- dank aan Uw Kruschen Salts. NietT] ders kan mij zoo goed gezond t neem het in mijn thee en heb velt| aangeraden hetzelfde te doen. Ik 1 niet in- of uit bed komen, evenmin op zitten. Mijn vrouw moest steeds handdoek om mijn nek doen om i lelpen. Ik gaf dus heel wat last, mail maak ik soms werkdagen van 12 uir f heeft Uw Kruschen Salts gedaan." U moet de rheumatiek overmeesd voor zij U overmeestert. Wacht nlei tot de rheumatiek haar mes diepeil dieper in U heeft gezet, en tension! gemartelde gewrichten U plat tif doen liggen. Neen, zoek direct n hoofdoorzaak van Uw rheumatiek en a afdoende maatregelen. Rheumatische toestanden zijn het van een teveel aan urinezuur ln 't liet; Twee van de ingrediënten van Kruaj Salts hebben het vermogen urine: kristallen op te lossen. Weer andere 4 zouten sporen de organen aan om opgeloste kristallen langs den natuur| weg te verwijderen. Behalve deze nog andere zouten in Kruschen, 1 voorkomen, dat het voedsel in de 1 wanden kan gaan gisten en tevens dat urinezuur en andere lichaam:? welke de gezondheid zouden ondenttj zich niet weer kunnen ophoopen. dus wel, dat het de „kleine dagelttj dosis" Kruschen is, die Uw lichaam i van urinezuur en U uit de klauw; de rheumatiek houdt. Kruschen Salts is uitsluitend vefj baar bij alle apothekers en drogül' 0.90 en f. 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd,! alles eens zelf te ondervinden -I 't oogenblik kunt U Kruschen Salt: f beeren op onze kosten. Want dooi J Holland zijn onder de apothekers en i| gisten duizenden flacons Kruschen i deeld, die verpakt zijn met een proefflacon. U kunt dezen gratis flacon gebruiken zonder den gewone: I con Kruschen te openen. En als U naif proef niet volkomen tevreden bent, U den grooten flacon terugbreng;:! den winkelier waar U hem kocht zal U uw f.1.60 (uw geheele uitgave1.? der omwegen terugbetalen. Maar niet, dat de gratis proefflacon alleez pakt is bij de groote maat van f.lf dan nog slechts voor een beperkten; Gaat dus naar Uw apotheker of dtf voordat hij deze groote proefpakken i verkocht heeft. aangezien de gemeente in de premie werkloosheidsverzekering een belar" bedrag bijdraagt. De heer J. Braggaar maakt bezwaar gen de regeling door den Minister te langd waarvan zonder speciale Ven ning niet mag worden afgeweken, noemt dit een aanslag op de vrijheid noods wil hij er de 25°/o vergoeding wagen. De heer L. J. van Leeuwen is het den heer Braggaar eens, maar waagt de 25°/o niet aan. Tenslotte wordt dit! deelte van het voorstel aangenomen de stem van den heer Braggaar tegen Vervolgens wordt de werkverschat» en de schifting besproken. De heer J Leeuwen heeft bii het lezen der stuit zijn hoofd geschud. Het is hem ergduls wie is vakbekwaam en wie zal dit bew deelen? De heer Braggaar onderschrijft de s gunstiger positie van de land- en to bouwarbeiders. Hij wil niets ten ongu® van den gemeente-opzichter zeggen, u>! vindt het verkeerd alles in één hand leggen. Hij zou uit elke organisatie lid aan willen wijzen ter vorming van? commissie. Indien B. en W. de veizó ring kunnen geven dat de loonen verder zullen worden verlaagd, kan verder met deze regeling accoord gaan De voorzitter bespreekt de moelUJW den aan een dergelijke commissie vertj den en verdedigt de schifting, gezien gemis aan voldoende objecten. Na discussie over het grondloon voor bouwvakarbeiders waardoor de steunres ling gewijzigd zal moeten worden, w® besloten dat vóór het einde van c' maand nogmaals een vergadering worden gehouden ter bespreking van onderdeel. Gedurende het tijdvak 1 vember—1 April zal een ondersteun- worden gegeven ln den vorm van bran- stoffen. De begrootingen der bedrijven «or l zonder besprekingen vastgesteld. ,1 BIJ de behandeling der gemeente-beg11.1 ting vraagt de heer Braggaar, we w| respondent is der arbeidsbemiddeling1 wil hij een ter plaatse gevestigde afnet j E.H.B.O. een tegemoetkoming geven te maken kosten, die thans door de i' uit eigen zak worden betaald. Nadat de voorzitter en wethouder gink hebben doen uitkomen dat »eï® eeniging reeds van gemeentewege deering ondervindt wordt de ge®"' begrooting vastgesteld, waarbij heer Braggaar wil geacht worden te ben tegengestemd tegen de post nui. f wacht, Na rondvraag ging men over in be zitting. J-j| 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10