73ste Jaargang WOENSDAG 19 OCTOBER 1932 No. 22264 0FFIC8EELE KENNISGEVING r A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct3. ner regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. lEcasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0 18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD, AFSLUITING LAGE MORSCmVEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren»en ter algtmeene kennis, dat in ver band met het uitvoeren van aslalteerings- en rioleeringswerken de Lage Morschweg, vanaf den spoorwegovergang tot aan de gemeentegrens, vanaf 20 October as tot nadere aankondiging, niet alleen voor het «SSSSgand verkeer, maar ook voor alle 23fflkecr. behalve met handwagens, zal zijn afgesloten. Burgemeester. I VAN STRIJEN. Secretaris. Lelden, 19 October 1932. 8430 OUDERAVOND OPLEIDINGSSCHOOL VOOR U.L.O. AAN DE 3 OCTOBER STRAAT. HET ST.-NICOLAASFEEST OP DE OPENBARE SCHOOL. Een oproep tot steun. De Sint-Nicolaascommissie. bestaande uit onderwijzers en ouders van schoolgaande kinderen, zich ten doel stellende Sint Ni- colaas een feestelijke ontvangst en de Leidsche schoolgaande jeugd een prettige herinnering te bereiden kan het kinderlie- vende publiek mededeelen, dat eenige vrienden der jeugd haar de somma van f.20.hebben toegezegd. Om Sint-Nicolaas waardig te kunnen ontvangen roept de commissie de hulp in van alle kindervrienden. Zij hoopt binnen enkele dagen door autoriteiten in staat ge steld te worden inteekenlijsten aan te bie- flïjp. Intusschen wil de secretaris-penning- iggester. de heer P. Rinck. Roodborst-straat 23, gaarne uw gaven ontvangen. Om misverstand te yoorkomen, verklaart zij nadrukkelijk, dat het geenszins de be doeling is de Sinterklaasviering aan de scholen te onttrekken. De wensch van den Bisschop is: een prettige feestviering op de Openbare Lagere Scholen, met behoud van haar intimiteit, uit een ruimere beurs dan tot nu toe voor de meeste scholen moge lijk was. Gezien de groote werkloosheid ligt er over het leven van honderden kinderen een donkere schaduw. "[Komt, kindervrienden en gij ouders, zoo gelijk vooraan helpt ons een glimlach tooveren op deze verstrakte kinderge- □Éfcen. o Z.-H. VER. „HET GROENE KRUIS." ledenvergadering der afdeeling Leiden. Gisteravond had onder voorzitterschap jvan dr H j m. Boonacker de najaarsver- jgadering plaats van de afdeeling Leiden |van de Zuid-Hollandsche Vereeniging ..Het Groene Kruis". In zijn openingswoord ge- p'waagde de voorzitter van het verlies dat de Vereeniging geleden heeft door het over lijden van ds. J A. Prins Zijn buitenge wone hartelijkheid en goedmoedigheid ge paard aan een helder inzicht in Groene Kruis-belangen maakten ds. Prins tot een zeer gewaardeerd bestuurslid. Hij zal steeds I Mf het Leidsche Groene Kruis in dank bare herinnering blijven. De notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris den heer H. Fi- i UPPQ W.Fzn. voorgelezen en goedgekeurd. Je begrooting voor 1933 die door de ^tpingmeesteresse mej. F. A. Ie Poole werd ingediend sluit in ontvang en uit gaaf met een bedrag van f. 6710, Voor on voorziene uitgaven kon f. 104.42 worden ge raamd Het ledental heeft het laatste jaar vrij sterke neiging tot daling De tijdsomstan digheden zullen hieraan wel niet vreemd zijn. Redenen tot ongerustheid behoeft dit voor hen die lid blijven niet te zijn. daar de financieele positie der vereeniging nog behoorlijk verzekerd kan worden geacht. Voor 1933 behoeft aan de oost salarissen der zusters dan ook niet getornd te wor den Besloten werd een schrijven te richten aan verschillende artsen en er nog eens op te wijzen dat de vereenieing een goed voorzien magazijn aan verplegings-artike- len beheert en door de hulp harer zusters op afdoende wijze kan voorzien in de be hoefte harer leden aan huiselijke zieken verpleging. De heeren jhr C C Röell en arts H A. Schouten werden als bestuurslid herbe noemd Tot afgevaardigde naar de Octoberver- gadering d?r Z -H. Ver Het Groene Kruis" werd aangewezen dr. Boonacker. STORMSCHADE. VEREENIGING „HET LEIDSCHE DIEREN-ASYL". Bi.i de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een vermoedelijk door den storm losgeslagen kano Voorts is een wink°lruit ingewaaid bij den slager L. aan de Lange Mare. Lezing van Dr. Hovens Gréve. In het Gymnastieklokaal van bovenge noemde school is gisteravond onder voor zitterschap van het hoofd der schoolden heer C. W. Huibregtsen een Ouderavond gehouden, die door circa 90 schoolouders bezocht werd. De voorzitter heette de aan wezigen hartelijk welkom en verheugde zich over deze groote belangstelling, waar in hij een blijk zag van medeleven met de school. In het bijzonder richtte hij een woord van welkom tot de spreekster van den avond, mej. Dr. Hovens Grève, die naast haar drukke werkzaamheden nog tijd heeft kunnen vinden een onderwerp te behandelen over ..De algemeene ge zondheid van het kind". Na eenige mede- deelingen van huishoudelijken aard, wer den door de secretaresse, mevr. Hooge- veende Vries, de notulen gelezen, die onder dankzegging werden vastgesteld De kashouder van het Schoolfonds, de heer Peeman, bracht daarna verslag uit over dit fonds. Nadat een en ander in orde was bevonden, dankte de voorz. de kas houder voor diens accuraat beheer en was het woord aan Dr. Hovens Grève. Spreekster leidde haar onderwerp in met te zeggen: „Wat kunnen wij zelf doen om onze persoonlijke gezondheid en de algemeene gezondheid van het kind te bevorderen? Als eerste eisch daartoe wordt gesteld: voldoende licht. Een wo ning dus, waar de zon haar heilzame stralen naar binnen kan werpen. Elk individu, wil het gezond blijven, heeft zon noodig, want zonder zon is geen gezond heid. „In dit opzicht," zegt spr., „zijn de bewoners van „Tuinstadwijk" in goede condities, met hun frissche, gezonde wo ningen, hun ruime straten, plantsoenen, en de ligging van déze wijk waar van zon en frissche lucht ruimschoots kunnen worden geprofiteerd. Hoe krachtig de zon kan werken bij het heelen van wonden en tuberculose, daar over kan spr. wel uitwijden. Ook bij ra chitis, de vroeger veel meer voorkomende Engelsche ziekte, speelt de zon een heil zame rol, menig kind wordt daardoor voor deze ziekte behoed. Het kind komt gezond ter wereld, ver schillende factoren kunnen er toe leiden, dat de gezondheid geschaad wordt. Naast zon en licht heeft het individu noodig goede voeding, eenvoudig doelmatig voedsel. In dit opzicht is er in de medische we reld nog al eens verschil van meening. Voor de goede instandhouding van het lichaam heeft men zuurstof noodig, die verkregen wordt door frissche lucht; dus zorgen, dat er steeds frissche lucht onze woningen binnenkomt. Zindelijkheid als vierde eisch is noodig voor het goed functioneeren van de huid. Goede huid verzorging, zwemmen, vaak handen was- schen, liefst steeds voor het eten, vooral bij kinderen, beveelt spr. aan. Door on reine handen komen dikwijls smetstoffen het lichaam binnen. Ziekzijn en geluk hangen nauw samen. Niet bij elk individu wordt het geluk door ziekzijn geschaad. Er zijn veel zieken die toch gelukkig kunnen zijn. Een volwas sene voelt zich veel minder gauw door ziek-zijn rampzalig dan het kind. Een ziek kind mist het geluk, omdat het zijn jeugd niet kan uitleven. Voorts wil spr. de ouders er op wijzen hoezeer het kind lichamelijke rust noo dig heeft, door het vroeg naar bed te j laten gaan Naast deze lichamelijke rust heeft het behoefte aan geestelijke rust. I Vooral bij het stadskind, zijn door de wisselende indrukken op straat, de emo- ties grooter dan vroeger; het zenuwstelsel wordt veel meer geschokt. De geestelijke rust kan het thuis vinden in een rustig milieu. Spr. eindigt haar voordracht met de vol gende spreuk: „Zaai een daad en geoogst een gewoonte. Zaai een gewoonte en ge oogst een karakter. Zaai een karakter en ge oogst een levenslot." Een dankbaar aonlaus loonde spreekster voor het gebo- dene. De voorzitter dankete Dr. Hovens Gréve voor haar referaat en was getroffen, om dat ook hij in denzelfden geest destijds in zijn „Overlading en Arbeidsvreugde" gesproken had. Aan de hand van lan taarnplaatjes werden nog eenige beschou wingen geïllustreerd In de pauze bestond gelegenheid zich met de onderwijzers te onderhouden, een kopje thee te gebruiken en de tentoonstelling van handwerken, vervaardigd door de schoolmeisjes, te be zichtigen. In de vacature, ontstaan door het ver trek van den heer Boon. werd voorzien door de verkiezing van den heer A. Gal- jaard, die bereid was de functie te aan vaarden. De voorzitter sloot dezen gezelligen ouderavond om ruim 11 uur. De jaarvergadering. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap „Stoommeel- molen en Handel in Koloniale Waren voor heen Arie Verduyn", Hooftstraat 275, Al phen a. d. Rijn. Uittredend directeur F. M Verduyn, Lisse. C. van der Bijl, Dorpsstraat 215 Bent huizen; broodbakkerij en -winkel. Nieuwe eigenaar, G. van der Bijl, Benthuizen. In een der zalen van het Nutsgebouw kwam gisteravond de vereeniging „Het Leidsche Dieren-asyl" in jaarvergadering bijeen. Allereerst herdacht de voorzitter dr. Borgerhoff Mulder, met enkele gevoel volle woorden het overlijden van ds. Prins sinds de oprichting van het asyl een der meest vooraanstaande leden. De notulen der vorige vergadering, voorgelezen door de secretaresse, mevr. J C. van Poelgeest- Brand, werden zonder op- of aanmerkin gen onder dankzegging goedgekeurd. In haar als altijd welverzorgd jaar verslag memoreerde de secretaresse op nieuw het verlies, dat de vereeniging ge troffen heeft door het overlijden van mevr. de wed. Ionker. Na een jaar van ijverig speuren is het bestuur er nog niet in geslaagd een opvolgster voor deze uit nemende werkkracht te vinden; ook de vacature ontstaan door het bedanken van den heer De Bock kon nog niet worden aangevuld. In het afgeloopen jaar ver leende het asyl aan 294 honden en 262 katten met in totaal 28.623 verpleegdagen onderdak. Het aantal kostgangers vermin derde sterk,» terwijl als een teeken des tijds de zwervers vermeerderden. Niet alleen het aantal kostgangers, doch ook de duur van hun verblijf verminderde en liep van 25 dagen gemiddeld in 1930 terug tot 10. In verband hiermede verminderde de opbrengst der dieren met niet mindei dar. 250 gulden. Ook in het afgeloonen jaar werden weer in den ruimen omtrek voor honden en katten liefderijke tehuizen ge vonden ook kwamen aanvragen uit Groningen en enkele andere ver-verwij derde plaat-sen binnen en werd de hulp van het asyl meerdere malen ingeroepen voor de verzorging en opname van dieren uit den omtrek. Leiden was natuurlijk ook dit jaar weer de gr otste afnemer, maar ook de grootste leverancier. De verschillende acties in het afgeloopen jaar ondernomen om de kas te sterken, zooals de bazaar in Sassenheim en de groote bazaar in de Stadsgehoorzaal brachten met den inhoud der bekende, groene busjes en niet minder bekende doosjes met St. Nicolaas, Kerstmis en Nieuwjaar voldoende geld op om de werk zaamheden een jaar te verlengen. Enkele legaten werden ten deele als reserve be stemd, ton deele voor de afdoening der loopende zaken aangewend. Nu het asyl kort geleden 10 jaar heeft bestaan de termijn waarvoor de ver eeniging werd opgericht blijkt het te hebben voldaan in een groote behoefte en niet alleen particulieren, maar ook over heidsinstellingen erkennen meer en meer de verdiensten van de instelling. De aan gegane geldleening kon juist op tijd wor den afgeschreven; waarbij dankbaar de geste van meerdere aandeelhouders, die hun aandeel ten geschenke gaven, werd erkend. Met de jaren nam de omvang van het asyl hand over hand toe en thans is het zoover gekomen, dat het Leidsche asyl ondergebracht in onbewoonde huisjes en fabrieksruimte uitgewoond geraakt: terwijl een kleine groep van wegers slechts met inspanning van alle krachten en vaak financieele opofferingen het werk in stand houdt. Meer dan ooit dient er thans op gewezen te worden, dat de plannen van de vereeniging „Nationaal Dierenzorg" die thans door de heer- schende malaise belemmerd worden, eer lang zoodra de crisis afneemt krach tig ter hand genomen dienen te worden. Namens de vergadering bracht dr. Bor gerhoff Mulder mevr. van Poelgeest dank voor de werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht. Den penningmeester, den heer H van Poelgeest, werd op voorstel van de kascommissie bestaande uit mevr. Aalbersberg en den heer van der Wielen, décharge verleend Ook de begrooting voor het loopende jaar verkreeg de goedkeuring der vergadering. Desgevraagd werden me vrouw en de heer van Poelgeest bereid gevonden weer een jaar lang zich te be lasten met de zorgen voor het asyl, een besluit, waarvan de vergadering met groote vreugde kennis nam. Op voorstel van het bestuur werd be sloten van een legaat van f. 1000,- de helft te bestemmen voor de kas der vereeni ging en de andere bij het garantie-fonds voor het streek-asyl te storten. Nadat de laatste aandeelen uitgeloot waren, werd in grove trekken de actie in den a.s winter besproken Besloten werd. dat de oude bazaar-commissie zal trachten in April a.s weer een bazaar te organiseeren. Enkele plannen dienaangaande zullen na der worden bestudeerd. Na de rondvraag werd de vergadering door den voorzitter met een woord van dank gesloten. VOORDRACHT OVER BYZANTIJNSCHE MUZIEK. HEGELSCHE PHILOSOPHIE. Bijzondere leerstoel te Leiden. Bij Kon. Besluit is het Bolland-Genoot schap voor zuivere Rede, gevestigd te Am sterdam, aangewezen als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier een bijzon deren leerstoel te vestigen opdat door den daarvoor te benoemen hoogleeraar onder wijs wordt gegeven in de Hegelsche phi losophic Van Mevr. MerlierLogotheti. Op Vrijdag a.s. zal hier ter stede in Mai- son Bruyns. Rapenburg 8 een voordracht worden gegeven door mevr. M. Merlier Logotheti uit Athene over Byzantijnsche muziek. Mevr. Merlier is een geboren Grlekin; zij heeft piano gestudeerd te Weenen en mu ziekgeschiedenis te Parijs: zij is leerares in de muziekgeschiedenis aan het conser vatorium te Athene Een bijzondere studie heeft zij gemaakt van de muziek der Grieksch-orthodoxe kerk. die de tradities voortzet van de oude Byzantijnsche kerk muziek; de Byzantijnsche muziek is op haar beurt de directe afstammelinge van de klassieke muziek. Bovendien meent mevr. Merlier in de moderne Grieksche volksmuziek elementen te kunnen aanwij zen. die aan de muziek der oude Grieken zijn ontleend. De voordracht, die toegan kelijk is voor alle belangstellenden, zal wor den geïllustreerd met pravnofoonplaten. Mevr. Merlier is naar West-Europa geko men voor het houden van voordrachten te Brussel en te Parijs; dat zij ook Nederland beozekt, danken wij aan mej. professor An- toniadis. DUDOW'S „KUHLE WAMPE." Eerste voorstelling der Filmliga. De eerste voorstelling der Filmliga afd. Leiden in dit seizoen vond gistermiddag onder zeer groote belangstelling plaats in het Trianon-Theater. Dr. Van Stlpriaan Luicius leidde de bijeenkomst in en wees op de groeiende belangstelling voor de Filmliga, die zich aan verwijten over „snobisme" meer en meer wist te ont trekken. Hij merkte op, dat het parool moet zijn „zoowel naar de gewone bioscoopvoor stellingen als naar die der Filmliga". Deze I wil een interessante keuze brengen uit het- geen. om welke reden dan ook niet in de 1 gewone filmvoorstellingen vertoond wordt en toch volgens het inzicht van het be stuur de moeite loont, om er het publiek mee in kennis te brengen. Nog wekte spr. op lid der Filmliga te worden. Ditmaal was de keuze gevallen op het werk „Kuhle Wampe" of .Wem gehort die Welt" naar een gegeven van Brecht en ge regisseerd door den bekenden Roemeen- schen cineast Slatan Dudow die duidelijk stelling hebben genomen in hun politieke overtuiging. De propagandistische strekking van deze film behoeft, ook wanneer men het er niet mee eens is. geen afbreuk to doen aan de waardeering voor de artistie ke kwaliteiten van het ongetwijfeld knap uitgewerkte gegeven. Het eerste deel ..Ein Arbeitsloser weniger" geeft in rake. bondige en suggestieve beelden op angstig beklem mende wijze het vale grauwe en trieste bestaan weer van een arbeidersgezin in deze wereld van machines, dat gedeeltelijk aan het bitterste probleem van dezen tijd „de werkloosheid" te gronde gaat. De werkloozenkolonie ..Kuhle Wampe" in de omgeving van Berlijn geeft dan tijde lijk nieuw leven nieuwe krachten en hoop. nieuwe verlangens, terwijl de actie gaande blijft in de groote solidaire arbeiderssport- feesten en werk wordt gevonden in de or ganisatie daarvan. Doch ook hier nieuwe zorgen en teleurstellingen totdat men ten slotte weer schier verward zit in de origi neel opgezette discussie's over de hopeloos schijnende vraagstukken, die een deel der menschheld bezighouden en verteren als het verbranden der koffievoorraden in Bra zilië. De vraag „Wien behoort de wereld, wie zal haar veranderen?" wordt door de strijdende jeugd tenslotte beantwoord met het „Aan ons. wien zij niet bevalt!" Geen oplossing voor harde en nijpende problemen, maar wel een aanwijzing voor datgene, wat in groote lagen der jongeren leeft. Een harde film, striemend en verbeten, terwijl de filmische verdiensten vele zijn. speciaal in het eerste deel. waar zonder een zweem van sentimentaliteit de hope loosheid, de tragiek van het „zonder arbeid zijn" geschetst wordt De bi ed uitgespon nen sportfeesten vol jeugdige idealisme, kenmerken zich door het bekende „teveel" dat een glimlach ontlokt, terwijl de in teressante dialogen in de stampvolle locaal- trein door hst suizen der wielen helaas aan duidelijkheid te wenschen overlaten. De film treft door nieuwe vondsten die de periode van het exoerlmenteeren te bo ven zijn en verheugende aanduidingen vor men voor de ontwikkeling eener filmkunst, die zich verre boven het kitsch"niveau wil verheffen. Eisler's pakkend-moderne il- lustratie-rhytmische muziek past zich won derwel bij vele indrukwekkende beelden aan. Ook ditmaal kan men niet ontkomen aan den Indruk dat soms opzettelijk werd gezocht naar iets uitzonderlijks doch ge lukkig zijn deze gevallen sporadisch De snelle opeenvolging der beelden werkt sug gestief doch soms vermoeiend. Wanneer het er om gaat een rake schil dering te geven van heerschende nooden van leed dat murw slaat en van den wree- den strijd om het bestaan dan is de regis seur daarin met onmiskenbaar talent ge slaagd. O uit oogpunt van filmontwik keling var uiting en als symptoom van brandende tiidsvrq??n tfje velen uit ver schillende gedachtenv"rpir}en bezighou den is „Kuhle Wampe" de moeite waard er kennis van te nemen. i BINNENLAND. Bijzondere leerstoel in de Hegelsche philosophie aan de Leidsche Universiteit. (Stadsnieuws, 1ste Blad). De Kroon staat afgraving van de begraafplaats nabij de Heerenpoort te Leiden toe. (Laatste Stadsnieuws, le BI.). Het crisisbeleid der regeering; bezwaren van het Verbond van Ned. Werkgevers (Binnenland. 3de Blad). De begrooting van Curasao niet goedge keurd (Binnenland, 3de Blad). De eerste weg in ons land, uitsluitend bestemd voor auto-verkeer, wordt in Over ijssel aangelegd (Binnenland, 3de Blad). Te Gouda is een bond van varkenshou ders opgericht (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). Vaststelling van commissies voor den uitvoer naar Frankrijk (Land- en Tuin bouw, 3de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad). De storm; vrouw te Gouda gedood; windhoozen in het Noorden des lands (4de Blad). Een cheque van f. 9000 vcrvalscht; de dader te Amsterdam aangehouden (Ge mengd, 4de Blad). Binnenkort zal een aanvang worden ge maakt met de werkzaamheden voor de spoorwegverbinding over den Zuiderzec- afsluiting (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. Mc Donald voorzitter van de komende Economische Conferentie (Buiten!., 1ste Blad). Ottawa en het mislukken der Engelsch- Iersche besprekingen in het Engelsche Lagerhuis (Buitenl., 1ste Blad). Opzegging van het Engelsch-Russisch handelsverdrag (Buitenland, 1ste Blad). Het Belgische kabinct-Renkin is afge treden (Buitenland, 1ste Blad). Henderson legt het leiderschap van Labour neer. Lansbury zijn opvolger (Bui tenland, 1ste Blad). Maniu in Roemenië aangezocht een kabinet te vormen (Buitenl., 1ste Blad). DE BAZAAR VAN CHR. JEUGDHULP. De bazaar ten bate der Toevlucht heeft zich gistermiddag en -avond in 'n enormen toeloop mogen verheugen. Gezien de zeer vele geschenken welke het comité heeft mogen ontvangen, behoeft men evenwel niet bang te zijn, dat alles spoedig zal zijn uit verkocht Men leze ook een kleine adver tentie in dit Blad. De eerste ploeg der lichting 1932, van het bereden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie wordt 30 December in het genot van groot verlof gesteld. 1JMU1DEN, 19 Oct. VTSCHPl.iJ.CEN. Tarbot per KG. f, 1.05-0 65, Griet per kist van 50 K G. f. 42-20, Tongen per KG. f 1.75-1.20, Kleine Schol pe? kfst van 50 KG. f.30-8, Schar f. 17-10.50 Roggen per 20 stuks f. 28-17, Vleeten per stuk f.3 20—1.70. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 12-2.90, Groote Sche'.wsch f.40, Middel Schel.isch f.38- 20 511, Kleinmiddel S^helvisch f 31—16 50, Keme Schelvisch f. 16 50-5.60, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 80 -33, Gullen per £"1 Vra?„?0,?G' f-20-360, Lengen p?r fJy.K f-1.15—1.10, Heilbot per K.G. 1.0 70, Wijting per k;st van 50 KO. f 7 50-1 30 hoolvisch per stuk f. 1 13—0.16, Makreel per kist van 50 K.G. f. 7—3.60. Aangevoerd 6 8 manden versche harintr Prijzen f. 3 40 2 25 per mand. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: f.™ met f-6200' R0- 15 f.3862, I®3 met f.3116, IJM. 38 met f.4674 IJM. 39 met f.2637, IJM 24 met f.3289. KfJ" O? met f. 3050, IJM. 97 met f.3145 IJM. 72 met f.2766. 5 loggers: K W 24 met f. 786, K W. 49 met f.615, KW. 130 met f.660, KW 62 met f.775, K W. 154 met f.632. 2 Otters: E. 80 met f.209, IJM. 113 met i, o4J. IJ.H 69 met f.1415 voor versche haring. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanns." 17 October. Tusschen 52 gr 53' nn SCHr 1% Nin' l" l gr' 28' en 2 Kr. 41' Ol" lew II o kanties; SCH. 199, 8 last- SCH 78* lStVSCHo3 100 kantjes 1° kantjes; SCH 314 17 jast. KW 26' 90 t!aSV- KW' m' 35,5 kantjes;' kw m' i? a!l|eJ,: KVV 39' 578 kant es KW 20 12 last; KW 97, 27 last; VL SO 60 kantjes; VL. 50, 40 kantjes; VL 19 50 kantjes; MS. 5 100 kantips- r.nri 100 kantjes; GDlj. 200, 20 Ta„tj£

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1