ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 18 October lj UIT DE OMSTREKEN. FINANCIEN. HAARLEMMERMEER. De aardappelziekte. Ondanks de vele regens der laatste da gen en ae moewjkiieaen, die met net rooien en vervoeren gepaard gaan, wordt er nier en daar ln den Haarlemmermeer - polder nog naid gewerkt om oen oogst van de winteraardappelen zijn beslag te doen krijgen, Hetgeen temeer noodzakelijk is, omdat in sommige soorten de aard appelziekte zich oegint te vertoonen. Niet dan met de grootste moeite kunnen de paaruen de zwaar beladen wagens uit het land krijgen. Poging tot inbraak? Gisternacht werd te Hoofddorp op een erf een tweetal mannen gezien, uat blijk baar niet veel goeds ln het schild voeroe. Zich door een voorbijganger ontdekt ziende, maakte het tweetal zich ijlings uit de voeten. Men zij op zijn hoede. Bijna verdronken. Het 7-jarig dochtertje van een schipper had het ongeiuk, teiwijl net zien op nel dek bevond van een in de King vaart na bij den vijinuizerwcg alhier passeerend vaartuig, tut te gnjdtn en overooord te vallen. De schipper, die het ongeluk spoe dig opmerkte, begar zich cürect in de roei boot en moent net genoegen smaken zijn reeds eemge meters ver aigedieven en m zinkenden toestand verkeerend kind be houden weer aan boord te brengen. Onvoorzichtig. Hoe onvoorzichtig en gevaarlijk het is om op een nets te rijoen met oe nanuen geheel los van net stuur, onoervono ae 18-jarige B. K.. toen ny in deze houding met een vrij groove sneincid op uen nouiu- weg reed en over een op den weg iiggen- den grooten steen reed, waaruooi net stuur omsloeg en K. met fiets en al in de Hooidvaart terecht kwam en bijna „kopje onder" ging. Door de kracntoauige ximp van een vrachtautobesiuurder kon de jon geling spoedig uit zijn benarde positie be vrijd worden, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Zijn rijwiel bleek deerlijk gehavend te zijn, terwijl een pakje met levensmiddelen verloren ging. prees de prettige samenwerking, die tus- schen hem en de politie steeds bestaan heeft en de accutaresse, waarmee alles steeds ten uitvoer werd gebracht. Hij hoopte, dat de heer Lagemaat nog een langen tijd van zijn welverdiend pensioen zou mogen genieten. De tweede spreker was de agent van politie D. van Egmond. Deze herinnerde aan den tijd, dat Lagemaat bij de politie ln het dorp kwam. Toen reeds werden er tusschen hen vriendschapsbanden geslo ten, die steeds nauwer werden aange knoopt toen hij zelf bij de politie en La gemaat gemeentebode werd. Ook hij wenschte hem een langen levensavond toe. De inspecteur van politie overhandigde hem nu uit aller naam uit erkentelijkheid voor de bewezen diensten een prachtig plateel rookstel. Diep bewogen dankte de heer Lagemaat inspecteur v. d. Wijngaart en agent van Egmond voor de gesproken woorden en allen voor het prachtige ge schenk Hij bracht in herinnering den aangenamen tijd, dien hij onder zijn col lega's bij de politie had doorgebracht. De vriendschapsband onderling werd niet verbroken, toen hij van betrekking ver anderde en tot gemeentebode werd aan gesteld. Wat hij gedaan had, beschouwde hij niet anders dan tot zijn plicht be hoord te hebben. Na nog eenigen tyd gezellig bij elkaar geweest te zijn, werd met een warmen handdruk van den heer Lagemaat af scheid genomen. H. H. uit de Zuidstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat P. uit die straat een ruit van zijn woning heeft ingegooid. Door de politie is aangehouden D. V. uit de Tramstraat, die op heeterdaad be trapt werd op het stelen van steenkool op het terrein van de gasfabriek. pelen niet bulten in regen en koude be hoeven te wachten. Het wachten kan plaats hebben in de werkinrichting ln het stempellokaal zelf, terwijl in Noordwijk aan Zee voor dat deel kan worden gebruik gemaakt van een der lokalen van de voor- j malige openbare school. Door B. en W. Is benoemd tot stoker van de centrale verwarming van de open bare school de heer J. de Groot. Gevonden voorwerpen: 1 blauwe da mesmantel, 1 sleuteltje, 1 damesschoen, 1 kinderlakschoentje, 1 sleutel „Aka", 1 autoband met velg, 1 batterij lantaarn, 1 groote huissleutel en 1 oorbel met 3 steentjes. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. o NOORDWITK BINNEN. Muziekvereeniging „Crescendo". Tot directeur van de Prot. muziekver eeniging, de Harmoniekapel „Crescendo" alhier is benoemd de heer Smolders te Lelden, directeur der Chr. muziekvereni gingen te Sassenheim en te Alphen. KATWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Nouwens, van Oegstgce t, naar Overrijn 7; B. J. M. Boke.oh, \ar Wychen naar Overrijn 7; C. M. Be* keiaar, van Wychen, naar Overrijn 7; Jantje Nooid- hof, van den Haag, naar ZeehospiLum; C. H. v. d. Haak, naar den Haag, Wasse- naarscheweg; J. H- v. Urk, van Oegstgeest, naar Sluisweg 80 -8JWed. Dijkhu.z.n en gezin, van Nijkeik, Du.noord 3ó; J. Vijr- bergen, van üouda, naar Sluisweg 14; A. G. Korver, van Leiden, naar Voorstraat 30, B. v. Krimpen, van Otto.and, Kuijter straat 33; W. Fr. Th. Eijgelsheini en vrouw, van Rotterdam, le Vuuruaakspad 2; Janna Hulsbos, van Haa.lemmermejr, naar Kerkstraat 30a; O. H. Bakker, van Deiit, naar Overrijn 7; H. M. A. van Dam, van Noordwiik, Voorstraat 91. Vertrokken: A. Minnee, naar Leiden, Rijnsburger weg 5; M. Molenaar, naar Oegstgeest Ende0eesl; J. We e-b^rgh, naar den Haag, There^iastraat 1^6; W.llempje Hijger, naar Ede, Para.lelweg 14; Jacob van Dorp, naar Ede, Mil. sciiOjI; H Ver- Kerk, naar Dordrecht, üroenedijk 58, J. C. Uijthoven, naar den Haag, Loenensche- straat 33; M. Huizer, naar Bosnoup; C. de Ruijter, naar Oegstgeest, Valken o. weg 6; M. Schaap, naar Sassenheim; N. v. Del.t, naar Aiphen a. d. Rijn, Ruauhui st aat 236 a, S. v. Os en gezin naar Ave.eest, Hooid- vaart F 19o; B. Kap en gezin, naar Avereest, Hooidvaart F 192; Wed. Wie- renda-Kramer en zoon, naar Amst r .am, Moreelschestraat 15. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Donder dag 20 October des namiddags te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Mededeeling van inge komen stukken. Onderzoek geloofsbrief en toelating van den heer v. d. Bent als raadslid. Behandeling Beheersverordening voor het Grondbedrijf. Rondvraag. In het verslag der gemeentebedrijven, opgenomen in ons nummer van gisteren, leze men „een taak, waaraan de heer Veltkamp zich ruim 14 jaarheeftgewijd." KATWITK AAN DEN RITN. Zilveren Jubileum van den heer v. d. Jagt. Donderdag 20 October as. zal het 25 jaar geleien zijn, dat de neer B. van der Jagt benoemd werd tot onderwijzer aan ae Gerei. Zonaagsschool alhier. Al die jaren heeft de heer Van der Jagt met liefde en toewijding zich voor dit mooie werk gege ven. Moge het hem gegeven zijn nog veie jaren zijn arbeid als zoodanig te kunnen verrichten! LISSE Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. Na een rusttijd van 3 maanden werd al hier wederom de eerste vergadering ge houden van den Ned. Chr Vrouwenbond afd. Lisse. Als spreekster trad op mej. mr. P. A. Ketel, uit Utrecht met als onderwerp: „De beoefening van de tegenwoordigheid Gods". Nadat de vergadering op gebruikelijke wijze door de presidente, mevr. Schouten was geopend werd de spreekster verwel komd. Mej. Ketel begon met het voorlezen van Joh. 15. Als leidraad had spreekster genomen een boekje bevattende gesprek ken, brieven en aanwijzingen van Broeder Laurentius. Dit was zijn kloosternaam. Zijn eigenlijke naam was Nicolaas Her man, omstreeks 1611 in Elzas Lotharingen geboren. Hij was van vrome Roomsche ouders en reeds heel jong werd eerbied en liefde tot God hem bijgebracht. Als jong soldaat werd hij in den krijg gewond waar door hij kreupel werd. Zijn wensch was toen reeds om naar een klooster te gaan, hetgeen eenige jaren werkelijkheid werd. Hij kwam bij de orde der Barrevoeters Karmelieten. Zijn eenig groote streven was alles te doen uit liefde tot God. Na een tijd van 4 jaar schonk God hem den vrede des harten en wist hij zich een kind van God. Spr. wees er op, dat wij, onver schillig welk werk wij doen, alles in oot- moet en eenvoudigheid moeten verrichten, tot eer van God. die ons alles oplegt. Vervolgens las spreekster enkele brie ven van broeder Laurentius voor, waarin deze er op wijst veel aan God te denken bij werk en ontspanning. Wij moeten trachten ons in te denken, dat God altijd bij ons is. Dit ls in het be gin wel moeilijk, maar door beoefening is het te leeren. In een anderen brief van een zieke die veel pijn lijdt, schrijft hij o.a.: Een bij God verblijvende ziel kan geen pijn meer lijden. Spr. wijst dan op Ptefanus, die, toen hij gesteenigd werd, reeds den hemel zag opengaan. In andere brieven schrijft hij, dat wij alles aan God moeten overgeven. Hij weet wat het beste voor ons is Door zijn genade alleen ver mogen wij alles. Onze hoogste roeping moet zijn God lief te hebben en ons ge heel aan Hem te wijden. God zendt ons dikwijls moeilijkheden om ons dichter tot Hem te brengen. En als wij er ons van be wust zijn dat God altijd tegenwoordig is, dan zullen wij onzen arbeid ook met rust en kalmte kunnen verrichten. Maar bij dat alles mogen wij toch onze aardsche taak niet verwaarloozen en daarom is het noo- dig om Gods hulp steeds weer opnieuw in te roepen. De schoone lezing werd met stille aan dacht gevolgt. De presidente dankte mej. mr. Ketel waarna zij in dankgebed voor ging. Tenslotte werd gezongen Psalm 86: 6. De verkoop van speldjes voor „Zon negloren" heeft opgebracht de mooie som van f. 140.— welk bedrag is aangevuld tot f. 150.—. Door de Pluimveevereeniging alhier zullen wederom wekelijksche veilingen worden georganiseerd in het H. B. G.- gebouw. RITNSBURG. Vergadering der Burgerwacht. De afdeeling Rijnsburg van dg Burger wacht hield een aigemeene ledenvergade ring, in de zaal van den heer J. J. Verbree. Na opening van de vergadering door den voorzitter, den heer J. Kromhout, waarin deze alle leden welkom heette, maar in het bijzonder den eere-voorzitter, den burgemeester, en den sergeant-kamp wachter van Katwijk, G. Schouten, las de secretaris, de héér C, Haasnoot de notu len der vorige vergadering voor. Deze werden onder dankzegging door den voorzitter, ongewijzigd vastgesteld. Als afgevaardigde bracht hierna de voorzitter verslag uit van de op 4 Juni jj. gehouden vergadering van den Algemee- nen Bond van Vrijwillige Burgerwachten, gehouden te Amsterdam. Met aandacht werd de voorlezing van dit uitgebreide verslag aangehoord, ter wijl na voorlezing de heer Adr. den Heijer eenige inlichtingen werden gevraagd, die door den voorzitter werden verstrekt. Bij monde van den secretaris werd hierna den voorzitter dank gebracht voor zijn verslag. Namens het bestuur deed de voorzitter vervolgens verschillende mededeelingen. De heeren L. van Egmond en W. Krom hout werden aangezocht over dit jaar de boeken na te zien en daarvan in de vol gende vergadering verslag uit te brengen, v/elke opdracht zij aanvaardden. Op 24 October a.s. zullen de buks- schietwedstrijden in „Flora" weder aan vangen. Op de voor-voorlaatste en voorlaatste avond van het seizoen zal een prijswed- strijd gehouden worden, in klassen A, B en C in 4 series, zonder steunserie, waarin het hoogste aantal punten winnaar is. Ook de „Vogelprikbaan" zal als vorig jaar weer gehouden worden. Voor den hoogsten schutter van het seizoen was weder een medaille beschik baar gesteld. Door den heer den Heijer is voor den eersten schietavond in „Flora" een prijs beschikbaar gesteld voor den hoogsten schutter. Voor den laatsten schietavond één door den eere-voorzitter. Staande de vergadering bood de heer v .d. Gugten een prijs aan voor den laat sten avond en sergeant Schouten een prijs uit te loven naar keuze door het bestuur. Deze mededeelingen werden met applaus bekroond. Hierop volgden nog eenige mededeelin gen van huishoudelijken aard. Bij de rondvraag vroeg de heer van der Gugten of voor de brandweer, die onder beheer van de Burgerwacht is. een regle ment van orde bestaat, welke vraag de voorzitter ontkennend beantwoordde. De heer v. d. Gugten vroeg of het niet gewenseht was, daarin te voorzien, waar mede de voorzitter zich kon vereenigen. De heer C. Kromhout stelde voor met revolver te gaan schieten. De commandant was van oordeel, dat dit alleen voor de commandant kon gel den. omdat de leden met geweren bewa pend zijn. i De heer Brussee vroeg, of het niet ge wenseht was. ieder zijn taak mede te deelen, opdat ieder te voren zou weten, v;at hem in geval van nood te doen staat. De commandant zette uiteen, hoe dat om tactische redenen niet gewenseht was. De heer Brussee kon ln dezen echter op het bestuur vertrouwen, die deze zaak voldoende onder de oogen gezien had. Op verzoek van het bestuur reikte hierna de eere-voorzitter de prijzen uit. Aan den heer G. Vos, die het hoogste aan tal punten had behaald in het afgeloopen seizoen, 1581 in 34 series, een medaille. Vervolgens, eveneens aan den heer G. Vos, den wisselbeker, vorig jaar in het be zit van den heer G. v. d. Meij. De burge meester, deed de uitreiking vergezeld gaan van zijn hartelijke gelukwenschen. Ter herinnering van het feit, dat de wisselbeker een jaar in zijn bezit was, kreeg hierna de heer v. d. Meij van het bestuur een medaille, en tevens een dank betuiging voor de fraaie kast, door hem voor den beker vervaardigd en geschon ken. Alvorens tot de uitreiking van de overige prijzen werd overgegaan, werd de verga dering toegesproken door den sergeant Schouten, die door de voorgenomen ver plaatsing van het 4de R.I. in onzekerheid verkeert, of dit niet de laatste vergade ring van deze Burgerwacht zal zijn, die hij als kampwachter medemaakt. Mede namens zijn echtgenoote bracht hij de leden dank voor den prettigen om gang en de aangename samenwerking steeds van de Burgerwacht ondervonden. Daarna had de uitreiking plaats der overige prijzen, behaald als volgt: Klasse A: H. Ravensbergen, tellende serie 48, steunserie 46; L. P. v. Egmond 48 45; G. Vos Pzn. 48, 43; C, v. Klaveren 48, 42; J. v. Iterson Gzn. 47, 45; C. v. Delft 47, 45; J. Kromhout 45, 44; P. v. Klaveren 43, 38; T. Heemskerk 43, 38. Klasse B: G. v. d. Meij 47, 43; W. Krom hout 47. 28; P. Zijlstra 46, 43; G. Vos Gzn. 45. 44; Joh. Oudewater 43, 42; Joh. v. d. Gugten 43, 39; Abr. Glasbergen 42, 36; Abr. v. d. Meij 40, 39; W. L. v. d. Gugten 39. 38; W. Zandbergen 39. 36; P. v. Egmond 39, 34; H. v. Iterson 38. 37; G. v. Klaveren 37. 34; Abr. Zandbergen 34, 32. Klasse C: J. v. Rootselaar 45, 42; C. Haasnoot 44, 43; G. Grimbergen 44, 43; J. Oudwater 43, 41; C. F. Sa ton 42, 32; P. de Snaijer 37, 35; P. v. Vliet 37, 32; M. A Grimbergen 26, 23. Voor zoover het behaalde aantal pun ten gelijk is, is de volgorde door loting bepaald. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. o SASSENHPTM Ter-aarde-bestelling H. van Dam. Gisteren vond alhier de ter-aarde- bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den bekenden heer H. van Dam. Een zeer groote schare was op het kerk hof aanwezig om den overledene de laatste eer te bewijzen. Toen het stoffelijk overschot op de groeve was geplaatst, sprak ds. Krijkamp woorden van troost tot de weduwe en familie. Hij wees er op, dat deze dag de eerste werkdag van de week was, en al vertoonde de heer v. Dam zich niet veel op straat, op den eersten werkdag klonk zijn gullen lach boven het straatrumoer. Ook thans is hij uitgegaan, niet zooals vroeger, doch nu naar zijn laatste rust plaats. Vervolgens sprak een vriend woorden van dank voor de vele hartelijke blijken van vriendschap en medeleven die hij van Van Dam mocht ondervinden. Een neef van de overledene dankte voor de deelneming. Diep ontroerd verliet de menigte den doodeakker. RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben ia l ber ruim f. 4 3/4 millioen minder o- verd dan verleden jaar, waardoor de 1 terstand sedert 1 Januari tot f38,215 J aangegroeid. I o EMISSIE SCHATKISTPAPIEK Uitgifte van f. 25 millioen schatkist promessen en 3 pCt. schatkistbiljtttl Maandag 24 October 1C32 tusschen; v.m. en 1 uur n.m. wordt ten kanto:. den agent van het Ministerie van ciën te Amsterdam de Bijbank vy Nederlandsche Bank te Rotterdam eg Agentschap van de Nederlandsche By 's-Gravenhage. de inschrijving ODen;> op schatkistpromessen en 3 pCt. schlj I biljetten tot een totaal bedrag vy I hoogste f. 25 millioen. De Schatkistpromessen groot f.i| f. 50,000 en f. 100.000. onder dagteek van 1 November 1932 uit te geven gesteld ten name van den nemer of zij hebben een looptijd van 3 of 6 my en zijn derhalve op 1 Februari 1931 1 Mei 1933 betaalbaar. De Schatkistbiljetten, ten bedrag, f. 1000, f. 5000 en f. 25.000 dragen i rente per jaar en worden uitgegeven dagteekening van 1 November 193.,' 1 hebben een looptijd van 1 jaar en - op 1 November 1933 worden afgelost! De toewijzing van promessen en b: ten wordt zoo spoedig mogelijk en uit»:l 26 Oct. 1932 ter kennis van de betrok? gebracht. De toewijzingsbiljetten voors kistbiljetten zijn onderworpen aan a recht ten laste van de inschrijvers De storting van de verschuldigd, moet geschieden op 1 November 193! half één uur n.m. tegen afgifte der messen en biljetten bij de Nederland Bank te Amsterdam of bij de Bijbasa een der Agentschanoen van De NedebJ sehe Bank indien het voornemen tot ting bij een der buiten Amsterdam tigde kantoren in het inschrijvingsbe; uitgedrukt. Bij de storting van het verschuldigd! drag op 1 November 1932 kunnen in 9 ling worden gegeven de pei 2 Nov:: 1932 vervallende SchatkistDromessd Schatkistbiljetten onder aftrek ral disconto van f. 0.05 per duizend gulk VEUR—LETDSCHENDAM. Bij voldoende deelname organ;s:ert de plaatselijke afdeeling van dan R.K Bond. St. Michael een cursus voor opleiding politie diploma. In de Ned. Herv. Kerk is over September gecollecteerd voor de diaconie f. 67.71, voor de kerkvoogdij f. 26.64V2- De afd. v. d. Chr. Nat. Werkmansbond hield een bijeenkomst met lichtbeelden. Vertoond werd de film Ben Hur, toegel cht door ds. J. de Wit. Een schemerlamp werd verloot ten bate van het T.B.C.-fonds. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk. De mannelijke lidmaten der Geref. Kerk hebben gekozen tot Ouderling, de heeren D. J. van Cuilenborg en J. Pen en tot Diaken den heer T. de Groot Jr. PHILIPS—MILLER. Opgericht met f. 100.000 kapihu Volgens bijvoegsel No. 1925 tot ,2 Stcrt. No. 201 is opgericht de Philips' N.V. te Eindhoven. De vennbotschan' ten doel het koopen verkoopen hun: verhuren, benevens het vervaardigt: het in den handel brengen van mari j voor geluidgevende en sprekende filmt', bewerkte en onbewerkte films en var., dere apparaten op accoustisch gebied:, meer in het bijzonder de exploitatie! uitvindingen van den heer J. A Mille! Flushing New-York. 00 dit gebied. Het maatschaDpelijk kapitaal bedr. f. 100.000, verdeeld ln 100 aandeeler groot f. 1000. Het geheele maatschappa kapitaal is geplaatst en a pari voices' Oprichters zijn de heeren W. P. van Sj tum, kantoorbediende te Eindhovet Wolf Tuschinsky te Rotterdam. Zij tiej in het kapitaal deel voor resp f75.0 f. 25.000. De opening der Winkelweek. De winkelweek, georganiseerd doe'- vereenigingen De Hanze en T.Oli-1 waaraan verscheidene, niet alle, wim:hj deelnemen, zal a.s. Donderdagavond z den geopend met een muzikale wand,: met fakkellicht van het muzieB! „Benvenuto." ZOETERWOUDE Tegen den visscher C. J. v. Ami, dam uit Leiderdorp is proces verb3al| gemaakt wegens visschen met schab die niet aan de eischen der wet voldsl en zonder schriftelijke vergunning vaal rechthebbenden op het Vischrecht. 1 vischtuigen en de visch zijn in beslag' nomen. KATWITK AAN ZEE. Waarschuwing der politie. De politie waarschuwt tegen vrouwen, die buikgordels voor veel te hoogen prijs langs de huizen verkoopen. Bij aanbieding daarvan wordt aangeraden eerst informa ties in te winnen op het politiebureau. OUD-GEMEENTEBODE W. LAGEMAAT. De politie neemt van hem afscheid. Wegens verlof van de hoofden van dienst van het politiecorps kon pas gister- j middag officieel alscheid genomen wor den van den heer Lagemaat. Om 3 uur was het geheele corps in het politiebureau aanwezig. Nadat de heer Lagemaat bln- nengeieia was in het gebouw, waar hij als gemeentebode menigen voetstap had af gelegd. nam de inspecteur van politie, de heer J. H. van den Wijngaart het woord. Deze Herinnerde aan het tijdvak, dat de heer Lagemaat nog bij de politie werk zaam was. hoewel hij hem als zoodanig niet meer nad meegemaakt Spr bracht wel tn herinnering, dat hij met den ge meentebode Lagemaat als inspecteur van politie herhaaldelijk in contact stond. Hij NOORCWTTK De Barnabrug tijdelijk gesloten. De Barnabrug achter Huize Offem is als gevolg van het instorten van de steenen vleugels en steunen zoodanig gevaarlijk geworden, dat het gemeentebestuur zich genoodzaakt heeft gezien het verkeer over de brug zoowel als onder de brug te ver bieden tot de noodzakelijke reparaties zijn geschied. Dit zal in ieder geval wel ten minste een maand tijd ln beslag ne men. De haven en de ligplaats van sche pen aan het Westeinde is dus gedurende dien tijd niet meer te bereiken, hetgeen een groot ongerief voor de scheepvaart be teekent. Plannen tot werkverschaffing. Naar wij vernemen worden er onder handelingen gevoerd tusschen het Staats- boschbeheer te Utrecht en het gemeente bestuur om een gedeelte van den Band- weg gelegeD tusschen Noordwijk aan Zee en het Langeveld beduidend te verbreeden en de daarvoor benoodigde werkzaamheden door werkloozen te doen uitvoeren. Het wachten der werkloozen. Van gemeentewege zijn in verband met het zeer groote aantal werkloozen zoo danige voorzieningen getroffen, dat de werkloozen bij gelegenheid van het st*ai- 55. De booten landden, vlugge bedienden haalden ze aan den kant en verder ging het naar een groote zaal, waar de kabouterkoning hen reeds afwachtte. „Ik heb al gehoord wat er gebeurd is," zei hij. goe dig lachend. „Vertel me eens, kleine jongen, wat deed jij in ons hol en hoe kom je zoo klein? Je bent toch een mensch nietwaar? Kwam je spion- neeren?" Aladdin vertelde zijn heele verhaal naar waarheid De koning en zijn dochtertje waren een en ïl belangstelling. 56. „Dat fleschje van je zal ik maar in mijn schatkamer laten brengen," zei de vorst, „en jij moet nu maar als kameraadje bij de prinses blij ven. Ga nu maar gauw slapen, want onze kleine gast moet rust hebben." Als Aladdin nu maar niet zoo'n groot verlangen naar zijn ouders had gehad, dan was het wel een prettige tijd voor hem gewor den. Want Hera's vader was een machtig vorst hij was meester van het geheele meer. en wat daar omheen woonde, teder gehoorzaamde hem. Duizen den daDDere kleine soldaten vlogen op zijn bevel, en op dat van zijn dochtertje. 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10