ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 14 October 1932 UIT DE OMSTREKEN. RADIOPROGRAMMA. AALSMEER. Convallaria-veiling. Door de Centrale Veiling en „Bloemen- lust" ls de eerste convallaria-veiling in ciit seizoen gehouden. De handel in dat artikel, voor enkele jaren zeer opgewekt en soms voor prijzen van f. 4,00 per 100, zette nu weer zeer lusteloos In; de prijzen varleerden van f. 0,84 tot f. 1,10 per 100 voor de Dultsche bloelklemen en voor de Hollandsche van f. 0,400,60 per 100. Aanbesteding. BIJ onderhandsche aanbesteding werd de bouw van een hangmagazijn, voor rekening van slager H. Husemeler alhier, opgedragen aan den aannemer v Berkel te Lelmuiden. Jaarvergadering der V.I.B.A. In de jaarvergadering van de Ver. tot instandhouding van het Badhuis alhier, onder voorzitterschap van den heer W. Maarsse Jr. in hotel „Floralia", werd na opening mededeellng gedaan van het be danken als bestuurslid door mevr. Veer- Koudljs (secretaresse). De voorzittel bracht haar dank voor de trouw en den Ijver, waarmede zij de belangen van de V.I B-A gedurende een achttal jaren had gediend. De in haar plaats benoemde secretaris, de heer K. Dubbeling, las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Beide werden onder dank goedgekeurd. De penning meester, de heer Jb. Scharlf, gal verslag van zijn gehouden beheer. De ontvangsten over het boekjaar waren f. 2727,20de uitgaven f. 2364,03Vt, batig saldo 1. 363,17. De kascommissie had boeken en beschei den in volkomen orde bevonden. De voor- zitetr bracht den secretaris hartelijke woorden van dank. De aftredende bestuursleden, de heeren Scholz en W. Maarse Jr. werden bij accla matie herbenoemd. Gekozen werden; mej. Harting en de heer A. Nieuwkoop. BIJ de rondvraag hield de oud-voorzitter de heer Hijsman een pleidooi voor winter- training en ontwikkeling van de leden der Sportclub. De voorzitter sloot hierna met een dank woord de vergadering. O- HILLEGOM. Bespreking speeltuinvereeniging. En groot aantal bewoners van de buurt „Goed Wonen" is op uitnoodiging van een voorloopige commissie bijeen gekomen in de zaal van den heer Rutten om te beraadslagen over de oprichting van een speeltuinvereeniging. De heer J. J. Oschatz vertelde hoe de toestand thans is en bedankte het bestuur der vereeniging in Patrimonium voor de medewerking. Gesproken is verder door den heer Kla ren, voorzitter van den Kennemerbond van Spceltuinvereenigingen te Haarlem. Hij zette het doel uit een van speeltuinwerk en het onschoolsche werk. Daarna is besloten tot oprichting der nieuwe vereeniging, waarvan het voor loopige bestuur bestaat uit de heeren J. J. Oschatz voorzitter, G. H. Jansen, secre taris, J. Nieuwenhuizen, P. Vreeken, L. van Lierop, C. van Grootveld, P. Duindam en A. Imans. De voorzitter sloot de vergadering met hartelijken dank voor de belangstelling en medewerking. o KATWITK. Onveilig duinterrein. Het duinterrein achter de Rijksschiebanen zal wegens bet schieten met scherp de volgende week onveilig zijn op: Maandag van 9—12 uur; Dinsdag van 9—3 uur; Woensdag van 9—2 uur; Donder dag van 9 2 uur; Vrijdag van 9—2 uur en Zaterdag van 2—6 uur. Slechts als de roode vlaggen zijn in gehaald, is het terrein weer veilig. O- KATWITK AAN DEN RUN. De Tuinbouw. Het gaat nog steeds den goeden kant uit. Met het hoofdproduct, de bloemkool bleef 't goed gaan. Deze week werd zelfs eenmaal F. 20 30 belaald. Met die prijzen voor lste soort is het begrijpelijk, dat ook de tweede kwaliteit nog gemakkelijk tegen redelijken prijs koopers kan vinden. De aanvoer was niet bovenmate groot en varieerde van 22000 tot 28000 stuks. Vorig jaar was er op 12 Oei een aanvoer van 100.000 stuks. Toen was de omzet met 100.000 stuks aanzienlijk minder dan dit jaar met 22.000. Dit illustreert hoe dikwijls niet de groote aanvoer, doch de prijzen de omzet maken. Hetzelfde heeft men dit jaar kunnen zien met de aardappelen, doch dan in tegenovergestelden zin. Met een meerder aanvoer dit jaar van ruim 25.000 kisten bedroeg de omzet aanzienlijk, bijna f. 18000 minder dan vorig jaar. En met de aard appelen is het nog steeds niets gedaan. Met peen liep het maar matig de laatste dagen. Uien zijn goed gevraagd. Mogelijk door het slechte weer waardoor dit pro duct niet binnengehaald kan worden en de aanvoer overal te klein is in verhouding tot de vraag. De bollenkweekers hebben geen goed weer. Vooral degenen, die in kleigrond moeten planten, zijn door de ontzaggelijk vele regenbuien gedoemd in gelatenheid te wachten tot dat het land wat is opgedroogd. Met het planten in kistjes voor de trekkerij schiet men goed op. Algemeen wordt beweerd dat aan merkelijk minder is opgezet voor de trekkerij dan vorige jaren. Dit uit vrees voor de slechte uitkomsten en de onzekere toestanden v.n. als gevolg van de invoe- belemmertng in andere landen als Enge land en Duitschland. Wel hebben de boilen minder aan inkoop gekost dan in 1931 doch de gleleden verliezen in het vorig seizoen is men nog niet vergeten. Voor. zichtigheid acht men geboden. Botsing. De chauffeur van een vrachtauto van de N.V. Schouten te Amsterdam wilde met te groote haast, terwijl tegelijkertijd een fietser passeerde, langs de hittewagen van v. D. rijden. De Noordwijkerweg, alhoewel een prachtige verkeersweg, bleek voor zulke toeren toch te smal te zijn en de vrachtauto kwam in aanraking met de hittekar, die bijna geheel vernield werd. Volgens politioneel onderzoek was de chauffeur de schuldige. LEIDSCHENDAM. Botsing. Hedennacht omstreeks 1 uur heeft na bij het kruispunt Viaduct—Leidschendam Voorburg een botsing plaatsgehad tus- schen een auto, rijdende in de richting Veuren den motorrijder K. uit Zoetermeer eveneens rijdende in die richting. De heer K. bekwam enkele zeer ernstige hoofd wonden en vele schaafwonden in het ge laat. Een der leden E.H.B.0 uit Voor schoten, juist passeerende met zijn echt- genoote verleende de eerste hulp en verbond het slachtoffer. Nietegen- staande de politie aanmerking maakte op de wijze van verbinding, vond de in middels geroepen dokter L. de behande ling zoodanig dat de patient zonder ver dere behandeling naar St. Antoniushove te Voorburg is vervoerd. LISSE. DE GEMEENTE IN DE TOEKOMST! Het nieuwe uitbreidingsplan. Het uitbreidingsplan dat door den Ge meenteraad is vastgesteld werd ontworpen door den architect den heer Kloot Mey- burg Het uitbreidingsplan ls voorzien van een toelichting van den ontwerper waaruit wij enkele mededeelingen willen overnemen. De architect merkt allereerst op. dat het beeld der gemeente verwarrend is. Er zijn grootere of kleine bouwcomplexen met weinig of geen verband, die onlogisch sa- menhagen met de oorspronkelijke dorps bebouwing. Verschijnselen van lintbebou wing dreigen de versnippering te doen toenemen. Getracht is één afgerond geheel te ver krijgen; er zijn twee kernen, het oude dorp en de „Engel". Aan de „Engel" is een geringe uitbreiding gegeven, om verdere lintbebouwing langs den Rijksweg te ver bieden. Kostbare onteigeningen zijn in de dorpskom voorkomen. Een hoogst belangrijk punt zijn de prach tige natuurmonumenten zooals „Keuken hof". Bekend is dat de tegenwoordige eige naar geen wijzigingen wenscht aan te brengen, zoodat vermindering of vernieti ging van natuurschoon niet te vreezen is. Wel blijft mogelijkheid dat een deel in bloembollenland zal worden omgezet. Mo gelijk is dat een monumentenverordening hier een oplossing kan brengen. Eenige plantsoenstroken zijn ontworpen, die zoo diep mogelijk in de dorpskern indringen. De hoofdverkeerswegen Rijksweg en de weg Stationsweg-Kanaalstraat zijn onvol doende. Er zijn ontlastingswegen ontwor pen; de Rijksweg is ten Westen omgelegd, terwijl het verkeer kan worden gelegd in aansluiting op de Zwartelaan en op de Spekkenlaan, samen een soort ringbaan om het dorp. Ter ontlasting van de Ka naalstraat en den Stationsweg is met ge bruikmaking van de bestaande straten een weg ontworpen, die voornamelijk voor lo kaal verkeer is bestemd. De vaarslooten en tochten zijn zooveel mogelijk behouden, sommige ten deele om gelegd. Een waterweg nabij de haven is ge deeltelijk tot een nieuwe haven verbreed. Bij de „Engel" is een vaart plaatselijk tot een haven verruimd. Het rioolstelsel moet gewijzigd en verbeterd worden. De bebouwing is in vijf typen verdeeld. Klein-industrieterreinen zijn ontworpen rondom óe haven en bij de gasfabriek. Plantsoenen zijn sober gedacht; enkele kleine plantsoenen en langs de bebouwings- grens een groene zoom. In het Zuidelijk deel zijn plantsoenstroken geprojecteerd als uitloopers van „Keukenhof" in het karak ter van een park. Een speelterrein is ontworpen in het Z.O. deel .waar gelegenheid is een bad- en zweminrichting te stichten. Een sportter rein kan aangelegd worden aan de Noord zijde van de Spekkenlaan langs den nieu wen Rijksweg. De bebouwingsverordening tracht rege lende voorschriften te geven, om een har monische bebouwing zooveel mogelijk te bevorderen. De schadevergoeding ls bij een verorde ning geregeld. Wanneer een eigenaar van oordeel is dat hij door de toepassing van een rooilijn, een bouwverbod of een uit breidingsplan ernstig schade lijdt, kan hij zich tot den gemeenteraad wenden met het verzoek die schade te doen vaststellen. -o- NOORDWITKERHOUT. Werkverruiming. Het hem gegunde uitbreiden van het Marla-gestlcht zal de aannemer de heer J. van Pareeren, doen uitvoeren door ge huwde werklooze arbeiders uit deze ge meente. De klein-kweekers. In plaats van bij de pakken neer te gaan zitten, trekken vele klein-kweekers uit deze gemeente zelf met bloembollen op reis, vooral naar Brabant, waar de zaken vrij aardig gaan. In huize „De Vonk" organiseert de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen de zen winter weer clubs voor Jongens en meisjes in handenarbeid, als figuurzagen, weven, timmeren enz. o RITNSBURG. DE SLUITING DER WINKELBEURS. Succesvolle dagen! Na een zeer succesvol verloop is de Wïnkelbeurs en Huisvlijttentoonstelling al hier thans weder geëindigd. Met dankbaar. heid kunnen publiek en standhouder erop terugzien. Het publiek, omdat het in aangename omgeving en onder de toonen van de Muziek van „Wilhelmina", dat zich ge durende al die dagen dapper geweerd heeft, kennis heeft kunnen nemen van de in gezonden huisvlijtartikelen. De standhouders, omdat zij op schitte rende wijze in de gelegenheid waren, aan te toonen, wat zij konden leveren. Boyendien, al was deze Beurs niet om de directe baten op touw gezet, bleek menigen standhouder over het flnantieel verloop ook wel te spreken: er schijnen nogal zaken te zijn gedaan. Bij het drukke bezoek, dat aan de Beurs gebracht is, valt dat ook niet te verwonderen. Was het bezoek op den laatsten avond niet zoo groot als Woensdag, toen tijdelijk de toegang inoest worden gesloten, mede wellicht het gevolg van de verhoogde toegangsprijs, toch was ook dien avond de toeloop nog zeer groot. De sluiting had plaats door den heer T. Kralt, voorzitter van „Flora", Evenals bij de opening vereenigden zich de aan wezigen, w.o. wij ook den burgemeester opmerkten, zich in de kleine zaal. Spr. bracht hierbij in de eerste plaats hartelijk dank aan de dames-inzendsters van de keurige handwerken. Zonder de standhouders te kort te willen doen, meende spr. te moeten constateeren, dat de be langstelling van de dames vooral, voor de Huisvlijttentoonstelling vaak nog groo'er was dan voor de stands. Dit heeft mede het bezoek doen stijgen, waarvoor spr. dan ook dank brengt. Vervolgens dankt spr. den voorzitter, den heer P. v. Delft. Zooals spr., bij de onder zijn voorzitter schap van „Flora" georganiseerde bloemen tentoonstellingen óók wel is overkomen, rustte deze niet, voor de voorbereidingen klaar waren, de tentoonstelling in orde" en het verloop goed was. Een stemming onder de standhouders maakte uit, dat allen tevreden waren, soms meer dan tevreden; een ontevredene werd niet aangetroffen. Met dit sucoes wenscht spr. den voorzitter, als vertegenwoordiger der vereeniging „Samenwerking" geluk en spreekt den wensch uit, dat hij nog vele jaren als voorzitter der vereeniging be houden mag blijven. Ook den heer Schipperus, secretaris, dankt spr. voor zijn onvermoeide waar neming van zijn functie, niet alleen nu, maar ook vroeger toen moeilijke huiselijke omstandigheden hem belet'en, aan de ten toonstellingen daadwerkelijk deel te nemen. Ook de standhouders dankte spr. Mis schien wordt over de tentoonstelling ver schillend geoordeeld, dat is menschelijk; misschien ook zijn er, die zeggen, waarom in dezen tijd met die luxueuse dingen komen. Laat men echter niet vergeten, dat bijna geheel Rijnsburg van die luxe moet bestaan. Evenals „Flora" met zijn bloementen toonstellingen getracht heeft grootere be kendheid te geven, is ook van deze ten toonstelling uitgegaan, een omhoog bren gen van den naam van Rijnsburg. De voorzitter van, "Samenwerking" had ln beperkten kring reeds dank gebracht. De voorzitter kan tnededeelen, dat „Flora" niet alleen tevreden is met het afstaan van de zaabi.maar de Winkeliers- vereeniging gaarne een tot weersziens toeroept. Spr. besloot zijn rede, met den wensch uit te spreken, dat mocht nog eens be sloten worden tot het houden van een Beurs en een Tentoonstelling, naar nog beter en nog meer getracht zal worden. Hierna sprak de heer van Delft nog een kort dankwoord en eindigde de muziek ir.et het spelen van het „Wilhelmus" waarna spoedig de rust in de zaal weer keerde. De Tuinbouw. In aardappelen is weinig handel en de Êrijzen zijn zeer laag, varieerend voor igenheimers van f.120—1.70 per 100 K.G. Met roode kool gaat het redelijk, er is goede vraag met goede prijzen van f. 7.30 tot f. 8.50 per 100. Gele kool gaat iets lager, van f. 5.40 tot f7.10. Ook peen gaat maar matig tegen f. 1.60 tot f. 2.50 per 100 K.G. Bloemkool gaat graag weg tegen prijzen van f. 10.40 tot f. 14.50 per 100 in de lste soort. Tweede kwaliteit brengt van f. 3.40—5.60 op. Uien gaat steeds naar boven, varieerend van f. 4.10 tot f. 5 per 100 K.G. Boonen zijn schaarsch en duur. Bieten of kroten volop en laag in prijs 'van f. 2.10 tot f. 2.40 per 100 K.G. VEUR—LEIDSCHENDAM. Het ambtsjubileum van burgemeester Keyzer. Ter gelegenheid van het ambtsjubileum van den burgemeester, den heer J. H. J. M. Keyzer op morgen, zal des ochtends 9 uur een gezongen H. Mis ln de R -K. Kerk worden opgedragen voor den jubilaris. Des middags te kwart over twee receptie in het Patronaatsgebouw, Damlaan. Allereerst zal de burgemeester worden gehuldigd door de leden van beide ge meenteraden van Stompwijk en Veur, daarna door de ambtenaren, het politie personeel en de gemeentewerklieden. Vervolgens zal het eere-comité, gevormd uit de burgerij, namens de ingezetenen van beide gemeenten den jubilaris complimen teeren en een stoffelijk bewijs van erken telijkheid aanbieden. Van half 4 tot 5 uur zullen besturen, vereenigingen, deputaties en particulieren in de gelegenheid worden gesteld den jubi laris te complimenteeren. Des avonds 8 uur zullen bijna alle plaat selijke vereenigingen aldaar met muziek defiieeren langs de woning van burge meester Keyzer waarbij de Chr. Zangver. eenige zangnummers ten gehoore zal bren gen. De deelnemers aan het défilé verza melen zich te ongeveer half 8 bij de fa briek van de firma Blonk. Oostvlletweg. Den inwoners van Veur-Stompwijk ver zoekt het comité morgen de vlag uit te steken. o VOORHOUT. Ziektefonds „Plicht en Recht". Onder leiding van den heer W. van den Burg vergaderde het R.-K. Ziekenfonds „Plicht en Recht". Het verslag van den penningmeester sloot met een batig slot van f. 1166.25. De heeren W. van den Burg Jr. en G. van Gent zullen een en ander controleeren. Een vrije veiling van levens middelen enz., bedoeld om de werklooze leden een Kerstgave te schenken bracht f. 15.20 op. De commissie voor steunregeling. De hoofdbesturen der R.-K.. Christelijke en Moderne Landarbeidersbonden zonden een adres aan B. en W. de plaatselijke af- deeling in de commissie voor steunrege ling te doen vertegenwoordigen en deze commissie bevoegdheid te geven zoo noo- dig als commissie voor de werkverschaffing op te treden. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Egberdina Clasina, D. van P. W. Vrijburg en A. Pauwels. Overleden: Joh. Thomas Wouters 66 j„ echtgen. van J. M. Heerings Jannetje Huntelerslag, 4 maanden Floris Berg 65 j„ weduwnaar van G. Solleveld. Ondertrouwd: K. F. van Ockenburg en Elsje van der Zwan H. W. Verheul en B. H. Schroder J. C. de Bruijn Oubotter en M. C. Canneman -»- C. van der Korput en J. Thijssen. Gehuwd: Th. J. v. d. Kleij en F. H. M. van der Aa A. J. Slats en J. M. C. van Zon A. M. van Egmond en J. M. Meuw- sen R. Pander en J. A. van Wijngaarden. Auto-botsing. Doordat een auto gemerkt H. 72589 te woest achteruit reed vanuit garage Son- daar aan den Rijksstraatweg nabij den Deijl alhier kwam deze in botsing met ds passeerende auto H 9192. Het ongeval bleef gelukkig enkel tot zware materleele schade beperkt. De verkeersbrigade in actie. Door de politie is in samenwerking met verschillende leden van de vereeniging „Wassenaar Vooruit", een zestal vrijwillige verkeersinspecties gehouden. Een 27tal overtreders der verkeersvoorschriften wer den gewaarschuwd en slechts in één geval bleek het noodzakelijk proces-verbaal op te maken. Gedurende deze tochten werden formulieren, inhoudende verkeerswenken aan vele autobestuurders uitgereikt. o ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johannes Jakobs, j.m. 25 jaar van Houten en Alida Joanna Vermeulen j.d. 28 jaar van Cuienborg. Geboren: Maria Johanna, d. van C. H. van Rossenberg en J. J. Könst. B. en W. hebben vergunning verleend tot het houder eener collecte voor het „Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers". VOOR ZATERDAG 15 OCTOBER. Hilversum, 296 M. Uitsl. VARA-program- ma. 10.00—10.15: VPRO. 8.00: Gra- mofoonplaten 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor arbeiders in de Continubedri). ven: VARA-tooneel o.l.v. W. v. Capellen; „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins en A Bouwmeester (declamatie) 12.00: VARa kleinorkest o.l.v. P. Duchant en gram.pi 2.15: Gram.pl. 2.50: J. van Zutphen „Hoe werd ik Socialist?". 3.10: Concert door de „Notenkrakers". o.l.v. D. Wins en gramofoonpl. 4.30: S. Boekman: Onj wedstr. .dwezen 4.50: VARA-mandoline- ensemble o.l.v. J. B. Kok en gram.pl. - 5.40: Lezing door A. M. de Jong 6.00 Friesch uurtje 7.00: Uitzending voor het Platteland 7.30: Gram.pl. 7.45: Toe spraak door A. de Vries 8.00: Bont? avond m.mv. „De Flierefluiters" o.l.v. H. de Groot, R. Bresser (cello); Wladimir Pi qué Trio; A. Bouwmeester (declamatie) L. Bergmann (zang en piano); De Dorps barbier; J. Brookhouse McCarthy (orgel) H. Walïig (zang) en H. van Gorcum (con ferencler) ca. 11 00: Vaz Dias 11.00: Uit. zending Centr. Bond van Transportarbei ders, m.m.v. het VARA-tooneel o.Lv. W. v, Cappellen en J. Jong (orgel) 11.45- 12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-uitz. 8.009.15 en 1000: Gram.pl. 11.30 12.00Godsd. halfuurtje12.151.45: Or kestconcert 2.00: Voor de rijpere jeugd 2.30: iKnderuurtje 4.00: Accordeon- muziek 4.15: Gram.pl. 5.00: Accor- deonmuziek 5.15: Sportpraatje 5.30: Gram.pl. 6.00: Accordeonmuziek 6.10: Weekoverzicht 6.30: Gram.pl. 6.40: Causerie 7.00: Gram.pl. 7.107.30: Lezing 7.45: Esperantocursus 8.00: Orkestconcert m.m.v. solisten 9.00: De clamatie 9.15: Vaz Dias 9.50: Ver volg concert 11.3012.00: Gram.pl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 1050: Tijdsein en weerbericht 1105: Les,lig 12.20: Schotsch Studio orkest o.Lv. G. Raines 1.05: Orgelcon cert R. New - 1.502.50: Commodore Gran orkest o.l.v. Muscant 4.05: Reportage paedagogische vergadering 4.35:'Fred Hartley's kwartet m.m.v. A. Jay (bariton) 5.05: Orgelconcert R. Foort 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6 50: Lezine 7.05: „Welsh nterlude'" door Wil. If an 7.25: Lezing 7.50: Vioolrécltal. Pegsy Cochaine 8.20: „Songs from the Shows" vrooüik prograrr ma o.l.v. Leslie Woodgak 9.20: Berichten 9.40: „Consider vout Verdict", vervolgspel 10.10: De Groot- trio m.m.v. R Kilbye (cello) en D. Br (piano) 10.55: Lezing 11.0012.21; Dansmuziek door Ambrose en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05; 12.20 en 7.40: Gramofoonpl. 9.05; Ra diorevue van Morris, mm.v. Gisèle Parn 9.50: Gram.pl. (dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 1.502.20Gra- mofoonplaten 2.504.50: Omroeporkest o.l.v. Reesen, m.m.v. Paula Trier (voor dracht); G Hallander-Helleman (zang): en V. Fischer (piano) 8.05: Louis PrellV ensemble 8.20: Voordracht 8.35: Louis Preil. o.a. Die Kulis von Sumatra, Jessel 8.50: Voordracht 10.0511.21: Louis Predl, o.a. Paraphrase „La Paloma", Weninger en Serenade. Tosti Langenberg, 473 M. 6.25—7.20: Gramo- foonplaten 11.20—12.10: Concert door orkest van werklooze musici uit Essen, ol v. Prof. A. Nowakowski 12.201.50: Con cert o.l v. Wolf 1 552.45Gram.pl. 4.205.35: Concert uit Dortmund o.Lv. Th. Ritter (luit. guitaar.mandoline, mandola en banjo) 7.20: „Wie er Euch gefallt", geaarieerd programma 9.5011.20: Con cert o.l.v. Wolf 11 20—12.20: Gram.pl. Rome, 441 M. 9.05: „Freuhlingsstim- men", operette in drie bedrijven van J. Strausz. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Omroeporkest o.l.v. K. Walpot, m.m.v, Mevr. de Paepe (zang) 1.30; Gram pL 5.20; Radiosymphonie concert o.l.v. Kumps 6.20: Gram.pl. 8.20: Radio- symphonieorkest oJ.v. Kumps 9.00: Ra- dlotooneel 9.20Vervolg concert 10 30: Max Alexys' orkest 338 M.: 12.20: Gra- mofoonplaten 1.30: Omroeporkest o.l.v. K. Walpot, m.m.v. Clas Mar (zang) 5.20 en 6 50: Gram.pl, 8.20: Omroeporkest o. I.v. K. Walpot. Hierna Max Alexys" orkest. 49. „Ik zal je nu aan mijn wondervogel voor stellen", zei Sheik. „Hij is volkomen betrouwbaar, alleen een beetje pedant. Hij staat volkomen tot je dienst. Je hebt me dapper verdedigd, Aladdin, dat zal lk nooit vergeten". „Och, dat was maar een kleinigheid", glimlachte Aladdin, „ik had U toch zelf ln dien toestand gebracht, en wie weet, krijgt U nu nooit meer Uw oude gedaante terug." Al pra tend kwamen ze bij een boom. Sheik floot en daar fladderde een groote arend op zijn schouder neer. „Goeden dag, kleine man," zei de arend tegen Aladdin, dat heb je knap klaar gespeeld met die kabouters. Ik zweefde een heel eind boven Je, maar ik zag het best. Ik zie trouwens alles op de aarde, al ben lk duizend meter hoog. Ik ben de Wonder vogel, en Sheik's vriend. 50. Sheik vertelde den arend Aladdin's geschie denis en ook het avontuur met de elfen en de ka bouters. De arend zette zijn kuif rechtop van ver ontwaardiging over den streek, die zij zijn ouden vriend gespeeld hadden. „Kon ik ze maar krijgen", krijschte hij. „Maar dat volkje komt alleen 's nachts boven den grond, en dat is voor mij, den koning der dagvogels, niets. Natuurlijk zal lk Je kleinen makker naar dien bergtop brengen, Sheik. Drink maar gauw een druppel van je olie, Aladdin, dan gaan we meteen op weg. Je kunt wel tusschen mijn veeren zitten." 2-3 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10