LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 October 1932 Burgerlijke Stand v. Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. GEBOREN: Maria, d. v. W. F. Meijers en P. Nisvaart Dirk. z. v. H. van de Wetering en A. Melet Johannes Jacobus, z. v. J. J. van Oosten en M. H. Keldermans Helena Margretha Maria. d. v. J. A. Vlasveld en J. H. Stolwijk. Arle, zn. v. J. A. van Haarlem en M. van Weeren. Plet, zn. v. p. H. Zandvliet en J. Haverkamp. Catharina, dr. v. P. H. Zandvliet en J. Haverkamp. Maria, dr. v. J. C. Spruit en J. Meljerlng. Pietje, dr. v. S. J. den Haan en G. Hellendoorn Carola, dr. v. A. F. G A. Zandvliet en J A. Beens. Maria Antoinette, dr. v. G. Overduin en M. A. Groenewegen. Adria- nus Clemens, zn. v. Th. P. Merts en M. M. van der Hoeven. Petronella Jacoba, dr. v. W. F. Florlsson en J. van der Steen. Cornells, zn. v. A. Verheul en J. J. Hebllj. ONDERTROUWD: C. W Pouw )m. 23 en M. van Kralin gen Jd. 22 1. H. van der Mark Jm. 27 j, en M. Lam- booU Jd. 22 J. F. van Venetien jm. 29 J. en J M. Blanken jd. 22 J. o GEHUWD: P. J. van der Waard jm. en M. den Her tog Jd. C. BlansJaar Jm. en S. Springer jd. Ph. Burgerjon wedn. en J Brons geest jd K. L. Fuchs wedn. en A. Haas broek Jd. J. van der Haven Jm. en P. v. Roljen Jd. N. den Hoed jm. en H. C. Redel Jd. H. J. Jansen Jm. en A. A. de Brabander jd. W. Kanbier jm. en J. Jansen jd. A. Noest Jm. en M. Wolters Jd. A. Oudshoorn Jm. en J. A. Eekhof Jd. OVERLEDEN: T. van der Neut z. 3 j. J. van Stralen wedn. 79 J J. Wischmeijer. d. 2 m. E. SlootsSchouten, vr„ 59 J. A. Chr. A Harmsen, m„ 45 J. S. C. van Gro ningenvan der Poel, vr., 39 j. 0 GEVESTIGD: J. A. BoeiJink, Oegstgeesterl 25 M. Bolderdijk en lam., dirigent, J. v. Hout kade 11 J. H. P. Boudewljnsc, Breestr. 121a KJ. Borggrave. Rijnsb.weg 177 J H. Brlët. Rapenburg 116 A. van Brum- melen en fam.. De la Reijstr. 2 H. Cor- nelissen, Heerensingel 50 W. A. Cox, Konlnglnnelaan 24 M. Darvas, musicus, Haarlemmerstr. 46a J. C. M. Diergaarde en lam., winkelbediende, W. Rozenstr. 56a H. J. Dolk. Witte-Slngel 81 J. A. Th. M. Drenth, Noordelnde 50 M. H. W. En gelen, J. v. Goyenkade 37 J. C. Esseveld verpleegster, Rijnsb.weg 10 A R Frans- scns dienstbode. Plantage 18 D. R. de la Fuente, Morschweg 38 E. Haas. Steen- schuur 11 G. Harthoorn, Steenstr. 35a M. C. Hoogervorst, Blnnenlaan 14 C O. Houtman. Rapenburg 131 H. J. de Kle- vld. Oegstgoesterlaan 25 F. C. Klelnman. Vreewljkstr. 11 J. Kruse, dienstbode, Vrouwensteeg 13 H. D. Kwee. Heeren straat 128 A. Landwehr, kleermaker, Langebrug 4a Chr. de Loth, verpleegster Rijnsb.weg 10 A. W. Llth. bedrijfsleid ster. Meldoornstr. 20 G. MaU. dienst bode. Breestr. 15a. J. W. C. Meijer, H. Morschweg 72 H. M. Mllo. 1.1. verpleeg ster. Witte Singel 27 P. Mooten. dienst bode. Rijnsb.weg 141 A. P. H. Mourer, Oude-Vest 63 H. Noordervllet en fam., los werkman. Hooigr. 30 T. Oenstra, kantoorbediende Oude-Slngel 66 C. W. Pouw, smid. Varkenmarkt 28 J. C. G. Punselie, apoth.-ass.. Rijnsb.weg 110 J. M. Reekers. Oegstgeesterl. 39 R. A. van Reen, zeeman. 3 Octoberstr. 63a J. J. Ros. dienstbode. Mare 100 E. Joisten Schumacher, Oude-Rijn 27 G. J. van Seumeren. monteur. Haarlemmerweg 9 R D. G. Ph. Simons. Morschweg 38 J. H. van Sluis. Haven 1 P. J. Soeteman, Tomatenstr. 14 Wed. G. BraunSplin ter en fam,. v. Oldenb.str. 32 W. H. Sprenger. Rapenburg 77 J. Ph. Steller. Merelstr. 20 P. J Swart. Rapenburg 75 C. P, Tazelaar. dienstbode. Rijnsb weg 79 C. M. KoppersVan Veen. Schutter straat 28 K. J. Vetter en fam. bank werker Formosastr. 2 C J. van der Waals, monteur. P, Huibertsh. 7 W A. Wannee H Rijndijk 202 K. H. Wol- drlngh. LIJsterstr. 29 J. Wurtz, Korevaar straat 6. VERTROKKEN. W. C. Aarts, Delft. Oostsingel 53 W. G. van Bergen, Amsterdam, Heerengr. 151 Chr. Bockx. Helmond, Hermelijnstr. 4 W. Bockx. Brüggen, Did. A. L Bon. Utrecht, Oude Gracht 191bis G. J. Broekhuljsen, Rijswijk, Z.H., Geestbrug weg 44 Wed. J. van den BergBrussee, Haarlem, Pres. Steijnstr. 58 L. W Chr. de Bruljn, Haag. Obrechtstr. 383 B. C. van den Burg. Deventer, D v. Twiststr. 13 K L. T. H. Crince Le Roy, Den Haag, Buekstr. 28 J. Drop. Vlaardlngen Schle- damscheweg 182 J. van Duyn en fam., Noordwijk, Hoofdstr. 43 N. van Dijk, Amsterdam, Luemystr. 33II W. Eduard Delft, Vrouwjutteland 23 E. W. de Flel- lietaz Goethart, Gorssel J. de Gelder en fam Oegstgeest. Regentesselaan 12 N. Gordijn, Rotterdam. Boompjes 108 J. van der Graaf. Voorhout. Mgr. Broerestr. 27 C. F. Gijsbrechts en tamDiemen, Harteveltscheweg 66 A. M L. de Haas Amsterdam, Stadhoudersk. 116 P. H. A. van Hartevelt en fam Den Haag. Fahren- heitstr. 14II C. P. Hlerneiss, Den Haag J. v .Nassaustr. 9 W. J. Hoppenbrou wers, Breda, Zandbergweg 47 E. Jais, Bad Reichenhall, Florianigasse 4 K. Knibbe, Amsterdam, Overtoom 226 W. C. Lamain en fam Rotterdam, Mijnshee- renplein 10 M. W. Leegstra. Utrecht. Maliebaan 12 P van der Linde. Oegst geest. Regentesselaan 12 J. J. van der Loef. Utrecht Baleijelaan 44 D. Luyten Apeldoorn, A Paulownalaan 18 P. J. Maartense en fam., Oegstgeest, Emmalaan 30 J. van Melle, Beilen, Schoolstr. A 84 F. A. Menalda en fam., Leeuwarden, Leeuwerikstr 28 H. Metselaar. Ambt Vollenhove, St Jansklooster H. P. J. de Meulder. Den Haag, Laan v. N. O. I. 84 J. Mieloo. Den Haag, Honthorststr. 115 DE SMOKKELHANDEL IN DUITSCHLAND KEULEN, 13 Oct. (Vb.), In het afgeloo- pen kwartaal. Juli tot 30 September, heb ben de beambten te Keulen beslist met de bestrijding van den smokkelhandel vol gens de thans verschenen statistiek vele successen behaald. Het gelukte 10.000 strafvervolgingen tegen smokkelaars in te stellen. Wanneer men rekening houdt met het feit, dat deze vervolgingen voor een groot deel tegen meer dan een persoon zijn gericht, dan beteekent dit een dag gemiddelde van 200 overvallen op smok kelaars. Gedurende dit kwartaal werden als belangrijkste in beslaggenomen onge veer 3.000.000 cigaretten, 56.000 pakjes cigarettenpapier, 9.000 K.G. rooktabak, 26 000 K.G. koffie. 24.000 K.G. meel, 30.000 K.G. koloniale waren. 65.000 K.G. suiker. 16.000 K.G. brood en verder 560 rijwielen, 17 motorfietsen en 47 auto's, de voertuigen waarmede de smokkelwaren werden vervoerd. Opgemerkt moet nog worden, dat het grootste deel in beslag genomen werd ln de maand September toen verscherpte maatregelen tegen den smokkelhandel werden genomen. De navolgende schepen zijn morgen radlotelegraflsch te bereiken via de daar naast vermelde kuststatlons. iMedegedeeld door de N. T. M. „Radio-Holland" N.V.l. Alwaki, Baloeran. Chr. Huygens, Co lombia, Dempo, Flandria. Houtman, J. v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng. Itota No- pan, Kota Pinang. Kota Tjandi, Leerdam, Marnix van St. Aldegonde, Orania, P. C. Hooft, Poelau Roebiah, Poelau Laut, Riet fontein, Simon Bolivar, Statendam, Tas man, Tawali, Veendam, alle Schevenin- gen Radio Alphacca, Junccao Radio Maasdam, Havana Radio. ALPHEN HET ONTSTAAN DER MARTHA- STICHTING. Een plechtige herdenking. Gisteren waren vele oud-verpleegden overgekomen tot bijwoning van het ont staan der Martha-Stlchting, 50 jaar ge leden. Na een gemeenschappelijke koffiemaal tijd in de eetzalen van het Koningin- Emma Meisjeshuls werd den middag in de Kerkzaal gehouden samenkomst dit feit op stichtelijke wijze herdacht. Deze druk bezochte samenkomst werd o.a. bijge woond door het bestuur der inrichting, personeel dei inrichting, verpleegden, oud- verpleegden, plaatselijke predikanten, af gevaardigden van het clas. kerkbestuur en tal van andere vrienden en belangstellen den. De samenkomst, meer een gedachte nisviering van Gods werk. waaruit deze inrichting is geboren, werd geopend met gemeenschappelijk gezang van Ps. 89: 1 en Gezang 3: 6. De voorzitter ds. J. L. de Heer van Rot terdam las vervolgens een schriftgedeelte uit 1 Cor. 13, om dan de aanwezigen in ge bed voor te gaan en vervolgens het ope ningswoord te spreken. Spr. heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de predikanten en de afgevaardigden van het classicaal be stuur. Hoewel velen onlangs reeds waren opgekomen ter viering van het Jubileum van ds. en mevrouw Voors, wier werk voor de inrichting boven alle lof verheven is, deed het spr. goed dat thans ook zoo- velen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven. Spr. was voorts bijzonder dank baar voor deze samenkomst. Een uiteen zetting gevende omtrent de bedoeling dezer samenkomst, bracht spr. naar voren dat ln de eerste plaats dank past aan God alleen, voor de groote liefde en ontferming jegens het kind. Vervolgens stond spr. stil bij de historie der inrichting, speciaal wat het ontstaan betreft. Na de ontwikkeling te zijn nagegaan, zeide spr., het gaat echter niet om de ontwikkeling wat het complex gebouwen en de menschen die hier arbeiden. Neen, het gaat om de ver zorging der kinderen, die God ons heeft toevertrouwd, als de gemeente van Jezus Christus. De daad van ontferming des tijds van den Evangelist C. Geel, waaruit later de stichting is geboren, was toch niet bedoeld naderhand deze inrichting te stichten: 50 jaar is meer dan menig men- schenleven. Treffend vond spr. steeds weer de naam der inrichting „Martha-Stlch ting". Vooral de naam „Martha" met als beteekenis het symbool der dienende lief de. Spr. herinnerde met groote waardee- «Ting over hun werk aan de bekende figu ren der inrichting n.l. de oprichters en de verschillende bestuursleden en leiders. De geschiedenis der Martha-Stichting, ge tuigd op vele bladzijden van de in de wereld heerschende ongerechtigheid, als mede in zoovele gezinnen Gedurende 50 jaar heeft de Heere echter Zijn Liefde be toond aan de inrichting en de haar toe vertrouwde kinderen Al het werk is van den Heer geschied en wonderlijk in onze oogen. Hallelujah! Gode alleen de eer! Als volgende spr. noemen we de direc teur ds. A. W Voors. Deze begon met de M, M. de Monchy. Den Haag, v. Speijkstr. 33 H. W. Mulder, Zutphen, Nieuwstr. 81 AH. Naber, Hazerswoude, Hoogw. weg A. A. Palmer en fam., Amsterdam Riouwstr. 69 Ila J. M. Pont, Amsterdam Achtergr. 351 C. E van Rooden, Den Haag, Dierenschelaan 100 A. Ruis en fam.. Leiderdorp, Hoogmadescheweg 19 E. Schouten, Den Haag, Oosterw. Bruyn- straat 4 E. Skiba, Gelsenkirchen-Buer, Nollenpad 32 H. van der Ster en fam Amsterdam, Riouwstr. 69II E. I M VerkuijlenStikkelman. Oegstgeest, Rljn- zichtweg 142 V. Stocker, Amsterdam, Bloemgracht 22 G C. Tetteroo, Apel doorn, San. „Berg en Bosch" A. Thies- meijer, Pijl b Osnabriick W van der Ven, Hummelo c.a., Drempt D 12 S. Verlare en fam.. Oegstgeest Emmalaan 29 A. H. Verhout en fam Rijnsburg J M. Zandbergen en fam Oegstgeest, de Kempenaerstr 81 H W. Zoet, Voorhout Frinsenweg 14 Wed. M Zuidam—van Zwieten, Den Haag, 2de Riemerstr. 85. lezing van een gedeelte uit Ps. 78 waarvan wij noemen: „Wij zullen het niet verber gen voor hunne kinderen, voor het navol gende geslacht, vertellende de loffelijkhe den des Heeren, en zijn sterkheid en zijne wonderen die Hij gedaan heeft." Deze dingen, zegt spr., bezie ik ln het licht van de geschiedenis der Martha-Stlchting. Ook deze spr. schetste uitvoerig de historie en het ontstaan der Martha- Stichting. hoe n.l. de Evangelist C. Geel op 12 October 1882 een 3 tal kinderen ter verzorging tot zich nam, uit de vroegere beruchte buurt uit Amsterdam n.l. de z.g. Duivelshoek. Weldra groeide dit aantal aan tot 34. Uit deze groote daad van ont ferming werd vervolgens op 10 Januari 1883 de Martha-Stichting opgericht, ter wijl op 13 April d.a.v. de Koninklijke goedkeuring werd verkregen voor hare statuten. Na de historie en ook op waardeerende wijze het werk der oprichters en de ver schillende leiders te hebben nagegaan, zegt spr. dat de nood der kinderen ge vraagd heeft om de Martha-Stichting. Kinderen die verzorging behoefden, wa ren er toch reeds voor de Martha-Stlch ting. Als de menschen zich eenter over ds kinderen ontfermden, was dit de ontfer ming van God. Zeer dankbaar sprak de directeur zich vervolgens uit over de Ko ninklijke belangstelling die de inrichting en haar werk bij herhaling mocht onder vinden. Het belangrijkste is de groote liefde Gods waardoor al dit werk is ge schied en steeds heeft voortgezet kunnen worden. Belangrijk Ja, om de haar toe vertrouwde kinderen te wijzen op den Heiland, den grooten ontfermer, om wel bewust met God het leven in te gaan. Voorts gaf spr. een overzicht van het aantal verpleegden in den loop der jaren dat thans ruim 2700 bedraagt. Bij de vele moeilijkheden heeft de inrichting steeds en zal zij steeds met nieuw vertrouwen haar werk voortzetten, gedachtig aan het Woord: „De Heer zal voorzien". Door een viertal schoolmeisjes werd ver volgens aan den directeur en bestuur een 4 tal enveloppen aangeboden ieder be vattende een bedrag van f. 25 zijnde de opbrengst van door hen zelf vervaardigde artikelen, waarvoor de voorzitter de kin deren en hun verzorgsters hartelijke woorden van dank bracht. Door één der leden van de commissie van oud-verpleegden werd vervolgens mededeeling gedaan aan het bestuur van hun geschenk, n.l. het doen aanbrengen van een klok met verlichte wijzerplaat in het Centraalgebouw der inrichting. Een daad. die door bestuur en directeur even eens zeer werd geapprecieerd. Vervolgens voerde nog het woord ds. Johs. Stehouwer alhier namens den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, het classi caal kerkbestuur zoomede namens de ring- predikanten. Deze eindigde met de bede dat God, die voor de inrichting alles zoo wonderbaar wel heeft gemaakt, ook in de toekomst zijn hand en gunst over de inrichting zal blijven uitbreiden. Nadat nog eenige verpleegden het woord hadden gevoerd, die zich zeer dankbaar uitspraken voor hun vroeger tehuis sprak ds. Verheul uit Gouda het slotwoord, waarna de bijeenkomst werd gesloten met gebed en gemeenschappelijk gezang van Gez. 194: 5. Aan dud-verpleêëden en belangstellen den werd de thee gereserveerd. Rest ons te vermelden dat de mooie samenkomst op keurige wijze werd afgewisseld door zang van het koor van kleine werkmeisjes, jongens en meisjes en mede-arbeidenden onder de bekwame leiding van den heer J. Tuinman. Auto riidt kermiswagen aan. Gistermiddag werd op den Graafschen- weg te Nijmegen de kermiswagen van ze keren Ranger uit Arnhem welke wagen werd getrokken door een tractor, door een vrachtauto van W. B. uit Nijmegen aange reden. Bij den schok verloor de chauffeur van den tractor, onze plaatsgenoot J. A.. de macht over het stuur en reed tegen een boom De kermiswagen werd zwaar beschadigd. Mej. R die uit den wagen viel. kwam er met lichte verwondingen af. Het ongeluk moet te wijten zijn aan on voorzichtigheid van den bestuurder van den vrachtauto, die bij het passeeren te vlug naar rechts aanhield. Het Crisiscomité. In de eerste deze week gehouden ver gadering van 't plaatselijk Crisis-Comité dat haar werkzaamheden weer heeft aan gevangen, waren reeds niet minder dan 175 aanvragen ingekomen om ondersteu ning. Slechts 75 aanvragen konden wor den behandeld. Besloten werd voorts met het oog op den financieelen toestand der kas slechts alleen de meest noodzakelijk ste ondersteuning te verleenen. Aanrijding. In de Hooftstraat had gisteren een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van de Shell en een personenauto. Het ongeval werd veroorzaakt doordat eerst genoemde wagen plotseling stopte. Na de Shellwagen te hebben aangereden reed de personenauto nog tegen een boom. Beide wagens werden belangrijk bescha digd. Dé schade werd echter onderling geregeld. Gisteren is het 3-jarig dochtertje van R. ür de Hooftstraat, dat plotseling den weg overstak, aangereden door den bestuurder van een personenauto J. Str. uit Bodegraven. Nadat dr. H. het kind had behandeld bleek dit geen noemens waardig letsel te hebben bekomen. Den bestuurder trof geen schuld. o BOSKOOP Jeugdavonden. Evenals het vorige jaar zullen er in „Ons Jeugdhuis" aan de Jultanastraat ook dezen winter wederom jeugdavonden ge houden worden. De jeugd, zoowel meisjes als jongens, wordt aldaar nuttig en prettig bezigge houden. Beroepen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse is beroepen dr. A. Steenbeek, van Surhuizen (Fr.). Verkooping. Op de ten overstaan van notaris Hout zagers gehouden verkooping, is 't woon huis van den heer C. Koster, gelegen aan de Puttekade alhier, toegewezen aan den heer Jac. v. d. Heijden te Waddinxveen voor f. 2850. Het Nederlandsch fabrikaat. Op het Raadhuisplein werd de film van de vcreentglng „Het Nederlandsch Fabri kaat" vertoont. De publieke belangstelling was zeer groot. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is aan z.g. gewetensgeld ont vangen f. 108.52. o NIEUWKOOP. Wegverbetering. Gebr. Hogenbrik te Laren (N.H.) hebben van de gemeente aangenomen het voor de tweede maal teren van den Hoofdweg door de gemeente. Dit geschiedt nu door middel van een machinale teersproeier. o TER-AAR. Het plaatselijk Crisiscomité. De collecte, gehouden ten bate van het crisis-comité, bleek opgebracht te hebben de som van f. 233 door welk resultaat de plaatselijke commissie dankbaar werd gestemd. De bedoeling is, naar wij vernemen, om in de komende wintermaanden hoofdza kelijk ln natura te steunen. Degenen die meenen ln aanmerking te komen voor crisis-onderstand, kunnen zich daartoe bij de comiteleden aanmelden. Tuinbouw-wintercursus. In tegenwoordigheid van den Rijks- tuinbouw-consulent te Aalsmeer, den heer Koeman vond de opening plaats van den tuinbouwwintercursus, die gegeven zal worden in de koffiekamer van het vei lingsgebouw. Er bleken zich ditmaal 34 leerlingen te hebben aangemeld. De heer v. d. Hoorn, voorz. der afd. van de L. T. B. wees op het belang van dit onderwijs voor deze streek, vooral nu de cultures verandering vragen. Voorts sprak als afgevaardigde van den Chr. Boeren- en Tuindersbond de heer C. v. Spronsen, terwijl eveneens het woord voerden de heeren Koeman, Post en van Loo. Laatstgenoemde heer is benoemd als leeraar van dezen cursus, bijgestaan door den heer Wijs van Alphen a. d. Rijn. De collecte voor den Gewapenden Dienst bracht ruim f. 16 op. Als gevonden voorwerp is bij de poli tie aangegeven een reserve-autoband. HAARLEMMERMEER. Het suikergehalte valt tegen. In verband met de uitkomsten van den bietenoogst in den Haarlemmermeerpolder, vernemen we, dat er over het beschot wel niet te klagen valt, m.a.w. dat er wel veel bieten gerooid worden,'maar. dat het suikergehalte aan den lagen kant is (in sommige gevallen belangrijk lager dan verleden jaar), hetgeen voor de verbou wers een groote schadepost beteekent. Begrafenis L. Tanis. Gistermiddag werd op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer L. Tanis. een bekende persoonlijkheid in Haarlemmermeer, die aldaar meer dan 65 jaren heeft gewoond en op 82-jarigen leeftijd te Haarlem is overleden. Hij had als jager zoowel in Haarlemmermeer als daarbuiten een groote vermaardheid ver worven, stond bekend als een uitstekend schutter en was, vooral cok in jagers kringen algemeen geacht en gezien. Aan de groeve werd gesproken door ds. Sal- verda. Nieuw orgel St. Josephkerk. Met den bouw van een nieuw Kerkorgel in de St. Josephkerk wordt binnen enkele dagen begonnen. Het orgel wordt geleverd door de firma Adema te Amsterdam. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer heeft in Haarlemmermeer haar intrede weer gedaan en werd geconsta teerd op een tweetal boerderijen aan den Sioterweg. o HILLEGOM. Uitvoering „Albcrdingk Thijm". Door de tooneelvereeniging „Albsrdingk Thijm" uit Haarlem is alhier een uitvoe ring in de zaai „Flora" gegeven. Gespeeld is het blijspel in drie bedrijven getiteld „Gebroeders Kalkman" door G. Nielen. Er is hartelijk gelachen om de komische ver wikkelingen; het spel der Haarlemsche dames en heeren valt te roemen. De opkomst van het publiek had grooter kunnen zijn, in voorgaande jaren onder vond hetzelfde gezelschap hier veel meer belangstelling. o KATWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt heden avond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. I. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeente-rekening 1931. 3. Voorstel tot verhoor van de voormalige tol- gaarderswoning 4. Voorstellen tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot slooping van 8 huizen aan de Duinstraat. 6. Voorstel tot vermindering van landpachten over 1931. 7. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op den gasprijs. 8 Voorstel tot wijzi ging der verordeningen op de leveringen van gas en electrlcitett. 9 Voorstel tot het aangaan van geldleenlngen. 10 Voorstel tot aanwijzing van de bedrijven voor gas wa ter en elsctricitelt als afzonderlijke tak ken van dienst 11. Voorstel tot vaststel ling van een beheersverordening voor .iet Grondbedrijf. 12 Voorste] tot wijziging van de gemeente-begrooting 1932 modellen D 13. Prae-advies op een verzoek om ver beteringen aan te brengen in het Uitwa teringskanaal van Rijnland 14. Voorstel in zake overbrenging archieven der opgehe ven amb&tëian atidfir hat .Hoogheemraad- HEDEN: Geref. Kerk in H. V. (Gerecht 10)Spr. dr. Geelkerken. 8 uur nam. Nutszaal (Jeruël): Spr. ds. H. Siegers van Utrecht, 8 uur nam. Nutszaal: Samenkomst Maranatha, 8 uu- Katwijkaan Zee: Gemeentezaal, Bijbellezing, 8 uur. Vrijdag. Nutszaal. Psychometrische seances mevr AkkeringaKromme- 8 uur nam. Schouwburg. „Der Blaue Vogel". 81/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Spr. ds. J. W- van Ree van Barendrecht, 7'/i uur nam. Zaterdag. Concordia: Uitvoering L. K. en Revue- gezelschap. 8 uur. Zondag, Stadsgehoorzaal (groote zaal), Revue „Zijn wij ezels? Ja". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-BioseooD Hoogewoerd, 8 uur n.m, „Maclste als Keizer." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr- 8 uur n.m.: „Tarzan". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 uur ep 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur n.m.: „De Gravin van Monte Christo." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur, Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theatèr Breestraat. 8 uur n.m.: „De Vrouwendiplomaat." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Oct. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn No. 18, Telef. 523. schap van Rijnland. 15. Prae-advies op het verzoek van de afd. Katwijk van den Ne- derlandschen Kappersbond om vaststelling van een verordening op grond van de Win kelsluitingswet. 16. Prae-advies op het ver zoek van het gemeentebestuur van Ber- kenwoude inzake uitvoering van de Crisis- Varkenswet. 17. Rondvraag. o KATWITK AAN DEN RUN. Geref. Mannenvereeniging. De Geref. Mannenver. „Schrift en Belij denis" hield haar eerste vergadering in die seizoen. De voorzitter de heer G. v. d. Perk open de op de gebruikelijke wijze en richtte een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezi gen, waarna hij een Bijbelbespreking hieW over Nehemia 5. In de plaats van den heer W. Schone- veld, die als zoodanig had bedankt, werd gekozen de heer W. Haasbroek. De agenda van de te houden jaarverga dering werd besproken. De datum kon nog niet worden vastgesteld. Na gehouden rondvraag werd de verga dering met dankgebed gesloten. Twee per sonen traden als lid toe. De levering van brandstoffen aan de leden van de R.-K. Volksbond is na ge houden aanbesteding opgedragen aan den heer B. v. d. Jagt. als zijnde de laagste inschrijver. KATWIJK AAN ZEE. Aanhouding. Door de politic zijn aangehouden IJ, v. d. B. uit de Prinsenstraat en W. v. D. uit de Donker Curtiusstraat, die beiden nog een flinke gevangenisstraf moesten ondergaan. Zij zijn door de politie voor den Officier van Justitie te Den Haag geleid. Betere verlichting. De Sluisweg wordt van een betere straat verlichting voorzien. In de straatlantaarns komen nu twee lampen, die ïpeer licht geven en waarvan een des nachts uitgaat. G v. D. uit de Weeshuisstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat te zijnen nadeele 16 L. melk uit zijn melkhuis zijn ont/reemd. Gistermiddag is een vrachtauto van de N.V. Naadlooze Vloeren fabriek Duralinit bij het verlaten van de fabriek in aan rijding gekomen met de tram. De auto werd licht beschadigd. o NOORD WITKERHOUT Zilveren jubileum. In het station werd gisteren het feit herdacht, dat de heer F. v. d. Castel 25 jaren als blokwachter dienst deed. Om negen uur 's morgens begon de huldiging. De inspecteur van vervoer, de heer H. Gets te Amsterdam, sprak den jubilaris toe en overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Ook de stations chef. de heer Meijer en diens voorganger de heer van Veen, spraken hartelijke woor den. Bloemstukken werden aangedragen, benevens een mooi cadeau, een licht kroon. van het geheele personeel Verder had de heer van Castel een vrijen dag. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging is voor het feit gesteld, te moeten overgaan, tot de ver kiezing van een geheel nieuw bestuur. Het tegenwoordig bestuur heeft en bloc bedankt. Wegens ziekte van den postbode Mieras, is in diens plaats tijdelijk werk zaam gesteld, de heer C. Honaart te Noordwijk aan Zee. 2—i

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6