CORRESPONDENTIE. TEEKENPLAATJE HET HERFSTBOSCH ANEKDOTE. ÏLeest dit allen- Als er niets tusschen tomit ben ik, als jullie dit lezen, weer in Den Haag van Beuningenstraat 42. Voort aan moet dus alles, wat over de post wordt gezonden, naar dat adres. Och wat een teleurstelling voor duizen den en nogmaals duizenden dat het 3 October zulk slecht weer was, het was hier in Zeeland ook somber en telkens regen en dan dacht ik telkens: hè wat treffen ze het in mijn geboorteplaats Leiden treurig met het weer. Ik had er zóóveel spijt van, Ik wist dat er weer zooveel moeite en zor gen waren besteed om 3 October tot een mooien feestdag te maken. Wat jammer van die prachtige optocht, dat die moest ophouden wegens de plasregens, wat jam mer van het mooie vuurwerk, jammer van JB feestelijkheden op het Schuttersveld, dat nu zeker op een moeras geleek. Ik leefde Ka gedachten met Leiden mee op 3 October Eü had er oprecht veel spijt van, S/Wat was er nu een klein pakje brieven, maar dat kwam natuurlijk door de feeste lijkheden die aan 3 October voorafgaan. Ik denk wel dat nu de winter nadert met de lange gezellige avonden binnen, er weer ■veel meer jeugd zal gaan meedoen en jul lie weten, dat vind ik opperbest, hoe meer Éelen, hoe meer vreugd. Conny van Vliet zoo'n mooi boek, als prijs! den titel ken ik wel en ik weet dat let een aardig boek is. Johannes Jacobus Planje je hebt je boek nu zeker al heelemaal gelezen. Dat is best hoor. als je mij weer eens verhalen wilt doen over je kleine zusje, is ze nog altijd een juffrouw Waaghals, ji Tieleman en Jo van der Linden, natuur lijk ontving ik toen jullie brief, anders had fe toch niet bij de goede oplossingen kun- en staan. Nu staan jullie ook weer in de orrespondentie. Hoe het met mij gaat? p het oogenblik ben ik erg verkouden, aar dat is ieder mensch wel eens, ik heb ier goede mooie maanden gehad en veel an buiten genoten. Heeft Jo dus ook mee- edaan aan de taptoe, toen was het weer eter dan op 3 October. Wim en Arie Breedijk de brief open mag Heen met drukwerk, maar op een brief- aart mogen de raadsels wel. Dini van Ingen Schenau, wat heerlijk at je net vrij had 's middags op je moe- ers verjaardag, is het een vroolijke feest dag geweest? Vindt ie het prettig op die gymnastiekvereeniging? Henri ter Weer zeker mag je een raad selneefje van mij worden. Tot 11 jaar be hoor jê tot de kleineren. Jannie van Nieuwenhuyze het was hier in Zeeland ook heel slecht weer op 3 Octo ber, ik dacht er steeds aan wat treffen ze het slecht in Leiden. Hendrik Johan Breuker, dat raadsel van het vlas heeft er al eens ingestaan, dus dat kan ik niet weer plaatsen. Reinier en Annie den Hertog jullie schre ven al vóór 3 October en natuurlijk hoopte je toen nog op mooi weer dat is wel bitter tegengevallen, och zoo jammer voor de optocht. Hebben jullie er nog iets van ge zien? Bep Rozier vindt je het zoo'n gezellige bezigheid voor 's winters om dan aan de raadsels mee te doen. Ja dat merk ik 's winters ook altijd dat de jeugd er dan veel eerder toe komt. als men dan 's avonds binnen moet zitten. Nel Devilee. dat vind ik juist zoo aardig, zooals jfj dat nu doet met Bep, zoo gezel lig bij elkaar komen en dan samen de raadsels oplossen en dan een briefje schrij ven. Doet dat maar trouw. Het was lekker weer toen je mij schreef, zei je, maar och dat was 3 October alles behalve zoo. Willy en Freddy van Wijk, de taptoe was dus aardig en heb je met plezier meege daan. Natuurlijk ken ik het Rapenburg, ik heb 24 jaar in Leiden gewoond en later nog o zoo dikwijls gelogeerd, ik kan mij best begrijpen hoe mooi 't Rapenburg was met al die lichtjes. Was Willy zonnebloem in den optocht? ben je heel erg nat ge worden, ben je er niet verkouden of ziek van geworden? July Franke o dat weet ik, dat dat een heel mooi boek is. daar hoorde ik dikwijls over. Je zult er ook wel veel spijt van heb ben gehad dat het 3 October zulk ellendig weer was, wat heeft die regen veel be dorven. Dus je hebt toch nog wat mee naar huis kunnen nemen uit je tuintje, smaakte het lekker? Wim Kruit, dank voor anecdotes die ik zal plaatsen en een van de beide raadsels is ook geschikt. Dirkje Hopman, neen hoor je wensch werd niet vervuld, dat het op 3 October M Hinders, heb je Groen gezien In zijn nieuwe vliegmachien. Die hij in zijn droom aanschouwt, Zooals niemand ze ooit bouwt? 't Is een heel vernuftig ding, Waarmee hü de lucht inging: D'allernieuwste vliegmachien. Daarbij tevens Zeppeli(e)n. Groentje. Groentje, opgepast! Houd je toch wat beter vast! 'n Ongeluk is gauw gebeurd. Als 't ballonnetje eens scheurt.... Groentje lacht maar en heeft pret, 's Nachts gaat hij nooit meer naar bed Slapen kun je overdag! Zegt hij met een breeden lach. Ook het maantje heeft plezier; Dat ziet ieder duid'lijk hier. Sterren kijken peinzend toe. Wordt zoo'n vliegmachien nooit moe? Eindiijk. plof! daar tuimelt Groen Met een vaart pardoes en toen Wordt hij wakker in zijn bed! Uit is 't met de vliegerpret! Neem geen voorbeeld aan vriend Groen En ga nooit zoo'n luchtreis doen! Teeken Groentje liever uit Op papier, dat is geruit! (Nadruk verboden). C. E. DE LTT.LK HOGERWAARD. mooi droog weer zou zijn, ik herinner mij niet een 3 October met zulk treurig slecht weer. Ja wat zal het Rapenburg mooi zijn geweest. Ali van Weerden brieven over de post moeten Maandags aan mijn Haagsche adres zijn, en als je dien naar Leiden brengt, dan moet die Maandagsmorgens vóór 9 uur aan het Bureau „Leidsch Dag blad" zijn. Je anecdote zal ik eens plaat sen. Jo de Wekker het spijt mij heel erg dal je moet ophouden met raadsels oplossen, want je bent vele jaren een heel trouw raadselnichtje van mij geweest. Ik zal heel aardig vinden als je mij eens in Den Haag komt bezoeken, maar laten wij nu afspre ken dat je mij van te voren een brief kaart schrijft, want je zou er niets aan hebben als ik niet thuis was of andere visite. Ik zal dus nu maar zeggen tot ziens, ziens. Marietje Laterveer je hebt zeker ook veel spijt er van, dat er zulk slecht weer was met de feesten, je zou aan veel meedoen en van veel willen genieten, zag ik in je brief. Toen je schreef was het nog geen 3 October, dus was je nog vol hoop op mooi weer. Arie en Jan de Graaft, dank voor de raadsels die ik zeker bij gelegenheid eens zal plaatsen. Zoo. zijn jullie het mooie nieuwe raadhuis gaan zien. ik begrijp dat je je oogen uit keek. Wat een goed be dacht cadeau heb je aan ie vader gegeven, daar kan hij nu 's avonds van genieten, als hij gezellig bij de warme kachel zit. Miesje van der Bent verleden week kwam je brief later dan het pakket, ik kon je dus toen niet antwoorden. "Vat een groot eind had je toen met je zusje geloopen. ik begrijp dat jullie er doodmoe van waren. Dat eene raadsel over 45 is veel te moei lijk voor de jeugd. Dus nu weten jullie het goed? Als er niets tusschenkomt. ben ik weer in Den Haag als jullie dit lezen. Hartelijk groeten van Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEKEN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42. door C. E. DE T.TT.T.F HOGERWAARD. We zijn door 't herfstig bosch gegaan, Het had een tooverpakje aan Van gouden blaad'ren, bruin en rood, Hoe schoon was 't, wat Natuur ons boodl De Zon verlichtte al die pracht. 't Was, of die gulden Herfstzon dacht' Ik wil ook mee doen aan het feest! Haar laatste stralen, wat bedeesd, Ravotten tusschen t bladerdak En gleden vlug van tak op tak, Tot Moeder Zon hen riep naar huis, Ze gingen, zonder t minst gedruischl 't Werd killer in het herfstbosch reeds... De Zon zonk lager, lager steeds Zij kleurde vóór zij heel verdween De wolken rose om zich heen. Dat was haar afscheidsgroet aan 't bosch Aan boomen, struiken en het mos. Wij bleven eerst vol aandacht staan En zijn toen stil naar huis gegaan! (Nadruk verboden.) Ingezonden door Bert van Reenen. Bij den kruidenier. Dienstmeisje: „Mag ik een pond the a van u hebben". Kruidenier: „Welk soort wilt u zwarte of groene?" Dienstmeisje: „Dat komt er niets op aan, mijn mevrouw is toch blind."

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13