R. H W zegt alles ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. FRUITSODA zegt niets LEIDSCH DAGBLAD -TweedeBlad UIT DE RIJNSTREEK. VEUR. GEMEENTERAAD. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur Grondaankoop Bouw R.K. School. Dé raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester Keljzer in openbare zitting bijeen. Afwezig wegens ziekte wethouder v. Heijningen. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Z.h.st. worden goedgekeurd wijziging der verordening op de heffing en invordering van leges ter secretarie enz., het afwij zend praeadvies betreffende een adres van B. en W. van Berkenwoude terzake van de crisisvarkenswet. Voorstel tot het aan gaan van een geldleening ten behoeve van ae uitbreiding der R.K. Meisjesschool en in verband hiermede tot wijziging der gemeentebegrooting 1932. De voorzitter ver zocht alleen te spreken over de geld leening en niet over den bouw, dit laatste zou geschieden in geheime zitting. Het voorsfel werd hierna z.h.st. goedgekeurd. Benoeming en herbenoeming 4 leden burgerlijk armbestuur. Als leden van het stembureau fungeeren de heeren van Veen en Raaphorst. Gekozen werden de heeren Bontje, Koerts Staaldeunen en Schinkelhoek met resp. 10, 9, 9 en 10 stemmen. Aankoop grond, demping sloot en rio- leering daarvan, beschikbaarstelling van gelden daarvoor in verband met de verbree ding van de Veursche straatweg. De heer Koerts vraagt naar de oorzaak van het niet doortrekken der verbreeding tot het huis naast de O.L. School. De verbreeding zal worden doorgetrok ken, de bewoonster heeft haar toestemming ;gegeven; aan Ged. Staten zal worden ver zocht ook hierin bij te dragen. De heer Koerts wil verder uniformiteit In de aan te brengen hekwerken. De voorzitter is bereid dit laatste zoo veel mogelijk te bevorderen. De heer Raap horst wil duidelijk zien uitgesproken dat de eigenaren de gelden voor den grond krijgen van de provincie en niet van de gemeente. De voorzitter: dit staat in de stukken. Het voorstel wordt na discussie z.h.st. goedgekeurd. Verleenen van machtiging tot aangaan van privaatrechterlijke overeenkomst met de N.V. Veursche Vleeschwarenfabriek in verband met wijziging bouwplan. De voorzitter deelde mede, dat de firma haar plan heeft gewijzigd, de raad heeft goedgekeurd plan voor fabriek en woon huis, nu komt er geen woonhuis. De heer Koerts heeft er bezwaar tegen, dat de fabriek op lager niveau komt, bouwt men dan later het woonhuis dan wordt 't een put. Bovendien is het jammer dat de fabriek daar te plaatse komt. De voorzitter: de ontwerpen van 't uitbreidingsplan had tegen dit laatste geen bezwaar, het lager bouwen komt bij B. en W., als deze dus weigeren dan weten ze thans dat ze ook de raad achter zich hebben, de raad moet bij eventueele be roepen dan ook achter B. en W. blijven staan. De heer Schrader vindt ook de grond te laag, de raad kan in deze eischen stellen. De voorzitter: in de vorige vergadering heeft ze geen eischen gesteld, de bouw verordening spreekt niet van fabrieken en kantoren. Het voorstel wordt z.h.st. goedgekeurd. Hierna gaat de raad in geheime zitting van ruim een uur, over den bouw R.K. Meisjesschool. Na heropening deelt de voorzitter mede dat gestemd zal worden over uitvoering in eigen beheer of uitbesteding. Wordt het werk uitbesteed dat zullen de volgende verplichtingen worden op gelegd le. dat alleen 1 aannemer of onder aannemer op 't werk mag werkzaam zijn. 2. dat werkzaam zullen worden gesteld gehuwde of kostwinners uit Veur. 3e. dat bij een te kort aan onder sub 2 genoemden gehuwde of kostwinners uit Stompwijk zullen worden te werk gesteld. 4e. dat voor overtreding een waarborg som moet worden gestort van f. 500. Het voorstel uitvoering in eigen beheer wordt verworpen; er voor stemden de heeren Schrader, Raaphorst en de beide R.K. wethouders. Z.h.st. wordt hierna aan genomen uitbesteding onder de benoemde voorwaarden. De heer Raaphorst vraagt nog om per 1 November a.s. aan de werkloozen weder 1 mud ookes per week te verstrekken waarop de voorzitter de toezegging doet deze zaak met 't betrokken departement te zullen bespreken. Hierna volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. D. C. v. Oosten geb. Heems kerk. Ondertrouwd: J. Lebbing en C. Schater J. A. v. Becken en C. E. v. Kampen. Overleden: L. J. v. Prooije m. 49 j. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Margaretha, d. van C. J. Borsboom en C. H. Hooijmans; Jozef Frederik Nicolaas, z. van J. Kraalj en G. A. van Os. Ondertrouwd: L. J. Gieske. 34 jaar en iw. m. E. van den Brink, 35 jaar. Getrouwd: D. van Dijk en M. J. Brouwer. Overleden: J. L. Huijzer, 61 jaar. RECLAME. lhvionadefabriek te leiden. 1906 ALPHEN. Raadsagcnda. Maandagavond a.s. 7 uur zal de raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen .De agenda bevat de navol gende punten. 1. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw-benoemde lid van den raad, den heer Jac. Groeneveld. 2. Voorstel van B. en W. inzake de aanwijzing van boek- houdkundigen als bedoeld in art. 265 Gemeentewet voor het deugdelijk verkla ren der cijfers van de rekeningen van de Water- en Lichtbedrljven en het Grond bedrijf. 3. Voorstel van de Commissie voor de strafverordeningen tot wijziging van de bijzondere verordening op maximum snelheden voor motorrijtuigen en van de algemeene politieverordening. 4. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het Secretariegebouw. 5. Voorstel van B. en W. tot aankoop van perceelen grond en water in den Gnephoek van C. van Gaaien, in verband met voorgenomen wegverbetering aldaar. 6. Voorstel van B. en W. om een credlet beschikbaar te stellen voor ver strekking van extra-hulp voor schoeisel, kleeding, beddegoed enz. aan crisis-werk- loozen. 7. Voorstel van B. en W, inzake de verlegging van de Kromme Aar ter ver breeding van den toegangsweg naar de nieuwe begraafplaats. 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van effecten voor het Waarborgfonds inzake Woningbouw. 9. Voorstel van B. en W. tot regeling der be looning voor den Deurwaarder der plaat selijke belastingen. 10. Adres van het ge meentebestuur van Zwammerdam om voor die gemeente niet toe te passen de tijde lijke verhooging van de electriclteltstarie- ven eventueel de hoogere opbrengst aan de kas dier gemeente ten goede te doen komen, met voorstel van B. en W. 11. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke beleg ging van kasgeld. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van een voorwaarde van het raadsbesluit d.d. 4 April 1932 waarbij aan J. van Wieringen q.q. grond verkocht werd aan de van Genderenstraat. 13. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de steunregeling voor onvrijwillig werk- looze arbeiders. 14. Voorstel van B .en W. tot benoeming van den heer F. C. Nieu- wenhuyzen. arts, alhier tot gemeente geneesheer in de vacature P. de Graaf. 15. Voorstel van 3. en W. om de aanstelling van J. Wolthers als tijd. leeraar in lich. oefening aan de U. L. O. School Ouds- hoornscheweg, met 1 jaar te verlengen. 16. Benoeming van een lid van het Algemeen Armbestuur in de vacature P. Baane. Aan bevolen worden de heeren: 1. A. van Hoorn. 2. A. Veenhuijsen. 17. Benoeming ln de vacature D. ten Cate-Brouwer van een lid: a. van rekeningen-commissie; b. in de commissie van bijstand voor het grondbedrijf. 18. Wijziging van de begroo tingen van het gas-, electriciteits- en wa terleidingbedrijf, dienst 1932. 19. Wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1932. De opbrengst van de alhier gehouden speldjesdag ten bate van het t. b. c. fonds van „Herwonnen Levenskracht" bedraagt f265.09. WASSENAAR. Tuinbouwver. „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken haar maandelijksche ledenvergade ring. De voorzitter, den heer A. G. van Tol heette allen hartelijk welkom. Het verheugt spreker buitengewoon dat ondanks het slechte vruchtenfaar hier zoo veel groote en fraaie collectie zijn inge zonden. Ook de inzendingen van de bes- en vruchtdragende heestertakken hebben spre kers verwachting overtroffen. Vervolgens memoreerde spr. het ontvallen van een trouw lid der vereeniging n.l. het overlijden van den heer F. Berg, die zijn geheele leven aan den tuinbouw heeft gewijd. Hierop werd door den heer J. v. d. Berg de notulen voorgelezen en vastgesteld. Vervolgens worden door den voorzitter tot leden der jury voor de prijsvragen I, II en III benoemd de heeren van den Heuvel, Sjouke en Gaarkeuken en voor Prijsvraag IV en het Puntenstelsel de heeren Jansse, Wcnsveen en v. d. Zalm. Na ingekomen stukken en benoeming van 4 nieuwe leden hield de heer J. v. d. Berg zijn lezing met lichtbeelden over het onder werp „Mooi Limburg", die zeer interessant was. Na de pauze wordt medegedeeld dat zij die daartoe interesse hebben, de ontwerp- tuinteekeningen waarvoor in het voorjaar een prijsvraag is uitgeschreven, bij den heer H. A. N. Jansse kunnen aanvragen en bekomen. Hierop werd bij monde van den heer M. Sjouke verslag gedaan van de gehouden keuringen der eerste drie prijsvragen. De uitslagen luiden Prijsvraag I. De mooiste collectie appe len en peren, van ieder 5 stuks: le pr. J. Sietinga met 648 punten: 2e pr. D. de Rooij met 615 p., 3e pr. C. Gips met 535 p. Prijsvraag II. Zes soorten appelen en 6 soorten peren van ieder 3 stuks, le pr. J. Anderson met 289 P-, 2e pr. P. Midavaine met 270 p. Prijsvraag III. Drie mooiste trossen drui ven J. Sietinga en P. Zegwaard 2e pr., C. Siebesma, 3e pr. De heer Jansse doet hierop verslag van oen uitslag der keuringen voor prijsvraag IV: luidende de mooiste collectie bes- en vruchtdragende heestertakken, van ieder 5 takken. Van de zes inzenders werd be kroond met le prijs de heer C. Groencwege, 2e pr. A. J. Duivenvoorde, 3e pr. de heer Nachtegaal. Voor het puntenstelsel verwierven voorts de heeren H. Schippers, D. de Rooij, J. Sietenga vele punten terwijl door de jury buitengewone lof werd uitgebracht voor een ter opluistering ingezonden fruitmand door den heer C. Sijbesina. Hierna volgde sluiting. ZEVENHOVEN- De Jongelingsverceniging. Het bestuur der Chr. Jongel.-vereeniging „Zijt Getrouw" afd. van het Ned. Jongel. Verbond is thans samengesteld als volgt: Herkozen tot voorzitter P. Oskam. Ge kozen tot secretaris J. van Peet, Pz., penningmeester S. Vonk, bibliothecaris J. de Geus, alg. secundus J. v. d. Bijl. BOSKOOP Burgerlijke stand. Geboren: Gerardus Antonius, z. van A. A. v. Leeuwen en C. Kool. Ondertrouwd: N. Wilschut en J. de Groot. Overleden: A. van Nes, wed. van P. van Nes, 80 jaar; H. Vermeij, echtgenoote van N. Bosman, 75 jaar; J. H. Metselaar, echtgenoote van J. Hogervorst, 43 iaar. Vrachtauto te water gereden. Gistermorgen had een bestuurder van een vrachtauto het ongeluk nabij de ver- breedlngswerkzaamheden aan den Reijers- kooperweg, door de gladheid van den weg, met zijn wagen te slippen en in de sloot te rijden. De chauffeur kon nog tijdig van zijn wagen springen. Door de firma van der Werf is de auto weder op den vasten wal gebracht. Winkelgalerij. Op het overschot van den door de pro vincie gekochten grond aan de Voorkade en O.Z. Dorpstraat, welke niet noodlg ls voor de Gouweverruiming of den nieuw aan te leggen provincialen weg, zal door de provincie een winkelgalerij gesticht worden. Lezing „Arboricultura". Voor de vereeniging „Arboricultura" al hier werd in hotel Klaassen een lezing gehouden. Als spreker trad op de heer H. Roeters van Lenr.ep. met het onderwerp „Tuinarchitectuur". De lezing, waarvoor zeer veel belang stelling bestond, werd toegelicht met lichtbeelden. Voor Zondag 16 October zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen, des voormiddags te 10 uur in openbare vergadering bijeen 1. Ingekomen stukken: 2. Aanbieding Gemeente-begrooting 1933; 3. Aanbieding begrooting Waterbedrijf 1933; 4. Benoe ming Commissie tot onderzoek der be grootingen; 5. Voorstel tot restitutie van tuinhuur aan C. Erkelens; 6. Overdracht van een stukje grond ln de Torenstraat; 7. Voorziening in de bediening van de keerdeuren van de Papenvaart; 8. Benoe ming van een lid in de Commissie tot- wering van schoolverzuim aan den Rijn dijk (vacature J. Groen). Aanbeveling: M. C. van Gaaien, A. Demoed; 9. Wijziging begrooting 1932. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina. d. van P. Oosterom en E. Taffijn Naatje, d. van H. J. Kool moes en N. Blom. LEIMUIDEN. De Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling staan als werkzoekenden momenteel ingeschreven: 15 landarbeiders, 2 schil ders en 1 scheepmaker. NIEUWKOOP. De Werkloosheid. Bij den Correspondent der Arbeidsbe middeling alhier staan op heden als werk loos ingesèhreven 3 Grondwerkers; 10 landarbeiders; 12 timmerlieden; 3 metselaars: 5 boerenarbei ders. 3 metaalbewerkers, 1 wagenmaker, 1 betonwerker. 3 opperlieden, 1 schipper en 1 loodgieter. Totaal 43 personen. OUDE-WETERING. Crisis-Comité. De voor 'het plaatselijk Crisis-Comité gehouden collecte bracht f. 150.17'/* op. o WADDINXVEEN. Met pensioen. De gemeente-opzichter, de heer A. van Sprang, en de verslaggever van den ge meenteraad, dc heer J. E. van Kujv zul len resp. met ingang van 1 Januari en 1 Februari den gemeentedienst met pen sioen verlaten. De Gouwe-verbreeding. Reeds zijn in het centrum dezer ge meente ten behoeve van de Gouwe-ver- breeding een 20-tal hulzen gesloopt en spoedig zullen ook ue hulzen »n dc on middellijke omgeving van de brug over de Gouwe en ook hote* „Dc Unie' V' rdwlj- nen. De toestand ter plaatse is na deze opruiming vrijwel niet meer te herken nen! De voorbereidingen voor den bouw van de groote hefbrug zijn thans ln vollen gang. Naar men ons mededeelde zal de hefbrug een hoogte van 30 M. en een doorvaartwljdte' van 25 M. krijgen. Naar wij vernemen, zijn op last van den burgemeester bij enkele winkeliers z.g. prikplanken ln beslag genomen, De collecte in de Geref. Kerk gehou den voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 108.72. o WOUBRUGGE Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen ochtend te halftien in openbare vergade ring bijeen, ter behandeling van de vol gende punten: 1. Notulen en mededeelin- gen. 2. Voorstel tot het verleenen van af schrijvingen schoolgeld. 3. Aanbieding ver slag volkshuisvesting. 4. Voorstel inzake overbrenging van archiefstukken. 5. Voor- Stel tot herstelling van het waterleiding net. 6. Aanbieding begrooting 1933. 7. Voorstel tot het vaststellen van een par keerverbod. 8. Comptabel besluit. Miltvuur. Door den keuringsdienst van vee en vleesch werd bij een ln nood gedood rund van den veehouder van R. miltvuur ge constateerd. Het kadaver werd onder poli tietoezicht vervoerd naar het gemeente lijk slachthuis te Leiden en aldaar ver brand. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: uit Megen c.a. Anna Cornelia Johanna Verhoeven, zonder beroep, Over tocht 46; uit Noordwijkerhout, Maria Apo- lonia Klinkenberg, zonder beroep, Over- tooht 46; uit Bloemendaal, Maria Bernar- dina Mathot, zonder beroep, Overtocht 46; uit 's Gravenhage, Cornelia Alyda Rudol- phina van Oirsouw, zonder beroep, Over tocht 46; uit Bodegraven, Paulus van der Heijden, metselaar, Leidsche straatweg 5; uit Waddinxveen, Belia Voordouw, dienst bode, Utrechtsche straatweg 29; uit 's Gra- vanhage, Elisabeth Lenferink, zonder be roep, Overtocht 46: uit Amsterdam, Lam- bertus Martinus Vermeulen, zonder beroep. Buitendorpstraat 154; uit Gorinchem, Hen drik de Leeuw, broodbakkersknTempel 57; uit Rotterdam, Hendrik van der Haar, groentenhandelaar. Tempel 24, uit Smilde, Gepke Koops, dienstbode, Oud-Bodegraaf- schc weg 82; uit Heemstede, Katharina Reuter religieuse, Overtocht 46: uit Bloe mendaal, Petronella Maria Ida en Anna Agatha Maria de Vreeze, zonder beroep. Overtocht 46. Vertrokken: naar Rotterdam, Hilledijk 29a Geertje Buijs, zonder beroep, Utrechtsche straatweg 66: naar Bloemendaal, Aerden- hout Klooster St. Franciscus, Margaretha Catharina Petronella van Maris, religieuse, Overtocht 46: naar Wognuni, St. Anes- stichting, Maria Degenhardt, religieuse. Overtocht 46; naar Aalsmeer, Fijtje Marijtie Broere, dienstbode. Brugstraat 23; naar Dordrecht, schip „St. Joseph" boordadres Groothoofd 6, Elisaboth Christina Maria Gerlach, zonder beroep, Overtocht 46; naar Bodegraven, Weiiland 26, Cornelia Klazina Maria van Veldhuizen, zonder be roep, Overtocht 46: naar Eemnes, Kerk- weg 9, Willemina Cornelia Margaretha Morren, zonder beroep, Overtocht 46; naar Zaandam, Stationsstraat 89, Johanna Christina Maria van Ditshuizen, zonder beroep. Overtocht 46; nalr Haarlem: Rijks straatweg 14 lrood, Wilhelmina Adriana Maria Boer, zonder beroep, Overtocht 46; naar Amsterdam, Warmondstr. 83II, Mar grit Kalteneker, zonder beroep. Overtocht tocht 46; naar Amsterdam, Warmondstr. 83II, Irma Kleger, zonder beroep, Over tocht 46; naar Heemstede, Seminarie, Anto- nia Gockel .religieuse, Overtocht 46; naar Rotterdam, Hoogstr. 7, Catharina Aker boom, dienstbode, Tempel 36; naar Reeu- wijk, Middelburg B8, Adriana van der Hoorn geb. van den Bosch, zonder be roep, Kerklaan 113; naar Kevelaer, Duitsch- land, Anna Moeselaegen, zonder beroep, Overtocht 46; naar Breda, R.K. Pastorie, Jan van Polanenkade 19, Gertruda Schinauss huishoudster. Overtocht 79; naar Zandvoort, Hoogeweg 82, Anna HOhn, religieuse, Over tocht 46; naar Ottcrsuni, Fredericus Albertus Keet, rustend pastoor. Overtocht 79; naar Nieuwkoop, Noorden, Klasina de Graat, dienstbode. Plein 131. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlka, docliter van Evert Johannes Meijer en van Adriana Heems kerk. Overleden: Cornelia Moerman, weduwe van Jacob Uittenbogaard, 55 jaar. Ondertrouwd: Steven Koster, weduw naar van Johanna Catharina Oosterom, eerder weduwnaar van Adrlantje Hoogen- doom 68 jaar en Teuntje Hubert, weduwe van Pieter Meerveld, 60 jaar, te Alphen a. d. Rijn. Gevonden voorwerpen. Een auto band Inlichtingen ter gemeente-secretarie ZWAMMERDAM. De collecte, ten behoeve van de Ned - Herv. School, in de Ned.-Herv. Kerk alhier gehouden, bracht op de som van f.42 90. De nieuw ontworpen lijst van stem gerechtigden voor de verkiezing van leden van het Kiescollege der Ned.-Herv. Kerk alhier, bevat de namen van 357 kiezers. Op deze lijst komen ook de vrouwelijke lid maten voor. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De aanvoeren breidden zich ook op de gehouden markten van begin dezer week belangrijk uit en wel in het bijzonder komt men los met afgemolken vee (vare koeien) en ook graskalveren waren in groote kwan titeiten aangevoerd. Kalve en melkkoeien redelijke aanvoeren. Er bestond een be hoorlijke vraag naar kalfvee op de Rot- terdamsche markt voor export naar België en de prijzen bleven dan ook gemakkelijk gehandhaafd. Ook kochten de Belgen een kwantum jongvee. Onze vee-export heeft echter wel het meest plaats uit het Noor den des lands en verschillende nationali teiten zijn daar nog steeds in do weer om door aankoopen de veestapel in hun landen met ons beste fokvee aan te vullen. Melkkoeien waren gevraagd. Men verwacht pok dat er in den a.s. winter niet veel gemolken zal worden* daar de boeren te slecht bij kas zitten om door veel bii- voedering de melkproductie hoog op te knunen voeren. De melkprijs zal om deze reden a.s. winter zeker niet zoo Jaag zijn. Vare koeien voor de mesterij bleken er te veel te zijn aangeboden en vooral de oudere koeien gingen tot geringe prijzen van de hand. Tevens kon het jonge vee, door te groote aanvoeren geen beste prijzen opbrengen. Slachtvee werd wederom overal een groote kwantiteiten aangevoerd. De markt stond wat vaster voor beste en goed slachtrijpe koeien. Het vet is duur en de slagers zoeken dan ook naar een goede vette koe. Koeien die dit missen moest men weer voor lagere prijs af staan en zoo zal het zeker deze herfst blijven, want het vet is schaarsch. Zulks als gevolg van de voor het publiek hooge boterprijzen van bijna f.1 per pond. Vette Kalveren bleven op de goede prijzen gebaseerd, reden waarom ook de goede nuchtere en graskalveren voor den dood goed konden worden verkocht. Prijzen bleven gemakkelijk gehandhaaft. Schapen vonden nog al aftrek, doch voor de lammeren was de ware kooplust er niet. Naar wij vernemen zullen dezer dagen 800 levende overjarige vette schapen naar Frankrijk mogen worden uitgevoerd, welke hoofdzakelijk in Noord-Holland zullen wor den gekocht. Een voordeeltje die dc boeren uit onze Rijnstreek niet moeten zien ont gaan, want ook in deze omgeving zou men zeker nog wel overjarige schapen hebben te ruimen. Dan pas komt het lamsvleesch voor ex port naar Frankrijk weer aan de beurt. Met de varkens bllift het vrijwel een on veranderden toestand. De centrale blijft tot nog toe door aankoop, de markten voor een prijsdaling behouden en we lezen in „de Vee en Vleeschhandel" van een export van 80 varkens naar.Oostenrijk en 100 naar Portugal, waar reeds meerdere zendingen vooraf gingen. We meenen dat nu er ook al zooveel voor Frankrijk, België en voor de bacon voor Engeland is ge slacht het groote surplus toch haast ge ruimd moet zijn. VAN DER S. 45. „Dat ls dwaasheid", antwoordde de hoofd man, die inzag dat hij door deze daad Aladdin in het gelijk zou stellen en in vrijheid moest laten, wat hem de ongenade van zijn buurvrouw op den hals zou halen. „Geen rechter kan verplicht wor den, op de praatjes van lederen verdachte ln te gaan. Je hebt dus geen bewijzen. Dan ben je ook een leugenaar en een ontvluchte boef. Neem hem mee bewakers en breng hem terug naar zijn wettige meesteres". Aladdin werd weer voortgesleept en teruggebracht naar de plaats die hij ontvlucht was. Maar zijn bewakers waren dom. Ten eerste lieten ze hem het tooverfleschje behouden. 46. Wanneer ze nu maar onder den grond ge bleven waren kon Aladdin zich moeilijk tot zijn ware grootte terugbrengen. Maar ze wilden ook een korteren weg terug nemen en die leidde voor een klein gedeelte door een greppel. Aladdin nam zijn kans waar en schudde plotseling zijn kwelgeesten van zich af. Vlug ontkurkte hij de flesch, nam al loopend een druppel, en daar stond hij weer, levens groot, met een paar lilliputters aan zijn voeten Hij wilde hen pakken, maar ze waren hem te vlug af en in de struiken ontkwamen ze in hun holen Verheugd ging Aladdin nu verder. Hij wilde eerst Sheik terugvinden, om hem uit zijn benarde positie te redden. Na lang zoeken vond hij eindelijk de woning van den kluizenaar. 38

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7