0 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 October 1932 SPORT. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Een Meisjesgezicht E Lood- en Zinkwerken, Gas- en Waterleidingen en Sanitair L. VAN DUIJN Johzn. VOETBAL. L.R.C. I—FIDES PACTA I 5—3. Het is even over halfvier als scheids rechter van Vliet Iaat beginnen. Spoedig na den aftrap zit L. R. C. er flink op, voor alsnog zonder resultaat. Als echter de mldvoor een weinig te hardhandig bewerkt wordt krijgt L. R. C. een vrije trap te ne men net bulten het strafschopgebied, welke door den midhalf keurig ingescho ten wordt. Even is er sprake van een over wicht van L. R. C. en Juist in deze periode scoort F. P. den gelijkmaker, spoedig ge volgd door nummer twee welk doelpunt door een misverstand in den L. R. C - achterhoede ontstond. Rust breekt aan met 21 voor F. P. Na de thee krijgt L. R. C. den wind mee en het gevolg is een sterk offensief der gastheeren hetwelk door subliem werk van den keeper der gasten voorlooplg zonder resultaat totdat er ongeveer 10 minuten gespeeld is en de rechtsbinnen oen gelijkmaker inschiet. Als even daarna de keeper een bal van links net achter de UJn stopt wijst scheidsrechter v. Vliet naar het midden. F. Pacta komt bijna niet meer over de helft. Slechts eenmaal scoort zij bij een snelle uitval waarmede de stand weer gelijk wordt. Als even later, de links binnen te ruw wordt aangevallen ln het beruchte gebied krijgt L. R. C. een penalty te nemen welke keurig genomen wordt door den midhalf waarna nummer vier ln de touwen gaat. Nu wordt de wedstrijd geheel op F. P.-helft gespeeld. Nog een maal scoort de links buiten van L. R. C. zoodat het einde komt met een verdiende 53 overwinning voor L. R. C. Scheids rechter v. Vliet hield de teugels goed strak en leidde correct. S.L.F. I—TER LEEDE I 1—3. Ter Leede wint den toss en kiest tegen wind. Het spel van beide partijen voor de rust ls niet mooi. De S. E. F. ploeg is voor de rust ln de meerderheid en de Ter Leede keeper heeft dikwijls gevaarlijke aanval len te weerstaan. De links back van Ter- Leede krijgt den bal verkeerd op zijn schoen en maakt een punt ln eigen doel. Na de rust levert Ter Leede keurig spel en ls ln de meerderheid. Na een doelwor- stellng maakt de links-binnen van Sassen- heim den stand gelijk. Ter Leede blijft de meerdere en maakt 2—1, later nog gevolgd door een prachtgoal van de mldvoor, waarna de wedstrijd eindigt met 3—1 voor Ter Leede. De leiding van het spel was bij scheids rechter Hlllebrandt in goede handen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn: le klasse: ArsenalDerby C. BirminghamSheffield W. ChelseaMiddlesbrough EvertonBlackpool Huddersfleld T.Aston V. Leicester C.Liverpool Manchester C.Blackburn R. PortsmouthBolton W. Sheffield U.—Newcastle U. SunderlandLeeds U. W. Bromw. A.—Wolverhampton W. 2e klasse: BradfordStoke C. Burnley—Manchester U. BuryFulham Lincoln C.West Ham U. MillwallBradford C. Notts C.Nottingham F. Oldham A Grimsby T. Plymouth A.Charlton A. Port V.Swansea T. Preston N. E.Tottenham H. SouthamptonChesterfield 3—3 2—1 2—1 2—0 0—0 .1—2 2—3 2—1 3—1 0—0 4—1 2—2 2—3 1—1 6—0 3—3 2—4 0—1 6—1 2—1 2—6 2—1 ROFIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN WESTELIJKEN ROEIBOND. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND. Uitslagen van gisteren. Oost I A: E.C.K.A.—Noviomagum 4—0; OverschotjeHellas 36. Oost IB: NaasO. Clubje 6—0; R'bleek A.K.C. 1—1; Achilles—H.K.C. 6—2; D OS.—W.Blauw 7—0. Noord I: NicLeeuwarden 3—2; B.K.C. —Wordt Kwiek 0—7. West II A: O.T.O.—Sportief 0—1. Overzicht. Ook dezen Zondag heeft Pluvius roet in het eten gegooid. Vooral in 't Westen hebben de terreinen te lijden gehad, zóó zeer zelfs, dat hier geen enkele eerste klasse-wedstrijd kon doorgaan. Daaren tegen blijkt in 't Oostelijke en Noordelijke deel van ons land niet zooveel regen te zijn gevallen, aangezien daar de uitslagen- oogst normaal is. In Oost IA behield E.C.K.A. de leiding door een 40 overwinning op Novioma- mum. terwijl in Oost IB DOS. nummer één bleef door met 70 van Wit-Blauw te winnen. Naas blijft haar stadgenoote op den voet volgen door Ons Clubje met een 6—0 nederlaag huiswaarts te sturen. 't Noorden leverde eveneens een 7—0 uitslag. W.K. won met deze cijfers te Beilen van B.K.C. In deze afdeeling be houdt Nic voorloopig de tweede plaats door haar kleine 3—2 overwinning op Leeuwarden. SCHIETEN. LEIDSCHE SCHIETVEREENIGING „WILLEM TELL". Tot sluiting der zomeroefeningen heeft de Leidsche Schietvereeniging „Willem Teil" een onderlingen wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag ls als volgt: Pers. baan. max. 50 punten: A. van Zijll 49 p.: W Alphenaar 48 p L. de Witt 48 p W. Verboom 45 p.. H. Quosdorff 41 p.: J. C. Gaykema 39 p.; 11. Brouwer Jr. 39 p. Vaste baan: W. Alphenaar 140 p.: L. de Witt 136 p W. Verboom 133 p.; A. van Zijll 130 p.; H. Brouwer Jr. 127 p.; H. Quosdorf 114 p. Kampioen, max. 100 punten: W. Alphe naar 95 p. DIE LEYTHE WINT DEN WISSELBEKER. Op het Galgewater alhier zijn gisteren de wedstrijden gehouden van den Weste lijken Roeibond. Helaas liet het weer alles te wenschen over. Gelukkig was het resul taat der wedstrijden voor Leiden al thans gunstig, en won Die Leythe den wisselbeker. Een fraaie prestatie! Begonnen werd gistermorgen met de voorwedstrijden. Overn. sclff heeren le heat: Aan den start verschijnen aan boei 1 de Schle, aan boei 2, die Leythe. Direct na den start neemt Gooszen van die Leythe de leiding om ten slotte gemakkelijk met 5 lengten voorsprong te winnen in den tijd van 5 min. 41 2/5 sec Daarna roeiden de sciffeurs van de Laak, Delftsche Sport en Spaarne een rond-over. Vierriems overnaadsche gieken. 1ste heat: Aan den start verschijnen 1. Delft sche Sport, 2. de Laak 3, Spaarne. Na een gelijkopgaanden start neemt de Laak op 500 M. een kleinen voorsprong maar op 1000 M. neemt Delftsche Sport de leiding om deze niet meer af te staan en met 3/4 lengte te winnen. 1. Delftsche Sport, 4.56. 2. Laak 5 1/5, 3 Spaarne. 3 lengten. Voor de 2e heat van dit nummer star ten: Aan boei 1 die Leythe. 2. Schie. Een keurig door die Leythe geroeide race. die op kalme wijze met 4 lengten voorsprong werd gewonnen. Uitslag: 1. die Leythe 4.50 4/5. 2. Schie 5.11/5 (4>/: lengte». De Laak komt als snelste tweede in den eind strijd. Daarna de voorwedstrijden voor het nummer sciff dames stijlroeien: Uitslag: Spaarne wint de le heat van de Laak. Delftsche Sport wint de 2e heat van die Leythe. Nu volgden de halve beslissingen voor het nummer overnaadsche sciff heeren. 3e heat: die Leythe aan boei 1 komt na den start al gauw een lengte achter op de Laak; in zijn heftige pogineen om met een lange spurt weer bij te komen, ver stuurt hij zich. zoodat hii een verkeerd piket neemt en zoodoende gediskwalifi ceerd wordt. Uitslag: 1. Laak 4.512/5. 2. die Leythe. 4e heat: Spaarne komt al direct voor op Delftsche Sport en vergroot zeer fraai roeiend, steeds meer zijn voorsprong om ten 6lotte gemakkelijk te winnen in 5.07 3/4. Uitslag: 1. Spaarne 5.07 3/4. 2. Delftsche Sport (verl. Na de pauze wordt begonnen met het nummer vierriems overnaadsche giepen dames, le heat: Delftsche Sport wint van het Spaarne, 2e heat: Die Leythe wint van de Schie. Beslissing: Delftsche Sport wint met mi nimaal verschil van die Leythe. Daarna: Vierriems heeren Seniores tus- schen de Laak en het Spaarne. Een bijzonder aardige race. die tot het einde toe spannend bleef, maar door een zeer fraaie eindspurt, van het Spaarne in haar voordeel werd beslist. Uitslag: 1. Spaarne. 2. Laak (ruim 1 lengte). Vierriems gieken dames Seniores 'stijl- roeien). Uitslag: 1, Laak. 2 Die Leythe, 3. Spaarne. Eindstrijd sciff heeren: Aan boei 1 de Laak. aan boel 2 Spaarne. Laak neemt de leiding en weet deze tot 200 M. voor de finish te behouden, maar dan zet de Spaarne-sculler een zoo geweldige spurt in. dat hij den Laak-sculler voorbijgaat en tenslotte met bijna 3 lengten wint. Uitslag: 1. Spaarne (R. Spanjaard) tijd 5.04 min. 2. Laak (3 lengten). Eindstrijd overn. sciff dames stijlroeien. Deze kamp werd gewonnen door de Delft sche Sport (mej. H. Anny) xoor het Spaarne Tenslotte het hoofdnummer, de eind strijd vierriems overnaadsche gieken. Aan den start verschijnen: Boei 1. Die Leythe, boei 2. Laak; boei 3. Delftsche Sport. Die Leythe nam na den start de leiding met een taflengte; vergrootte zeer geleide lijk dezen voorsprong en wint tenslotte met 2'/i lengte voor Delftsche Sport. Uitslag: 1. Die Leythe 4 min. 24 sec., met de volgende bemanning: C. Fontein (boeg) H. Jansen. H. Ruhaak. W Naeff (slag). A. J. Gooszen (stuurman). 2 Delftsche Sport (2'/i lengte); 3. Laak C/s lengte achter Delftsche Sport). Door deze overwinning behaalde Die Leythe den hoofdprijs, zijnde den wissel beker. 's Avonds werd dit roeifestijn besloten met een gemeenschappelijk roeiersdiner in „In den Vergulden Turk", waarna gedanst werd onder leiding van de Blue Lyres. WIE! .RENNEN. PIJNENBURG EN BRASPENNING WINNEN TE KEULEN. Ten aanschouwe van 4000 toeschouwers werd in de Rheinlandhalle te Keulen het winterseizoen ingezet. Het hoofdnummer werd gevormd door een 75 K.M. koppel wedstrijd. Onze landgenooten Pijnenburg en Braspenning wisten dit nummer met een ronde voorsprong op RauschHuert- gen te winnen in den tijd van 1 uur 50 min. 34.2 sec- o— ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORTVEREEN. Een groot succes voor de L.W.S.V. Gisteren hield de Haagsche Wandel- vereeniging een afstandsmarsch over 50 K.M., waaraan door de L.W.S.V. werd deel genomen. Alle deelnemers mochten een draagmedaille in ontvangst nemen, ter wijl tevens door de Vereeniging 2 bekers werden gewonnen en wel één voor de verst komende vereeniging met minstens 10 deelnemers en één voor de vereeniging met het grootst aantal deelnemers. LEIDSCHE SPORT CLUB. De L.S.C- heeft Zaterdag met succes deelgenomen aan den 35 K.M. marsch, uitgeschreven door de D.P.S.V. te Delft. Gisteren namen 5 van de leden deel aan den 50 K.M. marsch uitgeschreven door de H.W.V- te Den Haag. Ook deze werd met succes volbracht Een mooie prestatie der Gebr Wassing, die deze beide tochten meemaakten. STEUN AAN KWEEKERS. Geringe kans voor de actie. Met het nieuwste plan voor steun aan noodlijdende kweekers, afkomstig van den Zuid-Hollandschen Kleinkweekersbond staat het er, wat de ontvangst bij de regeering betreft, niet al te best voor. Naar wij uit goede bron vernemen, is er nog niets positiefs mee te doelen. Men overweegt nog of er voor de heel kleine Kweekers, die ongeveer gelijk staan met werklieden, een crisis-steunregeling kan gemaakt wor den, om te voorzien in het aller nood zakelijkste levensonderhoud van deze menschen. Dat gaat dus om groep I van het plan, dat te Noordwijkerhout en Voorhout is ontworpen. Van de andere groepen II, III en IV was bij informatie niets te ver nemen dan de verzuchting: de kweekers zeil zijn te veel verdeeld van opvattingen om wat tot stand te brengen. Wanneer het besluit der regeering in dien geest mocht uitvallen, gaat het plan der Zuid-HolJandsche Klein-kweekers al voor drie vierde deel den zelfden weg op als het plan Sassenheim, Lefeber en Tromp. De hoop op slagen is dus wel gering! BOND VAN ZUID-HOLLANDSCHE KLEINE BLOEMBOLLENKWEEKERS. In een te Oegstgeest gehouden gecom bineerde Bestuursvergadering werd met algemeene stemmen besloten tot oprichting van den Bond van Zuid-Hollandsche kleine Blcembollenkweekers. Tevens werden be noemd in het Hoofdbestuur van dien Bond, nadat inmiddels 9 plaatselijke afdeelingen waren toegetreden de navolgende heeren: P. van den Nouland te Voorhout, le voorzitter, A. P. H. de Bekker te Voorhout, le secretaris; A. In 't Veld, te Rijnsburg, Commissaris; E. Cardel, te Hillegom, 2e secretaris; L. Vink, te Noordwijk, 2e voor zitter; J. van der Geest, te Sassenheim, penningmeester. Het hoofddoel van dezen Bond 1s het verkrijgen van steun voor kleine kweekers, broeiers en trekkers, wier hoofdbedrijf de bloembollenteelt is. De gelegenheid bestaat ook voor buiten Zuid-Holland wonende belanghebbenden toe te treden tot dezen Bond. Tot rechtskundig adviseur van den Bond werd aangewezen: jhr. mr. P. A. G. de Milly ,te Leiden. AALSMEER. Bloemendiefstal. De bloemenveilingen blijken steeds een aantrekkelijk operatieterrein te vormen, voor hen, die het zoo nauw niet neineu met het mijn en dijn in het leven, 't Ge beurt meermalen toch aan onze centrale verkoopplaatsen, dat bloemen vermist worden, doch bij het nauwlettend toezicht, dat steeds wordt uitgeoefend, komen deze diefstallen meesta' asn het licht. Ook in het laatst der vorige Week werd weer ëen jongeman gesnapt, tegen wien proces verbaal werd opgemaakt. Overvaren. Bij de in aanbouw zijnde brug over de Ringvaart in den primairen weg werd een Westlander, geladen met mest, schipper de heer H. Bras alhier, door een groot motorschip overvaren, mei het gevolg, dat eerstgenoemd vaartuig bijna onmiddellijk naar de diepte zonk. De schipper zag nog bijtijds het gevaar en het gelukte hem op het motorschip over te springen. Dade lijk is met het lichtingswerk begonnen, daar het gezonken scheepje de doorvaart der brug min of meer belemmerde. BENTHUIZEN. Teraardebestelling van den heer Bregman. J.1 Zaterdagmiddag had op de begraaf plaats onder zeer groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den oud voorganger der Geref. Gemeente alhier, de heer J. Breg man. Vele jaren heeft de overledene mo gen arbeiden in 's Heeren wijngaard, en onderscheidde zich altijd door grooten een voud en liefde, niet alleen voor zijn eigen gemeente, maar ook voor die van anderen. Nadat de kist in het graf was neergelaten trad de consulent ds. Lamain van Rotter dam naar voren, richtte zich tot de in groote getale opgekomen belangstellenden, en wees er op treffende wijze op dat door de zonde de dood in de wereld gekomen is, dat men toch in de genade van den Heere Jezus Christus als onze Borg en Middelaar moge gelooven. want dat voor degene, die hem mogen zoeken en vinden, de dood slechts een overgang is tot het eeuwige leven. Nadat door den heer Sprultenburg dc aanwezigen waren dank gezegd voor de laatste eer den overledene bewezen, verliet men diep onder den indruk den dooden- akker. o HAARLEMMERMEER. Afscheidspredikatie. Naar wij vernemen, hoopt ds. N. Wil- leir.se te Hoofddorp, die het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Charlois (Rot terdam) heeft aangenomen, eind November alhier z'n afscheidspredikatie te houden. KATWITK AAN DEN RITN. Een vechtpartij. De heer D. te Wassenaar vervoegde zich bij den heer V- in het Commandeurspad met de bedoeling om huurgelden voor een gebruikte bakfiets te ontvangen. Of V. ln geen goede stemming was, of dat een en ander hem niet convenieerde weet men nog niet, doch het gevraagde kon in geen geval toegestaan worden. Hierover ontstond een woordenwisseling met ten slotte het gevolg dat beiden op het erf van V. lagen te rollen enz. De politie is er in gemengd en zal de zaak verder uitzoeken. In deze minder goede stemming reed D. het verkeersbordje in het Commandeurs pad om, hetgeen zal moeten worden ver goed Bij de politie werd aangifte gedaan van het ingooien eener ruit in de leeg staande woning van wed. v. W. in de Groote Steeg. KATWITK AAN ZEE. Voorstellen van dc rceders in het haringvisscherijbedrijf. Zooals bekend heeft de Reedersvereeni- ging het collectief contract met de vak bonden in het zeevisscherijbedrljf, dat per 31 December afloopt, opgezegd. Er wordt door de reedersvereeniging voorgesteld voor het jaar 1933 met de vakbonden een collectief contract af te sluiten, mits de volgende wijzigingen in de loonsregellng 1931—1932. haring-, trawl- en beugvlsscherij, worden aange bracht. Najaarsvisscherij. Voor alle schepen zal gelden: Voor hetgeen in het Engelsche Kanaal gevangen wordt zal, na 15 December een extra-gage van 1/4 pet. per matrozen- deel worden uitgekeerd. Zooals men weet, was de beperking „in het Engelsche Kanaal" voor de Vlaarding- sche loonregeling niet opgenomen. In de Scheveningsche en Katwijksche loonregeling gold deze beperking wel, maar ging deze verhooging van extra-gage in na 5 December. Thans wordt dit 10 da gen later. Verdeeling. Voor motorloggers tot en met 124 P.K. zal gelezen worden: „De verdeeling zijn naar rang, met dien versande. dat de gage van den stuurman 11/8 maal. van den motordrijver 13/16 maal, van den reepschieter 4/8 maal en van den afhouder 3/8 maal het loon van een matroos bedraagt. De samenstelling van de bemanning wordt door de reederij met den schipper geregeld." Zooals men weet, luidt de oude over eenkomst aldus: Hoe de verdeeling ook is, een matroos zal nooit minder dan 1,88 pet. en nooit meer dan 2 pet. verdienen. De verdeeling zal zijn naar rang, met dien verstande, dat de gage van den stuurman 11/8 maal, van den motordrijver 13/16 maal, van den reepschieter 4/8 maal en van den afhouder 3/8 maal het loon van een matroos bedraagt. Bij een bemanning van 13 koppen, bui ten den schipper zal, wanneer met 6 ma trozen wordt gevaren, de minimum-gage van een matroos 1.96 pet. bedragen; wordt met 5 matrozen gevaren, dan zal de mi nimum-gage van een matroos 1.99 pet. zijn. Op Katwijksche schepen zal als regel met 5 matrozen worden gevaren, met een minimum-gage van 1,99 pet. per matro- zendeel. Bij uitzondering zullen Katwijksche schepen met 6 matrozen mogen varen met een minimum-gage van 1.96 pet. per ma- trozendeel, wanneer zulks met de betrok ken organisaties is overeengekomen. De verdeeling voor Vlaardingen is, bui ten den schipper, stuurman 11/4 deel, motordrijver 13/8 deel. 5 matrozen 5 dee- len. 1 oudste 7/8 deel, 2 oudsten ieder 6/8 deel, 2 jongsten 9/16 deel, 1 reepschieter 3/8 deel, 1 afhouder 2/8 deel, te zamen 14 koppen met 113/4 deel tegen 1.88 pet. per deel. Vlaardingen heeft de keus tusschenzyn eigen loonregeling of die van Schevenin- gen of Katwijk Op verlengde motorschepen met een laadvermogen van 35 last kan met 14 koppen, buiten den schipper, worden ge varen. De matrozengage zal in dit geval minimum 1,88 pet. en maximum 2 pet. bedragen. Zooals men ziet wil men de garantie van 1,88 tot 1.96 of 1.99 pet. per matro- zendeel, al naar gelang op welke voor waarden men monsterde, er geheel uit weglaten, terwijl dit voorstel voor den Vlaardingschen stuurman 1/8 en den mo tordrijver 3/16 matrozendeel als gage-ver- mindering beteekent. Gage. Voor hetzelfde type schepen zal onder gage moeten worden gelezen: „De totale gage voor de bemanning be draagt 21 pet. van de bruto-besomming. De motordrijver ontvangt hiervan 13/16 matrozendeel met dien verstande, dat, wanneer 3/16 matrozendeel minder is dan f. 5 per week, over den duur der teelt, zulks tot genoemd bedrag door den ree der wordt aangevuld; aan het einde der teelt moet de motor naar behooren wor den opgeleverd." In de oude regeling was deze zin aldus omschreven: „De totale gage voor de bemanning be draagt 22 pet. van de bruto-besomming. De motordrijver ontvangt hiervan 13/16 matrozendeel met dien verstande, dat, wanneer 3/16 matrozendeel minder is dan f1 per dag, over den duur der teelt, zulks tot genoemd bedrag door den reeder wordt aangevuld; aan het einde der teelt moet de motor naar behooren worden afgele verd." Hier is dus in het voorstel belichaamd om het percentage met 1 pet. te verlagen, terwijl bovendien de motordrijver het risico loopt nog een extra-verlaging te krijgen van f.2 per week. Voorts wordt het garantie-loon gewijzigd; van den jongste van f. 8 op f. 7 per week en van den reepschieter van f. 6 op f5.25 per week. Voor den jongste en den reepschieter geldt dit evenzeer op motorloggers boven de 125 P.K. van Katwijk en Scheveningen. Braadje. Voor motorloggers van be neden de 124 P.K. en boven de 125 P.K.. voor zoover het schepen van Katwijk of Scheveningen betreft, is het voorstel: HEDEN: Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiovereer.. 8 1/4 uur nam. Schouwburg: le Abonnementsvoorstel ling Ed. Verkade met „De liefde in den Sovjet-staat". Volkshuis: Filmavond Vrouwenclub, 8y, uur nam. Dinsdag. Concordia: Vereeniging van Varkens houders en Mesters te Leiden. 10 uur 30 voorm. Jeruel: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Esperanto-les van prof. Andreo Cseh, 8i/4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 uur n.m „Maciste als Keizer." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Cltv-Theater Haarlemmstr. 8 uur n.m.; „Tarzan". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur n.m.: „De Gravin van Monte Christo." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur n.m.: „De Vrouwendiplomaat." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nm. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Oct. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn No. 18, Telef. 523. RECLAME. verliest nimmer zijn frissche teint en soe pele gaafheid, wanneer men voor de ver zorging van 't gelaat „Zij "-Crème gebruikt. In prijzen van 203045 en 75 cent. 7876 „Als braadje ontvangt de bemanning, met inbegrip van den schipper, te verdee- len naar rang, bij aanvoer van: 1 tot 100 kantjes de gemiddelde op brengst van 1 kantje; 100 tot 150 kantjes de gemiddelde opbrengst van l'/i kantje: 151 tot 200 kantjes de gemiddelde op brengst van 2 kantjes, enz. 501 en meft kantjes de gemiddelde opbrengst van 5 kantjes In dé oude regeling was de overeen komst: 2 tot 200 kantjes de gemiddelde opbrengst van 2Vs kantje; 201 tot 250 kantjes die gemiddelde opbrengst van 3 kantjes, enz. Fondsgeld. Voor Katwijk geldt, dat de bepalingen voor het fonds, zooals die nu omschreven zijn, komen te vervallen en alleen gelezen zal worden: „Aan het einde der teelt wordt afgetrokken fonds geld of ziekengeld naar plaatselijke ge woonte. Gages voor motorschepen boven de 125 P.K. Verder wordt voorgesteld, dat-de gages voor motorschepen boven de 125 P.K. van Scheveningen en Katwijk als volgt gewijzigd zullen worden: „De totale gage voor de bemanning, be halve den schipper, bedraagt 21 pet. ?«.n de bruto-besomming. De gage van den stuurman bedraagt 11/8 maal, die van den motordrijver 12/8 maal de matrozen- gage, de overige rangen in verhouding." De oude voorwaarde luidt: „De totale gage voor de bemanning, be halve den schipper, bedraagt 21,0375 pet. van de bruto-besomming. De matrozen- gage bedraagt minimum 1,73 pct„ de stuurmansgage 11/8 maal, de gage van den motordrijver 12/8 maal de matrozen- gage, de overige rangen in verhouding." 1 Ook hier wordt dus de garantie van het percentage er uitgelaten, zonder eenige verdere regeling van de onderverdeeling van de bemanning en wordt het percen tage teruggebracht. Trawlvisscherij. In de Scheveningsche en de Katwijksche overeenkomst komen te vervallen de woorden: De schipper ontvangt na afloop van de trawlvisscherij f. 7.50 voor oud touw. Voor de Katwijksche voorwaarden wordt dan nog voorgesteld, dat f. 100, welke voor het klaarmaken van het schip werden be taald. wordt gewijzigd in f.80, terwijl voor het lossen van de motorschuit enz. in plaats van f. 25 f20 zal worden uitge keerd. Voor al deze loonregelingen geldt: Deze regeling is geldig voor één jaar. Bij veran dering vóór 1 September 1933 wederzijds kennis geven. Naar wij vernamen, hebben enkele van de hierbij betrokken vakorganisaties haar verlangens, zooals die op haar respectie velijke vergaderingen gehouden zijn, aan de reeders verzonden. De biizonderg collecte 1n de Oude Kerk voor den radio-preekdienst gehouden, heeft opgebracht de som van f. 59,36. Het bestuur van de Zondagschool „het Mosterdzaadje" deelt mede, dat de collecte van Woensdag 28 September heeft opgebracht f. 148.23 en die van Don derdag 29 September f. 65.24, aizoo te zamen f. 213.47. Ondergeteekende beveelt zich beleeid aan voor alle voorkomende werkzaamheden op het gebied van Michiel de Ruijterstr. 36, Katwijk a. Zee 7915 LISSE. VEREEN. „DE HYACINTH." Het beperkingsplan aangenomen- In de Zaterdagmiddag alhier gehouden vergadering van de Ver. „de Hyacinth" is de vereischte meerderheid voor het z.g. beperkingsplan verkregen. De medewer king staat nu vast van 85";» van de met hyacinthen beplante oppervlakte, omvat tende ongeveer 400.000 roeden. 2—5

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6