N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 10 October 1932 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD V. LEIDEN BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. CORRESPONDENTIE. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. me'e», 14ll7I/2' 25r27' 31-33' osscr> 17- WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 745. Hedenmiddag 3 uur: 747. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. (Medegedeeld door net Kownkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildtj. Hoogste stand 767.8 te Hapaianda. Laagste stand 740.5 te Shields. Verwachting tot den avond van 11 Oct. Meest matige, tijdelijk wellicht toene mende, Zuidelijke tot Westelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk en kele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANlrSCB WEERBERICHT. v.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Elldt De Zuidelijke uitlooper van het depres- siestelsei. dat in het eind der vorige week stationnair in het Westen en NoordlWes- ten lag. trok gisteren over ons land en bracht een etmaal lang regenachtig en buiig weer met ruimenden wind. Terwijl het in het Zuiden van Scandinavië nog re gent. met winden uit Oost. ziin in het Zui den de windeij overal naar West gedraaid met daling van temperatuur. In het Noord Westen is de luchtdruk flink gestegen, doch neigt thans weer tot. dalen. In het Westen od den Oceaan stijet de barometer by krachtige Noord-Westelijke winden. Zoolang de kern der deoressie in onze onmiddellijke nabijheid blijft, is nog te re kenen op onvast weer met regenbuien en tijdelijk verheffing van den wüid. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. .48 gr F.). 12 uur 's midd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 3 uur nam.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. Voorm. te 12 u. 37 m.; nam. te 12 u. 57 m. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Maandag: 5.48 n.m. tot 5.47 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 10 Oct.: onder 1 u. 20; op 16 u. 09. Dr. C. L. MEULEMAN t. Hedenmorgen is vrij plotseling overleden dr C. L. Meuleman. directeur van de Wilhelminaschool, R.K. Kweekschool van vroedvrouwe te Heerlen. Dr. Meuleman werd 13 Maart 1871 te Zwolle geboren en promoveerde 22 Maart 1902 aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam tot doctor in de geneeskunde. Na eerst te Leiden als assistent van Prof. Van der Hoeven werkzaam te ziin geweest en daar een uitgebreide practijk te hebben waargenomen werd dr. Meuleman naar Heerlen geroepen waar 2 Januari 1912 de Vroedvrouwenschool werd opgericht. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Leiden werd in den loon der maand September op spaarbank boekje Ingelegd f. 160.743.81. en terugbe taald f. 153 248 37. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 7495.44. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 126 Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatschuld boekjes afgeschreven f. 13850. Derhalve minder in- dan afgeschreven f. 13850. AFSCHEID DIRECTEUR TOPOGRAFISCHE INRICHTING. Zaterdag 8 Oct. heeft de heer P. M. Over- sluijs afscheid genomen als dir. van de Topografische Inrichting. Na toegesproken te zijn door den heer Achterkamp, werd den heer Oversluljs als huldeblijk aange boden een fraai uitgevoerd tegeltableau, voorstellende het gebouw der Topografi sche Inrichting met een daarbij behoo- rende inschriptie. o— TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Hedenmorgen te 10 uur geraakte de 10- jarige H. Koppenhagen in de Korte Haven te Schiedam en verdronk. DE ROOFOVERVAL TE ZENDEREN. Het politioneel onderzoek. Uit Almelo meldt men ons in verband met den roofoverval te Zenderen waarbij mej. A. v. d. Pol werd gedood, dat de gis terochtend in een bosch bij Azelo onder AmbtDelden door den Rijksveldwachter van Delden aangehouden man zekere G. R. is. Deze man is aangehouden, terzake van landlooperij. Bij het onderzoek van den rechtercom missaris van gisteren en hedenmorgen is gebleken, dat er eenige aanwijzingen zijn tegen G. R. in verband met den op mej. v. d. Pol gepleegden moord. Evenwel is het nog niet zeker dat de gearresteerde de dader is. waarom de politie haar onder zoek, ook in andere richtingen, krachtig voortzet. o LOTISICO. Heden zou ten kantore van de N.V. Mij tot verzekering van risico in Loterijen „Lo- tisico" te Den Haag een buitengewone al- gemeene vergadering van aandeelhouders dezer N.V. plaats hebben, ter bespreking van het vertrouwensvotum in directie en commissarissen individueel. Intusschen waren sedert de convocatie dezer vergadering eenige voorstellen bin nengekomen verband houdende met deze aangelegenheid doch waaromttrent de over groote meerderheid van de aandeelhouders niet tijdig ingelicht was kunnen worden. Om deze redenen werd na eenige discus sie besloten, een nieuwe vergaderine uit te schrijven en de betreffende voorstellen als nog tijdig ter kennis van de aandeelhou ders te brengen. Deze vergadering »zal worden gehouden op Vrijdag 21 October. HET PERSBUREAU ANETA. ..Aneta-Holland" meldt ons: De heer H. P. Salomons Jr., ex-lid van de firma Schnitzler en Co., werd met in gang van l October j.l. benoemd tot plv. difecteur van de N.V. Algemeen Nieuws- en Telegraaf Agentschap „Aneta" te Batavia. (Zitting van hedenmiddag). v. d. DE ECONOMISCHE SAMENWERKING MET INDIË. Naar aanleiding van het bericht omtrent eventueele voorstellen der commissie no pens economische samenwerking tusschen Nederland en Ned. Indië verzoekt men ons het volgende mede te deeien: De commissie heeft aan de hand van de verzamelde nog nader te complemen teeren, gegevens aan het vraagstuk van den invoer van katoenen goederen in Ned. Jndlè een eerste algemeene beschouwing gewijd, waarbij de bij het vraagstuk be trokken belangen van Nederland cn van Ned Indie uitvoerig onder het oog worden gezien Over de vraag of er hier reden kan be staan voor ingrijpen van overheidswege, heeft de commissie zich evenwel nog in geenen deele een oordeel gevormd, zoodat het volmaakt voorbarig is, van eventueele concrete voorstellen te gewagen Voor zoover bedoeld bericht den schijn kan wekker aisol de commissie practisch reeds tot een bepaalde conclusie is geko men, is net met de werkelijkheid in strijd AMBTSAANVAARDING PROF. Dr. H. J. Pos. Hedenmiddag heeft prof. dr. H. J. Pos benoemd tot gewoon hoogleeraar in de en ds geschi«de- Steif f lJ be-geerte aan da oem. Univer- met hrt hS?"1 dlt ambt aanvaardt mei net houden van een rede uptltaid aprl°n in da geesteswetenschappen" Voorzitter: de burgemeester mr. A. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Meynen. v. Stralen en Simonis. Door den heer Manders is volgend voor stel ingediend: „De Raad, overwegende, dat de steeds toenemende werkloosheid als een bron van groote el lende voor de bevolking en daarom werk verruiming als zijnde van het grootste be lang voor de gemeente moet worden be schouwd, overwegende verder, dat de plannen voor demping van het LeVendaal ongeveer ge reed zijn en niets deze demping in den weg staat, terwijl daardoor aan zeer velen werk zal worden verschaft, besluit, dat zoo spoedig mogelijk tot dem ping van het Levendaal zal worden over gegaan en verzoekt B. en W. de desbetref fende plannen binnen den kortst moge lijken tijd bij den Raad in te dienen". In handen gesteld van B. en W. voor praeadvies. dat spoedig wordt toegezegd. De heer SCHÜLLER bevreemdt het. dat dit voorstel komt. terwijl hij van R.K. zijde geen steun kreeg bij zijn voorstel van Aug. j.l. om meer te leenen. De heer BERGERS zegt. dat de R.K. fractie altijd sympathiek stond tegenover demping, 't Is geen vliegen afvangerij. De heer Kooistra krijgt verlof tot het stellen van vragen inzake de gevolgen van een wolkbreuk in het Kooipark. na afloop der agenda. AGENDA. Ie. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. (195) Benoemd wordt drs. G. J. Visser, te Utrecht. 2e. Voorstel tot verhuring van het per ceel weiland, gelegen achter „Pomona", sectie P, No. 657, aan de vcreeniging „Ajax-Sportman-Comblnatie". (196) De heer KUIPERS vraagt hierbij de be paling, dat de werkloozen er één dag in de week mogen spelen. Thans is er voor hen geen terrein. Wethouder ROMIJN zegt, dat het moei lijk aangaat ,deze voorwaarde ln te nemen. Bovendien is de kwestie in behandeling om terreinen voor de werkloozen te verkrijgen, ook met A.S.C. De heer BOSMAN ziet geen reden voor verlaging der huur met f. 200 en wil geacht werden tegen te hebben gestemd. De heer SCHÜLLER oordeelt opneming der voorwaarden wel mogelijk. Wethouder ROMIJN bestrijdt dit nog maals. Er moet een goed geordende rege ling komen. Van A.S.C. is medewerking alleszins te verwachten. Ook de heer WILBRINK is tegen de huurverlaging. Is er ook malaise in de sport? En wat beteekent het onderhoud, dat voor A S.C. komt? Wethouder SPLINTER zet uiteen, dat er wel degelijk termen zijn voor verlaging, vooral nu het onderhoud is voor A.S.C. Ook in de sport is malaise. Conform wordt dan besloten. 3e. Voorstel tot verkoop aan het Rijk, voor zooveel het aandeel van de ge meente betreft, van gedeelten van den Haarlemmertrekvaartweg met berm, kad. bekend gemeente Sassenhelm, Sectie B, Nis 971 en 528, beide ged. (197) Conform besloten. 4e. Voorstel in zake den verkoop van een gedeelte van het perceel aan de Korevaarstraat. sectie D, No. 961, aan de N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen. (198) De heer SCHuLLER meent, dat hierdoor te kort wordt gedaan aan de andere in schrijver bij den verkoop. Het is ook niet zoo voordeelig als voorgesteld wordt door afbraak en weer opbouw van het urinoir. Wethouder SPLINTER ontkent, dat den anderen inschrijver tekort wordt gedaan. Ieder ander kooper had hetzelfde kunnen vragen en 't was ingewilligd. Ook de kos ten van het urinoir ontkent hij Conform wordt daarop besloten. 5e. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van dading met W. K Be- kooij, in zake de overdracht van rechten op een gedeelte grond aan den Zijlsingel, Sectie K. No 3808 (199) De heer MANDERS vraagt naar het adres van den heer Bekooy. Zaterdag door ons yermeld. De heer SCHÜLLER oordeelt de zaak feitelijk nog niet rijp voo.- behandeling in den raad. waar nog niet vaststaat, van wien het stukje grond is. Spr. komt dan tot het adres Bekooy. Als dit juist is, is er een fout gemaakt. Tenslotte dringt spr. aan op terugne ming van dit voorstel, het raadzaam oor deelend bovendien, dat alle grond tot het huis toe wordt overgenomen. De heer WILBRINK zou ook liever de eigendomskwestie eerst zien uitgemaakt, opdat de gemeente niet in een proces kan geraken. Wethouder Splinter zegt. dat de firma Van Hoeken zich geheel vergist in haar bezwaar-adres, dit nader uiteenzettend Er is dus geen reden voor aanhouden. Tevens zet spr. nader uiteen, hoe de kwestie in el kaar zit in verband met het adres van den heer Bekooy. De heer SCHÜLLER vraagt praeadvies op dit laatste adres. De WETHOUDER oordeelt dit onnoodig, waar beide partijen lijnrecht tegenover el kaar staan zonder bewijzen. De heer MANDERS steunt den heer Schüller. De WETHOUDER kan niet meer zeggen dan al gezegd is. Het voorstel-Schülier wordt aangenomen met 17—13 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Manders, Donders, Wiimer. Coster. Vos. Beeken kamp, v. Tol. Bergers. Conform wordt daarop besloten. 6e. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder Gedeputeerde Staten vergunning hebben verleend tot het leggen en exploiteeren van hoog spanningskabels naar de Coöperatieve Graanmalerijen „Ons Belang" te Nieuw- veen en „De Tijdgeest" te Benthuizen. (200) Conform besloten. 7e. Voorstel in zake het sluiten van kasgeldleeningen gedurende het 4e kwar taal 1932. (201) Conform besloten. Voorstel tot overbrenging van het dienst jaar 1931 op dat van 1932 van gelden, in verband met de voldoening van onbetaald gebleven vorderingen en het nog niet ver werkt of verbruikt zijn van verleende cre- dieten. alsmede tot overbrenging van ver schillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst.. (211) Conform besloten. 8e. Voorstel in zake het instellen van beroep tegen de beslissing van Gedeput. Staten van Zuid-Holland, waarbij de aan slag in de plaatselijke inkomstenbelasting dezer gemeente over het belastingjaar 1930—1931 aan een persoon opgelegd, is vernietigd (203) Confoim besloten. 9e. Voorstel: a. tot het verleenen van een subsidie over 1932 aan de „Vereeniging tot ver zorging van kleine kinderen"; b. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. (204) Conform besloten. 10e. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming van verschillende onbewoonbaar verklaarde woningen in de Lange Paradijssteeg en de Lange Bou- wenlouwesteeg (205) De heer KOOISTRA vraagt: lo. hoe staat het met de 56 woningen aan de Lusthoflaan. waarmede we al twee jaar bezig zijn? 2o. is het geld er al voor de 348 wonin gen? Spr. vestigt voorts de aandacht op een drietal woningen in de Huygens-dwars- straat Zijn deze bewoners niet aan een andere woning te helpen? Alles typeert tenzeerste hoezeer er wo ninggebrek is. Wethouder SPLINTER is helaas met de 56 woningen aan de Lusthofiaan nog niet veel ODgeschoten. daar Den Haag geen me dewerking verleende en telkens nieuwe plannen vraagt Wethouder GOSLINGA zegt, dat er nog geen beslissing door de regeering is geno men. Andere woningen voor bedoelde bewoners der Huygens-dwarsstraat heeft spr. nog niet kunnen vinden. Alle aandacht wordt er aan geschonken De heer KOOISTRA meent, dat B. en W. weinig voortvarend ziin. waar 85 pCt. van het geld toch te krijgen is van een Bank of vereeniging. hij weet den naam niet direct. Conform wordt daarop besloten. (De zitting duurt voort). DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. SASSENHEIM. De Bloembollen Export. Naar officieele gegevens bedroeg de uitvoer van Bloembollen uit deze ge meente, uitgedrukt in aantal kisten over de maanden Augustus en September in 1931 en 1932: Engeland Amerika Canada Zweden Duitschland Diverse Landen 45657 12288 4129 2202 5248 3004 26477 16548 3397 3218 4935 354 Totaal 72528 54929 Alzoo een meerdere uitvoer van 17599 kisten. Deze totaalcijfers over dezelfde maanden waren in 1928: 54.387 (zonder Duitschland), 1929: 40.941 (zonder Duitsch land», 1930: 59 445, zoodat dit jaar een record werd bereikt, waarvan evenwel ge zien de zeer lage prijzen, hoofdzakelijk van Narcissen, in de totaalwaarde niet veel te bemerken zal zijn. Liefdadigheidsuitvoering. Door de Véreenlging Amicitia zal op 18 en 19 October a s. in het K.S.A.-gebouw een' liefdadigheidsuitvoering worden ge geven ten bate van het plaatselijk Crisis comité. Er zal een blijspel worden opge voerd getiteld „Milllonair tegen wil en dank". ZEVENHOVEN. Een gouden echtpaar. Op Woensdag 12 Oct. a.s. hoopt het echtpaar Jan de Rijk en Antje Clazing zijn gouden huwelijksfeest te herdenken. Wij zijn overtuigd, dat het den jubilaris sen, wien de zorgen niet bespaard blijven, op dezen dag niet aan belangstelling zal ontbreken ALPHEN. Aanbesteding. Door B en W. werd Zaterdagmorgen in het openbaar aanbesteed de verbouwing van het secretariegebouw met bijbehoo- rende werken. De inschrijvingen waren als volgt: A. Veltman f. 2449; W. v. Beijeren f.2650; W. v. d. Bijl f.2333; C. de Raat f.2600; C. Koppe f.3380; J. van Wieringen f.2476; Gebrs. v. Wijk f.2411; J A. Bons f.2336; J. Snel en Henry f.2560; J. C. Corsel f. 2642,50; C. M. Deerenberg f.2145; D J, Wentink f. 3054,80; Gebrs. Vriesekoop f. 2497; K. de Jong f. 2498: A. v Dam f 2383; Chr. Snel f.2709; J. Vonk f.2580. De gun ning werd aangehouden. De aannemers wonen allen te dezer plaatse. Herdenkingssamenkomst Martha-Stichting Ter herdenking van het feit. dat het Woensdag a s 50 jaar geleden zal zijn, dat de heer C. Geel, Evangelist te Amsterdam, 3 kinderen aanvaardde, die verzorging be hoefden en uit welke daad van ontferming de Martha-Stichting alhier daarna is ont staan zal Woensdagmiddag 2 uur a.s. in de kerkzaal dier inrichting een samenkomst worden gehouden. Inzonderheid bedoeld voor verpleegden en oud-verpleegden en bovendien toegankelijk voor belangstellen den. BOSKOOP. De korenmolen van Abbenbrock. Naar aanleiding van een inededeeling van den burgemeester in de laatst gehou den raadsvergadering, dat door hem po gingen in het werk gesteld zouden worden, voor het behoud van den korenmolen van den heer Abbenbroek aan den Ham alhier, zij nog medegedeeld, dat bedoelde molen zeer waarschijnlijk zal moeten verdwijnen, daar de geprojecteerde weg van Gouda naar Alphen aansluit juist waar de molen en verdere eigendommen van den heer Abbenbroek zijn gelegen. De heer Abbenbroek kon desgevraagd ook niet anders verklaren, dan dat de molen, met eigendommen op welks behoud hij geen bijzonderen prijs stelt op het onteigeningsplan der provincie voorkomen, en in de naaste toekomst zullen verdwijnen. Markthal. Te beginnen met a.s. Zaterdag 15 Oct. zal er in het veilingsgebouw wederom eiken Zaterdag markt worden gehouden. Kooplieden van buitenaf kunnen des avonds om 9 uur in de richting Leiden en Rotter dam uit Boskoop vertrekken. Een nieuwe roos. Door de rozencommissic. aid. van de vcreeniging „Boom- en Plantenbeurs" werd, na herhaalde keuring een Certificaat van Verdienste toegekend aan den nieuwen mos „Dr. Hooftman" „Climbing sport van Gruss an Aachen", eigenaar de heer P Hooftman Jz„ alhier. Tegen den alhier wonenden v. ck L. is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de Keur van den vereenigden polder. Het vastleggen van een vaartuig en het gedurende twee dagen laten liggen van die schuit, nabij de sluis, deed hinder ont staan voor de doorvaart. WADDINXVEEN. In een sloot gereden. De 17-jarige B. reed met zijn rijwiel over den Kerkweg. hij geraakte het beheer over zijn stuur kwijt, zoodat hij den Kerkweg- vaart inreed en kopje onderging. Hulp vaardige handen redden hem uit zijn netelige positie en brachten hem op het droge. Het rijwiel werd later opgevischt. Men is thans ook begonnen het ont ruimde pand van de heer Bakker af te breken. De vrij komende ruimte wordt eveneens benut voor den bouw van de nieuwe brug over de Gouwe. —In den polder Bloemendaal alhier, werd onder het vee van der, veehouder K. mond- en klauwzeer geconstateerd. Dit is het eerste geval aldaar en het vierde ge val ln deze gemeente. Een zoontje van den heer B. die met zijn hoofd tegen een stuk hout viel, waar een roestige spijker stak, verwondde bij dit ongeval zijn rechteroor. Kort daarna zwol dit op. zoodat de hulp van een dokter werd ingeroepen, deze constateerde bloed vergiftiging. Door snel ingrijpen werd erger voorkomen. Het drinkwater dezer gemeente Is onderworpen aan een bactcriologlsch- en chemisch onderzoek door het Rijks bureau, gevestigd te Utrecht. Het resultaat van dit onderzoek was zeer bevredigend. Op het schoolplein liep de leerlifig W. tegen een anderen jongen aan en wel met zulk een kracht, dat hij kwam te vallen. De jongen werd eenigen tijd daar na onpasselijk en naar huis gebracht, hij had een lichte hersenschudding bekomen. Onze plaatsgenoot G. Zwanenburg, li bij de varkenscentrale in deze gemeente tot reserve-werker benoemd. Wij ontvingen tw« stukken tegen een verslag over een ledenvergadering van „Ons Doel", geplaatst in het blad „Volks huisvesting" Deze beide stukken dienen bij de redactie van dit blad te worden inge zonden AMSTERDAM. 10 Oct. De stemming viel hier mee. Nadat de noteeringen algemeen enkele pnt. waren gedaald, onder invloed van de zwakke tendenz in Walistreet, we ken zij 's middags in doorsnee weinig af bij die van Zaterdag. Voor Parijsche rekening was er vraag naar Koninklijke waardoor het locale aan bod slechts tegen weinig lagere noteerin gen kon worden opgenomen. De Amerik. soorten liepen iets terug. Industrie-papieren vast onder leiding van Philips die iets aantrokken op be richten dat de gang van zaken bevredi gend is te noemen. Unilevers en Aku's goed prijshoudend. Rubbers echter flauw vooral A'dam Rubbers, die 3 pet. verloren. De zwakke tendenz op de rubbermarkt was de oorzaak. Suikers gedrukt. H.V.A.'s iets lager, terwijl ook de minder courante soorten verloren. Tabakken onregelmatig met beperkte fluctuaties. Senembah's vast en 7 pet. hooger. Mijnen op den achtergrond. De Scheep- vaartafdeeling was gedrukt. Ned. Scheep vaart Unies weer lager. Amerikaansche afdeeling opende lager en herstelde zich later iets. Duitsche obligaties prijshoudend de Nederlandsche lagen eerder iets lager. WISSELKOERSEN. Engeland 8.57 3/4. Duitschland 59.02'/,, Frankrijk 9.75 3/4. België 34.53. Zwitser land 48..02V,. Denemarken 44.55. Zweden 44.15 Noorwegen 43.20. New-York 2 48 1/4. Prolongatie 1 pCt. AMSTERDAM. 10 October Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 347 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: ie kwaliteit 6470, 2e kw. 54—62, 3e kw, 48—52 ct. per K G. slachtgewlcht, 101 melk- en kaHkoeien f. 160—220 per stuk: 18 vette kalv/ en; 16 graskalvcren f. 58 per stuk, 25 schapen f. 10—14 per stuk; 1158 varkens- Vleeschvarkens, wegende v. 90—110 K.G. 3334. zware varkens 31—32, vette varkens 29—31 ct. per K.G- slachtge- wicht, 19 paarden f. 75—120 per Stuk. Overzicht Tengevolge van den Groote Verzoendag en de najaarsmarkt te Pur- merend, slechte aanvoer runderen, sle pende handel. Vette kalveren, geringe aanvoer, geen prijsnoteering. Nuchtere kalveren en schapen zeer stille handel. Groote aanvoer varkens, w.o. 500 stuks voor de Varkens-Centrale, slepende han del. Drie wagons geslachte runderen uit Denemarken. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling", 8 Oct. Rozen per bos: Edith Helen 70-90 ct.. Potin 31 ct„ Florex 59 ct" Kilham 26—35 ct„ Rosalandia 18—34 ct„ E. G. Hill 59 ct., August Noacli 32—43 ct Hadley 32—45 ct., Claudius Per- nct 27—41 ct., Columbia 21—37 ct„ Else Poulseu 57—7 8ct., Mac Keiler 24—41 ct„ Golden Ophelia 21-28 ct., Phoebe 41 ct, Poiyantharozen 28-42 ct„ Marcel Royer 18—35 ct., Elle Pouisen 18—20 ct., Wilh. Kordes 30 ct., Winnett 35 ct., Ophelia 19 ct Diversen per bos: Physalis Francetti 25—39 ct., Clematis Prins Hendrik 180—290 ct., Chrysanten gr. bloemig 140—200 ct„ ld. tros 18 ct„ Vuurpijlen 14 ct. ROTTERDAM, 10 Oct Veemarkt. Aan gevoerd: 422 koeien en ossen, 172 vette kalveren, 1486 varkens of overloopers, 1771 schapen of lammeren. Priizen ner i/o KG ,9'. ,9,-p25' 27—30. vette kalveren 32— 37' -', 421/2-471/8, 55-571/2, Schapen 14-19 schapen per stuk f8-10, lammeren per s*uk f.8—10, varkensl2—12V2» 13Vs- Overzicht. De aanvoer van koeien en essen was minder dan vorige week Maan dag. Ue handel was matig en de prijzen bleven ongeveer 0p dezelfde hoogte. Een best koe ging nog tot 1 cent boven no teering. Stieren niet genoteerd. Vette kal veren met veel minder aanvoer dan vorige week Maandag. De Groote Verzoendag is hiervan de reden. De handel was tamelijk en de prijzen door te korten aanvoer een tikje hooger. Een best kalf ging nog tot 2V> cent boven noteering. Schapen en lammeren met tamelijken aanvoer. Ook hier stond de aanvoer in het teeken van den Groote verzoendag. Er was weinig vraag en de prijzen lager dan vorige week Maandag. De aanvoer van varkens was ruimer dan verleden week Maandag. Hoewel de handel traag was, waren de prijzen van zware varkens goed te handhaven. Er werd hoofd zakelijk door de Varkenscentrale gekocht HnHWa! T""g ko°P|ust voor het binnen: land. Zouters werden niet aangevoerd. i,XErSLANiD' midde|Pri)S v- d Westland- fs r veiIl"§en op 8 October. Druiven ner i ?"TPer V dubbj!e boonen f. 1—1.15 iie.rk,sb Tomaten A fI 65. B f.1, C f.0.75 1.40, CC 2550 ct. per bak. 8—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3