738te Jaargang ZATERDAG 8 OCTOBER 1932 No. 22255 0FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. VISSCHERIJBERSCHTEN LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct3. oer regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van a. G. J. Verberg om vergunning tot het oprichten van een zuivelinrichting in het perceel Levendaal Nis 81-83-85, hoek Geerestraat, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie E. No. 1608; b. L. J. van Velzen om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Oude Varkenmarkt No- 4, kada straal bekend Gemeente Leiden, Sectie F. No. 750. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 22en Oct. 1932 der voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zijdie niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeenebe- suur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 October 1932. 7866 LEIDSCHE CHR. JEUGDCENTRALE. Nieuwe aansluitingen, flink werk. In een zeer druk bezochte vergadering van den raad van afgevaardigden van de Leidsche Chr. Jeugdcentrale is op geest driftige wijze gesproken over vele en veler lei plannen voor den komenden tijd. Bij 't begin der vergadering had aller eerst een bestuurswijziging plaats, met dit gevolg dat 't adres van het secretariaat der Jeugdcentrale thans is 3 Octoberstraat 45a (de heer J. Blok). Als penningmeesteresse zal fungeeren mej. J. Liese. In een breedvoerige gedachtenwisseling is gesproken over de vraag of de L.CJ.C. niet tot taak heeft mede te werken aan de stadszending. In de Herv. Jongeren-Or ganisatie (H.J.O.) is in den laatsten tijd de gedachte gerijpt, dat de jongeren, ook buiten 't kleine verband van hun jeugd- kring. duidelijk moeten laten uitkomen, dat zij den weg tot en de stem van Christus kennen. De vraag die de H.J.O. in dit ver band tot de Centrale wilde stellen is deze: Kan de Centrale dezen tak van arbeid, die de H.J.O. nu alleen op zich nam, niet over nemen? Zou in de Centrale niet gevormd kunnen worden een sectie voor Evangelisa tie-arbeid? De vergadering sprak zich voor deze gedachte eenstemmig uit en zal voort aan zeker haar medewerking aan stads zending verleenen. Een samenspreking hier over met enkele predikanten van verschil lende schakeering, zal hierover dan ook zeer spoedig op initiatief van de C.J.C. plaats hebben. Verder zal de C.J.C. in de week voor Kerstmis een wijdingsavond organiseeren. Vervolgens werd besloten over te gaan tot instelling van 'n soort ..Arbeidsbureau", beter gezegd een „bureau voqr Protes- tantsch Christelijke actie van jongeren". In Utrecht bestaat iets dergelijks al, n.l. het Hervormde Jeugdgilde, een groep van jongelui, die. de een voor dit werk, de an der voor die zaak voor eventueele gelegen heden hun diensten aanbieden. Als voor beelden werden o.a. genoemd: 't voorlezen bij zieken, practische zendingsarbeid, me dewerking bij kerkelijke samenkomsten, 't rijden van zieken en bejaarden naar kerk diensten of Bijbellezingen enz. De bedoe ling is. dat men zich voor een bepaalde werkzaamheid kan aanmelden op zeker adres en tevens dat stadgenooten daar van die aangeboden diensten gebruik kunnen maken. Vanuit de Chr. Hist. Jongerengroep kwam nog een plan voor het vormen van een L.C. J.C.-orkest en vanuit de H.J.O. een plan voor een thee- en conversatie-avond. De laatst ingeschreven vereenigingen zijn: de C.J.M.V. „Levendaal" de groep Leiden van de Nederl. Meisjesclubs (N.M.C. Driehoekswerk) en de Chr. Knapenvereen. „Immanuel". Een sectie van C.J.M.V.'s zal niet samen gesteld worden, 't werk van het Centraal comité van S.J.M.V.'s voorziet hierin vol doende. Verwacht wordt echter dat de CJ. M.V.'s wel lid worden en blijven van de L.C.J.C. Een afzonderlijk groepsverband blijft achterwege Uit dit alles blijkt dus' wel zeer duide lijk dat de zaak van de L.C.J.C. marcheert en rendeert Er is een levendige aandacht voor dezen arbeid. Den leden van den Raad wordt nog me degedeeld dat de e.v. vergadering niet op 17, maar op 24 October zal zijn. ADRES AAN DEN RAAD. De heer W. K. Bekooy, tuinman te dezer stede, heeft aan den raad der gemeente Lelden onderstaand adres verzonden: Ondergeteekende W. K. Bekooy. wdnen- de Zijlsingel No, 16 te Leiden, neemt de vrijheid het volgende onder uwe aandacht te brengen: In 1922 werd hij door aankoop eigenaar van het perceel Zijlsingel No. 16. aan welk perceel toebehoorde circa 25 M2. grond, liggende naast perceel Zijlsingel No. 10, hem toegang gevende tot de achter zijn huis liggende tuin. en 25 M2. grond liggen de voor zijn perceel Zijlsinge! 16, dit laat ste door een hek van den publieken weg gescheiden, welke grond hem als staan plaats diende voor zijn wagens. Betreffende het stuk grond, liggende naast perceel 10 hebben tusschen het ge meentebestuur en ondergeteekende bespre kingen plaats gehad voor overname door de gemeente, met het oog op de verbree ding van den Zijlsingel. Deze besprekingen hebben tot resultaat gehad dat tusschen hem en 't gemeente bestuur een voorloopige overeenkomst is getroffen en waarbij door dading 16 M2. aan de gemeente in eigendom zal over gaan, waarover in uwe vergadering van Maandag 10 October 1932 door uwen Raad een beslissing zal worden genomen. De voorwaarden waaronder deze strook grond door de gemeente wordt overgeno men en de schadeloosstelling die hem daar voor wordt aangeboden, dragen zijn volle instemming. Evenwel gevoelt hij zich in zijn recht ge krenkt over de wijze waarop de gemeente hem zijn andere stuk grond, liggend voor perceel No. 16, in 1930, niettegenstaande zijn ernstig protest, heeft ontnomen zonder eenige schadeloosstelling. Ter toelichting diene het volgende: In 1930 verkeerde de keuken van het door hem' bewoonde perceel No. 16 in zoo- danigen bouwvalligen staat dat verbouwing noodzakelijk was. Na het indienpu bij Bouw en Woningtoezicht van een teekening en na het aanvragen van een desbetreffende bouwvergunning werd door den betrokken ambtenaar mondeling medegedeeld dat te gen de vergunning geen bezwaren zouden rijzen en dat met de werkzaamheden, in afwachting van de schriftelijke vergunning, al reeds een begin kon worden gemaakt. Eenigen tijd daarna, toen de verbouwing reeds in vollen gang was, werd hij ontbo den bij Bouw- en Woningtoezicht, waar hem werd medegedeeld dat de schriftelijke bouwvergunning eerst dan kon worden verstrekt als hij afstand wilde doen van de 25 M2. grond, die voor zijn perceel lag, zonder eenige schadeloosstelling. Zooals vanzelf spreekt heeft hij tegen deze willekeurige handeling geprotesteerd en aangetoond dat deze wijze van optre den, tegen iemands wettig eigendom, een gemeente als Leiden onwaardig is. Al zijn protesten mochten evenwel niet baten; hij had slechts te kiezen of te deelen. Hij mocht zijn strook grond behouden, maar dan de reeds aangebrachte verbou wingswerkzaamheden staken, en de aan zienlijke kosten daarvan dragen, óf hij mocht de verbouwing doen voltooien, doch dan zijn stuk grond, dat hij wettig gekocht en betaald had. en dat. hij voor zijn bedrijf niet kon missen, geheel kosteloos aan de gemeente afstaan. Erger nog, men liet hem voor de over drachtskosten en royementen bovendien nog betalen. Ondergeteekende heeft toen, waar hij ge heel in de macht van Bouw- en Woning toezicht zat. het hoofd gebogen en zijn grond afgestaan, maar hij heeft dit gedaan in zijn heiligste rechtsgevoel gekrenkt en kan niet nalaten langs dezen weg opnieuw te protesteeren tegen de behandeling hem door de gemeente Leiden aangedaan. Waar thans uwen Raad goedkeuring wordt gevraagd over de overname van zijn strookje grond naast perceel 10. welke over dracht tot zijn volle tevredenheid geschiedt doet hij een beroep op uw rechtvaardig heidsgevoel om het aan hem in 1930 ge pleegde onrecht alsnog ongedaan te maken en hem schadeloos te stellen voor den hem ontnomen grond, die hij voor de uitoefe ning van zijn bedrijf noodig had. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de dames N. Bergmeijer (Den Haag) en A. E. D. Norel (Haarlem) en de heeren P. J. Hoogkamer. (Den Haag) J. van der Wiel (Den Haag). J van Wolte ren (Den Haag) W. de Graaff Den Haag) en J. W. M. Peek. (Scheveningenf Taal kundig candidaats-examen Indologie de heer P. de Vries (Den Haag), candidaats examen geschiedenis mej. M. de Block, (Den Haag),, doctoraal examen rechtsge leerdheid mej. H. W. Mulder (Zutphen). Propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heer H. G. Beusekom (Aarlanderveen). SWEEPSTAKE-GELUKKIGE. Een stadgenoot, zich noemende Wouter heeft in de Iersche Sweepstake het paard .Prince Oxendon" getrokken. Dientengevolee zal hij ook al wint het paard bij den wedren geen prijs, het niet onaardige meevallertje van ruim 1458 pond sterling kunnen opstrijken Met den heer Van Bielder kunnen nog drie Nederlanders, resp. woonachtig te Den Haag Rotterdam en Amsterdam, zulk een succesje boeken. DE BIOSCOPEN. Casino-theater - De „Comedian Harmo nists" hebben zich door hun persoonlijk optreden hier ter stede, door de radio, gramophoon etc. reeds voldoende naam verworven, zoodat het niet noodig is nen nogmaals te introduceeren. De klankfilm bood een prachtige gelegenheid hen tege lijkertijd te zien en te hooren en een be kwaam regisseur als Lupu Piek heeft er dus een voortreffelijk geheel van gemaakt in de film „Gassenhauer". die weliswaar reeds in deze stad vertoond is, doch door de artistieke waarde nog altijd belangrijk blijft. Want Lupu Piek doet ons telkens verbaasd sctaan over zijn fijne regie, zijn ongekende visie op menschen en dingen: hij weet het leven van de vijf straatzan gers voor ons levend te maken, zooals geen ander! Hierin zingen de „Comedian Harmonists" om, één van hun grootste Schlagers, n.l. „Marie, Marie, ich bin verliebt in Sie." Bewonderaars van Maciste kunnen hart weer eens ophalen aan „Maciste als Keizer", terwijl het journaal diverse ac tualiteiten bevat. Luxor-theater. Het pad eener film- figurante gaat eerder over doornen dan over rozen, en omdat ook in de journa listiek de goed-betaalde baantjes niet voor het grijpen liggen, ziet het er met de huwelijksplannen van de blonde Jeanette en haar straatarmen verloofde Stephan. niet bepaald rooskleurig uit. Zóó triest wordt de situatie, dat zij besluiten vrij van elkaar door het leven te gaan ten einde zich een bestaan te verwerven en even onverwacht als ondoordacht neemt Jeannette dan een beslissing, die gansch het filmland in onschuddine brengt. Want spelend voor de film als de ..Gravin de Monte Christo" laat zij de studio in vol maakte verwarring en wanhoop achter en gaat zij in haar mooien film-wagen in pijlsnelle vaart de wijde wereld is. Het avontuur verbijstert haar spoedig, ver bijstert evenzeer de genoeglijke Mimi, die plotseling van vriendin tot kamermeisje gedegradeerd wordt, en brengt de meest dwaze situaties mee, waarin Dolitie-man- nen optreden en beruchte hotel-dieven, die op geraffineerde wiize hun slag probeeren te slaan! Brigitte Helm geeft een goede creatie van de gewaande „gravin", terwijl Lucie English vele uitstekende momenten heeft als het kittige kamermeisje, dat her haaldelijk haar rol vergeet en buitenge woon komisch is in haar wisselende stroo mingen van vreugde en van wanhoop. Hoe prachtig is bijvoorbeeld die scène aan de telefoon als het tweetal door de politie is aangehouden en de opgewonden Mimi haar avonturen vertelt aan den journalist Stephan. die op die wiize een schitterende primeur kriigt en ineens weer in de gunst zijner hoofdredactie komt! Een feestelijke huldiging van de trwee jongedames, die van figuranten tot hoofdpersonen zijn opge klommen, is het vrooliike einde van deze goede amusements-film. In het vóór-progTamma een spannend verhaal „Beau Ideal" uit het Fransche vreemdelingenlegioen en verder o.m. voor de tweede week de rolprent van de 3- October-feesten. Trianon-the." ter. Max Hansen en Martha Eggerth in „De Vrouwendiplo maat": twee klinkende filmnamen in een verhaal, welks roem reeds onmiddellijk na de première als op vleugelen door alle lan den ging! Van welk een heerlijke opge wektheid is deze geestige geschiedenis, waarin de „Iadvkillende" diplomatieke at taché Vorst Windischberg, ondanks alle zorgvuldige controle van den gezant en zijn secretaris op ziin nieuwe standplaats weer tallooze bekoorlijke vrouwenhoofdjes op hol brengt en z.g. „schandalen" verwekt, zonder dat hij er zelf iets aan doen kan, geboren als hij nu eenmaal is met een charmant, innemend uiterlijk, een vlotheid en een dosis temperament, die alle vrou wen zwak maakt! Men kent Max Hansen als een veroveraar zonder weerga, men kent ook de lieflijkheid van Martha Eg gerth, doch men kent wellicht nog niet de humor van een Leo Slezak, een der be roemdste tenoren uit den tijd van het vol maakte „bel canto" der Weensche Staats- opera, die zijn bewonderde Wagnerrollen ditmaal in den steek gelaten heeft, om het filmpubliek van zijn kosteliik droogkomieke talenten te laten genieten! Hii is een van de drie waanzinnig jaloersche gezanten, wier echtgenooten voor den innemenden Max hun hart verliezen. In welk 'n stroom van verwikkelingen raakt deze arme. on schuldige, jonge vorst on de verschillende voor hem gearrangeerde feesten, waar telkenmale de eerste noten van den regi- mentsmarsch klinken, bedoeld als waar schuwing, wanneer er gevaar bestaat, dat een vrouw hem te na komt! Voor welke heete vuren en onmogelijke situaties komt hij te staan, steeds weer achtervolgd door snel kloppende vrouwenharten en woe dende hoogwaardigheidsbekleeders, die er niet in slagen hem ook maar op iets te betrappen en door hun opgewondenheid het lid op den neus kriieen. Het is een snelle opeenvolging van fijngeestige, ont spannende scènes, waarin de spelers zelf, zoowel als de toeschouwers een dol nleizier hebben, totdat de „vrouwenveroveraar tegen wil en dank" met zijn lief caharet- vriendinnetje tenslotte ten einde raad ver bannen wordt naar het eenige land. waar hij geen kwaad meer doen kan: de neger- renubliek! Dat is zeker: wanneer u spontaan wilt lachen, zorgen wil vergeten en humor waardeert' verkwikt u dan bij dezen on- verbeterlijken „Vrouwendinlomaat!" Voor de pauze Hans Albers in „Hans, de sensatiejoumalist!" Een wilde jacht op zoek naar nieuws, een moord voor het Vol kenbondspaleis, een dolle autorit, 'n voor treffelijke blik in den snellen reportage- dienst van dezen tijd, waar iedere minuut beteekenis heeft, flitsende episodes uit het jagende, zij het hier weelderig afge beelde bestaan van den krantenman en den detective: dat alles brengt ons dit verhaal van avontuur, met den overmoedlgen, alle moeilijkheden als spelend overwinnenden, dollen Hans, over allen domineerend als een echte, robuste, energieke Germaan I Een zeer interessant journaal met een uit gebreide 3 October-film vullen het pro gramma aan! City-Theater. De tweede en laatste serie wordt deze week gedraaid van „Tar- zan de Aapmensch". Het theater was ook gisteren weer goed bezet; zeer zeker heb ben de aanwezigen genoten van dezen „Aapmensch" met zijn handige toeren. Een spannende geschiedenis, waarvan tenslotte Tarzan als overwinnaar uit den strijd komt. Voor de pauze wordt ge draaid de Orlon-revue, waarin natuurlijk ook de optocht .Flus en Min" vertoond wordt. Hierna 'n geestig teekenfilmpje en" tenslotte „Zigoto als Dameskapper", een komisch stukje, dat door een leder graag gezien zal worden. Een programma, dat zeker volkomen een bezoek aan het City- Theater waard is! CORPS MOTORDIENST LEIDEN. In de j.l. gehouden bestuursvergadering is het bestuur als volgt samengesteld: H. M. Verhulst, le voorz.. Hoogewoerd 123. tel. 1371; W. Oudshoorn, le secr.. Oude Vest 17. tel. 908. C. Broekhof. Breestraat 81 le penningemeester. allen leden dag. be stuur; verdere leden van het bestuur de heeren J. P. Fontein. J. Kleine v. Latum en Byl (volgens art. 13 2e lid Stat.) Advi seur G Hoppezak, wnd. sectie cdt. Sectie Leiden Vi.K.M. afd. Zuid-Holland. Op de hierboven vermelde vergadering is verder besloten: tot het houden van een bijeenkomst voor leden en genoodigden der verg., in de 2de helft van Nov. 1932 idem voor leden der verg., idem der Sectie en voor genoodigden in de 2e helft van Jan. 1933; voorts tot het houden van een puzzle- oefeningsrit onder leiding van het dag. be stuur met medewerking van den wnd. Sec tie Cdt. en den welbekenden organisator den heer W. Bakker den Deyl, te Wasse naar, en tenslotte tot het op het juiste peil brengen der vereeniging. GROOTE BOUWFONDSAVOND. De bekende chr. jeugdvereeniging „No- mateg" organiseert op Woensdag 19 Octo ber in de Stadsgehoorzaal een grooten Bouwfonds-avond ten bate van een Her vormd Jeugdhuis, Wie van nabij de jeugdvereeniging heeft zien werken, kan begrijpen, dat 'dit een avond zal worden waarop niets onbeproefd zal worden gelaten om het den aanwezigen „eens recht naar den zin te maken" Mu ziek zang en tooneel wisselen elkander af terwijl als sprekers het woord zullen voe ren dr. W. Th, Buissevain en dr. J. Riemens Men voorzie zich spoedig van plaatsen alvorens men de kans beloont geen plaat sen meer te kunnen krijgen. Er bestaat groote belangstelling voor dezen avond! MAATSCHAPPIJ DER NEDERL. LETTERKUNDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde is benoemd tot voorzitter prof. dr. Ph. S. van Ronkel, terwijl tot lid van het bestuur werd benoemd In plaats van dr. J. L. Walch, die had bedankt, de heer A. J. Bothenius Brouwer. Verder heeft de heer Prosper Verheyden uit Antwerpen een voordracht met lichtbeelden gehouden over Beeld en Tekst oo boekbanden in Noord- Nederland voor 1550. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: „De Tramhalte", Geversstraat 55, Oegstgeest, sigarenmaga zijn. Eigenaar mej. F. M. Verhulst, Oegst geest. Gevolmachtigde: M. H. Verhulst, Oegstgeest (Beperkende Bepalingen). Wijzigingen: „De Leidsche Courant", Pa pengracht 32-34. Leiden. De statuten zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam in: N.V. „De Leidsche Courant". A. van der Bijl, Dorpsstraat 215, Bent huizen, broodbakkerij en winkel. Uittre dend eigenaar: A. van der Bijl, Benthuizen, dd. 22 Mei 1932. Wijziging handelsnaam in: G. van der Bijl. Geslaagd voor 't examen van apo thekers-assistent de dames J. I. van Baar- sel (Den Haag) en M. M. van Wlnderen (Voorburg). De heer H. A. Samson onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs hier ter stede Is bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië. De bijeenkomsten der Vrouwenont- wikkelingsclub in het Volkshuls worden geopend met een filmavond van den heer Verkruvsen op Maandag a.s 81/4 uur. (Mej. Kuipers is door ziekte verhinderd). Zie kleine advertentie. BINNENLAND. De zorgelijke toestand van 's Rijks finan cien; een onderhoud met minister De Geer (6de Blad). De regeeringscommissaris over de vetten - regeling en het verstrekken van goedkoope margarine aan groote, behoeftige gezinnen (6de Blad). Geen herziening van de steunregeling voor werkloozcn in de vier grootste ge meenten (Binnenland, 2de Blad). Bespreking contingenteering buitcn- landsche steenkool (Binnenland, 2e Blad) Het Belgische voetbal-elftal samenge steld voor den wedstrijd tegen Nederland. Sport, 5de Blad). BUITENLAND. De pogingen om tot ontwapening te komen (Buitenland, 1ste Blad). Besluiten van de congressen van de En- gelsche conservatieven en van Labour (Buitenland 1ste Blad). Moeilijkheden in Roemenië (Buitenland, lste Blad). Sinds gistermiddag drijft mej. A. M. Laken in perceel Heerenstraat 83 een zaak ln handwerk-artlkelen, ondergoederen enz. Onder leiding van de firma Bik werd een ruime winkel met moderne pui gebouwd, welke een aanwinst is ln deze drukbe volkte wijk. Gisteravond is de 17-Jarige P. K. op de Hoogewoerd met zijn rijwiel geslipt, waardoor 50 eieren op de straat terecht kwamen en braken. De politie heeft alhier zekeren J. S. aangehouden, die door den politierechter te Middelburg was veroordeeld tot f. 25 boete of 25 dagen hechtenisstraf. Gisteravond is op de Turfmarktbrug de wielrijder C. V. tegen een transport wagen, bestuurd door J. J. van W. uit Scheveningen gebotst. De bakfiets kwam omgekeerd op den grond terecht, waar door circa honderd eieren en een aantal flesschen limonade en slaolie verloren gingen. V. kwam zo# ongelukkig op den grond terecht, dat zijn arm uit de kom schoot en hij zich in het Academisch Ziekenhuis moest laten behandelen. GEBOREN: Adriana Jacoba, dr. van P. J. Wasse naar en J. A. van Wijk Theresia Aga tha, dr. van J. A. van Kleef en A. Vonk Martinus, zn .van W. F. Pauw en W. Zuurmond Maria, dr. van B. J. Turk en S. de Roode Lusina, dr. van J. Ver kerk en M. F. Duinkerken Hendrlkus, zn. van H. de Vries en G. J. v. d. Ham Maartje Henny, dr. van H. van der Meij en Chr. M. Hoppenbrouwer. OVERLEDEN: F. Bolt, jm. 72 j. P. Leupe, m. 58 J. - J. van der Wilk, m. 30 j. IJMUIDEN, 8 Oct. VISCHPKIJ AEN. Tarbot per KG. f. 1.10-0.80, Griet per kist van 50 K.G. f. 36—18, Tongen per K.G. f. 0.75—0.21 Zetscho.l per Idst van 50 K.G. f. 28 -26, Kleine Schol f.21-5. Schar f. 16-5, Roggen per 20 siuks f. 23—19, V.ee- ten per stuk f.6, Pieterman en Poontjes l>er kist van 50 K.G. f. 9.50—7, Groote Schelvisch f.28. Middel Schelvisch f. 27 23.50. Kleinmiddel Schelvisch f. 21—14, KI. Schelvisch f. 12.50—4.60, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 54-34.50, Gullen per kist van 50 K.G. f. 184.90, Lengen per stuk f. 2.20-1.25, Heilbot per KG f 1, Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.90 - 0 85 Koolvisch per stuk f.0 80—0.16 Makreel per kist van 50 K.G. f. 7.50-5 30. Aangevoerd 640 manden versche haring. Prijs f. 2.50 per mand. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: H C 231 met f. 4792, IJM. 46 met f.1737, IJM. 161 met f. 2168. 3 loggers: K.W. 154 met f.602, KW 178 met f. 475, K.W. 144 met f.708. K.IJ. 138 met f.509. K W 8 met 515 kantjes, K.W. 29 met 530 kantjes, K.W. 34 met 600 kantjes, K.W. 58 met 494 kantjes pekelharing voor Katwijk

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1