LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 October 1932 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Ground. De bouw van oen R.K. School in den Stommeerpolder werd gespind aan den laagsten inschrijver, den heer Kragtwijk te Bovenkerk. De eerste seringen. Aan de Centrale Veiling werden alweer de eerste serlngentakken aangevoerd en wel van den kweeker P. Ravesteln, aan den Ulterweg. Deze takken brachten 43 ct. per stuk op. De kwaliteit moet reeds bij zonder goed zijn, in aanmerking genomen dat het voor dit gewas nog wat vroeg ls om thans reeds te forceeren. Opbrengst collecten. Gedurende de maand September werd bij de Ncd. Herv. Gemeente alhier in totaal f. 874.01aan verschillende collecten ontvangen. BENTHUIZEN. Jaarvergadering van de Burgerwacht. De leden der burgerwacht hielden bun Jaarvergadering in de openbare school. De eere-voorzitter. burgemeester A. Verheul Az. opende met 'n inleidend woord. Hierna las de secretaris-penningmeester, de heer L. Voorwinden, de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens deed hij rekening en verantwoording waaruit bleek dat de ontvangsten hadden bedragen J. 175.02, de uitgaven f. 134.76, alzoo batig saldo f. 41.16. De heeren W Mulder en •J. v. Leeuwen Mz. welke de rekeningen enz. hadden nagezien, rapporteerden accoord- bcvinding. Het aftredende bestuurslid de heer J. Vermeulen voorzitter werd bij ac clamatie herkozen en nam onder applaus zijn benoeming aan. Nadat door den eere- voorzitter den Hopman M. H. v. d. Vreede en den voorzitter het woord was gevoerd, waarin laatstgenoemde de eere-voorzitter de hoop uitsprak dat het hem gegeven zou worden nog vele iaren eere-voorzitter te zijn, werd de vergadering na bet zingen van fiet Wilhelmus gesloten. HAARLEMMERMEER. Muziek, zang, tooneel en sport. In de te Hoofddorp onder leiding van den heer Goosen gehouden vergadering van de Federatie van Muziek-, Zang-. Too- r.eel- en Sportvereenigingen, werd mede gedeeld dat de muzikale rondgang door het dorp ruim f. 100 had opgebracht. De contributie werd vastgesteld op f.3 per halfjaar voor iedere vereeniging. Het „Witte Kruis". Te Hoofddorp hield de afdeeling Haar lemmermeer van de N.H. Vereeniging „Het Wlte Kruis" een vergadering in de Beurs, onder voorzitterschap van dr. Bult, die allereerst eenlge waardeerende woorden wijdde aan de nagedachtenis van den heer Silver, die gedurende zoovele Jaren het secretariaat der vereeniging had waar genomen en op zoo'n uitnemende wijze de belangen van het Witte Kruis had voor gestaan en behartigd. De voorzitter deelde hierna mede, dat ais bestuurslid benoemd was de heer Janso- nius, secretaris van deze gemeente en de heer C. Koolj zich bereid heeft verklaard als secretaris der afdeeling te fungeeren. Mededeeling werd gedaan van een inge komen schrijven van den Minister van Financiën, dat de subsidie voor dit jaar f.3400 zal bedragen. Ernstig ongeluk. Een zoon van den landbouwer K. aan den Hoofdweg alhier, had het ongeluk met een zijner handen in aanraking te komen met het raderwerk van een stroo- pers, met het gevolg dat twee vingers werden afgesneden. Dr v. H. verleende de eerste hulp. Tot leeraren aan de Chr. Landbouw school te Hoofddorp zijn herbenoemd de heer dr. D. W. Zuijdam te Hoofddorp, S. J Peschar te Haarlem en D. van Neuti- gem te Heemstede. o HILLEGOM. Gemeente-bedrijven. De rekeningen der Gemeentebedrijven over 1931 sluiten met de volgende cijfers: gasbedrijf f. 1.36069 verlies; waterbedrijf f. 4.803.23 winst, waardoor het verlies in voorgaande Jaren ls teruggebracht tot f. 19.049.72. Zweminrichting f. 1926.25 ver lies; badhuis f. 3.044 09 verlies; slachthuis f .2 615.56 winst Zooals reeds is meegedeeld, was het ba tig saldo van den Gewonen Dienst der gemeenterekening f. 57.194.44'/:. De kapi- taaldienst sloot met een nadeellg saldo van f. 276 609 39'/i. welk bedrag gedekt is door de onlangs gesloten leening. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden inge schreven: 5 fabrieksarbeiders; 1 snelpers drukker; 1 drukker. 1 letterzetter; 1 be tonwerker; 3 grondwerkers; 6 metselaars; 1 metselaar-opperman; 13 opperlieden; 17 timmerlieden; 2 mach- houtbewerkers; 2 halfwastimmerlieden; 1 loodgieter-zlnk- werker; 1 schilder; 1 stucadoor; 1 vloer legger; 1 mandenmaker; 1 kistenmaker; 1 verw.-monteur; 2 smeden: 2 wagenma kers; 1 boekbinder; 3 broodbakkers; 4 bloemistarbeiders: 128 landarbeiders; 1 boerenarbeider;; 1 jeugdige landarbeider; 3 tulnarbelders; 2 plantsoenarbeiders; 1 venter. 1 jeugdige melventer; 3 schippers; 1 chauffeur-monteur; 1 expeditrice (graf. vakken); 3 mannel. en 1 vr. kantoorbe dienden; 1 kantoorbediende ben. 18 jaar; 1 handlanger; 1 controleur; 26 losse ar beiders. AUTO-BOTSING. Drie inzittenden gewond. In de Weeresteinslraat bij Patrimonium ligt een gedeelte trambaan, dat onbe-traat is en waar keer op keer auto's en motor rijwielen verongelukken. Het laatst voor gekomen ongeval veroorzaakte ernstige be schadiging aan twee auto's die tegen el kaar botsten. Een van de twee kwam aan de andere zijde van den weg terecht. De wagens moesten weggesleept worden en zijn door de politie in beslag genomen voor onderzoek. Aan de deugdelijkheid der remmen werd getwijfeld. Drie den inzittenden waren verwond, zij zijn door een geneesheer en leden van E.H.B.O. verbonden: hun toestand was van dien aard, dat zij niet naar een Ziekenhuis gebracht behoefden te worden. Het is te hopen dat door de nieuw te leggen trambaan de toestand op deze gevaarlijke plaats afdoende verbeterd wordt.' Behalve de Leidscliestraat is nu IVeerestein opgebroken. Sinds gisteren is het doorgaande verkeer op Weerestein in de richting Hlllegom (dorp) stop gezet en omgelegd over Pastoorslaan, Loosterweg II en Stationsweg Een heele omweg! Het verkeer in de rich ting Bennebroek is thans nog vrij. Geheele afsluiting, dus in beide richtingen, en om legging over de genoemde wegen staat te wachten. Het is noodig om de werken aan den weg voor het leggen van een dubbelspoor der tram. Als de ellende op dezen weg zoo wordt als in de Leidsche straat, die nu nog niet klaar is, hebben de Weeresteiners nog heel wat te goed. Ledenvergadering van 't Nut. Dcor het departement van 't Nut is een ledenvergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer C. J. Schouten omdat de heer W. van Lingen verhinderd was. Verschillende verslagen en rekeningen zijn uitgebracht en goedgekeurd. Daaruit valt aan te teekencn, dat het aantal leden gelijk is gebleven ,ook het aantal lezers van ae bibliotheek; hun bijdragen zijn echter gedaald tot f. 36. Er was op de rekeningen een overschot van f. 317.29, een verlies van f. 109.10 en een overschot van ongeveer f.216. De vereenigingsrekening sloot met een klein batig saldo. De boekhouding zal vereenvoudigd worden. Het verslag van de Nutsspaarbank luidde gunstig, de stijgende lijn van inlagen, spaarders, reserves zet zich voort. Tot den penningmeester dezer instelling, den heer W. D. Oodolf zijn in het bijzonder woorden van waardeering voor zijn omvangrijk werk gesproken. De periodieke aftredende bestuursleden, commissarissen der Nutsspaarbank en leden der verificatie-commissie werden allen herkozen, terwijl benoemd is tot lid der bibliotheek-commissie mevrouw Velt- huys-Wilbrink. KATWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. Alhier vond een aanbesteding plaats voor het bouwen van een woon- en win kelhuis te Slootdorp in den Wieringer- meerpolder voor onzen plaatsgenoot den heer Jer. Varkevlsser. Laagste inschrij ver was de heer H. Elsgeest van hier voor f. 6325. De gunning is aangehouden. Bij de overeenkomst die tusschen de Regeering en de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij geslo ten ls inzake regeeringsteun aan de ha ringvisscherij in den vorm van credieten, waar prijsregelend bij den afslag der ha ring zal opgetreden worden, zijn hier ter plaatse tot haringcontroleurs aangesteld de heeren Willem Pronk en G. den Hol lander. De extra-collecte voor de Oude Kerk heeft opgebracht de som van f. 264.38. o LISSE. HET JUBILEUM DER GASFABRIEK. Het 25-jarig bestaan feestelijk herdacht. Maandagavond werd in het kantoorge bouw der Gasfabriek op bescheiden wijze het 25-Jarig bestaan herdacht. Het kantoorgebouw en het terrein wa ren door het personeel der Gasfabriek op schitterende wijze versierd! Te halfacht arriveerden de vele genoo- digden, w.o. wij opmerkten alle leden van den Gemeenteraad, de leden der Gascom- missie, de oud-leden der Gascommissie, directeur, kantoorpersoneel en fabrieks- personeel van het bedrijf. De voorzitter van de Gascommissie, burgemeester v. Wijnbergen, sprak bij deze feestelijkheid een openingsrede uit. Hij onthield zich van een historie-be schrijving, aangezien dit elders op zoo uitnemende wijze is geschied. Spr. wees in het kort op het groote nut en genot dat de Gasfabriek ons allen en vooral de huisvrouwen bewijst. Spreker respecteerde het initiatief van de stichters van dit bedrijf, dat in dezen kwarteeuw zoo uitnemend goede resultaten heeft op geleverd. Hij wilde in zijn dankbaar herdenken van den arbeid van hen die in eeniger. tak van het bedrijf zijn werkzaam ge weest, zich van hel noemen van namen onthouden Een uilzondering maakte hij echter ten opzichte van een drietal perso nen. Alleree.st noemde spreser de heer J. Pijnacker, die vanaf de st'chlmg in het bedrijf, dus nu 25 J iren onafgebroken lid is geweest van de Gascommissie. Daarna noemde hij wethouder G. Tromp die 12 jaren lang als voorzitter van de Gascommissie tot den bloei van het be drijf heeft mogen medewerker met zijn kundig cn zakelijk inzicht Voor zijn ar beid wordt hem in deze oogenbllkken hulde gebracht! (Applaus1. Ten slotte releveerde sur. de arbeid van den heer D H. Tolle. als directeur van het bedrijf. Zijn bekwame hand waar borgt ons. dat de teugels van het bewir.rl bij hem veiüg zijn. Spr eindigde met een warm en waar- deerend woord voor den arbeid van kan toor- en fabriekspersoneel en wees op den zegen die er rust op een arbeid als door hen verricht. Namens het Gemeentebstuur bood de Burgemeester den Directeur den heer Tolle de lijvige „Technische Vraagbaak" aan, hetgeen dankbaar door dezen werd aanvaard. Het kantoor- en het fabriekspersoneel werd tevens een feestgave uitgereikt. Weth. Tromp wees op de groote voor rechten die het bedrijf heeft door den heer Tolle als directeur te mogen bezit ten De leiding van de heer Tolle heeft er toe geleld, dat het bedrijf zich heeft kun nen opvoeren tot een zeer goede fabriek die aan alle kanten bezien mag worden. Wij zijn er van overtuigd, dat het bedrijf in goede banen geleid wordt! Hierna voerde wethouder Warmerdam het woord, welke eveneens op duidelijke wijze den arbeid van den directeur en •zijn staf roemde. De heer D H Tolle, directeur, dankte voor de welwillende woorden die door verschillende personen zijn uitgesproken. Het is echter, aldus de directeur, niet meer dan onzen plicht om onze beste krachten te besteden; wie dat niet doet is hier niet op zijn plaats. Spr. wees op de vaak min der aangename verhouding die gevonden wordt tusschen Gasbedrijven en Electricl- teitsbedrijven, doch constateerde dankbaar dat hier ter plaatse van dergelijke oneer lijke concurrentie niets gezien wordt. Hij eindigde met den wensch dat hij met het geheele personeel het bedrijf tot steeds grooter bloei moge brengen! Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den boekhouder-adm. de heer van Berkel namens het personeel. De heer J. Balkenende, oud-lid der Gas commissie. sprak zijn gelukwenschen uit voor directeur en bedrijf. De heer C. Schrama deed dit als gas- verbruiker in den volsten zin des woords. De heer Th. v. d. Berg sprak namens het fabriekspersoneel en dankte tevens voor de feestgave. De beide muziekcorpsen brachten een serenade ter eere van het bedrijf. De heer van der Voort, voorzitter van „Adolph Kolping", feliciteerde met dit heugelijk feit, welke gevolgd werd door den heer A. H. Schrama namens „Trou moet blijeken", welke niet alleen op het 25-jarig bestaan wees, maar ging nog 10 jaar terug en deed interessante mede- deelingen uit de „Petroleum-periode". Hij eindigde ook met zijn goede wenschen. De burgemeester dankte de beide spre kers voor hun vriendelijke woorden. Nadat naar de vroolijke tonen der muziek was geluisterd en de genoodigden weer plaats genomen hadden, voerde de heer J. P Segers het woord. Spr. grijpt niet tot 10 jaar vóór de stichting der fa briek terug, doch doet dit met niet min der dan 70 jaren! Uit de Raadsnotulen vanaf 1867 deed spr. frapante mededee- dingen, tot hilariteit der aanwezigen' Namens de Gascommissie sprak het oudste aanwezige lid de heer A. H. Schrama. welke de aangename verhou ding schetste van de leden der Gascom missie in hare vergaderingen onder lei ding van den heer Tromp en thans onder leiding van burgemeester v. Wijnbergen. Spr. hoopte op een blijvende aangename samenwerking in de toekomst. De heer A. Bon las een door hem spe ciaal voor dit feit gemaakt gedicht voor, waarvoor hij een warm applaus ontving. Nadat dc heer Suijkertand het woord gevoerd heeft, sloot de voorzitter met een enkel woord dit feestelijk gedenkuur. De levering van Gas aan de Haarlemmermeer. Inzake de levering van gas aan de ge meente Haarlemmermeer ten behoeve van ae bewoners aan den Lisserdijk en omge ving hebben de onderhandelingen geleld tot de opstelling van_een concept-over eenkomst, waarbij onze gemeente zich zal verbinden tot rechtstreeksche levering aan de ingezetenen van Haarlemmermeer, evenwel onder zekere garantie van de Haarlemmermeer voor een rendabele ex ploitatie. De beslissing is nog niet gevallen. Zal het feit een eerste mijlpaal worden in de tweede kwarteeuw van het gasbedrijf? De R.K. Tooneelver. „Nut en Genoe gen" herdenkt dezen winter haar 25-jarig bestaan. NCORDWITKERHOUT Propaganda-avond van de K. J. M. V. Gisteravond had in café „De Zwaan" een groote propaganda-feestavond plaats van de afd. Noordwijkerhout van de Kath. Jonge Middenstandsvereeniging (K.J.M.V.). De zaal was met groen en bloemen versierd, terwijl het Bondsvaandel op het podium prijkte. De Bondsmoderator, rector J. B M. Timp, was persoonlijk aanwezig en trad als spreker op voor een zeer talrijk gehoor. Tevens werd de Bondsfilm „De K.J M.V.-Wapenschouw" vertoond. Verder werd liet aanstaande winter-pro- gramma vastgesteld, dat tot doel heeft de R.K. jonge mannen van Noordwijker hout bij te brengen: Godsdienstzin en godsdienstkennis, benevens maatschappe lijke en cultureele ontwikkeling. Ook dc politie-agent M. A. v. d. Berg uit de Zilk behaalde te 's Hertogenbosch, het politie-diploma van den Ncd. R.K. Politie-bond „St. Michael". RITNSBURG. De Bloemenhandel. De koudegrond bloemen hebben den laatsten tijd veel geleden en vooral van de Dahlia's kan moeilijk van 1ste kwali teit meer gesproken worden. Ook de Asters zijn alles behalve best. Voor de kasbloe men wordt een zeer goeden prijs betaald. We noteeren als volgt: Zinnia f. 1.402.10; Anjers f. 0.70—1.40; Asters 1ste soort in diverse kleuren f. 0.20 0.44; Tros-Chrysanthen f. 0.10—0.22; Rayonnanthen f. 0.070.10; Herfstaster» f. 4006.50; Dwergasters f. 2.102.60; Gladiolen f. 0.30—1.10: Dahlia's f. 0.25— 0.70; Statice 1 3.00—5 70' Trltoma f. 2.70 —3.80; Helianthus f. 0.30—0.70; Pompon- Dahlia's f. 0.20—0.35; Rozen per bos van 20 stuks f 025—0.60. SASSENHEIM Geslaagde speldjesverkoop. De gehouden speldjesverkoop gehouden cp den Dierendag door de afd. Sassenheim van Dierenbescherming heeft f. 78.76'/2 op gebracht. Dit bedrag is aanzienlijk meer dan het vorig taar, hetgeen voorzeker te danken is, aan den ijver der dames-ver koopsters, die ondanks het ongunstige weder, trouw op haar post waren! Een woord van dank past hiervoor zeker! Aan het postkantoor werd in de afge- loopen maand f. 9.557.26 op de Rijkspost spaarbank ingelegd en f. 5.84.78 terugbe taald Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 3503. VALKENBURG. De collecten ln de maand September hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de diaconie f. 38.79: voor de kerk f 75.40; de inhoud der bussen bedroeg f 15.54. De maandelijksche collecte bedroeg f26 60. o VOORSCHOTEN. De motorrijder J. P. M., uit Woerden is met zijn motorrijwiel geslipt nabij het Raadhuis. Bewusteloos werd de heer M. opgenomen en bi] de familie K. op den Leidscheweg binnengebracht, terwijl hij bovendien nog een verwonding bij één der oogen had be komen en schaafwonden aan de handen. Een lid der E.H.B.O. brigade heeft den patiënt verbonden en verdere hulp ver leend, waarna hij per eigen gelegenheid zijn reis heeft vervolgd. Het bouwen van een woonhuis ten be hoeve van den heer W. A. Caron, notaris alhier, waarvoor de heer W. Verschoor, architect te Rijswijk een aanbesteding heeft gehouden is gegund aan den laagsten in schrijver, de firma Gesman en Zoetemeyer, aannemers te Alphen a. d. Rijn. Morgen wordt alhier de wintercollecte gehouden van liet Leger des Heils, stichter William Booth. o WASSENAAR. Ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde. In liet Dorpshuis lueld de afd. Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde een ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer Polderman werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten waarbij hij zijn groote voldoening uitsprak dat ondanks het slechte weer zoovelen aanwezig waren en voor de uit geschreven prijsvraag voor vruchten on danks het slechte vruchtenjaar nog een tweetal mooie inzendingen waren tentoon gesteld. Zou aanvankelijk Ir Wirts een lezing houden over centrale verwarming, deze lezing kon niet plaats vinden doordat de lieer Wirts door omstandigheden daartoe verhinderd was. Deze lezing zal nu ge houden worden op de ledenvergadering in December. Gelukkig was de lieer de Gans bereid inplaats van genoemde lezing een causerie te houden over het snijden en het goed- houden van bloemen welke causerie door hem met practische voorbeelden met een voudig materiaal werd verduidelijkt. Voorts wenschte de voorzitter den heer de Gans namens alle leden geluk met de behaalde successen op de gehouden groote Dahlia-keuring in het Krelagehuis te Haar lem behaald, welke felicitatie door de aanwezigen met applaus werd onderstreept. Nadat door den secretaris, den heer van der Schans de notulen waren voorgelezen die onder dankzegging werden yastgesteld. kwamen eenige ingekomen stukken ter tafel, o.a. een beschrijvingsbrief voor de op 27 October te Harderwijk te houden 27e al- gemeene vergadering en een programma van voorwaarden ter inschrijv.ng voor deel name voor de op 3 tot en met 7 November in Pulcliri Studio te Den Haag te houden Orchideëen tentoonstelling. Hierop werd door den secretaris mede gedeeld dat voor de uitgeschreven 2-jarige cursus zich 13 en voor de speciale cursus 12 leerlingen hebben aangemeld. De Rijks- tuinbouwconsulent heeft zijn goedkeuring aan deze cursussen gehecht, zoodat zoodra door het Rijk de begrooting zal zijn goed gekeurd, ae lessen zullen kunnen aan vangen. De cursus in perspectiefteekenen zal eveneens voortgang vinden. Hier voor zijn 17 leerlingen, doch deze betalen zelf al de leergelden en leermiddelen. Voor alle drie cursussen is namens de beide tuinbouw- vereenigingen bij het gemeentebestuur ge vraagd op evenals vorige jaren de be schikking te verkrijgen van eenige school- lokaliteiten. Hierop worden door den voorzitter tot juryleden benoemd de heeren A. H. Aartse, J. Albers en D. van Bameveld. Na de pauze bracht deze jury bij monde van den heer Aartse verslag uit. Voor de prijsvraag 20 soorten vruchten, van ieder 3 stuks, werden aan de beide inzenders n.l. de heeren J. Lourens en J. Anderson ieder een lsten prijs toegekend, terwijl voor liet puntenstelsel de heeren Abma en Schipper een serie punten werd toe gekend varieerende van 7 tot 10. Hierop werd het woord gegeven aan den heer de Gans. Deze ving aan met erop te wijzen dat er nog veel gezondigd wordt bij het snijden van bloemen. Dit moet gedaan of 's ochtends vroeg of des avonds. De bloemen moeten rijp zijn en na het snijden een korten tijd van b.v. een uur in liet water worden gezet op een koele en donkere plaats. Hierna eerst kan men de bloemen met succes verwerken of vervoeren, hierdoor voorkomt men teleurstelling en het slaphangen wanneer de bloemen in de droege kamertemperatuur komen. Voorts zeide spr„ dat om een bloemstuk te kunnen maken het niet noodig is om ruim in liet materiaal te zitten. Met een voudige middelen wil hij hier daadwerkelijk laten zien wat er met de allereenvoudigste middelen die in ieders bereik liggen alzoo te bereiken valt. Daarom heeft hij uit sluitend bloemen medegebracht alle momen teel nog buiten bloeiende, n.l. dahlia's, zomerchrysanthenums enz. Hierop liet hij in weinig tijd zien hoe hij van een bloempot, een prachtige bloemenmand fabriceert, die aHer bewon dering opwekt, voorts van een sigarenkistje een bloemstuk, een bord omtovert in een fruitschaal,'een inmaakbus tot een prachtig bloemwerk, een plankje met busje tot een bloemstuk en tenslotte 'n teenendeksel met ben rijshouten poot eronder tot een fruit en bloemenmand met als groen de basch- varen en als decoratie de bessen van de kattendoorns, essenproppen en dergelijk, benevens wat groen of een oude lap. Na beëindiging werd den heer de Gans door den voorzitter hartelijk dank ge bracht voor hetgeen hij in een korte spanne tijds had laten zien en hooren waarmede de geheele vergadering instemde. Tenslotte werd deze leerzame en geani meerde vergadering door den voorzitter besloten. HEDEN: Vrijz. Ev. Gem.: Bunyan-bijeenkomst. Leimuiden Hotel Sneeboer, Accor- deon-vereeniging „Aalsmeer". Donderdag. De Burcht; Propaganda-vergadering Alg. Ned. Fascisten-Bond. 8 uur nam. Nutsgebouw: Huisvrouwenver. Lezing van mevr. BoldinghGoemans. 8 uur nam. Prediker: Kerkherstel. Sprekers prof. Brouwer en dr Riemens. 8 uur nam. Lisse: Groote kortebaan draverij, nam. 12Vi uur. JIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 uur n.m „De man, die het laatste lacht." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr.. 8 uur njóïl „Tarzan". Zaterdag nm. 2 uur Zondag njn. 2 uur en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur n.m.: „Hans, de Overwinnaar." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trtanon-Theater Breestraat. 8 uur n.m.: „Eine nacht im Paradis." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nm. Inen ting tegen diphterle 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 4 October tot en met Zondag 9 October a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. WARMOND. GEMEENTERAAD. De ambtswoning van den Burgemeester. Onder groote belangstelling op de pu blieke tribune, hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering onder voorzitterschap van den heer Alb. Ouds hoorn, wethouder en loco-burgemeester. Aanwezig waren alle leden. Nadat de ver gadering op de gebruikelijke wijze was ge opend. deelde de voorzitter mede, dat hij het presidium op zich had genomen om dat de vergadering was belegd in verband met een eventueel te bouwen ambtswo ning voor den Burgemeester, die daarom deze vergadering liever niet leidde. Alvo rens tot behandeling van de agenda over te gaan, deelde de voorzitter mede, dat de notulen der vorige vergadering in een volgende vergadering zullen worden voor gelezen. Tevens had de heer Breedijk een woord van gelukwensch van den voorzit ter in ontvangst te nemen, met zijn al geheel herstel. Deze zegde dank voor het door hem gesprokene. Vervolgens werd het verslag van de commissie benoemd ter bestudeering van de noodzakelijkheid over te gaan tot den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester behandeld. Dit gewaagde van de moeilijkheid om binnen de ge meente een geschikte woning te vinden, te meer waar als huur slechts 15°/o van de aanvangswedde zijnde f. 2700 dus f. 405 in rekening kan worden gebracht. De commissie, bestaande uit de wethouders Oudshoorn en Zwetsloot, benevens het Raadslid Heitlager, ondervond de moei lijkheid voor dit bedrag een woning te vinden zoozeer, dat het plan rijpte een woning te bouwen en aldus te voorkomen dat de burgemeester t. z. t. vergunning tot uitwoning zou vragen, hetgeen niet in het belang der gemeente kan worden ge acht. Na onderhandeling bleek de heer Dungelmans te Beekbergen bereid tegen den prijs van f. 4.50 per M2. 1200 M2. grond gelegen aan den Heerenweg aan de gemeente te verkoopen, mits voor 15 Oct. a.s. Desgevraagd deelde het college van Gedeputeerde Staten mede officieus geen bezwaar te hebben tegen den bouw, mits de kosten werden bestreden uit een geld- leening, rente en aflossing hiervan te voldoen uit de gewone middelen. De bank van Nederlandsche Gemeenten bleek be reid het geraamde bedrag ad f. 20.000 te gen een koers van 5</t°l« en af te lossen in 40 jaren, te verstrekken. De heer Wou ters te Wassenaar maakte belangeloos een teekening en bestek, op voorwaarde, dat hem bij bouw het toezicht zal worden op gedragen. De Commissie had den Raad gaarne eenlgen bedenktijd gegeven, doch dit bleek onmogelijk. De kosten van den bouw zullen bedragen: Aankoop grond f. 6000. aanneemsom en centrale verwar ming f. 12.250. Toezicht architect f. 1475, tuinafrastering f. 280 Uitgevoerd door Warmondsche werkloozen geeft de bouw de gemeente een besparing op de steun- uitkeeringen. De burgemeester bleek be reid f. 700 huur te betalen, zoodat de ge meente jaarlijks f.700 zal moeten bijpas sen. Nadat de commissie had medegedeeld dat er naar gestreefd zal worden onder het geraamde bedrag te blijven en dank had gebracht aan den burgemeester voor de vrijwillige huurverhooging, werd met algemeene stemmen besloten over te gaan tot den bouw en het aangaan van de be doelde leening. Na de rondvraag volgde sluiting der vergadering. ZEVENHOVEN. Door de gemeente is f.50 bijgedragen aan het Nationaal Crisis-comité inzake extra-hulp voor werkloozen. Bij een tweetal veehouders L. J. de G. en J. van W. is varkensvlekziekte voorge komen met doodelijken afloop. De cadavers zijn onder politietoezicht begraven. 2—

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6