Lesg-Verkoop j. BAALBERGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 4 Ociobcr 1932 RADIO-PROGRAWiMA. zwaarmesters. Nu hebben echter de orga nisaties het in handen weten te krijgen en is van ieder van hen iemand benoemd en menseden, waarop de zwaarmesters niet behoeven te rekenen. In plaats van met ons, staat de organi satie telkens tegenover ons, Daarommoet satie telkens tegenover ons. Daarom moet volgens spr. een nieuwe eigen vereeniging worden gesticht, hoewel hij onmiddellijk toegeeft dat het werk voor een gewonen boer te zwaar is, terwijl bovendien het organisatiebesef van de boeren te zwak is. De vergadering moet wel weten wat zij doet, want spr. weet uit ervaring dat het niet meevalt. Uit de vergadering kwamen nu verschil lende sprekers naar voren, meerendeels uit de omgeving, een enkele uit Bodegra ven zelf, die zich ontpoppen als vurige voorstanders van de organisatie. Legio zijn de klachten over de handelwijze van de varkenscentrale, de ontzaglijke wille keur, die daar heerscht, de treurige wijze waarop men wordt behandeld. Allesbe halve vleiend werd er gesproken over den leider der Centrale den heer Zwanenburg en zijn assistenten. Allesbehalve vleiend ook over de boerenvoormannen, de leiders inzonderi»eid van de Holl. Mij. van Land bouw, ook van de R.K. en Chr. Bonden. Gehekeld werd de ambtenarij, waarvan staaltjes en cijfers worden gegeven. Uit roepen als: „Wij zijn aan de Joden over geleverd", „De boeren worden uitgeplun derd", „De bodemlooze put in Den Haag", enz. wérden gaarne gebruikt. Uit alles bleek de groote verbittering, die er bij alle boeren heerscht tegen de Varkenscentrale en vooral tegen de beperking van hun vrij heid. die zij bovendien nog duur moeten betalen. Allesbehalve, malsch was ook de opinie over de boeren, die lid zijn geworden van de verschillende uitvoerende commissies en die de varkens merken. Deze verdienen geld dat zij van een anderen boer, die het ook arm heeft, afnemen. Zij moesten wei geren. De voorzitter zette de zaken recht vertelde dat geen dezer menschen nog een cent vergoeding heeft ontvangen enz. Met de sprekers wraakte hij echter het optre den der plaatselijke centrale, die ermee accoord ging op de vorige vergadering, dat er met het merken nog even zou worden gewacht, totdat de commissie zou hebben geconfereerd, terwijl den volgenden mor gen de heer Boer, n.b. hoofdbestuurslid van de H. M. v. L. het consigne gaf van doorgaan. Had hij dat den vorigen avond in de vergadering gezegd, dan zou men hem de deur hebben uitgewerkt. Wanneer na eenigen tijd bleek dat de aanwezigen instemmen met de plannen tot oprichting van een vereeniging en nog gewaarschuwd is geen aparte vereeniging te stichten voor varkens, kippen, kaas en melk, maar één groote boerenvakorgani satie. door de boeren zelf geleid, werd be sloten tot oprichting over te gaan. Staande de vergadering traden een belangrijk aan tal aanwezigen als lid toe. RITNSATERWOUDE. Raadsagenda. Morgenavond half acht komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen ter -bespreking van onderstaande punten: 1. Vaststelling notulen. 2. Behandeling ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een steunregeling voor werklooze arbeiders in de gemeenté. 4. Voorstel B. en W. inzake het adres van de afd. Rijnzaterwoude v. d. Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. 5. Benoeming van een lid dei' Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in de vacuture van den heer J. Rosenboom. 6. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1933. 7. Voorstel van den heer C. van Tol tot herziening van het reglement van orde. Arbeidsbemiddeling. Bij het agentschap der Arbeidsbemid deling stonden als werkzoekende inge schreven 3 landarbeiders. TER-AAR. Correspondeerende schoolkinderen. Reeds geruimen tijd is door de leer lingen van de hoogste klassen der Ned. Herv. School alhier gecorrespondeerd met collega's van denzelfden leeftijd van 'de Ned. Herv. School te Ter-Aar. De hoofden dezer beide scholen hadden het aardige idee om de kinderen nu ook eens persoon lijk met elkaar kennis te laten maken, als gevolg waarvan dezer dagen eenige tien tallen scholieren uit Ter-Aa bij hun Ter- Aarsche kennisjes op visite kwamen, On- noodig te zeggen dat van beide zijden een gezelligen dag werd genoten! De Jaarlijksche Geitenkeuring. dagen vond aan het Papenveer de traditioneele jaarlijksche geitenkeuring plaats onder auspiciën van de R.-K. Geitenfokvereeniging. Van heinde en ver kwamen de sikken met hun geleiders aan gewandeld of werden per roeiboot aange voerd. De keuring werd verricht door den Rijksveeteeltconsulent S. de Jong van den Haag en de heeren P. Clement en J. van Noort van Lisse. De jury kende de volgende prijzen toe: le prijs aan Betje, eig. C. Uittewaal; 2e pr. aan Neeltje, eig. Joh. Hoogervorst. Meerderjarige witte geiten zonder ho rens: le pr. J. v. d. Hoorn Sz„ 2e pr. M. Holscher; 3e pr. D. v. d. Hoorn; 4e pr. W. Hoogervorst Azn. Gehoornde en bonte geiten: le pr. C. Egberts: 2e pr. Jac. Valentijn. Medaillegeiten: le pr. Joh. v. d. Boo gaard; 2e pr. C. V. d. Meer. Lammeren: le en 2e pr. C. Bezuijen; 3e pr. L. Hoogervorst Phz. Er waren in totaal 43 geiten ter keu ring aangevoerd. De collecte gehouden ten bate van het Roode Kruis alhier bracht f. 53.27 op. AALSMEER. INBRAAK IN HET STATION. Brandkast geforceerd - f. 2000 vermist. In den afgeloopen nacht heeft hier weer een inbrak plaats gehad en wel in het station. De brandkast is van den muur losgehakt en aan het eind van het perron gebracht, alwaar men met een breekijzer en een voorhamer de achterzijde heeft los geslagen. Ongeveer f. 2000 worden ver mist. Van de daders geen spoor; de politie stelt een onderzoek in. HAARLEMMERMEER. Zilveren jubileum. De heer H. Jestma, inspecteur van po litie te Hoofddorp, heeft Zaterdag onder groote belangstelling zijn zilveren jubi leum als zoodanig gevierd. Onder de tal rijken die den jubilaris kwamen compli menteeren was o.a. het dagelijksch be stuur der gemeente benevens vele col lega's uit omliggende gemeenten. HILLEGOM. WADDINXVEEN. Burgerlijk Armbestuur. De heer A. de Vos Jzn. nam de benoe ming tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur aan. Afdeeling „Kleine Kweekers" opgericht. Gisteravond is in café „Zomeriust" alhier een vergadering gehouden, waartoe uit- genoodigd waren de kleine kweekers in deze gemeente. De opkomst was groot. Hij vertelde een en ander over den toe stand in het bedrijf en gaf daarna het woord aan den heer P. v. d. Nouland uit Voorhout, die vertelde hoe Noordwijker- hout is voorgegaan in de actie voor kleine kweekers om te voorkomen dat deze in het niet zullen zinken. Deze actie is be nadeeld door de vak-organisaties, in het bijzonder „Bloembollencultuur", waarvan de voorzitter heel duidelijk heeft gezegd, dat de kleine kweekers niets van haar hebben te wachten. Het H.B.G. heeft evenmin iets gedaan. De toestand werd bedroevend, aan de verplichtingen kan niet meer voldaan wor den. Als de kleine kweekers zich vereeni gen in den Zuid-Hollandschen Klein-kwee- kersbond kan er wat gedaan worden voor hen, die in nood verkeeren. Na een con ferentie met B. en W. van Voorhout is een plan ontworpen, wat de bond wil voor leggen aan de gemeentebesturen in de streek en aan de Regeering. In dit kader passen niet de groote kweekers. De spr. zette hierop dit plan dat wij reeds vermeldden uiteen. Voorkomen moet worden, dat de kleine man onder gaat en de groote bedrijven de kleine tegenwerken. Eenig succes is reeds behaald. De burge meesters van vijf gemeenten hebben ver gaderd. Het plan Tromp (Lisse) is daar gevallen om het inleveringsstelsel. Aflleen groep 1 van den klein-kweekesrbond is door de 5 burgemeesters overgenomen, en daarvoor gaan zij naar den Haag. Spr. spoorde aan niet te bukken en te volharden. Van de gelegenheid om van gedachten te wisselen, werd gebruik gemaakt door dèri hèer P. Goemans Antz., die opkwam voor het H.B.G. en de kweekers verweet, dat zij niet op vergaderingen komen. De heer van Kampen zei, dat de con tributies en de 2 cent per roe niet te betalen zijn. De voorzitter en de spreker antwoordden. Besloten werd tot de oprichting van een afdeeling, aanvankelijk met 30 leden. Benoemd zijn daarna de heer E. Cardol tot voorzitter en de heeren J. v. d. Beek, A. B. Leenslag, G. Smit en P. Koop, tot bestuursleden. Nieuwe leden kunnen zich bij de bestuursleden opgeven. Na dank aan den spr. en het voor- ioopige comité volgde een korte rondvraag en de meedeeling, dat mr. de Millv, Oegst- I geesterlaan 24. geiden, bereid is, aan leden gratis adviés te geven. I Onze Verbouwings Leeg-Verkoop duurt nog voort NEEMT DEZE GELEGENHEID WAAR er is stellig ook nog wel iets voor U bij VOORSTRAAT 43 KATWIJK - AAN-ZEE 7474 KATWIJK. Bezuiniging! Een der postverzendingen, die van 11 uur v.m. is vervallen, zoodat er thans 3 maal per dag buslichting is. De Raadsvacature. In de vacature van wijlen den heer G. van Duyn in den Gemeenteraad is door het bedanken van den heer D. Schoonen- berg benoembaar gesteld dè heer A. Par- levliet. Mocht deze zijn benoeming niet aannemen dan is zijn opvolger op de C. H. lijst de heer B. v. d. Ben.t Schietwedstrijd Burgerwacht. Zaterdag had in de Geversstraat een banen alhier de jaarlijksche wedstrijd der plaatselijke Burgerwacht een aanvang. Geschóten werd op schijf Burgerwacnt telling 110, afstand 100 Meter. Iedere deelnemer schoot 3 series elk van 5 scho ten, achtereenvolgens knielend, liggend en staand. Vooral de staande serie eischte veel van de schietvaardigheid der deel nemers. Omstreeks half 2 nam de wed strijd, dank zij de goede zorgen van den sergeant-kampwachter, den heer Schou ten, een aanvang. De uitkomsten waren als volgt: In klasse A: 1. Chr. J. Minnee 131 pun ten; 2. C. van Leeuwen 127 punten;' 3. B. Dubbelaar 122 punten; 4. J. T. Kobus, 122 punten; 5. Jac. Meijer 122 punten; 6. J. de Kreek, 119 punten; 7. H. N. van Leeu wen 118 punten; 8. P. Slingerland 117 punten; 9. R. Trousselot 115 punten; 10. H. de Boer 109 punten; 11. A. Slingerland 106 punten; 12. F. N. A. van der Valk, 98 punten en 13. J. Slingerland 91 punten. In klasse B: 1. J. P. Meijer, 119 punten; 2. A. Dubbelaar 113 punten; 3. C. Schui temaker 113 p.; 4. Nic. Schuitemaker 113 punten; 5. Nic. Oudshoorn 109 punten; 6. W. A. Rijken 104 punten; 7. Cor Hoek, 103 punten. In klasse C.: I. Cor Kuijt 122 punten; 2. Joh. van der Gugten Pzn., 114 punten; 3. M. Schoneveld 76 punten. Zaterdag 15 October zal de wedstrijd worden voortgezet. Dan zullen door iedere deelnemer nog 3 series geschoten worden. De uitkomsten van de twee dagen worden bij elkaar geteld. Dit totaal bepaalt de uitkomst. De stand kan dus nog heel wat wijziging ondergaan. De Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland: West" heeft in de vaca ture, ontstaan door het bedanken wegens drukke werkzaamheden van den heer J. Dekker, res. eerste luitenant 4 R. I., in overleg met de Plaatselijke Landstorm commissie, benoemd tot Plaatselijk Leider van de afdeeling te dezer plaatse, de heer W. van Ingen, res. eerste luitenant 4 R.I. De heer van Ingen heeft deze benoeming willen aanvaarden. Zijn adres is: Kanaal straat 148. KATWITK AAN DEN RITN. De collecte voor de Unie „Een School met den Bijbel" ten bate der Chr. Scholen heeft opgebracht de som van f. 58.40. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van den heer W. B. werd in de Prins Hendrikstraat een onbehee-d rijwiel ontvreemd. Gevaarlijke spelletjes. Een leerling van de M.Ul.O. school viel in een ijzeren punt van het hek om het plein. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De 5-jarige V. die boven op een bieten wagen was geklommen, werd er door een vriendje afgeduwd. Ook hier was genees kundige hulp noodzakelijk. Ruzie in liet woonwagenpark. Nabij het woonwagenkamp ontstond ruzie tusschen enkele bewoners van het kamp. Er werden rake klappen uitgedeeld. Een der vechtersbazen moest worden ver- bondn, twee anderen werden door de po litie in verzekerde bewaring gesteld. Afscheid ds. van Nooten. Zondagmorgen heeft ds. Van Nooten afscheid genomen van de Rem. Geref. Gemeente alhier. Onder de talrijke be langstellenden bevonden zich o.a. B. en W. dezer gemeente. Tot tekst zijner predicatic had ds. Van Nooten Hoofdstuk 22 vers 15 uit het hoofdstuk Job gekozen. Na het afscheidswoord van den domlné werd nog het woord gevoerd door wethouder Kolk man. die den scheidenden leeraar dankte, voor al hetgeen hij voor de gemeente deed. Aan het einde van den dienst zong de gemeente ds. Van Nooten Gezang 242 vers 3 N.P.B. toe. Aanbesteding. Na gehouden aanbesteding is het door trekken van de Julianastraat door B. en V/ gegund aan den laagsten inschrijver W. de Bas, alhier. Het werk moet met Waddinxveensche werkkrachten worden uitgevoerd. Door den rijksveldwachter zijn drie beruchte Goudsche vischstroopers op hee- terdaad betrapt. Proces-verba al werd tegen hen opgemaakt. Naar wij vernemen wordt de om zetting van de papierfabriek „De schoone Haas" in een grooter bedrijf overwogen. KATWITK AAN ZEE. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September 1932 ingelegd f. 17.659.28: terugbetaald f. 10.106.71 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4867. Postcheque en Girodienst: gestort f. 115.968.45: uitbetaald f. 54.288. De stand der werkloosheid. Bij liet correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans .ingeschreven 391 werkzoekenden, zijnde: 6 stucadoors, 25 opperlieden, 45 grondwerkers, 35 timmer lieden, 12 schilders, 23 metselaars, 82 losse arbeiders, 69 landarbeiders, 1 boeren arbeider, 1 tuinman, 1 bloemist, 1 chauffeur 1 monteur-lasscher, 35 visschers, 2 fabrieks arbeiders, 1 autogeen-lasscher, 3 loodgie ters, 1 smid, 1 boekhouder, 1 pottenbakker, 1 broodbakker, 10 kuipers, 5 varensgezellen, 9 scheepmakers, 2 mandenmakers, 9 stokers. 5 binnenschippers, 1 machinist, 1 stof feerder, 1 fabrieksarbeidster. Beneden 18 jaar: 2 timmerlieden, 2 losse arbeiders. Er werden 10 personen geplaatst. Alg. Ned. Ventersbond. Het correspondentschap Katwijk aan Zes vergaderde in Casa Cara onder voorzitter schap van den heer J. Haasbeek, 2e voor zitter van de afdeeling Leiden. De spreker van dezen avond, de heer M. J. van Steijn uit Leiden, die lid van het hoofdbestuur is, gaf een uiteenzetting van de noodzakelijkheid om georganiseerd te zijn, wat hij met voorbeelden staafde. Hij toonde de noodzaak aan, dat eveneens de venters niet buiten het georganiseerd verband moeten blijven staan, maar dat ook hier geldt, dat eendracht macht maakt Van de gelegenheid om als lid toe te treden maakten 8 aanwezigen gebruik, zoo dat het pas opgerichte correspondentschap nu reeds hier ter plaatse 35 leden telt. Hierna werd nog een opwekkend woord gesproken om op den ingeslagen weg steeds moedig voorwaarts te gaan. Nadat nog voor den tijd van 2 jaar als officieel correspondent voor Katwijk aan Zee gekozen was de heer J. de Reus uit de Havenstraat 9a, sloot de heer van Steijn met een propagandistisch woord deze vergadering. Bij de gehouden herstemming tusschen de heeren Jac. Durieux en A. v. d. Plas voor notabel werden 209 stemmen uit gebracht, waarvan 3 van onwaarde. Met 135 stemmen werd gekozen de heer A v. d. Plas Czn. o LISSE. Morgen wordt alhier de wintercol- lecte gehouden van het Loger des Heils, stichter William Booth. NOORDWITKERHOUT Betrapt. Een bloemenventer werd betrapt toen hij op ie tuinen van den bloemist P. Reijneveld manden vol gladiolen sneed. Huldiging van den heer v. d. Voet. Ter gelegenheid van zijn 12V» jarig jubileum als voorzitter van dc plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Landbouwers- bond „St. Deus Dedit" werd de heer Joh. var. der Voet alhier gehuldigd. In de St. Tozcf-kei'k werd en H. Mis van dankbaar heid opgedragen, terwijl 's avonds een feestavond plaats vond. De geestelijke ad viseur, kapelaan Dekker, sprak de feest rede uit, terwijl de R.K. Tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst" cn de R.K. Har monie „St. Jeane d'Arc" medewerking ver leenden. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Zaterdagmiddag nam op de Rijksschiet- aanrijding plaats tusschen een electrische tram, welke in de richting Rijnsburg reed en een auto van en bestuurd door den heer T. wonende te Heemstede. De auto werd aan de carrosserie beschadigd, terwijl de vooras werd ontzet. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Zondagmiddag had op den Rijksstraat weg nabij de R.K. kerk een aanrijding plaats tusschen een tram en een woon wagen. De bestuurder, ter plaatse onbe kend reed met den woonwagen tegen de tram, waardoor het lemoen brak en het tuig werd beschadigd. Het paard kreeg weinig letsel. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. In de Dorpsstraat reed de heer D. van U. wonende te Den Haag met zijn Studebaker-auto op de tramrails, waar door hij slipte en met volle vaart tegen een boom opreed. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggehaald. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Bij het agentschap der Arbeidsbe middeling staan ingeschreven: 48 werk zoekenden w.o. 17 bouwvakarbeiders en 16 land- en tuinarbeiders. RITNSBURG. Huldiging van den heer Vergouwen. De heer J. P. Vergouwen, die den 2den October herdacht, dat hij gedurende 30 jaren als boekhouder bij de Coöp Voor schotbank en Spaarkas alhier werkzaam was, is door het bestuur gehuldigd. Ten huize van Dr. Jonker, waar met den jubi laris de leden van het bestuur en van den Raad van Toezicht tegenwoordig waren, werd de heer Vergouwen toegesproken door den voorzitter van den Raad van Bestuur, den heer S. Schoneveld. Spr. wees op de groote accuratesse, waarmede de heer Vergouwen, een te Rijnsburg zeer bekende figuur, gedurende al die jaren zijn werkzaamheden had ver richt. Hij wees daarbij ook op de goede verstandhouding, die steeds tuschen ju bilaris, bestuur en Raad van Toezicht had bestaan. Waar, niettegenstaande het klimmen der jaren, de heer Vergouwen nog steeds met jeugdig figuur zijn werk bleef verrichten, hoopte spr. nog op een jarenlange samenwerking, als tot nu toe had bestaan. Hierna werden eenige ge schenken aangeboden, w.o. een wandel stok met inscriptie, ter herdenking van het feit. De heer Vergouwen dankte met enkele woorden voor de hem betoonde hulde. SASSENHEIM. De Gemeentebegrooting. De gemeente-begrooting voor het jaar 1933 wijst voor den gewonen dienst in ont vangsten en uitgaven een bedrag aan van f. 348.200.68. Voor de post onvoorzien is geraamd f. 23.504.26. De kapitaaldienst geeft een ontvangst van f. 34.471.25, en een uitgaaf van f. 103.546.25 een nadeelig saldo dus van f. 69.075. In alle stilte is gisteren het zilveren jubileum der Gasfabriek herdacht. Slechts van den gashouder wapperde de driekleur Naar wij vernemen wacht de verbruikers nog een verrassing. WASSENAAR. Het afscheid van prof. Slotemaker de Bruine. Zondag heeft prof. dr. Slotemaker de Bruine afscheid genomen van de Ned.- Herv. gemeente alhier. Van de groote ge negenheid voor hem getuigde de geheel gevulde Kievietkerk. Hij sprak naar aan leiding van Markus 6: 31: „En hij zeide tot hen: Komt gijlieden in een woeste I plaast hier alleen ,en rust een weinig: i Want er waren velen, die kwamen en die gingen, en zij hadden zelfs geen gelegen heid om te eten". Met dankbaarheid had spr. de gelegen heid aangegrepen om zijn arbeid hier af j te sluiten Het is goed, dat deze eindigt, zei i hij, want twee volle dominees is beter dan een halve kracht, maar ik ben er armer I door geworden. Gij weet niet hoe ver heugd ik was. toen de Kerkeraad in 1929 tot mij sprak: hier is voor u gelegenheid geestelijke dingen te doen. Spr. herdacht zijn werk. enz., waardoor hij werd verrijkt, hij herdacht ook de vriendelijkheden, hem bewezen. In het bijzonder gewaagde hij van de Zondagmorgens in de Kievietkerk, waarop hij met de eigen menschen samen was. Dat waren voor hem de schoonste uren. De Kerkeraad zei tot hem: kom en l rust een weinig en dit beteekende voor 1 hem. die uit het drukke politieke leven I kwam, zoo heel veel. Wat de kerkeraad en de gemeente voor hem deed. dat blijft voor hem onvergetelijk, j Na den dienst dankte ds. Ten Katc prof. Slotemaker voor het vele, dat hij voor de gemeente deed. Velen was hij tot zegen door zijn overtuigend getuigenis. De wetenschap, dat prof. S. achter hem zal blijven staan, om hem met raad te die nen, stemde spr. tot groote blijdschap. Hij hoopte, dat de gemeente hem nog lang zal bezitten en God hem zal sparen voor het internationale werk. Dr. Idenburg sprak van de sympathie en de hartelijke waardeering, die in de ge meente voor prof. Slotemaker leven. Uit een hooge positie geroepen voor een een voudige taak te Wassenaar, beschouwde prof. Slotemaker dit als de hoogste roe ping De gemeente weet dit eri zij is dankbaar. Spr. legde er den nadruk op. dat door het werk van prof. S. In de ge meente de begeerte is ontstaan om samen I te werken en te dienen één Heer. God zegene u en steile u tot rijken zege, aldus eindigde dr. Idenburg. Nadat prof. Slotemaker voor de hem toegevoegde hartelijke woorden dank had gebracht, deed hij ter eer Gods zingen Ps. 72 laatste vers. VOOR WOENSDAG 5 OCTOBER. Hilversum, 296 M. VARA-uitzending 10.00: v.m. VPRO 8.00: Gramofoon- platen 10 00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. in de Continubedr. Voordracht door Janny van Oogen, VARA-tooneel, o. 1. v. W. van Cappellen en „De Noten krakers" O. 1. v, Daaf Wins 12.001.45: Gramofoonpl. 2.00: Vrouwenuurtje (Voordracht en gramofoonpl.) 3.00: Voor de kinderen 5.30: VARA-bala- laika-orkest o. 1. v. Iwan Powarjef en gra mofoonpl. 6.15: Orgelspel door J, Brook- house Macgarthy 7.00: Causerie door Jan Oudogeest 7.15: Muziek van dezen tijd. Joh. Feitkamp (fluit) en Piet Tig- gers (piano) 7.55: Herhaling S.O.S. berichten 8.00: Dr. F. M. Wibaut: Ver spilling van productieve krachten 8.20. VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. O.a. Scènes alsaciennes, Massenet 9.00: „De affaire Dreyfus" (II). N.V. Amsterdamsch Tooneelver. o. 1. v. A. van Dalsum en A. Defresne en het VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen. Algeh. leiding: A. v .Dal sum 1020: Vaz Dias 10.30: VARA-oi- kest o. 1. v. H. de Groot. O.a. Ballet „Faust" Gounod 11.20—12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitzen- i ding 800: Schriftlezing 815930: Gramofoonpl. 10.00: NCRV-dameskoor 1 10.30: Morgenwijding 11.00: Concert H. v. d. Lijn (viool) en Miep Meder (piano en cello) 12.15: Zang door W. Hessink (baritonen Mevr. C. KempersKoster (piano) 12.45: Harmoniumspel door Joh. Veenschreuder 1.302.00: Vervolg zang en piano 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Concert. Mevr. C. van Ravenzwaay Mollenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano) 5.00: Kinderuur 6.00: Gramofoonpl. 6.15. Causerie door A. Stapelkamp 6.30: En- gelsche les 7.00: Afgestaan 7.45: Ned. i Chr. Persbureau 8.0010.30: Propa- ganda-avond met medewerking van de Chr. Harmoniever. .Excelsior" o. 1. v. W. Grebel en Ds. C. v. d. Zaal en K. Krult- i hof (toespraken) C.a. 10.00: Vaz Dias 1 10.30—11.30' Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: MorgenwlJ- ding 10.50: Tijdsein, weerbericht 11.05: Lezing 12.20: Orgelspel Quentin I MacLean 1.05: Leonardo Kemp's orkest 1.50: Gramofoonpl. 2.45: Voor do scholen 3.50: Sted. orkest van Bourne- I mouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey met me- I dewerking van Horace Fellowes (viool). O.a. Symphonic In Bes, Chausson en vioolconcert, Mendelssohn - 5.05: Schotsch Studio-orkest o. 1. v. G. Daines 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: De- bussy's pianomuziek door Elsa Karen 7.10, 7.30, 7.50: Lezingen 8 20: Dansmu ziek door Roy Fox en zijn band 9.20: Berichten 9.40: „The white Blackbird" hoorspel van Lenox Robinson. Regie. Creswell 10.55 Lezing 11.1012.20: Dansmuziek door Ambrose's Blue Lyres. Parijs „Radio-Paris", 1724 M, '8.05, 12.05 en 7.40: Gramofoonpl. 9.50; „L'Autre soleil", van Carlos Larrondc 9.50: Gramofoonpl. O.a. uit „Die Meister- singer", Wagnei. Kalundborg, 1153 M. 3.204.20: Con cert door het Omroeporkest o. 1. v. Fr. Mahler. O.a. Ouv. „Fledermaus", Strauss 4.204.50: Gramofoonpl. 7.20: Con cert. O.a. Kreutzer-sonate, Beethoven 8.201.20: Dansmuziek voor de jeugd door diverse orkesten. Langenberg, 473 M. 6.257.20: Gra mofoonpl. 11.20—12.20: idem 12.20 1.50: Concert o. 1. v. Eysoldt 420 5.35: Concert o. 1. v. Wolf 7.20: Schu bertStrausz-concert o. 1. v. Kühn, met medewerking van Hub. Flohr (piano). O.a. Tanzsuite. Schubert en Nordseebil- der. wals, Strausz 9.5011.20: Dansmu ziek o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05: Italiaanschc ope ramuziek „La baronessa di Carini". van Guiseppe Mulé. Dir. de componist. Koor leiding: Casolan. Brussel, 503 en 338 M. 503 M.: 12.20: Max Alexijs orkest 5.20: Dansmuziek (gramofoonpl.) 6.20Zangvoordracht 6 50: Plano- en cello-Sonates 8.20: Vroolijk uurtje 9.20: Orgelconcert door P. Maleingrau 10.30: Mar Alexys en zijn orkest 338 M.: 12.20: Zie 503 M. 5.20: Engelsche kamermuziek m. m. v. kwartet en klarinet 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: „Yolande" legende in drie deelen van A. Snieders. Muziek E. Wambach Na afloop Max Alexys en zijn orkest. 8—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7