73sle Jaar^anPT DINSDAG 4 OCTOBER 1932 No. 22251 Leidsch Crisis-Con^. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VfSSCHERIJBERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. tier regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD, Giro No. 188690. Verantwoording: van ingekomen giften van 27 Juli t/m. 30 September 1932. Theetafel Sperwerbeurs 4.45; busje ïlaarl.str. 0.58; De Gr. 2.50; N.V. de B. 1.11; Zr. ÏL N. 2.—; Pers. C. A. 36.10, 30.60; B. B. 10.—; Mej. C. V. v. W. 20.—; Mr. J S. 2.50; D. B. 10.— A. v. P. 10.—; Mej. V. 15.—; Mevr. G. 2.50; Weerprofeetjes firma Cahen 79.19. Wekelijksche bijdr. E. L. S. 5.30, 5.50, 4.30; 22ste en 23ste collecte 1245.13. Maandel. bijdragen; Verg. v. Huisvrou wen Juli-Aug. 166.71VÏ, Sept. 366.05; steen- fabr. Ouderzorg 30.en 25.Comm. Kon. Mil. Inv.huis Juli 15, Aug. 15; J. Br. 7de en 8ste bijdr. 4.M. H. N. Sept 10. Totaal f. 43.598.25Vs. Door ons werd ontvangen per kas: Garnizoenswerkplaats 4.80. Bruiloft P. C. f. 4.10. KINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. J. A. Meyers, om vergunning tot het op richten van een bewaarplaats voor petro leum in het perceel Michielstraat No. 18, kadastraal bekend Sectie H. No. 3369; b. de Wede. P. van de Rotte, om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Langestraat No. 8, kadastraal bekend Sectie C. No. 1819; c. M. F. Ta verne, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch met rokerij en zouterij in het perceel Donkersteeg No. 17, kad. bekend Sectie H. No. 531 is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 October 1932. 7537 SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan hunne verplichting om stookplaatsen, schoorstee- nen of andere rookleidingen, waarvan ge bruik aemaakt wordt, tenminste tweemaal 's jaars te doen reinigen of vegen. Niet-nakoming dezer verplichting wordt, ingevolge art. 38 der verordening tot voor koming van brand, gestraft met een gild- boete van ten hoogste tien gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 4 October 1932. V539 LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. De wekelijksche collecte. De wekelijksche collecte loopt nog niet zooals het moet. Het Comité is er echter van overtuigd, dat de financieele resultaten der collecte meer bevrediging zullen geven, indien over een veel grooter aantal collectrices en col lectanten zou kunnen worden beschikt. Dankbaar is het Comité voor de mede werking van de dames en heeren die zich voor het houden der Collecte beschikbaai hebben gesteld, maarhun aantal is veel te gering. Verscheidene stadswijken kunnen daar door niet worden bezocht, waarvan mee toch zeker kan zijn, dat de wekelijksche gift gereed ligt. indien zij maar wordt af gehaald. Daarom dcet het Crisis-Comité nog maals een ernstig en dringend beroep op de dames en heeren, die bereid zijn, 'voor het goede doel enkele uren per week be schikbaar te stellen, om de collecte zoo volledig mogelijk te doen slagen. Steunt ons door uwe medewerking, de nood is en blijft groot en dreigt in het komende winterseizoen zeer ernstig te worden. Veel nood heeft het comité kunnen leni gen, maar dc hulpbronnen raken uitgeput. Het comité is overtuigd, dat met de medewerkm? van een groot aantal dames en heeren die bereid zijn het collectewerk te steunen, de hulpbronnen ook weer rui mer kunnen vloeien. Dames en heeren. helpt ons, ge doet caarmedo ^er» mooi sociaal werk Wij verzoeken u. uw naam en adres t zij mondeling, 't zij schriftelijk te willen E? h®t bureau van het Crisis- Comité, Stille Rijn 3. Dr. N. J. BEVERSEN Zondag is te Voorburg in den ouder dom van 71 jaar ooverleden dr. N. J. Beversen, oud-rector van het Leidsche Gymnasium en officier in de Orde van Oranje-Nassau. Met hem is een zeer bijzondere figuur, een man met buitengewone gaven heen gegaan. Geboren in 1860 te Kampen, waar zijn vader Luthersch predikant was, verhuisde hij spoedig naar Dordrecht. Aan 't Dordt- sche gymnasium verwierf hij het eind diploma. Na zijn eindexamen studeerde hij klassieke letteren te Leiden, volgde o.a. de colleges van Cobet en Cornelissen, werd, na zijn doctoraal examen met succes te hebben afgelegd, benoemd tot leeraar aan het gymnasium te Gorcum. Lang bleef hij daar niet. Na voltooiing van ziin commen- tatio de L. Lucilli vita et moribus. waaron hij in 1888 aan de Leidsche universiteit promoveerde tot doctor in de klassieke letteren, volgde spoedig zijn benoeming tot leeraar aan het Sted. Gvmnasium te Arnhem. In 1898 volgde zijn aanstelling tot conrector van het gymnasium te Zwolle. De academiestad, het wetenschappelijke leven, het grootere rectoraat lokten hem in 1910 naar Leiden, welke gemeenteraad dr. Beversen tot opvolger van dr. Punt benoemde. 18 jaar lang heeft dr. Bever sen het rectoraat gevoceerd. Op het gymnasiale onderwijs heeft hij door zijn alom bekende grammatica groo- ten invloed gehad. Jarenlang was Steg- man-Beversen de grammatica, die overal werd gebruikt voor de studie van het Latiin. Door de groote veelzijdigheid van ziin kennis en van zijn belangstelling, hadden zijn lessen buitengewone bekoring. Voor ziin leeraren was hij een voortref felijk rector, die hun groote vrijheid liet om hun persoonlijkheid zich geheel te laten ontplooien. Dr. Beversen was een kunstzinnig man, met groote belangstelling voor en begrip van de plastische kunsten en de literatuur, de Fransche in het bizonder. Ook door gretig gezochten persoonlijken omgang met kunstenaars in binnen- en buitenland verruimde hij aldoor ziin kennis en wist hij veel bizondere dingen te verzamelen, waarover hij dan interessant verte1 de in zijn talrijke artikelen, boekbesprekingen enz. in krant en tijdschrift. Hij was ook voorzitter der Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Voorburg. De begrafenis zal plaats hebben mor genmiddag te 2 uur on de Algemeene Be graafplaats te Voorburg. DE 3 OCTOBER FEESTEN EN DE NED. SPOORWEGEN. Hst is gisteren bij de Ned. Spoorwegen niettegenstaande 't minder gunstige weer, bijzonder druk geweest. Reeds vroeg brach ten de treinen uit Amsterdam Haarlem. Rotterdam en Dsn Haag bezoekers hier aan. Dank zij het feit dat een groot aantal voortreinen naar Leiden was ingelegd was er geen gedrang of ooeenhoooine van rei zigers. Ook niet aan het station, daar alle 4 uitgangen in dienst waren gesteld Op het station was nog een extra treinstel aan wezig dat uitsluitend dienst deed tusschen Leiden en Den Haag. Uit dt richting Utrecht was het ook d«mk: niettegenstaan de alle treinen met 4 rijtuigen versterkt waren, waren de treinen overbezet. DE WINKELWEEK. Hedenavond van 910 uur geeft de brandweer in samenwerking met de Licht fabrieken wederom een demonstratie van het oogenspel ..Water en Licht"", ditmaal op de Houtmarkt aan het einde van den Oude-Singel. Morgenavond geeft de Vereeniging ..Ne- derlandsch Fabrikaat" afdeeling Leiden, wederom een filmvoorstelling op het Kaas- marktterrein. Het programma luidt als volgt 8.30 nam. Lichtfabrieken Leiden 8.35 Pluimveevoederfabriek P. Sluis. Weesper karspel (op verzoek). 9.50: Karei I Siga renfabrieken Eindhoven. 10.00: N.V. üift- sche Ijzergieterij en Emailleerfabriek Ulft 10 15: N.V. A var den Berg's Glashandel Rotterdam 10 30: Bierbrouwerij .De Am stel" Amsterdam 10.40: N. T. Inventum Instrumentenfabriek Bilthoven 10.50: N.V. de Haas. Brandkastenfabriek. Apeldoorn. SOCIËTEIT „AMICITTA". De officieele opening. In tegenwoordigheid van het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, den gemeente-secretaris, mr. dr. v. Strijen, prof. mr. D. van Blom als vertegenwoor diger van den Academischen Senaat, den garnizoenscommandant, overste Rozeboom, de commandant van het 6de R.V.A., overste Haitsma Muiier, het dagelijksch bestuur der 3 October-vereeniging en het Collegium van het Leidsch Studentencorps is Zater dagmiddag in de overvolle voorzaal de nieuwe sociëteit „Amicitia" op officieele wijze geopend. Nadat allen gezeten waren, sprak de voorzitter, mr. M. B. Vos de openingsrede uit. Na een kort welkomstwoord wees spr. er op, dat de sociëteit Amicitia is een Leidsche instelling, meer dan anderhalve eeuw oud, die met haar ups en downs bewezen heeft steeds geweest te zijn een onmisbare factor in het leven der Leidsche burgerij. Uit dit verleden, aldus sprkan de verwachting gekoesterd worden dat zij ook in de toekomst zal kunnen blijven een factor van beteekenis in Leiden- Spr. heeft deze historische gegevens ontleend aa'n een opstel van de hand van wijlen het zoo geacht lid prof. Blok in het Leidsch Jaarboekje van 1908. Het eerste bekende omtrent de Sociëteit is dat sinds 1768 de vereeniging Amicitia bijeen kwam ten huize van Hendrik Hogen- straten op de Breestraat in het huis van de firma van den Hoek tegenover de ruine van het Stadhuis. De vereeniging bestond uit een ruimen kring van deftige burgers met een bestuur van vier commis sarissen. Leden waren regenten, voorname ambte naren, professoren, fabrikanten, officieren, advocaten, doctoren. Veel meer bijzonder heden zijn uit dien eersten tijd niet be kend. Amicitia leefde voort in het huis van Hendrik Hogenstraten van af dit jaar 1768 todat deee behuiz:ng vertoonde „ongemak ken van kamer als anderszins, waarom in 1794 besloten werd een eigen gebouw in te richten. De keus viel op eenige wo ningen aan de Breestraat bij de Maars- mansteeg „welke voegzaam tot een socie- teitshuis konden worden geapproprieerd". Dit is geweest het huis waar thans, tus schen de Turk en de Maarsmanssteeg, de winkel van Vroom en Dreesmann fs en waar in den gevel nog staat de naam Amicitia. Op 1 Mei 1794 werd dit nieuwe gebouw betrokken. In 1807 gingen de leden van de sociëteit de Harmonie over „zonder ballotage" naar Amicitia. In het volgend tijdvak geschiedde niet veel merkwaardigs. Vrijwel onveranderd ging het sociëteitsleven door. Vóór 1836, toen de studenten een eigen sociëteit op richtten, waren veel studenten lid. Hun aantal moest echter beperkt blijven tot 30. In 1839 werd Prins Alexander eerelid, in 1S70 Prins Alexander de zoon van Willem III. In 1848 begon een betere tijd voor de sociëteit. Men had toen 180 leden. Onder de commissarissen komen als bekende Leidsche namen voor in 1848 J. de Fremery, J. Hartevelt, in 1849 C. W. Hubrecht en Tak. In 1860 kreeg de sociëteit tegen recog nitie in erfpacht van de stadsregeering een terrein aan de Rijnsburgerpoort, en het zelfde jaar werd een eenvoudige buitensocieteït geopend. De binnensoceteit beviel echter lang zamerhand niet meer en men zag uit naar een nieuw gebouw. Eenvoudig is dit niet gegaan. In 1875 werd daartoe een leening uitgeschreven die niet werd volteekend en commissarissen traden daarom en bloc af. In 1879 trad op een nieuw actief college van commissarissen, zijnde de heeren Hoog, Juta, Desertine, v. Buttingha, Wichers en Knappert, en in 1880 werd aangekocht het perceel op de Breestraat, eigendom van den heer Hubrecht, en iets later het huis van den overleden burgemeester -v. d. Brandeler, daarnaast. De nieuwe sociëteit werd op 17 December 1881 geopend. Onder het voorzitterschap van den heer Reimeringer werd in 1930 tot verkoop be sloten aan de firma Peek en Cloppenburg. Tenslotte richtte spr. woorden van lof tot den architect, den heer B. Buurman, de aannemers, de heeren Gesman, Turken burg en Oudenes, zoomede tot zijn mede bestuursleden, de heeren Sillevis en luit. van der Putte, die zich tijdens den bouw bijzonder verdienstelijk heb: en gemaakt. Gelukwenschen. Nadat staande het Wilhelmus was ge zongen, verkreeg als eerste spreker de burgemeester, mr. A. van de Sande Bak- huyzen het woord. Deze wees er op, dat aan deze plech tigheid vele moeilijkheden zijn voorafge gaan: moed kiieden, waarin het gemeente bestuur niet zelden gemengd is geworden. Dat deze alle tot een goed einde zijn gebracht, is voor een niet gering deel te danken aan de zeer tegemoetkomende houding van het societeitsbestuur, welke in het college van B. en W. groote waar deering heeft gevonden. Dat desondanks de uitvoering der werk zaamheden eenige vertraging heeft onder vonden, ligt geenszins aan de goede ge zindheid van het gemeentebestuur. Deze is veeleer een gevolg van de trage werk wijze, welke nu eenmaal aan alle open bare lichamen eigen is. Spr. richtte vervolgens woorden van hulde aan het adres van architect Buur man, „een der knapste bouwmeesters van onze stad", en hij besloot met zijn beste wenschen uit te spreken voor den bloei der sociëteit; een instelling, welke z.i. zeer zeker bestaansrecht heeft, mits zij zich weet aan te passen aan de gewijzigde tijdsomstandigheden^ Verschillende off.cieele personen hebben hierna nog het lestuur gelukgewenscnt met de betrekking van het nieuwe home. Overste Rozeboom deed zulks in een zeer geestige speech namens het garni zoen; prof. mr D. van Blom namens den Academischen Senaat; de heer M. B. van de Werk als praeses-ColIegii van het Leidsche Studentencorps; de heer W.lder- vanck namens de Commissie voor Orde en Vertegenwoordiging van Sociëteit „Mi nerva" en de heer W. van der Laan namens de 3-October-VerceniginJ, Ie. wijl tenslotte de heer mr. de Clercq uit naam van de leden het bestuur lof toezwaaide voor hetgeen hier tot stand is gebracht. De architect, de heer Buurman dankte tenslotte het bestuur voor de opdracht en de prettige samenwerking en de aannemers voor de wijze, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Een genoeglijk samenzijn en een diner vormde het slot van deze openingsprent.g- heid. INAUGUREELE REDE PROFESSOR F. W. A. KORFF. Dr. F. W. A. Korff. benoemd tot kerke lijk hoogleeraar hier ter stede, hoopt Vrij dag 14 October zijn ambt te aanvaarden, met het houden van een rede in het groot auditorium der Universiteit. Deze rede zal echter niet om 2 uur, gelijk eerst was medegedeeld, maar 4 uur aanvangen. INTREEREDE PROF. DR. D. PLOOY. Onze oud-stadgenoot prof. dr. D. Plooy, vroeger gewoon en thans buitengewoon hoogleeraar in de exegese van het N. Tes tament en de oud-Chr. letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam, heeft gis teren ziin \mbt als gewoon hoogleeraar in deze zelfde vakken aan de Rijksuniversiteit te Utrecht aanvaard met het houden van een rede over ..Novum Testamentum reg- num aeternum" (het N. Testament het eeuwige Koninkrijk). RIJKS PRENTENKABINET. Het Prentenkabinet der Rijksuniversiteit alhier, is van heden ax widerom voor het publiek opengesteld en wel op werkdagen: dagelijks van 1.304.30 uur. Zondags ge sloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Firma Hasselman en Pander, Boter markt 21/23, Leiden. Fabrikant van meu belen en tapiit.handel. Volmacht verleend aan J. A. C. Kips, Leiden. KERKELIJKE HERDENKING VAN LEIDEN'S ONTZET. In de Pieterskerk vond te 10 uur de tra- ditioneele herdenkingssamenkomst olaats, ditmaal onder leiding van ds. Punselie, die in treffende bewoordingen verschillende grepen uit de geschiedenis van .Xeiden's Ontzet" schetste en in het bijzonder ook God's hulpe afsmeekte voor de bevolking in dezen moeilijken tiid. De plechtige sa menkomst werd o.a. bijgewoond door den Burgemeester, diverse wethouders en randsteden .talrijke hoogleeraren en het Collegium van het Leidsch Studenten corps. Diep onder den indruk zongen de aanwezigen tot slot staande eenige cou- nletten van het ..Wilhelmus" en waven dankbaar voor deze ernstige wil van in keer temidden van het feestgewoel. LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand f. 15 951.37 aan den Ruksontvanger afgedragen, benevens f. 1823,71 aan den Gemeente-Ontvanger. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 4778. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de uitgereikte aanslagen in de Inkomsten belasting 1932/33 zoo sooedie mogelijk ten kantore van den dienst Breestraat 117 moeten worden ingeschreven. DE OPBRENGST DER 3 OCTOBER-COLLECTE. Een mooi resultaat. De gisteren alhier gehouden bloempjes- verkoop ten bate van het Crisis-comité is dank zij veler hulo een succes geworden. Er is ongeveer f. 2000 opgehaald, wat zeer zeker een fraai resultaat mag heeten. wanneer men in aanmerking neemt, dat iedere week een beroep op den liefdadig heidszin der burgerij wordt gedaan. DE ZIJL. In de zweminrichting De Ziil zijn ge durende het tijdvak 1 Mei1 October in totaal 93148 baden genomen tegen 49849 in 1931 en 1356 schoolbaden tegen 747 het vorig jaar. BINNENLAND. Overloden is dr. N. J. Beversen, oud rector van het Gymnasium te Leiden. (Stadsnieuws, le Blad.) Prinses Juliana heeft voor de derde maal f. 30.000 aan het Nationaal Crisis- Comité geschonken. (Binnenland, 3e BI.), De tweede loonsverlaging bij de Spoor wegen. (Binnenland, 3e Blad). Regeeringssteun aan den tuinbouw? (Land- en Tuinbouw, 4e Blad). Wijziging der Lager-Ondcrwijs-wet; een wetsontwerp is ingediend. (Kerk- en School, 2e Blad). Dc loonsverlaging in de bouwbedrijven is thans ook door den Modernen Bouw- arbeidersbond aanvaard. (Laatste Berich ten, le Blad). Brand in het Metcreologisch Instituut te De Bilt; alle wetenschappelijke instru menten gered; groote waterschade in het rcgistraticgebouw. (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Het rapport Lytton gepubliceerd. (Bui tenland, le Blad). Hindenburg's 85ste verjaardag her dacht. (Buitenl. le Blad. Mc Neill afgetreden als gouverneur- generaal van Ierland. (Buitenl. le Blad). Zondagavond reed een auto langs den Lage-Rijndijk en kwam in botsing met een voor het postkantoor te Leiderdorp staande auto. met het gevolg, dat beide voertuigen averij bekwamen. De bestuur der, de alhier woonachtige Pevenals de beide inzittenden passagiers, K. en S.t uit Hoogmade, bleken onder den invloed van sterken drank te verkeeren. K., die een gapende hoofdwond had opgeloopen, wei gerde ter plaatse verbonden te worden. De politie, welke spoedig ter plaatse was, nam de auto in beslag en gaf het drietal logies in het arrestantenlokaal. In een rijwielbewaarplaats aan den Rijnsburger weg is gisteren een fiets ach tergebleven. De politie verstrekt inlichtin gen aan belanghebbenden. Tijdens afwezigheid der bewoonster is gisteravond ingebroken in de woning van de weduwe R. aan de Heerengracht waar een bedrag van f. 107 werd ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De politie heeft gisteren procesver baal opgemaakt tegen 12 personen wegens overtreding der Loterij wet en tegen 2 per sonen wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. Overigens heeft zich op dezen 3-Octoberdag geen enkel noemenswaardig incident voorgedaan, waarin de politie is gemoeid. In de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kind. Totaal Maandag 28 Sept. 41 41 Dinsdag 27 Sept. 43 43 Woensdag 28 Sept. 45 45 Donderdag 29 Sept. 47 47 Vrijdag 30 Sept. 46 46 Zaterdag 1 Oct. 41 41 UMUIDEN, 4 Oct. VISCHPKIJZEN. Tarbot per KG. f. 0.85—0.75, Griet per kst van 50 KG. f. 36-20, Tongen per K G. 1.30—1, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.35—34, Middelschol f. 28—25, Zet- schol f. 29-25, Kleine Schol f. 29-6.50, Schar f. 23—3.60, Roggen per 20 stuks f.28—17.50, Vloeien per stuk f. 3 30—0 50, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. f. 7—6.30, Groote Schelvisch f.32 27.50, Middel Scheh .s h f 23-17.50, K ein. middel Schelv sell f. 18 50-10.50, K eine Schelvisch f. 12 504.70, Kabeljauw per k st van 125 K.G. f. 70—35, Gullen per kist van 50 K.G. f. 15—2.10, Lengen per stuk f. 1.21—0.75, Heilbot per K.G. f 0 95, Wij. ring per kist van 50 K.G f. 6 -2 80, Kool- visch per stuk f. 130—0.16, Makreel per kist van 50 K.G. f. 13.50-5.70. Aangevoerd 1017 kislen versche haring. Prijzen f. 4,30—2 per kist. Aangekomen 13 Stoomtrawlers: H.C. 113 met f. 4087, O N. 93 met f 2375 UM. 7 met f. 4240, 1JM. 44 met f 3970* IJM. 26 met f.4909, IJM. 87 met f' 3267* IJM. 54 met f.3662, IJM. Ill met f 3030* IJM. 179 met f.2261, IJM. 133 met f 4350 IJM. 18 3met f.3557, IJM. 106 met f.2228, IJM. 70 met f.2634. 1 logger: K W. 178 met f.478 en L.T. 171 met f. 504 voor versche harinv. K.W. 36 me' 520 kantjes; K.W. 32 met «1 kantjes, K.W 2 mei 578 kantjes, K.W 14 met 564 kantjes, K.W. 42 met 501 kantjes pekelharing v4or Katwijk.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1