LtiDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 4 October 1932 y/AT ER ZONDAG GESPEELD WORDT. Programma voor de elobs uit Leiden cn omgeving. Voor Zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: 2de klasse: H. P, C.—Alphen. 3de klasse: D. J. K.Hillinen, L. F. C.— 3. M. T.; ScheveningenU. V. S.; Alphia- Bodegraven; A. S. C.—R. V. C.; The Rising HopeLugdunum. 4de klasse: Hillegom—Leldsche Boys: D. V. S—L. D. W. S.; Waddlnxveen—Oou- derak. Res. 3de klasse: U. V S. II—A. S. C. II; Bodegraven nKampong II; Alphen II— Velox in. Ü.V.S. I—LAAKKWARTIER I 2—1. Een moeilijk behaalde overwinning. De eerste thuiswedstrijd voor Ü.V.S. is niet gemakkelijk maar zeer verdiend ge wonnen. Precies 2 uur stelden belde ploe gen zich volledig op onder leiding van den heer Lamers. Laakkwartier had de toss gewonnen en N.V.S. had den sterken wind tegen, maar dit belette niet, dat zij direct fraai combineerend op het Laak- kwartler-doel afstevende. De rechterwlng van Laakkwartier was zeer gevaarlijk doch steeds wist de U.V.S.-achterhoede resoluut in te grijpen. De combinatie vlotte bij Ü.V.S. zeer goed en J. Arbouw wist eenige malen fraai op te brengen. Tweemaal achtereen dachten we Kooreman te zien doelpunten, maar hij Is niet gelukkig met zijn schoten. Laakkwartier wilde het wind voordeel benutten, doch de U.VS.-achter hoede wist doelpunten te voorkomen. Na een half uur spelen zette J. Ar bouw goed voor en doelpuntte J. Koore man. Langen tijd had Ü.V.S. geen genoe gen van haar voorsprong, want bij een snellen aanval van Laakkwartier doel puntte de rechtsbinnen onhoudbaar voor Kramp, 1—1. Beide partijen stelden alles in het werk om de leiding te nemen, maar zonder resultaat. Dan is het rusten. Met den wind en den regen in den rug zette Ü.V.S een heftig offensief in. maar ontmoette heftigen tegenstand. Arbouw schoot eenmaal op doel de Laakkwartier- doelman ving de bal wel. maar liet deze vallen precies naast de goal. De corner leverde geen resultaat op. Intusschen viel de regen met stroomen neer en de spelers hadden moeite zich staande te houden. Toen er nog 32 min. gespeeld moest wor den staakt de scheidsrechter den wed strijd. Na p l.m een kwartier werd weer begonnen. Het werd echter niet meer het spel van voor de rust, het gladde veld belette dit volkomen. Het U.V.S.-doel ont kwam dan ternauwernood aan een door boring als Kramp ultgeloopen is, enBurgy terugspeelde. Ü.V.S. speelde te gejaagd. Aanval op aanval werd ondernomen en zelfs werden 3 corners achtereen op het Laakkwartier genomen. Zonder resultaat echter. C. Laman schoot dan bij een aan val tegen de lat en Kooreman plaatste de terugspringende bal achter. We dachten dan Laakkwartier te zien doelpuntten, daar Graafmans niet vast op de beenen stond maar de bal ging nog juist naast. De tijd verstreek snel en Ü.V.S. wilde winnen. Als J. Arbouw een corner kreeg te nemen kwam de bal mooi voor het doel en Kooreman aarzelde geen moment en schoot hard in (21). Oskam ging bij Laakkwartier midvoor spelen, maar Ü.V.S. speelde thans in eenigszins verdedigende positie. Haar halfllnie werkte hard. Nog wist Laakkwartier een corner te forceeren, maar Harteveld ruimde goed op. Den laatsten aanval besloot A. Arbouw met een schot maar dit werd weggekopt. Deze wedstrijd met hindernissen werd door den heer Lamers goed geleid. Laak kwartier bleek een prettige maar niet te onderschatten tegenstandster. o ALPHEN—BAARN 3—3. Na een 31 voorsprong. Hoewel algemeen werd verwacht dat Alphen in dezen eersten thuiswedstrijd meer succes zou hebben dan in haar twee uitwedstrijden, heeft zij met een gelijk spel genoegen moeten nemen. Met de rust had zij een 21 voorsprong, welke stand na de rust nog werd opgevoerd tot 31. Daarna wist Baarn echter haar achterstand geheel in te halen. Beide ploegen speelden met eenige invallers, waarbij Alphen 'n invaller had voor haar doelman die vorige week werd gebles seerd en haar midvoor, terwijl ook haar rechtsbuiten Blnnenkamp, die werd ge blesseerd tijdens dezen wedstrijd moest worden vervangen door Oosterman. De thuisclub wint den toss en verkiest het voordeel van den wind. In het begin zien wij voorloopig een gelijk opgaand spel, maar weldra komt de thuisclub er beter in. Eenige goede kansen voor Alphen gaan verloren door slecht schieten van haar voorhoede, terwijl juist aan de andere zijde het eerste succes komt wanneer de linksbuiten van Baarn goed voorzet en Smeekers den Alphen-keeper verrast, 0-1. Alphen komt dan geducht opzetten. De lat brengt de gasten dikwijls redding, ter wijl bovendien keeper Onrust van Baarn een goed verdediger blijkt. De aanvallen van Alphen-zijde duren echter voort en het is te zien dat de gelijkmaker in de lucht hangt. Als Ram den bal mooi krijgt toegespeeld brengt hij de partijen op ge lijken voet, 1—1. De rechtsbuitenspeler Binnenkamp van Alphen wordt dan ge blesseerd en wordt vervangen door Oosterman, die direct serieus aanpakt en als hij de bal mooi voorzet naar Wind- horst weet Alphen de leiding te nemen, 2—1. Met dezen stand komt de rust. Na de thee is Alphen dadelijk in het offen sief. De aanvallen volgen elkaar snel op zoodat de verdediging van Baarn handen vol werk krijgt. Weder is het Ram, die uit een voorzet van rechts het 3e doelpunt voor Alphen weet te scoren, 31. Baarn pakt nu aan en komt er beter in. doch ook de Alphen-verdediging laat zich niet onbetuigd en weet haar terrein voorloopig steeds te zuiveren. Uit een strafschop weet Baarn den stand echter op 32 te brengen. Hoe Alphen ook aanpakt, ver dere doelpunten blijven uit en kort voor het einde is de stand nog ongewijzigd. Als Baarn echter een doorbraak weet te for ceeren en een der Alphen-backs het le- der niet vlug genoeg weet weg te werken is het de linksbinnen der gasten die de gelijkmaker in de touwen van het Alphen- doel laat verdwijnen. 33. Hoewel aan beide zijden nog hard wordt gewerkt breekt spoedig met ongewijzigde stand het einde aan. HILLINEN—OOSTERPARK 3—3. De tweede thuiswedstrijd van Hillinen. ditmaal weer tegen een Amsterdamsch elftal, is door Hillinen gewonnen, op een wijze, die het noodlge zelfvertrouwen zal geven voor het verdere competitie-ver loop. De Hillegommers laten Oosterpark af trappen. H. Scholte krijgt een goede pass, die hij naar behooren vervult; het harde schot gaf den Oosterpark-doelverdedlger* geen kans. Dit succesje wordt spoedig te niet gedaan, de stand is dan na eenige minuten gelijk, door toedoen van den midden-voor, die een voorzet van den rechts-bulten inschiet. 11. Willemse, Hllllnen's linksbinnen, die dezen dag al bijzonder op dreef was zorgde nog vóór de rust, door een tweetal doelpunten, dat zijn club een behoorlijke 31 voorsprong verkreeg. De derde goal was werkelijk van zeer goede kwaliteit. De hervatting brengt even een Ooster- park-overwlcht; de linksbinnen, de beste speler der Amsterdammers mist een opge legde kans, doordat Hllllnen's verdedigers van Waveren en van der Leeden mistrap- pen. Beide herstellen zich spoedig en me nige aanval werd ook door dit duo on schadelijk gemaakt. Steeds weer zweefde de bal voor het doel der tegenpartij; al waar de doelverdediger menig schot te verwerken krijgt. Succes komt juist aan de andere zijde; de linksbinnen doelpunt onhoudbaar voor van der Jagt, 32. Braam geeft de voorhoede steeds weer ge legenheid tot aanvallen. H. Scholte scoorde voor de vierde maal, al was dit doelpunt niet geheel vrij te pleiten van off-side. De Amsterdammers zijn zeer sympathieke tegenstanders. Een aanval van rechts be sluit de invaller P. Scholte, met een goed gericht schot, dat doel treft, 5—2. Ooster park verkleint dan nog den achterstand tot 5—3. Hillinen 4—Bloemendaal .VI 1—2 Hillinen 5Bloemendaal V 10. Haarlem 7—Hillinen H 3—8. Halfweg 4—Hillinen III 0—4. V.O.G. Jun.Hillinen Jun. 3—8. Zeemeeuwen adsp.Hillinen adsp. 1—3. o LEIDSCHE BOYS I—D.V.S. I 2—1 (gestaakt). Door het voordeel van dep wind heeft D.V.S. een tikje de overhand, wat niet weg neemt, dat uit een keurige through pass van den midhalf de midvoor aan Leidsche Boys de leiding geeft. Kort is echter de vreugde, want 5 minuten later doelpunt de linksbinnen van D.V.S. door een weife len in de Boys achterhoede. 11. Hierna weet de halflinie der Boys het spel te ver plaatsen en den strijd op de D.V.S.-helft te houden. Nog voor rust nemen de Boys de leiding door den midvoor. Na de rust begint het zoo hard te stort regenen, dat de scheidsrechter, die geen slechten indruk maakte, van verder spelen afzag en den wedstrijd aflaste. CONCORDIA I—D.S.S'. I 4—5. Als scheidsrechter Zoet om half drie beginnen blaast, wint Concordia de toss en laat D.S.S. met vrij sterken wind in den rug aftrappen. Als spoedig moet van Dijk het veld wegens een knieblessure verlaten en wordt vervangen door C. Wijf jes. Na ongeveer een kwartier neemt D.S.S. de leiding gis de rechtsbuiten een voor zet van links ineens inkogelt, terwijl even later de midvoor er met een welgericht schot 02 van maakt. Niet ontmoedigd trapt Concordia weer af maar verder dan de backs weet de voorhoede het niet te brengen en als eenmaal de voorwaartsen een mooien voorzet van Beelen missen is het woord weer aan D.S.Sdat steeds het Concordia-doel met open aanvallen in ge vaar brengt. Bij een dezer aanvallen krij gen zij een vrije trap toegewezen even buiten het strapschopgebied, welke on houdbaar in een doelpunt wordt omgezet. Even later krijgt Concordia haar eerste tegenpunt, als Beelen keihard inschiet, de keeper stopt wel maar kan niet weg werken en de linksbinnen heeft weinig moeite, 13. Er is nog eenige minuten te spelen voor de rust welke D.S.S. benut om den stand op 14 te brengen. Na de thee zijn de eerste aanvallen voor D.S.S. en al spoedig hebben zij succes als de mid voor langs den uitloopenden Koenders in het net schiet. Gesteund door den sterken wind, valt Concordia nu geweldig aan en heeft spoedig succes als Martin een pass van Beelen mooi benut, terwijl even later de 1. b. er 35 van maakt. Een kwartier voor het einde scoort Martin via den paal het 4e tegenpunt. Hierna wordt nog even gestopt voor een hevige regenbui. De laat ste minuten verloopen onder hevige span ning. Santpoort 3Concordia 2 111. Concordia 3T.IJ.B.B. 5 51. T.IJ.BB. bConcordia B. 42. o BODEGRAVEN II—O. N. A. II 2—5. De reserves van Bodegraven kregen een tweede nederlaag te slikken ditmaal van O.N.A. II. Aanvankelijk was Bodegraven 't meest in den aanval en vielen enkele goede schoten te noteeren, terwijl een fraaie kopbal van den middenvoor onge twijfeld beteülot had verdiend. De snelle doorbraken van de O.N.A. reserves waren echter gevaarlijk en het gelukte den mid denvoor der gasten de leiding te nemen. Bij een volgenden O. N. A.-aanval wist keeper Wolswijk uitloopend nog juist den bal weg te werken, doch nog voordat hij in zijn doel was teruggekeerd, werd het leder wederom ingeschoten. 02. Bode graven raakt er dan even uit en uit een corner vergrootten de gasten den voor sprong tot 03 Na de hervatting wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op, hetgeen zeer juist tot uitdrukking kwam in het feit, dat beide tweemaal wisten te scoren. O.NA. vergrootte haar voorsprong tot 04, waar na Bodegraven een tegenpunt maakte. Nogmaals doelpuntten de gasten, doch wederom verkleinde Bodegraven den ach terstand en het einde kwam met een 25 overwinning van ONA. II. Scheidsrech ter Ladan leidde uitstekend. L. D. W. S. n—ZÜIDWYCK I 11—1. Voor de rust met wind mede, kan Zuid- wijck 't tegen de goede L.D.W.S.-ploeg nog wel houden en staat zij slechts met 21 achter. Na de rust is 't een spel van kat en muis en als de heer Teske het einde aankondigt, heeft L. D. W. S. door Koren hof (3), Stane (3) en Brouwer (3) den stand weten op te voeren tot 11—1. SCHEVENINGEN II—V. S. H 4—3. Na het keurige spel van Ü.V.S. tegen A.D.O. viel het vertoonde tegen Schevenin gen wel iets tegen. Niet dat het elftal slecht speelde, maar er ging toch. vooral wat de voorhoede be treft. te weinig kracht van uit om het te gen de forsche Scheveningers tot een over winning te brengen. Het begin was anders voor de blauw- wltten weinig bemoedigend. Reeds in de eerste minuten speelde de invaller rechts half A. v. Es onbereikbaar voor Slimmers in eigen doel en moest het U.V.S.-doel in die periode nogal wat doorstaan. Langzaam kwam echter de blauw-witte aanval op gang en toen Platteel keurig tus- schen de backs doorliep, was een moment later de stand gelijk, terwijl weinige oogen- bllkken daarna dezelfde speler uit een fraai door Boom genomen corner onhoud baar Inkopte 1—2. Lang was U.V.S. echter niet in het bezit van den voorsprong, want toen een der blauw-witte verdedigers een strafschop veroorzaakte, maakte Scheveningen gelijk 2—2. Toch hernam U V.S de leiding, na een fout van den doelman der gastheeren, die het leder tegen een der verdedigers trapte, waardoor de bal in het net verdween. In de tweede helft werd aan beide zij den weer enthousiast gespeeld, met U.V.S. iets meer in den aanval. Het succes was echter voor Schevenin gen. hoewel weer een U.VS.-speler voor dit succes zorg droeg, want Leune kopte uit een corner keurig langs zijn eigen doel man 33. Even was U.VS toen de kluts kwijt en juist in dit oogenblik nam Scheveningen de leiding, toen Slimmers uit een vrije trap het leer wel stopte, doch niet kon wegwer ken. waardoor de linksbinnen een onver wachte kans kreeg, welke hH dankbaar aanvaardde. Heftige pogingen van U.V.S. om gelijk te maken mislukten en toen de heer v. d. Berg. die den wedstrijd op de juiste wijze leidde, het einde aankondigde, had Ü.V.S. een kleine nederlaag geleden. o LAAKKWARTIER II—A.S.C. II 6—1. De roodzwarte reserves hebben het tegen de Laakkwartier-dito's leelijk laten zitten. Voor de rust ,toen de Hagenaars straffen wind in den rug hadden, wisten zij een 50 voorsprong te behalen. Tegen de verwachting in, bleven de gastheeren in de tweede helft het beste van het spel behouden; zij scoorden zelfs het zesde doelpunt, waarna de Leidenaars door toe doen van Jan Zwanenburg „de eer red den". Het geheel was een poovere vertooning, welke door de slechte weersomstandig heden niet wordt verontschuldigd. o BODEGRAVEN III—GROENEWEG I 3—5 Ook het derde elftal van Bodegraven heeft de eerste nederlaag te noteeren, wijl met 5—3 van Groeneweg I werd verloren. Toch moet deze nederlaag enkel en alleen worden toegeschreven aan den harden wind, aangezien het spel van het jeugdige Bodegraventeam zeker beter was dan dat der stevige Groeneweggers( die echter met hun forsche trappen beter den sterken wind wisten te trotseerem Groeneweg wist eerst tweemaal te doelpunten, waarna Bodegraven hetzelfde deed en de rust met 22 inging. Kort na rust hernamen de gasten de leiding en vergrootten zelfs hun voorsprong tot 52, doch de Vos doelpuntte nog eenmaal fraai voor Bo degraven, zoodat het einde kwam met 35 o LUGDUNUM V—L. BOYS III 7—2. Tegen den wind in spelend wist groen wit een nuttigen 31 voorsprong te be halen, terwijl kort voor de rust de Boys den stand op 32 brachten. Na de pauze een ware Inlegering van de L. Boys-veste, waar echter de keeper keurig stond te spe len; zelfs een penalty werd door hem ge keerd. De druk werd echter te groot en door goed samenspel, werd hij van zeer nabij nog viermaal gepasseerd, zonder dat hem een enkel verwijt gemaakt kon wor den. Scheidsrechter Kroesemeyer floot verdienstelijk. LUGDUNUM X—L. F. C. VIII 7—0. Met den straffen wind als bondgenoot is Lugd. X sterk in de meerderheid en zij leidt met de rust met 20. Doch ook na rust weet zij heer en meester van het ter rein te blijven, mede als gevolg van het feit. dat L. F. C. slechts 9 man telde. Nog vijf maal weten de jeugdige groen-witten de L.F.C.-keeper te verschalken, zoodat met 7—0 het einde komt. Scheidsrechter Blij- leven debuteerde niet slecht. ZUIDERKWARTIER (JUN. A)— LEIDSCHE BOYS (A) 7—1. Na een kwartier ontstaat na enkele goede aanvallen het eerste doelpunt voor Z.K. Kort daarop maakt L. Boys uit een doel- worsteling gelijk. 5 minuten voor de rust herneemt Z.K. door haar rechtsbuiten de leiding. Na de rust speelt Z.K. met wind mee. waardoor de L. Boys achterhoede veel werk krijgt. Z.K. krijgt allengs het spel meer en meer in handen en weet den stand achter eenvolgens tot 71 op te voeren. o LUGDUNUM VHI—T.O.N.A. II 3—6. Uit een penalty neemt Lugd. de leiding. 10, doch T.O.NA. maakt mooi gelijk. Nog voor de rust weet Rijken er 21 voor Lugd. van te maken. Na de thee met wind mede een T.O.N.A.-offensief. Tot 15 min. voor het einde blijft de stand zoo, tot een plot selinge Lugd.-doorbraak een 31 voor sprong voor Lugd. brengt. Nauwelijks is afgetrapt of TON.A weet er 32 van te maken. Lugd. is blijkbaar uitgespeeld en T.O.N.A. ziet kans nog vier maal te scoren, alzoo een onverwachte overwinning uit het vuur slepende. LAGENDAAL EN HET NEDERL. ELFTAL. DIT SEIZOEN NEET BESCHIKBAAR! De „Tel." schrijft: Zooals bekend werd Lagendaal opge steld in het voorloopig Nederlandsch elf tal dat morgen zal uitkomen in Rotter dam tegen de Bristol Rovers. Naar wij vernemenheeft Lagendaal evenwel be sloten zich dit jaar voor het Nederlandsch Elftal niet beschikbaar te stellen. Genoemd blad geeft het volgende ver- slagje van een onderhoud met onzen na- tionalen midvoor: „Ja, 't ls zoo", zegt Lagendaal, „ik heb de vorige week, toen ik een aanschrijving voor het Ned. Elftal kreeg, den knoop me teen maar doorgehakt, enbedankt". „Kostte het u geen moeite, dit belang rijke besluit te nemen?" „Och neen, waarom? Er zijn zooveel be langrijker dingen dan voetbal. Natuurlijk vond ik het wel prettig een partijtje met het Ned. Elftal mee te spelen, maar het kostte toch altijd veel tijd. De voorwed strijden, de training enz. enz. Nu ik bij de opleiding ben en studeeren wil, heb ik heel weinisMijd meer om aan voetballen te denken.\Jerxes, m'n club, nu ja. daar kan ik voorloopig nog wel voor blijven spelen, maar dat is ook wat anders dan steeds die internationale wedstrijden, waarmede zooveel tijd gemoeid is". We mompelen zooiets van een „verlies voor het nationale team", maar Lagen daal heeft zijn antwoord al klaar. „Och kom, een verlies, ik was immers toch vaak een lot uit de loterij. Soms lukte mij alles, soms ging het erg slecht. Een constant speler ben ik immers nooit geweest, 't Is heusch niet altijd een pretje, speler van het Ned. Elftal te zijn. Hoe zou u het vinden, wanneer u overal werd aan gestaard en hooren moestdaar heb je 'm nou!" of „daar gaat ie!" Heusch het is een twijfelachtig genoegen populair te zijn". „Maar wanneer uw studie achter der. rug is?" wagen we nog te vragen. „O, dan willen ze me niet meer hebben en wie weet, hoe het dan zal zijn. Voor loopig staan mij belangrijker, zaken te wachten, die zeker vóór voetbal gaan". In den oefenwedstrijd tegen Bristol Rovers zal Van den Broek midvoor spelen inplaats van Lagendaal. R.C.L. (JUN.)—ALPHEN (JUN.) 2—4. Rust ging in met een 21 voorsprong voor Alphen. Door een ontactische omzet ting van het elftal der Racing werd de voorsprong opgevoerd tot 41, waarna ipet de begin-opstelling de vele Alphen-aanval len weder met succes gestuit werden. Een kwartier voor het einde verkleinde Bor- gerding uit een strafschop den achterstand tot 2 doelpunten. Scheidsrechter Gressie leidde uitstekend. SPORTMAN (JUN. B.) ZUIDERKWARTIER (JUN. B.) 0—2. Voor de rust wordt niet gescoord. Na de rust met wind mede ls Zuiderkwartier ge vaarlijker en zij neemt dan ook spoedig de leiding 01. Kort voor het einde vergroot Zuider kwartier den voorsprong tot 20, waar mede het einde komt. o TER LEEDE I—A. R. C. I 4—4. Reeds na vijf minuten spelen komt door een schitterenden voorzet van den rechts buiten de bal midden voor het doel te recht. De back van A. R. C. mist, en de klaarstaande midvoor van Ter Leede laat den keeper van A. R. C. visschen. 10. Reeds kort daarna weet. de rechtsbinnen van Ter Leede zich langs verschillende spelers heen te werken en hij maakt er 20 van. Een speler van Ter Leede maakt hands binnen het strafschop-gebied, het welk Ter Leede een penalty kost welke door A. R. C. wordt benut. 21. A.R.C. komt opzetten en verschillende doorbraken kosten Ter Leede twee doelpunten. 23. Kort voor de rust gelukt het den links binnen van A. R. C. met een geweldig schot vanaf de bu^'enlijn den stand op 24 te brengen. Na de thee weet de mid-voor van Ter Leede door te breken en den stand op 34 te brengen. Ter Leede dringt op en maakt er door haar rechtsbinnen 44 van. Scheidsrechter van der Weert leidde zeer correct. RIJNSBURGSCHE BOYS I— QUICK BOYS I 2—1. Ondanks den regen was het veld uitste kend te bespelen. Quick Boys heeft 4 in vallers. Direct na den aftrap komen de geelzwarten opzetten en binnen de 5 mi nuten weet J. Zwaan, met een keurig hard schot, den Quick Boys keeper te passee- ren. 1—0. Ook de Katwijkers komen los, verschillende schoten worden gelost, maar de Rijnsburgsche achterhoede is op haar post. Keeper Glasbergen weert zich, als altijd schitterend. Als hij iets te ver voor zijn doel staat, is het de keurig spelende rechtsbuiten van Quick Boys, die gelijk maakt 1—1. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel. Bij Rijnsburgsche Boys zijn het rechts- en midhalf, die uitblin ken, hoewel de geheele ploeg uitstekend spel te zien geeft. Na de rust hebben de Rijnsburgsche Boys den wind in den rug Aanval op aan val volgt, maar de blauw-witte verdedi ging werkt uitstekend. Dan, als J. van Iterson scherp voorzet, is het wederom J. Zwaan, die schitterend het winnende doel punt scoort. Groote vreugde bij de tal rijke supporters! De geel-zwarten zijn nu niet meer te houden, maar toch blijft Quick Boys gevaarlijk. Jammer dat J. Pluymgraaff bij Quick Boys het spel wil forceeren. Terecht krijgt hij dan ook 2 waarschuwingen. Nadat nog even gestaakt is wegens den regen, wordt onder groote spanning nog 10 minuten gespeeld Ge doelpunt wordt er echter niet meer, zoo dat Rijnsburgsche Boys eindelijk haar gevreesde tegenstander met 21 heeft geklopt. De wedstrijd, die in de beste verstand houding werd gespeeld, werd door den heer de la Rie uitstekend geleid. De lei ding van dezen zwaren strijd was hem volkomen toevertrouwd. SPORTMAN n—ALPHEN VI 3—2. Spoedig neemt Sportman de leiding door een prachtschot van haar midhalf. Uit een penalty maakt Alphen gelijk, terwijl zij er spoedig nog een doelpunt aan toevoegt. Na de thee met wind mede is Sportman meer aanvallend en spoedig ligt de gelijk maker in het net, door den linksbinnen 22 Vurig wordt er om het winnende punt gestreden en de Sportman linksbuiten heeft geluk en kan den eindstand op 3—2 brengen. TER LEEDE III—FIDES PACTA III 1—4. Na een kwartier maakt de rechtsbinnen van F. P. 01. Hierna gaat het spel op en neer en de rust gaat met denzelfden stand in. Na de rust krijgt Ter Leede mooie kansen welke zij onbenut laat voorbijgaan, totdat het den rechtsbinnen eenmaal mocht gelukken den stand gelijk te ma ken. 1—1. Langzamerhand zakt Ter Leede af waarvan Fides Pacta gebruik maakt en den stand weet op te voeren tot 14. QUICK BOYS V—ONS CLUBJE UI 2—2. Quick Boys V speelde op het bijterrein tegen Ons Clubje III van Leiderdorp. In een ongeveer gelijk opgaanden wedstrijd werden de punten gedeeld. De eindstand was 2—2. Met de rust was de stand 11. o UITSLAGEN VAN „HILLEGOM" Hillegom I was vrij. D.I.O. IIHillegom II 43. V.O.G. III—Hillegom III 0—9. Hillegom Jun.Halfweg Jun. 24. BOSKOOPSCHE BOYS. Te Boskoop heeft het le elftal van Bosk Boys gespeeld tegen Moerkapelle I. met ali uitslag 30 voor Moerkapelle. Het 3e elftal van De Boys heeft eveneens gekampt, en wel tegen Stolwijk 2, hiervan was de uitslag 111 voor De Boys. Het 2e elftal van De Boys is op bezoek geweest bij Gouderak 2. De uitslag was een gelijk spel 22. En tot slot heeft het 4e elftal vah De Boys te Lekkerkerk een bezoek gebracht en gespeeld tegen Lekkerkerk 3, waarvan de eindstand was 71 voor Lekkerkerk. o SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C De uitslagen van Zaterdag luiden: Halve eindstrijden om den L. D.-bek)r: Gem. H. B. S.Gem. Kweekschool 1—0. InstrumentmakersChr. Kweekschcol 3—0. Verliezerstournooi. (halve eindstrijden) Chr. H.B.S.—R.K. H.B.S. 0—6. Avondschool v. LeeuwenMathesis B 0—5*. Reglementair wegens niet opkomen der Avondschool van Leeuwen. VAN KOL EN DE AMATEURBEPALING; Naar wij vernemen heeft de bekende internationale en Ajax-achterspeler Vat Kol officieel bericht ontvangen van dei K. N. V. B„ dat hij, zoo hij daartoe dei wensch te kennen geeft en voortaan niet meer tegen betaling voetbal-les geeft, wee: als amateur zal mogen uitkomen in dï competities van den bond. „Hbld." o HONGARIJE—OOSTENRIJK. Voor 30.000 toeschouwers speelde Hon garije te Boedapest tegen Oostenrijk dc 71ste landen-ontmoeting. Na 31 minuten scoorde Hongarije en 8 minuten later was de stand weer gelijk. Drie minuten na de hervatting gaf Deri aan Hongarije we derom de leiding, waarop Mueller de par tijen 8 minuten na de pauze weer op ge lijken voet bracht, Braun scoorde 6 mi nuten voor het einde het winnende doel punt, waarmee de technisch sterker ploeg had gewonnen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen zijn: Eerste klasse. Aston VillaChelsea 31 Blackburn RoversSunderland I3 BlackpoolArsenal 12 Bolton WanderersLeicester City 50 Derby CountyManchester City 4—0 EvertonLiverpool 31 Leeds United—Birmingham 1—1 MiddlesbroughPortsmouth 54 Newcastle UnitedHuddersfield 0e Sheffield Wedn.W. Bromwich Alb. 31 Wolverhampton—Sheffield Un5—1 Tweede klasse. Bradford City—Port Vale 7—0 Charlton Athl.—Bradford 02 ChesterfieldMillwall 10 FulhamSouthampton 42 Lincoln CityGrimsby Town 63 Manchester Un.—Preston N. E00 Nottingham ForestPlymouth Arg. 11 Stoke CityBurnley 30 Swansea Town—Notts County20 Tottenham HotspurOldham Ath. 11 West Ham UnitedBury 01 o ROFIEN. WESTELIJKE ROEIBOND. Voor de wedstrijden van den Westelijken Koeibond hebben ingeschreven: No. 1: Viemems gieken (heeren senio res) Spaarne en Laak. No. 2: Vierriems overnaadsche gieken (dames beginnelingen), Spaarne, Delftsche Sport, Schie en Leythe. No. 3: Vierriems gieken (dames senio res), Spaarne, Laak, Leythe. No. 4: Sciff (heeren beginnelingen), Spaarne, Laak, Delftsche Sport, Schie, Leythe. No. 5: Sciff (dames beginnelingen): Spaarne, Laak, Delftsche Sport, Leythe. No. 6: Vierriems overnaadsche gieken (heeren beginnelinge) Spaame, Laak, Delftsche Sport, Schie, Leythe.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14