30 CENT per 1/2 PONDS PAKJE LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 4 October 1932 Het ontbijt s maa kt eens zoo goed, KUNST EN LETTEREN. BINNENLAND. Een woord van dank aan de Commissie van Bijstand, die met weloverwogen in zicht adviezen verstrekte en de zorgende hand uitspreidde over de velSrlei inge wikkelde' en met nauwlettendheid uitge werkte détails, die wij bij de diverse wagens opmerkten, In zeker opzicht was het Jammer, dat een stoet als deze niet in het avonduur door de straten trok; stellig zou men met velerlei lichteffecten gewerkt kunnen hebben en zou de indruk nog imposanter geweest zijn! Maar ook nu betoonen wij ons dankbaar voor hetgeen het jaarlijksche 3 October- festijn geschonken heeft, al was het slechts om het instructieve karakter dezer voor bijtrekkende groepen. Allen, zonder uit zondering, hebben naar beste krachten medegewerkt, om het middagfeest tot het hoogtepunt van den dag te maken, waarop „Leiden's Ontzet" herdacht wordt' Het bestuur der 3 October-vereeniging hulde voor alle zware voorbereidingen en de poltie voor haar kranige regeling op alle hoeken der boordevolle straten. De herinnering aan een 'der merkwaardigste optochten zal ieder toeschouwer nog heel lang bijblijven! Helaas moest de stoet, na eenige uren de regen getrotseerd te hebben, eerder dan oorspronkelijk vastgesteld was, den aftocht blazen en naar het punt van uitgang terugkeeren; de regen was als spelbreker opgetreden, men diende wel rekening te houden met de arme meisjes, die door en door nat waren gewordenMaar de meeste Leidenaars hadden toch nog kunnen ge nieten van al 't schoons, dat met zorg en kunde was gearrangeerdAl was 't dan ook niet in ieder opzicht geslaagd, wij mogen toch glansrijk tevreden zijn over hetgeen den dag van gisteren gebracht heeft! Op verschillende plaatsen werden als ge woonlijk bloemen aangeboden, een harte lijke attentie, die. steeds weer bijzonder op prijs gesteld wordt. Tijdens zulke oogen- blikken is het dan nog beter mogelijk de verscheidenheid van den stoet te bewon deren. Het moge voor de deelnemers, wanneer het regent, minder aangenaam zijn, langen of korten tijd stil te staan, het publiek kan dan nóg beter de gestyleerde maquet-' tes, de kleurencombinaties en de interes sante figuren in zich opnemen of een kennis aanspreken, die de eer geniet mee te rijden of te wandelen! Hadden velen hunner een vroolijk, warm zonnetje ter opvroolijking gewenscht, wij mogen allen tevreden zijn, dat de-optocht „überhaupt" is doorgegaan! Leiden heeft weer van z'n jaarlijkschen stoet genoten; het is beter er niet aan te denken, hoe wij ons 'allen gevoeld zouden hebben, als hij onverwachts was afgelast! Tevreden gaan wij dus met nieuwen moed, na uren van intens jolijt, weer aan ons dagelijksch werk, tevreden en verheugd, dat de „Plus en Min-optocht" de serie van de vele schitterende voorgaande, weer met één vermeerderd heeft! Langs de straat. In weerwil van den vrijwel den gehee- len dag vallenden regen was de drukte op straat groot. Minder groot misschien dan verleden jaar, doch toen werkte behalve' het weer ook de Zaterdagmiddag er toe mede de publieke belangstelling van bui ten de stad bijzonder groot-te doen'40 h. De „ontzette" stad was als gewoonlijk weer „ingenomen" door een groote schare kooplieden, muzikanten, acrobaten, boeienkoningen enz. Van de eerstgenoem- den maakte de het weer kennende ,para- pluies-handelaar geen slechte zaken; ook de handel in feeststokken met en zonder riem, van Spaansch riet en bamboe, in bij het costuüm of liever regenjas passende kleuren was weer levendig. De categorie muzikanten was wel in vele, vaak ver uit- eenloopende soorten vertegenwoordigd. Volendamsche, Tirolsche en Russische cos- tuums waren gewild, wat de muziek be treft deed de Duitsche filmmuziek gis „Das gibt's nur einmal", „Ich bin ja heut so glücklich" enz. opgeld. Draaiorgels, accofdeon gezelschappen, „jazz bands" maar ook pathéfoons trachtten elkaar in geluïdsvolurtie te overtreffen er tusschen- door klonk het monotome „Pinda, Pinda, Lekker-Lekker" van de Chineesche pinda- verkoopers en bepaalde hoeken waren dan ook bijzonder geschikte studieplaatsen en voor, componisten van potpourri's!! Boeienkoningen vertoonden staaltjes van hun kunnen met meters Manilla; terwijl onder de harlekijns met hun on vermoeid dribbelen wellicht een Nêder- landsche Marathon-looper te vinden is. De verschillende café's profiteerden van het ongunstige weer; was eenmaal een gunstig tafeltje bemachtigd, dan bleef men „hangen" blij droog, doch niet „op een droogje" te zitten. Dank zij de vele vlaggen had de stad weer het feestelijke 3-October uiterlijk. Was de regen dan wat vervelend en hin derlijk, de straten wat modderig, wat geeft dit als je je amuseert en dat deed jong en oud zich weer uitstekend. Het Schuttersveld was door de verschil lende vermakelijkheden weer een gewilde hoewel wat modderige verblijfplaats. Chr. Oranjevereeniging. Zooals gewoonlijk hield ook de Leidsche Chr. Oranjevereeniging in Gebouw Pre diker een feestavond. De opkomst voor deze feestvergadering was buitengewoon groot en toen dan ook ds. H. Thomas om halfacht de samenkomst opende, was er geen plaatsje onbezet. Ds. Thomas sprak een kort openings woord. waarin hij allen, inzonderheid wet houder T. S. Goslinga een hartelijk wel kom toeriep. Ds. J. C. van Apeldoorn Herv. pred. al hier was genoodigd de feestrede uit te spreken, waaraan hij gaarne gevolg had gegeven. Spr. begon met er op te wijzen, dat na de belegering van Haarlem en Alkmaar de wreede Alva een nieuwe wijze van oorlogvoeren had uitgedacht, n.l. te verhinderen dat men de hulp van 't plat teland kon inroepen en dus zoodoende moeilijk voedselvoorraad in de belegerde veste kon invoeren. Deze maatregel ls voor Lelden dan ook van oneindige betee- kenis geweest hetgeen spr. aan de hand van de feiten duidelijk naar voren bracht. Spr. wees ook op het groote gevaar, dat er dreigde wanneer Leiden eens viel. Wat zou dan na zoo'n heeten strijd het einde zijn? Maar ook hier was het: Als de nood op het hoogst is, is de redding nabij. De prins wijdde al zijn kracht aan de zaak van het ontzet. Een vloot onder Boisot lag uitgerust te wachten tot de wind gunstig mocht worden. En die kwam; een felle noordwester dreef de baren der zee het land in de vijanden op de vlucht, de vloot tot voor de stad. Op den 3en October 's morgens omstreeks negen uur aan de Vlietbrug werden de redders met luide vreugdekreten begroet. Spr. schetste vervolgens de groote blijd schap en dankbaarheid, die zich ook uitte in hét optrekken naar de Pieterskerk, waar werd verkondigd hoe de Heere de benarde stad had verlost, de vijanden achterwaarts had doen keeren. De prediker zweeg, de gemeente zou een dankpsalm zingen, maar er was geen stem om te zingen, in snikken en -tranen stokte de zang. Maar, Hij, wien die dank gom, wist het wel, en nimmer, aldus eindigde spr., is binnen de wanden van de Pieters kerk een Gode welgevalliger offer ge bracht dan op dien Zondag van den 3en October. De voordrachtkunstenaar, de heer G. Feyten uit Utrecht verleende dezen avond zijn- medewerking terwijl, er-ook muziek ten gehoore werd gebracht. Resumeerend was het weer een enthou siaste vaderlandsche avond. De cabaret-voorstelfing. Te ruim halfacht begon in de groote zaal en in den foyer der Stadsgehoorzaal de traditioneele cabaret-voorstelling, die ook thans weer een eclatant succes is ge worden. En al wordt de vermelding van dit feit zoo langzamerhand al evenzeer traditie", zij behoudt nochtans haar volle waarde! Deze cabaret-voorstelling, geor ganiseerd door het theater-bureau Max van Gelder, was niet enkel een genoeglijke en rustige ontspanning na een vermoeien- den en langen feestdag, zij was vooral ook een bron van denderende vreugde en hoogoplaaiend enthousiasme, dat bij tijd en wijle geen grenzen meer kende Verwonderlijk snel bracht mr. Max zijn krijtteekeningen en carricaturen op pa pier, voortreffelijk waren de verrichtingen van de drie Brions in hun acrobatische evoluties. En dan was er Dumas; de be kende humorist, Dumas: de droogkomiek, Dumas: de kostelijke causeur, die met zijn grappen en liedjes het publiek tot onstuimigen bijval bracht! Hoe heerlijk dreef hij den spot met de regenmakerij van den heer Veraart, hoe geestig was die parodie op het bekende kinderliedje „Daar komt een vogel gevlogen"„Lepomme" vertoonde z'n goede capaciteiten als koorddanser, Agatha Reiff en Max Dek ker brachten eenige scènes uit de ope rette „Grafin Mariza", Victor Marehant toonde zich in den waren zin des woords den koning der diabolo-spelers door z'n waarlijk verbazingwekkende vaardigheid, de „Vier Braggaars" gaven bewonderens waardige parterre-acrobatiek te zien, en tot slot zorgden Jeanne Horsten en Henri Theunissen voor een finale, die klonk als een klok! Ook zij parodeerde. evenals Dumas, en zij zong daarnevens tal van andere liedjes met gemakkelijk liggende refreinen, zij praatte en amuseerde.... en veel te vroeg kwam tegen tienen het eind. Deze cabaret-avond was, als altijd, een der beste nummers van het uitvoe rige 3-Oetober-progrnm. Dat héét traditie en dat blijft toch altijd weer nieuw....! .*-** - Het Avondfeest, Na, afloop der cabaret- en tooneeluit- voering werd het op het afgezette deel van het Schuttersveld nog drukker dan het al was. De traditioneele hosvlonder kon de stroom hoslustigen vrijwel niet verwerken, trouwens alle vermakelijkhe den waren goed bezocht. Voor men er erg in had werden de lichten gedoofd en schoot de eerste pijl van 't als altijd goed verzorgde vuurwerk de .lucht in. Regel matig volgden de stukken, waarondèr weder bijzonder mooie, elkaar op. Toen het slotstuk was afgestoken loste het tal rijke publiek zich in verschillende stroo mingen op. Een deel ging huiswaarts, anderen bleven nog wat op het feestter rein,. terwijl de derde groep zich over de -stad verdeelde en in de Leidsche straten en café's het feest nog enkele uurtjes voortzette. RECLAME. wanneer U 's morgens vroeg Uw mond met een werkelijk antiseptisch mond water gespoeld heeft ODOL-mondwater bevat een bizonder Antisepticum, dat den onaangenamen smaak, die gedurende den nacht in Uw mond ontstaat, weg neemt, en tegelijkertijd heerlijk ver- frisschend werkt. 7481 ONTHULLING VAN EEN GEDENKSTEEN VOOR ISR. QUERIDO. De schrijver Isr. Querido zou Zaterdag 60 jaar zijn geworden. Een grootsche huldi ging was reeds in voorbereiding toen een kortstondige ziekte een einde aan zijn leven maakte. Eenige vart Querido's Jordaanvrien den hebben teen het voornemen opgevat om op dien dag een huldiging op touw te zetten, die tevens een herdenking zou zijn. Hun plan om op 1 Oct. een gedenksteen te plaatsen in het huis Eerste Goudsbloem- dwarsstraat 17 waar hij een tijdlang woon de. is in vervulling gegaan. Ouder groote belangstelling, omgeven door een aantal vrienden en vereerders van wijlen Querido heeft Amsterdam's wethou der Boekman, staande voor het huis den steen onthuld. Een lauwerkrans met rood zwarte linten 'héchtte de heer Boekman aan den steen. Vervolgens, werden door mevr Liesbet Sanders—Hertzberg en mevr. Annie Ver hulst enkele gedeelten voorgelezen uit het werk van Querido Een broeder van den schrijver, de heer D. Querido dankte den heer Boekman en den heer Marinus als voorzitter van het Jordaancomité, voor de hulde zijn broeder bewezen. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Giften van Prinses en Koningin-Moeder. Het Nationaal Crisis-comité deelt ons mede: Prinses Juliana heeft ten derde male een gift van f. 30.000 ter beschikking van het Nationaal Crisis-Comité gesteld. Ook H. M. de Koningin-Moeder heeft weer een belangrijke gift gedaan. DE TWEEDE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Met Januari a.s. opnieuw 5 pCt. loonsverlaging. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft thans den volgenden brief aan den personeelraad gezonden: „Bij de besprekingen met uwen raad in Juni van dit jaar die tot de u bekende korting van 5 pCt. op de bezoldigingen enz. en de verlaagde verblijfkostenregeling leid den, spraken wij de vrees uit. dat in het najaar wel zou blijken, dat verder gaande maatregelen niet te ontgaan zouden zijn. De feiten hebben helaas on-- sombere ver wachtingen maar al te zeer bevestigd. Het vervoer per spoor ls sedert in steeds toe nemende mate teruggeloopen; maandelijks moeten thans achteruitgangen van onge veer drie millioen gulden worden geconsta teerd De voorloopige bedrijfsuitkomsten tot en met Augustus doen een tekort van rond 12 millioen gulden over de eerste acht maanden van het loopende jaar verwach ten. Onder deze omstandgheden gevoelen wy ons, mede gelet op het pel waarop de kos ten van levensonderhoud allengs zijn afge zakt. tót ons leedwezen niet verantwoord, de uit de dienstbetrekking verkregen inkom sten van het personeel op de thans gel dende hoogte te handhaven. In aansluiting aan ons aanvankelijke denkbeeld om de bezoldigingen, toelagen, premiën enz. geleidelijk. n.l. in twee étap pes, met 10 pC.t te'verminderen, overwe gen wij daarom ingaande 1 Januari a.s. de dienstinkomsten- van- het personeel, gere kend op de basis van het vóór de 5 pCt. korting genoten bedrag, andermaal een verlaging van 5 pCt. te doen ondergaan. Wij stellen ons voor, dat dat zoü kun nen geschieden door de thans geldende loon-, toejage- en premiën-. enz. -regelin gen (de laatste beide voor zoover ze niet a/itomatisch tengevolge van loonsverlaging met een gelijk percentage als het loon naar beneden gaan en behoudens nog nader in détails te bekijken wijzigingen) met Ingang van 1 Januari a.s. algemeen met een be drag van 10 pCt. te verlagen en dienover eenkomstig. in plaats van de thans toege paste 5 pCt korting, ook de individueel ge noten bezoldigingen^ toelagen, premiën, enz. van dien datum af. met een gelijk per centage te verminderen. Een uitzondering hierop vormt de ver blijfkostenregeling aangezien deze toelage reeds in Juli 1.1. op een verminderd bedrag is vastgesteld en vóol^hands daarin geen verdere vermindering'geboden schijnt. Wanneer wii hierbij deze aangelegenheid aan de orde stellen, doen wij dat niet zon der tevens te verklaren, dat het daarom trent verkrijgen van overeenstemming in onderling overleg met uw college door ons oo prijs gesteld zou worden. Mocht uw raad aan eenige andere, voor ons aanne melijk? regeling, die tot ongeveer dezelfde bescaring op de personeelsuitgaven leidt, de voorkeur geven, dan zult u ons ter wille van het overleg tot medewerking bereid vinden. Het zal ons aangenaam zijn. met uwe zienswijze binnenkort od de hoogte gestéld te worden. Indien uw raad daarover een bespreking wenscht, dan zijn wij daarvoor beschikbaar. COMMANDO VELDLEGER JUBILEERT. Receptie in het hoofdkwartier. Bij de herdenking van den dag, waarop 25 jaar geleden het commando over hét veldleger werd ingesteld, heeft de thans in functie zijnde commandant, de luite nant-generaal jhr. W. Roëll in zijn hoofd kwartier receptie gehouden. Tevoren had luitenant-generaal Roëll in een samenkomst met de aan het hoofd kwartier werkzaam ziinde officieren, on derofficieren en schrijvers de beteekenis van de instelling van dit commando ge schetst. Een stroom van bezoekers kwam vervol gens bij den generaal hun opwachting maken en boden hem hun gelukwenschen aan. De minister van defensie was vertegen woordigd door den generaai-maioor Raay- m°kers. Inspecteur van de genie. Voorts waren aanwezig de Iuit.-generaals P. Donk, Weber, De Ridder. Van Terwisga, Insinger. Borel. inspecteur van de Vrijwil liger Landstorm, de generaal-majoors Winkelman. Vorstman, hoofd-intendant. ridder van Rappard, inspecteur der artille rie, Harrienberg, insoecteur der infanterie en dr. Diehl. inspecteur van den genees kundigen dienst, kolonel v. d. Akker, com mandant VII Inf. Brig., kolonel v. d. Kamp, inspecteur der militaire administratie, ko lonel Verberne, luitenant-kolonel Froger. wnd insoecteur der burgerwachten en tal van andere militaire autoriteiten. Ook kwamen in den loop van den och tend hun opwachting maken de voorzitter van de Legercommissie, de heer P. J. de Kanter. met verschillende leden dezer commissie, het Tweede Kamerlid, de heer Duymaer vari Twist, voorzitter van de Na tionale Landstormcommissie, met den se cretaris, kapitein Boulogne, een deputatie van den generalen staf. bestaande uit den kolonel Van der Heyden. majoor v. d. Bent en kap. v. d. Plasse, kapitein J. Kruis, na mens de Vereeniging van Verlofsofficieren. Vele fraaie bloemstukken waren gezon den. Verschillende sprekers voerden het woord en wenschten den generaal Roël} van harte geluk met het 25-jarig bestaan' van het commando. Generaal Roëll dankte alle sprekers en verdere aanwezigen ter receptie, waarna in een der ganorenzpnde vertrekken ver- yerschingen werden rondgediend. RECLAME. 7511 75 Blue Band uit de allerbeste grond stoffen - met 25 °/o allerfijnste Roomboter onder Rijks controle - bereid volgens, een karnproces, waarvan de Blue Band fabrieken het geheim" bezittep. Gebruik daarom uitsluitend Holland's beste standaardmerk BLUE BAND versch gekarnd met, 25%, allerfijnste Roomboter* onder Rijkscontrófe e e.ro-020* DE INDISCHE TENTOONSTELLING GESLOTEN. Bijna 500.000 bezoekers in totaal. Zondag is de Indische tentoonstelling ge sloten.- De beambten hadden zich verza meld in de hall van het groote paviljoen waar zij -door majoor De Jong werden toe gesproken. De sluiting hod verder zonder eenige plechtigheid plaats. Naar ons van de zijde der tentoonstel ling-directie wordt medegedeeld, nadert het totale aantal bezoekers dicht de 500 000. AFSPOELING BIJ DEN "AFSLUITDIJK Gevaar voor de Zuiderzeesluizcn tijdig voorkomen. Naar de „Telegraaf" verneemt zijn bij de sluizen in den afsluitdijk van de Zui derzee belangrijke bodembeschadigingen geconstateerd, hierin bestaande, dat zich voor die sluizen meer dan tien meter diepe uitschuringen in den zeebodem heb ben gevormd. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in den zwaren stroom die voor en achter de sluizen ontstaat ge durende het loozen van het overtollig IJselmeerwater door de sluizen in de Waddenzee. Gelukkig zijh deze calamiteiten nog op gemerkt, voordat dé fundamenten van ac sluizen belangrijk aangetast zijn. Ware dit laatste het geVaJ geweest, dan zou daarvan instorting van de sluiswerken het gevolg hebben kunnen zijn. Men 'is' reeds begonnen met op zoo krachtig mogelijke wijze de ontstane be schadigingen „te herstellen, met behulp van" helmdüikers én zinkstukken. Om een herhaling van dergelijke onheilen te voor komen, zal het waarschijnlijk noodig ge acht worden om langere leidammen bij de sluizen uit te brengen; zelfs ls de nood zakelijkheid van den bouw van een derde uitwateringssluis in den afsluitdijk niet uitgesloten. Wellicht is van een' en ander de reden, uitgesteld. Bij informatie bevestigde de directie van de Zuiderzeewerken het blad, dat zich. uitschuringen hebben gevormd in den zee bodem en wel in een strook van ongeveei honderd meter voor de kunstwerken. Di kunstwerken zelf, zijn volgens deze mede- deelingen, onaangetast gebieven. Naar men verzekerde is er geen reden tot. ongerust heid. Men heeft maatregelen getroffen om verdere uitschuring van den bodem te voorkomen en is daartoe op de gewone wijze te werk gegaan, namelijk door het aanbrengen van zinkstukken. Men deelde nog mede, dat een en ander vrij veel tijd zal vorderen. GEMEENTEFINANCIËN EN BEZOLDIGING GEMEENTEPERSONEEL. Het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bond van Gemeente-Ambtenaren heeft onlangs een Commissie ingesteld ter bestudeering van het rapport-Welter, voor zoover hierin over de gemeente-financiën en de bezoldiging van het gemeenteper- soneel wordt gehandeld, i De commissie, wélke stond onder voor- I zitterschap van den heer H. Th. Klein, j oud-directeur der Vereeniging van Neder landsche Gemeenten, heeft haar opdracht voltooid en een uitvoerig rapport aan het Hoofdbestuur uitgebracht, waarin zij.o.m: tot de.na'vólgende conclusies kómt! de Commissie-Welter had zich behooren te onthouden van een algemeene behan deling der gemeenteflnanciën en het ln overweging geven van maatregelen met betrekking tot de bezoldiging van het ge- meente personeel; de beschouwingen der staatscommissie, voorzoover deze het beheer der gemeente- financiën betreffen, zijn op de belang rijkste punten óf onvolledig óf niet juist; de door de staatscommissie voorgestelde maatregelen met betrekking tot de bezol diging van het Overheidspersoneel zijn niet gemotiveerd, noch door het loonpeil, noch door een beroep op de indexcijfers; de aan de Regeering in overweging ge geven maatregelen met betrekking tot de salarieerlng van het gemeentepersoneel zijn onderling tegenstrijdig; vooropstellende, dat ieder staatsburger verplicht ls zijn evenredig deel in dc crl- sislasten bij te dragen, lijkt het onjuist van de ambtenaren, als van een bijzondere groep burgers, een speciale heffing in den vorm van loonsverlaging te vragen. OPSCHORTING VERPLICHTING TOT INENTING. Ingediend is een wetsontwerp tot ver lenging van den geldigheidsduur van til delij ke bepalingen betreffende de vacci natie, vervat in de wet van den llden Febr. 1928, zooals zij zijn gewijzigd bij de wetten van 29 December 1928, van 30 December 1929 en van 31 December 1930. DE CHR. HIST. KAMERFRACTIES. De Chr. Hist. Eerste-Kamerfractie heeft benoemd tot haar voorzitter prof. Jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman en tot secretaris den heer J. W. J. baron de Vos van Steen- wijk. De Chr. Hlst. Tweede-Kamerfractie heeft tot haar voorzitter benoemd den heer J. R. Snoeck Henkemans en tot secretaris den heer H. W. Tilanus. o VERSPREIDE BERICHTEN. Op 51-jarigen leeftijd is te Rotterdam plotseling overleden de heer A. D. Ver schuur. sedert Mei 1930 eerste Rijkshaven meester. In den ouderdom van 72 jaar is W Heemstede overleden jhr. P. Quarles van Ufford. vroeger directeur van de Zoutkeet aan het Noorderspaarne te Haarlem. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zal Vrijdag 7 en 14 October niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. HUIS OMGEWAAID. BUITENZORG. 1 Oct. (Aneta). Een te legram van den Gouverneur van Celebes d.d. 30 September meldt, dat op 28 Septem ber in kampong Lempangan, onderafdee- ling PInrang, afdeeling Pare-Pare, een huis is omgewaaid. Drie personen werden ge dood en zeven gewond. BOSCHBRAND. SOERABAJA. 4 Oct. (Aneta). Een bosch- brand op het Idjenplateau heeft zich uit gebreid tot de Goenoeng-Merapi en de Goenoeng Ringgih. Er bestaat gevaar, dat de brand zal overslaan naar de kapokon- derneming Pesewaran. Een streng verbod uitgevaardigd voor het passeeren van de Genden-rug. Deze wordt door militairen bewaakt omdat bii uitbreiding van den brand in déze richting de ondernemingen Bantjocr en Kajoemas gevaar loopen. 8S

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11