VAN BEELEN's ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. KATWIJK a, ZEE, TELEF. 122 KATWIJKERS Schoenrep, bedr. „De Adelaar" LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Zaterdag 1 October 1932 UIT DE OMSTREKEN. PIANO- EN ORGEI.HANDEL KATWIJKERS P. A. JONGENEEL, Baljuwstraat 51 ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. NIEUWE RIJN 37 Onze prijzen blijven: Heerenzolen en Hakken f. 0.95 Dames id. id. f. 0.75 IW KAN OP GEWACHT WORDEN! VERGADERING R.K. AMBTENAREN- VEREENIGING. Afdeeling Bloembollenstreek. In het Hof van Holland te Noordwijk- Blnnen vergaderde bovengenoemde af- deellng. BIJ de opening der vergadering door den voorzitter de heer L. J. Droogh, blijken dat 20 leden aanwezig zijn. Verschillende mededeellngen worden gedaan, o.a. aan gaande actie tegen salarisverlaging e.d. Het hoofdbestuur is als Immer actief. De notulen van de op 8 Juli 1.1. te NoordwU- kerhout gehouden vergadering worden vastgesteld. De verkiezing van een derde lid van het bestuur van groep VI (Ge meente-ambtenaren) wordt aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. De heer K. J. Westerkamp houdt hierna een causerie over „Het Spiritisme", het geen een interessant onderwerp bleek te zUn. Vele meeningen kwamen hierover naar voren. Deze gaven aanleiding tot het stellen van vragen, die naar genoegen werden beantwoord. Een woord van dank werd den geeste lijken adviseur gebracht voor deze cau serie. Na sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze volgde de zoo gewilde gezellige bijeenkomst. HILLEGOM. BloemboIIenbcurs. De presentielijst van de bloembollenbeurs was door 124 personen geteekend. Het be zoek is stijgende; de handel was vlot. Er waren dahlia-bloemen tentoongesteld. Veiling tcelland. Gisteravond Is door notaris D. Lodder alhier bij afslag verkocht: Het woonhuis met bollensohuur aan de Haarlemmerstraat 13, in bod staande voor f.5600, is op R.500 gemijnd door den lieer G. Meijer te Bloemendaal. Koopsom dus f 14.100, Er ontstond hierover een incident. Tcelland in de Oostelnderpolder. I. 1.90.60 H A. f.1210 H. P. Spoor Haarlem; II. 1.03.40 H.A. f.505 idem. III. 2.4960 H.A. f.2630 M. Zandbergen. IV. 1 83.78 H.A. f.1250 niet gemijnd. Combinatie I en II gemijnd door C. J. Bakker q.q. Idem III en IV gemijnd door M Zandbergen. De slot-combinatie van I tot IV tezamen groot 7.27 58 H.A. is gemijnd en gekocht voor f.6788 door den heer W. F. van Waveren te Bennebroek. Een Winkelweek? Naar wij vernemen zijn plannen in voor bereiding om te komen tot de organisatie van een winkelweek. Tentoonstelling en vellingen. De Hlllegomsche Pluimveehouders en Konijnenfokkers Vereenlging zal in De cember een tentoonstelling organlseeren. Deze vereenlging zal ook weer beginnen met het houden van veilingen van konij nen. kippen, eenden enz. Een zaal van de Coöp. bollenvelllng is er voor beschikbaar gesteld. Op 11 October denkt men hiermee aan te vangen. Voor Buitengewoon Voordeelige Aanbieding van Nieuwe en Bespeelde Orgels en Piano's zie Kleine Advertenties in het Leidsch Dagblad van Woensdag a.s. 7450 KATWIJK AAN ZEE. LEZING OVER HET NATIONAAL- SOCIALISME. Uiteenzetting van het doel. Alhier werd ln de gemeentezaal een vergadering belegd teneinde de beginselen van het nationaal-soclallsme meerdere be kendheid te geven. De eerste spreker was dr. G. Hagen uit Den Haag. De vraag wordt gesteld, aldus spreker, of wij nogal hell ln het nationaal socialisme zien. Wij hebben niet te beoor- deelen of het er mee in Duitschland goed of slecht gaat. Het derde Rijk zal het werk zijn van het nationaal socialisme. De nat. socialisten hebben ln het Duitsche volk de fondamenten gelegd en het voorbereid voor de nieuwe samenleving. In welken geest er zal geregeerd worden, zal het werk zijn van onze partij. Het is niet onze be doeling om langs den weg van de kiezers de macht ln handen te krijgen. Wij strooien het zaad uit, dat later zal ont kiemen. Er wordt weieens de vraag ge steld: waarom nat. socialist en niet fas cist? Spr. verklaarde het verschil, vooral in de taktiek van optreden en gaf een overzicht wat Mussolini in Italië heeft be reikt. De nat. socialisten ln Duitschland hebben anders gedaan, zij droegen de denkbeelden uit aan hun geloofsgenooten. Na deze inleiding sprak de heer Adal bert Smit, leider der Nationaal-Socialis- tische Nederlandsche Arbeiderspartij uit Den Haag over: „Het nationaal-socia- llsme". Spreker verhaalde het ontstaan van de nat. soc, arb. partij op 16 December 1931. Toen werden weer menschen gevonden, die bereid waren om desnoods met inzetting van eigen leven voor idealen ln dezen tijd op te komen. Men wilde opbouwen en daarvoor moet met smart ln het hart af gebroken worden. In tal van politieke kringen heelt de partij groote tegenwer king ontmoet Onze partij is belangrijk, omdat die ge boren is door de noodzaak der tijden. Men moet uitzien naar nieuwe vormen in de maatschappij. Alles is mlsgeloopen. De fu neste gevolgen van den crisis laten zich voelen. Er moeten Ingrijpende maatrege- llngen getroffen worden. Het nat. soc. heeft voor Nsteiiad soaasl aj» voor Duitschland een hoogst belangrijke taak te vervullen. Die omwenteling zal binnen korten tijd plaats vinden. Men moet de wenschen In stellen op de nieuwe verhoudingen, die komen zullen. De partij streeft naar plan matigheid, daarmee heeft zij overeen komst met het communisme in Rusland. Er moet echter rekening gehouden worden met aanleg. Stalin heeft telkens conces sies moeten doen aan het beginsel van het communisme; verschillende loonklas- sen heeft hij ingevoerd, al is het onder vermommingen De stoottroepen krijgen een hoogere belooning dan de overige ar beiders. Het wegnemen van de vrije per soonlijkheid werkt nlvelleerend naar be neden. Dat wil het nat. soc. niet, omdat we niet allen gelijkwaardig zijn. Spr. be handelde nu de kwestie van de vrije con currentie. Door inspanning en energie moet het mogelUk zUn dat een kleine za kenman vooruit komt, maar het mag niet dat Iemand zich ln korten tijd tot mil- lionnatr opwerkt. Het nat. soc. predikt klassenvrede, ln tegenstelling met het Marxisme. Spr. noemde tal van bezwaren, die de klassevrede ln den weg staan. Het zijn vooral die „baantjesgasten", die den klassestrljd doen oplaaien ten bate van eigen lijfsbehoud. De leiders zitten op hun gemak achter hun schrijfbureau, terwijl hun menschen op straat door de politie worden uiteengejaagd. Het moment komt, dat men elkaar noodlg heeft. De mogelijk heid bestaat, dat het Nederl. volk ont waakt uit den dommel, het communisme zal de oogen openen voor het gevaar dat dreigt. Spreker waarschuwt, dat men niet gering moet denken over het handjevol communisten, het ls geen handjevol. Zij zijn bezield van een heilig vuur, zij mee- nen zoo uit de ellende te komen. Mis schien zullen velen het bout spreken vinden om de communisten en de S D. A, P.'s de beste medewerkers van straks te noemen en verwees naar Italië, waar de eerste fascisten leden van de arbeiders partij waren. WD verwachten geen steun van winkeliers, ambtenaartjes en van hen, die ln het politieke leven al geslaagd zijn. Van onderen af komt meestal de groote beweging. Spreker besprak het ontstaan van de revolutie in Rusland en dat daar slechts een klein aantal mannen daar de hand in hadden. Hier zouden we maar niet veel noodlg behoeven te hebben, zeg een 1000 tal. die hun arbeid, hun geld, hun leven er voor zouden over heb ben. Die menschen zullen in Holland ge vonden worden. Holland heeft nog een taak te vervullen, het ligt als een licht baak in de zee van beschaving. Zij. die buiten de grenzen van ons land. buiten ons wereldeel zijn geweest, weten wat dit te beteekenen heeft. Spreker hekelde de vertegenwoordiging van ons volk in de regeering. waar gebrek aan deskundigheid heerscht; zij zijn er slechts door hun fracties ingebracht Het nat. socialisme is een geestelijk en stoffelijk brood, wnaaraan wij behoefte hebben Na het beantwoorden van vragen sprak de heer Hagen het slotwoord. Wij hebben evenals bet vorige jaar weer dat fijne LETTERBANKET <1 10 ct. per ons. En! Ruime keuze EAWK2TS00RTEN. de beste kwaliteit, alles 16 eent per ons Beleefd aanbevelend, 7440 HET BLAD T00R KATWIJK EK OMSTREKEN GEEFT ÜW APVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT NOORDWITK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Schroeder, l.l.-kapster, van Dilsseldorf (Dl.) naar Kerkstraat 32a A. Schalks en fam., banketb.-kok, van Rijswijk, Lindelaan 61 naar Sttjntjes, Duinstraat 15 C. A. M. Alkemade, van Oudenbosch A 368 naar Nieuwe Zeeweg 73 N. Schouten, leerl.-verpleegster, van Rotterdam, Putschelaan 241 naar Zwarte- weg 20 J. Duivenvoorden, van Noord- wtjkerhout, Schoolstraat 20 naar Heilige Geestweg 51 C. G. Blankert 11,-verpleeg- ster, van Wijdewormer naar Langeveld 29 J. C. van der Slot, voerman, van Delft naar Langeveld 18b M. van Schouwen burg, van Den Haag, Obrechtstraat 285 naar van Panhuysstraat 29 A. W. M.- Winkel, dienstb., van Alphen a, d. Rijn, Steekterweg 112 naar Voorstraat 76 A. J. van Hattem, van Rotterdam, van de Duijnstraat 49 b naar Nieuwe Zeeweg 18 M. P van Beek, bloemb.-arb., v. Lisse, Stationsweg 138 naar Offemweg 76. C. J. Verhaaff, religieuse, van Leiden, Hooi gracht 21 naar Wilhelmlnastraat 15 M H. Roele, U.-verpleegster, van Bloe mendaal, Vogelenzangscheweg 346, naar Langeveld 29 Wede. N. Godé geb. M. Lauer en fam.. van Dilsseldorf (Dl.) naar Stationsplein 3 J. Huisman geb. Roege van Leiden, Rijnsburgerweg 10 n. Kerk hofpad 22 P. Busscher en fam., los werkman, van Voorhout, Heerenlaan 2, naar Schiestraat 15. Vertrokken: M. F. W. van Huis, huiskn., van Zuid-Boulevard 23 naar Zoeterwoude, Rljnegommerstraat G 19 T. Durieux, hulp in de huish., van Voorstraat 42 naar Katwijk, Kerklaan 6 M Possnitz d b., van Koepelweg 10 naar Rotterdam, Colo- nlastraat 36b H. M. Grondhuls, kap persbediende, van Hoofdstraat 61 naar Obdam, A no. 119 W. Boer, kellner, van Beethovenweg 8 naar Nijmegen, St. Joris- straat 5 A. Telling geb. Jungbacker, kokin, van Atjehweg 19 naar Den Haag, Regentesseplein 14 C. P. van Zeist en fam., kleermaker, van Oude Zeeweg 21a naar Hailoo, Rijksstraatweg A 335 C. A. Polak en fam., winkelier, van Huls ter Duinstraat 27 naar Heemstede, Clooster- weg 13 C. L. J. Mulder, klnderm., van Lindenplein 4 naar Hengelo (O.) Castor- weg 30 M. L. Kneepkens, kellnerln, van Ouia Zeeweg '4 naar Den Haag, Berde- rinnestraat 9a H. NIeuwenhuis, sla gersknecht, van Binnenweg 13 naar Zeist, Nooltgedacht 31 T. H. van der Feer, chauffeur, van de Ruijterstraat 23 naar Rotterdam, Multatulistraat 25 L. Glatt- haar, dienstb., v. Hoofdstr. 61 naar Bloe mendaal, Brederodeweg 57: J. L. Brieko kellner, van Hoofdstraat 95 naar Utrecht, Leeuwerikstraat 2 J. C. Stadhouder van Rembrandtweg 21 naar Ginneken, Raad huisstraat 28 C. J. V. Overgang, ver pleegster, van Rembrandtweg 21 naar Ginneken, Raadhuisstraat 28 Q. van Os en fam., tulnarbeider, van Offemweg 73a naar Noordwijkerhout, Buurtweg 9 M. Nlcklbauer, dienstb., van Gooweg 16b naar Voorschoten, Wijngaardelaan 54 J. van Eljk, caféhouder, van Wilhelmlna straat 2 naar Alphen a. d. Rijn, Hor tensiastraat 5 A. Koppel, dienstb., van Offemweg 17 naar Amsterdam, Prinsen gracht 439 U. O F, Seldenfaden, com- mis de rang, van Noord Boulevard 1 naar Amsterdam, Leidsche kade 83 M. van Zijl, religieuse, van Wilhelmlnastraat 15 naar Leiden, Hooigracht 18 H. I. Drent, kappersbed., van Hoofdstraat 95 naar Arnhem, Emmastraat 45 S. K. Harenberg en fam., timmerman, van Offemweg 36 naar Zuid Laren, Anner- weg 62a. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, zoon van N. Glas bergen en A van den Berg Hubertus Wilhelmus Adrlanus, zoon van C. P. Al kemade en E. A. M. Peeperkorn Hen- rlette Louise Elisabeth, dochter van H. W. Betram en A. Beij Plet, zoon van J. C. Marijt en M. Spaanderman Qui- rina Cornelia, d. van J. Duindam en A. Noppe Isabella Joanna Maria, d. van H. H. J. de Groot en C. M M. van de Kamp Elisabeth Johanna, d. v. P. Vink en H. I, de Llnoel Quirinus, z. v. Q. van Os en N. Onderwater Sitske, d. v. G. J, Schreuder en C. Kerving Gerardus, z. v. J. v. d. Linden en P. K. Weterings Laurentlus Jaeobus Johannes, z. v. J. Vogelaar en M. J. van Schie Jacoba, d. v W. de RuUter en K Prins Marijtje Olasina. d. v. J. v. d. Berg en W. Koele- wyn Anton, z. van A. D. van Duijn en C. Hoek Cornelia Wilhelmina, d. van J. C. Janson en Th, H. van Santen - Wil lem, z. v. J. v. d. Bent en J. v. Hemsber- gen Johannes Martinus, z. v. G. L. van den Berg en A. M. Alkemade Nicolaas Maria, zoon van C. M, van Zuljlen en M. Warmerdam Theodora Cornelia The- resia. d. v. Th. C. Alkemade en C M. Droogh. Ondertrouwd: C: A. van Malssen, 22 j., en P. Jaasma, 24 jr. Getrouwd: F P. Caspers, 25 jr. en C. J. Heemskerk. 24 jr. N. Wijnands, 27 jr. en A M. Vliet Vlieland, 25 jr. Overleden: Anna Maria Vos. oud 89 jr. wed. v. J. Oosterwal Jacoba Emielia Friederika Zeiss, oud 83 jr. geh. m. G. v. Duivenboden. GEMEENTERAAD. Dc bouw van een R.-K. Gymnastieklokaal De steun aan de kleine kweekers - De gemeenterekening 1931 - Tot gecen traliseerde boekhouding besloten. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Af wezig de heer Vink met kennisgeving. Na opening met gebed volgen ingekomen stuk ken, w.o. een adres van Corn, de Visscher- man betreffende de redding van alle vol keren der aarde. Aan adressant zal worden kennis gegeven, dat, gezien de tijdsomstan digheden niet op zijn verzonk kan worden ingegaan. Ingekomen is het verslag ver betering der Volkshuisvesting in de ge meente Noordwljk over 1931. Voor kennis geving aangenomen. B. en W. stellen voor, de rekening en verantwoording over het jaar 1931 van 't Weeshuis te Noordwljk goed te keuren. Aldus z.h.st. besloten. Volgt voorstel van B. en W. tot het verleenen van een volle uitkeering uit de weeshuisfondsen tsn be hoeve van Neeltje Blankensein. Aldus be sloten. Volgt voorstel van B. en W. tot be noeming van de leden der Commissie voor Openbare Werken en personeelsaange'egc-n- heden. Benoemd worden in de Commissie voor Personeelsaangelegenheden weth- A. C. Meijer als voorzitter en de heeren A. Caspers, D. v. d. Niet en C. Soeteman als leden. In de coinmisse voor openbare werken weth. A. C. Meijer, als voorzitter en de heeren C. G J. Alkemade, J. H. Krau en H. Liefferink Het verzoek van hot R.K Parochiaal kerkbestuur, waarbij medewerking wordt gevraagd voor de aanschaffing van school banken voor 48 leerlingen en een schoolborg wordt z.h.st. aangenomen. Ingekomen is van bet R.K. kerkbestuur een nieuwe aanvrage om medewerking, welke thans geheel aan de wettelijke be palingen voldoet. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verleenen en de benoodigde gelden tot verandering en inrichting van de R.K. meisjesschool (uitbreiding met gymnastieklokaal) toe te staan. De heer Liefferink acht liet standpunt van B. en W. niet consequent: zij hadden niet tot medewerking moeten adviseeren, met het oog op de eoonomisoho omstan- diglieden. Dergelijke uitgaven zijn op het ocgenblik niet te verantwoorden, te meer omdat er geen noodzaak voor een gym nastieklokaal is. Is hier wellicht spraken van het binnenhalen van een of andere bult? Spr. kan zijn stem hieraan niet geven. Ook de heer Krau verklaart gr zich tegen. B. en W. hadden moeten zorgen voor ge centraliseerd gymnastiekonderwijs: men had het R.K kerkbestuur vóér moeten zijn, zoodoende zouden zij duizenden uitgespaard hebben. De heer Alkamade merkt op dat de medewerking wettelijk niet geweigerd mag worden. De tijdsomstandigheden kun nen hier niet in aanmerking genomen wor den. De katholieken dragen er bijtijds zorg voor, dat hun 800 A 900 Idnderen gymna stiekonderwijs kunnen ontvangen. Dit on derwijs, aldus spr. valt niet te central i- seeren Na discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 3 stemmen tegen (Liefferink, Krau en Soeteman). Het verzoek van de gymnastiekver. D.O.S. om te mogen gebruiken een lokaal van de v.m. openb. school St. Jeroensweg no. 1 voor oefeningenlokaal, wordt onder be- paaldevoorwaarden z.h st. toegestaan. B.cn W. stellen voor het verzoek van eenige kleine kweekers om de aan hen verstrekte ondersteuning weder voort te zetten, in een volgende vergadering te behandelen. B. en W. stellen zich voor in een gecombineerde vergadering van de colleges van B. on W. der gemeenten in dc Bloembollenstreek dit verzoek nader on der de oogen te zien. De voorzittor ver zoekt nog 14 dagen te willen wachten, dan zal over het plan Voorhout wei beslist zijn. Hij zegt op vragen van den heer Soeteman, antwoord in geheime vergade ring toe. Volgt voorstel inzake toekenning van een vergoeding ad f.50 voor huurderving „Stal- huis" aan de huurster mej. Kruif uit Leiden ,welke f. 100 had gevraagd, wegens volgens haar inzien tijdelijke onbewoon baarheid. Wordt na discussie aangehouden- Volgt verzoek van A. Rodenburg om electrische aansluiting perceelen Beeklaan. B. en W. stellen voor de afwijzende be schikking te handhaven in hoofdzaak omdat een behoorlijke gelegenheid door een kabel aan te leggen, ontbreekt. Wordt na discuss e aangehouden. B. en W. stellen voor de bestrating van den Duinweg tusschen Nieuwe Zee weg en Piet Heinstraat te vernieuwen en daarvoor een crediet te verleenen van f. 7189. Het werk zal worden opgedragen in accoordloon aan werklooze straatmakers en/of bouwvakarbeiders. Aangenomen. B. en W. stellen voor te besluiten tot verbetering van den Zwarteweg door het aanbrengen van een teerbasaltsplitlaag en daarvoor een crediet beschikbaar te stellen van f. 7560. Aangenomen. Vaststelling Gemeenterekening 1931. De cijfersfl uiden: Inkomsten gew. dienst f. 984.994.92; uitgaven idem f. 902.699.28. Voordeelig saldo f,82.295.64. Inkomsten kapt. dienst f. 1.341.487.73; uit gaven idem f.1.218.079.85. Nadeelig saldo f. 123.407.88, welk saldo .werd gedekt door een geldleening ad f. 135,000. De winst van het electrlciteitsbedrijf be droeg f. 12.261.07, idem gasbedrijf f. 19.213.67 idem waterleidingber. f. 7.922.22. In de commissie voor onderzoek van de rekeningen worden benoemd de heeren Liefferink, v. d. Meer en v. d. Niet. Volgt liet punt steunverleening, werkver schaffing en werkloosheidsverzekering- B. en W. wijzen er op, dat thans blijkt dat een veel grooter bedrag in 1932 noo- dig zal zijn voor steunverleening, werk verschaffing en werkloosheidsverzekering dan op de begrooting 1932 werd geraamd. Uitgetrokken werd f. 41.500. Hiervan gaat af 25 pet. van f.15000 ais rijksbijdrage voor steunverleening aan werkloozen: f. 3750, zoodat deze volgens raming de uit gaven zouden bedragen f. 37.750. Aan kleine kweekers werd een onderstand verleend van f. 3500. B. en W. ramen thans de bedragen die noodig zullen zijn in 1932 voor: Onder steuning aan behoefligen w.o. uitkeering aan kl. kweekers op f. 17.000. Steunverlee ning aan werkloozen f. 60.000. Kosten gem. werkversch. f.6000. Bijdrage a. h. Rijk der kosten werkverschaffing in de duinen f. 47.400. Subsidie wei kloozenkassen RECLAME. - 7446 f. 11.700. Totaal f. 152.000. De Rijksbijdrage bedraagt f. 14.250. Totaal f. 137.850. Geraamd was op de begrooting f. 37.750, zoodat nog ruim f. 100.000 moet worden gedekt. Zoo noodig zou dit bedrag uit de reserve kunnen worden gedekt. De reserve waarover onmiddellijk zou kunnen worden beschikt bedraagt f. 47.845.68. Verder is nog aanwezig van grootere opbrengsten dan geraamd f. 27.10J.50, totaal f. 75.549.10, zoo- dat nog te dekkon blijft rond f. 25.000, die waarschijnlijk uit den gewonen dienst wel te kwijten zullen zlin. Goedgekeurd. Volgt het punt betreffende de bijeen voegingen boekhoudingen diensten en be drijven, waarvan B. en W. uitvoerig de voordeelen uiteenzetten. De uitgaven voor deze gecentraliseerde boekhouding zullen bedragen voor een telmachine f.500. Dc voordeelen zijn wat openbare werken betreft, dat dan do administratie bij kan zijn en overschrijvingen van begrootings- posten direct kunnen worden geconstateerd en het nu niet mogelijk is op vaste tijd stippen te zien, hoe groot de verwerkte bedragen zijn en de nog beschikbare cre- dleten. Op de Incasso en meteropneming zouden verschillende bezuinigingen kunnen worden verkregen. De heer Liefferink merkt op, dat de Raadsleden niet vol doende over dit punt zijn ingelicht en deze zaak dus niet te beoordeelen valt. De voorzitter ontkent dit met te wijzen op de meer dan 10 pagina's uitleg die de Raadsleden hiervoor zijn verstrekt. De heer den Hollander constateert de groote achterstand bij openbare werken en twijfelt aan de voordeelen der be zuinigingen en zou gaarne eveneens nadere inlichtingen wenschen. De voorzitter wijst er op, dat de centralisatie op zichzélf reeds een belangrijke bezuiniging geeft; later kan eventueel de mechanisatie nog ingevoerd worden. Weth. Meijer vestigt er de aandacht op, dat door centralisatie de achterstand bij de administratie inge haald zou kunnen worden en bepleit de voordeelen der centralisatie en mechani satie. De heer C. W. Alkemade looft het weik van B. en W. dat 6 maanden van voorbereiding in beslag nam. De heer Krau wijst op de groote kosten, die aan mecha nisatie zijn verbonden, hoewel hij zich vóór centralisatie verklaart. Men kan bovendien niet zeker weten, of op den duur bij deze nieuwe methode niet nieuw personeel noodig zal zijn. De heer v. d. Wiel vindt, dat men niet anders doen kan, dan B. en W. met het voorstel geluk te wenschen. Vast staat, dat gecentraliseerde arbeid economischer is dan individueele. Na langdurige onvruchtbare discussies waarbij sommige leden sterk aan de te verkrijgen bezuinigingen twijfelen, komt het voorstel van B- en W. in stem ming en wordt aangenomen met 3 stem men tegen (de heeren Liefferink, den Hollander en v. d. Niet). B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een advies van vele nering doenden om het venten zonder vergunning voor niet-ingezetenen te verbieden en van venters niet-ingezetenen een extra belas ting te heffen in den vorm van leges- gelden. Aldus besloten. B. en W. stellen voor, voor hoogstens 5 jaren 22 huurkoopwoningen op normale wijze te verhuren tegen een huur van f. 4,25 voor type B. en tegen een huur van f. 5 voor type C. waarna de huur- koophuur op den bestaanden voet wordt voortgezet. Aangenomen. Na behandeling van diverse reclames, stellen B. en W den raad in kennis met een ingekomen schrijven van den heer J. van Kan, pachter van het gemeentelijk autopark, waarfta deze verzocht om uit stel van betaling en vermindering van de pachtsom, in verband met de concurrentie der bijgekomen parkeeraangelegenheden. B. en W. achten geen termen aanwezig voor vermindering der pachtsom, doch stel len voor gunstig te beschikken op het verzoek om uitstel van betaling. Na dis cussie aangenomen. Na rondvraag gaat de raad in geheime zitting over. 29. En stiller en stiller zaten ze, tot ze in «en diepen slaap ln het gras rolden. Toen kwa» Aladdin te voorschUn, wekte Suleika, die ook inge dommeld was, maakte haar boelen los en beiden snelden ze heen. Den volgenden morgen vroeg kwamen ze in het kamp terug. Daar was alles ln opschudding, men had Suleika al gemist en uit de sporen rond de tent begrepen dat twee mannen het meisje gestolen hadden. SO. Vlug deed Suleika haar verhaal en de hoofdman hief Aladdin hoog boven zün hoofd en riep; „Kleine man, je hebt het kostbaarste wat we bezitten teruggebracht, wenscht wat je wilt, al is het de helft van mijn baard, je zult verhoord worden". „Laat me een jaar wegtrekken, om mUn ouders te zoeken," antwoordde Aladdin, „Geef me Uw beste kameel mede, over 12 maanden keer ik weer tot V terug, dat beloof ik U." M

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10