73ste Jaargang VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1932 No. 22249 Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LAND- EN TUINBOUW. ViSSCHERIJBEBICHTEN LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. rer regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.? Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35; per week 1.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. Ingekomen van W. K. f. 2.50. WENKEN IN HET BELANG VAN DE GOEDE ORDE TIJDENS DE 3 OCTOBER-FEESTEN. Niet medeloopen met den optocht. Tijdens het passeeren van den optocht niet op bruggen of tegen brugleuningen plaats nemen. Niet met serpentines werpen of iets anders doen waardoor paarden, bij den optocht aanwezig, kunnen schrikken. Den weg voor den optocht vrij to houden, waardoor ongelukken worden voorkomen. Zich houden aan de bevelen der politic. Vóór of tijdens het afsteken van het vuurwerk zich niet ophouden op het ter rein van de Haarlemsche Tram, de daar achter gebouwde remise, den spoorweg overgang of -brug. De EERSTE HULPDIENST bevindt zich in de school Schuttersveld; de POLITIE bevindt zich mede in die school en in een houten gebouwtje op het gereserveerde gedeelte tegen het hek tot afscheiding van het gereserveerde en niet gereserveerde terrein, nabij den tuin van café „Zomerlust". PAST OP DE ZAKKENROLLERS! Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat voor de a.s. feesten door de politie de navolgende maatregelen zijn ge troffen: le. Het Van der Werffpark wordt Zaterdag 1 October des namiddags 8 uur voor het publiek afgesloten. Alleen de licht- stoet trekt door het park van de zijde Doezastraat in de richting Garen- markt. Deze maatregel is genomen in het belang van het plantsoen. 2e. Maandag 3 October is de toegang tot het Van der Werffpark voor de deel nemers voor de deelnemers aan de Koraalmuziek uitsluitend het voetpad langs het water vanaf de zijde Garen- markt. Het voetpad langs het water van de zijde Doezastraat wordt afgesloten. Het publiek heeft toegang tot het achterpad uitsluitend langs den weg naast het Gymnasium. WATER- EN LICHTDEMONSTRATIE. De tweede demonstratie, welke de brand weer in samenwerking met de lichtfabrie ken gisteravond op den Stille-Rijn heeft gegeven, is nog beter geslaagd dan de eer ste. In de eerste plaats leende de plaats zich er beter toe en ten tweede had ook het bedienend personeel meer vaardigheid gekregen m het scheppen en combineeren van lichteffecten. De heeren Zieffus, hoofdinspecteur der Centrale en de heeren Verhoog en Van Lith, hebben wel eer van hun werk! Er waren ook gisteravond weer veel toeschouwers onder wien wij op merkten den wethouder van fabricage, den heer Splinter. o DE WINKELWEEK. Hedenavond wordt een muziek-omme- gang gehouden door de muziekvereeniging „Werkmans Wilskracht". Wederom te 8 uur, aftocht. De route is als volgt: Hooge Rijndijk (bij Rijndijkstraat), Hoogewoerd, Gangetje, Botermarkt, Visch- markt, Hoogstraat, Haarlemmerstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Noord einde, Noordeindsplein (keeren). Noord- einde, Breestraat, Maarsmanssteeg, Nieu we Rijn, Hooigracht, Pelikaanstr., Haar lemmerstraat, Steenstraat, Stationsweg, Stationsplein (keeren) Stationsweg, Steen straat, Haarl.straat, Donkersteeg, Hoog straat, Nieuwe Rijn, Hartesteeg, Hoogl. Kerkplein. PAST OP UW FIETS! De Commissaris van Politic waarschuwt de eigenaars van rijwielen om toch vooral in deze dagen hun fiets niet onbeheerd te laten staan, aangezien dagelijks 5 of 6 rijwieldiefstallen worden aangegeven. V.V.S.L. De inauguratie der nieuwe leden. In de foyer der Stadsgehoorzaal had gisteravond de plechtige inauguratie plaats van 132 nieuwe leden der V.VJ3.L,, v/elke plechtigheid werd bijgewoond dooi H.K.H. Prinses Juliana. Aan de rede van de praeses, mej. P. F. H. E. van Hille ontleenen wij het volgende: Sinds een aantal jaren is het feit, dat meisjes gaan studeeren genoeg ingebur gerd, om als iets gewoons beschouwd te worden. Tegenwoordig, nu de vooruitzich ten voor de afgestudeerde vrouw nog slechter zijn dan die van den man, dreigt een pessimistische stemming, een zekere onverschilligheid, waartegen echter ern stig gewaarschuwd moet worden. Deze tijd heeft veel idealisme noodig en een plaats waar veel jonge menschen met belangstelling voor het leven en goede plannen voor de toekomst bijeen zijn is een goede voedingsbodem voor idealisme In het studentenleven kan dit tot uiting komen door de wijze van studeeren en de opvatting van het vereenigings-leven. Tevens moet het besef levendig blijven, dat men als student ook thuis hoort in de maatschappij, waar men later zijn werk en zijn plaats zal vinden. Waar deze dingen samengaan, zal de studententijd onzegbaar gelukkige jaren brengen. Na afloop vereenigden zich ouderejaars en novieten aan een souper in den Turk, waarbij ook Prinses Juliana aanzat. MARCEL-CLUB. Alhier is opgericht een Marcel-club voor dameskappers, onderafdeeling van den Ned. Kappers- en Barbiersbond afd. Lei den, waarbij zullen toetreden de dames kappers van de afdeelingen van voor noemden Bond: Noordwijk-Zee en -Bin nen, Alphen en Wassenaar. Het doel dezer onder-afdeeling is het geven van demon straties ter verkrijging van meer vakken nis. Het voorloopig bestuur is gevormd door de heeren L. K. v. d. Vlist, voorz.; Sam Weyers, secretaris; M. v. d. Meer, penningmeester. In October zal reeds een aanvang ge maakt worden met demonstraties, waar van de data per advertenties bekend ge maakt zullen worden. GENERALE REPETITIE KORAALMUZIEK Als inleiding der 3 Octoberfeesten werd gisteravond in het Waaggebouw de repe titie gehouden van de Koraalmuziek. Voordat de repetitie een aanvang nam, beklom de voorzitter van de 3-October- vereeniging de heer W. van der Laan den dirigeerstoel en riep alle aanwezige da mes en heeren een hartelijk welkom toe. Toen ik hedenavond naar het Waagge bouw ging aldus spr. en een groot aantal menschen naar de Spuitdemonstra- ties van de brandweer zag gaan, dacht ik bij mij zelf: dat is niet gunstig voor onze repetitie. De opkomst zal wel min zijn, en ziet, tegen alle verwachting in, is de opkomst plus geworden. Na nog den heer Mens, en het Stedelijk MuzlekcorDS bedankt te hebben voor de welwillende medewerking werd op ver zoek van den voorzitter een commissie benoemd, die gelden zal inzamelen om op 3 October na afloop van de koraalmuziek een krans aan het standbeeld van burge meester van der Werff te hechten. Daarna nam de repetitie een aanvang. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Peka-Fabrieken, firma C. Bloot en Zonen, kantoor Galgewater 18, Leiden; handel Kloksteeg 7; limonadefabr., bier-, wijnhandel, fabr. van en engrosh. in pud- dingsausen, enz. Vestiging limonade- fabrieken Galgewater 18, Leiden. A. J. van Zijp, Heerenstraat 31, Leiden; kruidenierswaren en wijnen. Uittredende eigenaar A. J. van Zijp, dd. 20 Febr. 1932. Wijziging handelsnaam C. Planje. G. A. Schoonwater, Haarlemmerstraat 185, Leiden; sigaren- en sigarettenwinkel. Uittredende eigenaar G. A. Schoonwater, Leiden, dd. 19 Sept. 1932. Wijziging han delsnaam in J. A. Otten. Firma M. den Duik, Zuidstraat 71, Kat wijk a. Zee; makelaar in reederij-artike len en haring. Wijziging handelsnaam in Firma M. den Duik, Haring, Import- en Exporthuis „Katwijk". Naamlooze Vennootschap Houthandel v.h. firma Jacob Sprey, Wijk Hoorn 194, Alphen a. d. Rijn. De statuten zijn gewij zigd. Wijziging handelsnaam in N.V. Hout handel v.h. Firma Jacob Sprey DE O. S. P. Het bestuur van de afdeeling Leiden der Onafhankelijk Socialistische Partij is na gehouden verkiezing als volgt samenge steld: Jac. Baart voorzitter; C. H. Heemskerk, Anjelierstraat 3, secretaris; F. Simons. 1ste penningmeester; W. Planjer. 2d* voorz.; H. van Lienen, 2de secr.; H. Jansen, 2de penningm. en G. v. d. Post, ANDREO CSEH IN LEIDEN. Andreo Cseh, een Hongaarsch geeste lijke uit Roemenië, die zich geheel aan de propaganda voor Esperanto wijden mag, komt in Leiden een cursus geven, op uit- noodiging van de drie samenwerkende vereenigïngen. Andreo Cseh weet zijn talenten op bui tengewone wijze te gebruiken. De Neder- landsche taal is hij niet machtig, hij ge bruikt alleen Esperanto. Leerboeken blij ven in zijn cursussen verre. Tien weken duren zijn lessen, twee avonden per week, twee uur per avond. In dien tijd komen de deelnemers zoover, dat zij niet enkel de grammatica kennen, welke overigens zeer eenvoudig is, maar bovendien in staat zijn eenvoudige ge sprekken te voeren, vlot en vloeiend in zuiver Esperanto. Het hoofd schudden en volstaan mei een verklaring van niet mogelijk, daar mede is de scepticus er niet! De open bare proefles van 11 October a.s., toegan kelijk voor iedereen, stelt elk in de ge legenheid zelve een idee te vormen over de werkwijze van Andreo Cseh. Toen Andreo Cseh in 1920 zijn eersten cursus begon in Sibiu (Hermannstadt) in Transsylvanië, voor een gehoor dat uit verschillende nationaliteiten bestond, was hij zich weinig bewust dat zijn eigen ma nier van les geven zou uitgroeien tot een machtig hulpmiddel in de verbreiding der internationale taal. En dat is het geworden buiten twijfel In verschillende landen gaf hij tal van cursussen: Amerika. Duitschland, Estland. Hongarije, Zweden. En hoe hij ook optrad, of dat was zooals in Berlijn en Potsdam, op uitnoodiging van het Pruisische minis terie van binnenlandsche zaken, of zulks geschiedde, zooals in Budapest en Krakow, op instigatie van de gemeentebesturen, dan wel gevolg gevend aan den aandrang der regeering zelve, zooals in Estland, overal werden zijn cursussen een succes van meer dan gewone beteekenis. In eigen land was het Arnhem waar Andreo Cseh herhaaldelijk zijn cursussen gaf. Nog dezen zomer wapperden de Esperanto-vlaggetjes vier weken lang van alle trams, tijdens de cursussen welke Andreo Cseh en zijn landgenoot, de ad vocaat Slgismundo Pragano, daar gaven op het buiten Presikhaafthans Esperanto- domo, door het Arnhemsch gemeente bestuur aan het Internacia Cseh-Instituto de Esperanto afgestaan. Hoeveel waar deering ligt alleen in deze daad al opge sloten Aangifte kan reeds thans geschieden aan het adres Comité Cseh-cursus, Cobet- straat 70. waar inlichtingen gaarne wor den verstrekt, eveneens op schriftelijke aanvrage. De openbare proefles zal ook worden bezocht door den heer Denz, een neger esperantist uit Suriname. Na de pauze zal tusschen Andreo Cseh en hem een een voudig interview plaats hebben, dat reeds dan door ieder te volgen zal zijn. Overal wint Esperanto terrein, in het buitenland, in eigen land. in onze eigen stad. De vereenigingen groeien snel. Maar nog steeds niet snel genoeg. Het stemt dan ook de samenwerkende vereenigingen dankbaar, dat zij Andreo Cseh zelve be reid vonden een cursus in Leiden te geven en dat zij een uitgebreid Comité van Aan beveling konden verkrijgen, waarvan de samenstelling is als volgt: Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burge meester der gemeente. Mr. A. F. L. M. Tepe, wethouder der gemeente. Prof. dr. J. H. Zaayer, rector-magnifl- cus Rijks-universiteit. Prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste Kamer dér Staten Generaal. Prof. dr. C. C. Berg. hoogleeraar Ja- vaansche taal- en letterkunde. Dr. D. E. Bosselaar, rector van het gymnasium. Dr. P. C. v. Arkel, directeur Chr. H.B.S. Pater B. de Goede O.F.M., directeur R.K H.B.S. Dr. J. C. Schalkwijk, directeur Gem. H.B.S. J. Baak Jzn., inspecteur van het Lager Onderwijs. Dr. H. Schilp, directeur Chr. Kweek school voor Onderwijzers. H. v. Slooten Jr., directeur Gem. Kweek school voor Onderwijzers. Mevr. G. v d. Hoeven-Fockema Andreae. Mevr. H. W. B. van Itallie-van Embden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gen. Mevr. M. Nieuwenhuis-von Uxküll Gül- denbandt J. W. Henny, directeur-hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad. Ir. W. J. Modderman, chef van exploita tie der N.Z.H T.M. Mr. dr. P. C. Knibbe. secretaris Kamer van Koophandel en Fabrieken. A. van den Eelaart, directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor. R. J. Meijer, commissaris van Politie. Pater Godfried Dolle O.F.M., leeraar R.K. H.B S OPENLUCHTFILMVOORSTELLINGEN VAN „NEDERLANDSCH FABRIKAAT". A.s. Zaterdag, Maandag, Dinsdag en Woensdag zullen wederom filmvoorstel lingen gehouden worden op het Kaas marktterrein. De .voorstellingen vangen aan om 8.30 uur nam., behalve Maandag 3 October te 8 uur nam. en zullen door muziek worden opgeluisterd, AFSCHEID VAN DEN AGENT C. BRUINSMA. Gistermiddag heeft in tegenwoordig heid van kader en agenten de politie agent 1ste klasse C. Bruinsma, die den dienst met pensioen gaat verlaten, af scheid genomen van het korps. De vertrekkende agent werd het eerst toegesproken door den hoofdagent J. Dragt, die hem namens de afd. Leiden van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland dank bracht voor de diensten aan de organisatie bewezen en hem een prachtige salonlamp aanbood. Daarna sprak een collega, de heer J. Zwart als vertegenwoordiger van het ge- heele korps, dankte hem voor zijn voor treffelijke kameraadschap gedurende vele jaren en wenschte hem, onder aan bieding van een buffet, een rustige toe komst toe. Tenslotte sprak inspecteur Duval hem nog namens de superieuren op zeer waar- deerende wijze toe, waarna de heer Bruinsma met eenige welgekozen woor den dankte voor de ondervonden sympa thie en vriendschap. VEREENIGING TER BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. De eerste bijeenkomst in dit seizoen^. Nu de zomer weer voorbij is en de tijd aanbreekt om ir. gezelligen kring bijeen te zijn. heeft de afd. Leiden van de Ver. t. Bev. d. Bel. v. S.-H. gisteravond weer voor het eerst in het nieuwe seizoen haar bijeenkomst gehouden in het Leidsche Volkshuis. Gelet op het mooie weer en de feestelijk heden in onze stad, was de opkomst zeer groot en mag daaruit wel opgemaakt wor den, dat de leden de bijeenkomsten waar- deeren en verheugd waren de oude beken den weder eens bij elkaar te zien. Wij trof fen ook veel nieuwe gezichten, die blijkbaar eens kwamen kennis maken, .om zich aan te sluiten. De pres. mevr. Kranenburg, opende te ruim 8 uur de bijeenkomst met een har telijk welkomstwoord en ving aan met het succes te memoreeren dat een der jongste leden behaald had op een lipleeswedstrijd te Amsterdam. Ter herinnering daaraan bood mevr. Kranenburg een boek aan ge titeld „Naar het Volle Leven", van mej. Muller. Spreekster bracht verder dank aan de heeren Christiaanse, Laman en De Rui ter voor de toewijding en werkzaamheden door hen verricht om wederom een nieuwe Pantomime-club op te richten. Bij de ten toonstelling. die wij denken in Februari te kunnen houden wordt wellicht op de hulD van V.O.D.O gehoopt. Tevens merkt spreek ster op dat in dien tijd op krachtige hulp der leden wordt gerekend, zoowel voor den verkoop van loten als voor andere werk zaamheden tijdens de tentoonstelling. Allen zullen steeds op de hoogte gehouden wor den van de vorderingen van voorberei dingen. De verloting in dit voorjaar gehouden, blijkt een groot succes voor de afdeeling geweest te zijn De presidente dankt allen die daaraan meewerkten. De prijzen, die niet werden afgehaald worden dezen avond op Amerikaansche wijze verkocht. Het lip lozen vervalt omdat de leidster afwezig is wegens ongesteldheid. Daarna wordt het woord gegeven aan den heer De Ruiter, die een keurig verslag brengt over alle werkzaamheden voor de oprichting van V.O.D.O.; eenige lantaarn plaatjes van een pantomimeclub uit een zusterafdeeling werden daarbij vertoond. Spreker eindigde met de beste wenschen voor V.O.D.O. Vervolgens kwam de heer Mater aan het woord; hij zette uiteen, hoe de von Sie- boldttsntoonstelling in dit voorjaar tot stand gekomen was en gaf een korte le vensbeschrijving van den grooten geleerde Von Sieboldt. Ook deze voordracht werd verduidelijkt door lantaarnplaatjes. De pauze brak hier na aan, waarin een geurig kopje thee door hulpvaardige leden werd aangeboden. De pauze kon echter deze keer maar kort ztin, want de heer Christiaanse bracht nog een kort verslag uit van de alg. vergadering te Lunteren. waarheen hij als afgevaardigde der afd. Leiden geweest was. In gloedvolle woorden gaf de heer C. ziin bewondering te kennen over het werk dat daar bleek door de Ver. v. S. H. gedaan te worden. Hij bracht tevens een woord van hulde aan de Dooven-Moeder Tine Marcus. De pres. bracht den sprekers resp. haar dank. Daarna moest de verkoooing nog plaats vinden. Er bleek te weinig tüd over te zijn om alles te verkoopen en de helft bleef bewaard voor een volgenden keer. De koopers bleken enthousiast en de opbrengst was mooi. Ruim halfelf sloot de pres. dezen avond, met een tot weerziens op Dinsdag 25 October. c In verband met het overlijden van dr. J. Bruining zal de studentencortège he denavond niet de gebruikelijke route vol gen, doch langs Breestraat, Steenschuur, Kaiserstraat, Witte Singel en Noordeinde naar de sociëteit „Minerva" trekken. Geslaagd is voor politie-diploma met aanteekening de agent van politie E. Boersma en voor het gewoon diploma de agenten van politie M. van Dijk en J. Barends, allen alhier. De Zweminrichting „De Zijl" wordt hedenavond gesloten. BINNENLAND. Een feestmaaltijd te 's-Gravenhage ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van Generaal Snijders. (Binnenland, 3e Blad.) Het R.K. Werkliedenverbond en het rapport-Weltcr. (Binnenland, 3e Blad.) Heistelling te Amsterdam omgevallen; een arbeider zwaar gewond. (Gemengd, le Blad.) BUITENLAND. Verdere redevoeringen ter Volkenbonds vergadering. (Buitenland, le Blad.) De comnleteering van het Engclsche kabinet (Buitenland, le Blad). Nieuwe hevige strijd in Mandsjoerije. (Buitenland en Tel., le Blad.) GEBOREN: Arie, z. van C. StreeHand en H. v. d. Voort Maria Ferdinanda Theresia, d. van C. L. M. van Cleef en W. Schalks Loesje, d. van I. Sloos en M. C. Verhoog. ONDERTROUWD: P. J. van der Waard, jm., 30 jaar en H. den Hertog, jd.. 27 jaar E. H. Bayer, jm., 26 jaar en M. H. Singeling, jd„ 26 jaar B. J. M. Spronk, jm., 24 jaar en C. P. C. Verheul, jd., 23 jaar. OVERLEDEN: M. de Winter-Witsenburg, vrouw, 74 jaar K. W. van Dam, dochter, 7 jaar M. de Wolf-Knoops, vrouw, 43 jaar J. C. Nieuwenburg-Heimans, weduwe, 78 jaar. CRISIS-VARKENS WET. De accijns blijft 9 cents. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft bepaald, dat voor het tijdvak tot 30 October a.s. de heffing, bedoeld in art. 6 van de Crisisvarkenswet 1932, zal be dragen 9 ct. per KG. geslacht gewicht (evenals voor den vorigen termijn). BOTER. De crisis-zuivelcentrale deelt mede, dat de Leeuwarder-commissie-noteering voor boter is vastgesteld op 83 cent per KG. IJMU1DEN, 30 Sept. VISCHPKiJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.10—0.70, Griet per kist van 50 K.G. f. 36—17, Tongen per K.G. f. 1.35—0.85, Middelschol per kist van 50 K.G. f, 30, Kleine Schol f. 20—4, Schar f. 8—4.20, Roggen per 20 stuks f. 10—8, Vleeten per stuk f. 1.40—1.25, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 4.40— 1.60, Middel Schelvisch f. 16, Kleinmiddel Schelvisch f. 18—13, Kleine Schelvisch f. 11.50—3, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 39—27, Gullen per kist van 50 K.G. f.163.30, Heilbot per K.G. f.1, Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.20—1.90, Kool- visch per stuk f. 0.48—0.06, Makreel per kist van 50 K.G. f. 7.80-7. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: H.C. 247 met f.3771, IJM. 91 met f. 2242, IJM. 330 met f.1750, IJM. 72 met f.4941. de Deensche kotter E 34 met f. 103. K.W. 34 met f.595 en K.W. 162 met 180 kantjes pekelharing voor Katwijk. De reserve-eerste-luitenants G. J. H. de Kempenaar, mr. W. M. Ouwerkerk en I. F. A. M. Hendrihs, allen van het 4de regiment infanterie zijn op hun verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen. Het Academisch Historisch Museum is vanaf heden des Dinsdags en Vrijdags, 's morgens van 1012»/2 en 's middags van lVs5 kosteloos voor belangstellenden te bezichtigen. Gistermiddag is de 16-jarige A. K. uit Oegstgeest, die op zijn rijwiel een ter rechterzijde van den v/eg staande vracht auto wilde passeeren, in onzachte aanra king gekomen met het linkerportier van deze auto, dat plotseling door den be stuurder J. F. werd geopend. De jongen viel naar links en kwam te recht tegen de achterzijde van een hem passeerende auto. De Eerste Hulpdienst vervoerde hem naar het Academisch Zie kenhuis, v/aar bleek, dat hij ernstige in wendige kneuzingen had bekomen. De doktoren constateerden een vermoedelijke breuk van het staartbeen en beschadi ging van de wervelkolom.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1