RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Wim Kruit. De naam van een heel aardig boek staat hier 2 woorden e, e, e, i, b.1,1, p, t, j. n. i Ingezonden door Gorda Spiecker. Met m ben ik iets om te drinken, met k ben ik een deel van een bloem. III. Ingezonden door het drietal Kret. Tweemaal a en tweemaal o Eemaal i en r, e, v. Noemen ons een vogel ja Die ons brengt de lente mee. IV. f Ingezonden door Jan de Graaff. Een klein insect, een voegwoord, een bepaald lidwoord en een landgenoot van ons vormen te zamen een speelgoed, dat vele kinderen als voertuig gebruiken. V. Ingezonden door Marius van den Anker. Wie het weet die zegge 't mij Welke motten eten wij. (Denk aan namen van lekkere sappige vruchten). VI. Ingezonden door Tieleman van der Linden. Welke jas kan men niet aantrekken. VII. Ingezonden door Corry van Driel. Mijn geheel is een bloem van 11 letters, 11, 5, 10, 8 gebruikt de bakker om van te bakken. 8, 9, 2, 1 een metaal dat heel zwaar weegt. 7, 9, 3 een platte visch, 6, 2, 4 wordt iets dat te rijp wordt. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Adriana Struik, Mar janna van den Anker, Marius van den Anker, Nico Kret, Selia Kret, Hans Kret, Greta van der Biezen, Annie van der Biezen, Hen- drina de Ren, Henk Johan Boom, Ali Krassenburg, Hendrik Jan Breuk-er, Jan- nie van Nieuwenhuyze, Koos Nieboer, Tom Nieboer, Cornells J. Arbouw, Ger- harda Eggink, Christiaan Eggink, Maartje Zaalberg, Annie Zaalberg, Adri Bavelaar, Abram Bavelaar, Hennie de l'Ecluse, Rob bert Christiaan van Ommering, Geertje van Ommering, Riet van Berkel, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Adrie van Nood, Maurits van Nood, Jo han van Nood, Marietje Paardekooper (brief der vorige week). Jaantje van der Voet, Rie Oudshoorn, Jo Beumer, Anje de Gelder, Arie de Graaff, Jan de Graaff, Krijn Haasnoot, Nel Devilee, Bep Rozier, Coba Dexel, Mientje Breyer, Marietje La- terveer, Marijt.je Wassink, Annie Was- sink, Marie Guley, Jacoba van Leeuwen, Stientje Griffioen, Johannes Jacobus Plan je. Corry van den Kerkhof, Dikkij Smit, July Franke, Jan Wassenaar, Eem- pien Wassenaar, Jopie Wassenaar, Annie Dorrepaal, Karei West, Corrie Dirkse, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Annie van Dijk, Aaltje Wieringa, Dini van Ingen Schenau, Marietje Blijleven, Willy van Wijk, Freddy van Wijk, Conny van Vliet, Dirkje Hopman, Ploon de Kort-, Agnes Louise Planje. Nadat ik de correspondentie al geëin digd had, nog brieven ontvangen van Miesje van der Bent, Ali van Weerden, Francina de Wit. De geheele raadseljeugd moet dit even lezen. Maandag 3 October groot feest. Natuur lijk zijn de bureaux van het „Leidsch Dag blad" dan den geheelen dag gesloten. Het pakket brieven kan dan pas Dinsdags naar hier worden gezonden. Met goedvinden van de Redactie .,L. D." deel ik jullie nu mede, dat er Donderdags 6 October geen corres pondentie zal zijn. want zóó gauw kan ik het dan niet beantwoorden. In de Kinder courant van Donderdag 13 October vinden jullie dan de antwoorden op de brieven, die ik de volgende week zal ontvangen. 6 October geef ik dan ook geen nieuwe raadsels, anders zou ik een dubbele portie te beantwoorden hebben tegen 13 October. De volgende week ben ik nog in Kloos- terzande (Zeeland) maar als jullie de krant van 13 October leest, ben ik weer in Den Haag. Anje de Gelder ja nu weet ik het wel zoowat. Dat wordt een drukke week hoor voor je, alles bij elkaar. Neen hoor, wees maar niet bang. dat Piet niet zal wennen, het diertje kent je allemaal toch zoo goed. Gerard, Dorus, Keesje de Geus wel wel wat een gesukkel bij jullie, je moeder ziek geweest, Dorus en Keesje nog ziek en niet naar school. We hebben ook opeens heel koude dagen met Noordenwind gehad en dan kan men licht koude vatten. Van harte beterschap allen. Marjanna en Marius van den Anker, het heeft hier ook ontzettend veel geregend, zoodat ik wel eens een geheelen dag bin nen moest blijven. Van buiten zitten komt nu nooit meer wat, het is ook bijna October. July Franke ben je hiep hiep hoera gaan zingen toen je zag dat ie een prijs hebt gewonnen. Nu schrijf mij de volgende week maar hoe of het boek heet. Wel bedankt voor het alleraardigste kiekje. Wat een massa aardappelen heb je uit je tuintje mee naar huis gebracht. Jan, Eempien en Jopie Wassenaar, wat heb ik toch altijd een schik als jullie van die verhalen over Hanna schrijft. Zoo, drinkt ze nu uit dat tinnen bekertje, dat zal ik eens aan die mevrouw schrijven. Annie Dorrepaal je hebt heel wat voor mij opgeschreven, ik zal het allemaal na kijken. er zal natuurlijk wel wat bij zijn om geplaatst te worden, dat denk ik zeker. Karei West. wat een nette getypte brief was dat. Maar ik begrijp wel dat je het langzamer doet dan gewoon schrijven, dus dat je maar kort was. Corrie Dirkse dank voor je raadsel en anecdote ik zal ze beide plaatsen. Ru. Bas en Annie van Dijk. de raadsels die geschikt zijn, zal ik natuurlijk eens een beurt geven. Aaltje Wieringa een nieuwelinge die mij welkom is. Wat een lang raadsel. Als je weer zoo iets maakt, moet je alle letters gebruiken, dat is duidelijker. Dini van Ingen Schenau zeker mag je mee gaan doen. je hoort tot de kleineren. Noem mij maar Tante. Marietje Blijleven van harte welkom als raadselnichtje. Willy en Freddy van Wijk ja dat begrijp ik hoor dat Willy blij is voor haar vriendin July. Jammer dat jullie niet samen kunt gaan om den prijs te halen. Conny van Vliet zóó blij met je prijs! Ja schrijf mij de volgende week maar hoe of het boek heet. Dirkje Hopman, ik ga na de volgende week pas terug naar Den Haag. de volgende week ben ik nog in Zeeland en moeten de brieven "daarheen gestuurd. Het heeft hier ook vreeselijk veel geregend. Ploon de Kort, je gaat dus mooi vooruit dat je naar Dordrecht mocht gaan logee- ren en daar naar het park gaan. Neen, ik ben nooit in Dordrecht geweest. Agnes L. Planje, wat een massa raad sels en anecdotes, wel eenige vellen vol; ik zal die later op mijn gemak eens na kijken en wat er goed van is, dat zal ik plaatsen, hoor, maar nu vandaag' zag ik eerst voor alle brieven en het beantwoor den er van en kan ik heusch niet al die vellen vol gaan lezen. Corry v. d. Kerkhof, vindt je het zoo heerlijk, dat je gelukkig hebt geloot. Ir. je volgenden brief kan je mij schrijven hoe het boek heet, want dan heb je het al gehaald. Johannes Jacobus Planje, waarom ver telde je mij niet eens even, dat je het pret tig vond, dat je gelukkig hebt geloot, of wachtte je daarmee totdat je het boek hebt gehaald? Stientje Griffioen, ben je zoo blij voor Corry, en had je er een voorgevoel van? Aardig dat je het 'boek later ook mag OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Napoleon Bonaparte. 2. Een geldstuk. 3. B en z in e, Benzine. 4. De mond open doen om het op te eten. 5. Een horloge. 6. Johan de Witstraat, Johan, wit, hond, Saar, hand, staart. 7. Stiens, tien. 8. Berk el, Berkel. Ingezonden door Bert van Reenen. Fietsrijder tot slagersjongen d!en hij heeft aangereden en wiens mand met inhoud nu straat ligt: „Waarom schreeuw je zoo hard, heb je je bezeerd?"' Slagersjongen (huilend): „O, o, o, mijn nieren liggen allemaal in de modder". Ingezonden door drietal de Geus. Hansje was bij een boer gesnapt, toen hij daar appels weg pakte. „Kom eens bij mij Hansje!" riep de boer, „ik heb je wat te zeggen". „Zeg het maar aan een ander", riep Hansje terug, „zoo'n kleine jongen als ik ben, hoeft niet alles te weten". lezen. Verheug je je zoo op de winkelweek en 3 October? De 4 raadselnichtjes van de Hoogland- sche Kerkgracht verheugen jullie je ook zoo op het 3 Octoberfeest? Ja dat doet iedereen in Leiden en buiten Leiden ook nog, want wat komen er dan altijd veel menschen van buiten Leiden. Vroeger kwam ik ook graag, maar na 1928 ben ik niet meer geweest, dat kan niet. Heb ik nog raadsels van jullie liggen, ik zal ze eens zoeken. Marijtje, als je zóóveel van handwerken houdt dan zal je „wensch wel vervuld worden. Marietje Laterveer, wat aardig dat je je voor zóóvele dingen hebt opgegeven om mee te doen. Ik ben de volgende week nog rustig hier; zulke feesten kan ik ook niet meer komen bijkomen. Mientje Breyer, ja zeker mocht je nu weer een raadsel insturen; ik zal het bij mijn raadselvoorraad leggen. Coba Dexel, jammer dat jullie de prijs raadsels niet allemaal wisten, dan maar honen op een volgende keer. Dit nieuwe raadsel gaat ook bij mijn voorraad. Bep Rozier, krijg je nu weer zin om mee te doen, nu de zomer voorbij is; nu dat mag gerust hoor En je vriendin, Nel De vilee, mag ook mee ga^n deen; doet het dan maar te zamen, dat is gezellig. Krijn Haasnoot, o het heeft hier ook zóóveel geregend: het was soms vreeselijk, die plassen overal. Arie en Jan de Graaff, nog wel gefeli citeerd met je vaders verjaardag, ik hoop dat het een vroolijke feestdag is geweest en dat de jarige blij was met jullie ca deautje. Dat hoor ik zeker allemaal wel in je vol er enden brief. Dank voor alle raad sels. Wat een feesten toch, eerst met de opening van het raadhuis en dan ook nog naar de 3 Octoberfeesten. Jo Beumer, met de prijsraadsels schrij ven o zoovelen er geen brief bij, daardoor was teen de corresoondentïe korter. Rie Oudshoorn ik merkte wel. dat W. H. niet meer bij jullie insloot, maar ik wist niet waarom. Jaantje van der Voet, dat hindert niets hoor. als je er maar een enkel woordje bij schrijft. Ik wensch allen, groot en klein, heel veel plezier met de 3 October feesten. Laten we voor alles honen op mooi weer. Leest vooral allen het begin der corres- pendentie. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Kloosterzande (Zeeland).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16