Estafette „Dwars door Alphen" Schoenrep. bedr. „De Adelaar" 73ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 September 1932 Derde Blad No. 22247 ZILVEREN JUBILEUM VAN Ds. V00RS TE ALPHEN KERK- EN SCH00LNIEUWS. NIEUWE RIJN 37 WEDEROM EEN MOOIE EN VERDIENDE OVERWINNING VAN A. R. C. Foto Kerkhoven. De winnende A.R.C.-ploeg, links naar rechts: A. Groenenberg, D. Vonk, A. Bergshoef, Schmal, W, J, Bergshoef en H Kruijtmet daarachter de trainer van A.R.C., W. v. d. Lek. Gisterenavond werd deze tweede Esta fette Dwars door Alphen" gehouden. Even als het vorig jaar kunnen wij ter stond zeggen dat deze ook thans in alle opzichten wederom schitterend is-geslaagd waartoe het weder zeker bijzonder mede werkte. In tegenstelling met het vorige jaar was thans ook in het parcours opge nomen de Bruggestraat. Ket parcours, dat het vorig jaar 3200 M. bedroeg, was thans 6x400 en 1x200 M. of totaal 2600 Meter. Was de belangstelling reeds het vorige jaar groot, thans was zij nog be langrijk grooter. Zoowel aan het startpunt als langs het geheele parcours en wel bijzonder aan de finisch had zich een enorme menigte opgesteld. Op sommige wisselpunten stond het publiek rijen dik, De regeling was bij de commissie, de heeren D. Soeteman en P. Zuidam, in goede handen, terwijl de politie voor een goede verkeersregeling had zorg gedragen. Bovendien was het weggedeelte aan de hoek Bruggestraat-Julianastraat op keuri ge wijze afgezet door de adspiranten van eenige plaatselijke gymnastiekverenigin gen. Was het tijdverschil het vorige jaar tusschen A.R.C. en Alphia niet groot thans bedroeg dit 1.6 seconde. Waaruit wel blijkt dat er spanning is geweest. Deelgenomen werd dit jaar door 2 ploe gen van „A.R.C." voorts de voetbalverg. „Alphia" en de gymnastiekverg. „Wils kracht". Klokke 7 uur werd het startsein gegeven. Zooals door ons reeds vermeld, had deze plaats op den Buitenweg achter de Muloschool. Aanvankelijk zagen wij Groenenberg van A.R.C. even de leiding nemen, doch Verkerk van „Alphia" nam deze spoedig over en was weldra plm. 2 Meter voor. Tot het tweede wisselpunt wist „Alphia" de leiding te behouden. Hier zakte zij echter meer en meer af en nam A.R.C. de leiding om deze ook verder te behouden. Als bijzonder prestatie dient zeker nog te worden vermeld dat „Alphia" in het gedeelte van het parcours Buiten wegSchoolstraatBruggestraat, nadat zij bij dit wisselpunt plm. 15 Meter achter was, door haar looper D. Vrisekoop, kam pioen van den Goudschen Athletiekbond, tot de Brugge-van Manderstloostraat plm. 12 meter wist in te halen op A.R.C. en bij het laatste wisselpunt ongeveer gelijk was met A.R.C. Hier de laatste 200 Meter nam echter Schmal van A.R.C. onmiddel lijk den kop en hoewel met gering tijdver schil bereikte hij het eerst de finish. De officieele uitslag luidt: 1. A.R.C. 5 min. 4/10 sec; 2. Alphia 5 min. 11 sec., tijdsverschil derhalve slechts 1.6 sec.: 3. Wilskracht 5 min. 23 8/10 sec; Onmiddellijk togen hierop de deelnemers, gevolgd door een groote schare belangstellenden, naar hotel „Toor" waar de prijsuitreiking plaats vond, door den voorzitter der commissie, den heer D. Soeteman. Ook hier bestond 'n groote belangstelling, waarbij deelne mers en supporters van A.R.C. begrijpelijk op ondubbelzinnige wijze blijk van hun vreugde gaven dat zij voor den 2en keer den Dr. Lovink wisselbeker in de wacht wisten te sleepen. De heer D. Soeteman heette de aanwezi gen hartelijk welkom in 't bijzonder de dames die door hun aanwezigheid blijk gaven van de belangstelling in deze sport. Spr. noemde het een aangename taak de prijzen te mogen uitreiken, zulks door ontstentenis van den burgemeester en beide wethouders, die terwijl hun ambts bezigheden dit thans belette, anders vol gaarne de prijsuitreiking zouden hebben verricht. Spr. verheugde zich er over niet alleen den Wisselbeker doch ook nog eenige andere prijzen te kunnen uitreiken. Spr. bracht dank aan de schenkers der prijzen, allereerst aan het Leidsch Dag blad voor de beschikbaar gestelde zifv. medaille, die de commissie had bestemd tot herinneringsmedaille en thans door A.R.C. was verdiend. Deze medaille had de commissie gemeend als herinnering te moeten beschikbaar stellen, omdat voor het geval A.R.C. den beker thans dit jaar niet zou hebben gewonnen zij toch een aardige herinnering aan deze estafette had. Ook de Rijnbode bracht spr. dank voor de beschikbaar gestelde zilv. lauwer tak thans toegekend aan „Alphia" en den exploitant van hotel „Toor" even eens voor een zilv. medaille toegekend aan „Wilskracht" wien hij tevens woorden van dank bracht voor het be schikbaar stellen van een kleedlokaal en de gelegenheid om in zijn zaak de prijzen te kunnen uitreiken. Vervolgens dankte spr. den Inspecteur van politie en zijn mannen voor de goede verkeersregeling. Aan de politie had de commissie het ook te danken dat dit jaar in het parcours de Bruggestraat kon worden opgenomen. Eindelijk dankte spr. nog heeren tijdwaar- nemers en den heer Carsjens voor het be schikbaar stellen van zijn vrachtauto waarmede de deelnemers naar de verschil lende wisselpunten waren gebracht; en den chef-bruggewachter der Alphensche- brug den heer P. Penders waardoor was voorkomen dat deze brug als spelbreker zou zijn opgetreden. Over het algemeen, zeide de heer Soeteman, heeft de thans gevolgde route beter voldaan dan die van het vorige jaar waarbij men met veel bochten te kampen had gehad. De commissie was dan ook over het verloop zeer tevreden. Alleen de 2e ploeg van A.R.C. en Alphia hadden eenige last van een auto ondervonden, doch verder hadden de deelnemers niet de minste last gehad. Ook het publiek had zich zeer welvallend gedragen, door den weg geheel vrij te laten. Hierna ging spr. tot de eigenlijke prijs uitreiking over. allereerst aan den aan voerder van A.R.C. de heer Bergshoef aan wien voor den 2en keer de Dr. Lovink wisselbeker kon worden terhand gesteld, zoomede genoemde herinneringsmedaille van ons blad Bij de gebruikelijke hierbij vergezeld gaande speech waarschuwde de heer Soeteman „A.R.C." op haar tellen te blijven passen, daar is gebleken dat zij in „Alphia" een geduchte concurrente heeft. De aanvoerders van Alphia en Wilskracht resp. de heeren J. Verkerk en J. Krumpel- man hadden hierna den 2en en 3en prijs in ontvangst te nemen, n.l. genoemde lauwertak van „De Rijnbode" en de zilv. medaille van hotel „Toor". De heer Soeteman deelde nog mede dat het tijdverschil bij het vorige jaar voor uitgaande was en wel plm l'/s sec. per looper. wat voor loopers en commissie een prettige constateering was. Met den wensch dat ook deze alleszins geslaagde estafette zijn nut zal afwerpen en een goede propaganda voor deze tak van sport zal zijn eindigde spr. nog mededee- lende dat de gymnastiekver. „Kwiek" die aanvankelijk ook had ingeschreven op het laatste moment was gehandicapt en .Sparta" door andere feestelijkheden aan deze estafette niet deel had kunnen nemen. Na nog een gezellig samenzijn, vooral voor „A.R.C.". behoorde ook deze tweede estafette tot het verleden. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. De tweede competitiedag had wel een zeer gunstig verloop. Tusschendagen van veel regen kon op de speeldagen nagenoeg het geheele programma doorgang vinden. Bij de Zaterdagmiddagcompetitie werd slechts één ontmoeting n.l. AJt.C. 1LR. C. 1 wegens regenval gestaakt. Quick Boys I herstelde zich keurig en klopte S.C.O. op sprekende wijze met 60. In de tweede klasse A wist AR.C. 2 on der protest van Fides Pacta met 43 te winnen. S.C.O. 2 deed het beter als haar eerste door 2-2 gelijk te spelen tegen Quick Boys 2. SiF. 2 moest thuis tegen Rijnsb. Boys 2 met 35 de vlag strijken. In 2B liet Terleede 2 Katwijk 1 met een 40 nederlaag vertrekken. Ons Clubje 1 behaalde haar eerste overwinning in den L.V.B. en wel met 32 tegen de Sleutels. Quick Boys 3 sloeg Woubrugge met 60. 3A bracht een 31 zege voor Rijnsb. Boys 3 op AR.C. 3. L.R.C. 3 verloor ook nu en wel met 14 van Terlee.de 3. 3B gaf een 55 gelijk spel tusschen Kat- iwijk 2 en Fides Pacta 4. L.R.C. 4 en Quick Boys 5 speelden eveneens gelijk. 44 was hier de uitslag. Voor de Juniores-afdeelingen pakte Fides Pacta nogal uit met haar 120 overwin ning op Pegasus. Rouwkoop deed het al wat beter dan vorige week al moest zij dan ook met 32 de zege aan Rijnsb. Boys la ten. L.R.C. (a) won van haar (b)-elftal met 81 Terleede gaf Katwijk een 50 nederlaag te slikken. Voor de Zondagcompetitie, eerste klasse, bleef Alphen 3 met 32 de meerdere van U.V.S. 3. al was het dan ook op het kantje af D.V.S. II maakte 3 doelp. tegen T.O. N.A. I waartegen T.O.N.A. er 5 plaatste.Lug- dunum 2 won in een goeden wedstrijd met 42 van L.F.C. 2. Roodenburg 1 kon het tegen D.S.O. 1 niet kroppen, met 21 moest ze beide puntjes afstaan. 2A bracht de zege met 3—1 voor U.V.S. 3 tegen Alphia 3. A.S.C. 3 zette haar eer ste wedstrijd in met een 100 nederlaag tegen L.F.C. 3. Zuidwijck werd door Lugd. 3 met 13—3 geklopt, terwijl Roodenburg 2 er met 71 tegen L.D.W.S. 2 aan moest gelooven. 2B bracht voor Rouwkoop 1 opnieuw een overwinning, nu met 52 tegen D.V.S. 3. Sportman 1 liet het niet onder zich en klopte Alphia 4 met 41. U.V.S. 5 werd thuis met 12 door Alphen 4 geklopt. In 3A bleef D.S.O. 2 thuis met 32 de meerdere over Alphen 5. LD.W8, 3 bleef met 28 tegen Lugd. 5 in de minderheid. D.V.E. klopte U.V.S. 6 op eigen terrein met 40. 3B bracht 22 gelijk voor D.KL. 1 en Kagia 1. L.F.C. 5 wist Rouwkoop 2 met 50 te kloppen. R.Ci. 3 mocht het zoet der overwinning smaken en wel met 41 te gen Alphia 5. Lugdunum 6 won opnieuw. Nu met 52 tegen Roodenburg 3. In 4A kraakte Sportman 2 D.V.S. 4 met 120. L.F.C. 6 deed het nog iets sterker en liet U.V.S. 7 met 210 zitten en Lugdunum 7 kon het in die afdeeling slechts tot 90 brengen tegen D.S.O. 3. 4B deed L.F.C. 7 een 70 nederlaag slik ken tegen Lugdunum 8. T.O.NA. 2L. Boys 4 speelde 3—3 gelijk. 4C bracht een 22 gelijk spel tusschen Rouwkoop 3 en Lugdunum 10. LF.C. 3 moest met 36 het onderspit delven tegen Sportman 3. De A.S.C. Ca)-juniores wisten met 32 tegen R.C.L. de puntjes binnen te halen. U.V.S. Ca) moest ze met 03 aan Alphen laten. Voor de (b)-juniores won Zuiderkwar tier (a) met 31 van Lugdunum (b), Sportman met 51 van L.F.C. (b) en D. V.S. met 3—0 van L. Boys (a). Juniores C bracht aan U.V.S. (c) een 31 zege op Lugd. (c) terwijl Zuiderkw. (b) mèt 71 de overwinning behaalde op L.F.C. c. LEZING VAN DEN HEER LOTSY. De voor 3 November aangekondigde le zing van den heer Lotsy zal niet gaan. zooals gemeld over de spelregels, doch over techniek en training. EEN VOETBAL-VADEMECUM. Evenals andere jaren stelt de Ardath Tabacco Comp. ook thans weer een voet bal-vademecum voor belangstellenden be schikbaar. Naast de in dit seizoen te spelen internationale wedstrijden worden de adressen van alle eerste-klasse-terreinen vermeld. 0 SPORTVEREENIGING „ARVA" OPGERICHT. Gisteren is hier ter stede opgericht de sportver. ..Arva" (Ambtenaren Raad van Arbeid). Deze vereeniging traint in het sportpark „Zuydwijck". Het secretariaat is gevestigd Haarlemmerweg 72, Leiden. ROEIEN. WEDSTRIJDEN ,'AN DEN WESTELIJKEN ROEIBOND. Op 9 October te Leiden. De roeiwedstrijden. georganiseerd door den Westelijken Roeibond, zullen dit jaar alhier worden gehouden op 9 October. Die Leythe is de ontvangende vereeniging. De baanlengte is 1250 M. De start ligt bij de Vink. terwijl de finish ligt tusschen het bootenhuis van die Leythe en de nieuwe verkeersbrug over het Galgewater. Als andere jaren .wint die vereeniging den prijs (bestaande uit een wisselbeker), die het grootste aantal punten verwerft. De puntentelling geschiedt als volgt I. Vierriemsgieken overnaadsch (hoofd nummer) 5 pnt.; n. 2-riems scullingbooten overnaadsch, 2 pnt.; III. Damesstijlroeien in vierriemsgieken overnaadsch, 3 pnt.; IV. Dames stijlroeien in tweeriems sculling booten, 2 pnt. Dus in totaal 12 punten. Als extra nummers zullen dan nog wor den verroeid: V. Vierriemsgieken Seniores; VI. Stijlroeien vierriemsgieken Seniores. Er wordt deelgenomen door de volgende vereenigingenDe Laak; 't Spaarne; die Leythe, de Schie en de Deutsche Sport. Die Leythe schrijft in met; overnaadsche vier (hoofdnummer): C. Fontein (boeg), H. Jansen. H. Ruhaak, W. Naeff (slag), A. J. Gooszen (stuurman). Dit is 'n aardige ploeg, die met een baan- tempo van 26 slagen dikwijls verrassend snel loopt. Ais de coach, de heer E. L. Nauta, deze laatste dagen benut om het tempo nog iets op te voeren en de finish van no. 3 zuiverder te krijgen, kan deze ploeg zeker de overwinning uit het vuur slepen. De sciffeur, A. van Deining, roeit wat wisselvallig; zijn haal wordt bij minder goede momenten te kort, waarbij hij dan ook zijn anders zoo goede balans verliest. Toch een sciffeur, waarmee de anderen terdege rekening zullen moeten houden. Nu de damesploegen van Die Leythe. Hiermede gaat het naar wensch; de scif- feuse mej. R. Nieuwenhuis roeit momen teel een zoo keurigen stijl, dat geen der andere deelneemsters haar maar eenigs- zins zullen kunnen benaderen. Werkelijk, het is af! Het nummer stijlroeien overnaadsche vieren wordt geroeid door de dames; M. Gooszen (boeg), A. Hiemstra, N. Tel- jeur, C. M Teljeur (slag), G. de Boer (stuurvrouw). Een heel aardig geheel: 'n ploeg, die de laatste dagen hard vooruit is gegaan en zeker een mooie kans op de overwinning heeft. Tot slot het dames stijlroeien seniores: deze ploeg bestaat uit: Mej. R. Nieuwen huis (boeg), mej. L. v. Bemmel, mej. N. Cattel. mej. E. de Regt (slag), mej. G. de Boer stuurvrouw Dit is dus, op no. 2 na, de ploeg, die dit jaar op de Hollandia roeiwedstrijden den len Drijs won. Vooral no. 3 doet nog wat onwennig in de gladde boot, maar. blijft de vooruit gang van de laatste dagen voortgaan; dan zal deze ploeg 9 October weer de bloemen in ontvangst kunnen nemen. De damesploegen en de sciffeur v. Deining, worden gecoacht door den heer W M. Flim. De papieren staan er voor die Leythe lang niet slecht voor; er is met veel enthousiasme getraind, terwijl de ploegen vroeger geformeerd zijn dan andere jaren. Het wordt trouwens hoog tijd, dat de beker weer eens in Leiden blijft en wer kelijk, nu kan het. Dus het moet ook! Laten de ploegen deze laatste dagen nog flink benutten, de vreugde zal den 9 October zijn hoogtepunt bereikt hebben en het zou 'n waardig slot zijn van dit toch al zoo goed geslaagde vereenigings- jaar voor Die Leythe. Deze wedstrijden worden besloten met een roeiersdiner in „In den Vergulden Turk" met na afloop hiervan een bal onder leiding van The Blue Lyres. WIELRENNEN. WIELERBAAN RIJSWIJK. Voor de Zondag a.s. op do Rijswijksche Wielerbaan plaats vindende réunie van oud-wielerkampioenen bestaat een zeer groote belangstelling. Niet minder dan een zestigtal oud-renners heeft reeds ingeschre ven. waaronder diverse met lands-. Olym pische- en wereld-titels. Zoo treffen wij onder de deelnemers aan onze oud-kampioenen John Stol. Jan van Gent. Waterreus. Kobus Vrouwen, den 24- uur wereld-recordhouder Cordang, den kampioen Olympiade-winnaar en wereld kampioen Maurice Peeters, Jhr. G. Bosch van Drakestein, 15 maal kampioen van Ne derland. Jan Tulleken, Dorus Nyland, Vi- ruly, Franssen, Jac. Brunt Bontekoe, Seton, Aandewiel Straat. Denzier. Erkelens, Kees van der Wiel. Van Welzenes, Bustraan en Guu& Schilling, eens een der grootstte sprinters der wereld. Ook Mazairac, ama teur wereldkampioen heeft zijn rijwiel weer eens opgezocht. Naast sprint- en handicap-races worden ook nog tandemwedstrijden verreden, even als wedstrijden over 4 K.M, met en zon der gangmaking. Deze réunie heeft tevens ten doel om tot oprichting te komen van een Bond van Oud-renners. Na afloop zullen de deelnemers zich ver eenigen aan een gemeenschappelijk diner. ALS DIRECTEUR DER MARTHA-STICHTING. VAN DE STADIONBAAN. Gisteravond werd op de Stadion-Wieler baan te Amsterdam, het programma van de wedstrijden ten bate van Hans Herku- leyns, welke vorige week twee maal wegens regen moesten worden afgelascht, verder afgewerkt. Alvorens de wedstrijden een aanvang namen werd mededeeling gedaan, dat Moeskops op medisch advies niet mocht starten en dat hij vervangen zou worden door den Duitschen kampioen Engel. Ver der werd nog medegedeeld dat Pijnenburg. P. van Kempen en K. van Nek Sr. niet zouden starten. Door een automobielfirma te Amsterdam werd Herkuleyns een fraaie wagen aangeboden, waarmede hij een eere rondje maakte. De uitslagen luiden als volgt: Wedstrijd voor beroepsrijders over 6 K.M. met 6 klassementen 1. K. van Nek Jr.; 2. Hoevens; 3. Metz; 4. Brilman. Sprintwedstrijd voor Veteranen (2 ritten over 1 K.M.) Totaaluitslag; l.Jhr. G. Bosch van Drakesteyn 2. A. Mazairac; 3. Guus Schilling; 4. J. Tulleken. Wedstrijd met motorgangmaking voor B- stayers over 15 K.M.: Ie rit: 1. Engel, tijd laatste 200 M. 12 4/5 sec.; 2. Jacques van Egmond (l/= wiel). 2e rit: 1. Engel, tijd laatste 200 M. 13 3/5 sec 2. Van Egmond (lVt lengte). Totaal: 1. Engel: 2. Van Egmond, Sprintwedstrijd voor amateurs (2 ritten over 1 K.M.): Totaalresultaat: 1. v. d. Lin- denl 4 punten; 2. v. d. Heuvel 6 pnt.; 3. Van Dijk 8 pnt. Omnium wedstrijd voor beroepsrijders1. KI. van Nek Jr. Wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders over 25 K.M.: 1. Snoek; 2. De Graaf; 3. Blekemolen; 4. Leddy; 5. Schle- baum. o LAWN-TENNIS. AMATEURS TEGEN OEFENMEESTERS OP MARLOT. De wedstrijd welke verleden jaar voor het eerst gespeeld is tusschen een ploeg van amateurs en een van oefenmeesters zal ook nu weer worden gehouden. Op Zater dag 15 en Zondag 16 October zal de derde ontmoeting (de eerste was 3—3, de tweede 42 voor de amateurs) gehouden worden in de tennishal Marlot te Den Haag. Voor de amateurs zullen uitkomen Timmer, Leembruggen. Weber en Karsten. waarbij de deelneming van Timmer nog van ver schillende omstandigheden afhangt. Voor de oefenmeesters speelt het bekende vier tal. dat ook naar Berlijn geweest is: Jan en Thijs Goedraad. Waasdorp en Hemmes. DAMMEN. BORDENWEDSTRIJDEN DAMCLUB LEIDEN. De volgende partijen zijn gespeeld om de borden-volgorde T. D. v. d. BoschJ. Laven 20; P. v, d. StelN. Wassenaar 20; C. GastelaarsP. Ligtvoet 2—0; M. Optendrees—P. v, d. Stel 02; C, SiragP. Mastrigt 20; ,J. Laven M. Optendrees 11. De stand voor de borden-volgorde is nu momenteel gsp.gew.rem.vrl.pnt. M. Optendrees 4 2 115 T. D. v. d. Bosch 3 2 0 1 4 C. Sirag 2 2 0 0 4 C. Teunissen 2 2 0 0 4 P. Ligtvoet 3 1113 J. Laven 4 112 3 P. Mastrigt 2 10 12 N. Wassenaar 3 10 2 2 J. W. Schüss 2 0 111 S. v. d. Reek 0 0 0 0 0 C. Colpa 10 0 10 J. Hollem 10 0 10 A. G. de Jeu 10 0 10 G. v. Zwieten Sr. 10 0 10 J. H. v. d. Wijngaard 2 0 0 2 0 LEIDERDORPSCHE DAMCLUB. In de ledenvergadering van de Leider- dorpsche damclub is door den voorzitter aan den heer H. van der Vegte. kampioen van Leiderdorp, de door dezen gewonnen zilveren wisselbeker uitgereikt. De heer van der Vegte zal Woensdag 5 Oct. a.s. in het café Ramaker by de Leiderdorpsche brug, een simultaan-séance houden tegen twaalf borden. TIMMER NIET NAAR ENGELAND. Timmer heeft voor de uitnoodiging om uit te komen voor de Engelsche I. C. in den wedstrijd tegen de Fransche bedankt. Het is raadzaam dat hij, ter wille van zijn pols, niet al te zware wedstrijden op overdekte banen speelt, aangezien die meer eischen stellen aan zijn polswerk dan open banen. 1 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat ds. A. W. Voors en mevr. Voors aan de Martha-Stichting te Alphen verbonden werden. Meer dan eens is in onze ge meente gebleken, dat er groote waardee ring is voor het werk door beiden verricht. 1 October 1907 aanvaardde ds. Voors zijn taak alhier en was voor dien reeds 13 jaren predikant eener Ned. Herv. Gem. In 1903 was ds. Voors aangezocht voor de lei ding van de weesinrichting Neerbosch, waarvoor deze toen meende te moeten be danken, vooral met het oog op zijn jonge kinderen. Toen ds. Voors te Alphen kwam, telde de Stichting 300 kinderen en thans 400. Primitief waren toen de woningen voor- zooveel verpleegden, maar door gelukki gen aankoop van de boerderij naast Rijn stroom kwam er meer ruimte voor uitbrei ding. Een centraal gebouw voor den ar beid en de vakopleiding der meisjes werd geopend in 1911 en het jaar daarna het fraaie Prinses Julinana Kinderhuis. Ter vervanging van het oude, afgekeurde schoolgebouw kon in 1914 een nieuw schoolgebouw, de Koningin Wilhelmina- School in gebruik worden genomen, met de daaraan verbonden groote gymnastiek zaal, welke tevens dienst doet als kerk- zaal. Hierna volgde een ziekenbarak 1920 nieuwe directeurswoning en res tauratie Jongenshuis 1925, nieuw werk- plaatsengebouw 1926 en in 1930 het door H.M. de Koningin-Moeder heropende Ko ningin Emma Meisjeshuis. Een gratis be planting van het mooie Rijnstroom ge schiedde vanuit Boskoop in 1916. Onge twijfeld zal er 1 October van 35 nam. in de pastorie op „Rijnstroom", wanneer ds. en mevr. Voors recipieeren, veel belang stelling zijn ook uit de burgerij. PREDIKBEURTEN. ALPHEN AAN OEN RIJN. Lokaal van Mandersloostraat: Donder- dagnam. 7'/. uur, de heer Speijkhoven van Driebergen. RIJNSATERWODDE. Chr. Geref. Kerk: Donderdagnam. 8 uur (N. T.), ds. Heerma van Aalsmeer. NED HERV. KERK. Aangenomen: Naar Musselkanaal, J. C. P. van Erkel. te Wetsinge-Sauwerd. Naar Rozenburg. W. E. M. Hoekzema, te Pae- sens. Naar Bakkeveen A. T. S. Bakker, cand. te Velp. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Ulrum, M. Elgersma, té Haamstede. Aangenomen: Naar Kralingsche Veer, J. Kapteyn, te Den Haag. Bedankt: Voor Bruchterveld, J. Kap teyn, cand. te Den Haag. RECLAME. Heerenzolen en Hakken f. 0.95 Dames id. id. f. 0.75 W KAN OP GEWACHT WORDEN! 7159 WATERPOLO. U. Z. C. ONGESLAGEN. Voor de promotie-competitie won het reeds gepromoveerde U.Z.C. gisteravond te Utrecht haar laatsten wedstrijd met 83 van A. Z. LUCHTVAART. OM DEN GORDON BENNET-BEKER. De wedstrijden om den Gordon Bennet beker zijn ten einde. De Spaansche ballon „14de April" is Maandagavond ten Noor den van Warschau gedaald. De Amerikaan- sche ballon ..Goodyear" is even later in de buurt van Kowno neergekomen ten Noor den van Wilna is de Amerikaansche ballon ..U.S. Navy" gedaald. De jury berekende dat „U.S. Navy" 1500 KIM. heeft afgelegd zoodat de „U.S. Navy" den prijs heeft behaald.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9