GmêÊuffMÊmt' Salonkastenü! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 28 September 1932 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. RECHTZAKEN. VBA|ERJ Daarom-, aïleen nog echte ASPIRIN in de origineele verpakkingenl AALSMEER. Bakfiets vernield. De kweeker E. kwam met een driewielige bakfiets den Aalsmeerderweg langs rijden en was juist den overweg bij het station Oosteinde genaderd, toen een auto nog juist voor den naderenden trein dien over weg met flinke vaart passeerde. De chauf feur had blijkbaar geen erg in de bakfiets en reed er bovenop. Het gevolg was. dat E. en zijn meerijdende broeder over den weg werden gesmakt, doch gelukkig geen letsel kregen en de bakfiets zoo goed als geheel vernield werd. De schade zal vergoed wor den. Op het kantje af! In een onbewaakt oogenblik geraakte aan den Aalsmeerderdijk in de Ringvaart het 4-jarig pleegkind van de familie A. E. te water. De vrouw des huizes die het o.n- geluk zag gebeuren .snelde toe en sprong zonder zich te bedenken het kind na. Bel den zouden echter jammerlijk omgekomen zijn, ware niet de iulst passeerende heer J. v. D. toegesneld, die het genoegen mocht smaken vrouw en kind nog juist bijtijds behouden op het droge te brengen. Aanbesteding. Door den architect J. J. van Noppen werden aanbesteed verschillende verbou wingswerken in- en aan het perceel der Twentsche Bank, aan de Zijstraat alhier. Het laagst werd ingeschreven door J. v. Burik te Haarl.meer voor f. 12.100, het hoogst door J. Rebel te idem. voor f. 14.700. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan den gemeente een voor schot uit 's RUks kas verleend tot een maximum van f. 3400, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd be drag voor de verkrijging van een plaatsje. o HILLEGOM. Teraardebestelling oud-regent Ebbinkhuysen. Gistermorgen had de plechtige ter aarde- bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer T. F. Ebbinkhuysen, kanunnik van het Kathedraal Kapittel, oud regent van „Hageveld", die hier in het St. Joseph Gesticht is overleden in den ouderdom van 69 jaar. De Meeten zijn Maandagavond om 7 uur gezongen. Vele geestelijken uit den omtrek en vrij wel alle leeraren van het seminarie en kannunnik L. A. A. M. Westerwoudt, ple baan van de kathedrale kerk van Haarlem, woonden de plechtigheden bij. Gistermorgen om acht uur werden de Lauden gezongen, waarna om 10 uur de Pontificale H. Mis van Requiem in de St. Martinuskerk werd opgedragen door den Bisschop van Haarlem. Daarna volgde de begrafenis op het R.K. Kerkhof aan de Mariastraat. De belangstelling voor deze plechtigheden was zeer groot. De Donderdagsche beurs gesloten. Het „Wk.bld voor Bl.ctr." meldt dat in verband met het feit dat de laatste weken het bezoek aan de beurs te Haarlem op Donderdagmiddag zeer gering was, is be sloten dat Donderdag 29 September geen beurs meer zal worden gehouden. KATWIJK. De Raadsvacature van wijlen den heer Van Duyn. In de vacature van wijlen den heer G. van Duyn in den gemeenteraad is door het bedanken van den heer C. den Duik benoembaar gesteld de heer D. Schoonen- berg. Daar de heer Schoonenberg een zwager van het raadslid H. Parlevliet is, mag hij deze benoeming niet aannemen. Zijn opvolger op de C.-H. lijst is nu de heer A. Parlevliet. KATWIJK AAN DEN RITN. Gevonden: Een paar glacé hand schoenen. Inlichtingen bij de politie. Bij mej. de wed. C. hebben eenige jongens een ruit ingedrukt. De zaak is in handen der politie. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Vrouwenbond. De afdeeling Katwijk van den Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde in Casa Cara onder voorzitterschap van mevr. Tom Spaanderman. Mevr. Kooyker hield een lezing over het boekwerk „De Kruisboom" van de schrijf ster Wllma, De heer Hasper uit Amsterdam gaf een demonstratie met een toestelletje om gemalen koffie vAn cafeïne te ontdoen. Inbraak. Bij de wed. P. v. D. in de Zuidstraat is in den nacht van Zaterdag op Zondag in gebroken in de verloflokaliteit achter haar woning. Door het indrukken van een ruit heeft men zich toegang weten te verschaf fen; een aantal fleschjes stout werden vermist- In verhand hiermede heeft de politie een onderzoek ingesteld en als verdacht van den inbraak aangehouden een zekeren J. de B. uit de Kanaal Dwarsstraat Deze heeft reeds bekend de inbraak gepleegd te hebben. RECLAME. Schitterende uitvoering - Zes jaar garantie - Fl. 157.— Ringepoel Fl. 157.— CEKS MEERPOEL's PFAFF ADLER 71SI Naaimachinehandel Breestraat 171 Leiden Telef. 2657 Aanhouding. In den vorigen nacht is door de politie op den Boulevard iemand aangehouden die zich daar op verdachte wijze ophield. Er werd f.60 op hem bevonden. Bij onderzoek bleek hij te zijn C. H., wonende in van Zuylen Nijeveldstraat te Wassenaar, een psychopaat, die uit de ouderlijke woning was weggeloopen. Door de politie werd hij naar Wassenaar teruggebracht. De politie heeft assistentie verleend in de Zuidstraat bij een twist tusschen M. de L. en J. v. R. De uitslag van de stemming voor een notabel in de vacature van wijlen den heer G. van Duyn is, dat er een herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren Jac. Durieux en A. v. d. Plas. H. C. uit het Waaigat deed bij de politie aangifte van vernieling van zijn rijwiel door v. d. P. uit de Varkevisser- straat. Het rijwiel was voor de woning van v. d. P. gezet. Deze schoof het raam open en wierp het rijwiel op de straat, waar C. het ernstig beschadigd aantrof. Door de politie is op het bureau aan gebracht een heerenrijwiel, merk Dijks man, dat onbeheerd in de Paul Kruger- straat was aangetroffen. 0 LISSE. De Bisschop van Haarlem heeft de heer M. Kuipers benoemd tot Patronaats directeur in de Parochie van de H. Agatha. Bij de Gem. Arbeidsbeurs staan inge schreven: 114 Landarbeiders, 34 bouw vakarbeiders, 7 schilders, 5 loodgieters en 24 tot andere vakken behoorend. Ter gelegenheid van de Harddrave rijen op 6 Oct. a.s. zullen de café's geopend mogen zijn tot 's nachts één uur. Op 5 Oct. sluiting 's avonds 11 uur, op welke avond het maken van muziek verboden is. OEGSTGEEST. Jaarvergadering Woningbouwvereniging „Buitenkist". In café Centraal heeft de woningbouw vereniging „Buitenlust" haar jaarverga dering gehouden onder voorzitterschap van den heer v. d. Wijngaard. Na opening van de vergadering riep de voorzitter inzonderheid welkom tot de heeren v. d. Heijden en Gerverdink resp. architect en administrateur. In zijn openingsrede vestigde de voor zitter bijzondere aandacht op de volko men openbaarheid van alles door het be stuur te behandelen. Voor de vele moeiten en opofferingen welke het bestuur en Raad van Commis sarissen zich getroosten verzocht hij de volle medewerking van de leden. De notulen werden onveranderd vast gesteld, waarna de voorzitter een over zicht gaf van het afgeloopen vereeni- gingsjaar. O.a. kan het nieuwe bestuur met zekere voldoening terugzien op hetgeen tot stand gekomen is, inzonderheid met de vorde ringen van het' 2de bouwplan. Hij hoopte op de volgende jaarvergade ring op de tastbare bewijzen te mogen wijzen. Hierna volgde bespreking van het jaar verslag. De administrateur gaf nadere verklarin gen omtrent de balans en exploitatie rekening en over de bereikte prachtige resultaten. Verschillende leden spraken hun teleur stelling uit over het feit dat, als na 50 jaar de huizen uit de huren zullen zijn af betaald, dezen aan het Rijk zullen be- hooren. De aftredende bestuursleden en één üd van den Raad van Commissarissen wer den bij acclamatie herkozen. In de vacature ten Hake, werd tot be stuurslid gekozen de heer de Best. In den Raad van Commissarissen was een vacature ontstaan waarin voorzien werd door benoeming van den heer Eiker bout. Bij de bespreking van het tweede bouw plan gaf de architect duidelijke toelich tingen aan de hand van ontwerpteeke- ningen. De voorzitter gaf toelichtingen over de voorbereidingen door het bestuur getrof fen omtrent dit plan waarbij de heer Ei kerbout sterk in overweging gaf om, in dien dit plan in den Raad mocht worden afgestemd, daarmede wel rekening te houden bij de e.v. Raadsverkiezingen. Na eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering door den voorzitter gesloten met een krachtige opwekking tot eendrachtige samenwerking. Uit het 4e jaarverslag van de woning bouwvereniging „Buitenlust" kunnen wij het volgende vermelden: Uitgezonderd twee bestuursleden werd het geheele bestuur opnieuw samenge steld. De Raad van Commissarissen werd weer voltallig door benoeming van 3 nieuwe leden. Behalve de gewone Dinsdagavond-ver gaderingen hield het bestuur 15 vergade ringen. Voorts werden 1 ledenvergadering en 3 vergaderingen van het dag. bestuur ge houden. Alle woningen waren steeds bewoond zoodat geen huurverlies viel te boeken. Op de totale stichtingskosten van de huizen in bouwplan I is thans f. 1.208.18 afgeschreven, zoodat de huizen nog voor f,82.852.49 op de balans staan. Van het bedrag der verbouwkostën, groot f. 2.247.94 is afgeschreven f. 155.52. De huizen moeten binnen 50 jaar en de grond binnen 75 jaar geheel zijn afge schreven. In het bedrag der j aarlij ksche annuïtei ten is een zoodanige som begrepen, dat met de samengestelde intrest de afschrij ving in de vastgestelden tijd tot stand komt. Het door de leden bijeengebrachte kapi taal bedraagt thans f. 798.50. Aan vrije reserven is een bedrag van f. 873.15 aan wezig, terwijl het voordeelig saldo is uit gegroeid tot f. 252.03. Het verslag maakt een zeer gunstigen indruk. 0 SASSENHEIM. Schietwedstrijd. Voor de gistermiddag 2 uur op Sport- hoff gehouden schietwedstrijd voor dona teurs van de Politieschietvereeniging „Wil- helmina" bestond veel belangstelling. De voorzitter der Vereeniging de heer J. Went sprak voor de wedstrijden een aanvang namen een kort woord. Geschoten werd met revolvers op 15 M. afstand in 2 series vjld 5 schoten. Het maximum aantal punten was 120 punten. Dr. D. Timmermans van Oegstgeest werd nummer één met 414 punten en werd houder van de zilveren beker. De verdere uitslagen zijn: C. Juffermans Lisse, 110 p., A. W. P, van Niekerk (kampioen 1931) 107 p., J. van der Meer Jr. .99 p., J. van der Meer Sr., 95 p., L, Bouwmeester Noordw'jker- hout, 81 _p., F. Landkroon 72 p., J. W. de Gruyter, 71 p., J. Werkhoven Lisse. 62 p., J. Medders. Warmond, 60 p., C. Gouverneur 60 p., A. J. L. Ketelaar, War mond. 51 p., F. Wilking 48 p., Th. Kap- teyn 47 p„ P. van der Kamp Jr., 40 p., Ten Hage, Lisse 40 p., Ch. de Meulder Lisse 39 p., B. Philippo, 30 p. Indien geen woonplaats vermeld is deze alhier. Verloting ten bate van het Crisiscomité. De burgemeester heeft de plaatselijke winkeliers in een vergadering bijeen ge roepen, welke gisteravond onder zijn lei ding werd gehouden. De burgemeester deelde mede, dat ten bate van het plaat selijk Crisis-comité 10.000 loten a f. 0.50 per stuk in de gemeente Sassenheim aan den man gebracht moeten worden. In de eerste plaats zal dit geschieden door ver koop huis aan huis. In aanmerking ge nomen evenwel, dat Sassenheim rondweg gesproken 1000 gezinnen telt zal het niet mogelijk zijn deze loten in ééne zert weg te werken. De burgemeester verzocht daar om de medewerking van de plaatse", ke winkeliers om gedurende den verkoopüjd 5 pet. korting aan de klanten toe te siaan in den vorm van vijfcentsbonnen, waar van er 10 stuks tegen een lot van het Crisiscomité kunnen worden ingeruild. Hiermede wordt tevens bereikt, dat de inwoners worden bewogen alle inkoopen bij de plaatselijke winkeliers te doen. Van de zijde van de bakkers en de kruideniers rezen bedenkingen daar door hen reeds korting wordt verleend. Ook kwamen nog meerdere bezwaren naar voren, zoodat in deze vergadering nog niet de medewerking van de winkeliers definitief werd ver kregen. Hierover zal nogmaals vergaderd worden. De uitgifte van de loten van de zijde van het Crisis-comité staat evenwel vast. Verkooping. Ten overstaan van de notaris Wachter alhier werd in het hotel „Het Bruine Paard" bij afslag verkocht het perceel bloembollen land in de Mottigerpolder nabij het Oude Koningshuis, groot 3.67.00 H.A., in hoogste bod gebracht op f.9300, verhoogd met f. 5.50. Het perceel werd niet gemijnd. Koo- per werd de heer K. H. v. d Glind te Oudenrijn. Comité voor Chr. Winterlezingen. Voor het Comité van Chr. Winterlezingen alhier zullen in dit seizoen de volgende sprekers optreden: Prof. A, A. v. Schelven, Bloemendaal; ds. R. Dijkstra, Amsterdam; ds. W. Bijle- veld, Haarlem. In verband met de -tijdsomstandigheden is het aantal sprekers :met 1 ingekrompen. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen avond om 8 uur n.m. bijeen ter behandeling van de volgende punten. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Schrijven van Ged. Staten omtrent de subsidie van het Patronaatswerk, met voorstel van B. en W. 4. Huur gemeente-plantsoen. (B. en W. stellen voor het terrein te huren van jaar tot jaar, met een opzeg gingsmogelijkheid tegen een termijn van 2 maanden. Huurprijs f. 70 per jaar. De verhuring kan daarenboven met een ter mijn van 2 maanden tusschentijds worden opgezegd. Indien echter ten gevolge daar van den ontruimingstermijn valt tusschen 1 April—1 November, zal verhuurder den opstand met muur (behalve kiosk) over nemen voor f. 250.) 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der noodige verordeningen tot heffing van 50 opcenten op de Vermogensbelasting. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der noodige verordeningen tot heffing van 85 opcenten op de Personeele belasting. 7. Verlenging van het Reglement en Tarief der gemeentelijke waterleiding. 8. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1932. 0 WARMOND. De Werkloozen. Bij de arbeidsbemiddeling in deze ge meente stonden ingeschreven 46 werk loozen t.w. 11 timmerlieden, 1 bouwkundige, 1 chauffeur, 8 losse arbeiders, 2 metse laars, 6 fabrieksarbeiders, 2 schippers en 15 veld-arbeiders én of bloemistknechts. De gemeentebeg rooting. Uit de door B. en W. aan den Raad aangeboden begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1933, blijkt, dat alhier de navolgende belastingen zullen worden ge heven: 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op 'de gebouwde eigen dommen. 20 opcenten op de hoofdsom der grond belasting voor de onbebouwde eigendom men en 11 opcenten oip de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Alzoo worden niet geheven opcenten op de hoofdsom der personeele belasting en vermogensbelasting. Door het bestuur der Woningstichting „Warmunda" alhier is aan verschillende bewoners dezer stichting, die hiervoor in aanmerking kwamen, een wëkelijksche huur- verlaging toegekend. WASSENAAR. De Ned.-Herv. Gemeente. Nu door de komst van ds. W. A. P. ten Kate aan den arbeid van prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine ln de wijken om de Kievietkerk alhier een einde gekomen is en prof. Slotemaker door den vacantietijd geen gelegenheid gehad heeft officieel afscheid te nemen, heeft: de* kerkeraad der Ned.- Herv. Gemeente van Wassenaar den hoog leeraar uitgenoodigd a.s, Zondag een af scheidswoord tot de Gemeente te richten. Prof. Slotemaker heeft deze uitnoodiging aanvaard en zal Zondag 2 October om 10 uur in de Kievietkerk optreden. VERGADERING DER FLORALIA- VEREENIGING. Uitreiking der prijzen. Door de Floraliavereeniging had de bekendmaking en de uitreiking plaats van de toegekende prijzen, behaald op de uitgeschreven tuintiesp rijs vraag. Door den voorzitter, den heer P. Zeg waard werden de in grooten getale op gekomen belanghebbenden, belangstellen den en anderen, hartelijk welkom geheeten. Het verheugde spr. dat er zooveel be langstelling valt waar te nemen, hetgeen hij een verblijdend teeken vindt. De hoofd zaak van dezen avond is de uitslag en uitreiking van de prijzen, terwijl spr. na afloop hiervan door middel van de ge durende het seizoen genomen foto's op het witte doek diverse tuintjes te aan schouwen zal geven en deze waar noodig vergezeld zal doen gaan van wenscben en wenken van de jury alzoo tot leering van de deelnemers en zoo noodig eventueel nadere aanwijzing zal worden gegeven. Dit jaar hadden- zich 51 deelnemers gb- worpen op aanleg en onderhoud van voor- en of achtertuintjes. In begin Mei werd door de jury be staande uit de heeren J. M. Keemink als amateur, M. Sjouke en P. Zegwaard (vak lieden) met het keuren van de tuintjes aan gevangen, terwijl de laatste keuring nog in September heeft plaats gehad. De indruk van de jury is, dat het dit iaar werkelijk een wedstrijd is geweest, vooral onder de deelnemers in het Dorp kwam dit sterk tot uiting, daar kwam de liefhebberij sterk naar voren en tot spr.s. voldoening toonden ook veel dames belang stelling in deze liefhebberij. Er was een sterke concurrentie en de prijzen volgden op met soms een halve punt totaal verschil Wellicht zijn er heden teleurgestelden, maar spr. hoopt dat zii die heden geen prijs behaalden, zjch niet zullen laten ontmoedigen, doch volgend jaar met vernieuwde moed en ijver met het heden geleerde in toepassing brengende, in de gelederen zullen terugkomen. Tenslotte deelde hij nog mede, dat de jury na rijp beraad had besloten verschil te maken tusschen de groep deelnemers in Het Dorp en tusschen die uit de buurt schap „Het Kerkerhout". Bij laatstgenoem de is de grondsoort van veel mindere kwaliteit en de ligging over het geheel veel ongunstiger. De uitslagen zijn dus in vier groepen verdeeld en wel nu twee groepen vaklieden en 2 groepen amateurs. Na tenslotte den wensch geuit te hebben dat het heden een leerzame avond zal worden maakte hij vervolgens de uitslagen bekend met éiet door ieder in generaal behaald aantal punten. Wij laten hier evenwel enkel de prijswinnaars volgen: Groep Kerkehout (vaklieden): le prijs G. v. Égmond 116 p., 2e pr. J. Raaphorst 981/2 P-i 3e pr. J. Kippers 87 p., 4e pr. W. van Zetten, 81 p. Amateurs: le pr. C. Th. v. d. Ploeg, met 97 p., 2e pr. J. P. Mouw met 931/2 p„ 3e pr. H. J. Parlevliet met 86 p., 4e pr. M. L. Groenewege met 85 p„ 5e prijs B. Pijlman met 8OV2 p., 6e pr. J. Parlevliet met 771/2 p. Groep Dorp (vaklieden): le pr. J. M. Keemink Jr. met 124 p„ 2e pr. J. C. v. d. Ploeg Jr. met 118 p., 3e pr. de heeren J. v. d. Ploeg en G. Verlint ieder met IO21/0 p., 4e pr. J. Goor Jr. met 100 p„ 5e pr. A. van Biezen met 931/2 p. Amateurs: le pr. H. Moerkerk met 112V2 p., 2e pr. C. A. Bekooij met 109Vs p„ 3e pr. A» Raaphorst met IO8V2 p., 4e pr. Japikse met 105 p., 5e pr. ~L. Klaren- berg met 98 p., 6e pr. W. Elfers m!e!fc 931p„ 7e pr. J. L. de Groot met 93 p., 8e pr. C. A. Riem met 921/2 p., 9e pr. A. Leusink met 911/0 p., 10 pr. E. J. Schip pers met 891/2 p. Vervolgens ging de voorzitter over tot het uitreiken van de prijzen bestaande uit mooie en nuttige kunstvoorwerpen. Voor ieder had hij een toepasselijk woord dat door de aanwezigen zeer werd gewaar deerd. Na afloop hiervan werden met de lan taarn een groote serie der onderwerpelijke tuintjes op het doek gebracht en werden ebreken, fouten en goede hoedanigheden oor den voorzitter kenbaar gemaakt, het geen een zeer leerzaam gedeelte van den avond was. Tenslotte werden nog eenige schadelijke insecten zoowel in nétura als op platen vertoond. Met een warm en luid applaus werd de voorzitter hierop beloond. Door den heer J. M. Keemink Jr. werd namens de deelnemers hartelijk dank ge bracht voor de vele zorgen en tijd door het bestuur en de jury aan dezen wedstrijd ten koste gelegd waarna door den voor zitter deze bijeenkomst werd ^gesloten, na dank aan allen te hebben gebracht voor de medewerking. ZEVENHOVEN. De bijdragen der Geref. Kerk alhier aan de classis Woerden bedroeg de som van f. 39. HEDEN: Korevaarstr. 30Aandeelhoudersvere N.V. Verzekeringmij. „Vooruit". 8 uur nam' Stadszaal: 3 Oct. Ver.: .Avonturen van een Leidsehen schooljongen". 7 u. nam Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. Donderdag. Kaasmarkt: Filmavond L.D.W.C. 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert Leidsche Chr. Harmoniever. 8 uur nam. Volkshuis: Lezing van mej. Knappert Th uur nam. Katwijk a. Zee (Gemeentezaal): Spr ds. de Jong van Rijnsburg, Th uur nam' Rijnsburg (Flora)Propaganda-avond! afd. Rijnland, Ned. Roode Kruis, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 uur n m „Charlie op avontuur". Zondag n.m 2 uur en 4 uur 30. C!ty-Theater Haarlemmstr. 8 uur n.m."' „De overwinning van den spoorzoeker". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Lnxor-Theater Stationsweg. 8 uur n.m.: „De trots van de 3e compagnie". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nm.: „Der weisse Rausch". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Sept. tot en met Zondag 2 Oct. a.s. waar genomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Maandag 3 Oct. neemt waar apotheek D. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594. HAAGSCHE RECHTBANK. De 24-jarige schilder W. R. uit Voor schoten, heeft zich te verantwoorden ge had wegens diefstal van een taschje, dat hij aan een Duitsch meisje, met wie hij kennis gemaakt had, had ontrukt. R. werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Verder stond terecht de 42-jarige koop man B. S. M„ die zich te verantwoorden had wegens het zich toeëigenen door mid del van insluiping, van verschillende geldsbedragen o.a. van f. 80 te Leiden, f. 12.50 te Wassenaar, f. 18.40 te Voorburg, en voorts wegens poging tot diefstal te Wassenaar gepleegd. In deze zaak waren door het O. M., waargenomen door mr. Knuttel, 15 getui gen gedagvaard. M. ontkende zich aan bovengenoemde diefstallen te hebben schuldig gemaakt, ondanks de pertinente herkenning door sommige getuigen, o.a. van een werkster uit Leiden, die verklaarde, dat zij ver dachte in de keuken had aangetroffen, en hij haar toen om brood vroeg om zijn honger te stillen. De lade van de keuken tafel stond uitgetrokken. Verdachte be weerde niet in de keuken doch wèl in de bijkeuken te zijn geweest. Verdachte gaf toe reeds 12 maal ver oordeeld te zijn, laatstelijk door de recht bank in Zutphen tot 8 maanden gevan genisstraf. Het O.M. achtte de vier ten laste ge legde feiten bewezen, alsmede de poging lot diefstal. Gezien het feit, dat verdachte eerst korten tijd op vrije voeten was en beroepsmatig zich aan diefstal schuldig maakte, eischte de officier twee jaar ge vangenisstraf en overeenkomstig het rap port van de psychiaters, ter beschikking stelling van de Regeering. De verdediger, meende dat het wettelijk bewijs van diefstal niet bewezen was en pleitte vrijspraak, subs, clementie. Vonnis 11 October a.s. MARECHAUSSEE TOT DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Voor den Krijgsraad stond gisteren te Den Bosch terecht, de 41-jarige mare chaussee I. S. van de lie Divisie der Kon. Marechaussee, brigade Sittard, ter zake dat hij op 15 Mei een persoon te Obbicht, welke zonder licht op een fiets reed en die nadat beklaagde hem had gesommeerd om halt te houden, doorgereden was, door een revolverschot doodelljk getroffen was. De aud. mil. eischte wegens dood door schuld drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Berg- mann pleitte vrijspraak, subs, lichtere straf. De Krijgsraad veroordeelde verdachte conform den elsch. Tegen dit vonnis is door beklaagde hoo- ger beroep aangeteekend. RECLAME. 7126 kosten thans de echte ASPIRIN-tablelfen in het buisje met 20 tabletten is de prijs van de nieuwe zakjes-verpakking met 2 tabletten welke hy giënischer en practischer is dan losse tabletten. Wanneer U Aspirin-tabletten koopt, moogt U alleen deze verpakkingen verlangen, want dan hebt U de zekerheid, werkelijk de echte Aspirin-tabletfen te ontvangen. Denkt niet, dat elke witte tablet Aspirin is. Het origineele Aspirin heeft op elke tablet het ingestempelde BAYER-kruis als teeken van echtheid, zuiverheid en kwaliteit en is uitsluitend In oranjeband-buisjes of oranje-zakj'es verkrijgbaar. Loss® Asp»rin- P--a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6