LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 27 September 1932 Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. I BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 752. Hedenmiddag 3 uur: 759. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. (Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. MeteoroL Insto De Bildt.). Hoogste stand 769.8 te Blacksod. Laagste stand 749.4 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 28 Sep tember. Zwakke tot matige wind, uit Westelijke later Noordelijke richtingen. Meest half bewolkt. Weinig of geen regen. Kans op nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. ♦-♦♦♦ BUITENLANDSCH WEERBERICHT, vil. Kon. Ned. MeteoroL Instituut. De Bildt De Noordelijke koele luchtstroom heeft op het vaste land bijna overal een flinke afkoeling gebracht en vooral in- West- Frankrijk zwaren regen, Biarritz 25 nun. Bij IJsland verscheen een nieuwe depres sie, die de koude stroom zal onderbreken, zoodat in verband met de uitbreiding van de hooge drukking naar het Oosten voor- loopig opklaring met weinig of geen neer slag is te wachten. Óp de Britsche eilanden waait het nog krachtig uit het Noorden. In Scandinavië nam de neerslag af maar daalde de tem peratuur plaatselijk tot onder het vries punt. In West-Zwitserland viel vrij veel regen, in Oostenrijk en Polen houdt het zachte weer nog aan. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 3 uur nam.: 14 gr. C. (58 gr; F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. V.m. te 2 u. 06 min.; n.m. te 2 u. 26 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 15*72 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 7.18 n.m. tot 6.26 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 27 Sept.: op: 2 u. 48; onder: 17 u. 55. BOMAANSLAG. SHANGHAI, 27 Sept. (V.D.). Uit Kanton wordt gemeld, dat te Tsinanfoe een bom aanslag is gepleegd op een Japansch wa renhuis. Drie personen werden gedood en 2 gewoiid. o UIT HET VERRE OOSTEN. LONDEN. 27 Sept. (Reuter), Naar de „Times" uit Tokio, heeft de Japansche gezant te Moskou, Hirota, voor zijn ver trek naar Japan, aan den plaat-svervan- gendeh Volkscommissaris voor buitenland- sche zaken, Karachan, naar diens mee- ning gevraagd over de erkenning van den nieuwen staat Mandsjoekwo door de Sov- jetregeering. Na ruggespraak met zijn ambtsgenooten heeft Karachan hierop geantwoord, dat de Sovjet-regeering bereid is, consuls van Mandsjoekwo in Siberië en desgewenscht zelfs een consul-generaal in Moskou toe te laten. Tot een volledige erkenning van den nieuwen staat kan de Russische regeering thans evenwel nog niet overgaan. DE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DE „PERSÉe." PARIJS. 27 Sept. (VX>.) De ontploffing aan boord van de Fransche duikboot ..Per- sée" was een motorontploffing, waarbij de krukas van den motor werd weggerukt en de cylinder scheurde. De ingenieur van de scheepswerf en een monteur, die zich in de nabijheid van den motor bevonden, werden op slag gedood, terwijl een groot aantal aanwezigen door rondvliegend metaal gewond werden. Twee hunner kregen een zoo crnstigen schedel breuk, dat men voor hun leven vreest. Ten gevolge van de ontploffing brak in de machinekamer een brand uit. waardoor een twintigtal leden van de bemanning min of meer ernstige brandwonden opliep. De ..Persée" was Maandagochtend uit Cherbourg vertrokken voor een oefentocht.. Aan boord bevonden zich behalve de be- manning, die niet voltallig aanwezig was, e.en twintigtal ingenieurs en monteurs van de scheepswerf, teneinde de machines een laatste keuring te doenóndergaan. Nog voor de door de S. O. S.-signalen gea larmeerde schepen voor hulpverleening ter plaatse waren, was de „Persée" door een andere Fransche sleepboot, die toevallig in de nabijheid kruiste, op sleeptouw geno men. Gisteravond laat werd de haven van Cherbourg bereikt, waar.de gewonden naar het Marine-hospitaal werden overgebracht. Behalve de zwaargewonden zouden nog drie mecaniciens, die zware brandwonden hadden opgeloopen. in levensgevaar ver- keeren. De „Persée". die tot het scheepsbouw- program van 1927 behoorde, is verleden jaar van stapel geloopen. WOLDEMARAS VOOR 'T GERECHT. KOWNO. 27 Sept. Voor het Opperste Gerechtshof begon heden het proces tegen den oud-minister-president Woldemaras wegens verduistering van een bedrag van 5000 kronen. Dit proces zal met gesloten deuren worden gevoerd. In sommige krin gen is men van meening, dat het geheele proces slechts de strekking heeft Woide- maras te compromitteeren, aangezien de vervolging tegen hem is ingesteld na zijn uiterst agressief optreden van den laatsten tijd. o- PESSIMISME TE PARIJS. PARIJS. 27 Sept. (V.D.) Het korte on derhoud tusschen Herriot en den Engel- schen Minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon schijnt niet zoo te zijn verloopen als men het van Fransche zijde had verwacht. De oorzaak hiervan schrijft men toe aan het feit. dat Herriot pas be trekkelijk laat te Genève is aangekomen en daardoor niet in de gelegenheid was, met zijn Engelsche collega's te beraadsla gen over de kwesties, die in het middel punt van de belangstelling staan, Pertinax. die voor de „Echo de Paris" te Genève vertoeft meent te weten dat de Engelsche Minister van Buitenlandsche Zaken zich er toe heeft beperkt Herriot op de hoogte te stellen van zijn onderhoud met den Duitschen Rijksminister van Bui tenlandsche Zaken en hem bovendien op merkzaam heeft gemaakt op de Engelsche nota. waarin de mogelijkheden worden ge noemd waardoor men van Engelsche zijde neemt. Toen hij Herriot verliet maakte hij kan worden. Pertinax is van meening. dat juist deze punten het Fransche standpunt in zijn zwakste zijden treffen. Het „Journal" verwijt Sir John Simon, dat hij de toestand niet ernstig genoeg neemt. Toien hij Herriot verliet maakte hij niet den indruk van een man. die zijn ge moed te zwaar belast met de belangrijke kwestie van de organisatie van den vrede. De .Matin" geeft openlijk toe dat de bespreking tusschen Herriot en Simon niet tot het gewenschte resultaat heeft geleid. Het begin van de Volkenbondszitting is omgeven door een pessimistische sfeer. Ook de „Excelsior" geeft toe dat nog nooit een zoo groot pessimisme boven Ge nève was samengetrokken. Tal van landen kunnen thans rekenschap geven van de resultaten hunner politiek, die het prestige en het moreel aanzien van den Volkenbond zoo zeer heeft geschaad. NOODLOTTIGE BRAND. WARSCHAU, 27 Sept. (Reuter). Nabij Brest-Litowsk heeft een geweldige brand gewoed, waardoor een groot aantal boe renwoningen in de asch werd gelegd. Daar de brand zoo snel om zich heen greep konden verscheidene personen zich i niet meer in veiligheid brengen In totaal zijn 15 personen, waaronder vrouwen en kinderen in de vlammen om gekomen. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. DE AMERIK. PRESIDENTSKEUZE. WASHINGTON. 27 Sept. (V.D.) Onder voorzitterschap van den Senator voor Ne braska Norris is gistoren opgericht een nieuwe vooruitstrevende partij onder den naam van National Progessive League een groep die verklaard boven en buiten de po litieke partijen te staan en die slechts ten doel heeft de candldatuur voor het presi dentschap der Vereenigde Staten te steu nen van Roosevelt den gouverneur van den staat New-York De nieuwe groep be staat zoowel uit partijloozen als uit de pro gressieve elementen uit de Democratische en uit de Renublik°inschp Partii Zii noemt zich onafhankelijk van de bestaande poli tieke groeoen en zii zal trachten in het ge heele land comlté's te vormen. Dezer da gen zal haar economisch program worden gepubliceerd. DE UITHOORNSCHE BRANDSTICHTING. Het Gerechtshof te Amsterdam vernie- nigde heden het vonnis der Arrondisse ment? Rechtbank, waarbij een postbode- bloembollenhandelaar te Uithoorn wegens brandstichting in een café aldaar en uit lokking tot brandstichting werd veroor- deeld tot drie jaar gevangenisstraf. Het Hof, opnieuw rechtdoende, veroor deelde den man tot één jaar gevangenis straf wegens uitlokking tot brandstichting in het café. o KUN KIND GEDOOD. De arr. rechtbank te Utrecht heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in het strafproces tegen een 26-jarige koopvrouw en een 35-jarige schipper, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel. althans zware mishandeling den dood tengevolge hebbende op een ongeveer 5-jarig meisje wier lijkje zij later onder de gemeente Moordrecht hadden begra ven. Nadat de Officier tegen den man 4'/2 laar gevangenisstraf had geëischt en tegen de vrouw, de moeder van het kind twee jaar en acht maanden, verwees de rechtbank de zaak echter terug naar den recbter-commissaris teneinde een nader onderzoek in te stellen naar de schuld vraag. zulks in verband met een ingeko men brief van iemand die tot dusver nog niet gehoora was. Veertien dagen geleden werd de zaak opnieuw door de rechtbank in behande ling genomen en deze keer eischte de Officier tegen den man vier laar gevan genisstraf en tegen de vrouw één jaar ge vangenisstraf. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde heden den man tot vier jaar ge vangenisstraf en sprak de vrouw vrij, daar zij het haar ten laste gelegde niet bewegen achtte. Verdedigers waren mr. v. d. Brand en mr. y. d. Waag. STADSNIEUWS. DE OFFICIEELE OPENING DER WINKELWEEK. Na het uitspreken van de redevoerin gen van de heeren Meyers, voorzitter der Winkelweek-commissie, die speciaal nog het welkom toeriep aan deechtgenoote van den Burgemeester, en van ipr. Van de Sande Bakhuyzen, zie ónze Winkel- weekbijlage waarmede deze de Winkel week had geopend, zongen alle aanwezigen staande het „Wilhelmus". De heer Meyers bracht vervolgens dank voor de woorden, waarmede de Burge meester den winkeliers moed had inge sproken. Hierop richtte hij een kort woord tot de Directie der Lichtfabrieken en den com mandant der Leidsche Brandweer en bracht hen dank voör de medewerking tij dens deze Winkelweek. De heer H. K. Pel, voorzitter der af- deeling Leiden der Vereeniging Neder landsch Fabrikaat, wees er vervolgens op dat het contact tusschen de Leidsche winkeliers en de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat steeds nauwer wordt. Hij hoopte dat de te houden filmvoorstellingen op de Kaasmarkt er zouden toe bijdragen, de Winkelweek te doen slagen. Wij moeten het Nederlandsch Fabrikaat hoog houden, aldus spr., ter bestrijding der werkloos heid en met het oog op belastingverlaging. Spr. eindigde met de beste wenschen voor het welslagen der Winkelweek. De heer Molkenboer gaf uiting aan de sympathie van de Kamer van Koophandel voor het streven der Winkelweekcommissie en besprak de groote voordeelen der Win kelweken. Spr. releveerde de noodzakelijke samenwerking van de Kamer van Koop handel met den Middenstand die steeds sterker wordt. Hij bracht een eeresaluut aan de pogingen om tijdens deze week dé aandacht op het Nederlandsch Fabrikrat te vestigen. De arbeid der winkeliers moge bekroond worden met.groot succes. Ir. Klinkenberg dankte voor de geluk- wenschen ter gelegenheid van het a.s. 25- jarig jubileum tot hem gericht. Wij jubelen echter niet, aldus spr., maar wij worden bejubeld! Voor zoover de financiën het toelaten, hebben wij onze medewerking aan deze Winkelweek op be scheiden schaal verleend, daar deze tijd geen te groote feestelijkheden toelaat. Ook deze spr. wees, evenals de Burge meester, op het lager niveau dat op den duur bereikt zal moeten worden en ein digde met de beste wenschen aan het Win kelweekcomité. Hierop werd overgegaan tot uitdeeling van het speciaal door Louis Davids in ver band met de Leidsche feestelijkheden ge componeerde liedje „Doe het electrisch!" dat op de gramofoon werd voorgespeeld en buitengewoon insloeg. Dit belooft de „Schlager", van de komende week te worden! Onder de aarjwezigen merkten wij, be halve de leden van het Winkelcomité, o.a. nog op; mevr. van de Sande Bakhuyzen Gericke, dié bij haar binnenkomen met een bloemstuk werd vereerd, mr. dr. C. S. van Strijen, gemeente-secretaris, ir. Klin kenberg eri ir. Fehmers namens de Licht fabrieken, den heer P Meyer, commissaris van politie, den heer Verhoog, comman dant der brandweer, den heer G. Molken- boer, voorzitter der afd. Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland alhier, mr. P. G. Knibbe, secretaris dier Kamer en secretaris de afd. Leiden der Ver. Nederlandsch Fabrikaat, diverse afgevaardigden van de Leidsche Middsnstandsvereenigingen, den heer L. Mennes, directeur van den Markt- en Havendienst enz. j De feestelijke bijeenkomst werd door r^dicmuziek en een strijkje opgeluisterd; men bleef nog eenigen tijd in opgewekte stemming bijeen. Na afloop trok de versierde reclame wagen der winkelweek, voorzien van een luidspreker, welke den ganschen middag door de straten reed, groote belangstel ling! Diverse luidsprekersinstallatie's bij de radiohandelaren met enorme verster king, zullen ook in de avonduren muziek uitzenden, waarbij vooral het liedje ,.Doe 't electrisch"! van Louis Davids veel te hooren zal zijn! In het middaguur trok ken reeds vele belangstellenden door de straten, in het bijzonder voor de Stadsge hoorzaal was het vol! Een belofte voor den avond en de komende dagen! BINNENLAND. BEGRAFENIS AGENT BAAS. Onder een belangstelling, die alle ver wachting verre overtrof, heeft heden de plechtige uitvaart plaats gehad van het stoffelijk overschot van de ten gevolge van den op hem gepleegden aanslag overleden Haagschen agent van politie H. Baas. Aanwezig waren o.m. deputaties van politie-vereenigingen uit alle deelen des lands, vele met hun vaandels, zooals bijv. uit Leiden. In het huis van den ontsta- pene aan de Bruinbankstraat leidde ds. Tichelaar een rouwdienst. Behalve de fa milie gingen verschillende afgevaardigden van politiebonden, rijksveldwacht, enz. mee in den stoet, die voorafgegaan werd door het Rotterdamsche politie-muziek- corps Te ruim elf uur vertrok de stoet van het woonhuis naar de Alg. Begraaf plaats, waar een enorme menschenmenigte verzameld was. Ook de minister van Jus titie was vertegenwoordigd, evenals de commissaris der Koningin. Aan de groeve is het woord gevoerd door burgemeester jhr. mi*, dr. Bosch Ridder van Rosenthal. TEGEMOETKOMING AAN REIZIGERS Voor hen, die te Woerden de aansluiting naar Leiden missen. Wanneer reizigers uit de richtlpg Gro ningen. Nijmegen of Utrecht te Woerden de aansluiting op de treinen naar Leiden missen mogen deze reizigers zonder bijbe taling over Gouda-Den Haag naar Leiden reizen, waardoor zij vroeger het bestem mingsstation kunnen bereiken. BEHARTIGING DER SCHEEPVAARTBELANGEN. Te 's-Gravenhags heeft de oprichting plaats gehad van de Naamlooze Vennoot schap Maatschappij tot behartiging van de nationale schéepvaartbelangen". welke ten doel heeft de positie van ds Neder- landsche koopvaardijvloot in het interna tionaal zeescheepvaartverkeer te versterken Oprichters zijn de Staat der Nederlan den en de Koninkl, Hollj Lloyd N.V. Aandeelhouders kunnen, behalve den Staat, alleen zijn Nederlandsche Scheep vaartondernemingen. welker schepen varen onder Nederlandsche vlag. Tot commissarissen zijn voor de eerste maal door de oprichters benoemd de hee ren J. B. van der Houwen van Oordt. mr. A. van Doorninck, dr.. H. M. Hirschfeld, allen te 's-Gravenhage; H. A. Crommelin te Rotterdam, en A. Donker te Amsterdam. De eerste drie zijn regeeringscommissarissen. (Als directeur der nieuwe maatschappij zal optreden de heer C. J. Ph. Zaalberg. MISLUKTE POGING TOT ROOF. In de De Clercqstraat te Amsterdam stapte hedenmorgen een ongeveer 35-jarige werkloöze een sigarenwinkel binnen, naar hij het den winkelier deed voorkomen om sigaren te koopen. Toen de winkelier zich omdraaide om zijn klant te helpen, deed laatstgenoemde een poging een greep te doen in de kas van den winkelier. Laatst genoemds bemerkte echter tijdig v/at er geschiedde en voordat ds werkloozs zijn slag kon slaan, moest hij vluchten Hij ren de de straat op. doch werd sposdig gegre pen. Hij is naar het politiebureau aan de Raampoort overgebracht. WERKLCOZENSTEUN IN NATURA. Regeringscommissie benoemd. De minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken heeft thans inge steld een commissie, aan welke wordt op gedragen na te gaan en der regeering van voorlichting te dienen over de vraag, of niet, gelet op de moeilijke tijdsomstan digheden, het tijdstip is aangebroken, dat teneinde tot een meer doeltreffende be steding van de overheidsgelden te komen, de hulp, welke aan werkloozen wordt ver leend, geheel of ten desle in natura zal dienen te worden verstrekt Tot lid en voorzitter dezer commissie is benèèmd J. M. J. H. Lambooy, burge meester der gemeente Hilversum. De heer J. de Lange, oud-wethouder onzer gemeente is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Bij de politie zijn twee rijwielen te bevragen, welke onbeheerd in de Genes- tetstraat en de Botermarkt zijn gevonden. Onze stadgenoot, de heer M Wielenga behaalde het diploma van den Alg. Ned. Politiebond. Tegelijk met den inzet van de Win kelweek heropenen de Gebrs. Kanbier hun vanouds bekende meubelmagazijn, dat door het bijtrekken van het perceel Haar lemmerstraat 198 een aanzienlijke uit breiding heeft ondergaan. Door deze aan winst is de lang gekoesterde wensch naar meer etalage-ruimte in vervulling gegaan en komen de veelal in eigen atelier ver vaardigde en gestoffeerde meubels uiiste- kend tot hun recht. Men kan er werkelijk voor alles terecht, vanaf een eenvoudig voetenbankje tot een compleet salon- of slaapkamer-ameublement. Tot bestuursleden van de Nederland- I sche Vereeniging voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding zijn o.m. gekozen de heeren P. A. van Aggelen, prof. mr. D. van Blom, mr. P. A. Pijhacker Hordijk en dr. J. H. Boeke, allen alhier en mr. J. Kalff Jr te Wassenaar. Hedenmiddag 21/« uur had een aanrij ding plaats tegenover den ingang van het Acad. Ziekenhuis aan den Rijnsburgerweg tusschen een auto, bestuurder de heer W. uit Delft en de Blauwe Tram. De botsing was hevig en de zoo goed als nieuwe wagen werd aan een zijde zwaar gehavend. Won der boven wonder waren er geen persoon lijke ongelukken. KIND BEKNELD GERAAKT. Terwijl enkele kinderen voor een slagers winkel te Tegelen (Limb.) naar het uitla den van vee stonden te kijken, sprong het paard van den veewagen plotseling achter uit.' De 10-jarige A. Linssen raakte hier door tusschen een muur en den wagen bekneld. In deerniswekkenden toestond werd bet meisje opgenomen en naar het ziekenhuis te Tegelen overgebracht. De nieuwbenoemde president van de Haagsche Rechtbank, mr. Van Rhede van der Kloot, is hedenochtend als zoodanig door het Gerechtshof beëedigd. BOKSEN. SCHMELING SLAAT WALKER Walker geeft op na 8 ronden. Het elders in dit blad opgenomen bericht betreffende het uitstellen van de partij Schmeling—Walker blijkt onjuist te zijn. De match is 'wel degelijk doorgegaan en door Schmeling gewonnen. Er waren 30.000 toeschouwers. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. Sharkey, Tunney en Dempsey. Reeds dadelijk in de eerste ronde zag Schmeling kans den Amerikaan neer te slaan, doch na zes tellen was Walker weer overeind. Hij herstelde zich volkomen en was in de zes volgende ronden een gelijkwaardige tegenpj. tij. In de achtste ronde hervond Schmeling echter zijn over wicht. Drie maal werd Walker gevloerd; toen hij voor de derde maal overeind kwam was zijn toestand zoo, dat zijn manager, MacKearns de handdoek in den ring wierp, waardoor Schmeling overwinnaar werd. AMSTERDAM, 27 September. Prijshoudende markt. Kunstzijde papie- ren en Scheepvaarten iets lager. Overigens slechts geringe wijzigingen. Amerik. fond sen boven pari. Obligatiesprijshoudend. In den oqhtend tv as de beurs flauw en de koersen waren algemeen enkele pet. lager. De zwakke stemming in Wall Street, de onzekere, politieke toestand in Engeland en de nieuwe Duitsche Agrari sche plannen waren van ongunstigen in vloed. Het was echter voornamelijk de beroeps- handel. die verkocht terwijl het publiek bij de opening eerder tot aankoop bereid bleek. De speculatie moest daarom tot dekking overgaan waarui» een herstel voortkwam. De noteeringen waren met gisteren vergeleken weinig veranderd. Kunstzijde evenals in Berlijn aangebo den. Aku's stelden zich onder 50 pet. Uni levers en Philips evenals Suikerwaarden, Tabakken en Rubbers bleven op peiL Behalve in Hi V. A.'s, die een kleinen handel vertoonden, waren de omzetten gering. Mijnen verwaarloosd. Amerik. fondsen lagen boven New Yorksche pari teit en beneden het peil van gisteren. Duitsche obligaties iets luier. Nederland sche soorten prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 8.60'/!. Duitschland 59.25. Frank rijk 9.75 3/4. België 34.56'/:. Zwitserland 48.01. Denemarken 44.75. Zweden 44.25. Noorwegen 43.35. New-York 2 49 3/16. Pro longatie 1 pCt. LEIDEN, 26 September. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-ver, „Leiden en Omstreken" Andijvie f. 0,40 —1,20; Kroten f. 1,00—1,80; Komkommers f. 1,40—7,50; Bloemkool I f. 4,20—13,50;' idem II f. 1,00—5,80; Roode Kool f. 1,90— 5,00; Savoye Kool f. 4,409,40; Groene Kool f. 1,90—4,40; Meloenen f. 2,00—22,00; Pieterselie f. 0,50—1,20; Prei f. 1,40—2.40; Kropsalade f. 0,50—1.90; Selderie f. 0,50 1,40; Bleekselderie f. 4,0022,00; Knol- selderie f. 3,106,40; Wortelen f. 1,10— 6,90, per 100 stuks; Kroten f. 1,001,90; Kroten, gek. f. 5,008,00; Snijboonen f. 10,00—42,00; Stokboonen f. 5,00—24,00; Pronkboonen f. 4,00—6,00: Stamboonen f. 3,00—19,00; Boeren Kool f. 2,00—4 00; Postelein f. 7,00—10,00; Spinazie f. 9,00— 15,00; Tomaten: A. f. 2,00. B. f. 2,40; C. f. 1,70, CC. f. 1,10; Spruiten I f. 7,00—9,00. LEIDEN, 27 September. Vette Varkens- markt. Aanvoer 363 zware, 31 lichte, totaal 294. Zware f. 0.28—0.29; lichte f. 0,26— 0,27, per K.G. levend gewicht. Handel tamelijk vlug. Zouters nihil. BODEGRAVEN, 27 Sept. Kaasmarkt. Aan gevoerd 389 wagens. 17268 stuks. 115412 K.G. 1ste soort met R.M. 2730; 2e soort met R M. 2226. Zware met R.M. tot 33. Handel matig. PURMEREND. 27 .September. 5000 K.G. kaas; 14 Kleine Boeren f. 22'/a per 50 K.G., met R.M.; 3 Goudsche f. 24 p. 50 K.G. met R.M.; handel matig; 1802 K.G. boter f. 1.35—1.50 per K.G.; Weiboter f. 1.20— 1.40 per K.G handel matig; 754 runderen waaronder 445 vette f. 6372 per stuk, handel matig; 166 Gelde f.90—160, handel stug; 80 melkk. f. 150—2.30, handel stug; 93 stieren 4654 ct. per K.G., handel vlug; 32 paarden f.60140, handel matig; 86 vette kalveren 7090 ct. 'per K.G., handel matig; 178 nuchtere kalveren,' slachtkal- veren f. 6—20 per stuk, handel matig; fok- kalveren f.1416, handel.matig; 447,vette varkens; slachtvarkens 24—29 ct. per K.G., handel matig; zouters 30 ct, per K.G., handel matig; 89 magere varkens f.6 tot f. 16 per stuk, handel stug; 248 biggen f5—8, handel matig; 778 schapen f.11 17, handel matig; 874 lammeren f. 813, handel matig; 87 bakken - f. 2^87 handel matig; Kipeieren f. 4.605.10 p. 100 stuks; eendeieren f. 2.70; 7712 kipeieren A f.4 4.80; 629 kipeieren B f 2.20—2.90; 1249 eendeieren A f2.80; oude kippen en ha nen 3545 ct.; eenden f. 0.301.10; konij nen f. 0.252; duiven per paar 40 ct.; 75 ganzen f. 3.504.10. ROELOF ARENDSVEEN, 26 September Bloemkool 7—10 ct. per stuk; Meloenen 111 ct. per stuk; Andijvie f. 0,901,00; Sla f. 0,40—2.80 per 100 krop; Tomaten: A f. 1,60—2,90; idem B. f. 2.00—3,40; idem C. f. 1,101,40 per 50 K.G.; Snijboonen f. 0,60: Dubb. stamboonen f; 0,30Kassnij- bconen f. 2,703.50; idem stek f. 1,20 2,00 per 10 K.G. ROTTERDAM, 27 Sept. - Ter veemarkt aangevoerd: 196 paarden, 1027 magere runderen, 210 vette kalveren, 779 graskal veren, 5 varkens en overloopers, 9 bokken of geiten, 19 veulens, 890 vette runderen, J45 nuchtere kalveren. 239 schapen of lam meren. Prijzen p. kilo: koeien 1417l/s, 20—28. 31—33; ossen 17—18, 22'/=25. 27— 30; stieren 15—18, 20—22,, 2426; vette kalveren 30—35, 37'/*—42Vs, 47»/s—52 1/1. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f.120—230; stieren 60300; gras kalveren 2040; werkpaarden 110280; slachtpaarden 110—160; hitten 60120; veulens 4070; fok nuchtere kalveren P 16; slacht nuchtere kalveren 4—7'/*; kalf- koeien 130—240; pinken 40—85; vaarzen 80—125. WESTLAND, middelprijs v. d. Westland- sche veilingen»op 26 September: Druiven 24—70 ct. per K.G. Tomaten A 40—75 ct., B 40—50 ct., C 25 ct., ner bak. Dubb. boonen 16—40 ct., uien 45—60 ct., per bak. Snijboonen 30—40 ct., Stoofperen 4—10 ct., stoofappelen 4—12 ct., tafelperen 24— 32 ct., tafelappelen 8—14 ct., per K.G. Bloemkool f. 3.50—6.50, eieren f. 4.90—6.20, komkommers f. 1.25—6 per 100. Meloenen 12—24 ct, kleine 3—12 ct., perziken 3—22 ct. per stuk. Met dank aan den'Schepper geven wij kennis van de ge boorte van onze Dochter BAR^NDINA ELISABETH. C. VEERMAN. B. E. VEERMAN— 7095 ZWARTS. Leiden, 26 September 1932. Jan v. Houtkade 30a, 3—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3