LEÏDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 27 September 1932 UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. Burgerlijke Stand v. Leiden. RA0S0-PR0GRAMMA. ALPHEN. Practische restauratie van „Concordia". Door het bestuur van het vereenigings- gebouw „Concordia" is zooals men zich zal herinneren aan den bouwkundige A. van ;Dam, opdracht gegeven, een plan voor verbouwing en uitbreiding te maken, welk plan ook is uitgevoerd en zeker ten volle geslaagd kan worden genoemd. Een ieder die thans het gebouw betreedt, kan hier zeker de vroegere ongeriefelijke en doodsche omgeving niet meer terugvinden. Het geheel beteekent ongetwijfeld een be langrijke verbetering! Thans bestaat het gebouw uit drie ruime vergaderzalen met een gezellig ingerichte bestuurskamer. Na de entrée, waarbij direct de ramen van glas in lood opvallen, komt men in een ruime hall, met in de zoldering een licht- kap. Vanuit de hall zijn drie afzonderlijke toegangen gemaakt, naar de genoemde vergaderzalen. De eerste, geheel rechts geeft toegang tot de oude bestuurskamer, welke door uitbreking van een gangmuur veel ruimer en geriefelijker is geworden. Naast de zaal is een flinke en zeer gezel lige bestuurskamer gebouwd, welke af zonderlijk gebruikt kan worden, d.w.z„ met een aparte ingang en afzonderlijke sanitaire inrichting. Deze bestuurskamer kan echter door middel van moderne schuifdeuren verbonden worden met do, drie groote zalen, waardoor een zeer groote kruiszaal wordt verkregen, waaruit de aanwezigen vanuit alle hoeken de sprekers op het oude podium, dat nu is verbreed, kunnen zien Bijzonder fraai is voorts de wand- en plafondbetimmering, alsook de nieuwe schoorsteenmantel en het gespoten beton-emaille in de hall. Tevens is ook in het gebouw een buffet aangebracht, dat zeker ook een belangrijke verbetering is. Uit alles blijkt dat geen kosten en moeiten zijn gespaard om het gebouw geriefelijker te maken. In den ingang aan de Zuidzijde en aan de Oost zijde heeft men tevens een nooduitgang gemaakt, zoodat het gebouw met de uit gang van de bestuurskamer drie uit gangen heeft. De verbouwing stond onder leiding van den heer A. den Ouden en werd uitgevoerd, wat het timmerwerk be treft door de aannemers de heeren P. en C. van Dam; metselwerk W. Barreveld en schilderwerk W. van Dienst; lood- en zink werken W. Tromp. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling het gebouw 1 October a.s in ge bruik te nemen. Zilveren jubileum B.V.L. Ter gelegenheid van het 12'/«-jarig be staan van de afd. der Bijz. Vrljw. Land storm alhier hopen als sprekers op te tre den de heeren mejoor Boots, mr. v. Meche- len en Karres. De avond zal worden afgewisseld met muziek, voordrachten en films met muzi kale illustratie van een geluidsinstallatie. Voorts zullen dien avond de brevetten van koning en scherpschutters worden uit^ gereikt, alsmede medailles en 80 prijzen. De opbrengst van de gehouden Groen van Prinsterercollecte bedraagt f. 171.80. Tot leden der plaatselijke Landstorm commissie alhier zijn benoemd de heeren kapelaan P. C. Jong, J. A. Jacobsen en H. v. Winkel. Bij den landbouwer de J. aan de Nieuwe Sloot staat voor de tweede keer dit jaar eenige aardbeienplan ten opnieuw in bloei. Eenige aardbeien zijn zelfs zoo goed als rijp. o KOUDEKERK. Vergadering der Ziekenhuisverpleging. In de laatst gehouden vergadering van de Vereeniging voor ziekenhuisverpleging „HazerswoudeKoudekerk" onder leiding van den voorzitter Burgemeester J. v. d. Meulen werden ter gelegenheid van haar 9-jarig bestaan, behalve de gewone werk zaamheden, de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester uitge bracht. Uit het eerste bleek, dat het leden tal vrij stationnair is en dat het aantal verpleegdagen de navolgende cijfers gaven In het St. Elisabethgesticht 389 dagen, Diaconessenhuis 583 dagen, Academisch ziekenhuis 1695 dagen en in verschillende klinieken 154 dagen, dus totaal 2821 ver pleegdagen tegen 1771 in het vorige jaar, een vermeerdering van 1050 verpleegdagen Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat ontvangsten hadden bedragen f. 7560.91 en de uitgaven f. 9808.04, zoodat het tekort feitelijk bedroeg f. 2247.13, het welk evenwel na aftrek van rente terug gebracht werd tot f. 1868.65. Langdurig werd over dit tekort gediscussieerd; het algemeen gevoelen was, dat van het een en ander wel eens te ruim gebruik werd gemaakt. Besloten werd met ingang van 1 Oct. a.s. autovervoer naar een ziekenhuis alleen toegestaan wordt voor rekening der Ver eeniging wanneer de plaatselijke genees heer het noodzakelijk oordeelt, en in geen geval mag meer op rekening der vereeni ging gebruik worden gemaakt van een auto, wanneer men uit het ziekenhuis weer huiswaarts keert. Van de autobus kan slechts 5 maal ge bruik worden gemaakt per jaar, waarvan in de toekomst niet kan worden afgewe ken om financieele redenen. Tot bestuurs lid werd op één na algemeene stemmen herkozen den heer A. P. Heiker van Ha zerswoude, terwijl als controlecommissie voor het nazien der boeken van den pen ningmeester over het jaar 19321933 wer den aangewezen de heeren T. van der Lee en A. Zuidwijk en als plaatsvervanger de heer Joh. A. Hortensius. Op de gebruike lijke wijze sloot de voorzitter de 9e jaar vergadering. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van noodlijdende kerken en generale kas bracht op f. 56.72. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Gemeenterekening vastgesteld Vast stelling steunregeling aan werkloozen Verstrekking van brandstoffen Dric- jaarlijksche verrekening met de Bijzondere Scholen. De raad kwam in openbare vergadering bi]een. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. .A Bakhuizen, burgemeester. De voorzitter opende de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastge steld. De voorzitter deed o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken- Schrijven van Ged. Staten waarbij de gemeente rekening over het dienstjaar 1930 definitief vastgesteld wordt. Schriiven van Ged. Staten dd. 2 Aug. 1932 waarbij het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot f. 9800 goed gekeurd teruggezonden- wordt. De voorzitter deelde mede, dat de lee ning reeds geheel is geplaatst. Schrijven van den Minister van Ec. Zaken en Arbeid waarin bij medegedeeld wordt dat de verordening op de winkelsluiting de Koninklijke goedkeuring verkregen heeft. Schrijven van B. en W. van Leiden waarbij de begrooting van den Keurings dienst van Waren over het jaar 1933 werd toegezonden ,de gemeente Leimuiden zal over dat jaar f. 214.35 moeten bijdragen. De raad besluit op Voorstel van B. en W. aan de Sted. Fabrieken te Leiden een tegemoetkoming te verleenen van f. 150 in de kosten van verbetering der verdich ting aan de Oudewetering. De onderhouds kosten zijn voor de gemeente Leimuiden. Sedert de totstandkoming der verlichting is echter niets aan het onderhoud der armenturen gedaan, zoodat de eisch van de Sted. Fabrieken zeer zeker te billijken is. Ingekomen is van het Centraal Bureau voer Verificatie der Ver. van Ned. Ge meenten het procesverbaal naar aanleiding van de op 13 Sept. j.l. plaats gehad hebbende opneming van kas en boeken bii den gemeenteontvanger Schrijven van het gemeentebestuur van Voorschoten inzake overbrenging van de z.g. ambachtsarchieven naar het archief van Rijnland. B. en W. van Voorschoten hebben in deze aangelegenheid advies in gewonnen bii de \;er. van Ned. Gemeenten. Deze ver eeniging is de meening toegedaan, dat overoregging onwettig is. Waar de ge meente Leimuiden ook in het bezit si van de oude ambachtsarchieven, besluit de raad met algemeene stemmen, deze niet naar Rijnland over te laten brengen. Naar aanleiding van de electrificatie van de buurtschap het Tolhuis, besluit de raad met algemeene stemmen de thans loopende overeenkomst met de Sted. Fabrieken aan ,te vullen en te wijzigen. De voorzitter deelt mede, dat voor reke ning der gemeente Leimuiden een patiënt is opgenomen in het krankzinnigengesticht Zon en Schild te Amersfoort. Van de commissie, belast met het onder- zeek der gemeenterekening 1931 is een schriftelijk rapport ingekomen. Hieruit blijkt dat de commissie op 19 Sept. j.l. de rekening $ian de hand van de bescheiden heeft onderzocht en in volkomen orde heeft bevonden. De commissje stelt den raad voor de rekening vast te stellen als volgt. Gewone dienst, nlkomsten f. 83.034.05, Uitgaven f. 68.171.61. Batig slot f. 14.862.44. Kapitaaldienst. Ontvangsten f. 20.280.96. Uitgaven f. 30.986.22. Nadeelig slot f. 10.705.26, De raad besluit z.h.st. de gemeentereke ning vast te stellen. De wethouders moeten natuurlijk geacht worden zich van stemming te hebben ont houden- Op voorstel van B. en W. wordt daarna vastgestld een besluit tot wijziging van de begrooting 1932. Een groot aantal uitgaaf-posten worden verlaagd om de noodige middelen tot dekking van de uit- keering aan werkloozen te kunnen vinden. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van den Minister van Binneri- landsche Zaken, waarbij de thans geldende steunbedragen goedgekeurd worden. B. en W. stellen den raad thans voor de Rijks regeling inzake de steunverleening te aan vaarden. Langen tijd hebben B en W. gemeend zonder Rijkssubsidie te kunnen blijven werken. De crisis grijpt echter ook in onze ge meente in die mate om zich heen dat B. en W. zich niet langer verantwoordt wachten en voorstellen de Rijksregeling te aanvaarden om een subsidie te bekomen. De steunregeling wordt na voorlezing door den voorzitter met alg. st. vast gesteld. Voor de uitgetrokkenen worden de steun bedragen als volgt vastgesteld. Gehuwden en kostwinners f.8 per week benëvens f. 0.75 per kind beneden den veertienjarigen leeftijd, voor ten hoogste zeven kinderen- Voor kostgangers bedraagt de steun f. 4 per week. Voor de ongeorganiseerden zijn de uit- keeringen belangrijk minder n.I Gehuwden en kostwinners f. 7 per week, met een kindertoeslag van f. 0.25 per kind De steun voor ongeorganiseerde kost gangers bedraagt f.3. De steunregeling zal ter goedkeuring den Minister gezonden worden. Besloten wordt deze te doen ingaan op 1 Nov. a.s. De heer Rietdijk vond het jammer, dat niet eerst in de Crisis-commissie deze rege ling is bezien. De steunbedragen hebben echter zijn volle instemming, daar het een niet on belangrijke verbetering beteekent. De voorzitter deelde mede, dat in Aug. j.l. de plaatselijke zangvereenigingen een avond gegeven hebben waarvan de op brengst ten bate zou komen van de werk loozen. De opbrengst van dezen avond is geweest ruim f.209. B. en W. stellen voor dit bedrag uit de gemeentekas aan te vullen tot f. 400 en voor dit bedrag ad f. 400 brandstoffen aan te koopen en deze ter beschikking te stellen van de werkloozen. Met alg. st. besloot de raad conform het voorstel van B. en W. De voorzitter zegt ,dat nu de gemeenterekening over het jaar 1930 door Ged. Staten definitief ge sloten is, overgegaan kan worden tot de driej. verrekening met bijzondere scholen over liet tijdvak 1928 t.m. 1930. De vergoeding over 1930 wordt vast gesteld op f. 12.58 per leerling. Het R.K. Schoolbestuur heeft over het tijdvak f. 667.51 te veel genoten welk be drag weder in de gemeentekas zal moeten vloeien. Aan de Bijzondere school niet den Bijbel zal alsnog een bedrag ad f. 472.89 moeten worden uitbetaald als te weinig genoten. De voorzitter deelde nog mede, dat is komen vast te staan dat door een ver gissing het bestuur van de school met den bijbel over het tijdvak 1925 t.m. 1927 f. 1000 te veel heeft ontvangen. Dit bedrag zal door het schoolbestuur terug betaald moeten worden. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende werd de ver gadering gesloten. Wij vermelden nog dat dit maal de publieke belangstelling van de zijde der werkloozen voor de raadsvergadering bij zonder groot was. De tribune was geheel bezet. In den nacht van Zondag op Maan dag brak brand uit in een van de bij gebouwen van de veehouderswoning van den heer J. M. .van Haasteren, alhier. Door het blaffen van een hondje werden de bewoners bijtijds gewaarschuwd. On middellijk werd de brandweer gewaar schuwd, die' spoedig ter plaatse was. De spuit gaf spoedig water, zoodat. de brand tot het bijgebouw beperkt kon blijven. De burgemeester en wethouder Bernard wa ren op 't terrein van den brand aanwezig. o NIEUWKOOP Bemiddelingspoging geschil rictsnijloon. De Burgemeester dezer gemeente heeft zijn bemiddeling aangeboden in het loon- verschil tusschen rietlandeigenaren en rietsnijders. Hiertoe zal hedenavond ten Gemeentehuize een bespreking worden gehouden, waarbij delegatiën van beide partijen aanwezig zullen zijn. NOORDEN. Reglement Noordsche buurten en Voordijkschc polders. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben voor den tijd van een maand ter inzage doen nederleggen een ontwerp-be- sluit aan de Staten der provincie tot aan vulling van het bijzonder reglement van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksche Polders. In dit ontwerp-besluit wordt een af zonderlijk beheer ingesteld voor de uit gaven van rente en aflossing door den polder aan de provincie verschuldigd we gens een verleend voorschot ten bedrage van f. 30.245.75 aangewend in 1930 tot buitengewone versterking van de water- keerende kade langs de Kromme Mij- drecht en wel naar de pachtwaarde van j de verschillende perceelen in den polder. Deze pachtwaarde moet dan op voor stel van het bestuur éénmaal door de vergadering van stemgerechtigde ingelan den vastgesteld worden naar den toe- i stand op een datum, welke Gedeputeerde Staten zullen bepalen en wel zoodra meerdere stabiliteit in de opbrengst dei- producten zal zijn verkregen, tengevolge van de doorwerking der regeeringsmaat- regelen tot steun aan den landbouw. o WADDINXVEEN Geen bewaking. Op een verzoek van de Kamer van Koop handel te Gouda en vele particulieren om den overweg van het spoor in het Derde Blok in deze gemeente (lijn Gouda—Den Haag) te doen bewaken is door den Minis ter van Waterstaat afwijzend beschikt. De Minister zal wel doen nagaan of eenige be letselen voor een goed uitzicht wellicht kunnen worden weggenomen. De Raadsvacature G. van Lange. De heer A. den Boon, die in de vacature G. van Lange is benoemd tot raadslid (lijst Gemeentebelangen), heeft deze benoeming aangenomen. Diefstal. Ongewensehte bezoekers hebben een bezoek gebracht op den tuin van den heer j D. L. Alle koolplanten zijn door hen mee genomen. Tevens werden bij den heer M. aan den Kanaalweg -4 rijwiellantaarns ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Verkeersongeval. Op den Kerkweg kwam een jongen on verwachts een poort uitloopen en stak zon der op het verkeer te letten den weg over, juist toen een wielrijdstei passeerde. Deze kwam te vallen, met het gevolg, dat zij haar pols kneusde. Ook haar fiets en klee- ren bleken beschadigd te zijn. Steunregeling. Van den minister is bericht ontvangen, dat de steunregeling voor de werklooze meubelmakers geldt tot en met 15 October aanstaande. Motor-ongeluk. Op den Sniepweg werd de motorrijder M. aangevallen door een hond. Hij wilde den hond ontwijken, doch kwam daardoor te vallen. Hierdoor werd de motor licht be schadigd. terwijl de bestuurder aan den rechtervoet kneuzingen opliep. De collecte gehouden voor de uitzen ding van zwakke kinderen naar een her stellingsoord van het Centraal Genoot schap bracht f. 126 op. De volle zoete melk is in prijs ver hoogd en gebracht van 8 op 9 cent per liter. WOUBRUGGE De crisis-varkenswet. Daartoe uitgenoodigd door de afdeeling Rijnzaterwoude van den Land- en Tuin- bouwbond hield de heer Noorman uit Zoe- terwoude een inleiding over de Crisis- Varkenswet. Spr. zette op korte en duide lijke wijze de voornaamste bepalingen de zer wet uiteen en gaf daarna gelegenheid tot het stellen van vragen, omdat deze werkwijze meer praktisch is. Hij spoorde aan tot het geven van opbouwende cri- tiek omdat de wet volgens hem in de toekomst goed zal werken, waarvan mo menteel reeds de baten zichtbaar zijn. Mochten ei; in de praktijk fouten in deze wet voor den dag komen, dan zullen de organisaties zeker niet de laatsten zijn hieraan de volle aandacht te schenken. Van de zijde der varkenshandelaren werd van de gelegenheid tot vragen stellen een ruim gebruik gemaakt en uit de discussie, die volgde, viel te constataeren, dat deze groep van belangstellenden niet bijster ingenomen is met de Varkenswet. Zij toch ziet in de toekomst den handel be dreigd, zoo niet onmogelijk gemaakt. Na, een opwekkend woord van den voorzitter, gericht aan de varkenshouders, om mede te werken tot uitvoering van de wet, werd deze matig bezochte vergadering gesloten. Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crisis-Comitél HET PLANTEN VAN BOLLEN IN DEN GEBOREN: TUIN. In den voorjaarstuin maken onze bollen steeds een bijzonder effect. Hun vele soor ten en kleuren brengen reeds vroeg in het voorjaar een rijk aanzien in den tuin. Wij willen hier iedere groep van bollen apart behandelen. De Hyacinthen bloeien zeer vroeg, even na de Crocussen en ongeveer 14 dagen voor de Tulpen. Hiermee moet men altijd rekening houden met het oog op den aan leg van perken. De meest geschikte tijd voor het plan ten der Hyacinthen is ongeveer begin October tot half November. Ze worden on geveer 8 c.M. diep en al naar gelang de grootte der bollen van 1015 c.M. uit el kaar geplant, zoodat per vierkante meter, al naar het soort 75—100 stuks noodig zijn. Dit is dikwijls nogal kostbaar. Wij kunnen echter het aantal verminderen, door een combinatie te maken met voor- jaarsgoed, zooals violen, silenen, vergeet- mij-nieten, nemophilla, enz. Een minder aantal bollen is dan gewenscht. De plaats waar de Hyacinthen geplant worden, spitte men diep om, zoodat de grond behorlijk fijn wordt en het over tollige water gemakkelijk wegzakken kan, nooit mogen Hyacinthen worden geplant op een plaats, waar 's winters water blijft staan. Is de grond arm, dan is het raad zaam oude mest in t#spitten, anders is dit niet noodig. Gedurende de winter maanden verdient het aanbeveling de plaats flink te dekken met riet, hooi, bla deren, turfmolm of ander ruigte, om ze tegen de vorst te beschermen. Deze be schutting wordt gedeeltelijk eerst, later heelemaal verwijderd bij voorjaarsweer, wanneer de Hyacinthen met hun „neuzen" boven den grond beginnen te komen en geheel en al verwijderd, wanneer er geen strenge koude meer te wachten is. Een beplanting van groepen in een kleur is te prefereeren. boven een groep van verschillende kleuren. De beplanting van tulpen in den tuin is wel iets, wat de meeste voldoening geeft. Het weelderige groen der bladeren en de Irlssche sprekende kleuren der sierlijke bloemen vormen te samen een harmo nisch geheel. En te meer treft het oog de weelderige schoonheid dezer voorjaars bloemen, omdat men maanden lang ge durende den somberen, kouden winter van alle groen en bloemen verstoken is ge weest. De cultuur der tulpen is zeer een voudig. Ze worden in September of Octo ber in gewonen, goed gespitte tuingrond op een diepte van 78 c.M. al naar ge lang van de zwaarte van den grond ge plant. ter wijdte van 1012 c.M. van el kaar .Hoewel tulpen om flink wortel te maken vooral niet in te drogen grond mo gen staan is het gevaarlijk ze op plaatsen te zetten ,die des winters last van te veel vocht hebben. Tulpen kuifnen daar vol strekt niet tegen, en komen door droogte zer slecht en onregelmatig, of in het ge heel niet op. Tulpen kunnen beslist niet tot goede ontwikkeling komen, wanneer ze steeds op hetzelfde stuk grond worden geplant. Grondverversching is noodzake lijk. Ook verkrijgt men een rustiger en smaakvoller effect door een soort tulpen bij elkaar te planten. Anemonen. A. coronaria verlangen een i zeer voedzamen grond, worden geplant op een onderlinge afstand van ongeveer 12 c.M. en moeten ter diepte van 58 c.M. worden geplaatst. De gewone cultuur voor den vollen grond is ze des winters ge woonlijk droog te bewaren en ongeveer einde Maart buiten te planten. De half- dubbele St. Brigid Anemonen echter moe ten reeds voor den winter ongeveer half December worden geplant en des winters vooral goed worden gedekt, ze bloeien in Juni. De A. apennina en blanda verlangen planting vroeg in het najaar, bij voorkeur op een licht beschaduwd koel plekje in goeden tuingrond, vooral niet versch ge mest. Ze zijn volkomen winterhard en kunnen jaren achtereen blijven vast staan. Diepte ongeveer 78 c.M. en 10 c.M. uit elkaar. A. fulgens en stellata met haar variëtei ten houden van kleiachtigen bodem en vooral een zonnig plekje op goed door latenden grond, moeten ongeveer begin November geplant worden en verlangen in den winter eenige bedekking tegen de vorst. Omdat het loof voor den winter reeds tot ontwikeling komt mag men de bedekking vooral niet te zwaar maken en bij dooiweer moet toegezien worden. A, nemerosa met haar variëteiten zijn het best op hun plaats onder niet te zwaar geboomte in koelen bodem, waar zij tal van jaren kunnen blijven staan. De zeer breekbare worteltjes moeten vooral onmiddellijk na ontvangst en zoo vroeg mogelijk in den grond worden gebracht. Ze kunnen geen versche meststoffen ver dragen en moeten ter diepte van ongeveer 8 c.M. of minder op zwaren bodem, hori zontaal worden neergelegd. Volkomen winterhard. A. japonica verlangt zeer voedzamen, vooral flink diep bewerkten tuingrond en kan zoowel in het voor- als najaar worden verplant. Het is voorzichtig de pas ge plante wortelstokken gedurende den win ter tegen de vorst te beschermen, doch in beschutte tuinen is deze voorzorg later niet meer noodig. Groeit ook uitstekend op plaatsen aan de noordzijde, waar de zon niet komt, onder boomen gedijt deze Anemoon echter niet. A. Pulsatilla kan jaren vast blijven staan en verlangt een zeer zonnig warm plaatsje Houdt van kalkhoudenden grond ,is vol komen winterhard en kan zoowel in het na- als voorjaar worden geplant. A. sylvestris groeit het liefst op een be schaduwd, vrij vochtig plekje in lossen, goed doorlatenden grond. Waneer de plan ten eenmaal goed gevestigd zijn, verme nigvuldigen zij zich van zelf. De fijne haarworteltjes moeten bij het planten goed worden uitgespreid en niet tegen el kaar worden gedrukt. Planttijd voor- of najaar. De neuzen mogen niet dieper dan 1 c.M. onder oppervlakte komen. Andere bollen, zooals Narcissen. Crocus, Chionodoxa. Convallaria (Novemberplan- ten), Iris, en vele andere worden in Sep tember—October geplant op dezelfde ma nier als hierboven werd aangegeven. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Johanna Susanna Catharina. dr. van D. Teske en M. J. Berkhout Maria Eli sabeth, dr. van J. C. Jacobs en A. E. Houps Johanna, dr. van J. Serdijn en J. Bij Geertruida Jacoba, dr. van W. J. Roose en P .Koene Johannes Andries, zn. van J. A. v .d. Blom en A. M. Rous Adriaan Jacob, zn. van J. Krekelaar en J. S. Hol- verda Johanna, dr. van J. van Leeuwen en A. B. Nagtegaal Antonius Adrianus, zn. van W. B. Roman en S. Bromet Batje, dr. C. v. Marsbergen en C. Kuiken Johannes Gerardus, zn. van J. van Rijn en H. J. E. Kasteelen Wilhelmus Paulus Jacobus Maria, zn. van J. J. van Dorp en E. Chr. Smit Peter Wilhelm, zn. van L. Jansen en J. Schroef Nicolaas, zn. van P. van den Hoed en M. Tierolf Martinus Joannes, zn. van C. M. van Heel en M. A. Brokx Ali Corrie, dr. van A. de Bondt en J. Chr. Le Cointre Martinus Johan nes Christinus, zn. van M. J. Chr. Simons en J. Langeveld Hermanus, zn. van G. van den Bogaard en G. Flippo Lydie, dr. van A. C. van Tuijn en B. Rietra Gerdina Maria, dr. van G. W. van Goozen en A. C. Doeswijk. OVERLEDEN: P. J. GoossensHoefnagel, vr. 64 j. VOOR WOENSDAG 28 SEPTEMBER. Hilversum 1875 M. 10.00 VPRO 11.00 —11.30 en 6.30—7.00: RVU 6.45—7.00 en 7.307.45. Gymnastiekles 8.00: Gra- mofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. i.d. Continubedrijven. B. Bleekrode (viool), J. Vogtschmid (cello), C. Lemaire (piano), F. Nienhuys (voor dracht) 11.00: RVU. Mevr. J. Riemens Reurslag „Invloeden op de ontwikkeling van het kind". 11.30: Vervolg concert 12.00—2.00- VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en Gramofoonpl. 2.15: P. J. Kers: onze keuken 3.00: Voor de kinderen 5.30: Gramofoonpl. 6.00: Joodsche liederen door M. v. d. Wijk met pianobegeleiding door Joh. Jong 6.30: RVU. Dr. K. F, Proost: Gerhart Hauptmann 7.00: J. A. Zutphen: De Amsterdammers en Zonne straal 7.15: Orgelspel door J. Brook- house MC Carthy 7.40: Herhaling SOS- berichten 7.45: „De affaire Dreyfus (I)". N.V. Amsterd. Tooneel-Vereeniging o.l.v. A. v. Dalsum en VARA-tooneel, o.l.v W. v. Cappellen Alg. leiding: Alb. v. Dalsum 9.00: VARA-Orkest oJ.v. H. de Groot. O.a. The three Bears, Coates 9.30: Wakker en Tropenduit 9.45: Vervolg concert. O.a. Fant. „Laagland", d'Albert 10.20: Vaz Dias 10.30: VARA-Orkest (vervolg) O.a. Potp. „Rose-Marie", Friml. 11.15— 12.00: Gramofoonpl. Huizen 296 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gramo foonpl. 10.00: NCRV-Dameskoor 10,30: Morgendienst 11.00: Harmonium- concert door Jan Pouwels 12.152.00: Concert Jans Bierma (zang), F. Eldert Bakker (Viool), J. de Nobel (cello), Mevr. E. G. v. d. Prakken (fluit), Mej. W. v. Leeuwen (piano) 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Concert, H. Hermann (viool), A. D. Engel (sopraansaxophoon en altviool), J. Wenke (bariton-saxophoon), Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano) 5.00: Kinderuur 6.00: J. J. Talsma: Onze waterschappen 6.45: Engelsche les 7.00: Gramofoonpl. 7.45: Ned. Chr. Pers bureau 8.0010.30: Spaansche avond m.m.v. het genootschap „Nederland- Spanje", Z.E. Vicente Gonzalez Axnao (Spaansch gezant), H. Ch. G. J. v. d. Mandere (lezing), To v. d. Sluys (sopraan) en Willem van Warmelo (Muziek-toelich- ting). Gramofoonpl. ca. 10.00 Vaz Dias 10.30—11.30: Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 100.35: Morgenwijding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05: Lezing 12.20: Orgelspel Q Mac Jean 1.05: Leonardo Kemp's Orkest 1.50: Gramofoonpl. 2.45: Voor scholen 3.50: Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. H. Bed ford en Sir Dan. Godfrey. M.mv Ruth Bridburg (piano). O.a. Pianoconcert in kl. t. Schumann en Sinfonietta, Rimskl- Korsakow 5.05: Orgelspel Norah Milne 5.35: Kinderurn* 6.20: Berichten б.50: Mozart's Pianomuziek door E. Isaacs 7.10; 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20; Promenadeconcert uit de Queen's Hall: Brahmsprogramma door BBC-Orkest en Myra Hess (piano). O.a. Pianoconcert nr. 1 in D en Symphonie nr. 3 in F. 10.10: Berichten 10.20: „The White Coons Con cert Party" o.l.v. Harry S. Pepper. Revue programma! 11.2012.20: Dansmuziek door Roy Fo's en zijn Band. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 8.05; 12.50: Gramofoonpl. 9.05: „Les Fables", van Esopus tot Franc Nohain. M.m.v. solisten 10.20: Moderne operettemuziek (gra- mofoonplaten) Kalundborg 1153 M. 1.052.20: Concert uit het Bellevue-Strandhotel 3.50—5.20: Concert uit Rest. Wivex 5.205.50: Gra mofoonpl 8.20: Fransche Operette muziek o.l.v. Reesen, o.a. Balletmuziek „La Belle Héléne", Offenbach 9.30: Gramo foonpl. 10.20:: Concert door orkest en solisten o.l.v. E. Reesen. Werken van JP- E Tartman 11.20—12.50: Dansmuziek. Langenberg 473 M. 7.258.20: Concert uit Bad Salzuflen 12.201.10: Concert door het KSK-orkest 1.20—2.50: Con cert o.l.v. Wolf 5.206.35: Solistencon cert (piano en bariton) 7.20: Robert- Koch-herdenking uit Milaan 8.20: Avondconcert o.l.v. Wolf o.a, Slavische dansen, Dvorak 9,20: „Worueber Völker lachen (Amerika)" Amerikaansche poesie en prosa met- Amerikaansche muziek. Regie Haslinde. Rome 441 M. 9.05: Opera in vier bedrij ven „Mimi Oinson" van R. Leoncavallo. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 5.20: Dansmuziek uit St. Sauveur 6.20: Zang-voordracht 6.50: Pianorecital 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Selectie uit „Miracle de St. Antoine" van F. Brumagne. Koor en orkest o.l.v. Kumps. Vervolgens concert uit de Memlinczaal Antwerpen 338 M. 12.20: Zie 508 M. 5.20: Gramofoonpl. 6.50: dito 8.20: Gramofoonpl. 9.20: Concert uit de Memlinczaal te Antwerpen 11.00— 11.20: Gramofoonplaten. Zeesen 1635 M. 7.50: .Un ballo in Masche- ro" opera in drie bedrijven van Verdi. Dir. F. Busch. Regie: C. Ebert, Hierna berich ten en tot 12.20 dansmuziek door F. Hen- nig's orkest. 2—i

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14