Schoenrep. bedr. „De Adelaar" LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 24 September 1932 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. NIEUWE RIJN 37 AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 6843 HET WEGENFONDS. 19 MILLIOEN UIT RIJWIEL WEGENBELASTING. EN De wegvcrbetcring rondom Lelden. Bij het opmaken van de begrooting voor het Wegenfonds ls zooveel mogelijk reke ning gehouden met de beginselen, welke voor de tweede vijfjarige werkperiode zijn ontwikkeld bij de begrooting van het We genfonds voor 1932, welke beginselen door de Volksvertegenwoordiging niet werden aangevochten. Evenwel moest voor 1933 ook bij dit ont werp ln het oog worden gehouden, dat de algemeene financleele toestand aanspoort tot voorzichtig beleid. Er is o.a. voor de Inkomsten minder ge raamd dan bij normalen-groei van het automobielbedrijf zou mogen worden ver wacht. Hoewel niet sterk sprekend, too- nen de inkomsten van de wegenbelasting over de eerste maanden van 1932 reeds aan, dat er eeii neiging ls tot minder sterken aanwas. Uit deze overwegingen is de opbrengst van rijwiel- en wegenbelasting te zamen voor 1933 geraamd op 19 millioen. De totale inkomsten zijn voor 1933 ge raamd op 21.05 millioen. waartegenover staat een raming aan uitgaven van ruim 29 millioen, welk cijfer ongeveer 4 mil lioen lager is dan dat, uitgetrokken voor 1932. Er zal derhalve over 1933 ten hoogste ongeveer 8,1 millioen voorschot aan het Wegenfonds moeten worden verstrekt om het tekort te dekken. Dit voorschot zal noodig zijn om over eenkomstig het voornemen van de Regee ring ook in 't tweede jaar van deze werk periode den arbeid aan de groote rivier overbruggingen met de daarop aanslui tende verbindingen en aan de nieuwe verbindingen in en met het centrum van het land krachtig te kunnen voortzetten zonder te groote vertraging te brengen in de verbetering van het verdere Rijkswe gennet. In ëën bülage wordt èëh overzicht ge geven van de financleele uitkomsten van het Wegenfonds over de jaren 1927 tot en met 1932, waar-bij valt op te merken, dat de in den staat opgenomen cijfers over de jaren 1930, 1931 en 1932 nog niet vast staan en uiteraard die over 1932 na afloop van het dienstjaar nog aanmerkelijke wij ziging kunnen ondergaan. Uit dezen staat blijkt, dat het fonds over de jaren 1927 en 1928 een overschot heeft opgeleverd van f. 5 en f3895, daarentegen over de jaren 1929, 1930, 1931 en 1932 (ten deele geraamde) tekorten van f.7283, f. 819, f, 2605 en f. 5055, zoodat over de ge- heele periode het tekort moet worden ge steld op f. 11.898, Voor 't nieuwe wegvak bewesten Oegst- geest en het noordwaarts daarvan aan sluitende deel van den weg No. 4 wordt voor grondaankoop op f. 202.500 gerekend. Voor den aanleg van de aardebaan van het wegvak bewesten Oegstgeest wordt f. 200.000, voor verharding f.112.500 en voor kunstwerken f. 180.000 noodig ge acht. Ter verbetering van den doorgang door Den Deyl (gemeente Wassenaar) wordt f. 60.000 voor grondaankoop en f. 49.500 voor het verbreden van de verharding ge vraagd. Ter voortzetting van de verbetering van enkele smalle bruggen en wegvakken in den weg HaarlemSassenheim ('s-Gra- venhage) is voor grondaankoon f. 50.000, voor vernieuwing van bruggen f. 30.000 en voor het verbeteren van de verharding f.63.000 opgenomen. Voortgegaan zal worden met de verbe tering van enkele gedeelten van den weg 's-GravenhageHaagsche Schouw-Leiden -Bodegraven—Utrecht, waarvoor f. 153.000 noodig wordt geacht, terwijl f. 60.000 is uitgetrokken voor de vernieuwing van bruggen, f. 30.000 voor grondwerk en f. 18.000 voor rijwielpaden. Teneinde in den weg Bodegraven Utrecht weder eenige gevaarlijke bochten wee te nemen en onvoldoende bruggen te verbeteren wordt f. 77.500 aangevraagd. VACANTIE OM HERRIE TE MAKEN. Vragen van een Kamerlid. Op den dag van de opening der Staten- Generaal is door het gemeentebestuur van Amsterdam ontheffing gegeven van de verplichting tot stempelen aan een zekere categorie van ondersteunde werkloozen, teneinde hen in de gelegenheid te stellen communistische demonstratievergaderin gen te bezoeken, op voorwaarde, dat zij in het bezit waren van een retourkaartje Amsterdam—'s-Gravenhage. In verband hiermede is door het Kamerlid Boon aan den minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd of de Minister op energieke wijze aan het gemeentebestuur van Am sterdam van zijn afkeuring heeft doen blijken en welke consequenties hij daar aan heeft verbonden. Voorts zijn door genoemd Kamerlid aan den Minister van Waterstaat de volgende wagen gesteld: I. Was het den minister bekend, dat een extra-trein zou worden ingelascht om eliementen, die op den dag van de opening der Staten-Generaal van hun revolution- naire gezindheid wilden doen blijken, naar 's-Gravenhage te brengen, niettegen staande er een uitdrukkelijk verbod van demonstratie door den burgemeester van 's-Gravenhage was uitgevaardigd? II. In welken vorm en door wie is he- doeld verzoek om een of meer extra trei nen te doen loopen, gedaan? III. Heeft de minister tegenover de di rectie der Spoorwegen zijn afkeuring over dezen maatregel te kennen gegeven? ECONOMISCHE ZAKEN EN ARBEID. DE TOELICHTING OP DE BEGROOTING. Benoeming directeur-generaal van den landbouw. Aan de memorie van toelichting betref fende hoofdstuk X der Rljksbegrooting (Economische Zaken en Arbeid) ontlee- nen we het volgende over de Arbeids-ln- spectle: Bij art. 7 wordt aangeteekend, dat niet is overgegaan tot Indienstneming van 2 nieuwe opzichteressen, 11 controleurs en 3 administratief-ambtenaren der Arbeids inspectie, waarvoor op de loopende be- frooting gelden zijn toegestaan, terwijl én vacature in den rang van inspecteur van den Arbeid niet is vervuld en in een vacature van lnspectrice voorloopig niet wordt voorzien. Naar aanleiding van de bezuinigingsvoorstellen van de Staats- commissie-Welter, waartoe o.a. behoort de opheffing van één der districten der Ar beidsinspectie, ls de sterkte voorts nog verminderd met 2 hoofdinspecteurs, 1 in specteur, 2 technisch-ambtenaren, 2 con troleurs, 2 administratief-ambtenaren le klasse, 2 administratief-ambtenaren 2e klasse en 8 administratief-ambtenaren 3e klasse of schrijvers. Bij art. 22 wordt verwezen naar het ge lijktijdig ingediend wetsontwerp tot wijzi ging van art. 4. le en 2e lid, der Ouder domswet 1919. Bovendien is het mogelijk gebleken, de overige kosten, voortvloeien de uit de wet, tot een totaalbedrag van f. 908.800, te brengen ten laste van het Ouderdomsfonds. Voor zoover ln verband daarmede wettelijke voorziening noodig is, zal deze voorziening worden bevorderd. Een verhooging van een post voor tijde lijk personeel bij den Rijksvoorlichtings dienst voor den vezelhandel en de vezel industrie in art. 41 ls een gevolg van de regeling, getroffen met den Nederland- schen bond van waschindustrieelen, waarbij voor den tijd van drie jaren een technoloog is aangesteld om den dienstin staat te stellen, speciale wetenschappe lijke onderzoekingen te doen op het ge bied der waschindustrie. De Bond heeft zich verbonden, daarvoor jaarlijks een be drag van f. 3100 aan het Rijk te ver goeden. Bij de samenstelling van art. 86 is ge rekend op de benoeming van een direc teur-generaal van den landbouw. Tegen over deze verhooging staat een verminde ring van het artikel in verband met een vacature in den rang van hoofdcommies, die niet wordt vervuld. Het totaal van het artikel is verhoogd, welke verhooging echter ruimschoots wordt gecompenseerd door vermindering van het totaal der personeelsuitgaven van het departement. Bij art. 90 (waarbij f. 7310 meer wordt aangevraagd en f 42.593 minder) wordt vermeld, dat blijkens een nader ontvan gen advies van het college van curatoren op het personeel der Landbouwhooge- school nog ruim f. 38.500 kan worden be zuinigd. Evenwel moet de Senaat nog worden gehoord over de wijze, waarop dit bedrag moet worden gevonden. Bij art. 114 wordt aangeteekend, dat de uit Nederland afkomstige bacon zich op de Engelsche markt niet kon handhaven, omdat de eigenschappen ervan niet in overeenstemming zijn met wat daar ver langd wordt. Voor de toepassing van maatregelen, om zoo snel mogelijk een varkensras te verkrijgen, dat de ge- wenschte eigenschappen bezit, is een post op dit artikel gebracht, daar selectie- mesterij van varkens meestal op proef- boerderijen plaats vindt. Met het oog op de sterk verminderde subsidies is onder „overige uitgaven" een bedrag uitgetrok ken om aan die bedreven, waarvoor de vermindering de ernstigste gevolgen zou hebben, eenige verhooging te kunnen toe kennen. Voor afwerking der nog onderhanden zijnde ruilverkavelingen wordt f. 50.000 j aangevraagd. Het ligt in het voornemen na de op- j heffing van het Rijksboschbouwproefsta- j tlon te Wageningen, den boschbouwkun- dige ir, C. L. Geerling bij het Staats- boschbeheer over te plaatsen ter voort zetting van de proeven die inzonderheid voor het Staatsboschbeheer van practisch belang zijn. Met het oog op de noodzakelijke bezui niging is bij nadere overweging van de vestiging van het Staatsveeartsenijkundig Onderzoekingsinstituut door middel van verbouwing van bestaande gebouwen op het Marine-etablissement te Amsterdam afgezien en aanvankelijk besloten te trachten het instituut onder te brengen in de gebouwen der Rijksserum-inrichting te Rotterdam. Voor 1933 wordt het bedrag van f. 50.000 voor verbetering van het varkensras in verband met den uitvoer naar Engeland gehandhaafd. HET ZUIDERZEEFONDS 1933. Een eindcijfer van ruim 13 millioen. Aan de Memorie van Toelichting op de thans verschenen begrooting voor 1933 van het Zuiderzeefonds is het volgende ontleend: Op het oogenbllk is de Wieringermeer ingedeeld bij de randgemeenten en wel voor het overgroote deel bij de gemeente Wieringen en Medemblik. In het stadium, waarin de polder thans verkeert, kan niet worden overgegaan tot de stichting van een zelfstandige ge meente Wieringermeer, waarnaar als uit eindelijke toestand moet worden ge streefd, zonder een overgangstoestand van het tijdelijke naar het definitieve noo dig is. Thans wordt door interdepartementaal overleg een publiekrechtelijke regeling ten aanzien van den Wieringerpolder voor be doelde overgangsperiode voorbereid, waar omtrent, zoodra het overleg ls geëindigd, de Volksvertegenwoordiging zal worden ingelicht. Het waterschapsbeheer is voor den pol der van bijzonder belang. De verschillende waterbouwkundige wer ken, zooals dijken, gemalen, kanalen, we gen. enz. zijn gesticht of aangelegd onder leidina van den waterbouwkundigen dienst Zuiderzeewerken. Overwogen wordt, o- -jpe werken in een afzonderlijk beheer L. enkort kunnen worden samenge bracht, teneinde geleidelijk de water schapsvorming in te leiden. Het spreekt vanzelf, dat hierbij samenwerking met het provinciaal bestuur van Noord-Hol land noodig is. Teneinde de periode, waarin de gronden door den nood gedwongen bij den Staat in exploitatie moeten blijven, zoo klein mo gelijk te maken, is het gewenscht, dat de landbouwers gelegenheid krijgen om zich in de Meer te vestigen. Het stichten van boerderijen c. q. het geven van voorschot ten zal een en ander bevorderen. Aange nomen kan worden, dat de gelden ln de zen bouw vastgelegd, weer in de baten zul len worden teruggevonden. Door de afsluiting der Zuiderzee is het aantal aanvragen om steun in het bijzon der wegens waardevermindering en we gens de tegemoetkoming pit art. 13 der Wet zeer toegenomen. De tegemoetkoming wegens waardevermindering, die verleden jaar pro memorie was uitgetrokken, is thans geraamd op f. 635.000 terwijl de post: tegemoetkoming uit art. 13 der Wet f700.000 hooger moest worden geraamd dan in 1932 het geval was. Een en ander kan niet zonder invloed blijven op de be zetting van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet te Amsterdam. De verhooging van de kosten van dezen dienst is echter nauwkeurig overwogen en tot geen lager bedrag toelaatbaar. Het eindcijfer van deze begrooting be draagt f. 13.320.000. HET DRAMA TE ZANDVOORT. Lijk van een opvarende aangespoeld. Gistermiddag te omstreeks kwart over vier ls op het Bloemendaalsche strand, on geveer l'/i K.M., ten Noorden van den Zeeweg, het lijk aangespoeld van J. Visser, een der beide slachtoffers van de gisteren leeg aangedreven garnalenboot. Naar het andere slachtoffer wordt nog gezocht. DE IJMUIDER TRAWLERVLOOT. Het aantal werklooze visscbers neemt met den dag af. Nog eenige IJmuider reederijen zullen tegen 1 October as. een deel van haar opgelegde stoomtrawlers wederom in de vaart brengen. Het aantal werklooze zee- visschers neemt dan ook met den dag af. „Msb." DE LOONSVERLAGING IN HET BOUWBEDRIJF. In de gisteren te Zwolle gehouden leden vergadering van den Christelijken Bouw- vakpatroonsbond zijn de voorstellen van de regeering aangenomen. TEGEN DEN VERKOOP MET CADEAUX. Het Nat. Comité tot beteugeling van het cadeaustelsel meldt ons: In Twenthe worden thans, in verband met de gewestelijke actie, welke daar tegen het cadeaustelsel begonnen ls, bijeenkom sten gehouden, waarbij o.a. een aanschou welijke demonstratie wordt gegeven van artikelen met en zonder cadeaux, waarbij wordt aangetoond, dat artikelen met cadeaux veel duurder komen en ten deele bovendien nog minder in kwaliteit zijn dan die zonder cadeaux. Het meest treffend was de demonstratie met gebrande, ongemalen koffie, waarbij van deskundige zijde vastgesteld werd, dat 'n merk van 95 cent per pond met cadeaux, nauwelijks een waarde had van 25 cent en dan ook zelfs nog verre in kwaliteit ten achter stond bij een goedkoop merk van 45 cents per pond, dat zonder cadeaux verkocht wordt. Deze „koffie met cadeaux" bestond niet alleen uit een zeer goedkoope soort koffie, doch bevatte bovendien veel zeer kleine afval-boonen. Alle artikelen waarvan de monsters ge trokken werden, waren onherkenbaar verpakt of van hun étiquet ontdaan, wijl de actie niet gaat tegen de cadeaugevers doch tegen het stelsel. De demonstratie maakt vooral een taij- zonderen indruk op de aanwezige huis vrouwen, die dergelijke excessen bij den verkoop met cadeaux niet mogelijk ge acht hadden. f. 0.70 te veel betalen per pond koffie vanwege de cadeaux, is dan ook wel heel ergen dat in dezen tijd! OPENSTELLING AFSLUITDIJK ZUIDERZEE. De afsluitdijk tusschen IJsselmeer en Waddenzee zal waarschijnlijk 4 Oct. a.s. voor het publiek worden opengesteld. „Hbld." DE POSTVLUCHTEN. De „Duif" (heenreis) is gisteren te Me- dan aangekomen. De „Havik" en de „Ijsvogel" zijn beide te Athene aangekomen. Bij de K L, M. is bericht ingekomen, dat de „Pelikaan" op de thuisreis in Me- dan is aangekomen. RECLAME. Heerenztfien en Hakken f. 0.95 Dames id. id. f. 0.75 Wr KAN OP GEWACHT WORDEN 5234a BRUTALE STRAATROOF TE BILTHOVEN. Een man ontrukt een dame haar taschje met een aanzienlijk geldsbedrag. Gistermiddag omstreeks halfzes heeft op de Prins Hendriklaan te Bllthoven een bru tale straatroof plaats gehad. Op dat oogen bllk wandelde aldaar een bejaarde dame, die onder haar arm een tasch droeg waar in zich een belangrijk bedrag aan Dultsch en Hollandsch geld bevond. Ongemerkt is haar een wielrijder achterop gereden die onder het voorbijgaan de dame haar tasch wist te ontrukken. Zoodra hij de tasch had reed htj er snel mede weg in de richting van Tuindorp. De dame riep zoo hard als zij kon „Houdt hem. houdt hem. hij heeft mijn tasch". Dit werd gehoord door een juist voorbijrijdenden loopjongen. Deze be greep terstond wat er aan de hand was. Hij zag den dief die de tasch onder den arm geklemd hield, wegrijden. Zonder zich te bedenken zette hU hem achterna. Bij de fabriek Inventum keerde hij echter jam mer genoeg om. om de politie van Biltho- ven te waarschuwen. Deze stelde onmiddel lijk een onderzoek in. terwijl de Biltsche en de Utrechtsche politie gewaarschuwd wer den. Het onderzoek heeft tot dusver geen resultaat gehad. Het bedrag van het ge stolen geld is naar men ons mededeelde ongeveer 230 gulden. (U.D.) BRAND. Te Rotterdam is gisteren de drogisterij van mej. C. Oostenrijk op den hoek van de Alettastraat en de Brouwerstraat groo- tendeels uitgebrand. De oorzaak van den brand ls onbekend. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Eergisteravond is onder de gemeente Eibergen een ernstig motorongeval ge beurd. Doordat een band van den motor van den 20-jarigen J. Blauwhand, uit Neede, sprong, reed hij tegen een boom. Het slacht offer werd naar het ziekenhuis te Eibergen vervoerd, waar bleek, dat hij een gebroken arm en een gebroken been had benevens eenige kneuzingen. Hij werd naar het zie kenhuis te Enschedé overgebracht, waar hij gistermorgen aan de bekomen verwondin gen is overleden. De man laat een vrouw en een kind achter. VERDUISTERING DOOR EEN DEURWAARDER. Men meldt uit Roermond aan de ..N.R.Ct.": Nadat de rechtbank te Roermond den deurwaarder R. aldaar, die 14 jaar in dienst van het Roermondsche kantonge recht is. Donderdag failliet had verklaard, werd deze gisteren, wegens verduistering van voor zijn opdrachtgevers geïnde gel den. op last van de justitie aangehouden en in het huis van bewaring opgesloten. Omtrent den omvang der verduisteringen is het onderzoek nog gaande. MISPLAATSTE GRAP. Na afloop van een volksfeest te Mid- wolde (Oldambt) hebben eenige jongelui zich schuldig gemaakt aan een grap, die ver dé grenzen van het behoorlijke te bui ten ging en tevens voor den betrokkene zeer ernstige gevolgen opleverde. De jongelui hadden het voornemen een Midwolder schoone. die op het feest zich met een jongeman had laten zien, een poets te bakken. Toen het meisje met haar galant thuis kwam. namen beiden op een bankje plaats. Plotseling werden zij in hun liefkozingen gestoord, doordat van het dak een flesch kwam rollen, die later carbolineum bleek te bevatten. De kleeren van het tweetal werden door de bijtende vloeistof geheel bedorven, ter wijl bovendien de jongeling zoodanige won den opliep, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. De politie was de daders gelukkig spoe dig op het spoor, zoodat ook hun deze avond zeker nog langer zal heugen dan zti aanvankelijk gedacht zullen hebben. (Maasbode). o DOODELIJK ONGELUK IN EEN GARAGE. Gistermorgen was de jeugdige S. v. d. Wal uit Drogeham in een garage te Ber- gum (Fr.) bezig een autoband op te pom pen, toen plotseling de velg brak en de stukken tegen zijn hoofd vlogen. Des mid dags is de jongen bverleden. o BUITENLANDSCH GEMENGD. MEVR. PICCARD GERIDDERD. Tijdens het feestmaal, Donderdagavond, in de Fondation Universitaire, prof. Pic- card en diens assistent ir. Cosijns aan geboden, heeft prins Leopold hulde ge bracht aan den hoogen zedelijken moed, door mevr. Piccard tijdens de beide stra- tosfeerexpedities van haar echtgenoot aan den dag gelegd. De prins overhan digde haar daarbij uit naam van koning Albert het kruis van ridder in de Leopolds orde. (Vad.) HEDEN: naVolkshiils: Tentoonstelling 7—91/; uür Zondag. Stadsevangelisatie (Morschweg 491» Samenkomst te 8 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling 3—5 u. n.m Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Graanbeurs: Personeelvergadering der Lichtfabrieken, 8 uur nam. Prediker: Spr. de heer Beeksma over de zending, 8 uur nam. Vliet 34: Oprichtingsverg. Alg. Ned Geh.-Onth. Bond 8 uur nam. Volkshuis: Filmavond over Venetië. 81/4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 uur tun „Charlie op avontuur". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr. 8 uur nm - „De overwinning van den spoorzoeker". Zaterdag nun, 2 uur. Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur n.m.: „De trots van de 3e compagnie". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag nm. 2 uur en 4 uur 30. Trlanon-Theater Breestraat 8 uur n.m.: „Der weisse Rausch". Woensdag en Zaterdag njn. 2 uur Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 25 Sept. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, Jasperse en Mey- boom. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. GROOTE VERDUISTERING. De 67-Jarige Machray te Winnipeg (V.S.) vroeger een gezien advocaat en beheerder van de fondsen van de universiteit van Manitoba en van het Angllcaansche dio cees Rupertsland. heeft voor den politie rechter bekend, zich schuldig te hebben gemaakt aan verduisteringen van 901.000 dollar van het universiteitsfonds en aan diefstal van 60.000 dollars van zijn vroe- geren compagnon Archibald. Hij is op grond van deze diefstallen tot 7 jaar dwangarbeid veroordeeld. Machray heeft echter waarschijnlijk nog slechts enkele maanden te leven, daar hij lijdende is aan kanker. DE NEEF UIT AMERIKA. De Poolsche bladen melden, dat eer zekere Salomon Davidowitsj, wonende te Lodz, dezer dagen een bedrag van 7j5 mil lioen dollar geërfd heeft van een te Los Angeles overleden neef. Davidowitsj leefde met zijn vrouw in de grootste armoede. GENTLEMAN-INBREKER GEARRESTEERD. De beruchte gentleman-lnbreker, Erich Marggraf, die sedert maanden door de politie werd gezocht, ls te Berlijn in een café gearresteerd. De rechercheurs, die hem arresteerden, richtten zonder meer hun revolvers op zijn borst. Marggraf was zoo verrast, dat hij zich zonder eenig ver zet liet boeien. Marggraf was een specia liteit ln het openmaken van brandkasten en ook de moeilijkste combinatie op dit gebied leverde voor hem geen moellijk- i heden op. 0 JEUGDIGE MOORDENAAR. Te ICrottingen ging een twaalfjarige jon gen met zijn twee zusjes en een 14-jarig vriendje naar het bosch om paddenstoelen te zoeken. De beide jongens kregen twist, waarbij de jongste een mes trok en zijn vriend een steek gaf. waardoor het hart werd getroffen. Het slachtoffer was op slag dood. De twaalfjarige jongen werd gear resteerd. HAARLEMMERMEER. HET WEGENPLAN EN DE NIEUWE BRUGGEN BIJ DE CRUQUIUS EN AALSMEER. Wat zal er met de oude bruggen gebeuren? Aan het groote wegenplan ln Haarlem mermeer werd vooral in de laatste jaren had gewerkt, zoowel van de zijde van den Provincialen Waterstaat met het verbree- den en verbeteren van den Spaarnwouder- weg en Kruisweg, waardoor deze als pri maire wegen konden worden verheven, als vanwege het polderbestuur met toepassing van buitengewoon onderhoud en een ver beterde wegbedekkingssysteem op vele an dere wegen in dezen polder. Het belangrijk en uit den aard der zaak zoo ingewikkeld wegenvraagstuk in deze tusschen Amsterdam Haarlem en Leiden gelegen uitgestrekte gemeente is daardoor vrijwel tot oplossing gebracht. Met de groote werken van het bouwen van nieuwe bruggen over de Ringvaart nabij de Cruquius en Aalsmeer, die aan sluiting geven op den vernieuwden Kruis weg tusschen Heemstede en Aalsmeer, wor den ook goede vorderingen gemaakt en zal een groote verbetering tot stand worden gebracht. Omtrent de meermalen gestelde vraag wat er met de oude ter plaatse nog in ge bruik zijnde oude bruggen gebeuren zal. werd ons bij informatie medegedeeld.^ ciai verschillende omstandigheden er op wijzen dat deze bruggen wel zullen verdwijnen. Ten aanzien van de oude brug nu ae 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6