CHIEF WHIP LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 24 September 1932 Waarom ik zweer bij CHIEF WHIP Ervaring man—en onder* vinding, dat 't de eenige sigaret is, die jaar in jaar uit onveranderlijk dezelfde blijft en de beste voor mijn gezondheid is! VIRGINIA KERK- EN SCH00LNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. OPENLUCHTFILMVOORSTELLINGEN VANWEGE „NED. FABRIKAAT". Op verzoek van de winkelweekcommis sie der Leidsche Middenstandsvereenigin- gen, heeft het bestuur der afdeeling Lei den van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" besloten, om, evenals het vo rige jaar openluchtfilmvoorstellingen te houden op het Kaasmarktterrein, De voorstellingen zullen gehouden wor den op 28 September, 1, 3, 4 en 5 October a.s. aanvangende te 8.30 uur nam. Ver schillende belangwekkende industrieele films zullen vertoond worden, o.a. op den eersten avond het bedrijf der Stedelijke Lichtfabrieken. Pluimveevoederfabriek P. Sluis te Weespérkarpsel. Bereiding van thee hier te lande en in N.O.I., en van de firma Jan Jaarsma Haardenfabriek te 's Gravenhage. Bovendien heeft het bestuur gemeend gezien het resultaat van het vorige jaar het zakelijk succes der winkeliers te vergrooten, door voor hen een doel treffende reclame op het witte doek be schikbaar te stellen. De gelegenheid hiervoor ls opengesteld tot uiterlijk Dinsdagmorgen 12 uur bij den propagandist Schutterstraat 10a te Leiden. o CURSUS IN REDDEND ZWEMMEN. Nu het zomerseizoen weer ten einde raakt gaat langzamerhand het zwemmen weer tot het verleden behooren. Toch kan en mag de Leidsche Reddingsbrigade niet stil zitten. Getracht zal dan ook worden om evenals het vorige winterseizoen een cursus in reddend zwemmen te organisee- ren in de zweminrichting aan de Maurits- kade te Den Haag. Dit kan echter alleen bij voldoende deelname doorgaan. De kos ten bedragen slechts 15 cent per les voor lVs uur. Men verplicht zich voor het ge- heele seizoen. De lesuren zijn waarschijn lijk des Zaterdags van 6 tot 7'/t uur n.m. Opgave kan geschieden bij W. Lam an. Kanaalstraat 50. VEREENIGING MOTORDIENST LEIDEN. Algemeene vergadering. O Op de gisteren gehouden algemeene ver gadering in de Burchtzaal, werd na ver kiezing van een 2den voorzitter wegens ontstentenis van den voorzitter, den heer A, Kater, die reeds mondeling te kennen had gegeven zijn voorzitters-ambt wegens werkzaamheden, welke hem te weinig tijd overlaten, neder te leggen, den heer H. M. Verhulst het presidium der vergadering op gedragen. Door den heer G. Hoppezak werd een keurig uitgewerkt verslag uitgebracht' over de gehouden feestelijke bijeenkomst, waarop vele Landstormers aanwezig waren geweest. Na dankzegging door den voor zitter werd besproken de eventueele mede werking aan de op 1 Oct. a.s, te houden Taptoe in samenwerking met de B.V.L., wier commandant, de heer E. Raams, aan wezig was. Tijdens deze besprekingen gaven meer dan de helft der aanwezigen zich op mede te werken, en werd bij acclamatie besloten de overige leden der Vereeniging en der Sectie per rondschrijven op te wek ken mede te doen. Over het punt: te houden bijeenkomst werd druk gediscussieerd, en besloten, dat op de e.k. alg, vergadering het bestuur met definitieve voorstellen zal komen. De commissie van kascontrole, bracht bij monde van den heer Raams, verslag uit be treffende haar bevindingen; de penning meester werd na dankzegging gedéchar- geerd. De rondvraag liet eenige belangrijke pun ten naar voren komen, welke deels afge handeld. deels ln handen van het bestuur ter afdoening werden gesteld. Namens het blad ..Motorstorm", het lijf blad der leden V.M.C. was een der verte genwoordigers aanwezig, die op verzoek van den voorzitter uiteenzette, dat daad werkelijke steun gewenscht was. om het blad steeds ten volle tot recht te doen ko men. De aanwezige leden toonden dit ten deele door het nemen van een jaar-abon nement en het steunen met advertenties. De voorzitter wees op de belangrijkheid de zer zaak, n.I. het handhaven van het eigen oraaan. Te pl.m. 11 uur werd de vergadering onder dankzegging voor de betoonde me dewerking der leden tegenover hem. die. als het ware onvoorbereid, als zijnde door en uit de leden gekozen, plotseling voor het feit van leiden dezer belangrijke ver gadering werd geplaatst, met mede-dank zegging aan den aanwezigen wnd. sectie- cdt. en den cdt. der B.V.L. voor hun aan wezigheid, door den voorzitter gesloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. WljzlgLngen: Apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Leiden. Nieuwe eigenaar wed. W. G. Boek wijtde Lamaar, Leiden. Volmacht ver leend aan A. M. James, Leiden. S. Bijl, de Kempenaerstraat 30. Oegst- geest; manufacturenhanart en brelerij. Uittredend eigenaar S. Bijl, Oegstgeest, dd. 1 Aug. 1932. Wijziging handelsnaam in L. J. Bijl. Nieuwe eigenaar L. J. Bijl, Oegst geest. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen is de 31-jarige wielrijder J. W., toen hij de Vrouwensteeg kwam uitrijden en de Aalmarkt overstak, aan gereden door een van de Boommarkt komende personenauto, bestuurd door S. O. uit Amsterdam W. werd gegrepen en, hangende op den radiateur, over een af stand van 10 meter meegesleurd. Toen viel hij eraf en kreeg het rechtervoorwiel van de auto over de borst. Hij werd in zorgelijken toestand opge nomen en naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Volgens ooggetuigen reed de autobestuurder met groote snel heid. o Hedenmorgen vertrokken van het Station alhier onder leiding van dr v d Vlerk, lector ln de geologie aan de Rijks universiteit alhier 16 studenten via UtrechtArnhem en Oberhausen naar Eisenacil voor een excursie op geologisch gebied, DE BIOSCOPEN. Casino-Theater.- De naam Charlie Chaplin vormt op zichzelf reeds een attractie en al is de film „Charlie op avontuur" tamelijk oud, men ziet toch weer Charlie, zooals hij vroeger was, thans is en altijd zal blijven: 't aandoenlijke kereltje met zijn excentrieke kleedij, dat door een enkele mimiek meer vermag uit te drukken dan een ander door woorden.' Bovengenoemde film behandelt een epi sode uit zijn leven; men kan er flink bij lachen, vooral tijdens de boksscène's, maar toch ligt er weer de melancholie en bij tende spot in opgesloten, die we van hem kennen. „Ik heb mijn hart in de auto bus verloren", de hoofdfilm na de pauze, geeft Truus val Aalten, onze pittige Ne- derlandsche filmster, volop gelegenheid, een amusante rol te spelen. Vooral in de tweede helft der film wanneer ze als „man" verkleed is, met een mooie haar- scheiding en een valsch snorretje, is ze kostelijk op dreef. Van een angstige span ning zijn de opnamen, die boven een ravijn de redding met een auto langs staaldraden in beeld brengen. Een goed programma derhalve! City-Theater. - Het hoogtepunt van het programma ligt deze week nu eens niet in 't filmgedeelte, doch in hetgeen op het tooneel geboden wordt. Daar treden n.I. op de Micky Mouse Players. 5 Leidsche accordeonspelers, die 't publiek een half uurtje aangenaam bezig hebben gehou den met hun spel. Het repertoire bood veel afwisseling, daar de liefhebbers van operamuziek en de jazzmaniakken beiden tevreden gesteld werden. Het welverdien de applaus noopte tot een tweetal toe giften, die de heeren met veel élan ten gehoore brachten. Het voorprogramma werd verder aan gevuld door klein werk, waarvan het ge bruikelijke Orion-journaal den boventoon voerde met de opening van het vliegveld in Eindhoven, de huldiging van Van Eg- mond in Haarlem, de begroeting van de Olympische ruiters in Antwerpen, enz. Kluchten natuuropname van Stockholm en een teekenfilm wisselden elkaar af, ter wijl het programma na de pauze in be slag werd genomen door „De overwinning van den spoorzoeker", een Wild-West- film, voor liefhebbers om van te smullen, Trianon-Theater. - Wie van de berg sport houdt of er zich voor interesseert, verzuime in geen geval kennis te maken met de prachtige film „Der Weisse Rausch", waaraan 50 der beste internatio nale skiloopers hun medewerking verleen den. Het is hier in waarheid de witte roes: het dapperste en gevaarlijkste dat op het gebied van de skisport gepresteerd kan worden, wordt in dit verhaal vol bracht! De skiloopers suizen in een ra zend tempo voorbij, vallen van hooge rot sen en halen zoodanige fenomenale waag- halserijen uit, dat de toeschouwer er in zijn behagelijke stoel als versteld naar zit te kijken! Sport, licht, beweging, kenmer ken deze film .frissche, vroolijke onschul digheid het verhaal. Leni Riefenstahl, de verpersoonlijking van het moderne jonge meisje, even heldhaftig als de vele an deren in dit milieu van levenslust en blij heid, speelt er de hoofdrol in en toont eveneens verbijsterende staaltje van dui zelingwekkende skiprestaties in een schitterende bergomgeving. Voortreffelijk is de regie van Dr. Arnold Fanck. Voor de pauze een reprise van „Groot moeders jongen" waarin Harold Lloyd nog eens zijn verlegen aard met de daar aan verbonden onbeholpenheden uit speelt. Een aardige teekenfilm en een in teressant journaal vullen het programma aan. Luxor-Theater. - Neen, zóó hard. zóó langdurig en zóó van ganscher harte is er sinds maanden in het theater aan den Stationsweg niet gelachen. Dat geleek een orkaan van vreugde gisteravond, dat scha terde en gierde en proestte zonder op houden van halfnegen tot kwart over elf en dat moet van den meest verstokten pessimist een gemoedelijk mensch hebben gemaakt! 't Is heel lichte kost wat Luxor biedt: een klucht vóór en een klucht na de pauze, maar zij zijn opmerkelijk grap pig en niemand moet in staat worden ge acht al die dwaze gebeurtenissen met een ernstigen blik te aanschouwen. Charlie Ruggles en June Collyer spelen de belangrijkste rollen in Charley's Aunt (de Tante van Charley), een filmbewer king van een oorspronkelijk Engelsch blij spel. Heinz Rühmann, Trude Berliner en Fritz Kampers zijn de meest op den voor grond tredende personen in de Ufa-fllm „De trots van de 3de compagnie" en hun aller spel is er volledig op ingesteld om het publiek in een roes van dolzinnige uitgelatenheid te brengen. Wi) zullen niet trachten den draad te vinden van de beide komische verhalen. Dat is trouwens in velerlei opzicht heel moeilijk en heeft ook weinig zin. Vast staat dat het nieuwe Luxor-program volledig voldoet aan de aankondiging -van „te brengen een vroo- lijken avond", en even zeker is dat men heel de week zal mogen rekenen op een druk bezoek. RECLAME. 6842 Onze stadgenoot, de heer C. Verkerk, verwierf het diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond. De heer M. J. Verhagen alhier behaalde het gewone diploma. Gisteravond omstreeks 6 uur is de 6-jarige G. J. B„ die op het Havenplein aan het spelen was, door de ijzeren ba lustrade in een schuit gevallen. Hij be kwam een snijwonde aan de linkerwang en moest door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis worden overgebracht, waar hij werd verbonden. Onder den naam „Het Brlllenhuis" opent de heer C. van Muijen, sedert gerui- men tijd een trouwe comparant op de Zaterdagsche markt, in het perceel Hoog- landsche Kerkkoorsteeg 9 een zaak ln optische en aanverwante artikelen. Onder deze laatste categorie zijn ook klokken, horloges en zilverwerken te rangschikken. Aan den winkel is een werkplaats annex electrlsche slijperij verbonden. Naar wij vernemen zal ook het voor ste gedeelte der Heerenstraat ter gelegen heid van de Winkelweek door de bewoners worden versierd. ARDATH LONDON PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 25 SEPTEMBER. „,v Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, ds. Bonga. Egllse Wallonne: dix heures et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf. ds. Makkink. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10)Voorm. 10 uur, de heer K. van den Berg; nam. half acht, ds. Slllevls Smitt. Rem. Geref. Gem.: Voorm, half elf. prof. dr. G. J. Heerlng. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. half elf, ds. A. van der Helde, van Voorburg. Vrije Kath. Gem. (St. Bon.-kapel, Vree- wijkstraat 19)Voorm. half elf, Gez. H.Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Jullanastraat)Voorm. 10 uur, ds. Johs. Stehouwer (Bea. H.A.); nam. 7 uur, ds. Johs, Stehouwer (Dankz. HA.). Hulpgebouw (Gouwsluis)Nam. 7 uur ds. J. de Bruin Kinderkerk „Bethel": geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. half elf, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. 16 uur en nam. half zeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer L, Touwen van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)v.m. 10 en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur ds. G. Mulder; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur ds. J. H. A. Bosch; nam. 5 uur, ds. G. Mulder. Lokaal v. Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer J. West- rate, van Charlois. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klehl; nam. 7 uur, de heer H. J. Lang- man, cand. te Zaandam. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. den Hartogh. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed. H.D.), ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Aangeenbrug, van Nieuw- Vennep. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. half tien, lees- dienst; nam. 6 uur, ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. Dam, van Bodegraven; nam. half acht, lees- dlenst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Nienhuis. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds, Krulshoop, van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half ggven, legsdienst. POOTAARD APPELEN. Op vragen van het Tweede Kamerlid Braat: Is het den minister bekend: dat er evenals vorige ajren in het buiten land groote vraag is naar Nederlandsche pootaardappelen; dat die vraag vooral geldt ongekeurde pootaardappelen, omdat deze slechts voor één oogstjaar dienen, terwijl de gekeurde pootaardappelen voor het buitenland te duur zijn. dat men in ons land .geen raad weet met het gewas, omdat een groote oogst met een zeer lagen prijs gepaard gagt? Is de minister bereid hef in s$ijt van NOORDW1JK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dï». Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorn. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. Geref. Kerk in H.V.: Nam. 31/4 uur, de lieer K. van den Berg, van Amsterdam. NOOK DWMKKH HOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorh. weg): Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. De Jong, van Scheveningen; nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis) Nam. 5 u. leesdienst. WOU BRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorn. 10 uur, ds. Veldhoen, van Voorburg; nam. 7 uur, ds. Klehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur (Bed. H.A.): ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Vooïm. half tien (Bed. H.A.), ds. van Wijngaarden, van Nieuw koop. Geref. Kerk: Voorm. half tien, leesdienst; nam.-half zeven, ds. Mulder, van Alphen. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 101/4 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nijega-Elahuizen, W. Oost. cand. te Leeuwarden. Te Plngjum en Zu rich. J. Oosterhuis. cand. te Marum. Te Zierikzee (toez), P. de Haan. te Ant werpen. Bedankt: Voor Kampen. N. v. d. Snoek, te Veenendaal. Voor Dinteloord, J. E. Klomp, te Ede. BAPTISTEN-GEMEENTE. Beroepen: Te N. Weerdinge, F. E. Hul- aüjga, te Leeuwarden, de crisis en van onzen ten doode opge schreven export uitgevaardigde uitvoer verbod van ongekeurde pooiaardajjpelen direct op te heffen en, zoo niet, wil de minister dan zijn meening te kennen geven, wat met de vele tonnen ongekeurde poot aardappelen zal moeten geschieden, die in het binnenland niet te plaatsen zijn? Indien de minister de ongekeurde poot aardappelen niet geschikt acht voor het buitenland, acht hij ze dan wel geschikt voor het binnenland voor hetzelfde ge bruik? heeft de minister van oeconomische zaken en arbeid geantwoord: In verband met den zeer lagen prijs van consumptieaardappelen in binnen- cn buitenland is de vraag naar Nederlandsche pootaardappelen thans minder groot dan vorige jaren. Het is ondergeteekende niet bekend, dat de bestaande vraag naar pootgoed meer in het bijzonder betrekking heeft op ongekeurde pootaardappelèn. De aan biedingen van gekeurd pootgoed zijn dit jaar zeer laag in prijs wegens de be trekkelijk geringe vraag en het naar ver houding zeer groote aanbod. Door het Pootaardappelenbesluit 1932 wordt bevorderd, dat de als Nederlandsch pootgoed aangeboden aardappelen aan redelijke eischen voldoen en in het bij zonder voor uitpoting geschikt zijn. De ongekeurde en de bij keuring onvoldoende gebleken aardappelen, die in vorige jaren in het buitenland als Nederlandsch poot goed zijn aangeboden, hebben langen tiid een ernstige bedreiging gevormd voor den goeden naam van de Nederlandsche poot aardappelen. Door het Pootaardappelen besluit 1932 wordt de desbetreffende uit voer in goede banen geleid. Een intrekking van dat besluit ware dan ook in strijd te achten met het landbouwbelang en -met het algemeen belang hier te lande. Er bestaat zeer zeker "geen aanleiding het streven van de kweekers van goede poot aardappelen en van de handelaren in dat product op te offeren aan het tijdelijk belang van hen, die minderwaardig poot goed voortbrengen of daarin handel drijven. Alle landbouwers zijn in de gelegenheid gesteld hun aardappelen voor 'de keuring aan te geven. Aardappelen, die niet zijn gekeurd of die zijn afgekeurd, zijn alleen geschikt voor consumptie, voor voeder doeleinden of voor fabriekmatige verwer king. Dat de prijzen van die aardappelen laag zijn, is niet het gevolg van het Poot aardappelenbesluit 1932. Naar aanleiding van de laatste vraag kan worden opgemerkt, dat ieder, die zich wil toeleggen op de teelt van Nederlandsch pootgoed^ van het allerbeste materiaal zal moeten uitgaan. Hij, die ongekeurde aard appelen of aardappelen van afgekeurde velden plant, zal als regel een voügend jaar een gewas verkrijgen, dat niet voor goed keuring in aanmerking komt Ten slotte wenscht ondergeteekende te doen opmerken, dat zoowel de vertegen woordigers van den landbouw als die van den daarbij betrokken handel zich vrijwel eenstemmig hebben verklaard vóór de toe passing van de Landbouwuitvoerwet op de pootaardappelen. N.R.Crt. ALG. VER. v. BLOEMBOLLENCULTUUR- In December wordt de 170ste algemeene vergadering van bloembollencultuur" ge houden. Op deze vergadering zal aan de orde worden gesteld de verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur, ter voor ziening in de vacatures, die per 31 Decem ber a.s. in het hoofdbestuur zullen ont staan door het periodiek aftreden van de heeren Jac. W. Bijvoet te Overveen en Chr. Eggink Jr. te Voorschoten en door de tus- schentljdsche aftreding van den heer A. Warnaar Jzn. te Sassenheim (aftreding 31 December 1936). De periodiek aftredenden zijn volgens het bepaalde in art. 28 van het (algemeen) huishoudelijk reglement niet terstond herkiesbaar. 3-X

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2