Humor uit het Buitenland. N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 24 September 1932 FINANCIEEL OVERZICHT. Crematie en Auto-Transport RADIO-PROGRAMMA. Politieagent (na de aanrijding): „Kent 0 de rétfctë van den weg, Juffrouw Het meisje: „Zeker wel, wat wou 0 weten (Happy Mag.) Vervelende Knaap: „Heeft O de microben ln "n druppel regenwater wel eens gezien Het meisje: „Nee. maar lk heb wel gekke dlngpn ln zeewater gezien". (Sumy Mag.) DB VOETBAL-SCEB1DSRBCETBR IN HST ZIEKENHUIS. Verpleegster tot Directrice: „ik kan zijn temperatuur onmogelijk opnemen, rel kens als lk de Soortóthermo- meter in zfjn mond leg. denkt bij, dat bet een Duitje ls en begint hl) te blazen*. (Humorist) De Beurs onder den invloed van het prijs verloop der goederenmarkten - De wereld rijp voor een economisch herstel - Terug keer van het vertrouwen - Onzekere divi dendvooruitzichten voor de Steel Corpora tion - Moeilijke positie der Amerikaansche Spoorwegen - Het Jaarverslag der Senembah Mij. In de afgeloopen weken is wel duidelijk gebleken, welk een nauw en direct ver band er bestaat tusschen de stemming op de fondsenbeurzen en het verloop der goederenprijzen Naar men weet, had de hausse, zoowel op de goederen- als op de fondsenmarkten, haar oorsprong gevon den in de krachtige stijging der katoen- prijzen, die in enkele weken tijds van 5.95 tot 9 dollarcents per lb. waren ver beterd. Op de intusschen ingetreden da ling van den katoenprijs tot 6.80 dollar cents was over de geheele linie een terugslag gevolgd. Een verbetering op de katoenmarkt in de afgeloopen week weer spiegelde zich onmiddellijk in een prijs herstel ook op de andere goederenmark ten, en hiervan ging weder een gunstige invloed op de effectenbeurzen uit. Tegen het midden der week trad een nieuwe krachtige koersstijging in en ook de han del breidde zich weer uit, nadat deze tijdelijk sterk was ingekrompen. De tijdelijke inzinking op de goederen markten heeft het duidelijk gemaakt, dat een verbetering van den economischen toestand zich moeilijk binnen een paar weken kan voltrekken; degenen, die zich hadden voorgesteld, dat, nu één keer het dieptepunt van de crisis was overwonnen, de lijn zich voorloopig in opgaande rich ting zou blijven bewegen, zijn bedrogen uitgekomen. De hierdoor veroorzaakte te leurstelling heeft zelfs aanleiding gegeven tot het stellen van de vraag, of wij bij de verbetering op effecten- en goederen beurzen niet te doen hebben gehad met een tijdelijke opflikkering, in plaats van met den aanvang van het lang verbelde algemeene economische herstel. Het opwerpen van deze vraag geeft blijk van een pessimisme, dat, naar het ons wil voorkomen, door de ontwikkeling van den toestand in den .iongsten tijd niet gerechtvaardigd is. De laatste weken heb ben duidelijk bewezen, dat de wereld rijp is voor een economisch herstel. Het wan trouwen in de credietwaardigheid van staten en andere politiek-r echtelijke lichamen, dat voornamelijk zijn weer spiegeling had gevonden op de obligatie- markt, is sterk geluwd en heeft in vele gevallen plaats gemaakt voor een stem ming van wantrouwen, tot uiting komen de in een krachtige opleving van de vraag naar staats- en gemeenteleeningen, pand brieven e.d. Het hypotheekbedrijf, dat zich tenge volge van de stagnatie in den afzet van pandbrieven sterk in zijn actie beperkt zag. beschikt hierdoor weer over ruime middelen, wat aan de bedrijvigheid in de bouwvakken ten goede moet komen. Tege lijkertijd beweegt de geldrente, dank zij het feit, 'dat de beschikbare middelen niet meer worden vastgehouden, maar weer in ruimere mate belegging zoeken, zich in dalende richting, wat tot een overeen komstige verlaging der hypotheekrente moet leiden. Voorloopig zullen door de overige takken van het bedrijfsleven nog wel geen groote eischen aan de kapitaal markt worden gesteld; mochten bepaalde ondernemingen echter voor het moderni- seeren van installaties e.d. geld noodig hebben, dan zouden zij deze behoeften thans weer tot betrekkelijk gunstige voor waarden kunnen bevredigen. In elk geval staat de toestand op de kapitaalmarkt ■niet langer in den weg aan een opleving van zaken. Maar ook op ander gebied speelt de factor van het terugkeerende vertrouwen een grooten rol. De krachtige zij het slechts tijdelijke. stijging op fondsen en goederenmarkten heeft doen zien, hoe spoedig de toestand zich ten goede kan wijzigen en in verband hiermede is men thans veel meer geneigd, om gebruik te maken van een bepaalde marktsituatie voor het dekken van toekomstige behoef ten. Het gevolg hiervan is, dat de prijzen niet meer tot in het bodemlooze dalen, maar dat, wanneer zij een bepaald niveau hebben bereikt, al spoedig steun verleend wordt. Ir. de afgeloopen week is dit stel lig op ruime schaal geschied en het op de goederenmarkten ingetreden prijsher stel is dan ook ongetwijfeld voor een aan merkelijk deel te danken geweest aan de vraag van de zijde van verbruikers, die op het verlaagde prijsniveau tot aankoo- pen zijn overgegaan. Nu hebben zich hierbij ook seizoen-in vloeden doen gevoelen en het moet wor den afgewacht, of de vraag zal aanhou den, wanneer in de herfst-behoeften zal zijn voorzien. Een feit is het echter, dat in verschillende branches van het be drijfsleven eenige opleving is te consta- teeren, die de hoop opwekt, dat wij over het ergste heen zijn. In de Vereenigde Staten komt de inge treden verbetering tot uiting in een toe neming van het verbruik van electriciteit en gas door de industrie, een stijging van het aantal geladen wagens bii de spoorwe gen ,en een lichte vermeerdering van de bedrijvigheid in de ijzer- en staal-industrie Deze laatste werkt echter nog altijd slechts op een klein percentage, n.l. 16%, van haar capaciteit en de zaken zullen zich dan ook nog heel wat moeten uitbreiden, alvorens in deze tak van nijverheid weer zonder verlies gewerkt zal kunnen worden. De New-Yorksche beurs, die eerst in overdreven mate vooruit was geloopen op een verwachte verbetering in deze bedrijfs tak, heeft zich later meer rekenschap ge geven van den werkelijken toestand. Men herinnerde zich. dat het bestuur der U. S. Steel Corporation ter gelegenheid van de publicatie van den kwartaalstaat eind Juli j.l., uitdrukkelijk verklaard had, dat de uitkeering van een dividend op de prefe rente aandeelen in de toekomst zal afhan gen van een verbetering van den zakentoe- stand en van de financieele resultaten. Aangezien het vrijwel vaststaat, dat in het op 30 September eindigende kwartaal nog betrekkelijk weinig profijt kan worden getrokken van de algemeene herleving van zaken, de in nota zijnde bestellingen toonden eerst op 1 September een uiterst geringe vermeerdering aan. moet worden verwacht, dat de resultaten over het loo- psnde kwartaal nog even ongunstig, zoo niet nog ongunstiger zullen zijn dan in de voorafgaande drie maanden het geval was. Als gevolg hiervan is de uitkeering van een dividend op de preferente aandeelen zeer dubieus geworden, nadat de betaling van dividend op de gewone aandeelen reeds van het begin van dit jaar af achterwege is gebleven. Aandeelen U. S. Steel Corporation zijn op de New-Yorksche beurs in verband met deze ongunstige verwachtingen scherp ge daald. en eerst met eeh aleemsene verbe tering der tendenz in het midden der week ls een krachtig herstel ingetreden. Ook Amerikaansche sooorwegwaarden hebben tijdelijk een scherpe inzinking te zien gegeven. Zoowel de aandeelen als de obligatiën werden ongunstig beïnvloed door het bericht, dat de Interstate Commerce Commission, het lichaam, dat controle op de Amerikaansche snoorwegen uitoefent, stelling zou nemen tegen de credietpolitiek van de Reconstruction Finance Corpora tion. welke ten doel heeft de noodlijdende spoorwegondernemingen financieele hulp te verstrekken. De Interstate Commerce Commission heeft n.l. de credietaanvrage van de tot het Nickel-Plate systeem behoo- rende New-York-Chicago-St. Louis spoor weg voor 20 millioen dollar niet goedge keurd. maar de Mij., sleohts toegestaan. 5 millioen dollar op te nemen, zoodat zii niet in staat is. haar binnenkort vervallende obligatiën ten volle af te lossen. Bovendien is de goedkeuring nog daarvan afhankelijk gemaakt, dat de obligatiehouders voor de resteerende 15 millioen een uitstel van drl° jaar toestaan. Deze beslissing van de Interstate Com merce Commission wordt beschouwd als een symotoon voor haar houding tegen over de crediethulD aan de spoorwegen in het algemeen. Vóór het eind van het jaar vervallen nog c.a. 200 millioen dollar aan spoorwegobligatlën, op melker betaling met behulp van- de Reconstruction Finance Corp. men tot dusverre stellig had gere kend. Ook in het belang van de vele Ne- derlandsche houders van Amerikaansche sooorwegobligatiën is het te hopen dat het bii bovenbedoelde beslissing van de Inter state Commerce Commission slechts om een on zich zelfstaand geval gaat en dat in het algemeen geen belemmeringen aan de zwakke snoorwegen in den weg zullen wor den gelegd. Evenals op de andere internationale beurzen is ook op de Amsterdamsche beurs de stemming in de eerste dagen der week uiterst lusteloos geweest; de koersen heb ben echter over het geheel goeden weer stand getoond, en in aansluiting aan het lichte herstel op de goederenmarkten trad tegen het midden der week een verbetering in. De handel nam wel 'n grooten omvang aan, maar zoowel voor industrieele als voor cultuurwaarden was toch een toene ming van de kooplust te constateeren. Sui- keraandeelen werden gunstig beïnvloed door de berichten over een conferentie, die op het oogenblik te Batavia wordt gehou den tusschen vertegenwoordigers der regee ring en de suikerbelangen. Nu aan het einde van dit jaar door het uittreden van verschillende suikeronder nemingen de V.I.SP. uiteen zal vallen, wil men trachten met medewerking van de regeering tot een nieuwe organisatie' te ko men. Welken vorm deze zal aannemen, is nog geheel onzeker, en gezien het verschil van meening dat hieromtrent onder be langhebbenden bestaat, is het zelfs de vraag, of men tot een regeling zal komen, die voor allen aanvaardbaar zal zijn. Ge sproken wordt over de oprichting van een nieuwe V.I.S.P. onder dwang van regee- ringszljde. Het verzet tegen regeeringsin- menging is echter groot, zoodat het wel licht niet hiertoe zal komen. In den toestand op de suikermarkt is weinig verandering gekomen; wel heeft de prijs zich iets hersteld, op een niet bevestigd gerucht, dat Cuba een groo- tere hoeveelheid suiker uit de markt zou houden dan men aanvankelijk voorne mens was. De V.I.SP. heeft in de laatste week slechte onbeduidende hoeveelheden suiker verkocht en de voorraden op Java blijven dan ook groot. Op de rubbermarkt heeft de inzinking inmiddels voor een nieuwe verbetering plaats gemaakt, en in aansluiting hieraan konden ook de koersen van rubber-aan- deelen op de A'damsche beurs een hooger peil bereiken. Hetzelfde geldt voor tabaks- aandeelen die aanvankelijk meerendeels gedrukt waren, als gevolg van het teleur stellende verloop der eerste najaarsin schrijving voor Sumatratabak. Nu moet hierbij in het oog worden gehouden, dat de kwaliteit van het op deze inschrijving aangeboden product minder was dan van de tot dusverre verkochte tabak. Voor het weinige goede materiaal bleek nog steeds voldoende kooplust te bestaan'. On gunstig was vooral het resultaat voor de Senembah Maatschappij, die in deze in schrijving slechts een doorsnee-prijs van 62 cents kon bedingen, tegen een op brengst van 91 cent voor dezelfde merken in het vorige jaar. In totaal heeft de Se nembah Mij. tot heden een gemiddelden prijs van f. 1.35 per half K.G. gemaakt, tegen f. 1.47 voor dezelfde merken in het vorige jaar, waarbij komt, dat de tot dus verre verkochte hoeveelheid van 28951 pakken aanzienlijk ten achter blijft bij de 35278 pakken, die in de eerste negen inschrijvingen van het vorige jaar wer den verkocht. De tabaksoogst 1930 had een verlies opgeleverd van f. 1.12 millioen; en ook op den thans aan de markt ge brachte oogst zullen zware verliezen druk ken. Wel werd in het afgeloopen jaar, naar in het dezer dagen verschenen jaar verslag werd medegedeeld, reeds overal bezuiniging toegepast, doch de productie kosten konden nog niet naar beneden worden gebracht, daar een groot gedeelte van de inferieure tabak ter plaatse moest worden vernietigd uit vrees dat de ver- pakkings- en verschepingskosten door de opbrengst niet gedekt zouden worden. In 1932 is inmiddels nog sterker bezui nigd en het is het streven voor de tabak terug te komen tot een voor-oorlogschen kostprijs, waarop echter eerst ten opzichte van oogst 1933 eenige mogelijkheid be staat. Aan een hervattbagvan ,de dividenduit- keering zal men ondej: deze omstandighe den voorloopig niet kunnen denken; in de eerste jaren zal men reeds tevreden mo gen zijn met een herstel van het even wicht tusschen productiekosten en ver koopprijs. Wanneer weer met eenige wmst wordt gewerkt, zal de directie er vermoe delijk de voorkeur aan geven, deze in het bedrijf te houden, door de voor afschrij ving en versterking der verzwakte re serves aan te wenden. Een dergelijke politiek zal, naar mag worden aangenomen, ook door vele an dere ondernemingen worden gevolgd. In tal van gevallen is het geleden verlies ge dekt uit de aanwezige reserves en de di recties zullen er wel op bedacht zijn, deze aan te vullen, zoodra de financieele resul taten dit weer toelaten. De tijd van hooge dividenduitkeeringen ligt voorloopig dan ook wel achter ons, en eerst wanneer de zaken eenige jaren na elkander weer be vredigend marcheeren, zullen aandeel houders een behoorlijk rendement op hun kapitaal mogen tegemoet zien. Dit is een omstandigheid, die maar al te vaak uit 't oog wordt verloren, wanneer eenmaal een stijgende beweging op de beurs is inge zet. Op den duur zullen rendementsover- wegingen echter weer hun invloed moeten doen gevoelen. Voorloopig zijn het meer algemeene factoren, die de stemming ter beurze be palen en die zich in de afgeloopen week ook voor industrieele aandeelen. Konink lijke Petroleum e. d. hebben doen gelden. Zoo konden aandeelen Philips Gloeilam pen, Unilever, Aku e.d. na een tijdelijke koersdaling een krachtig herstel boeken, dat zich later ook tot de minder cou rante soorten uitstrekte. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop; Koloniale Bank 73 3/4—691/4—74. Ned. Indische Handelsbank 69 3/465 1/4 —69 3/4 Vorstenlanden 5853 1/858 1/4. Handelsver. ..Amsterdam" 200190203. Javasche Cultuur 146135142. A'dam Rubber 65V2—66 1/4—60V=72 1/4 Dell Mij. 127Vs—124—138 1/4. Senembah 140'/*—135—147%. Deli Batavia Mij. 148—145'140. Aku 46—43V*—50. Calvé Delft 66l/s—63—68 1/4. Ned. Ford 119—1151/4—124. Philips 126%120131129 3/4. Unilever 118V«115123121'/s. Anaconda Coppery 24 3/82229 9/16. Alg. Exploratie Mij. 138 3/4—1281/4—138 —136 Kon. Petr. 165 3/4—160—170 3/4. Perlak 84 1/8—90. Ned. Scheepv. Unie 69%706769 7/8. RECLAME. Begrafenisonderneming G- M. SEUGLING Kosterij Evanj.', I.uth. Gem. Middelweg 36 Tel 3101 Leiden 2453 VOOR ZONDAG 25 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. 8.1512.00: VARA. 12.005.00: AVRO. 5.00—6.00: VARA. 6.008.00: VPRO. 8.00—12.00: AVRO. 8.158.30: Gymnastiekles 9.00: Postduiven- en Voetbalnieuws 9.05: Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga 9.30: Voor de mijnwerkers. VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot, J. Jong (orgel), M. Be versluis en W. van Cappellen (voordracht) 11.30: Toesoraak door G. J. Zwertbroek 12.00: De Kon. Mil. Kapel o. 1. v. Kapt. C. L. Walther Boer en Gramofoonpl. 2.00: Boekenhalfuur 2.30: AVRO.-ka merorkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramo- foonplaten 4.00:: Gramofoonpl. 4.15: Amsterd. Mandolineclub „Inter Nos" o. 1. v. Mej. B. V. Parreren 4.45: Gramofoonpl. en Vaz Dias 5.00: Arb. Mandoline ensemble „Futura" o. 1. v. J. Spaargaren Jzn. en Accordeonver. „Excelsior" o. 1. v. A, de Bruin 6.00: Liturgische Kerk dienst ter herdenking van Gustaaf Adolf uit de Groote Kerk te Leeuwarden o. 1. v. Prof. Dr. C. G. Wagenaar, m. m. v. Mevr. T. Cleveringa—Niemeyer (sopraan), Mevr. G. Syses (sopraan), Mej. D. Haasdijk (alt) A. T. Wumkes (tenor), Dr. J. G. Rijkmans (bas) en Kerkkoor o. 1. v. J. Bloemsma: G. Stam (orgel) 8.00: Vaz Dias 8. .5 —10.45: Operette „De Vleermuis" Strauss, m. m. v solisten, koor der Operavereeni- ging o. 1. v. H. v. Wielink. Regie: L. Ro berts. Omroeporkest o. 1. v. A. van Raalte 10.45: Gramofoonpl. 11.0012.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Huizen, 296 M. 8.30: KRO. 9.30: NCRV. 12.15: KRO. 5.00—7.45: NCRV. Hierna 8.30: Morgenwijding 9.30: Orgelspel Chr. v. d. Hammen 9.50: Kerkdienst uit de Zuiderkerk te Dtrecht. Hierna tot 12.15: Vervolg orgelspel 12.15 Sextetconcert 1.45: Lezing 2.10: Cau serie 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Godsd. uitzending 4.45: Gramofoonpl. 5.00: Chr. Radio-koor o. 1. v. G. v. d. Burg 5.50: Kerkdienst uit de Nieuwe Kerk te Scheveningen. Hierna Gewijde muziek 7.45: Lezing 8.10: Sportnieuws 8.15— 10.40: Orkestconcert m. m. v. bariton, c.a. 8.50: Vaz Dias 10.40—11.00: Epiloog. Daventry, 1554 M. 10.5011.05: Tijd sein en berichten 12.50: Orgelconcert H. Peasgood 1.20: Schotsch Studio-orkest o. 1 v. G. Daines 2.35: Gramofoonpl. 3.20: Kinder-Kerkdienst 3.35: Leslie Bridgewater's kwintet 4.35: Orkest van Royal Air Force o. 1. v. R. P. O'Donnell, m. m. v. B. Humby (plano) 5.50: Zang door Rla Ginster (sopraan! 6.206.35: Schriftlezing 8.15: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Berichten 9.25: Bach-concert. BBC.-concert Radio- koor, Jo Vincent (sopraan) en Louis van Tulder (tenor), o.a. Cantate no. 191 „Gloria in Excelsis" (koor, orkest en so listen) 10.50: Epiloog. Parijs „Radio-Paris" 1724 8.05, 12.40, 1.20—8.20: Gramofoonpl. 8.20: Lichte muziek door het Omroeporkest m. m. v. vocale solisten 10.20: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.20—1.20: Mogens Hansen's orkest 2.202.50: Gramofoonpl. 3.205.20: Omroeporkest en solisten o. 1. v. Gröndahl 8.209.20: Moderne operettemuziek door het Om roeporkest o. 1. v. Reesen, o.a. uit „Mada me Pompadour", Fall 9.35: Trioconcert door Plano, fluit en fagot 10.30: Ita- liaansche Operamuziek o. 1. v. Reesen, o.a. uit .Rigoletto", Verdi en uit „Aïda", dito 11.1512.50: Dansmuziek uit „Wivex". Langenberg, 473 M. 7.258.35: Ham burger havenconcert 11.50: Bach-can- tate 1.202.50: Concert o. 1. v. Eysoldt 4.30—6.20: Concert uit Frankfurt 6.20 Gustav-Adolfherdenklng 8.20: „Fatme" opera van Flotow door Benno Bardi. Diri gent: Kühn. Koor: Zimmermann 9.55: Werag-kleinorkest o. 1. v. Eysoldt, o.a. Se renade, Goldmark 10.50—12.20: Dans muziek o. 1. v. Eysoldt. Rome. 441 M. 9.05: Operette „La linea del cuore", in drie actes met muziek van Ezio Carabella. Dirigent: Albert Paoletti. Brussel, 508 en 338 M. 12.20: Concert door het Omroeporkest 1.30: Gramo- foonplaten 5.20: Concert o. 1. v. Walpot 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert uit het Grand-hotel Antwerpen o. 1. v. A. Felleman, o.a. Ouv. „Paragraph 3", Suppé 9.05: Radio-tooneel 9.20: Vervolg concert, o.a. Fant. „Im weiszen Rösz'l", Benatzky 10.30—11.20: Max Alexys' orkest 338 M.: 12.20: Orgelcon cert L. Joos 1.00: Zang en piano 1.30: Concert door het Omroeporkest 5.20: Dansmuziek uit St. Sauveur 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Concert o. 1. v. Wal pot m. m. v. vocale solisten, o.a. Ich liebe dlch, wals, Waldteufel en Potp. „Viktoria und ihr Husar", Abraham 10.30—11.20: Concert uit ,,Oud-België". Zeesen, 1635 M. 8.20: Concert d. h. Berlijnsch Philh. orkest 10.3512.20: Dansmuziek. VOOR MAANDAG 26 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de AVRO 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Voordracht door Marie MeunierNachtegaal 11.00 12.00: Orgelconcert Fr. Hasselaar. Met medewerking van Maria Hoving v. Driel (zang) en D. Kuiper (fluit) 12.002.00: Concert door het ensemble Rentmeester en Gramofoonpl. 2.15: Gramofoonpl. 3.00: Viool-recital door N. v. Kinsbergen met pianobegeleiding door Egb. Veen 3.30: Max Tak: Het leven en de werken van Edv. Grieg (Met gramofoonpl.) 4.30: Kinderuur 5.30: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 6.30—7.00: Boekenhalfuur 7.00: Ver volg Kovacs Lajos en zijn orkest 7.30: E. P. Weber: Lugano 8.00: Omroepor kest O. 1. v. N. Treep. O.a. Fragm. „The Vagebond King", Friml 8.45: Hoorspel „Mina" van Jo Hanns Rosier 9.00: Ver volg concert. O.a. American Patrol, Mea- cham 9.30: „Het lot uit de loterij", hoorspel van Jo Hanns Rosier 9.45: Vervolg Omroeporkest, m. m. v. Egb. Veen (piano). O.a. Pianoconcert K.V. 488 in A Gr. t., Mozart 11.0012.00: Gramo- foonplaten. Huizen, 296 M. Ditsi. NCRV-Uitzen- ding 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst 11.0012.30: Concert. Mevr. C. v. Raven- zwaay—Möllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano) 12.30: Laatste Orgelconcert door Jan Zwart 2.00: Voor de scholen 2.35: Gramofoonpl. 3.15: Knipcursus 3.30 3.45: Hoedenmaakcursus 4.00: Bijbel lezing door. Ds. H. Ph. Ingwersen, met medewerking van Mej. C. de Jager (zang) en M. F. Jurjaanz (harmonium) 5.00: Kwintetconcert o. 1. v. P. v. d. Hurk - 6.30: Vragenuurtje 7.45: Ned. Chr. Pert- bureau 8.00: Kinderkoor Laus Deo o. I v. D. Zijlstra 9.00: P. Keunlng: Chris telijke Kunst 9.3010.45: Concert. R Hermann (viool), K. Hartvelt (viool en altviool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (plano). O.a. Kwartet op 60, Brahms 10.00: Vaz Dias 10.4511.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen wijding 10.5011.05: Tijdsein, berich ten 11.05: Lezing 12.20: Schotsch Studio-Orkest o. 1. v. G. Dalnes 1.05: Orgelconcert Reg. Dixon 1.50: Emanuel Starkey's orkest 2.45: Voor scholen 3.20: Concert. E. Owen (viool) en K. Thomson (piano) 4.05: Concert. Vera Kasteiian (sopraan) en het Sylvan Trio 4.50: Midland Studio-orkest 5.35: Kinderuny 6.20: Berichten 6.50: Mo zart's Pianomuziek door E. Isaacs 7.10, 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20: Pianore cital door R. Stewart 8.55: Ernest Mil ton in „Precession", van E. J. King Bull. Orkest o. 1. v. L. Woodgate 10.00: Be richten en lezing 10.35: BBC-orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell. O.a. Ballet de cour, Pierné 11.2012.20: Dansmu ziek door Ambrose's Blue Lyres Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.20 en 7.50: Gramofoonpl. 8.20: Ra dio-tooneel 9.05: Zangvoordracht 9.50: Orgelconcert door Marcel Langetult 10.50: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Concert uit het Bellevue-Strandhotel 3.50—5.50: L. Preii's orkest 8.35: Klas sieke Engelsche muziek door orkest en solisten o. I. v. Gröndahl O-a. Werken van Purcell 9.40: Zangvoordracht 10.20: Deensche muziek door orkest en solisten 0. I. v. Gröndahl. O.a. Helios-ouverture, Nielsen. Langenberg, 473 M. 7.258.20: Cop- cert uit Bad Kreuznach 12.35—1.35: Opening v. d. Dultsche week 1.502.50: Werag-orkest o. 1. v. Ktihn, m. m. v. J. Schömmer (tenor) 5.206.35: Ween- sche operettemuziek o. 1. v. Wolf 8.20: Werag-kleinorkest o. 1. r. Eysoldt. Oa. Akademische Festouverture, Brahms 11.0512.20: Avondconcert uit München. Rome, 441 M. 9.05: Populaire muzieS door orkest en solisten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Gramofoonpl. 5.20: Concert o. 1. v- Kumps 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert o. 1. v. Kumps. Oa. uit „Damnation de Faust", Berlioz 10.30: Gramofoonpl. 338 M.: 12.20: Max Alerys' orkest 5.20: Concert o. 1. v. F. André 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert o. 1. v. F. André. O.a. Andante en finale uit de Symphonie espagnole, Laic en Fant. „Orphée aux enters", Offenbach 10AO: Gramofoonpl. Zecsen, 1635 M. 8.20: Vroolijk uürtje met medewerking van koor en orkest o. 1. v. Horst Platen 9.35: Werken van Schumann door orkest en pianosoliste o- 1. v. José Eibenschütz 11.0512.20- Avondconcert uit München o. 1. v. Erie'1 Klosz. Hl DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. 2—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10