73ite Jaargang DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1932 No. 22242 STADSNIEUWS. KERK- EN SCHOOI Nin«WS, KUNST EN LETTEREN. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct3. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts, bi] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers yoor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. J. H. MIOLÉE. f In het St. Elizabeth-Ziekenhuis alhier is na een langdurig, doch geduldig ge dragen lijden in den ouderdom van 82 jaren overleden de heer Johannes Her- manus Miolée. De overledene, gepensio neerd meester-geweermaker, was naast zijn militaire onderscheiding, drager van de bronzen eere-medaille der Orde van Oranje-Nassau. Hij was een voorbeeld van trouwe plichtsvervulling en zal zeker bij allen, die hem als zoodanig mochten leeren kennen, in dankbare herinnering blijven. VER. VAN CHR. GEZONDHEIDS- EN VACANTIEKOLONIES. Het bestuur van de Leidsche afdeeling van bovengenoemde vereeniging schrijft ons: Onder verwüzing naar de advertentie, welke heden in dit blad voorkomt, en naar de affiches, welke hier en daar in de stad een plaats vonden en die alle geteekend werden door mej. Corrie v. d. Baan. willen wij nog even uw speciale aandacht vragen voor ons werk. Dit is het bevorderen van het welzijn van het zwakke en dikwijls ook arme kind uit Leiden of onmiddellijke om geving (Oegstgeest. Leiderdorp) door mid del van uitzending naar buiten. Evenals andere jaren, maar nu nog in grooteren getale worden deze kinderen op een plaats in een van onze koloniehuizen in bosch of aan zee, waar ze 5 a 6 weken (als het noodig en mogelijk is langer) op genomen worden om te worden verzorgd en opgekweekt met alle middelen die daartoe ter beschikking staan. Onze geldmiddelen lieten toe, dat in het voorjaar en in den zomer reeds 20 kinderen bijna geheel op kosten van de vereeniging werden ditge- zonden, maar grooter is het aantal, dat thuis moest blijven wegens geldgebrek. Daarom hebben wij dan ook een „spar rendag" georganiseerd, in de hoop dat,"als iedereen door middel van het koopen van een speldje wat bij wil dragen, deze wach tende kinderen niet teleurgesteld behoeven te worden, zoodat wij ze dit jaar nog kun nen uitzenden. De naam ..vacantiekolonie" zou doen denken dat alleen in de zomer maanden v;erd uitgezonden, maar dit is niet het geval. Uitzending geschiedt het heele jaar door; de winterverpleging wordt zelfs door deskundigen 'zeer aanbevolen. Wil ons daarom Vrijdag en Zaterdag niet teleurstellen. De collectanten geven hun tijd. de afdeeling zorgt voor de uitzending, geeft u dan een gave in de collectebus Alleen door een dergelijke samenwerking is ons doel te bereiken. CENTR. NED. AMBTENAARSBOND. Ledenvergadering Leidsche Afdeeling. De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield gisteravond in „Het Volksgs- bouw" een druk bezochte ledenvergadering. De voorzitter de heer H. van Woudenberg opent de vergadering en zegt dat wij bij eenkomen in een veelbewogen tijd. Spr. re leveert de economische crisis en de gevol gen, welke deze meebrengt voor het over heidspersoneel. De maatregelen in het rap- port-Welter genoemd zijn niet alleen fu nest voor het Overheidspersoneel, doch ook voor andere groepen van arbeiders, bene vens de werkloozen. Het A.C.O.P. waarin alle groepen van overheidspersoneel zijn vertegenwoordigd, blijft paraat, en de actie die ontwikkeld zal worden, zal alleen dan succes kunnen afwerpen, als alle ambtenaren en werklie den in overheidsdienst krachtig meewer ken. In dit verband wekt spr. de leden op om allen deel te nemen aan de 25 Sept- betooging te Amsterdam. Reeds een 100-tal leden heeft zich opgegeven, doch spr. ver wacht dat dit aantal nog verre zal over schreden v/orden. Nadat de voorz. nog eenige mededeelin- gen van huishoudelijken aard gedaan had. verkreeg de heer N. G. Verwey, 2e voorz. het woord om een door hem opgesteld rap port inzake „Eischen van benoembaarheid en jeugdopleiding van Hooger-Onderwijs- personeel nader toe te lichten. Besloten werd dit rapport in een speciale vergade ring van betrokken vakgroep te behande len. De voorz. brengt voorloopig dank uit aan den samensteller van dit rapport, en gaat vervolgens over verslag uit te brengen van het gehouden Bond'scongres op 2. 3 en 4 Juni te Alkmaar, terwijl van het vak groepscongres voor de gemeente-ambtena ren gehouden op 29 Juni 1.1, de heer J. Schneider, als afgevaardigde een uitvoerig verslag uitbrengt, waarvoor de voorzitter hem dank betuigt. De voorzitter brengt thans in bespreking de actie inzake het verplegend personeel aan het Acad. Ziekenhuis. Hieruit blijkt, dat de alarmeerende berichten in de pers over een massa-ontelag aan verpleegsters, het uitvloeisel waren van de wijze, waarop de directeur aan de betrokkenen een en ander heeft medegedeeld. Tenslotte wijdt de voorzitter nog uitvoe rige woorden aan de groote demonstratie op 25 Sept. te A'dam en wekt de aanwezigen nogmaals op daaraan deel te nemen. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de voorzitter deze vergadering. N. V. MEELFABRIEK „DE RIJN". In de gistermiddag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Meelfabriek „De Rijn", voorheen firma weduwe T. J. Bots alhier, werden de hee- ren L. A. Roozen en P. A de Gooyer her benoemd tot commissarissen, terwijl tot directeur werd benoemd de heer J. Bots, in plaats van den heer B. H. J. v. Linden. ARBEIDSBEURS. Op den 21 en September 1932 waren 3264 (v.j. 1199) werkzoekenden ingeschreven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Opheffing. M. Franke, Hooge Rijndijk 49, Leiden, afvalslager. Drukkerij „Moderne", Nieuwstraat 30, Leiden. Bovengenoemde handelszaak is met in gang van 21 Sept. 1932 in liquidatie ge treden. Prof. dr. L. van Itallie. die benoemd is tot waarnemend rector-magnificus, is niet oudste professor, doch oudste assessor van den Academischen Senaat. Het huldeblijk van het personeel der Stedelijke Electriciteitsfabrieken wordt niet aangeboden aan de directie, doch aan het Gemeentebestuur. In de Wet op de middelen zijn enkele ontvangstposten, waaronder collegegelden, examen- en mromotiegelden en vergoeding wegens onderwijsbenoodigdheden aan de Rijksuniversiteiten te Leiden, Utrecht en Groningen en de Techn. Hoogeschool hoo- ger geraamd, wat verband houdt met een voorgenomen wijziging der H. O.-wet. De collegelden worden in totaal f. 210.000 hoo- ger geraamd, de examen- en promotiegel- den in totaal f. 38.000 en de vergoeding we gens onderwijsbenoodigdheden f. 85.500. Naar wij vernemen zal binnenkort het pand Breestraat No. 89. vroeger bewoond door dr. Van Es, worden gesloopt. On deze plaats verrijst een modem winkelhuis met 4-hoog flatwoningen, voorzien van perso nen- en boodschappenliften. De totale hoogte van het gebouw bedraagt 17.50 M. Het plan. dat door den architect G B. Audier te Den Haag ontworpen is, zal in den loop van November in het openbaar worden aanbesteed. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur is de 23-jarige student A. P. M. van R. op de Breestraat van de treeplank van een rijdende auto gevallen, waardoor hij een lichte hersenschudding en een niet-ernstige wonde aan het achterhoofd bekwam. De Eerste Hulpdienst heeft hem ter observatie naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Vanwege het plaatselijk comité der centrale van vereenigingen van personeel in 's Rijksdienst wordt hier ter stede mor genavond een openbare vergadering ge houden. waarin de heeren F. Perdok en J. J. Faro het rapport-Welter zullen bespre ken. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit Blad. PREDIKBEURT. RIJNSATERWOUDE. Chr. Geref. Kerk: Hedennam. 8 uur (N. T,), ds. Heerma van Aalsmeer. NED HERV KERK. Beroepen: Te De Lier, P. van der Vliet van Hoogvliet; te Gouderak, T. v, d. Hee, cand. te Veenendaal; te Tienhoven (toez.) en te St. Pancras (toez J. van Kuiken te Exmorra; te Aalsum (Fr.). W. Oost. cand. te Leeuwarden; te Medemblik, J. v. d. Staay te Tricht; te Kesteren L. Vroeg-in- de-Wei te Wilnis. Bedankt: Voor Nieuw-Vennep en Ros winkel. J. F. H. Engel te Nes en Wierum; voor BrandwijkGijbeland, D. Bax te Blauwkapel. GEREF KERKEN. Beroepen: Te Charlois, N. Willemse te Hoofddorp. CHR GEREF KERK. Beroepen: Te Ouderkerk a. d. Amstel. W. Bijleveld. te Haarlem. NIEUWE UITGAVEN. „De Organisator". Verschenen is het eerste nummer van een nieuw tijdschrift, naar het voorbeeld van het Zwitsersche tijdschrfit „Der Orga nisator", dat een tijdschrift wil zijn, zooals er in ons land nog niet is en waaraan toch behoefte bestaat in dezen tijd, nu doelbe wuste organisatie voor alles geboden is. Organisatie toch is de basis van ons be drijf s- en zakenleven. Het streven zal zijn opbouwende en practische artikelen te leveren. DE AVONTUREN VAN TWEE ENGELSCHEN. UIT HET VREEMDELINGENLEGIOEN IN MAROKKO ONTSNAPT. Behouden aankomst te Rotterdam. Gisteren is te Rotterdam aangekomen het s.s. „Glenshane", dat twee Engelschen aan boord had, die een zeer avontuurlijken tijd achter den rug hebben. Naar een Reuterbericht reeds heeft gemeld zijn beide jongelieden ter hoogte van Teneriffe aan boord van dit schip gekomen, nadat zij eerst het s.s. „Alnmoor" hadden verla ten door over boord te springen. Beide jongelingen zijn uit het Vreemdelingen legioen in Marokko ontvlucht en doordat de kapitein van de „Glenshane" aan zijn reederij orders vroeg hoe met deze perso nen te handelen, werd de aandacht van de pers op deze ménschen gericht. Een Engelsch persbureau sloot een telegrafisch contract voor het recht tot publicatie van hun wederwaardigheden en dat was mis schien wel de groote oorzaak, dat zich gisteren vele Engelsche journalisten in Rotterdam bevonden, allen op jacht naar het avontuurlijk nieuws dat zij uit den mond der Engelschen zouden kunnen op- teekenen. Bij aankomst van het schip te Rotterdam werd het omzwalkt door een aantal motorbootjes aan boord van elk waarvan zich een of meer verslaggevers bevonden. Voor hen was er echter geen gelegenheid aan boord te komen. De boot van de rivierpolitie nam de beide jonge lingen van de „Glenshane" over en bracht ze naar het bureau aan de Schiehaven, aangezien men hier te doen had met vreemdelingen die niet in het bezit waren van de vereischte papieren. De familie der jongelieden van de een waren de vader en moeder en van den ander een broer uit Engeland overgekomen hadden zich dadelijk in verbinding ge steld met den Engelschen consul-generaal, door wiens bemoeiingen zij in het bezit zullen worden gesteld van voorloopige pa pieren Op grond daarvan heeft de rivier politie hun voorloopig toegestaan in ons land te verblijven. Omtrent de door hen beleefde avonturen hebben we het volgende vernomen: De 17-jarige William Cochtane Crooks woont te New Castle on Tyne, waar hij scholier was. Een slecht rapport bracht den jongen er toe in Augustus van dit jaar van huis weg te loopen. Hij zwierf door Engeland en ten slotte kwam hij in Fo]!:?~tons terecht. Daar verstopte hij zich aan boord van een der Kanaalstoomers en wist aan Boulogne aan land te komen. Weer begon een zwerftocht die eindigde in Parijs waar Crooks zoo gedeprimeerd aan kwam hij had reeds gedurende eenige dagen in het geheel geen geld meer dat hij op 25 Augustus eigener beweging ge teekend heeft voor het Vreemdelingen legioen. Nadat dit was geschied, werd Crooks naar Marseille gebracht en ver volgens naar Oran overgezet, vanwaar hij naar Sidi-el-Abbas, het garnizoen in Ma rokko, werd vervoerd. De andere Engelschman is de 18-jarige Stenley Flamagan uit Manchester, Deze jongeman was reeds in Januari van dit jaar uit het ouderlijk huis gegaan, omdat hij al geruimen tiid zonder werk was. Hij had een avontuurlijken geest en het trek ken door het land leek hem wel. Zoo ging hij naar Londen, waar hij onder andere op de markten heeft gewerkt. Van zijn verdiend geld heeft hij een kaartje naar Duinkerken gekocht. Daar aangekomen, heeft ook hij. eigener beweging, voor het Vreemdelingenlegioen geteekend. Ook hij werd via Marseille en Oran naar Sidi-el- Abbas gebracht. Daar hebben beide Engel schen elkaar leeren kennen en het duurde niet lane- of zij werden vrienden. Over hun verblijf in het Vreemdelingenlegioen waren zij niet te best te soreken. Het was hun danig tegengevallen. Zij moesten hard werken en het voedsel was niet al te best. Zoo rijpte al spoedig het plan om te ont vluchten. Zondagavond 11 September heb ben zij aan dat voornemen gevolg kunnen geven. Zi1 liepen naar Oran en terwijl het nog donker was vonden zij in de haven aldaar het Engelsche s.s. „Alnmoor". Zij klommen er aan boord en verstopten zich in een der reddingsbooten. Het schip ver liet Dinsdag daarop de haven. Eenmaal in zee kwamen de beide verstekelingen te voorschijn. "Tot hun grooten schrik hoor den zij, dat het schip naar Casablanca voer. De kans was dus groot, dat zij weer naar het Vreemdelingenlegioen terugge zonden zouden worden. Onder deze om standigheden vroegen zij den kapitein om raad en deze adviseerde hun, dat zij zich bij aankomst te Casablanca dadelijk bij de autoriteiten zouden melden. Wanneer zij vrijwillig terugkwamen zou de straf veel lichter zijn. De jongens dankten voor het advies maar het viel hun wel wat zwaar het op te volgen. Zij beraadslaagden wat hun te doen stond en toen het om half zeven donker was geworden besloten zij tot de volvoering van een stout plan, dat in him hersens was opgekomen. Elk voor zien van een reddingsgordel sprongen zij over boord. Zij hadden een lijn meegeno men om in eikaars gezelschap te kunnen blijven. Crooks kon niet zwemmen en Fla nagan was er lang geen meester in. doch de reddingsgordels hielden hen drijvende. Het water was erg koud geweest en er stond een tamelijk ruwe zee. Het gevolg was, dat Flanagan na een poosje rond gedreven te hebben kramp kreeg. Geluk kig passeerde hun toen een schip. Zij wa ren aan 't roepen gegaan en zij slaagden er in aan boord gehoord te worden. Red dingsboeien werden hun toegeworpen en schijnwerpers werden op hen gericht. Het schip streek een sloep en weinig oogen- blikken later bevonden zij zich aan boord van de „Glenshane". Zij vroegen den ka pitein dadelijk waarheen de reis was en hun gezicht straalde, toen zij hoorden, dat het schip op weg was naar Rotterdam. Zoo eindigde het avontuur. In Rotter dam vond Crooks zijn vader en moeder op hem wachten. Het was een hartelijk weer zien en alle doorgestane leed was er de oorzaak van, dat hier een ouderlijke schrobbeering, die toch zeker verdiend was, uitbleef. Het weerzien tusschen Fla nagan en zijn broer was natuurlijk even eens hartelijk. De beide avonturiers en hun familie hebben thans hun intrek genomen in een hotel, in afwachting van de voorloopige papieren. Daarna zullen zij naar België gaan en vandaar weer naar Engeland te> rugkeeren. Hopen, wij, dat zij een ervaring rijker geworden zijn en het voortaan zul len nalaten onberaden dingen te doen. DE AANSLAG OP 'N VERKEERS-AGENT. Een belooning van f. 500 uitgeloofd. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage verkoekt ons mede te dee- len, dat een beloonipg van f 500 wordt uit geloofd voor dengene, die zoodanige aan wijzingen verschaft, die kunnen leiden tot de opsporing, aanhouding en veroordeeling van den dader van den lafhartigen moord aanslag gepleegd op Dinsdag 20 September op den verkeersagent Baars op de Hee rengracht te Den Haag. ERNSTIG MOTORONGEVAL TE OVERSCHIE. Twee zwaar gewonden. Gisteravond omstreeks half acht heeft een zeer ernstig ongeval plaats gevonden nabij de Blijdorpbrug te Overschie. De motorrijder A. Doornhaag, die op zijn motor medevoerde als duo-passagier den heer J. Middendorp uit Rotterdam, is in volle vaart tegen een personenauto ge botst. De heer Doornhaag wilde nabij de brug de bocht in den weg aan den bin nenkant nemen en week te ver naar links uit, waardoor een botsing met de auto on vermijdelijk was. Hij schoot met groote snelheid tegen de personenauto, bestuurd door J. Brandwijk, te Hillegersberg, in welk voertuig nog een drietal passagiers zaten. De bestuurder van de motorfiets viel door de voorruit van de auto en bleef ongeveer drie meter verder op den weg liggen. Het voorwiel van het motorrijwiel lag 25 meter verder, terwijl het voertuig zelf tien meter in tegenovergestelde rich ting van de plaats van het ongeval ver wijderd lag. De duo-passagier lag even eens op den weg. De heer Doornhaag had een ernstige hoofdwonde en andere ver wondingen opgeloopen en is in zorgwek- kenden toestand naar 't ziekenhuis Eudo- kia te Rotterdam overgebracht per Roode- Kruis ziekenauto, evenals de duo-passa gier, die eveneens zwaar gewond werd. De bestuurder van den motor was nog niet in het bezit van een rijbewijs. De duo passagier zou hem leeren rijden en had hem verscheidene malen gewaarschuwd, dat hij te hard reed. De bestuurder van de auto had een neus- wonde van niet ernstigen aard opgeloopen. Dr. Bremer van Overschie behandelde de patiënten ter plaatse. De politie van Over schie nam den motor in beslag, alsmede de auto, welke laatste later werd vrijge geven en weggesleept kon worden. Een en ander veroorzaakte een groote verkeersopstopping. „Tel." MOTORBOOTJE OVERVAREN. Een der opvarenden gewond. Op de rivier de Lek bij het Veer (bij Wijk bij Duurstede) werd een motor bootje van het Rijk, waarvan de opva renden werkzaam waren met peilen voor het nieuwe kanaal, overvaren door een groote motorboot. Men trachtte vanaf het bootje door allerlei gebaren de aandacht te trekken van de bemanning der motor boot, doch die stonden in de stuurstelling en schenen niets te merken. De opvaren den van het eerste bootje sprongen te water, waarbij een van hen, zekere J. A. met zijn schouder bekneld raakte tus schen de beide vaartuigen, zoodat dit lichaamsdeel nogal ernstig gewond werd. Men wist al zwemmende de roeiboot te berejken, waarmede men zich in veilig heid wist te brengen. Van het motor bootje was ondertusschen niets meer te zien. Den geheelen nacht heeft men er de wacht bij betrokken. BRAND. Gisteravond brak brand uit in de boer derij van A. A. N. aan den Deldensche weg te Borne. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon niet direct water geven, doordat het water een Kilometer moest v/orden gehaald. De boerderij en aange bouwde stallen brandden tot den grond toe af. Ook een groot gedeelte van den inboedel ging yerloren. BINNENLAND. Jaarvergadering van het Verbond van Ned. Werkgevers. (3e Blad.). Het wetsontwerp inzake het instellen van bedrijfsraden. (Binnenland, 2e Blad.). Bondsdag van „Horecaf" te Rotterdam. (Binnenland, 2e Blad.). Bezuiniging op de begrooting van Bin- nenlandsche Zaken. (Binnenland, 2e BI.). Opheffing der gezondheidscommissies? (Binnenland, 2e Blad.). De avonturen van twee Engelsche jon gens, die uit het Vreemdelingenlegioen in Marokko ontsnapten. (Gemengd, le Blad.). BUITENLAND. Rondom de Ontwapeningsvraagstukken. (Buitenland en Tel., le Blad.). Zitting van den Pruisischen Landdag. (Buitenland, le Blad.). Kabinetscrisis in Hongarije. Karolyi is afgetreden. (Buitenland, le Blad.). Gandhi's hongerstaking zal wellicht succes opleveren. (Buitenland, le Blad.). ERNSTIGE AANRIJDING TE CASTRICUM. Gistermiddag te ongeveer 1 uur had op den Rijksweg bij Castricum een ernstige aanrijding plaats. Een rechts van den weg rijdende wielrijder, de ongeveer 25- jarige M. Hoge weg, ambtenaar van de Nederlandsche Heide Maatschappij te Castricum, werd, doordat de chauffeur niet goed uitkeek, van achteren aangere den door een vrachtauto en tegen de straat gesmakt. Met een ernstige wonde in den rug en een hoofdwonde werd het slachtoffer in een in de nabijheid lig gende woning binnengedragen en verbon den door dokter van der Sluis, aldaar, die directe overbrenging naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk achtte. De aangeredene heeft vermoede lijk bovendien nog een lichte- hersen schudding bekomen. Door de politie is proces-verbaal tegen den bestuurder op gemaakt. o FILIAALHOUDERS BEDROGEN. Te Groningen is aangehouden een ban ketbakker, wonende te Glimmen, ge meente Haren, die sedert de laatste maan den te Assen en te Groningen filialen stichtte. Hij liet de filiaalhouders een borgstelling storten, die hij zich toe eigende in plaats van deze, zooals was af gesproken, op een bank te storten. De financieele basis, waarop deze filialen werden geopend, bleek zeer onsolide en de verdiensten slecht. Hij ontving de ont vangsten van de filialen in Groningen en deed het voorkomen, alsof hij daarvan de huur betaalde, maar wendde het geld te eigen bate aan. Ook zijn compagnon heeft een aan klacht tegen hem ingediend wegens ver duistering. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Maassluis is de 8-jarige Snel bij het uit School komen in de Wagenstraat on der een autobus geraakt, doordat hij plot seling van achter een paard en wagen te voorschijn kwam op het oogenblik, dat de bus passeerde. De jongen werd ernstig gewond en is later aan de verwondingen overleden. Den bestuurder van de auto bus treft geen schuld. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE MACHINALE SPEURDER. De chef van het filiaal Paaren der districtsspaarbank Nauen, de onderwijzer Hartley, is in hechtenis genomen, ver dacht de bank in den loop der jaren voor 140.000 Mark benadeeld te hebben. De verduisteringen werden ontdekt, toen in het bankkantoor te Nauen een machi nale boekhouding werd ingevoerd. DORPSBRAND. In het dorp Borzencice in het Poolsche district Krotoschin is gisteren een reusach tige brand uitgebroken, waardoor de helft der huizen in de asch werd gelegd. Het vuur was in een schuur uitgebroken. Door den sterken wind waren vonken overge sprongen op belendende perceelen, die meerendeels een stroodak hadden De brand breidde zich snel uit. Een en twintig gebouwen zijn totaal afgebrand terwijl alle landbouwwerktuigen en voorraden mede een prooi der vlammen werden. Ook veel vee kwam in de vlammen om.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1