PLECHTIGE OPENING DER STATEN-GENERAAL. |p Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 20 September 1932 Derde Blad Ho. 22240 De rit in de Gouden Koets. Burgerlijke Stand v. Leiden. BINNENLAND. FINANCIEN. LAND- EN TUINBOUW. RABin-PROGRAMMA. GROOTE BELANGSTELLING IN DE RESIDENTIE. Met den traditioneelen luister heeft de janingin zich heden, evenals ten vorigen ^re, vergezeld door den Prins en Prinses jiliana, te Den Haag naar het Binnenhof sjeven ter plechtige opening van de zit- Sg van de Staten-Generaal. Als steeds heerschte reeds in den vroe- en morgen een buitengewone levendig- eid in de binnenstad. Treinen, bussen, ams en auto's brachten heele drommen buiten aan, die den Koninklijken t kwamen aanschouwen. Vele particuliere woningen, vooral die, te gelegen waren aan den weg, welke stoet zou volgen, hadden de vlag uit stoken. De menigte, die zich bij het Paleis In \S Noordeinde had opgesteld om daar het erek en de terugkomst van den stoet lis wachten, kon de Koningin reeds vóór n uur het oogenblik van afrijden van sa stoet van het Paleis hartelijk toe- ,3chen, toen deze per auto van den Rui en Hoek, waar Zij verblijft, kwam aan- ISén. Voorts viel daar de aankomst gade a slaan van een eerewacht vóór het Palels iitmaal bestaande uit 'n compagnie wiel- rijders van honderd man, onder bevel van kapitein, met het regimentsvaandel. Deze eerewacht, waarvan als naar ge woonte, de Koninklijke Militaire Kapel, aet de trompetters van het regiment deel sitmaakte, stelde zich ter weerszijden van het Paleis op om daar de Koninklijke Familie bij het vertrekken van den stoet de militaire eerbewijzen te brengen. Bij deze eerewacht bevond zich de com mandant van het Regiment Wielrijders, Mtenant-kolonel H C. G. Baron van lawick, met zijn adjudant Daar zag men ook, ongeveer een half- lur vóór het vertrek van den stoet, de de tachementen cavalerie aankomen, aange wezen om den stoet te openen en te slui ten en vervolgens de officieren der land- nacht van 't Militair Huis der Koningin, ellen te paard, wien onmiddellijk achter het Koninklijk Staatsierijtuig een plaats In den stoet was aangewezen. Eindelijk werden de kijklustigen nabij het Paleis voor hun wachten op het ver trekuur schadeloos gesteld door 't aan- rljden van de galakoetsen en de schitte rende Gouden Koets,waarin de Koninklijke ramilie straks zou plaats nemen. Ter opening van den stoet, die onder ilgemeene leiding stond van R. F. C. taron Bentinck. eersten stalmeester van Koningin, was een detachement aan wezen van het 2de regiment Huzaren, erk 45 ruiters, onder bevel van een rit eester, met den regimentsstandaard en het. muziekkorps der huzaren, dat gedu rende den tocht muziek ten gehoore tracht. De Regimentscommandant, luite nant-kolonel A. Diemont en diens adju dant reden met dit detachement mede. Onmiddellijk daarop volgden, in gala- livrei, een rijknecht-majoor en twee rij knechts te paard. Daarachter kwam de eerste der met 2 paarden bespannen galakoetsen, waarin de Kamerheer-Ceremoniemeester der Ko ningin, R. A. Baron van Hardenbroek van aardenbroek, gezeten was. Naast elk por tier ging één lakei. Hierop volgde een tweetal galakoetsen- waarin acht Kamerheeren volgens rang 'an benoeming gezeten waren; naast elk portier gingen twee lakeien. In de eerste dezer koetsen de tweede in den stoet, hadden plaats genomen de Ka merheer in gewonen dienst jhr. A G. Sickinghe, de Kamerheeren in buitenge wonen dienst jhr. mr. W. M. de Brauw, mr. W. J. Baron v. Lynden en mr. J. C. Baron Baud, dienstdoende ter beschik king van Prinses Juliana. In de volgende, derde gala-koets waren Bezeten de particulier secretaris van de Koningin, F. M. L. Baron van Geen en de Kamerheeren in buitengewonen dienst jhr H. J. Repelaer van Driel, Thesaurier van de Koningin, mr. S. B. W. Graaf van Lim burg Stirum en W. H. Baron Taets van talerongen van Woudenberg. De vierde galakoets bood plaats aan de groot-officieren G. Ch. Baron Snouckaert ran Schauburg en gen. luitenant-generaal jnr. c. L van Suchtelen van de Haare. In de vijfde galakoets waren gezeten de grootmeesteres mevrouw G. C. Gravin 'an Lynden van Sandenburg en de dienst doende dame du palais mevrouw C. E. de Brauw, geboren jonkvr. van Reenen. In een zesde galakoets volgde de opper- ceremoniemeester, gep. generaal-majoor J. H. F. Graaf Du Monceau. Naast elk portier van al deze rijtuigen tuigen twee lakeien. Nadat al deze galakoetsen waren weg- Sereden kwam het groote oogenblik: het 'oorrijden van de met acht paarden be spannen gouden koets. .Op dat oogenblik stak een militair, bij 'en der vleugels van het Paleis gepos teerd, een stok met een oranjevlaggetje °P. het gebruikelijke sein, op dezelfde wijze aan vele andere militairen tot aan net Malieveld doorgegeven, tot het lossen 'an het eerste der tijdens den duur der Plechtigheid afgegeven minuutschoten Jut de op het Malieveld opgestelde bat terij der 1ste Artilleriebrigade, bestaande tet 4 vuurmonden, Onder het daveren van het eerste schot Presenteerde de eerewacht het geweer en '«wijl de Koninklijke Militaire Kapel racht en plechtig het oude Wilhelmus in- Jjtte, stapten de Koningin, de Prins en Rinses Juliana onder het gejubel der me- ■ugte in de Gouden Koets, die zich daar op statig in beweging zette. Naast elk der acht paarden, waarmede de koets bespan en was, ging een koetsier en aan elke Side van de koets liepen vier lakeien. Alle vorstelijke personen waren getooid ®ct het lint van het Groothuis der Ne- oerlandsche Leeuw. Ter rechterzijde van de staatsiekoets tecd te paard de chef van het Militaire «uis der Koningin, de gep. vice-admiraal Bauduin. ter linkerzijde de Gouverneur ®r Koninklijke Residentie, luitenant- Kneraal jhr. W. Roëll, commandant van het veldleger. Beiden reden een weinig achter het portier. Achter de Gouden Koets reden te paard twee aan twee de adjudanten der land macht in buitengewonen dienst gep. lui tenant-generaal jhr. E. J. M. Wittert, reserve luitenant-generaal J. H. Borel. gep. generaals-majoor H. C. J. ter Beek en H. G. Rambonnet, reserve-luitenants kolonel W. Froger en W. G. van Hoogen- huijze en majoor A. R. W. Gey van Pit- tius; de adjudanten in gewonen dienst kolonel jhr. C. M. Storm van 's-Grave- sande, luitenant-kolonel jhr. W. Laman Trip, adjudant van den Prins, luitenant kolonel W. C. M. de Jonge van Ellemeet, majoor van het Nederlandsch-Indische leger C. O. van Kesteren en de ordon nans officieïen ritmeester I. L. D. Baron Sirtema van Grovestins en le luitenants jhr. C. E. J. M. Verheyen en R. Romer. Een detachement van 45 manschappen van het 2e regiment huzaren sloot den stoet. Onder voortdurende hartelijke toejui chingen van de aan weerszijden van den door militairen afgezetten weg opgehoopte menschenmenlgte reed de stoet door de Heulstraat, over het Schelppad van het Lange Voorhout en langs den Korten Vijverberg naar het Binnenhof. Bij aankomst aan de Grafelijke zalen wel ker peristyle overhuifd was met 't breeds roodfluweelen baldakijn met gouden franje vond de Koninklijke Familie te Harer be groeting bij de Ridderzaal opgesteld een eerewacht, bestaande uit een afdeellng van het Korps mariniers ter sterkte van 70 man met vaandel en het muziekkorps van de Koninklijke Marine onder bevel van een kapitein. Bij deze eerewacht be vond zich de chef van het korps Mari niers, kolonel J. Oele. Onder de tonen van het oude Wilhelmus, dat ook hier werd aangeheven door de Marinekapel, besteeg de Koningin, gevolgd door den Prins en de Prinses, de treden die naar den in gang van de Ridderzaal leiden, terwijl de eerewacht de militaire honneurs bewees en de vaandeldrager zijn vaandel diep deed buigen. Voordat Zij de zaal binnentrad, werd de Koningin boven, op het bordes, begroet door Haar adjudanten der Zeemacht in buitengewonen dienst gep. vice-admiraals C. C. Zegers Rijser, J. J. Rambonnet, A. ten Broecke Hoekstra, vice-admiraal jhr. G. L. Schorer en gep. schout-bij-nacht jhr. J. C. F. von Mühlen, voorts door een tweetal adjudanten der landmacht in bui tengewonen dienst, die niet in den stoet hadden medegereden, de gep. luitenants- generaal P. W. Weber en S. A. Drijber en door de adjudanten der Zeemacht in ge wonen dienst luitenant-ter-zee le klasse N. A. Rost van Tonningen en den adju dant van den Prins lultenant-ter-zee le klasse J. W. Termijtelen. Daarna betraden de vorstelijke perso nen de Ridderzaal, aan den ingang ont vangen door de gemengde commissie van in- en uitgeleide uit de beide Kamers der Staten-Generaal, welke, voorafgegaan door den Kamerheer-ceremoniemeester, de acht Kamerheeren, de Grootofficieren en den opperceremoniemeester, de Konin gin, de Prins en de Prinses naar de voor hen bestemde troonzetels geleidde, on middellijk gevolgd door de Grootmeeste res, de dienstdoende Dame du Palais, den chef van het Militaire Huis, den Gouver neur der Koninklijke Residentie, den eer sten stalmeester en de officieren van het Militaire Huis der Koningin, die in den stoet hadden medegereden of die zich on der de peristyle ter begroeting bevonden. Rechts van de Koningin nam de Prins, links van Haar Prinses Juliana plaats, terwijl de leden van 't gevolg de plaatsen achter en terzijde van den troon inna men welke hun in het officieel programma aangewezen waren. Onmiddellijk daarop ving de Koningin de voorlezing van de Troonrede aan. (Men zie elders in dit Blad.) Nadat de plechtigheid in de zaal was beëindigd werd ruim half twee, met het zelfde eerebetoon door de eerewacht, de terugtocht naar het Koninklijk Paleis, langs denzelfden weg ondernomen. Bij het vertrek van den stoet van de Ridderzaal hadden zich, overeenkomstig de traditie, de leden van het corps diplo matique met hun dames, die de openings plechtigheid in de zaal hadden bijgewoond zich nabij de middelste poort van het Bin nenhof opgesteld om daar de Vorstelijke personen bij het voorbijrijden een groet te brengen. Aan het Paleis werden der Koninklijke Familie dezelfde militaire eerbewijzen als bij het vertrek betoond. GEBOREN: Elisabeth Jansje. d. van H. Struik en J. van As Nicolaas, z. van N. van Es en J. H. van Berkesteijn Cornelia Christina d. van J. de Groot en W. Mooy Rina Jacoba, d. van A. D. Deussen en J. P. C. Schenkeveld Jacobus Bernardus, z. van B. A. Kennedee en A. H. W. Knijnenburg Margaretha Cornelia, d. van C. van der Tuin en J. J. H. Bootsgezel Susanna Adriana, d. van J. Keijzer en M. Bekooij. GEHUWD: J. A. Oomen, jm. en W. J. J. Koeken- bier, jd. OVERLEDEN: A. Schaft, ongeh. man, 57 jaar A. Klinkenberg, man, 77 jaar. LEEFTIJD RECHTERLIJKE AMBTENAREN. Wetsontwerp tot vaststelling van een maximum leeftijdsgrens. Ingediend is een wetsontwerp tot vast stelling van een leeftijdsgrens, bij het be reiken waarvan aan verschillende bij de rechtspraak betrokken ambtenaren, ont slag wordt verleend. In de memorie van toelichting wordt o.m. gezegd, dat meer dan eens de wensch is geuit, dat de wetgever gebruik zal ma ken van de sedert 1922 in de grondwet opgenomen bevoegdheid om zoodanige leeftijdsgrens vast te stellen. De strekking van het onderhavige wets ontwerp nu is een leeftijdsgrens te stel len en wel op 70 jaar. De minister geeft de voorkeur aan de grens van 70 jaar bo ven die van 65 omdat het hier gegeven immers de onafhankelijkheid van de be trokken functionarissen geldt het stel len van een algemeeinen regel zonder de mogelijkheid van uitzonderingen voor be paalde personen. De minister heeft nog overwogen of er aanleiding is een verschillende leeftijds grens te stellen voor lagere en hoogere colleges, doch ten eerste bestaat daartoe geen voldoende motief en ten tweede zou daaraan het nadeel zijn verbonden, dat er een sterke aandrang zou kunnen komen van leden van lagere colleges om te wor den geplaatst in een hooger college. Een goede bezetting der colleges wordt daar door niet gediend. Bijzonderlilk is nog nagegaan of voor den Hoogen Raad de grens hooger zou zijn te stellen, doch ook daarvoor is geen vol doende grond. De leeftijdsgrens geldt ook voor kanton- rechters-plaatsvervangers en voor plaats vervangers bij den Centralen Raad van Beroep. De mogelijkheid om verschillende arti kelen op verschillende tijdstippen in wer king te doen treden acht de minister nuttig met het oog op de voorgenomen inkrimping van het aantal gerechten, waartoe de noodige voorstellen bij afzon derlijke wetsontwerpen zullen worden ge daan. De leeftijdsgrens voor de rechterlijke macht kan dan ingaan tegelijk met de inkrimping van het aantal gerechten, waardoor personeel vrij komt. DE BERECHTING VAN BURGERLIJKE HANDELSZAKEN. Door een enkelvoudige kamer der rechtbank. Ingediend is een wetsontwerp strek kende tot verdere ontwikkeling van de berechting van burgerlijke en handelsza ken door een enkelvoudige kamer der rechtbank. In de Memorie van Toelichting wordt o.m. gezegd, dat een omstandigheid, welke op de ontwikkeling van de enkelvoudige kamer voor burgerlijke en handelszaken remmend werkt, is, dat die Kamer te veel wordt beschouwd als en bijzondere in stelling. Dit is hieraan te wijten, dat zoo danige kamer krachtens de wettelijke voorschriften niet bestaat bij elke recht bank, als normaal Instituut, doch slechts bij die rechtbanken, welke hebben ver zocht zoodanige kamer te mogen vormen. Thans behandelt slechts te Amsterdam en Rotterdam de enkelvoudige kamer zaken. Waar de eisch van de efficiency thans nog sterker spreekt dan bij de instelling der enkelvoudige kamers, wordt nu voor gesteld om de enkelvoudige kamer als normaal instituut in te voeren bij elke rechtbank, op gelijke wijze, als er bij elke rechtbank een enkelvoudige kamer is voor de behandeling van burgerlijke kinder zaken (kinderrechter.) Een tweede remmende factor is, dat, behalve b ijde requestprocedure, verwij zing naar de enkelvoudige kamer slechts kan geschieden, „na het hooren der ver schenen partijen". Dit kan er gemakkelijk toe leiden, dat verwijzing achterwege blijft, als één der partijen d.l. derzelver procureurs tegen de verwijzing be zwaar maakt. En hoe licht zullen par tijen een verschillend standpunt inne men. Daarom wordt thans mede voorge steld het verhoor van partijen niet meer voor te schrijven. Het lid der enkelvoudige kamer even als de plaatsvervangers zal door de Kroon worden aangewezen. Bij de be noeming zal worden gelet op bijzondere geschiktheid om als unus judex te fun- geeren. Behouden is, dat het oordeel, of een zask voor verwijzing naar de enkelvou dige kamer geschikt is, verblijft bij de rechtbank. HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. De heer Drop stelt vragen aan minister Verschuur. De heer Drop heeft aan den minister van Economische Zaken en Arbeid de vol gende vragen gesteld: I. Is het waar, dat de burgemeester van Velsen aan den minister een rapport heeft gezonden over den oogenbllkkelijken toestand in het visscherijbedrijf te IJmui- den, bevattende ook voorstellen omtrent maatregelen, die ter bestrijding van de huidige moeilijkheden zouden kunnen worden genomen? H. Heeft de burgemeester dit zelfstan dig, dan wel op verzoek van den minister gedaan of is de burgemeester te beschou wen als degene, die de pogingen, onlangs ondernomen door Staatsraad mr. J. B. Kan voortzet? ÖI. Wil de minister het rapport en de voorstellen van den burgemeester volle dig ter algemeene kennis brengen, daarbij mededeelen of de voorstellen in overleg en met instemming van allen bij het visscherij bedrijf te IJmuiden betrokken groepen zijn gedaan en in hoeverre de minister de bedoelde voorstellen voor uit voering geschikt acht? o DE LOONSVERLAGING IN HET BOUWBEDRIJF. Ook door den Christelijken Bond aanvaard Ook de Bondsraad van den Nederland- schen Christelijken Bouwvakarbeiders bond, bestaande uit 36 afgevaardigden van 13.800 leden, heeft de voorstellen tot tus- schentijdsche herziening der collectieve arbeidsovereenkomst met 29 stemmen voor tn 7 tegen aangenomen. De toestand is thans zóó, dat de R.-K. Bouwvakarbeidersbond en de Nederland- sche Christelijke Bouwvakarbeidersbond de loonsverlaging hebben aanvaard, ter wijl de Algemeene Nederlandsche Bouw vakarbeidersbond de beslissing per refe rendum aan zijn leden voorlegt. HET TWEEDE-KAMERLID AMENT. De heer J. J. C. Ament, lid van de Tweede Kamer, die thans in het Wilhel- mlna Gasthuis te Amsterdam wordt ver pleegd, is aldaar van de laatste H.H. Sa cramenten voorzien. „Msb." DE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig „De Havik", op thuisreis komende van Calcutta is te Jodhpur gearriveerd. „De Duif" (heenreis) is gisteren uit Bagdad vertrokken en te Djask aange komen. o- DE UITVOER VAN BOTER NAAR DUITSCHLAND. De heer Blomjous heeft eenigen tijd geleden aan de ministers van Economi sche Zaken en Arbeid, en van Buitenland- sche Zaken, een achttal vragen gesteld over de onderhandelingen met Duitsch- land inzake den uitvoer van boter. De ministers hebben verklaard, dat het met het oog op de onderhandelingen welke thans nog met Dnltschland worden ge voerd, niet mogelijk is een aantal dezer vragen te beantwoorden, terwijl over ver- schedene andere nog overleg wordt ge pleegd met de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor overleg met de regee- ring omtrent vraagstukken en maatrege len betrekking hebbende od aangelegen heden van handelspolitieken aard. OPENBAAR MINISTERIE IN BURGERLIJKE ZAKEN. Wijziging in de voorschriften. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van bovengenoemde voorschriften. De Minister neemt het standpunt in, dat ook, afgezien van de cassatie-proce dure, de conclusie van het O. M. niet zon der meer moet worden afgeschaft. Men kan zich gemakkelijk gevallen voorstel len, waarin deze conclusie nuttig kan we zen. Aan den anderen kant zij toegegeven, dat vele conclusies, welke thans genomen worden, achterwege kunnen blijven zon der dat dit aan de rechtspraak schade zou doen. Een bevredigende oplossing is te vinden door overneming van het denk beeld, door den toenmaligen Minister van Justitie geopperd in de Memorie van Ant woord op het voorloopig verslag der Eer ste Kamer inzake de Justitiebegrootlng voor 1924, om de verplichting van het O.M. tot het nemen van conclusies om te zetten in een bevoegdheid. Slechts voor de cassatie procedure ware de verplichting te handhaven. Immers, daar is zij als voorbereiding voor te wij zen arrestaten en dus ook gepubliceerd als toelichting op de arresten van groot belang te achten. Met de omzetting van de verplichting om conclusie te nemen in een bevoegdheid daartoe kan gepaard gaan de verande ring van de verplichting van het O. M. om steeds op de terechtzitting tegen woordig te zijn in een bevoegdheid. BELANGRIJKE SCHEEPSBOUW- OPDRACHT. Het Handelsblad meldt: De Ver. Ned. Scheepvaartmij. zal ver schillenden Nederlandsche werven gele genheid geven in te schrijven op den bouw van één of twee nieuwe snelvarende mo torschepen met passagiersaccomodatie. Het-hangt van de inschrijvingsprijzen af, of de maatschappij tot den bouw van één of van twee nieuwe schepen zal besluiten. Het staat evenwel vast, dat binnen zeer korten termijn zal worden beslist en dat de opdracht waarschijnlijk in de volgende maand zal worden verstrekt. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is aan den heer mr. A. C. Josephus Jitta te 's-Gravenhage op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van den Hoogen Raad van Ar beid met Ingang van den datum, waarop hij het ambt van buitengewoon hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft zal aanvaarden. Eergisteravond te 9 uur passeerde de 450.000e bezoekster de controle van den hoofdingang der Indische Tentoonstelling in het Westbroekpark te Den Haag. De di rectie bood de gelukkige, mejuffrouw A. Lengkeek, een fraaie schemerlamp aan. De gewone audiëntie van den minis ter van Koloniën zal op Vrijdag 23 Sep tember niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. EERVOL ONTSLAG. BUITENZORG, 19 Sept. (Aneta). Eervol ontslag is verleend, met ingang van 2 No vember. onder dankbetuiging voor de den Lande bewezen diensten aan den voorzitter van de Alg. Rekenkamer W. F. Smeets. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! P. DE GRUTTER EN ZOON. Het jaarverslag der N.V. P. de Gruyter en Zoon te 's-Hertogenbosch meldt dat er een winst is van f. 2 213.583 (vorig jaar f. 2.462.770). Dividend gewone aandeelen 8 pCt. (vorig jaar 10 pet.) LIMITEERING VAN DEN INVOER VAN BLOEMBOLLEN IN TSJECHO- SLOWAKIJE. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur te Haarlem deelt het vol gende mede: In de eerste helft van Augustus heeft Tsjecho-Slowakije een contingenteering van den invoer van bloembollen inge steld, met als doel: bescherming van de Tsjecho-Slowaaksche valuta. Deze belemmering van den handel was gegoten in den vorm van een invoerver bod, waarvan ontheffing verleend kon worden door de valuta-commissie te Praag. Deze ontheffing moest echter wor den gevraagd door de Tsjecho-Slowaak sche afnemers, wat groote bezwaren op leverde voor den particulieren handel naar dit land, daar particulieren de hieraan verbonden moeite ontzien. Bovendien werd uitbreiding van den afzet naar dit. land op deze wijze practisch zeer moeilijk ge maakt. daar wel oude, groote afnemers ontheffing zouden vragen, daar deze voor hun bedrijf moeilijk de bloembollen kun nen missen, doch daar nieuw te werven afnemers de moeite en rompslomp aan het vragen van een ontheffing van het invoerverbod in het algemeen zullen ont zien. Getracht is toen. om een gunstiger rege ling te bereiken, doch met deze pogingen is geen succes bereikt. Integendeel, want de Tsoecho-Slowaaksche regeering heeft den invoer van bloembollen nu beperkt tot een bedrag van een millioen kronen, wat een aanmerkeliiken achteruitgang van den exDort naai' dit land zal beteekenen. Dit is een tegenvaller voor de exporteurs naar dit land, temeer, daar deze maatregel midden in den verzendt.iid is afgekondigd, waardoor ook de mogelijkheid van nabe stellingen is uitgesloten. VOOR WOENSDAG 21 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending 10.00 VPRO, 6.30—7.00 RVU. 645—7.00 en 7.307.45: Gymnastiekles 8,00: Gra- mofoonpl. 9.00: Trio Cohen 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. in de Continubedrijven: Trio Cohen, VARA- tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen en Fr. Nien- hys (voordracht) 12.002.00: Schram- melkwintet o. 1. v. W. Drukker en Gramo- fconpl. 2.15: P. J. Kers Jr.: Onze Keu ken 3.00: Voor de kinderen 5.30: Trio Drukker 6.30: RVU.: H. Ch. G. J. v. d. Mandere: De a.s. bijeenkomst te Genève 7.00: Trio Drukker 7.55: Herhaling S.O.S.-berichten 8.00: „Goud", hoorsoel van Fr. v. Duin (VARA-tooneel) 8 30: VARA-orkest o. I. v. H. de Groot 9.15: „Wakker en Tropenduit" 9.30: Vervolg VARA-orkest 10.00: „Hoe oud is Pe- gotty", hoorspel v. W. Lichtenberg. (VARA- Tooneel) 10.10: VARA-orkest (Vervolg). O.a. Ein Melodientraum, Urbach 10 45: Vaz Dias 11.0012.00: Gramofoonpl. Huizen, 296 M. Uitsl. NCBV-Uitzending - 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gramo foonpl. 10.00: NCRV-Dameskoor 10.30 Ziekendienst 11.00: Harmoniumconcert Tom Brandes 12.152.00: Concert H. Borkent (tenor), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (plano) 2.30: Gramo foonpl. 3.00: Concert door het Haagcche Trio (viool, cello, piano) 5.00: Kinder uur 6 00: Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer 7.00: Engelsche les voor ge vorderden 7.15: Causerie A. Stapelkamp 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Herdenking v. h. 60-jarig bestaan der Haagsche Chr. Oranjevereen. „Bijbel en Oranie" uit de St. Jacohskerk te Den Haag M. m. v. Maartje Offers (zang), Sam Swaao (viool) en koren o. 1. v. Paul Pul. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30: Gramo- foonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05: Lezing 12.20: Orgelspel door Q. Mac Len 1.05: Gramofoonpl. 1.50—2.50: Jack Martin's orkest 3.50: Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey m. m. v. M. M. Harrison (viool). O.a. Viool concert, Brahms en Pastorale (6de) sym- phonie in F, Beethoven 5.05: Orgelsoel N. Milne 5.35: Kinderuur 6.20: Be richten 6.50: Gramofoonpl. 7 10, 7.30 en 7.50: Lezing 8.20: Vaudeville. O.a. Derrickson Brown (liedjes a. d. piano) en het BBC-Theat.er-orkest 10.00: Be richten 10.20: BBC-orkest o. 1. v. Percy Pitt. O.a. Svmphonie in C (Jena), Beet hoven 11.20—12.20: Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band uit „Monseigneur". Parijs ..Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.50 en 8.20: Gramofoonpl. 8 50: Ope rette „Nina-Rosa" in 2 actes met muziek van Romberg (Uit het „Théatre du Chate- let") Kalundbore, 1153 M. 1.05—2.20: Con cert u. h. Belevue-Strandhotel 3.50-5.20 Concert uit Rest. „Wivex" 5.20: Gramo- foon 8.20: Moderne Operettemuziek o I. v. Reesen. M. m. v. K. Gregers (zang) en V. Fischer (piano). O.a. uit „Schön 1st die Welt", Lehar en ,.Tio-Toes", Gershwin 10.05: Piano-recital door P. Angelo 10 45 Omroeporkest o. 1. v. Emil Reesen. O.a. Uit het ba'let „Le Cid", Massenet 11.12 12.50: Dansmuziek o .1. v. Kal Julian. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20: Gra mofoonpl. 12.20: Concert uit Münohen 1.20—2.50: Concert o.l.v. Wolf 5.20— 6.35: Orkestconcert o. 1. v. H. Swarowsky 8.20: Avondconcert o. 1. v. Wolf. O.a. Fragm. „Zar und Zimmermann", Lortzing 9.05: Werag-orkest o. 1. v. Buscbkötter m. m. v. Egb. Grape (plano). O.a. P'ano- concert c kl. t. Beethoven 11.05—12.20: Populair concert uit München o. 1. v. Erich Klosz. Rome, 441 M. 9.05: Onera Samson et Dalila" van Camille St. Saëns: Leiding: Santarelli. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 5.50 en 6.50: Gramo foonpl. 8.20: Concert O. 1. v. E. J. Arbos (Uit Madrid) m. m. v. Cubilès (piano). O.a. lilt „Goyescas", Granados en Andalouse. De Falla 10 30—11 20: Max Alexys' orkest 333 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 5.20: Dansmuziek uit St Sauveur 0 50: Gramofoonpl. 8.2011.20: Zie Program ma 508 M. Zcesen. 1635 M. 8.20: Avondconcert uit München o. 1. v. H. A. Winter 9 30: „Zwischen Iser und Jeschken". populair programma o. l.v. dr. H. Engler en E Prude 10.45—12.20: Concert uit Berlijn o. 1. v, Frltz Waldmann.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9