JEIDSCH DAGBLAD -TweedeBlad Dinsdag 20 September 1932 UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCH00LNIEUWS. VRAGENRUBRIEK. MARKTBERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. i Auto in de sloot. Pp den Almondeweg is de vrachtauto -O een bloemenhandelaar uit Aalsmeer de sloot gereden. Persoonlijke onge in hadden niet plaats, poor de firma v. d. Ameele is de auto Ht de sloot getakeld. Nabij het „Witte Huis" is een gas- Mtsam omvergereden door een auto van e bestuurd door C. J. L. van V., wonende j[ Zoeterwoude. De schade zal door hem iirden vergoed. Door de politie van Utrecht is op Hizoek van den burgemeester alhier aan houden en naar hier overgebracht J. A. T M.. alhier, die werd gezocht wegens isrduistering van geld in dienstbetrek- hng. Ten nadeele van C. v. d. V., wonende tg Rijnsburg, is een heerenrijwlel ont- jieemd, dat hij even onbeheerd had ach at gelaten bij een perceel aan den Rijns- argerweg. SASSENHEIM. Geraffineerde oplichting. Verschillende ingezetenen werden eenigen 'tijd geleden bezocht door een dame en een jeer, die welbespraakt waren en hun de itoordeelen van een bepaald merk boter santoonden. Als men 6 weken de boter ge knikt had, kon men de daarbij verstrekte innen inwisselen tegen een theeservies! an werden verlokt door dit aanbod en eden verbruiker. Men ontving bij de iter een bon, waarop vermeld stond Jandelsvereeniging Huize „Deco". Na een i rerbruik van 5 weken kwam een nieuw aanbod. De firma had voordeelig een partij bijpassende koffiepotten gekocht en sis men nu tevens koffie en thee betrok ton men ook deze krijgen. Ook nu kochten reien koffie en thee, dochtoen de I weken boterverbruik om waren, bleven ie heer en dame weg en de verbruikers atten nu al een week of drie te wachten om de bonnen in te wisselen. Niemand weet waar de bovengenoemde Handels- vereeniging gevestigd is De politie heeft de zaak in onderzoek. De heer A. Warnaar Jzn., lid v. den Gemeenteraad, die gelijk gemeld in het Diaconessenhuis te Leiden was opge nomen. heeft aldaar een operatie onder gaan. Zijn toestand is gunstig. De heer G. H., die zijn rijwiel met rele anderen bij de schuur van zijn pa- koon. den heer De W. had geplaatst, kwam des avonds tot de onaangename ontdekking, dat zijn tweewieler verdwe nen was. Bij de gehouden aanvullende be stuursverkiezing der J.-V. „Jonathan" werden gekozen tot secretaris de heer A. Luyk, voor de beide afdeelingen en de heer Fr. Vercouteren tot penningmeester van afdeeling B. VOORHOUT De werkloosheid. I' Ingeschreven staan als werkloozen bij ien plaatselijken agent der arbeidsbemid deling: 35 landarbeiders, 5 bouwvakarbei ders, 2 metaalbewerkers, 1 kantoorbe diende, 1 winkelbediende. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus. Z. van H. J. Ruigrok en J. M. Borst Cornelis Lein, Z. van J. Levnse en J. J. van der Pol Antonius, Martinus, Z. van J. L. van der Togt en A Nahan Hermanus, Z van R. J. A Ellenkamp en J. Roos Franciscus Jo hannes Jacobus, Z. van A. Hoogervorst en A. Veldhoven. Overleden: Suzanna Tukker, echtg. van L. P. J. van der Post 51 j. Ondertrouwd: A. J van der Lans te 's-Gravenhage en J. H, Berg te Voorhout V D. Vink te Noordwijk en C. A. J. Verdegaal. Gehuwd: Petrus Overdevest te Zoeter woude en Johanna Martina Warmerdam te Voorhout. Loop der bevolking. Gevestigd: H. J. Plukker, van Schagen - TIi. C. Koedooder van Wervershoof A. M. Ruwiel van Nieuwer-Amstel l H. F. Veldboer van Rotterdam J. Th. A Wanders van Amsterdam K. K. van Helvert van Nuland M. H. J. van Rooy ran Erp C. Hoogervorst en echtg. van Lisse J. H Berg van 's-Gravenhaee G. C. Perreiin en echtg. van Le'den M. W. Bertel van Leiden J. J. M. van Steijn van Zoeterwoude P. P. van den Burg van Oeest-geest J. A. M. van der Gaag a W M. Gozeling van Amsterdam A. Raafs van Nijmegen G. W. Bakker an Nieuwkooo L. M. Miram van Am- erdam B. W. H. Martens van Deventer J. Postma van Donlawers'al C W. de loot van Heemstede F. E. M Boelen ■an Megen P. van der Wou van Gilze- Ijen C. A. Vermeulen van Boskoop L van der Wielen van 's-Gravenhage f J. M. Lemmens van Rotterdam Th. W. M. Jansen van Weill H. C. P Philips van Mook P. J. van Loon van Bergen Zoom H. Timmer van Oudenbosch - L. Oosten van Amsterdam S. C. M. ;W 't SchiD van Amsterdam E. M. Meu- L'nkamp en H. P van der Mijn van Rot terdam A. J. M. van Ruijven van 's-Gra- 'enhage J. F. Holla van Amsterdam - A. J. Breed van Alkmaar M. L. en J. Biesaart van 's-Gravenhage J. B. Van Winsen van Beverwijk G H. J. M. Vet van Maastricht G. P. Koeken- war van Edam H. Platteel van Lelden F. Hillenaar, eeb. van Es. van Leiden - A. J. M. van Veen van Beverwijk. Vertrokken: J. G. J. M. Stroomberg naar Amsterdam J J. van der Holst naar Noordwiikerhout P. van Tol naar v-Gravenhaee J. van den Berghe naar "tucht H. J. van der Laan naar Sas- tenheim A Alberda en gezin naar Aalsmeer fOost.) W L. M. Lippmann Pïar 's-Gravenhage P. J. van den Berg m echteenoote naar Noordwiikerhout L. Tetteroo naar Noordwiikerhout J. van Leeuwen naar Zeewaart L. J. muierwater naar Wassenaar L F. «her'oeijn naar Voorburg. Morgen zal om halfdrie 's middags, ten huize van dr. Bots gelegenheid worden teven tot kostelooze inenting AARLANDERVEEN. De opbrengst van den gehouden speld jesverkoop bij de muzikale rondgang van de muziekvereeniging „Door Samenwer king Sterk" ter versterking van haar kas bedraagt f. 42. ALPHEN. Uitvoering ten bate van het R.K. Crisiscomité. Door de verschillende R.K. vereenigin- gen werd in de St. Jozefzaal ten bate van het R.K. Crisiscomité een uitvoering ge geven. De avond werd geopend met een opmarsch van „Wilskracht", waarop de voorzitter, de heer C. Y. Ponsioen. een openingswoord sprak, waarbij hij een be roep op de aanwezigen deed de kas en het werk van het comité zooveel moge lijk te steunen. Achtereenvolgens werd hierna het programma afgewisseld door zang, gymnastiek, opvoering van een re vue enz. Naar wij vernemen is besloten voortaan iedere week bij de R.K. inge zetenen ten bate van het R.K. Crisis- comité een buscollecte te houden. De jaarlijksche propaganda-avonden van de afd. van de Bijz. Vrjjw. Land storm zijn dit jaar bepaald op 24 en 25 October a.s. Tot ondenvijzeres aan een der Chr. scholen alhier werd benoemd mej. N. de Bruin van Zwammerdam. Het comité Kapel „Gouwsluis" der Ned. Herv. Kerk ontving door bemidde ling van een harer bestuursleden een gift van f. 25. Donderdagavond a.s. hoopt de meis- jesvereeniging op Geref. gTondslag „Pris- cilia" in de Chr. school aan de Hooft- straat haar 12'/2-jarig bestaan te vieren. Tot predikant hij de Geref. Kerk Oudshoorn werd beroepen ds. W. Schouten van Westbroek. ALKEMADE. De werkloosheid. Het aantal werkloozen. dat nog bij de Arbeidsbemiddeling staat ingeschreven be- daragt momenteel 62. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 22 September, des nm. te 2 uur bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voor- looplge vaststelling gemeente-rekening, dienstjaar 1931. 2. Aanbieding gemeente- begrooting, dienstjaar 1933. 3. Vaststelling van de vergoeding ex artikel 101 der La ger Onderwijswet over het jaar 1930. 4. Be noeming in vasten dienst van de wegwer kers P. Th. l'Ami en J. P. Strijk. 5. Recla mes schoolgeld. 6. Wijziging gemeente-be grooting, dienstjaar 1932. 7. Voorstel tot verlenging van de steunregeling. 8. Vast stelling van den huurprijs voor de woning staande te Roelofarendsveen, en gemerkt B. 442. 9. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Agatha, d. v. Antonius van Egmond en Johanna Martha Kennis. Overleden: Nicolaas Penning de Vries, 93 j„ wedn. v. Geertruida Hoogendorp. Theodora Wijnanda Margaretha Meijer, 5 m., d, van Albertus Wilhelmus Meijer en Wilhelmina Johanna Jansen. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Barend- sen 29 j„ te Haarlemmermeer en Cornelia Anna Uljee, 27 j, Cornelis Johannes En ge!, 31 j, te Zoeterwoude en Cornelia Maria de Jong 19 j. Onder het vee van den veehouder S. te Abbenes. loopende in den Ader Polder is Mond- en Klauwzeer geconstateerd. BOSKOOP. Diefstal uit een automaat. De heer P. Boer. die aan zijn sigaren- filiaal aan den Zijdeweg een automaat heeft doen bevestigen, kwam Maandag morgen tot de minder aangename ontdek king. dat zich in die automaat 16 centen bevonden, wat in werkelijkheid 16 kwartjes hadden moeten zijn, aangezien er ook 16 doosjes sigaretten van dien prijs verdwe nen waren. Een zoontje van den veldwachter Van Buren, is door een hond van den landbou wer R. zoodanig in een zijner armen ge beten. dat de beenderen zichtbaar waren en geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van J. F. N. van Os en M. Overkleeft: Adrianus, z. van H. Nap en G. H. van Vliet: Jan, z. van K. van Rossen en E. J. Momberg. Getrouwd: G. J. A, Knijnenburg en A. C. van Wissen: W. Bosman en C. Kb iloppert. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Maria d. van Th. J. Opdam en J. A. A. v. Leeuwen Wil helmina Johanna d. van L. C. v. d. Poel en R. C. Hofstede Relnierus Johannes z. van R. J. de Boer en J. Roessen Hen- drikus Cornelis z. van H. A .Sehrader en P. A. v. d. Meer. Ondertrouwd: Petrus Jacobus Hooij- mans, 27 jaar van Noordwijk en Klaslna Johanna Everarda Molenkamp. 19 jaar. alhier Theodorus Gerrit Ignatius Hen driks, 24 jaar, van Leiden en Anna Wil helmina Verhaar, 23 jaar. alhier Leo- nardus van der Geest 30 jaar, en Catha- rina Theodora Broxterman, 23 jaar, alh. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Groote belangstelling - Heftige discussie over de Rekening - Steun en werkverschaffing. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voor deze vergade ring was de publieke belangstelling groo- ter dan ooit tevoren. Zeker moesten 100 belangstellenden buiten blijven wegens gebrek aan ruimte in de Raadzaal. De voorzitter, burgemeester J. W. Gee- sink opende met gebed. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Volgden ingekomen stukken van het Bestuur der Coöp. Boerenleenbank, een verzoek om uit het oogpunt van veilig heid de gemeentepolitie van telefoon installatie te voorzien en een door ver binding van den Bank met de politie. Na eenige bespreking werd besloten dat: als den Bank de kosten dragen wil geheel, het toegestaan wordt, anders krijgt de po litie geen telefoon. Een mededeeling dat de Hermogenische fabriek, die cadavers verbrandde ook in Woerden een fabriek bouwt. In geen geval zal de bijdrage voor de gemeente hooger dan f. 100 per jaar komen, het vervoer van cadavers inbegrepen. De heer de Geus vraagt of het wettelijk wordt dat afgekeurd vee niet meer be graven mag worden, maar verbrand. De voorzitter deelt mede, dat het ver branden wet wordt en men er niet bui ten kan. Een verzoek van de plaatselijke T. B. C. Bestrijding, om voor een meisje uit de ge meente dat verpleegd moet worden in een Sanatorium een bedrag van f. 500 van de gemeente te mogen ontvangen. Aan het bestuur zal gevraagd worden om opgave van het saldo der kas en wat of de Diaco nie of het Armbestuur in dit geval zal doen. Volgt schrijven van het Departement van Economische Zaken over de wet op den sluitingstijd voor kappers en barbiers zaken. Het Departement schrijft voor, dat 1 dag in de week (Zaterdags) de kappers zaken niet tot 12 uur maar tot 11 uur in den zomertijd geopend mogen zijn. Als dan volgt het rapport van de Commissie tot het nazien der Gemeente-rekening, dienst 1931. De voorzitter leest het rap port voor. waaruit blijkt dat de post schrijf- en bureaukosten veel te hoog ge noemd wordt. De voorzitter licht toe dat de kosten in 1932 belangrijk lager zullen zijn, daar in 1931 veel materiaal en bind werk is aangeschaft waar men nog een tijd genoeg aan heeft. Volgt post onderhoud en schoonhouden van het Raadhuis en de secretarie. Deze wordt veel te hoog geacht door de com missie, vooral de lamp in de Raadzaal, prijs f. 80.De verlichting en de ver warming van de secretarie zijn onderwerp van een langdurige en heftige bespre king. Het electrisch stroomverbruik was 861 K.W.U. Dit acht de commissie zeer overbodig. De voorzitter zegt dat door den chef van het Electr. bedrijf een rapport heeft laten opmaken, omdat over de ver lichting van zijn huis geklaagd is. Hij geeft toe dat er een vergissing is begaan met een leiding die op de gemeentemeter was aangesloten. Inmiddels is die leiding weggenomen. (Het lampje, dat daarop brandde wordt als bewijsstuk op de Raadstafel geplaatst.) De voorzitter ver volgt, op de lamp wijzend, „door die lamp is de herrie gekomen! De heer de Geus, ais hd der Commissie, zegt. dat door praatjes in het dorp een grondig onder zoek is ingesteld. Het is werkelijk gebleken dat in de woonkamer lichtleidingen wa ren, die op de gemeentemeter liepen. Op de vraag hoe die leiding daar kwam en door wie zij aangelegd was gaf U, mijn heer de voorzitter, ons een ontkennend antwoord. U wist het niet. Bij de controle was het stopcontact er nog en toen wij met den chef van het electriciteitsbedrijf hier waren heeft deze verklaard dat hij de leiding heeft aangelegd. Ook in de sa lon bleek een lichtpunt te zijn. Alles heeft u ons niet laten zien. Nu heeft u in een onderhoud verklaard dat die leiding niet bestond. Wel kunnen wij controleeren dat u, Plomp en mij bedrogen heeft. Wat zeg gen de andere leden en u, Plomp, ervan? De heer Plomp is het eens met den heer de Geus. dat de burgemeester gezegd heeft, niet te weten wie de leiding heeft aangelegd. De heer de Geus zegt nog maals dat hij geheel onkundig is gehou den. Waarom moesten wij zoeken naar de rekening, als deze er niet is? De voor zitter: ik heb gezegd niet te weten wie de leiding gelegd heeft. Ik heb eenige in stallateurs in huis gehad, en geef toe dat ik 20 K.W. door dat lampje van de gem. verbruikt heb. De heer de Geus: door dat stopcontact achter het gordijntje is het niet te controleeren. Alles kan men in schakelen op een contact. De voorzitter verklaart nu genoeg te hebben van dat gepraat, ik heb in mijn woning 1700 K.W. U. verbruikt. Denkt u dat ik nog om die 20 K.W. verlegen ben? Ik spreek mijn verontwaardiging uit over zekere berich ten. De heer de Geus: Ik heb een motie van wantrouwen in te dienen tegen den Burgemeester en wil deze eerst voorlezen. De heer Plomp zegt niet mede te kun nen gaan met een motie van wantrouwen. De motie van wantrouwen wordt door den heer de Geus voorgelezen en inge diend. De voorzitter zegt dat het nog nooit in Nieuwveen gebeurd is dat een motie van wantrouwen werd ingediend. In geen ge val heeft hij er aan gedacht de zaak te sussen; als de motie niet aangenomen wordt, dan de S. D. A. P. de kwestie der zaak in handen geven van den Officier van Justitie. De motie wordt verworpen met 6 tegen en 1 stem voor. De voorzitter dankt de andere leden voor hun stem. De post: reis- en verblijfkosten komt der commissie ook te hoog voor. De voorzitter legt deze post uit, en zegt verscheidene reizen gemaakt te hebben in het belang der tuinders. De heer Plomp merkt op dat de com missie alleen gevraagd heeft wat voor sesultaat die reizen gehad hebben. De voorzitter: „dan heb ik de redactie niet goed begrepen". De heer de Geus vraagt nog in het ver volg de post „diversen" te willen specifi- ceeren. Ook de post stembureau kan min der worden, aldus de commissie Volgt post 94. Uitgave volkstelling f200. Tijdens de behandeling hiervoor wordt buiten met steentjes tegen de ruiten ge gooid waarop de politie het voorplein schoon veegt. De heer Geus wil alleen zeggen, dat Meijers zich heeft aangemeld voor de tel ling; zulks zou goedkooper geweest zijn. Na nog eenige punten besproken te heb ben, vraagt de voorzitter goedkeuring op de rekening. De heer de Geus kan, gezien de toelich ting van den voorzitter zijn goedkeuring niet geven. Hij stemt tegen. Volgt punt Werkverschaffing en steun. Een verzoek is ingekomen van de Bonden om steun of werkverschaffing. Voor steun wordt ge vraagd f. 11.per week en f. 0:75 per kind. Ongehuwde f. 9.— plus toeslag op huishuur. De voorzitter betreurt het, dat het verzoek eindigt met een dreigement. B. en W. stellen voor om den Rljkssteun te aanvaarden en de steun te stellen op f. 7.- per week en huurtoeslag voor meer dan f 3.— huur. Kostgangers f. 4.— per weck. De heer Boldersteijn zou de huurtoeslag vanaf f. 2.50 willen stellen. De heer de Geus wil f. 11.geven. De voorzitter zegt dat f. 11.— en 75 cent per kind onmogelijk is als men weet, dat er nu al 35 werkloozen zijn. De heer de Geus is van meening, dat het als er een grondige commissie be noemd zou worden voor onderzoek, wel kan. Hij wil naast B. en Wi en de organi satie nog 2 leden. Benoemd worden als werkgever de heer GroeneweiJ of Ram en als werknemer Bokkesteijn of de Geus. Het voorstel Bonden werd verworpen (f. 11.- steun enz.) met 52 stemmen. Dan komt voorstel van den heer Plomp om f. 9— en 50 cent per kind, hetgeen aangenomen wordt. De voorzitter zegt, dat ongeorganiseerden f. 7.krijgen en dat de regeling met 1 Oct. in werking treedt. Voorts deelt spr. nog mede dat in onder zoek is geheele bestrating Dorpstraat, slootschieten enz. enz. Waarschijnlijk zal het loon de 30 cent niet halen. B. en W. vragen geld daarvoor en overschrijvingen tot een bedrag van f. 3500.goedgekeurd. Hierna volgt sluiting dezer rumoerige vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Aanleg telefoonkabel. Een aanvang is gemaakt met de werk zaamheden, verbonden aan het leggen van een telegraaf- en telefoonkabel, ter ver vanging van het bovengrondsche net. Een 20-tal arbeiders uit deze gemeente is hier bij te werk gesteld. o TER-AAR De onderstand aan tuinders. Een aantal tuinders heeft zich bij liet gemeentebestuur aangemeld om ondersteu ning. In daarvoor in aanmerking komende gevallen worden de betrokkenen thans finantieel gesteund. B. en W. hebben bepaald dat 70 pet. van den toegekenden onderstand in levensmiddelenbons zal wor den uitgekeerd. De tuinbouw. In verband met de sterk verminderde aanvoer van tuinbouwproducten, wordt thans slechts drie maal per week geveild. Meestal wordt groente aangevoerd, wat over 't geheel geen loonende prijzen op levert. De prijzen voor kasboonen daalden sterk door het mooie weer, waardoor de aanvoer te groot wordt. Voor tomaten worden eveneens onvoldoende resultaten gemeld. WADDINXVEEN. Verscheping van tarwe. In de laatste dagen wc.den in onze ge meente enorme hoeveelheden tarwe ver scheept. De vorige week werden 1500 ton vervoerd, die bestemd waren voor Enge land. Thans worden weer ruim 800 ton ge laden, welke naar België verkocht zijn. In het vervolg zal wekelijks 500 ton wor den vervoerd. Uit omliggende plaatsen wordt deze tarwe ook aangevoerd. Het bijna 2-jarig kindje van den heer D. geraakte aan de Jan Dorrekenskade, aldaar in de vaart. De heer C. T. die het ongeluk zag gebeuren, begaf zich gekleed te water en had het genoegen de kleine te redden. In deze gemeente heeft de Unie- collecte f. 192 opgebracht. Het vorige jaar ruim f.200. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 21 SEPTEMBER. LEluLN. Prediker: Nam. 8 uur, de heer J. van Polen, van Delft. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostraat: Nam. 7.15 uur. de heer Wlinen van Oldebroek. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Gem. (Remisestr.)Nam. half- acht. ds. Vreugdenhil van Brulnisse. o NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Arnemuiden, B. van Gin- kel, te Nieuwpoort. Aangenomen. Naar Serooskerke (W.) (toez.)J, J. Hietkamp, cand. te Enschedé Bedankt. Voor Alblasserdam: J. Schoo- neveld, te Kethel Voor Aehlum, H. W, Lovink. te Gramsbergen. Mevr. B., te L. Het is billijk, dat u haar nog eenige vacantiedagen toestaat. Mej. A. U., te L. De termijD van opzegging is gelijk aan den tijd, die ge woonlijk tusschen thvee opvolgende uit betalingen van het in geld vastgesteld loon verstrijkt, doch niet langer dan 6 weken. te R. In elk geval moet de over eenkomst nageleefd worden: is voor een bepaalden tl ja verhuurd, dan kan de huur- I der niet tusschentijds tot ontruiming wor den gedwongen. LISSE, Coöp. Veilingsvereenlging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.). Uitslag der 1.1. gehouden veiling. Handel bij flinke aanvoer vlug. Prijshoudend. Onderstaande prijzen werden besteed: Hyacinthen Moreno 17 2.95; ld. 16 2,20; La Vlctoire 18 4.00; ld. 16-18 1,95; id. 14-16 1,50, 1,80; id. 12-14 0,85; Marconi 18 3,55; id. 16-18 1,80, 1,90; id. 14-16 1,20; id. 12-14 0.90; De Wet 19 3,95; id. 18 3,50; Grand Maltre 19-op 3,50, 3,55; id. 18-20 2,60, 3,00; id. 17 2,20, 2,30; id. 16-18 2,10; id. 14-16 1,45; id. 14-15 1,20; id. 13 0,95; id. 12 0,80; Grand Monarque 18-20 2,70; id. 16-18 1,95; King of the Yellows 14 3,30; id. 12-14 0,95Queen of the Blues 17 3,60; id. 16 2,15; id. 12 1,00; Giganthea 17-op 2,55, 2,70; id. 16 1,55; id. 15 1.20; Id. 12-14 0,80; id. 11 0,70: Beauty 15 1,80; L'lnno- cence 18 3,50; id. 2,35, 2,40; id. 2,00; id. 15 1,45. 1,55; id. 14 1.30; id. 13 1,00; id. 12 0,90, 1.00; Lord Belfour 14-op 2,15; Nimrod 11-13 0,80; Arentine Arendse 13-15 1,55; Schotel 19 4.60; id. 18-op 3,70; id. 18 3,50; id. 16 2,35; id. 14 1,40; id. 13 1,10; id. 12-14 0,90: Yellow Hammer 14-15 2.60, 3.GÖ; id. 12-14 1,25; id. 18 14.40. 15,00; id. 17 12,00, 13,00; id. 15 5,00; id. 1,10; Gertrude 19-op 3.95: id. 18-20 3,70; id. 18-19 3,50; id. 17 2,40. 2,50: id. 16 1,55, 1,95; id. 14-16 1.20; id. 12-14 0.85; Queen of the Pinks 20-op 3,80, 4.05; id. 19op 3,00, 3,20; id. 18 2.75. 3.00; id. 17 2,45, 2.30; id. 16 1,90: id. 15 1,25; id. 13 0,90; id. 12 0,60; Bismarck 18 4.16: id. 17 2,65. 3,00; Id. 16 2,10, 2,25; id. 14 1,40; Regules 19-op 4,00; id. 17 3,50; La Grandesse 18-20 4,10, 4,50; id. 16 2,10, 2.20; id. 14 1,40, 1,85; id. 12 1,30; Lady Derby 19-op 4,00; id. 18 3,50, 3,60; id. 17 2,80; Prins Hendrik 17 13,00, 14,00; id. 16 8,00; King of the Blues 19-op 4,00, 4,50; id. 18 3,55; id. 17 2,60, 2,75; Myosotus 16-19 3,05; Marie 19 3,95; id. 15 1,40; Dr. Lieber 20-22 4,90; id. 17 2,75, 3,15; id. 16-18 2,55; Extra 16 5.00; id. 15 2,75; id. 13 0,95; Netty 17 2,45; Distinction 14 3,65; Tub. Scarlet 15 3,40, 3,90; id. 12 1,40; Orange Boven 14 3,60; Queen of the Violets 20-22 9,30. Enkele vroege tulpen. Ibis 0.55, 1.75, 1.60; Gele Prins 1.05, 1.50, 2.25; Witte Zwaan 0.85, 1.45. 2.Verm. Brilliant 0.95, 1.50; La Reine Max 1.—, 1.70, 2.65; Oostenrijk 0.60, 1.25, 1.65; Pink Beauty 1.60, 2.10: Due de Berlin 0.60. 1.05: Dusart 0.80, 1,10; Grand Due 1.40, 2.—, 2.25; Waterloo 0.70, 1.10; Proserpine 0.80, 1.20; Artus 0.60. 1.10; La Precleuse 0.75. 1.15; Lady Boreel 2.10; Goudvink 1.1.40; Coul. Card. 0.55, 1.25, 2.25; Prosperity 0.60, 1.05, 1.40; Fred Moore 0.60. 0.95, 1.50; King of the Yellow 1.10, 1.45; Br. Star 0.40, 0.85 1.15: Joost v. d. Vondel 0.90, 1.35; Mon Tresor 1.60, 2.80, 4.15; Rijz. Zon 1.1.55; Rose Grlsdelin 0.40, 0.65; De Wet 1.35, 1.60: Rose Lulsante 0.75, 1.05; Golden Queen 0.50, 1.15; Witte Valk 2.05, 2.50, 3.15; Wouwerman 1.50; Gele Prins 0.90, 1.50, 2.10; Chrysolora 1.50, 2.10; La Reine 0.55, 1.20, 1.90; Witte Due max 1.—, 1.80; Pr. de Lygne 1.15, 1.75; v. d. Meer 0.90, 1.15; Cullinan 0.90. 1.15; Parma 0.85, 1.40; Pe likaan 1.70, 2.40, 3.—; Dianax 0.80. 1.45, 1.85; Hobbema 0.75, 1.10. Dubb. vroege tulpen. Murlllo 0.45, 1.10, 1.75; P. Blosson 1.25, 2.55, 3.90; Cour D'Or 1.60. 2,40, 2,80; La X Candeur 1,05, 2.El Toreador 1.70, 2.05; v. d. Hoeff 1.20, 1.90 2.45, 4.05; Willem m 1.10, 1.80; Theeroos 0.55, 1.15, 1.95, 2.30 extra; Salv. Rose 0.75, 1.15; Marquette z. 10 2.—; Imp. Rubr. 1.20, 1.75; Lucretla 0.80, 1.50; Azalia 0,95, 1,45; Electra 1,10, 1,45, 2,05; Schoon oord 1.45, 2.15, 3.—: Triumphator 2.70; Mr. v. Tubergen 0.95, 1.80, 2.60; Salmo- nette 2.75. Darwin Tulpen. Elisabeth 0.45, 0.75, 1.25; Bartigon 0.25, 0.45, 0.75; Wm. Pitt 0.40, 0.80, 1.35; Le Notre 0.45, 0.70, 1.05; Sanders 0.40, 0.75, 1.-Copland 0.20, 0.45, 0.85. 1.25; Centenaire 0.40, 0.75, 1.—; Clara Butt 0.25, 0.45, 0.60; Rauwenhoff 0.30, 0.70; Faust 0.80, 1.05; La Tul. Noire 0.45, 0.60, 0.95; Herodiade 0.65, 0.95, 1.40; Nauticus 0.55, 0.85; Oliviere 0.45. 0.80; Suzon 0.75, 1.25. Enkele late tulpen. Ing. Yellow 0.40, 0.90, 1.40; Picotee 0.50, 0.80, 1.10; Ing. Ccarlet 0.55, LMrs. Moon 1.1.35; Miss Ellen Wiimott 1.25; Fulgens 1.25; Breeder Tulpen. Golden Bronze 0.50, 1.Orange Beauty 1.55; Orange King 0.65, 1.05; M. T. Mozart 0.70, 1.Parq. Markgr. v. Baden 2.10. Irissen. Wedgewood 10 op 1.55, 1.90; id z. 9 0.80, 1.05; id. z, 8 0.45, 0.70; id. 7 0.30; Imperator 8 op 0.30, 0.40; id. 8 0.25, 0.30; id. 7 0.13, 0.16; id. 6 0.06, 0.08; Da vid Bless 8 0.45; Hart Nibbrig z. 6 0.18; The First Top 1.05; id. I 0.85; Yellow Queen 7 op 0.50; id. 6 0.30. 0.35; id. 5 0.18. Lil. Candidum 3.50. 4.10; Anem. St. Briged 0.70, 1.00; Purp. Gr. 0.25, 0.70, 1.50. Narcissen. King Alfred dn. 1.05, 1.80. 2.45 extra; ld. R. 0 70, 1.10, 1.35; Victoria 0.35, 0.50. 0.70, 1.25; Mad. de Graaff 0.65. 0.95, 1.05; Cheerfulness 0.55, 0.86, 1.45; Laur. Koster 0.30, 0.45, 0.70; Olympia 1.25. 1.35; Treserve 0.70, 1.35; Harbinger 2.55; Golden Spur 1.—, 1.60. 2.55; von Sion 0.40. 0.85, 1 60, 2.40, 3.80; Empress 0.35, 0.55, 0.85: Elvira 0.25, 0.45, 0.70; Spring Glory 0.30. 0.50, 0.75: Cervanthus 0.60. 0.85, 1.05; Barri Consp, 035. 0.55. 0.85; Gloria Mundi 0.45, 0.75, 1.30; Watkin 0.35. 0.75, 1.10; Albo Pleno Odorato 0.80, 1.10, 1.50; Horace 0.25, 0.60; Bernardino 0.70, 1.20; Golden Phoenix 1.—, 1.30; Sulphor Phoenix 1,10, 1.75; Olivier Cromwell 1.80; Argent 0.35, 0.90. WESTLAND, 19 Sept. Middelprijs v. d. Westlandsche veilingen: Aardbeien f.0.82 1.04, druiven 2456 ct.. prinsesseboonen 17 ct., snijboonen 3145 ct., postelein 8—9 ct„ spinazie 213 ct., stoofappelen 58 ct„ stoofperen 6—11 ct., tafelappelen 714 ct„ tafelperen 1528 ct., augurken 30—37 ct. per K.G.; tomaten f. 0.251.37, dubbele boonen 1780 ct., uien 4550 ct. per bak: bloemkool f.2—7.50. andijvie f. 0.651.10, komkommers f. 36.50, pepers 17'/i40 ct„ roode kool f. 2.256. sav. kool f. 36.50, groene kool f. 3.30, chineesche kool f. 5. sla f. 0.50—1.60, eieren f. 4,60—5.70 per 100; meloenen 3—36 ct.. perziken 2'/i16 ct. per stuk; seidery f. 0.60—5. peterselie 65 et., prei f. 1.10, kroten f. 1.10 per 100 bos. TIJDSCHRIFTEN. „Onze wonderbaarlijke wereld". Het interessante maandblad „Onze won derbaarlijke wereld" brengt ditmaal arti kelen over „Voorhistorische diervormen". „Het onmisbare water", „De Great Rift vallei", „Tokio, de herrezen stad". .Bezit ten de planten gevoel?", „Het mysterie der electriciteit", enz. 3—a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7