J. BAALBERGEN katwijkRAN-^EE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 20 September 1932 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. De Parochie Kudelstaart. Pastoor Lühn, sedert een 6-tal Jaren herder en leeraar van de Parochie Kudel staart, is met Ingang ven 30 September a.s. benoemd tot Pastoor der parochie Bodegraven. Als opvolger te Kudelstaart is benoemd prof. van Leeuwen van het seminarie „Hageveld" te Heemstede. Levendiger bloemenhandel. De handel in snijbloemen in onze ge meente is de laatste dagen iets levendiger geworden dan hij den laatsten tijd ge weest ls. Ondanks den nog steeds grooten aanvoer van rozen, bouwardia's, dahlia's enz. en het dagelijks uitbreidend aanbod van chysanthemums in talrijke variëtei ten, kan thans zoo goed als alles verkocht worden. Echter is er van prijsverbetering yan de bloemen in het algemeen nog wei nig sprake; de buitenlandsche vraag ls in tegenstelling met vorige jaren om dezen tijd nog zeer klein, waardoor zoo goed als de geheele snijbloemproductie in het binnenland haar afzet moet vinden. Bovendien wordt om dezen tijd van het Jaar nog door lang niet alle bloemisten in de kassen gestookt, waardoor de kwali teit ongunstig wordt beïnvloedt van rozen, chrysanten e.d. Wat de handel in pot planten betreft, verschillende producten, o.m. Ster van Bethlehem, zijn steeds goed koop, terwijl cyclamen, begonia's e.d. van goede kwaliteit behoorlijke prijzen gelden. Door vooraanstaande personen van SD.A.P. en de moderne vakbeweging wor den alhier pogingen in het werk gesteld, om te komen tot de oprichting van een Arbelderssportbond. De Arbeiders Mandolineclub „Futura" alhier zal Zondagmiddag a.s. te Hilversum voor de V.A.R.A. een concert geven. HAARLEMMERMEER. GROOTE BRAND. Twee boerderijen aangetast. Een afgebrand Gistermiddag omstreeks 12 uur werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een tweetal branden, uitgebroken op de boerderijen van den landbouwers H. van Elderen en Chr. Biesheuvel aan den Sloterweg bij den Geniedijk nabij Hoofd dorp. Terwijl de groote landbouwschuur van Van E., waarin veel koren enz. was gebor gen, in lichtelaaie stond, was er ook brand ontstaan in een schelf en schuur staande op het erf van B„ zoodat de brandweer een niet gemakkelijke taak had te ver vullen. Bij v. E. laaiden van alle kanten de vlam men op en greep het vuur zoo snel om zich heen. dat aan redden niet meer viel te denken. Met moeite slaagden de bewoners er nog in het huisraad en een paard in veiligheid te brengen. Kort daarop stortte het dak in. Een aantal kippen kwamen In de vlammen. De landbouwwerktuigen, die ln een gespaard gebleven schuur ge borgen waren, konden behouden blijven. Het mocht de brandweer gelukken de woning van B. te behouden en aldaar den brand te beperken tot een schelf en schuurtje. Dat de brand zich op deze boerderij niet verder uitbreidde, was voor een groot deel aan de gunstige richting van den wind te danken. Ook bij B. had men den geheelen inboedel al naar buiten gebracht. Omtrent de oorzaak werd ons bij infor matie medegedeeld, dat een 5-jarig jon getje eerst bij B. een hooischelf en daarna bij van E. een schelf in brand heeft ge stoken. Verzekering dekt de schade. Te Iaat opgemerkt. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer moest een met groote snelheid passeeren- de auto doordat de bestuurder een van een erf komenden wagen te laat opmerkte op een paar meter afstand stoppen, waarbij zoo krachtig werd geremd dat het motorrijtuig een zwenk maakte en daarna over den kop sloeg. De chauffeur kwam er met een paar snijwonden aan de han den af. Met vereende krachten slaagde men er ln de auto weder op den beganen grond te krijgen. De heer C. L. Smit, wonende aan den Schinkeldijk alhier, is met ingang van half September benoemd tot agent van politie te Rotterdam. HOOFDDORP. Twee boerderijen afgebrand. Hedenmorgen zijn twee boerderijen staande aan den Sloterweg onder Hoofd dorp bij den Geniedijk en toebehoorende aan de landbouwers van Elderen en Bies heuvel afgebrand. KATWITK. GEMEENTERAAD Leeg-Verkoop Zaterdag begint onze TOTALE LEEG-VERKOOP wegens verbouwing. ALLES MOET WEG, PROFITEERT VAN DEZE GELEGENHEID 6594 KARPETTEN, LINOLEUMS, GORDIJNEN, MEUBELEN, BEDDEN, DEKENS ezn. pe laatste zitting in het oude Raadhuis Woorden ter nagedachtenis van wijlen den heer van Duyn Verkoop van grond Diverse benoemingen Aanvaarding van schenkingen Rede van dr. Hueting - Afscheid van en hulde aan den trouwen bode Lagemaat. De raad kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden behalve de heeren Eikelenboom en Lodder die later ter vergadering kwamen. Er is een vacature wegens overlijden van den heer G. v. Duyn. Voorzitter burgemeester Woldringh van der Hoop. Deze nam allereerst het woord en zeide het plicht te achten een woord van afscheid te spreken na het overlijden van het medelid den heer G. v. Duyn. Spr. herinnerde aan het helder oordeel dat v. Duyn in den raad steeds toonde te hebben, iemand die een meening had doch deze ook wist te geven voor een beter. Noode hebben wij hem zien heen gaan. De plaats, die v. Duyn nalaat, zal moeilijk te vervullen zijn. Dr. Hueting zeide namens den raad zich gaarne bij de woorden van den voorzitter aan te sluiten. t Eerst is aan de orde vaststelling der notulen van 9 April, en 21 April 1932. Vervolgens mededeeling van ingekomen stukken w.o. eenige missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Voorstellen tot verkoop van grond. Mej. Rietkerk vraagt een strookje grond te koopen gelegen langs den achtergevel van het perceel Varkevisserstraét 16, groot plm. 11 M2. De heer A. T. Kraan, architect te Leiden vraagt te mogen koopen een strookje grond gelegen langs den achter gevel van het perceel Varkevisserstraat 14, groot plm 11 M2.. B. en W. stellen voor beiden verzoeken toe te staan en de ge vraagde grond te geven f4 per M2. Aldus besloten. De vereenlging voor vreemdelingenver keer vraagt in het genot te worden ge steld van le de helft van de door die vereeniging verschuldigde bijdrage in de kosten der reclame voor de Noordzeebad plaatsen, zijnde een bedrag vai. f. 187.40; 2e de iaarlijksche subsidie voor het in formatiebureau ad f. 250. B. en W. stellen voor aan het gevraagde te voldoen. De heer Meerburg herinnert er aan dat hij reeds vroeger den wensch te kennen gaf, dat deze bedragen in één post worden opgenomen. Bij de volgende begrooting zal dit geschieden, aldus de voorzitter. Het voorstel inzake het nemen van een raadsbesluit ingevolge art. 14 der Armen wet, inzake reeds toegekende subsidies aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente is slechts een formalitieit omdat het gaat over reeds in 1931 verleende bedragen, waarvoor volgens Ged. Staten nog raads besluiten dienen te worden genomen. Door den raad worden deze besluiten thans officieel genomen. Voorstel tot weder inhuren van de brug wachterswoning aan den Noordwijkerweg. De huur van deze woning, die de gemeente van Rijnland in huur heeft, loo.pt 31 Dec. af. Evenals vorig jaar is Rijnland ook thans bereid de huurovereenkomst voor den duur van een iaar te continueeren. B. en W. stellen daarom voor tot verlenging dezer huurovereenkomst over te gaan. Ook hiertegen heeft de raad geenerlei bezwaar; alzoo wordt besloten. Punt 8 is afrekening der vergoeding in gevolge art. 101 der L.O.-Wet 1920, over de jaren 1926, 1927 en 1928. Nu de reke ning der gemeente over 1928 door Ged. Staten is vastgesteld, kon tevens berekend worden hoeveel de kosten per leerling hebben bedragen voor het L.O. en U.L.On- derwijs. Voor het L.O. is zulks f. 12.83 en voor het U.L.Onderwijs f. 28.81 per leer ling. Dan worden in het voorstel genoemd de bedragen die aan de besturen der 12 scholen volgens genoemde berekening kun nen worden uitgekeerd. Ten aanzien van de Herv. School V. meenen B. en W. een uitzondering te moeten maken, daar bij de gemaakte kos ten dezer school posten zijn genoteerd die volgens B. en W. hiervoor niet in aan merking komen als verteringen op ouder avonden, personeelsbijeenkomsten, abonne menten op diverse bladen. B. en W. geven den raad in overweging tot afrekening met de Herv. School V over te gaan, zoo dra de beroepstermijn zal zijn verstreken. Na een kleine opheldering door den voor zitter, gaat de raad hiermede accoord. De heer J. R. Bloot heeft bedankt als lid der Schattingscommissie voor de In komstenbelasting. Voor de vervulling van deze vacature bevelen B. en W. aan de heeren 1. A. de Best Kz en 2. Kr. Haas noot Kz. Door den raad wordt benoemd de heer A. de Best Kz., Louwestraat 2. .De heer G. v. Rijn, Noordstraat 10 vraagt vérgunning tot het afbreken van twee schuurtjes en voor den bouw van een houten loods op het, aan de Gasthuis gelegen terrein Voorstr. 49 a. Het voorstel van B. en W. om hiervoor dispensatie te verleenen wordt toegestaan. Volgt het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van twee woningen, Baljuwstraat 40 en 42 te Katwijk aan Zee, eigenaar W. v. d. Laan te Katwijk aan Zee, het eerste pand onbewoond, het tweede be woond door Jao. Rooyakkers. In overeen stemming met de uitgesproken meening der Gezondheidscommissie, geven B. ers W. den raad in overweging bedoelde woningen onbewoonbaar te verklaren, waarmede de raad accoord gaat. De hee ren v. d .Bent en Guyt hebben bezwaar tegen het praeadvies en vinden de argu menten lang niet steekhoudend, doch ge zocht. Verschillende reperaties zijn te doen waardoor deze huizen weer bewoonbaar kunnen worden gemaakt. Het praeadvies is te ingrijpend. Dr. Hueting, die secre taris is van de gezondheidscommissie, zegt te erkennen dat als ieder argument af zonderlijk genomen wordt, het den schijn kan hebben dat dergelijke woningen nog wel zijn op te knappen. Zeker, een nieuw huis kan ook een lek hebben doch aan bedoelde huizen deugt momenteel onge veer niets. Wel zjjn er nog tal van der gelijke woningen te Katwijk aan Zee, doch waar de gelegenheid zich voordoet dient er ook een begin mee te worden gemaakt, cm deze op te ruimen. Een der twee huizen staat onbewoond. Het andere is kort geleden bewoond. Spr. ontraad den raad tegen het praeadvies te stemmen. De heer Guyt vraagt stemming over het voorstel van B. en W. Het voorstel werd met 12—3 st. aangenomen. Tegen de heeren Guyt, M. v. d. Bent en Grimbergen. Volgt voorstel tot het aanvaarden van schenkingen ten behoeve van het nieuwe raadhuis. Deze schenkingen zijn: van den burgemeester drie portretten, van H.M. de Koningin, H.M. de Koningin-Moeder en H.K.H. Prinses Juliana. Van ae afd. Katwijk van den Patroonsbond voor Bouwb^d :ivèn een wandfries. Van den kunst;cl. tier Sluyter een schilderstuk „Dirk Oom'. Van den secretaris een voorzittershamer. Van de raadsleden een triptiek. Van de Erven Tijl te Zwolle 30 lederen omslagen met klapper, B. en W. stellen den raad voor onder dankzegging voor de gemeente, deze geschenken te aanvaarden. Aldus besloten. Volgt benoeming diverse commissies. Tot leden der Commissies voor de bedrijven worden gekozen de heeren v. Riessen» Grimbergen, Guyt en Eikelenboom. Tot leden der Commissie van fabricage en het Grondbedrijf de heeren M. v. d. Bent, H. Parlevliet, J. v. d. Perk, dr. Hueting. Tot leden der belastingcommissie de heeren Grimbergen, Kulk, H. Parle vliet, D. v. Riessen, A. v. Rijn en na twee stemmingen de heer L. v. d. Zwan die bedankt. Daarna wordt gekozen de heer D. Meerburg die de benoeming aanneemt. Voor de rondvraag is er niets waarna de voorzitter het woord neemt en zegt met een enkel extra woord dezen avond af scheid te willen nemen van een persoon en van een zaak. Dit moment is voor velen, meent spr. van groot belang. Waar velen hier jaren voor de belangen der gemeente zijn opgekomen, moet dit oogen- blik van heengaan tot weemoed stemmen. Er zlin vele herinneringen aan dit gebouw. De raad is echter met den tijd meegegaan en dit is mede reden van dit heengaan. Vervolgens nam dr. Hueting als oudste raadslid het woord en sprak het volgende: Op dit historisch oogenblik, nu wij af scheid gaan nemen van dit gebouw, van deze zaal, waarin veel arbeid is ver richt en veel gewichtige besluiten zijn genomen, ook dat, waarvan dit afscheid een noodzakelijk gevolg is, zij het mij ver dund nog een enkel woord te spreken. Alleen menschen, wier leven een gestadig trekken van oord tot oord is, doen ver standig zich niet te zeer te hechten aan de talrijke plaatsen, waar zich telkens een deel van hun leven afspeelde. Wij bewoners van Katwijk, waarvan de hier geborenen ten zeerste bekend staan orrt hun ver knochtheid aan hun geboortegrond, een karaktertrek, die door hen, die zich op den naam van geboren Katwijker niet kunnen beroemen, alras wordt overgenomen, wij kunnen ook van deze plaats niet scheiden, zonder dat een gevoel van wee moed ons bekruipt. De ijlende tijd stelde zijn eischen en voortvarend of schoorvoe tend ging onze Raad er toe over het besluit té nemen, waarop dit uur moest volgen. Ik r^rak van weemoed. Zeker zal dat gevoel in ons aller hart wonen, doch verwonderen mag het geen onzer3 wan neer dit vooral hen bekruipt, die in het Rijndorp onzer gemeente woonden. De traditie spreekt hier een woord mede en zoo was het nu eenmaal, dat in Katwijk aan den Rijn sedert jaren het gemeentehuis was gevestigd, eerst in het hotel „de Roskam", daarna, met den groei der ge meente in het gebouw, dat nu door ons staat verlaten te worden, en dat in 1902 den vorm verkreeg, waardoor het sedert dat jaar een sieraad der Voorstraat was. Daardoor werden de handelingen, die /Jen gemeentenaar met het huis der ge meente in aanraking brengen allermeest gadegeslagen in Katwijk aan den Rijn. Hoe vele malen zagen we niet op een uur, waarop jonge menschen niet gewoon zijn te gaan wandelen, een paartje in de richting van Katwijk aan den Rijn voortschrijden om te gaan aanteekenen. dat daarbij meerdere malen voor beiden het doel van den tocht het Raadhuis terra incognita was, moge blijken uit het feit, dat het vaak is gebeurd, dat ze het ver keerde huis binnenstapten en in mijne woning trachtten de eerste formaliteiten voor het sluiten van een huwelijk te doen verrichten. Dat zal straks wél nimmer meer met welke woning dan ook geschieden Maar ook zal het uit zijn, dat wanneer dan de trouwdag was aangebroken vele jonge meisjes uit het Rijndorp zich ver drongen om te zien, hoe de bruid er uit zag, een genoegen, dat ze zich noode lieten ontrooven en dat ze hoopten anderen te bereiden, wanneer straks voor haar de groote dag mocht aanbreken. Dat en zoo veel meer behoort tot de historie. Het nieuwe Raadhuis staat eenzaam. Maar of die eenzaamheid van langen duur zal zijn is een vraag, waarop ik zoo gaarne een ontkennend antwoord wil geven. Wanneer dan de omgeving van het Nieuwe Raadhu;s zal zijn bebouwd, wanne:r dit het middelpunt der gemeente zal zijn geworden, dan is bereikt wat voor velen» die indertijd tot de stichting, en daardoor tot het verlaten van dit huis meewerkten reden was, om die medewerking te ver leenen. Wij nemen heden niet alleen af scheid van dit huis, doch ook van hem, die vele jaren daarin zijn nederigen arbeid van bode verrichtte. Ik weet raïj de tolk van den raad, wanneer ik Lagemaat bii dat afscheid hulde breng voor den trouwen dienst, dien hij voor de gemeente steeds presteerde en voor de behulpzaamheid, waarmede hij ons leden van den raad steeds ter ziide stond, wanneer wij ons tot hem wendden. In hooge mate hebt gij Lagemaat beseft, dat plicht vervullen een genoegen is en dat ook in Uw betrekking een arbeid geleverd kan worden, die de gemeentelijke regeering en daardoor de gemeentenaren ten goede komt Van harte hopen wij, dat ge iaren van de rust, die ge gaat genieten zult kunnen profiteeren in het genot van goede ge zondheid. Ge hebt het geluk te kunnen terugzien op een eervollen staat van dienst, (applaus). Ook de voorzitter sprak woorden van afscheid tot den scheidenden bode en her innerd aan zijn komst in de gemeente op 1 Mei 1893 na zijn aanstelling als veldwachter te Katwijk. Na deze functie 17 jaar verricht te hebben volgde de be noeming tot bode welke betrekking 22 jaren met volle plichtsbetrachting werd vervuld. Ik ben maar kort nog in de gemeente, zegt di) voorzitter, doch lang genoeg om u te leeren waardeeren. Ook van mijn voorganger hoorde ik niets dan lof over u. Ons aller wensch is dat U nog vele jaren zult mogen genieten van de rust die U vergund is geworden. De heer v. Tongeren sprak eveneens enkele woorden van afscheid en herinnerde er aan dat het vandaag juist 55 jaar is geleden dat het raadhuis werd in ge bruik genomen. Het spijt spr. dat niet eerder verhuisd is. Zeer onder den indruk dankte de heer Lagemaat voor de woorden tot hem ge sproken. Lagemaat herinnerde er aan dat het thans voor de 295ste maal is dat hij als bode dienst doet in raadsvergaderingen. Nimmer heeft hij gen dezer vergaderingen behoeven te verzuimen. Sinds zijn benoe ming wisselden 25 raadsleden het tijde lijke met bet eeuwige en 13 personen zijn nog in functie. Spr. dankt nogmaals voor de hartelijke woorden doch meende toch ook te moeten verwiizén naar het- eeen zeker iemand eens naar voren bracht, nl.. Jiet is te veel eer aan menschen aancedaan". De raadszitting was hiermede beëindigd. Na afloop der openbare raadsvergadering werd de heer Lagemaat in de kamer van B. en W. geroepen, waar hem bij monde van den burgemeester dank werd gebracht voor de bewezen diensten. Door dit college werd hem uit dankbaarheid aangeboden een prachtige wandelstok met zilveren knop. De burgemeester uitte den wensch dat het Lagemaat gegeven moge zijn nog lang in gezondheid en^in lengte van dagen deze stok te gebruiken. De heer Lagemaat dankte in hartelijke bewoordingen voor den lof hem toegezwaaid en tegelijk voor het door B. en W. reeds vroeger genomen besluit, waarvan thans de voordeelige ge volgen kunnen worden ondervonden. Ook de gemeente-secretaris dankte voor de vriendschap en de bereidwilligheid van de zijde van Lagemaat ondervonden. Spr. hoopte dat deze vriendschap ook nu nog, in de dagen van rust, bestendigd zal mogen blijven. Hiermede was deze niet onbelangrijke vergadering beëindigd. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Zand'oergen, Overrijn 6, van Rijnsburg; P. Kouprie en gezin, de W. Malefijtstraat 42, van Leiden; J. Schol ten, Overrijn 7, van Harenkarspel; P. J. de Reuver, idem, van Den Haag; W. Rom- bouts, idem, van Alphen a. d. Rijn; N. P. Geerlings, idem, van Noordwijkerhout; P. C. J. v. Reisen, idem, van Sassenheim; J. H. M. van Dijk, idem, van Den Haag; G. C. J. Wubben, idem idem; K. J. van Wijk, idem, van Bussum; J. M. v. d. Ven, idem, van Oudewater; B. H. van Velsen, idem, van Delft; H. L. F. van Rijn, idem idem; J. J. M. van Veen, idem, van Oudewater; H. A. Castrlcum, idem, van Haarlem; P. Z. de Vries, idem, van Franeker; P. J. M. Spee, idem, van Delft; L. H. Vissers, idem van Haarlem; P. M. Overschie, idem, van Naaldwijk; S. F. Terpstra, idem, van Fra neker. KATWITK AAN DEN RITN. De huldiging van bode Lagemaat. In verband met het einde van den dienst van den gemeentebode den heer Lagemaat waarover in ons Raadsverslag meer meende ook het secretarie-perso neel en dat van den gemeente-ontvanger niet op een gewone wijze van Lagemaat te kunnen scheiden. Men was gistermiddag ter secretarie samengekomen voor een officieel afscheid met wat hieraan verbonden is. Bij monde van den heer Werther, gemeente-ontvan ger werden zeer waardeerende woorden gesproken aan het adres van den schei denden bode. De heer Werther zeide als een der oudste ambtenaren ook zoo goed te weten hoe stipt en plichtsgetrouw de heer Lagemaat was. Kapitalen aan geld heeft Lagemaat voor den ontvanger ver plaatst; nooit mankeerde er iets aan en altijd was Lagemaat de bereidwilligheid zelve. Vervolgens sprak de heer Collette na mens het secretarie-personeel en zeide zich geheel en al te kunnen aansluiten bij den vorigen spreker. De heer Collette droeg hierna een aardig gedicht voor, samengesteld door den heer P. C. Bloot, ambtenaar ter secretarie waarna spreker den heer L. namens de aanwezigen een mooien ruststoel aanbood. De heer Lagemaat toonde zich zeer ge voelig voor deze attentie en aanvaardde onder hartelijke dankwoorden het ge schenk. Een woeste rijder. Jlir. E. reed op den Wassenaarschen weg met een zoodanige snelheid dat hij de bocht bij den Zwarteweg niet kon nemen, waardoor hij dwars door het hek het land van P. v. P. ln vloog. De schade zal door jhr. E. vergoed moeten worden. Bij de politie alhier is door C. K. aan gifte gedaan van het feit, dat door bal dadige jeugd zijn vlet zoodanig is ver nield, dat zij tenslotte is gezonken. KATWITK AAN ZEE. In den afgeloopen nacht om half 2 werden in de duinen bij het Zeehospi tium een viertal geiten van den heer C. Vooys door honden doodgebeten. LÏSSE. Zomerconcert „Trou moet Blijcken". De harmonie „Trou moet Blijcken zal hedenavond haar laatste zomerconcert geven in de gemeentelijke muziektent onder leiding van haren directeur, den heer M. Bolderdijk, te kwart over acht. Het programma luidt als volgt: 1. Le Drapeau de la Victoire, marscli, G. Gadenne; 2. Marie Henriette. ouverture, L. Montagne; 3. Soldatenlieder, walzer, Jos. Gungl ann G. Verhey; 4. Cendrillonnette Fantasie, Fernand Andrieu; 5. Mercédès, ouverture fantastique, M. J. H. Kessels; 6. Hymne a l'amour. wals, Fransis Popy; 7. Une Soirée d'Automne aux Ardennes, fantasie, A. Govaërt; 8. Finale. Wederom is alhier een rijwieldiefstal gepleegd en wel ten nadeele van A. B. alhier, die zijn rijwiel voor het gebouw van den R.K. Volksbond geplaatst had. De politie stelt een onderzoek in. Wij vernemen dat het comité voor Chr. Winterlezingen er in geslaagd is ook I voor den a.s. winter een serie lezingen te organiseeren. HEDEN: Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa- komst te 8 uur nam. T- V£F-Huis (Gerecht 10), Lezing van mei E. C. Knappert van A'dam, 7% uur n.m! Woensdag. Volksgebouw: Vergadering Tan typogra fen. 8 uur nam. Alphen a. d. Rijn (Zaalbergstraat)' Paardenmarkt te 8 uur voorm. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoon Hoogewoerd. 8 uur n m „Het Liefdeslied". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Citv-Theater Haarlemmstr.. 8 uur ajn „Maskers". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur n.m „Verstooten". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30, Trianon-Theater Breestraat, 8 uur n.m.: „Mitternachtsliebe". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur njn. Inen ting tegen dlphterle 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Sept. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. Inzake het genomen raadsbesluit om f. 20.000 uit te trekken voor den bouw van een ambtswoning voor den Burgemeester vernemen we nader dat de uitslag van de gehouden stemming was 10—2. Tegen stemden de heeren J. P. Segers en J. Noorlandt. De heer A. Verduyn Jr. was niet aanwezig, doch had zich reeds eerder tegen het voorstel verklaard. NOORDWITK. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. In Royal vergaderde de afd. Noordwijk en O. onder leiding van den voorzitter den heer H. de Boer. De zaal was, zooals wij dat gewoon zijn, weer keurig in de bloemetjes gezet. Dat maakt deze verga deringen steeds zoo aantrekkelijk. De voorzitter heette allen na het zomersei zoen hartelijk welkom, memoreerde het mooie weer van dezen zomer wat den bloei der bloemen gunstig heeft beïn vloed. De notulen werden hierna gelezen door den heer Overvelde en ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter had ter verga dering mede gebracht een Tyrostegia Vir- ginica of het scharnlerbloempje, waarvan men de kelkjes kan zetten in den stand die men wil, zonder dat zij van de bloem- steeltjes afbreken. Vervolgens was meege bracht de lepelkers een van de z.g. Pit- hoofdplanten, die niet in Nederland voor komen. Ze waren verzameld aan de Leid- sche vaart, waar de voorzitter hun al ja ren op één plaats had ontdekt. Vervol gens werden de aanwezige bloemen en planten gekeurd, w.o. Gesneria, Fuchsia in verschillende variëteiten, prachtige Dahlia's van den heer Soeteman waar onder een, die naar den voorzitter is genoemd n.l. Meester de Boer en waar voor de heer Soeteman pas een getuig schrift kreeg op de Dahlia-keuring van de Mij. voor Tuinbouw- en plantkunde. De voorzitter bracht dank aan allen, die bloemen hebben Ingezonden en die deze beschikbaar hebben «gesteld voor de ver loting. Nu werden cle planten verkocht die eenmaal de glorié uitmaakten van de rotspartij, op het Florapark. Gelukkig heeft onze groep het op dte tentoonstelling goed gedaan en wij mogen op succes bogen. De planten waren zoo goed mogelijk uit gestoken en in kisten en manden ge plaatst. Alles werd door den deurwaarder- afslager, den heer J. van Schooten, ge veild. Hierdoor kwam weer een weinig geld terug van de kosten die de afd. voor deze rotsgroep maakte. De causerie van den voorzitter werd wegens het late uur uit gesteld. Er werd nog besloten om een felicitatie te zenden aan den heer Men- sing, de alg. secr.-penningmeester van de Mij. van Tuinbouw, die ln Tsjecho-Slowa- kije geridderd is. 't Is wel laat, maar op recht gemeend. Besloten werd de volgende vergadering te houden half October en daaraan te verbinden een Chrysanthen-tentoonstel ling, waarbij allen kunnen inzenden. De voorzitter hoopte op een zeer groote deel neming. Er werd nog geklaagd over de minimale belangstelling die onze patroon stelt in de vergaderingen van de afdeel- Noordwijk. Tijdens haar bestaan is er P®s eenmaal iemand van het hoofdbestuur geweest. Gevraagd zal worden aan net- Hoofdbestuur om slechts hen te benoemen als patroon van een afdeeling, die er ook werkelijk zullen komen. Hierna volgt keu ring en verloting van bloemen en planten en sluiting. Door B. en W. is herbenoemd tot wethouder van openbare werken wethouder A. C. Meijer. OEGSTGEEST- Aanrijding. De motorrijder De C., wonende te Lei den, reed wegens het verblind worden door een hem tegemoet rijdende auto nabij de „Witte Palen" tegen een beton- paaltje, waardoor hij kwam te vallenen 2ijn been ernstig bezeerde. De duorljde bekwam ontvellingen aan armen en g laat. Beiden ztin door een dokter van „tn aegeest" voorloopig behandeld en het Academisch Ziekenhuis te Leiaer vervoerd ter verdere behandeling. 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6