(JJDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 20 September 1932 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. DE OPENING DER RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 756. Hedenmiddag 3 uur: 763. telegrafisch weerbericht. IiJi. Kon Ned. Meteorol. Instituut, De Blidt Hoogste stand: 769.5 te Vestmanoer. Laagste stand: 740.6 te Abisco. Verwachting tot den avond van 21 Sept. Zwakke tot matige, Noordelijke tot Oos- ïlijken wind, meest half bewolkt, weinig j! geen regen, aankelijk iets kouder, mo- nachtvorst. buitenlanusch weerbericht. Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.). I De depressie over Scandinavië trekt in depte afnemend noordoostwaarts, maar irengt nog regen en krachtige noord- testelijke winden aan de Noorsche kust a buiïg weer aan de Duitsche Oostzee- tast. De zuidwestelijke depressie vult op, le hooge drukking bij IJsland breidde zich irer ons land uit, zoodat in onze om geving de kans op regen afneemt. Op ie Britsche eilanden is het dientengevolge :eer koud geworden voor de tijd van het jaar. Op een hooggelegen plaats in Schot- and kwam vorst voor. Ook het binnen land van Scandinavië heeft in den nacht vorst gehad, in Frankrijk en Oost-Duitsch- land houdt het warme weer nog aan. Indien de hooge drukking zich verder over het Oostzeegebied uitbreidt en de druk in Frankrijk laag blijft is een jeriode van oostenwind met opklaring, naar koude nachten te wachten. luchttemperatuur. uur voorm.r 13"/: gr, C. (56 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 3 uur nam.: 14 gr. C. (57 gr. F.) |HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. Voorm. te 7 u. 03 min.; nam. te 7 u. 23 Ininuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". f's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 16'/: gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 7.35 nam. tot 6.13 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 20 Sept.: onder 13 u. 14; op: 20 u. 27. Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crisis-Comité! GRAAF GRAVINA OVERLEDEN De Volkenbondscomi^issarls voor Dant- 1%, graaf Gravina. is gistVavond om tien sur 20 in het stedelijke ziekenhuis over leden. Graaf Gravina. i,Graaf Manfred Gravina werd in het jaar te Palermo geboren. Zijn moeder was r dochter van Hans von Buelow. Hij nam last dienst bij de marine en de lucht recht en werd in het jaar 1906 militair Jhché te Sjanghai. Van daar uit onder lid Gravina een groote reis. waarna hij fdudant werd van den Italiaanschen ko en? In 1919—1922 was h;i marine-attaché h.de Skandlnavische staten. In 1920 heeft Ij1' als zoodanig het eerste verdrag afge- li'en met Litwinow ter zake van de her- suing der betrekkingen tusschen Italië en Inland. Voorts heeft hij verschillende do- i missies vervuld. In 1923 trad Gra- uit den Italiaanschen staatsdienst. Ij!Ji 19241928 was hij nlaatsvervangend pklegegrde bii den Volkenbond. Den 21 Ldjtember 1928 werd graaf Gravina door |;jt Volkenbondsraad benoemd tot opvolger ij?'den Nederlander nrof. mr. Van Hamel. hooge commissaris van den Volkenbond Bjrihntzig. De bevolking van Dantzig heeft Pf Gravina tiidens zün verblijf te Dant- '«eren waardeeren. zoodat te Dantzig "Ki)lericht van zün dood diepen indruk |wft gemaakt. de ontwapening. LONDEN, 20 September. (Reuter) De voorzitter van de Ontwapenings-Confe- rentie, Arthur Henderson, heeft een artikel gepubliceerd, waarin hij verklaart, dat in dien het bureau van de conferentie thans met alle kracht ernaar streeft, een zoo groot mogelijk succes te behalen op het tweede gedeelte van de Ontwapenings conferentie, deze met vertrouwen kan wor den tegemoet gezien. De belangrijkste kwestie, welke het Bu reau thans moet behandelen is de Duit sche eisch inzake gelijkgerechtigdheid. Dit vraagstuk mag niet over het hoofd worden gezien of omzeild. Henderson hoopt dat het Bureau zich hiervan welbewust zal zijn. Tijdens het geheele eerste gedeelte van de Conferentie bleek duidelijk, dat Dultschland zich teleurgesteld voelde. Dertien jaar lang is Dultschland ln mi litair opeicht achterultgesteld en nu ls de ln 1919 gedane belofte weer uitgesteld. WARSCHAU, 20 Sept. (V.D.). Voor zijn vertrek naar Geneve ontving de Poolsche Minister van Buitenlandsche Zaken Zaleski de Poolsche pers. Hij ver klaarde, dat de Volkenbond een zeer groote practische beteekenis heeft. Ten aanzien van den Duitschen geiijkgerech- tigdheldseisch meende hij dat de Rijks- regeering op grooten tegenstand zou stui ten wanneer zij inderdaad haar leger macht wilde vergrooten, en niet slechts haar binnenlandsch regime versterkte. Het was algemeen bekend, dat de nabuur- staten van Duitschland geenerlei verove ringsplannen hebben, waartegenover staat dat de Duitsche politieke partijen en zelfs leden van de Rijksregeering zich meer malen agressief hebben uitgelaten over de gebieden, die niet slechts formeel juridisch, doch ook daadwerkelijk aan andere staten behooren. Tenslotte verklaarde Zaleski dat Polen aan zijn eisch van een Permanenten raads- zetel in den Volkenbond zal vasthouden en verklaarde hij zich voor een nauwere samenwerking tusschen de overige staten en Sovjet-Rusland. GANDHI'S HONGERSTAKING. POONA, 20 Sept. (Reuter) Heden zou Gandhi zijn vasten moeten beginnen, doch men weet nog niet, of hij heden ochtend voedsel heeft geweigerd. Gandhi heeft de voorstellen van de re geering inzake zijn invrijheidstelling op zekere voorwaarden afgewezen. Hij weigert zijn cel te verlaten en de regeering is niet voornemens hem te dwin gen de gevangenis te verlaten. Gandhi heeft de vertegenwoordigers van verschillende klassen van de Hindoe-be volking ontvangen, zelfs van de Paria's. RUSLAND EN JAPAN. LONDEN, 20 September (Reuter) Vol gens berichten uit San Francisco aan hier verschijnende bladen is een Japan- sche delegatie naar Moskou vertrokken, i om onderhandelingen te voeren over de I levering van petroleum. Men meent, dat Kojiro Natsukata aan i het hoofd der delegatie staat, een der invloedrijkste Japansche zakenlieden. Eenigen tijd geleden verzochten het Rus- i sische Olie-Syndicaat en de commissaris voor economische zaken hem naar Rusland te komen, met het oog op dè aanvulling der overeenkomst tot oprichting van een gemengd Russisch-Japansche maatschap- pij. die Russische olie naar Japan zal leveren. DE AMERIKAANSCHE LANDBOUW. NEW YORK, 20 Sept. (V. D.) Opnieuw hebben de Amerikaansche boeren in den staat Sowa een beroep gedaan op hun mede-agrariërs om de landbouwproduc ten niet te verkoopen, teneinde te trach ten op deze wijze hoogere prijzen te kun nen bedwingen. De boeren worden nu ook opgeroepen, om melk, boter, eieren, en andere producten, die aan bederf onder hevig zijn, niet meer op de markt te bren gen. In tal van staten schijnt de beweging aanhang te vinden. Van de zijde der i groote boerenorganisatie. wordt verklaard, dat de toestand in den landbouw ontzet- tend is. dat de boeren gebrek lijden en tot I alles in staat zijn. Men zegt dat de Ame rikaansche landbouw bereid is tot het steunen van een sociale republiek. Directe hulp is beslist noodzakelijk. UITBREIDING HUIZE ZARSE. Het pension Zarse. Stationsweg 2, heeft een zeer belangrijke uitbreiding ondergaan waaraan door het steeds toenemende ge bruik dat van de eetzaal werd gemaakt dringend behoefte was gekomen. Op zeer sierlijke wijze is aan het bestaande ge bouw een ruime serre gebouwd, die door de warm stemmende, in rooden vlammen- den marmerkleur geschilderde triplex wandbedekking een sfeer van gezelligheid schept. Kleine tafeltjes met intieme lampjes noodigen uit tot het diner of het drinken van een kopje thee of koffie, waartoe den geheelen dag gelegenheid be staat. Een mooi uitzicht heeft men vanuit de zaal op den tuin, terwijl de met smaak uitgekozen stoffeering prettig aandoet. Het ligt in de bedoeling op de nieuw aan gebouwde zaal binnenkort nog een dak tuin te openen. Het fraaie restaurant wordt hedenavond geopend; een strijkje zal de gasten verwelkomen. De verbouwing geschiedde onder leiding van den heer van Straten door den aan nemer van der Plas op gelukkige wijze. Het fraaie schilderwerk door den heer Riet kerken. het meubilair en de stoffeering werd geleverd door de firma Loeb, met de electrische aanleg werd de firma van van Zeist belast. Centrale verwarming van de firma Kager. Voor huize Zarse beteekent deze nieuw bouw ongetwijfeld een groote aanwinst; van deze zaal zal stellig een druk gebruik gemaakt worden. 1 STATEN-GENERAAL. vereenigde vergadering van de beide kamers. De heer mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, die het voorzitterschap be kleedt, opent, nadat de leden der Staten- Generaal zich in de Ridderzaal op het Binnenhof vereenigd hebben, te half een de vergadering en doet door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen het Ko ninklijk Besluit, houdende zijn benoeming tot Voorzitter van de Eerste Kamer ge durende de zitting, welke heden zal aan vangen. De voorzitter benoemt een commissie, die Hare Majesteit in het gebouw zal ont vangen en uitleiden. Deze commissie be stond uit de Eerste Kamerleden prof. van Embden, Blomjous, mr. de Veer, prof. Steger en Koster en de Tweede Kamer leden Snoeck Henkemans, Fleskens, Zijl stra, de Wilde, mevr. BakkerNort, Boon, Tllanus, mej. Meijer, Knottenbelt ca Kor- tenhorst. Voorzitter der commissie was prof. van Embden. De Ministers, hoofden van ministerieele Departementen, en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur des namiddags mede in de Ridder zaal. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg en van Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana, kort daarna in de Ridderzaal aangekomen, wordt door de Commissie in de vergadering binnengeleid, neemt plaats op den troon en spreekt, terwijl ter rech terzijde van Hare Majesteit. Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins der Neder landen en ter linkerzijde Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden plaats namen, de Troonrede uit. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en voorafgegaan door de Commissie, verlaat daarna de vergader zaal. De voorzitter sluit, nadat de commis sie in de zaal is teruggekeerd, de veree- nigde vergadering. Over de drukte in de residentie wordt ons nog het volgende gemeld: Een ongewone drukte heerschte heden ochtend in de straten van de residentie en deed een ieder, voor zoover men nog niet op de hoogte was, reeds dadelijk ver moeden, dat er vandaag iets bijzonders aan de hand was. De opening van de Staten-Generaal door H.M. de Koningin en het daaraan verbonden ceremonieel vormt telkenjare een plechtigheid, waarnaar niet alleen de Hagenaars, maar ook tallooze nieuwsgie rigen uit de provincie en verder gelegen van ons land komen kijken. De toegangswegen tot Den Haag gaven reeds in den vroegen ochtend een duide lijk beeld van de ongewone drukte, welk» heden in de stad heerschte. Zoowel uit de richting Amsterdam als uit die van Rotterdam was het één lange file auto's en autobussen, welke de tallooze belang stellenden, die den Koninklijken stoet wilden zien, naar Den Haag brachten Verschillende straten en pleinen in de binnenstad waren reeds vroeg voor het verkeer afgesloten, terwijl de politie ook verder uitgebreide ordemaatregelen had getroffen. In verband met de mogelijke communis tische agitatie waren' de politieposten op verschillende punten versterkt, terwijl een groot aantal rechercheurs en agenten in burger zich onder het publiek hadden be geven, teneinde zoo noodig dadelijk te kunnen ingrijpen. Het Binnenhof was reeds om half elf voor het publiek afgesloten. Een half uurtje later werd ook de om geving van het paleis Noordeinde voor alle verkeer gesloten Om kwart over 12 kwam het muziek korps van de mariniers, gevolgd door de eerewacht, uit Rotterdam het Binnenhof opmarcheeren. Tegen halféén kwamen de huzaren, eveneens voorafgegaan door hun muziek korps, van de cavalerie-kazerne naar het paleis, vanwaar zij den stoet escorteerden naar het Binnenhof. i Duizenden stonden geschaard langs den weg, die de Koninklijke stoet volgde van het Paleis naai' de Ridderzaal. Overal ging bij het passeeren van de i Gouden Koets, waarin de Koningin met I den Prins en Prinses Julana gezeten waren, luide toejuichingen op. Incidenten van eenige beteekenis deden zich niet voor. De Ridderzaal bood als steeds een schit terenden aanblik. Als gewoonlijk waren de sociaal-democraten niet aanwezig. De voorlezing van de Troonrede nam slechts weinige minuten in beslag en werd gevolgd als gebruikelijk door de kreet van den heer Duymaer van Twist „Leve de Koningin". Op dat oogenblik hieven de beide com munistische Tweede Kamer-leden de Visser en Wijnkoop, die anders nooit aanwezig zijn en bij de binnenkomst van de Ko ningin niet waren opgestaan, kreten aan als: „Weg met de Koningin", „Weg met honger-Ruys" en „Weg met de Kroon". Het vervolg van dat geschreeuw werd over stemd door hoera-geroep en het spontaan aanheffen van het Wilhelmus. Terwijl dit lied weerklonk, verliet de Kon. Familie de zaal. Ook op den terugweg werd zij hartelijk toegejuicht. Aan het Paleis werd nog een zanghulde gebracht, welke door de Ko ningin en de Prinses staande op het bordes werd aangehoord. zware binnenbrand te katwijk aan zee. De bewoners over het dak in veiligheid gebracht. Hedennacht omstreeks halfdrie is in den winkel Stationsstraat 6 te Katwijk aan Zee en bewoond door J. van D. een zware binnenbrand ontstaan. De auto-motorbrandspuit onder leiding van den opperbrandmeester H. Parlevliet was spoedig ter plaatse en spoot met twee stralen op de waterleiding. Na een uur was men den brand meester. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt cio De man, die met zijn vrouw en kind boven den winkel sliep en den brand eerst laat ontdekte, zag zich door den verstik- kenden rook de toegang naar beneden af gesloten. Via de dakgoot slaagde hij erin allen behouden naar buiten te brengen. BELANGRIJKE VERBOUWING IN HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Boek- en andere winkels ten dienste van de reizigers. Naai' wij vernemen heeft de directie van de Nederlandsche .Spoorwegen het besluit genomen, om, zulks geheel ten gerieve van het reizigerspubliek, een belangrijke ver betering in het Centraal Station te Am sterdam te doen aanbrengen, welke binnen zeer afzienbaren tijd haar beslag zal krijgen. In hoofdzaak komt deze verbetering hierop neer, dat, komende van de groote hal van het station en gaande door de in gangscontroles, ter weerszijden van den middentunnel een aantal winkels zal ver rijzen. Te dien einde zullen de trappen naar het eerste perron in Oostelijke en Westelijke richting over een afstand van ongeveer zes meter worden verplaatst. Op de daardoor vrijgekomen ruimten komen vier winkels, waarvan thans reeds enkele verhuurd zijn. Bovendien zal in de ruimte achter de groote hal, tegenover de middentunnel, een aantal sierlijk opgebouwde winkels worden opgetrokken ten behoeve van den boekverkoop. De A. K. O. heeft reeds op deze ruimte beslag weten te leggen. In December a.s. zullen de aanbestedin gen voor het geheele werk plaats hebben. o MISDRIJF? Hedenmorgen is de ongeveer 50-jarige F. Wytstra, afkomstig uit Leeuwarden, die te Heerenveen in een café verblijf houdt, in een sloot verdronken gevonden. Om trent de oorzaak van het ongeval doen allerlei geruchten de ronde. Het lijk is in beslag genomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Uit de te verrichten sectie zal moeten worden uitgemaakt, in hoeverre hier van misdrijf of ongeluk sprake is. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. DE OPENING VAN HET KATWIJKSCHE RAADHUIS. De ingezetenen van Katwijk worden et- op attent gemaakt, dat de route, die de Prinses morgen zal volgen is: Wassenaar- sche-weg. Nieuwe Molentuinweg, Voor straat, Van Enmondstraat. Kerkstraat, Zeeweg. De inwoners zullen wel van hun belang stelling doen blijken door het uitsteken der vlag. o BRAND. Gisteravond omstreeks tien uur blak door tot nu te onbekende oorzaak brand uit in de smederij van de weduwe F. J. Mattysen in de buurtschap Huihulzen te Gent (Geld.). De smederij en het woon huis stonden weldra in lichtelaaie en brandden tot den grond toe af. Van den inboedel kon zoo goed als niets gered worden. De motorspuit uit Gent was spoe dig ter plaatse, doch kon wegens gebrek aan water weinig uitrichten Het blus- schingswerk duurde tot drie uur in den afgeloopen nacht. Verzekering dekt de schade. „Hbld." AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het ziekenhuis aan den Zuldwal te Den Haag is overleden 't 2-jarig jongetje A. C. v .d. B., dat den 15en dezer in de waterstokerij van J. C. van R. aan de Pompstraat aldaar in een onbewaakt oogenblik over een emmer met kokend water was gevallen en ernstige brandwon den had bekomen. ERNSTIGE AANRIJDING TE ENSCHEDÉ. Gisteravond laat heeft op den straatweg EnschedéOldenzaal een ernstige aanrij ding plaats gehad. Een automobilist, zekere B., uit En schedé. wilde eenige wagens passeeren, maar kwam daarbij in aanraking met een links loopenden man. den 55-jarigen W. uit Overdinkel, die hij meesleurde. De auto reed naar rechts en kwam ook met een daar loopenden man in botsing. Deze laatste kwam er met lichte kwetsuren af, maar W. bleek inwendige kwetsuren te hebben opgeloonen, waaraan hij in den afgeloopen nacht in een ziekenhuis te Enschedé ls overleden. De politie onder zoekt de zaak DE AANRIJDING TE HILLEGOM. Op 29 October van het vorige Jaar had op den Rijksstraatweg te Hillegom een aan rijding plaats, waarbij een meisje gewond werd. Twee meisjes stonden 's avonds te ongeveer halfacht te praten voor café de Nachtegaal. Plotseling werd een van hen aangereden door den motorrijder W. H. B. Het meisje werd tegen den grond geslin gerd en moest met een gecompliceerde beenbreuk naar het ziekenhuis worden ver voerd. Wegens het veroorzaken van letsel door schuld werd de motorrijder door de Haar- lemsche rechtbank veroordeeld tot veertien dagen hechtenis, terwijl hem zijn rijbe wijs voor den tijd van een jaar werd ont nomen. In hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam terechtstaande, kwam vast te staan, dat verd. niet bijzonder snel had ge reden. Het was een donkere avond en zijn licht was niet al te goed geweest. De procureur-generaal mr. baron Van Harinxma thoe Slooten achtte het Haar- iemsche vonnis juist, behalve ten aanzien van de straf. Hij eischte een geldboete van f75. Het Hof zal 4 October arrest wijzen. DE „VORST VAN GELEEN De Hooge Raad verklaarde niet ont vankelijk een cassatieberoep van mr. F. J. L. te Heerlen, zich noemende „vorst van Geleen", die door de rechtbank te Maas tricht tot f. 50.- boete veroordeeld is, om dat hij niet wilde voldoen aan de bepa lingen der invaliditeitswet en een rente- kaart niet wilde overleggen aan den Raad yan Arbeid. AMSTERDAM, 20 September 1932. De Amsterdamsche londsenmarkt had heden een gedrukt voorkomen, onder invloed van de reactie die in Wallstreet plaatsvond en de minder optimistische berichten omtrent de ontwikkeling van den economischen toestand in de Ver. Staten. Ook de inhoud van de Troonrede was niet geschikt, om de beursstemming ten goede te doen komen. De handel was weer zeer stil, omdat d» verkoopers niet gul waren met het aan bieden van materiaal. De koersverliezen bleven beperkt. Kon. Olies daalden tot 160 pCt. en veranderden gedurende beurs- tijd niet noemenswaardig. De Amerikaansche soorten echter ver keerden in reactie. Aku's enkele punten lager. Philips vrij goed prijshoudend, doch Unilevers leden een klein verlies. Rubbers ondergingen den invloed van de zwakkere tendenz. A'dam Rubbers verloren 2 Tabakken weinig veranderd. Suikerwaarden flauw, H.V.A.'s reageerden tot 190 'la. Scheep vaarten en Mijnen kwamen op lager niveau. Amerik. fondsen waren bepaald zwak, doch later trad een gedeeltelijk herstel in. Duitsche Obligaties en Ned. Obligaties prijshoudend. O WISSELKOERSEN Engeland 8,64Vi; Duitschland 59.28'/»; Frankrijk 9.75 3/4; België 34.52; Zwitser land 48.03; Denemarken 44.85; Zweden 43.40; Noorwegen 44.40; New York 2.49. Prolongatie 1%, LEIDEN, 20 September. Vette Varkens- markt. Aanvoer 339 zware, 148 lichte, totaal 487. Zware f. 0,26—0,27; lichte f. 0,24 0,25, per K.G. levend gewicht. Handel tamelijk vlug. Zouters. LEIDEN, 19 Sept. Noteering Coöperatieve Groenten- Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken", Andijvie f. 0.40— I.20, Kroten f. 1—1.80, Komkommers f. 1.10— 8.50, Bloemkool I f. 5.4012.90, idem II f.1—5.90, Roode Kool f. 2.10—4.80, Savoye kool f. 4.50—5.70, Groene kool f. 1.103.40, Meloenen f. 2—24, Pieterselie f. 0.501, Prei f. 1.40-2.50, Kropsalade f.0.40-3.20, Selderie f. 0.50—1.10, Bleekselderie f. 22-24, Worteler. f. 1.20—5.40, Rabarber f,0,20—0.50, Perziken f.2—10, per 100 stuks. Kroten f.1—2, Kroten, gek. f.5—8, Snijbooncn f. 3—44. Stokboonen f. 5—26, Pronkboonen f.3-5. Stamboonen f.4—15, Postelein f.10— 17, Spinazie f.14—25, Tomaten A f,1.60, idem B f. 2.50, idem C f. 1.40, idem CC f.1. Uien f. 2.10-3.90, Spmiten I f.12—13, per 100 K.G. HAZERSWOUDE, 19 September. Aanvoer 5765 eieren. Kippeneieren f. 4,905,65; Eendeneieren f. 3,703,85. Hanen f. 0,60 per stuk. NIEUW VENNEP, 20 Sept. 148S6 kip- eieren f. 4.30—5.20, 842 eendeieren f. 2.60 —3.30 per 100 stuks. 6 kippen f. 0.55—0.80, konijnen f. 0.15—1.20 per stuk. PURMEREND, 20 September 18 kleine fabriekskaas per 50 kilo met Rijks- merk f231 Goudsche per 50 kilo met Rijksmerk f. 24.50; aanvoer 5000 K.G.: handel matig; 1601 K.G. boter f. 1.351.60 per kilo; Weiboter f. 1.25—1.40 per kilo; 631 runderen, w.o.: 360 vette 6672 cent per kilo, matig; 85 gelde f.90160 per st„ stug; 91 melk f. 1.402.40 per kilo, stug; 95 stieren f. 46—50, handel matig; 21 paar den f.70140 per stuk, stug; 76 vette kal veren 7090 et. per kilo, stug; 199 nuch tere kalveren; slachtkalveren f.620 per stuk. matig; fokkalveren f. 1418 p. stuk, stug; 480 varkens: siaoht 2430 ot per kilo, vlug; zout. centrale 30 ct. per kilo, vlug: 52 magere varkens f.717 per stuk. vlug; 204 biggen f.518 per stuk, vlug; 695 schapen f.9—16 per stuk, stug: 844 lammeren f.611 per stuk, stug; 56 bok ken f.26 per stuk, matig; kipeieren f.4.605.10 p. 100 stuks; eendeleren f. 2.75 per 100 stuks; piepkuikens 70—82'/, ct. p, stuk; 8833 ldpeieren A f. 4.195.50 per 100; 434 kipeieren B f. 2.10—2.70; 2585 eendeieren A f. 2.702.80; oude kippen en hanen 35—42'/: ct.; eenden f. 0.30—1.10; konijnen f. 0.302; duiven per paar 45 ct. ROTTERDAM, Veemarkt 20 September. Aangevoerd: 225 paarden, 36 veulens, 994 magere runderen, 875 vette runderen, 255 vette kalveren, 563 nuchtere kalveren ,730 graskalveren, 224 schapen of lammeren, 3 varkens en overloopers, 29 biggen, 123 bokken of gelten. Prijzen per K.G.: koeien, 14—15'/», 25—27'/:, 31—37'/:, ossen 17—13, 22'/:25, 28—30 ct.; stieren 14—17 19—21. 2325 ct.; vette kalveren 27 32'/:, 3541, 47'/i—-50 et.; graskalveren 11—15. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f.120230; stieren f.5—300; graskalveren f.1040; werkpaarden f.110- f. 280; slachtpaarden f. 1101660; hitten f.60120; veulens f.4070; fok nuchtere kalveren f. 816; slacht nuchtere kalve-. ren f.47.50; kalf koeien f.130240; pin ken f.4085; vaarzen f.80125; biggen f.47; biggen p. week f. 0.400.70. RIJNSBURG. Met een matigen aanvoer waren de prijzen als volgt: Gladiolen f. 0.401.10. Asters in diverse kleuren f. 0.250.40; Dwergasters per 100 bos f.35; Statice f. 2.505.50; Troschrysan- then f. 0.200.28: Helianthus f. 0.601.06; Anjers f. 0.50—0.85; Zinnia f. 0.80—f. 1.40; Dahlia's f. 0.60—f. 1.10; Convlili f.0.30— f.0.40; Pompon Dahlia's f.0.30f.0.50; Gele Chrysanthen f. 2f. 3.50. Rozen per bos van 20 stuks f. 0.14f. 0.20. ROTTERDAM. 19 Sept. Binnenlandsche granen. Gerst Chevalier f. 4.50—5,75, Haver f. 5—5.75, Erwten, kleine groene f, 8.50— II.50, Schokkers f.8—12, puike kwaliteit f. 12.50—14.50, Bruino boonen f.11—11.25, soms iets meer, Duivenbooncn f. 7.50—650. extra kwaliteit hooger, Blauw maanzaad f. 28—30, inclusief, Karwijzaad f. 18—19.50, inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROELOFARENDSVEEN, 19 Sept. Meloe nen 13—16 ct. per stuk. Tomaten A f. 2.50— 3.10, idem B f. 3.20—3.90, idem C f. 1.30— 2.40, per 50 K.G. Andijvie f, 1.30, Sla f. 0.40—4.10 per 100 krop. Snijboonen f. 1.50, kassnljboonen f.350—4 20. idem stek f. 1.50 —1.80, Prinseboonen 55—80 ct. per 10 K.G. ZOETERWOUDE, 19 September. Eieren- veiling. Aangevoerd 2319 eieren. Kippen eieren f. 4,905,60; Eendeneieren f. 4.60, per 100 stuks. Kaas 1025 ct. per pond. Kippen 50—60 ct. Hanen 3595 ct. Dui ven 9 ct. Eenden 5055 ct. Konijnen f. 0,191,10, alles per stuk. -I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3