W. VAN INGEN SGHENAU BRAVO VIRGINIA LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 17 September 1932 SPORT. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. ardath Ook met kurk mondstuk lonoow Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. Burgerlijke Stand v. Leiden. City-Theater. Het programma dat bovengenoemd theater ons deze week brengt ls weer zeer uitgebreid. Voor de pauze wordt gedraaid: Nieuws en revue der Sporten; „De Waterkuur", een geestig tee- kenfilmpje. „Volksleven ln Noord-Afrlka", en tenslotte een klucht in 2 acten „Liefde in een politiebureau", een film. welke bij zonder goed in den smaak viel. Na de pauze draait als hoofdfilm ..Maskers" met in de hoofdrollen Ludwig Diehl en Jean Murat, die hun rollen voortreffelijk vertol ken Het is een uitermate spannende film, waarvan wij den Inhoud niet" zullen ver klappen. Het geheel vormt een program ma waarvan men:volop kan genieten en dat wij met een gerust hart aanbevelen. De heer M. C. Slootmaker, alhier, is geslaagd voor het examen politie-diploma yan den Alg. Ned. Politiebond. OLYMPISCH NIEUWS. FEESTDINER VOOR DE OLYMPISCHE PLOEG. Op 29 October te Amsterdam. Het Ned. Olympisch Comité deelt ons mede, dat het in het voornetnen ligt, dat de ploeg, die te Los Angeles aan de Olym pische Spelen, deelnam, uit te üoödigen voor een feestdiner in het Amstelhotel te Amsterdam op 29 October a.s. Z. K. H. Prln Hendrik en de burge meester van Amsterdam hebben bereids in beginsel toegezegd, tegenwoordig to zullen zijn. SCHAATSENRIJDEN. VIJFTIGJARIG BESTAAN KON. NED. SCHAATSENRIJDERSBOND. Een gedenkboek verschenen. Vandaag is het preiples vijftig jaar ge leden, dat te Amsterdam de Nederlandsche Schaatsenrijdersbond werd opgericht. Op Zondag 17 Sept. 1882 kwamen in gebouw „Odeon" te Amsterdam afgevaardigden van verschillende ijsclubs bijeen met het voornemen een landelijken Bond op te lichten, hetgeen ook geschiedde. Slechts eenige clubs werden lid, doch geleidelijk is üe Bond gegroeid, heeft zich in den loop der jaren een krachtige positie weten te scheppen, niet alleen in de Nederlandsche schaatsenrljderswereldl Zijn taak was het orde en eenheid te scheppen in eigen land. Doch zijn invloed ging ver tot over onze grenzen. Immers, de Internationale Schaatsenrijdersbond 'dê Internatiohale Eislauf Vereinigung bestaat dit: jaar veertig jaar en is in 1852 opgericht, dank zij het initiatief van den Hollandschen Bond. Ter gelegenheid van het-jubileum heeft de K. N. S. B. een gedenkboek uitgegeven, samengesteld door den vlce-voorzltter, den heer G. W. A. van Laer JCzn. Dit boek is door den schrijven opgedragen aan H.M. de Koningin, beschermvrouwe Vah den Bond. Het geheele werk, dat ongeveer 400 pa gina's beslaat, munt uit door eenvoud en soberheid vah beschrijving, waardoor het nalezen van artikelen zéér aanlrekkelllk is, Alles ls vermeld, doch niets ls té veel. Door de geschiedenis van jaar tot jaar te beschrijven en dus niet direct ln groepee ringen te vervallen, ls de schrijver tot een geheel gekomen, dat overzichtelijk is, dat gaarne zal worden nageslagen, niet alleen door de betrokken bêstuurderen, functio narissen van Bonden en clubs, maar ook door den belangstellenden leek, die er vele wetenswaardigheden ln zal vinden omtrent den ouden tijd, van groote organisatorische kraohtfiguren uit het Bondsleven en ook van cracks op het ijs als daar zijn Van der Berg, Kingma. Jaap Eden, De Koning, Greve en later Heiden en Van der Scheer. Men vindt er de gegevens in van wed strijden uit den eersten tiid van proces sen-verbaal van internationale wedstrijden in binnen- en buitenland, cijfers, over zichten, alles van den dag van oprichting af tot op heden, zoowel op organisatorisch als op sportief gebied. De tekst is verlucht met talrijke foto's, teekenlngen. carica- turen. graphische voorstellingen. De heer Van Laer, die zich thans uit het actieve bondsleven terug trekt, mag trotsch zijn op zijn arbeid, zijn laatste werkl Zooals wij reeds schreven is op 17 Sept. 1882 te Amsterdam de Schaatsenrijders- Bond opgericht. Eerste voorzitter was de heer M. J Waller uiut Amsterdam, terwijl de heer J. van But.tingha Wichers uit Lel den secretaris werd. De geschiedenis wordt van jaar tot laar ln het gedenkboek be handeld. Aardig ls het te vernemen, dat men ln de eerste tien jaar van den Bond geen verschil heeft geweten tusschen ama teur en beroepsrijderl De eerste periode oo buitenlandsch -gebied wordt, beheerscht door den grooten Noor Axel Paulsen, we reldkampioen, zooals hij zich noemde. Wij stippen uit de eerste periode aan de inter nationale wedstrijden hl Holland, n.l. in 1885 te Leeuwarden op de Groote Wielen en in 1887 te Slikkerveer. Daarna hebben wij den tijd van onze snelle Hollandsche rijders, een Arie van der Berg uit Benthui zen, een Kingma uit Grouw, een Jurrjens uit Amsterdam, een Bruinsma uit Sneek. Er volgt de periode van Klaas Pander, èn dan onze roemruchte Jaap Eden, de rijder, die Holland op lntematinaal gebied op de eerste plaats bracht. Jaap Eden, wiens naam in 1893 tot 1896 oo aller lippen lag, wereldkampioen ln '93. '95 en '96, die triomphantelljk werd ingehaald in zijn woonplaats Haarlem. En na Eden kwamen De Koning, Greve, en toen na een periode van achteruitgang tenslotte Simon Heiden en Van der Scheer. En momenteel zijn er weer jongere krachten, die in het buiten land internationale routine opdoen om Holland's eer op de schaats hoog te houden Op organisatorisch gebied heeft de Bond zijn moeilijkheden gehad en ver scheidene bladzijden geven een duidelijk overzicht, met wat voor aangelegenheden men zoo al te kampen had. In 1922 werd den Bond het praedlcaat „Koninklijke" toegekend en thans bestaat de K. N. S. B. vijftig jaar, onder de uitstekende leiding van den tegenwoordigen voorzitter den heer G. J. M. Couvée uit Utrecht, die ln 1929 zijn functie aanvaardde. Bekende namen vallen bij het doorlezen ln het oog. behalve de oprichters zien wij de prestaties van Baron de Salis. van Van Heioma, van Van Vloten, van dr. J. A. Schutter, van jhr. A. E. Barnaart en vele anderen vermeld. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 SEPTEMBER, LEIDEN. Doopsgez, Gem.: Voorm. halfelf, mej. da S Doyer van Rottevalle. Eglise Wallonne: dix heures et demle, M. J. Arnal, pasteur a Amsterdam. Evang. Luth. Gem,: Voorm. halfelf, ds. de Meljere. Klnderkerk (V. C. F. Huis): Nam. half een, dr. K. H. Boersema. Remonstr. Geref. Gem,: Voorm, halfelf, dr. P. D. Tjalsma. Ver. van Vrljz. Hervormden (Volkshuls) Voorm halfelf, dr. K. H. Boersema. Geref. Kerk in H. V. (Gerecht 10): Voorm. 10 uut, de heer H. J. Koning; naM. halfacht, ds. P. A. E. Sillevis Smitt. Vrije Kath. Gem (Sint Bonifacluskftpel, Vreewijkstr. 19): Voorm. halfelf, gezongen dienst. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. van Beusekom. Geref, Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned, Herv, Kerk (Julianastr.): Voorm, 10 uur (Voorb. H.A, en bed. H. Doop, ds. Johs, Stehouwer, en nam. zeven uur, ds. J. G. L. Brouwer, afscheid. Hulpgebouw (Gouwsluls): geen dienst. Klnderkerk „Bethel"; Voorm, 10 uur de heer W. M, Offrlnga. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm, halfelf dr. J. P. Cannegleter. Evangelisatie (Hooftst-raat)Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Meljers van Utreéht. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 u. en nam. halfzeven, do heer Joh. A. Tie- mens van Arnhem. Chr. Gêref. Kerk (v. Reedestr.)Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. p. Zwier. Geref. Kerk (Raadhulsstr.)Voorm. 10 uur, ds, G. Mulder; nam. 5 uur, ds. J. H. A. Bosch. Geref. Kerk (de Ruyterstr.)Voorm. 10 uur, ds. J, H, A. Bosch; nam, 6 uur, ds. G. Mulder, Lok, v. Mandersioostraat: Voorm. half- tlen en nam. halfzeven, leesdlenst. HAZF.RSWOUDE. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam, 7 uur, ds. Kiêhl. Geref. Kerk: Voorm, halfelf en nam. halfacht, ds, den Hartogh. HILLEGOM. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 on nam. 5 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer C. Smits, cand. te Hlllegom. KATWIJK AAN ZEE. Geref, Gem. (Remisestraat): Voorm, 10 en nam. 6 uur, leesdlenst. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. L1SSE, Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 en nam. 5 u., ds. Tichelaar. Rehoboth: Voorm. 10 uur (Klnderkerk): de heer J. Dekker. Geref, Kerk: Voorm. halftlén en nam. 4 uur, dr. Ruys. Geref. Gem.: Voorm. halftlén, leesdlenst; nam. 4 uur, ds. Minderman. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponsteln. NIEUWVEEN. Ned- Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink, Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm .halftlén, dienst. Geref. Kerk: Voorm. halftlén en nam. halfzeven, leesdlenst. NOORD WIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Slddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: (Llndenpleln)Voorm, halfelf, prof. dr. B. D, Eerdmans van Leiden. NOOKDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers, t RIJNSBURG. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlén en nam. 5 uur, ds. de Jong. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tlén, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. Geref. Kerk (Voorh.weg)Voorm, half tlén, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee (Voorb. H.A.), ds. van Beusekom van Aarlander- veen. Geref. Kerk: Voorm. halftlén, leesdienst; nam. halfzeven, ds. Bosch van Alphen. ZWAMMEKDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Woerden; nam. 7 v\ur, ds. Kloots van Maassluis. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over tien, mej. dr. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Heveskes en Oterdum, P. J. van Leeuwen, cand. te Winschoten; te Giessen-Oudkerk J. D. Kleljne te Willige- Langerak; te Makkum en Cornwerd C. J. Schweitzer te Amsterdam; te Maartens dijk, D. Th. v. Keek te Staphorst. Aangenomen: Naar Wemeldinge, dr. J. Woldendorp te Stedum. DE ALGEMEENE TOESTAND. Duitschland en de ontwapening. Het met groote spanning verwachte schrijven van de Duitsche Rijksregeerlng aan den voorzitter, der Ontwapeningsconfe rentie, Henderson, lè gisteren door den Dultschen consul-generaal aan den direc teur van de Ontwapenlngsafdeellng van het Volkenbonds-secretarlaat overhandigd. Het schrijven luidt: Berlijn, 14 Sept. 1932. Mijnheer de President. Namens de Duitsche regeering heb ik de «er u het volgende mede te deelen: Bij de onderhandelingen van de Alge- meene Commissie, welke vooraf gingen aan de goedkeuring van de resolutie van 23 Juli J.l. heeft de leider der Duitsche dele gatie de motieven uiteengezet, waarom de Duitsche regeering deze resolutie zou moe ten afwijzen. HIJ heeft daarbij uiteenge zet. dat volgens den stand der conferen- tiehandellngen de kwestie der gelijkgerech tigdheid der ontwapende staten niet lan ger meer zonder oplossing mag blijven. Dienovereenkomstig heeft hij bij die gele genheid de verklaring afgelegd, dat de Duitsche regeering niet zou kunnen deel nemen aan de verdere werkzaamheden der conferentie, alvorens een bevredigende op lossing ln de kwestie der gelijkgerechtigd heid van Duitschland ls verkregen. Nadat de resolutie niettemin ls aange nomen. staat reeds thans vast. dat de a.s. Ontwapeningsconventie ver zal achterblij ven bij het ontwapeningsregime van het Verdrag vah Versailles. Hiermede is de kwestie onmiddellijk actueel geworden, hos de toepassing van het toekomstige regime op Duitschland zal zijn. Het ligt voor de hand, dat zonder de beantwoording van deze kwestie een regeling der afzonderlijke concrete punten van het ontwapeningspro bleem niet mogelijk is. Naar de meening der Duitsche regeering kan slechts één oplossing in aanmerking komen: de oplossing n.l. waarbij alle sta ten met betrekking tot de ontwapening aan dezelfde regelen en principes zullen worden onderworpen en dat voor geen en kelen staat een dlscrimineerende uitzonde ringsregel zal gelden. Het kan niet van Duitschland worden gevergd, deel te nemen aan de onderhandelingen, betreffende de ln de conventie vast te stellen ontwape ningsmaatregelen zoolang niet- vast staat, dat de gevonden oplossingen ook op Duitschland van toepassing zullen zijn. Ten einde deze voorwaarde voor haal verdere medewerking ter conferentie zoo snel mogelijk te verwezenlijken, heeft de Dultsch regeering lntusschen getracht de kwestie der gelijkgerechtigdheid langs dl- plomatieken weg op te lossen. Helaas moet worden geconstateerd, dat de Duitsche bemoeiingen tot nu toe nog niet tot een gevredièend resultaat hebben geleid. Onder deze omstandigheden zie ik mij tot mijn leedwezen genoodzaakt u er van in kennis te stellen, dat de Duitsche regeeririg geen gebruik zal maken van de uitnoodiging deel te nemen aan de den 21 September a.s. aanvangende bileenkomst van het Bu reau der Conferentie. De Duitsche regeering is. zooals tevoren, er van overtuigd, dat een radicale tenuit voerlegging der algemeen» ontwapening dringend geboden is in liet belang van de garantie van den vrede. Zij zal de werk zaamheden der Conferentie met belangstel ling gadeslaan en bij haar verder optreden laten lelden door het verloop dezer werk zaamheden. Aanvaard, mijnheer de president, de ver zekering mijner hoogachting. (W.g.) FREIHERR VON NEURATH." Voorts verluidt, dat de Rijksregeering niet voornemens is de Zondag J.l. over handigde Fransche nota schriftelijk te beantwoorden. Zij betreurt te moeten constateeren, dat deze nota het probleem der gelijkgerechtigdheid zoowel in zijn voorwaarden als zijn gevolgen onjuist in terpreteert en dat de nota op geen enkel essentieel punt een toenadering tot het Duitsche standpunt aantoont, zooals het in het Duitsche memorandum van 29 Augustus is uiteengezet. Van een voortzetting der gedachtenwls- sellng langs den weg van een notawisse ling meent de Rijksregeering niet veel te kunnen verwachten. Zooals vanzelf spreekt is zij. zooals steeds, tot een gedachtenwis- sellng bij mondelinge diplomatieke onder handelingen bereid. De Rijksminister van Bultenlandsche Zaken heeft gisteren den Franschen am bassadeur Fransois Poncet ontvangen en hem een overeenkomstige mededeeling verstrekt. In denzelfden zin zijn ook de overige Rljksregeeringen geïnformeerd, welke door de Rijksregeering in deze aan gelegenheid waren gekend. De economische en agrarische commissie te Stresa, die zich bezig hield met de be paling der graansoorten, die voor revalo- risatie in aanmerking komen, besloot, dat de volgorde de volgende zal zijn: tarwe, voedergerst en maïs, daarna gerst voor de brouwerijen, haver en rogge. De commissie bepaalde op 75 mlllloen gouden franken jaarlijks het bedrag, dat toegestaan zal worden voor de revalori- satie der granen in Centraal- en Oost- RECLAME. BEGRAFENIS-ONDERNEMING HOOGEWOERD 84 - TEE. 975 6509 GEREF. KERKEN. Viertal: Te Kampen (2 vac.), ds. mr. G. M. den Hartogh, te Hazerswoude; B. A. Bos te Assen; P. Prins, te Deventer; M. v. Dijk te Nieuweroord. Aangenomen: Naar Wilnis dr. F. L. Bos, cand. te Uithuizen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Schiedam, A. M. Berkhof! te Sneek. RECLAME. 6441 dus ook ópgetO' gen over de prachtkwaliteit van CHIEF WHIP! En heer lijk zeg-die zeker- held, dat 't de beste sigaret voor je gezondheid is! CHIEF WHIP Europa en dat bijeengebraoht zal moeten worden door een bijdrage van zekere Sta ten of door bilaterale overeenkomsten. Het internationaal mijnwerkerscongres te Londen is gesloten. Aangenomen werd nog een resolutie, in gediend door een der Duitsche gedele geerden ,ten gunste van een gradueele en gelijktijdige vermindering der bewape ningen tot op het peil van de meest ont wapende naties. FRANKRIJK. Het conversie-plan. Gisteren heeft de regeering bij het par lement het voorstel tot conversie der ren ten Ingediend. In een uitvoerige toelichting wordt er op gewezen dat, ondanks de be trekkelijk groote prijsdaling der laatste jaren, het peil der prijzen in Frankrijk nog steeds te hoog blijft. Een politiek van verlaging der kosten van het levensonder houd is dus thans in Frankrijk geboden en de conversie der renten, die een alge- meene daling van het disconto meebren gen moet, is hiervan een essentieel ele ment. Voor het nationale bedrijfsleven moeten in den tijd eener opleving van de productie in de geheele wereld minder kostbare credietvoorwaarden geschapen worden. Om den stevigen grondslag der Fransche valuta te handhaven moet ieder bijdragen tot de saneering der financiën. De regeering is besloten Frankrijk den terugkeer der uit den oorlog geboren moei lijkheden te besparen en de begrooting van het volgende jaar volkomen in evenwicht te brengen. De conversie der renten is slechts één punt van een verder gaand program, voor welks uitvoering de regee ring op den steun der geheele natie rekent. Onder de converteering vallen: 5°'o lee ning 1915/16; 6% leening 1920; 6°/o leening 1927; 5% leening 1928; 6% obligatiën van 1927; 7% schatkistbiljetten van 1927. In het geheel gaat het om een kapitaal van 85 milliard frs. De nieuwe 4Vi°/o leening wordt a pari uitgegeven en loopt over 75 jaar. Er zijn bijzondere gunsten voor kleine spaarders vastgesteld, wien het, mogelijk wordt hun obligaties in lijfrenten onder zeer gunstige voorwaarden te ver wisselen. In de Kamer heeft de minister van fi nanciën het voorstel reeds verdedigd voor de financieele commissie, die het met al- gemeene stemmen goedkeurde. Ook de Kamer heeft hedenmorgen 5 uur het voorstel aanvaard met 540—48 stem men. o ENGELAND. Tussohentljdsche verkiezing textielconflict. Het Bij de aanvullende verkiezing voor het Lagerhuis in het district Twickenham (Londen) heeft de concervatieve candl- daat Murray-Philipson 21.688 stemmen gekregen. De Labourcandidaat Holman verkreeg 16.881 stemmen. De conservatief ls dus met 4807 stemmen meerderheid ge kozen. Bij de algemeene verkiezingen had het overleden lid Sir James Ferguson (cons.) een meerderheid van 25.298 stem men. Reuter bericht uit Manchester, dat de gedelegeerden van de katoenconferentie het gisteren eens zijn geworden over ver schillende punten o.a. over de vorming van een verzoeningscommissie. Alle be sprekingen zijn verdaagd tot Maandag. CHINA. Het conflict met Japan. Officieel wordt medegedeeld: In ver band met het door de Chineesche regee ring bij den .Volkenbond ingediende pro test Inzake de erkenning van den staat Mantsjoerije door Japan heeft de Chinee sche regeering besioten door bemiddeling van haar diplomatieke vertegenwoordi gingen te Londen, Rome, Washington en Parijs aah de groote mogendheden een nieuwe nota te richten, waarin er de nadruk op wordt gelegd dat de erkenning van den staat Mantsjoerije door Japan een zeer grove schending der Chinesche souvereiniteit beteekent. De Japansche oorlogsschepen op dt rivier hebben bevel ontvangen zich te concentreeren zij Hankau, Nanking en Sjanghai ten einde „eventueele Inciden ten te voorkomen, welke in verband met de erkenning van Mantsjoerije door Japan gevreesd wordt". De minister van Buiteiilandsche Zaken, Lo-wen-kan, verklaarde, dat hij met ie Japansche militaire autoriteiten is ora- eengekomen Chineesche militaire pa trouilles te zenden ter voorkoming van eventueele botsingen met de Japanner!. De Japansche opperbevelhebber heeft et opmerkzaam op gemaakt, dat bij de eerste botsing met of aanval op de Japansche troepen of de bevolking troepen aan land zullen worden gebracht. Talrijke Japan sche handelsondernemingen en banken hebben bijzondere bewaking gekregen van marinesoldaten, die met machinegeweren zijn uitgerust. De Kamer van Koophandel in Sjanghai en economische organisaties aldaar elschen van de Centrale regeering ver breking der diplomatieke betrekkingen met Japan, terwijl de vakvereeniglngen de onmiddellijke mobilisatie en den aanvang van een militaire strafexpeditie tegen Mantjoerijê elschen. volgens een bericht van een Japanseh agentschap hebben de Japansche instan ties in Mantsjoerije opdracht gekregen uitlevering van alle wapenen van de be volking van Mantsjoerije te verlangen. De staf van het Japansche KWantoeng-leger is overgeplaatst naar de Mantsjoerijsche hoofdstad Tsjangtsjoec De Japanner Foekoemoto is opnieuw benoemd als directeur der douane te Dairen. Men weet, dat Foekoemoto twee maanden geleden van zijn ambt ontheven is wegens zijn weigering om de douane- Inkomsten aan Sjanghai over te maken. GEBOREN: Cornells, z. van C. Planje en S. Neute boom Willem Johannes, z. van W. Kleijn en P. S. Crama Willem, z. van W. l'Ecluse en Chr. Hogenes Helen® Hendrika Cornelia, d. van N, J. Plani- feber en H. J. Claus Geertruida Johanna d. van F. C. van Looij en J. P. Meiei Teunis, z. van P. Koster en P. H. ver schoor Matthijs, z. van M. Baardma" en J. L. van Dijk Margaretha Pieter- nella, d. van J. Cuvelier en P. A. Burge*' Jacobus Cornells Petrus, z. van J. G. w* Rijnders en P. A. Verhoeven Wilhelmina Maria Anthonia, d van G. A. C. Hoppe- zak en S. G. M. Roeters Franciscus Xaverius, z. van J. F. Kerstens en Egberts Hendrika. d. van W. F. ae Bruin en H. van Tongeren. ONDERTROUWD: J. C. de Vos, jm. 30 jaar en L. van.der Meer, jd„ 23 jaar A. van den ©staart, wedn., 56 jaar en E. J. K. Blume, jd. OVERLEDEN M Verboom-Boekensteijn, wed. 65 jaar. 2—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2