lil» Jaargang VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1932 No. 22237 ICIEELE KENNISGEVING eidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. SCHEEPSVERBINDINGEN. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: L. ner regel voor advertentlën uit Lelden en Dlaatsen r agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle L advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën Ltend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 cts ten maximum aantal woorden van 30. fcso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van ten 10 cts. porto te betalen. - Bewijsnummer Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTiü Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nmer bestaat uit VIER Blades EERSTE BLAD. OSTFLOOZE INENTING EN IrINENTING TEGEN POKKEN. ;emeester en Wethouders van Leiden n ter algemeene kennis, dat op jag 21 September 1932 des middags tot 3 uur in het Ellsabethshol aan 3e Vest gelegenheid zal worden ge- tot kostelooze inenting en herinen- gen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, in, 16 September 1932. 6410 Giro No. 188690. ons werd ontvangen: llecteerd voor het plaatselijk Crisis- Op een Jaarvergadering f. 8. 1TSCHAPPELIJK HULPBETOON. heer Karstens bedankt als lid. iravond heeft de Commissie voor ihappelijk Hulpbetoon een buiten- e vergadering gehouden ter bespre- an de plannen van B. en W. tot be ng van een Commissie, die zal on- ken of er aanleiding bestaat, om, met het oog op de tijdsomstandig- wijziging te brengen in de werk- van M. H. Met dit plan wenschen B. uitvoering te geven aan de door aad eenigen tijd geleden aangeno- otie-Wilmer. heer J. Karstens heeft zich tegen enoemd plan krachtig verzet en. eze inmenging van B. en W., be de de interne werkwijze der Com- af. Noch de Raad, noch B. en W. ettelijk bevoegd zich met de werk- der Commissie voor M. H. in te Door den heer Karstens werd een e strekkend voorstel ingediend, dat el met algemeene stemmen, op die en voorsteller na, werd verworpen, heer Karstens heeft hierna meege- dat hij naar aanleiding van deze be- ontslag neemt als lid der Com- voor M. H. H. FABER. afd. VelsenIJmuiden-Oost van de an Vrjjz. Hervormden heeft met van half November den heer H. cand. tot den H. Dienst alhier ar voorganger benoemd, heer Faber is doctorandus in de gie en assistent van prof. dr. L. J. olk, in welke qualiteit hij onderwijs in godsdienstwijsbegeerte. Voorts is orzitter van den Centr. Raad voor rijz. Chr. Jeugdwerk en lid van het jksch bestuur van dev. C. Jeugd- le, alsmede hoofdredacteur van Thoologica", het orgaan van de Ver. 'denten in de theol. faculteiten in land Waarschijnlijk zal hij voor zijn te IJmuiden nog promoveeren. "LAG VAN VERPLEEGSTERS BIJ T ACADEMISCH ZIEKENHUIS. berichten schromelijk overdreven. soc.-dem. dagblad „De Vooruit" pu- de gisteravond een bericht van den den inhoud: directeur van het Academisch Zie- is te Leiden heeft gisteren aan 90 "gsters, meest gediplomeerden, bij eindigen van het contract tegen 1 n a.s. ontslag aangezegd. In het een wordt ongediplomeerd personeel hst gehouden", aanleiding hiervan hebben wij verbinding gesteld met den direc- en heer H. H. Maas, die ons mede- dat dit bericht schromelijk over- is. Het aantal verpleegsters, dat gang van 1 Januari a.s. ontslagen Jaagt minder dan de helft en hier- Z'jn er slechts 6 of 7, die wegens hisatie den dienst verlaten. De en hebben de opleiding tot ver- er met succes doorloopen. Het is sedert 20 jaar een normaal ver- "1. dat jaarlijks 40 a 50 verpleeg- roodra zij het diploma hebben be- worden afgeleverd. De heer Maas hieraan nog toe, dat zusters, die Jaren geleden wegens de toen er>de schaarschte boven het mini- °?n zijn aangesteld, niet meer dit "oven het minimum-loon in 1933 ariaf i Jan.) zullen krijgen, i'reenkomst loont met 1 Januari af u, ™nnen blijven op het gewone 'ets waarmede zij onmiddellijk ge- hebbcn genomen en ten volle f hegrijpen. "Men. indien zij dit wenschten, "Saan, doch gaven natuurlijk aan ae voorkeur. EEN SPITS-DOLFIJN VAN 1000 K.G. Te Hoedekenskerke (Zeeland) is tus- schen de palen van een steiger een blijk baar op de Westerschelde verdwaalde dol fijn vastgeraakt en gedood. Men meende aanvankelijk met een geheel onbekende visch te doen te hebben, doch thans blijkt dat het een exemplaar is van een dolfijn soort, een zoogenaamde spitsdolfijn (Me- soplodon bidens). Het cadaver is gister middag naar het museum voor Natuur- Historie alhier vervoerd. Deze dolfijn soort is zeldzaam in het algemeen en bij zonder zeldzaam voor ons land. Er zijn er in ons land slechts enkele van, waaronder één, die eenige jaren geleden uit Loosdui nen naar hier werd gebracht. Het te Hoe dekenskerke gevangen dier weegt 1000 K g. en is krap 4.20 Meter lang. Waar de huid door het vervoer beschadigd is zal alleen het skelet kunnen worden opgesteld. Naar wij hopen in de tentoonstellingszaal, wel ker inrichting dan toch eerlang wel eens tegemoet gezien zal mogen worden. LEIDSCHE BURGERWACHT. De wedstrijden in prijsschieten met scherpe patronen 1932 worden gehouden op Zaterdag 17 en 24 Sept. a.s. op baan 5, van 17.00 tot 19.30 uur op de Schietbanen te Katwijk. Afstand 100 M. Schijf W.W. 1. Vrije Baan (per serie van 3 schoten 15 cent). Voor alle leden der L.B.W. die langer dan twee jaar lid zijn. Ieder lid ontvangt een serie van 3 schoten gratis. H. Als I, doch leden die nog geen twee jaar lid zijn. IH. Personeele Baan (6 patronen, hou ding naar keuze, desgewenscht 1 proef- schot). Ieder schutter schiet in de klasse waarin hij behoort (zie regeling schiet wedstrijden) dus tijdvuur. Zij die nog geen twee jaar lid zijn, schieten in een klasse D. piersoneel. Voor de leden die aan den Kringwedstrijd heb ben deelgenomen geldt de geschoten serie. D. Personeel. Als III, doch leden die nog geen twee jaar lid zijn. V. Zaterdag 8 October 1932, van 57 uur. Bekerwedstrijd aangeboden door Mr. F. J. J. Trapman. Tevens wordt met 2 vijftallen deelge nomen aan de provinciale wedstrijden op Zaterdag 17 Sept. a.s. te Waalsdorp. Afdeeling A. J. v. Staveren (tevens leider); F. v. d. Velden; H. Jasipers: O. F. Kooreman en D. Bergman, res. J. P. Kooreman. Afdeeling B. D. Haverkorn; Hooijer; Oudshoorn, Devilee en H. Boot, res. Verbiest en Mieremet. Aan de schietvaardigheidsproeven heb ben in 1932 voldaan. Koningschutter 2e klas: H. J. Jaspers. Afd. A: F. v. Velden; O. Ten; J. P. Kooreman. Afd. B.: L. v. Es; Pijncker en Mieremet. Afd. C.: N. v. Leeuwen; F. v. d. Mark, H. Heus en H. C. Boot. ONDER-OFFICIEREN SCHIETVER. „GENERAAL SNIJDERS". Door bovengenoemde Schietvereeniging zal met 24 leden en bestuur, worden deel genomen aan de huldiging van Z.E. Generaal Snijders te Scheveningen ter gelegenheid van diens 80sten verjaardag. Bij die huldiging vertoont de vereeniging zich voor het eerst met het In 28 Sept. 1930 ontvangen Vaandel In het openbaar. STOOKT MET GAS! De directie der Sted. Lichtfabrieken heeft op het oogenblik een reclame campagne onderhanden, betrekking heb bende op gasverwarming, hieronder spe ciaal te verstaan de verwarming van ruimten of vertrekken met behulp van gas als brandstof. Deze campagne is opgezet in nauwe samenwerking met de plaatselijke gas- installateurs, hetgeen ook merkbaar is aan de verschillende etalages in de stad. Ter ondersteuning hiervan wordt op het oogenblik een geïllustreerde brochure getiteld „Waarom gasverwarming'" op ruime schaal onder het publiek verspreid. De toepassing van gas als brandstof is op zichzelf natuurlijk niet nieuw. Wel nieuw is de groote uitbreiding, die zij als gevolg van de meer gespecialiseerde gas- tarieven der laatste jaren onderging De bedoeling van dit vlugschriftje is, onder de aandacht van het publiek te brencen dat deze uitbreiding een sterke pDlering en ontwikkeling van de Industrie welke zich op den bouw van gaskachels toelegt, te zien gaf. Aan de door haar af geleverde toestellen werden belangrijke verbeteringen in technisch zoowel als in aesthetisch opzicht, aangebracht o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. r He Gier 161. Zevenhoven; brood- en koekbakkefij: Eigenaar C .de Gier, Zeven hoven. ^^Advertentie en Reclame Bureau, cit Aagtenstraat 2. Leiden. Kantoor ver matst naar Emmalaan 48, Oegstgeest. u T aneeveld, Hoofdstraat 232, Sassen- u mclksalon en handel ln melk, boter T ka™Mvoeglng uitgeoefend bedrijf: stalhouderij en vrachtexpeditie. i Brunt, Dorp no. 161. Zevenhoven bakkerij. Uittredende eigenaar J zevenhoven. Wijziging handels naam in C. de Gier. EEN NIEUW MODE-PALEIS VAN C A. Een aanwinst voor den Leidschcn Winkelstand. Het Huls der fa. C. A. Brenninkmeyer te dezer stede was geleidelfik veel te klein geworden terwijl het mede naar het oor deel der firma zelf ook niet meer beant woordde aan de elschen, welke het publiek vandaag mag stellen aan een moderne zaak voor moderne Dames-, Heeren- en Kinderkleeding. Geen wonder! Het pand, waarin C. &A. tot voor een zevental maan den aan de Botermarkt was -gehuisvest, be stond feitelijk uit drie perceelen waarvan weliswaar bij de vestiging door een belang rijke verbouwing zoo goed mogelijk een ge heel was gemaakt, maar wat toch drie per ceelen gebleven waren Zij waren door verschillende doorbraken in verbinding ge bracht maar daarmede was nog geen ge heel verkregen. Vooral aan de achterzijde was het een chaos van binnenplaatsen en kleinere vertrekken. Ook aan de voorzijde deden de étalages en gevel heel wat ver moeden. maar de daarachter gelegen ver- koops-ruimten waren toch ook in den loop der jaren veel en veel te klein geworden. Verschillende plannen voor verbouwing werden ontworpen, maar geen voldeed aan de gestelde elschen. Tenslotte werd tot to talen nieuwbouw besloten. Maar de verkoop moest intusschen on gestoord kunnen worden voortgezet! Deze opgave stelde den architecten, den heeren L. v. d. Laan en ir. J. A. v. d. Laan. voor groote problemen, zoowel van bouwkundi gen als organisatorischen aard, welke ech ter alle uitstekend werden opgelost. Het achtergedeelte van het oude complex aan de Dwarskorenbrugsteeg werd het eerst onder handen genomen en de daarin ge legen diensten werden tijdelijk in naburige panden gehuisvest. Nadat het achterge deelte was gesloopt., werd het van een nieuwe fundeering af opnieuw opgetrokken in witten steen om de lichttoetreding voor de overliggende panden niet te vermin deren. Half Februari werd met de sioo- pingswerkzaamheden begonnen en den len Juni waren aan de achterzijde vier verdie pingen hooger dan aan de voorzijde opgetrokken. Aan deze zijde zien we het fraai gebogen trappenhuis over de volle hoogte opgaan, waarnaast een brandladder met uitgangen op alle verdiepingen. Toen het achtergedeelte voltooid stond, was de beurt aan de voorzijde. Ook deze moest geheel tegen den grond, maar er moest te gelijk doorgewinkeld worden! Er waren kleinere verkoop-ruimten verkregen in het nieuwe achterhuis, maar onvoldoende. Het plan was echter het nieuwe huls aan de voorzijde een verdieping hooger te maken dan het oude pand. Welnu deze nieuwe verdieping werd dan het eerst gebouwd; zij bracht de noodzakelijke vermeerdering van verkoopruimte en daarna werd het be staande voorhuis onder de nieuwe verdie ping weggesloopt. nadat parterre ook nog tijdelijke étalages aan de Botermarkt wa ren gebouwd. Maar zoo kwam het oogen blik dat de nieuwe, derde verdieping aan de voorzijde hoog in de lucht zweefde en weinigen zullen vermoed hebben, dat bij den verkoop op deze verdieping een af grond onder hen gaapte van 12 M„ waar meestentijds een 80-tal werklieden sloopten en weder opbouwden. Dagen en avonden en zelfs nachten is doorgewerkt om op tijd gereed te komen. Maar 't resultaat, dat nu dan ook verkregen ls en de nieuwbouw, welke thans voltooid staat, is den naam van nieuw Mode-Paleis volkomen waardig. Allereerst trekken wel de étalages de bij zondere aandacht. Zij zijn in vergelijking met vroeger verdubbeld, beslaan ongeveer drie kwart van het totaal grond-oppervlak en bieden niet minder dan ca. 200 vlerk. Meter ruimte. Voor een Modehuis is het nu eenmaal van het grootste belang dat het aan het publiek bulten reeds een zoo volledig mo gelijk overzicht kan bieden van hetgeen de mode op een bepaald oogenblik aan snufjes brengt. Daartoe zijn. zooals gezegd, de étalages belangrijk uitgebreid, de wandkasten ter weerszijden en de be staande ellandkast vergroot, is er nog een eilandkast aan toegevoegd, en zijn de wan delpaden langs het glazen front van 250 vierk. M. verlengd en verbreed. Ook de etalage-verlichting is opmerke lijk. In de wandelgangen bevindt men zich irt een zee van licht, zonder dat men even wel kan merken hoe dit licht is aange bracht; het ls niet hinderlijk voor het oog. Breede ingangsdeuren brengen ons aan de achterzijde der etalages in de verkoop ruimten. In het midden zien we het groote trappenhuis. De lambrizeenngen en leu ningen langs de hoofdtrap zijn uitgevoerd ln mahoniehout en de treden zijn bekleed met rubber. De achterwand van het trap penhuis wordt gevormd door een gebogen trapraam, uitgevoerd in fraai glasmozaïk. Naast deze trap zien we den ingang van de lift. welke aan een 14-tal personen plaats biedt en ons in 14 seconden op de bovenste verdieping brengt. De linkerzijde wordt geheel Ingenomen door de verkoop-afdeeling van Heeren modeartikelen. Ter rechterzijde bevinden zich de paktafels en kassa en hierop aan sluitend aan de achterkant de expeditie ruimte. Deze ruimte staat door een dub bele deur ln verbinding met de Dwars korenbrugsteeg en filer worden tevens de nieuwe goederen aangevoerd. Deze gaan van hieruit met de lilt naar de 4e verdie ping de z.g. „reserve"-afdeeling, vanwaar uit ze gedistribueerd worden naar de be treffende afdeelingen. Naar boven gaande zullen we nu ach tereenvolgens de verkoop-ruimten op 3 verdiepingen aantreffen, welke ln totaal ruim 1200 M2 beslaan. Op de eerste ver dieping vinden we de mantelafdeeling, zoowel voor kinderen als voor volwasse nen. We overzien hier één groote ruimte met een aantal kolommen rondom voor zien van spiegels. De vloeren zijn belegd met eiken parket. Alle betimmeringen werden uitgevoerd ln blank mahoniehout. De tweede verdieping, de Japonnen- afdeeling ook voor volwassenen en kleinen zoomede voor rokken, blouses en gebreide goederen, toont ons dezelfde verkoop ruimte. terwijl de derde bestemd ls voor den verkoop van heeren- en Jongens- kleeding. Standaard naast standaard torsen hier de duizendtallen kleedlngstukken. welke de C. en A. collectie vormen met een groote keuze voor iederen smaak, voor leder figuur, voor iederen leeftijd en voor Iedere beurs. Het aantal paskamers, ver geleken met vroeger ls aanzienlijk ver meerderd. Na deze beschrijving van het inwendige van het gebouw, mag nog wel een enkel woord gezegd worden van den fraaien voorgevel, welke een breedte heeft van 20 M. Deze ls opgetrokken ln hand vormsteen met toepassing van graniet. Het ondergedeelte wordt vanzelfsprekend geheel ingenomen door de etalages. Afge sloten door een bronzen lijst zien we hier boven den gevel oprijzen, welke met ge bogen lijn het beloop van de Botermarkt ter plaatse volgt. Aardig doen ln den gevel de vensters met het witte Ueber- fangglas. dat binnen voor een diffuse ver spreiding van het licht zorgt en voorts het voordeel heeft, dat het de verschie tende werking der zonnestralen voorkomt. Kortom het nieuwe Modepaleis van C. en A. is een prachtige aanwinst voor den Leidschen winkelstand! KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland kwam gistermiddag ln open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer D. ten Cate Brouwer. Na goedkeuring der notulen wenschte de voorzitter den heer Van Zonneveld, die voor het eerst na het hem overkomen auto ongeluk weer een vergadering der Kamer bijwoonde, geluk met zijn herstel. (Ap plaus.) Spr. wijdde daarna eenige woorden aan de nagedachtenis van het overleden lid der Kamer, den heer Jongenburger en dankte hem voor het vele. wat hij in het bijzonder ln de Cle. voor Vervoer voor de K. v. K. heeft gedaan. Aan de orde waren de ingekomen stuk ken, w.o. eenige mlnlsterleele missives, hou dende antwoord op door de K. v. K. ver zonden adressen Inzake defensieve en con structieve handelspolitiek en den export van groente naar Duitschland. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een adres van de Katwbksche Reederij-ver. ..De Vuur baak" Inzake den aanvoer van vlsch door buitenlandsche zeeschepen. Eveneens werd besloten adhaesie te be tuigen aan een adres der K. v. K. te Arn hem inzake de Inning van kleine vorderin gen onder verwijzing naar hetgeen ter zake door de Leidsch? Kamer reeds ls verricht. Aan de Alg. Verg. voor Wolhandel en Industrie werd ten behoeve van het In ternat. Wolcongres op 4 en 5 October te Amsterdam een subsidie verleend van f. 50.—. Tenslotte was ingekomen een schrijven van den directeur van het postkantoor al hier, waarin werd medegedeeld, dat twee buslichtingen van de bijbussen zijn verval len en de resteerende vier voortaan zullen worden gehouden om 7u 40; 12 u. 30, 18 uur en 22 uur. Het Bureau stelde voor slechts aan die personen ventvergunningen voor andere gemeenten af te geven, die gedurende minstens drie jaar een reëele handelszaak hebben gedreven en in dien tijd geen aan leiding tot klachten hebben gegeven. De betrokken venter behoeft niet lr. het Handelsregister te staan ingeschreven. De heer Heringa achtte dezen termijn te ruim. Op die manier belet men bijv. werkloozen, die door venten in hun onder houd willen voorzien, ln hun broodwin ning. (Reeds in een gedeelte der vorige oplage opgenomen). In de voortgezette vergadering werd het voorstel van het Bureau inzake vent-ver- gunningen van verschillende zijden be streden. O.m. werd betoogd, dat waar de vergunning tot venten momenteel niet afhankelijk ls van de door de Kamer af te geven verklaring, sommige gemeente besturen de consequentie zullen doortrek ken en deze verklaring van de venters gaaneischen. Bezitten ze deze niet, dan zullen velen broodeloos worden. Na uitvoerige discussies nam het Bureau het voorstel terug en renvoyeerde het naar de afdeeling Kleinbedrijf om advies De behandeling van het prae-advlcs in zake Inflatie-gevaar werd uitgesteld tot de huishoudelijke zitting. In bespreking kwam vervolgens de kwestie van den ruil van goederen tus- schen Nederland en Duitschland. De voor zitter deelde mede, dat van bijna alle ge meentebesturen in het district de toezeg ging binnen is gekomen, dat zij bij bestel lingen ln het buitenland daarvan bij de Kamer opgave zullen doen. Als gevolg daarvan verbond de directie der Sted. Lichtfabrieken alhier aan een order van f. 12.000 in Duitschland de voor waarde van een afname van Nederland- sche producten tot eenzelfde bedrag Wel iswaar bleek de buitenlandsche handel niet bereid om het volle pond te betalen, doch toch werd overeenstemming bereikt BINNENLAND. Overeenkomst in de bouwbedrijven door den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond ver worpen; een referendum zal beslissen. (Binnenland, 3de Blad). De toeneming van het aantal branden f de minister vraagt een nauwkeurig onder zoek (Binnenland, 3de Blad). De route van den stoet bij de opening der Staten-Gcneraal (Binnenland, 3de Blad). Bezuinigingsplannen bij de rijksopvoe dingsgestichten voorloopig uitgesteld. (Binnenland, 3de Blad). BUITENLAND. De ontwapeningskwesties weer op den voorgrond (Buitenland, 1ste Blad). Do politieke strijd in Duitschland (Bui tenland en Tel., 1ste Blad). Het conflict in het Verre Oosten (Bui tenland en Tel., 1ste Blad). op een basis van 60 °/o en waren diverse orders ln het district het resultaat van deze actie. De voorziter vroeg thans de meening der leden of de werkzaamheid der Kamer op dit gebied moet worden uitgebreid of dat zulks aan meer bevoegde organen moet worden overgelaten. In het eerste geval moet de Kamer een in handelskringen goed ingevoerd persoon met die werk zaamheden belasten. De heer van Dorp zou het toejuichen, wanneer de regeering deze actie leidde; dat verdient verre den voorkeur boven een locale regeling. De voorzitter vreesde, dat de regeering zulks niet zal willen doen. De heer van Zonneveld geloofde niet, dat de Kamer veel zal kunnen bereiken, zoolang Duitschland nog uitsluitend op eigen belangen blijft staren. De heer de Gooyer stelde voor een com missie uit het district te benoemen, welke onder auspiciën der Kamer zal optreden. De voorloopige successen wettigen voort zetting. De voorzitter wilde liever een persoon benoemen ,die alle mogelijke gegevens ver zamelt betreffende den Invoer van Neder- landsche producten ln Duitschland. Men kan allicht 2 of 3 maanden een proef nemen. De heer Heringa verwacht geen succes zoolang de regeering geen bindende maat regelen neemt ten aanzien van aankoop verboden ten behoeve van anderen. De heer Wernink deelde mede. dat op verschillend industrlëel gebied ln deze richting gewerkt wordt. Het Bureau werd gemachtigd een per soon als bovenbedoeld voor den tijd van 2 a 3 maanden aan te stellen tegen een vergoeding van maximaal f. 250.per maand. Hierna werd overgegaan tot de vast stelling van de lijst van subsidies en de begrooting voor 1933. welke ln ontvang sten en uitgaven werd bepaald op f. 22.730 Daarna ging de Kamer over in huis houdelijke zitting. Onze stadgenoot de heer H. Mulder is geslaagd voor het examen polltle- diploma van den Alg. Ned. Politiebond. Gisterenavond vond de opening plaats van de vleeschhouwerij en spek slagerij van den heer Bert. Bergers, ge vestigd Pieter de la Courtstraat 24. Wij constateerden, dat deze inrichting een hygienischen en verzorgden indruk maakt, getuige o.a. de aanwezigheid van koelkas ten enz. De winkel ls op smakelijke wijze uitgevoerd, terwijl de keur van vleesch- waren stellig een ruime keuze biedt. De firma's Groenewegen, van Lunteren, van Kleef en Kapaan belastten zich met verbouwing enz. van het fraaie pand. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via de daar naast vermelde kust-stations. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland. Chr. Huygens, Scheven. Radio Cottica, idem Indrapoera, idem Kota Radia, idem Poelau Tello, idem P. C. Hooft, idem V. Rensselaer, idem Si- bajak. idem S. Bolivar, idem Sta tendam, idem Tasman, idem Veendam, idem, Venezuela, idem Kota Baroe, Alger Radio Poelau Bras, Aden Radio.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1