HEVEA LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 September UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. RADIONIEUWS^ UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is het zieken geld, geldende als dagloon voor de bij de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders bepaald op f. 2.50. HILLEGOM. Bli beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is het zieken geld, geldende als dagloon voor de bij de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders bepaald op f. 2.50. KATWIJK. De landbouwer P. kocht gisteren op de Valkenburgschc markt een paard. Toen hij hiermede gisteravond aan het werk was, viel het dier dood. Het werd naar het gemeentelijk slachthuis vervoerd. Een schadepost voor P. KATWIJK AAN ZEE. Het nieuwe Raadslid. De heer J. van Duijn hoeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad niet aan genomen. Zijn opvolger zal ziin de heer C. den Duik. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 485 werkzoekenden, zijnde: 63 landarbeiders 2 boerenarbeiders, 1 tuinman, 110 losse arbeiders, 4 stucadoors, 25 opperlieden, 58 grondwerkers, 35 timmerlieden, 11 schil ders, 27 metselaars, 2 fabrieksarbeiders, 1 autogeen-lasscher, 3 loodgieters, 1 smid, 1 boekhouder, 1 pottenbakker, 2 brood bakkers, 41 kuipers, 8 varensgezellen, 1 chauffeur, 8 scheepmakers, 2 mandenma kers, 8 stokers, 7 binnenschippers, 52 visschers, 1 kok, 1 machinist, 1 kleermaker, 1 straatmaker, 1 machine-bankwerker, 1 stoffeerder, 1 zeilmaker, 1 fabrieksarbeid ster. Beneden 18 jaar 3 jongens en 1 dienstbode. Het aantal geplaatsten bij de werkver schaffing bedraagt 11. Door H. E. E. uit de Voorstraat werd bij de politie kennis gegeven van vermissing van twee gouden ringen- De politie stelt een onderzoek in. Op den Noordwijkerweg had een aan rijding plaats tusschen twee wielrijders, doerdat de een plotseling achter een wagen met stroo beladen, te voorschijn kwam. Beide rijwielen werden beschadigd. A. R. uit de Mr. Fockstraat deed bii de politie aangifte van diefstal van een Ijzeren pen ter waarde van f. 3.50. Bij den heer Hofkes, chef van de tram alhier, is een postduif komen aan vliegen. De eene poot was geringd 17511 iW.B. N. 7-32; de andere poot C. 739. LISSE. Bollenschuur verbrand. Gisteren brak brand uit in de Bloem- bollenschuur van de firma Schoorl aan den Heereweg Oosteinde. Aangewakkerd door den feilen wind stond het pand spoedig in lichte laaie. Toen de brandweer ter plaatse kwam viel aan blusschen niet meer te denken. De belendende peroeelen vj/ rden echter door het vuur bedreigd, zuodat de brandweer volop werk had om deze voor het vuur te bewaren. De bollen schuur van den heer Marbus kreeg echter nog brandschade en veel waterschade. Als gewoonlijk was er veel belangstelling. Tulpendlefstal. Bij de politie werd door de Coop. Vei ling H.B.G. aangifte gedaan van diefstal van een partij dubb. vr. tulpen ter waarde van f. 40 S f. 50. Bij onderzoek bleek de de dader te zijn Jac. K. alhier, in dienst van H.B.G. De dader heeft na verhoor door de politie bekend en is daarna op vrije voeten gesteld. Uit zijn betrekking is bij direct ontslagen. Een gehouden collecte voor het St. Vincentiusbuis alhier heeft opgebracht de som van f. 482. NOORDWITK. Hulp aan zwakke Nederlandsche kinderen uit Duitschland. De burgemeester dezer gemeente schrijft ons het volgende: In ons land bestaat een vereeniging, die zich ten doel stelt zwakke, ondervoede kinderen van behoeftige Nederlanders in Duitschland, te helpen. Zij brengt deze kinderen naar Nederland, waar zij dan gedurende een zestal weken in een gezin worden opgenomen en ver pleegd. De reiskosten komen geheel voor rekening van deze vereeniging. De eenige wensch derhalve van deze vereeniging is ,dat zich in ruime mate pleegouders zullen aanmelden. Bij de aanmelding ware mededeeling te doen van bijzondere wenschen omtrent godsdienst, geslacht, leeftijd enz. van het kind dat men opnemen wil. Vóór de uitzending heeft in Duitschland een geneeskundige keuring plaats van de kinderen; deze keuring staat onder toe zicht van den Nederlandschen Hoofdin specteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid. Ik vertrouw, dat vele Noordwijksche huisgezinnen aan mij spoedig zullen be richten, dat zij gaarne voor een zes weken een arm Nedcrlandsch kind willen op nemen. Het is een zeer liefdadig werk, dat geen groote kosten met zich mee brengt Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is het zieken geld, geldende als dagloon voor de bij de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders bepaald op f. 2.50. NOORDWITKERHOUT. VERGADERING VAN NOODLIJDENDE KWEEKERS. Een plan uiteengezet. Gisterenavond vergaderden in ,,'t Wa pen van Noordwljkerhout" alle noodlij dende kweekers uit het dorp en uit De Zllk. De zaal was stampvol. Namens het reeds bestaande voorloopig comité, opende de voorzitter, de heer S. Braun de bijeen komst, heette allen welkom vooral de af gevaardigden uit Voorhout en zette het doel der samenkomst uiteen: Er moeten middelen beraamd worden, om steun te verkrijgen voor noodlijdende kweekers. Allereerst werd een definitief bestuur samengesteld, bestaande uit de heeren: S. Braun, voorzitter; R. van Soeren, H. v. Kampen, A. Koudijs en C. v. d. Vossen (Zllk). Van hen was de heer R. van Soeren reeds op audiëntie geweest bij B. en W. De nooden der kweekers had hij aan dit college uiteengezet en steun verzocht wanneer dit punt binnenkort ter sprake zal komen in een openbare vergadering. Vervolgens werd uit het Bestuur een commissie benoemd, welke alle aanvragen om steun grondig zal onderzoeken. De contributie werd bepaald op een gulden per jaar, waarvan de helft direct of binnen drie dagen moet worden be taald. Algemeen is men van oordeel, dat getracht moet worden samenwerking te vinden met de kleine kweekers uit geheel Zuid-Holland om te samen te trachten Regeeringssteun te verkrijgen. Er moet komen: „Een Zuid-Hollandsche klein- kweekersvereeniging". Het woord werd hierna gegeven aan den heer P. van de Monland, die evenals te Voorhout geschiedde, vier punten nauw- keuring uiteenzette: Ook hier zullen de noodlijdenden wor den verdeeld in vier groepen, nJ.: 1. Zij, die geen inkomsten hoegenaamd hebben en direct gesteund moeten worden 2. Kweekers, die geen bollen kunnen koopen, o.r. de veilingen garantie eischen. 3. De kweekers, die voldoende hebben verkocht om met de te beleenen nota's hun bedrijf tot Mei of Juni 1933 te kun nen voortzetten 4. Kweekers, die een eigen „kraam" be zitten, moeten een voorschot krijgen, met de „kraam" als onderciand, zonder ver plichting tot rentebetaling en eerste aflos sing in 1935. Deze vier punten werden zeer nauw keurig uiteengezet, terwijl de aanwezigen er mee accoord gingen. Bij de rondvraag werd besloten het Gemeentebestuur met deze plannen in kennis te stellen en volledige medewer king te verzoeken. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Petronella, d. van H. C. Damen—van Tol Cornells, z. van C. J. van der TogtStratgen Wilhelmus Antonius, z. van W. de WinterWijnands Cecilia Maria, d. v. H. H. van Nobelen Wijnands Leendert Gregoria, d. van N. DisseldorpWinters Nicolaas Her manns. z. van H. Heerlingsvan Duin Jacobus Clemens, z. van J. R. Zonneveld Westerhoven Elizabeth Margaretha, d. van A .Th. van der VoetZwart Sophia Maria. d. van A. van der SlotWarmer dam Antonius Leonardus, z. van L. van der Voortvan Berkel Maria Bernar- dina Wilhelmina Agatha, d. van Th, B. R. JansenVallen Cornelia, d. van P. J. HeemskerkHeemskerk Johanna Cor nelia, d. van J. HoogkamerKoster. Huw.aangiftc: P. A. Opdam. 25 j en H. M. de Winter. 23 j. W. A. te Boekhorst 31 j. en J. J. P. Maat, 20 j. Gehuwd: H. J. de Graaf, 32 j. en The- resia M. Hulsebosch, 26 j. P. A. Opdam, 25 j. en H. M. de Winter. 23 j. Overleden: Petrus van den Berg, 63 j. Cornells van der Togt, 1 dag J. J. M. Strack van Schljndel, 45 j. H. M. van Marls, 28 j„ echtgenoote van F. L, van Tol Petron. M. van den Berg, 5 maan den J. M. M. van Steljn, 8 maanden H. J. Hendriks, 45 j. Jan Zweijtzer, 50 j. Bloempjesdag Crisis-Comité. Ten bate van het plaatselijk crisis comité zal op 2 en 3 Oct. a.s. 'n bloempjes dag gehouden worden. o NOORDWITK BINNEN. Verkeersongevallen. Op den Gooweg werd een personenauto, bestuurd door den heer B. alhier, aange reden door een vrachtauto, gemerkt H. 57470. De personen-auto werd bescha digd. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. Het 13-jarig zoontje van den heer M. alhier, reed op de Voorstraat, uit een zij straat komende, met zijn rijwiel tegen een auto aan, Het rijwiel werd beschadigd. De jongen bekwam een lichte verwonding aan het hoofd en werd zijn woning binnenge dragen. NOORDWITK AAN ZEE. De heer U. uit Sassenheim deed bij de politie aangifte van de vermissing van zijn rijwiel, dat hli op het strand, ter hoog te van het ..Palace-hotel" had geplaatst. Een onderzoek wordt ingesteld. OEGSTGEEST- Paard op hol. Gistermidda" ls het paard van den heer P. A. uit Zoeterwoude. rijdende met een wagen met varkens, op hol geslagen nabij Endegeest. Het dier werd een eind verder gegrepen door den bloemenkoopman P K. uit Voorhout. De voerman viel van den wagen en brak een been. Hij werd naar het Acad. Zieken huis overgebracht. RECLAME. A. W. te L. Lisse, Sassenheim, Oegst- geest, Leiden, Leiderdorp, Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht Vlist, Schoonhoven, Nleuwpoort, Gorinchem, Sleeuwijk, Woudrichcm, Rijswijk, Giessen, Neer- en Op-Andel, Veen, Wijk, Aalbrug, Heusden, Herpt, Heersteeg, Vlijmen, Den Bosch, Vught, Boxtel, Eindhoven. Totaal 155 K.M. AUTOMATISCH NOODSEIN. In Hamburg zijn proeven genomen met automatische radio-noodseinen, speciaal bestemd voor schepen die geen radio- installatie aan boord hebben. Door middel van een handgedreven dynamo wordt de stroom opgewekt. Deze installaties zijn speciaal bestemd voor de kleinste zeeboo ten en visschersvaartuigen. -FIETSBANDEN lichtloopend i i/zersrerh 6146 EEN RADIO-TOURISTENBOND. Het plaatsj South Mimons bij Brook- manspark ls geregeld bevolkt met radio- touristen. Men ziet er iederen dag bekende Engelsche Radio-amateurs en handelaren met groote pakken onder den arm of in de auto. Het is nJ. de eenige plaats vlak bij dé antennes van de B. B. C. waar een wisselstroomnet is. De toestellen worden daar getoetst op selectiviteit en ondergaan er de vuurproef. SASSENHEIM. Verkeersongevallen. Nabij de bloembollenschuur der firma van der Voort slipte een motorrijwiel, waar door het over den kop sloeg. £>e bestuur der kwam er onder terecht en werd be wusteloos opgenomen. Gelukkig bleken zijn verwondingen niet van ernstigen aard te zijn. Een autobestuurder raakte nabij de Poel laan 'het spoor bijster en geraakte in het in aanleg zijnde tramspoor. Het gevolg was dat de wagen zwaar beschadigd werd en een der inzittenden gewond, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. -'.'j beschikking van dgn minister van Economische Zaken en Arbeid is het zieken geld, geldende als dagloon voor de bij de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders bepaald op f. 2.50. O VALKENBURG. DE JAARLIJKSCHE PAARDENMARKT. Gedrukte stemming Uitslag schietwedstrijd. Der traditie getrouw werd de jaariijk- sche paardenmarkt gehouden. Aan den aanvoer van paardeD is het geducht te merken, dat de paardenstand sterk inge krompen is. Er waren plm. 160 paarden en een tiental veulens aangevoerd. Van handel was niet veel te bespeuren. De stemming was gedrukt. Wanneer we vergelijken met vroeger, nog niet zooveel jaren geleden, toen aan tallen van 600^700 voorkwamen, dan hebben de jaarmarkten zich overleefd, 't Is hier ook meer: „Sic transit gloria mundi". Tot besluit van het seizoen hield de burgerwacht op de banen te Katwijk een onderlinge eindwedstrijd op schijf Burger wacht, telling van 1—10. Daarna werd de wisselbeker verschoten, verleden jaar aan geboden door den burgemeester. De uitslag der wedstrijd is: le pr. H. Imthorn Jz. 96 punten; 2e pr. P v. Stijn, 89 p.: e3 pr. A. Gravekamp, 88 p.: 4e or. P. Noort 85 p.; 5e or. J. v. Egmond Dz.. 83 D.: 6e or. M. v. Tol. 83 p.; 7e or. A. de Roode Dz, 80 d.: 8e pr. C. Korpershoek, 79 p., terwijl nog enkele schutters met minder punten een prijs bemachtigden. De beker, in 't bezit van den heer J. v. Dijk, ging over in handen van den heer H. Imthorn Jz. met een serie van 48 punten. Deze bemachtigde ook de rozen- prijs met 6 rozen. Na afloop van den wedstrijd reikte de heer M. H. v. Stijn, voorzitter, met een toepasselijk woord de prijzen uit aan de gelukkige winnaars. Met voldoening kan de burgerwacht op dit geanimeerde slot terugzien. Burgerlijke stand. Bevallen: J. de Vries-v. d. Nagel, Z. VEUR—LEIDSCHENDAM. Felle brand. Alhier heeft Zondagavond laat een felle brand gewoed welke 2 perceelen in de asch heeft gelgd. De perceelen 114 en 116 aaneengebouwd liggen een 200 meter van den Veursche straatweg af, midden in groententuinen en werden bewoond resp. door den land arbeider M. V. en gezin bestaande uit man vrouw en 6 kinderen, het andere deel van den de Gebr. van V. een tweetal on gehuwde tuinders. Omstreeks 8 uur des avonds waren de kinderen V. op den zolder ter ruste ge legd, terwijl de man zelf beneden de te rugkomst van zijn echtgenoote afwachtte. Deze laatste was c.a. 10 3/4 uur thuisge komen, evenals de Gebr. van V. Om c.a, 11 uur bemerkte Mej. V. een rook en brandlucht .waarop haar echtgenoot ging kijken en tot de ontdekking kwam dat het achterdeel van het huls reeds flink brandde. Hij had de tegenwoordigheid van geest naar boven te rennen en zijn kinde ren te redden, welke evenals zijn vrouw spoedig bij anderen waren ondergebracht. Inmiddels hadden toegesnelde burgers een 30-tal varkens in veiligheid gebracht. De brandweer welke inmiddels ter plaatse was gekomen, pakte de vuurzee welke door de felle wind werd aangeblazen aan met 6 stralen, doch kon niet verhinderen dat de geheele have verloren ging. Het was omstreeks 2.30 toen brandmees ter de Regt zijn manschappen deed in rukken. Op het terrein was ook aanwezig burgemeester Keyzer. Omtrent de oorzaak tast men in 't duis ter, echter zijn zoowel het huis, eigendom van den heer Kors de Koning, als de beide inboedels verzekerd. ALPHEN. De Storm. Tijdens den storm zijn in verschillende straten van onze gemeente eenige boomen ontworteld, zoodat het personeel van ge meentewerken in dienst moest worden ge steld voor de opruiming. Ook van de Wa ter- en Llchtbedrljven moesten verschillen de herstellingen worden verricht, „Arti et Religioni." Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van de Chr. muziekvereenigtng „Arti et Religioni" dezen winter een 3-tal uitvoeringen te geven en wel voor Kerst mis, op den 2en Kerstdag en een met me dewerking van het strijkorkest ..A.NU." van Lelden. Werkloozen-meeting:. Door de werkloozen was gistermorgen op een terrein achter de Chr. H.B.S. een mee ting georganiseerd. Daar men hiervoor echter geen toestemming had bekomen, werd na de komst der politie de vergade ring voortgezet in het Volksgebouw, waar de aanwezigen door den heer C. den Uijl werden toegesproken. Als slot werd een motie aangenomen voor hoogere steunuit- keering etc., die zal worden ingediend bij den gemeenteraad. SCHRIJVEN VAN DE MIDDENSTANDSVEREENIGINGEN. Inzake de gas-, water- en electricitcitstarieven. Door de twee plaatselijke Mlndenstands- vereenigingen werd aan de winkeliers en klein-industrieelen het navolgende schrij ven gericht: Zooals u bekend, is door den raad, on danks onze ernstige en herhaalde waar schuwing, besloten om de tarieven van gas, water en electriciteit belangrijk te ver- hoogen Dat dit voor ons een aanzienlijke verzwaring van bedrijfslasten beteekent, zal u wel duidelijk zijn. De besturen der samenwerkende Middenstandsvereenigin- gen hebben thans overwogen, wat ons te doen staat en zij geven u met aandrang het navolgende advies: Weest zoo spaar zaam mogelijk met het gebruik van elec- trischen stroom, gas en water. Draait uw licht uit, waar en zoodra dit mogelijk is. Gebruikt, waar doenlijk lampen van ge ringere lichtsterkte. Wanneer gij allen hiertoe bij voortduring medewerkt, bezui nigt gij niet alleen op uw eigen bedrijf s- onkosten, doch draagt gij er ook toe bij, om de hooge onbillijke tariefsverhooging weer ongedaan te maken, want wanneer blijkt, dat mede door de besparing van u allen de inkomsten van het gemeentebe drijf toch verminderen, zal de Raad ge noodzaakt zijn, om op zijn verkeerd be sluit terug te komen. Helpt allen kracht dadig mee! Het is uw aller belang! Zorgt voor een doelbewust, waardig verweer!" BODEGRAVEN. PROTESTVERGADERING TEGEN DE VARKENSWET. Groote belangstelling. In het Beursgebouw werd op uitnoodi- ging van enkele boeren gisteravond een groote protestvergadering gehouden tegen de Varkenswet. De vergadering was slecht voorbereid, eerst denzelfden dag per strooibiljet uitgeschreven en niettegen staande dag was de zaal van het gebouw plus de gaanderijen stampvol. Uit de ge heele omgeving waren de boeren in groo- ten getale gekomen en een rij van wel meer dan 50 auto's op de Nieuwe Markt gaf wel blijk van de belangstelling voor deze zaak. Einde vorige week, na de Goud- sche Markt van Donderdag, toen het een catastrophe scheen te worden, is deze zaak plotseling opgekomen. Vrijdagavond werd een protestvergadering gehouden te Stolwijk, waar 800 personen aanwezig waren, Zaterdagavond te Brandwijk aan de Lek en nu dezer plaatse. Er schijnt een groote vrees en een geweldige ver ontwaardiging te heerschen onder de boeren. Meerder malen bleek dat over duidelijk. De enkele sprekers, die fel oe wet bestreden en adviseerden tot absolute ongehoorzaamheid, hadden de geheele vergadering me" en alleen het bezadigde optreden van den voorzitter, wethouder v. d. Marei en de spreker de heer A. van Wijnen te Gouda, die, hoewel zelf sterk tegen de huidige wet, toch alle onverant woordelijk optreden sterk afried, kon een dergelijke gevaarlijke stap afwenden Aan het begin der vergadering hield de heer van Wijnen een rede, waarin hij de huidige varkenswet besprak. Hij ging uit van de gedachte dat critiek niet in de eerste plaats tegen de regeering moet gaan, omdat deze beslist te goeder trouw bedoeld heeft de boeren te helpen, maar dat zij moet afgaan op de adviezen harer adviseurs, die teveel de belangen van de eigen groep, de bacon-groep. hebben voorgestaan. Hij besprak nu uitvoerig de critiek, die nog in de enkele dagen, vóór de wet werd uitgevaardigd, kon uitge bracht worden, algemeen de bezwaren, die gevreesd werden en de uitkomst, die in het gelijk heeft gesteld. De grondfout is geweest, dat men den consument niet kan dwingen tegen hoogeren prijs var- kensvleesch en spek te eten, wanneer de prijzen van andere vleeschsoorten even laag zijn gebleven. Hij kwam tot de con clusie dat de steun aan de „bacon"-boe- ren, betaald moet worden door de mesters van zware varkens, wier prijzen nu ten behoeve van de bacon in elkaar storten. Op de rede volgde een zeer uitgebreide bespreking. Meerdere aanwezigen gingen over tot zeer scherpe critiek, waarbij de ergste criticus kon rekenen op de groot ste bijvalsbetuigingen. De heer van Wijnen en de heer Boer, lid van de Gewest. Centrale gaven inlich ting en adviseerden tot kalmte. Na zeer scherpe critiek uit de vergadering en toen de vastbesloten meening bleek om zich te verzetten tot medewerking aan de uit voering der wet, ook al oifadat men ver plicht wordt zich te binden aan toekom stige beslissingen der Centrale, werd aan de plaatselijke centrale geadviseerd te wachten met het merken van de varkens, tot een commissie, die door de vergade ring benoemd werd. naar Den Haag zou zijn geweest om te confereeren Helpt dat niet. dan zou men gezamenlijk opnieuw den toestand overzien. Tenslotte werd een commissie van 6 personen benoemd. De vergadering duurde tot na middernacht. HEDEN: Harmonie: Bond van Rheumy 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg tl menkomst te 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: Alg. ledenverg, oud-leerlingen van M.S.G. 81 Hooglandsche Kerk: Dank- ea Chr. Onderwijs. Spr. ds. v .d. Den Haag. 8 uur nam. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praevenüeve kundeConsultatiebureau voor kinderen. Halftwee tot 3 uur ting tegen diphterle 45 uur Donderdags: Inst. v. Praeveno neeskunde. Consultatiebureau holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zoncta, der apotheken wordt van Maandajl en met Zondag 18 Sept. a.s. waarjej" door apotheek C. B. Duyster, NleuJ 18, telef. 523. BOSKOOP. Stormschade. Alhier is tijdens den storm ha schade aangericht in de kweeketiien onder de stamrozen heeft de wins huis gehouden. Aan den Reijerskooperweg wen zware iep van zijn kroon ontdaan, door de boom thans geheel geveld ij ten worden. De Rijkstuinbouwschool. Voor het toelatingsexamen voor de tuinbouwschool alhier slaagden 47 daten: D. van der Bijl te Alphen a. J L. W. Groeneveld. J. Reuvenkamp, Timman te Amsterdam, E. Engeli* Arnhem, P. R. Bregenbeek, G. M, 1 man, W. Mesman, A. Radder te C. Stieger te Breda. A. Adel van N»ci sum, D. Pols, P. J. Winters. Delft. Lanjouw, Deventer, J. Kool, M. den Gouda. T. Chr, G. Akkermans. G, Ier, P. van Brakel Buys. L. van Dp Kijlstra, J. G. Montfoort. A. J, van A. G. Smit, 's-Gravenhage. R. P. ten Harderwijk, Tj. H. Koning, Hen; Feith, Hilversum. B. M. Molewater Rive Box. Huizen (N.-H.). J. G. He: des. Noordwijk a. Zee, J. van Asch. Th. Eygelsheim. E. J. de Jong. Rott Tj. T. Fhilippo. H. de Meyser. Hi! berg, N. de Ligt. Wageningen, W. A. ger. Scheveningen. A. Enklaar H. H, lenbelt. Utrecht, J. O. M. Franken, P. J. Nieuwdorp. Voorburg. A. \V. Waddinxveen. H. Gros. G. H. Ruh: Voorhoeve. Wassenaar. J, van Ast, V wijk, W. Snelleman Woerden. A. A land, IJmuiden. Afgewezen werden 6 candidate! Op aangifte van den benad- tegen een leerling van de tuinbol alhier, proces-verbaal opgemaakt het schieten van een tamme et schietwapen is door de politie in genomen. o HAZERSWOUDE. Auto te water. Aan den hoek van den Gemeend den Rijkstraatweg geraakte een 1 auto. geladen met olievaten, te doordat de stuurinrichting defect i In de auto bevonden zich twee jxt waarvan de een kans zag zich uit te werken en op den vasten wal te I terwijl de andere op zijn hulpgeroe hulpvaardige handen werd verlost i netelige positie, zoodat dit ongeil houdens eenige materieele schaci lukkig goed afliep. De gehouden collecte voor dl Militaire Tehuizen heeft ruim f.S"1 gebracht. o KOUDEKERK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt avond n.m. te 7'/i uur te Raad» openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken—Mededee 3. Aanwijzing deskundige wat™ bedrijf (art. 265 der Gemeentewe i 4. Voorloopige vaststelling Bat- verlies rekening waterleidingbednl' 1931. 5. Idem rekening brugbedrijf 'jl b--1 6. Voorloopige vaststelling Ge rekening dienst 1931. 7. Comptabele besluiten. 8. Uitloting 4 obligatlên van leening oorspronkelijk groot f. 9. Wijziging verordening evf-f benoembaarheid enz. Gemeentel- wachter. 10. Goedkeuring Begrootingen armbestuur en burgerlijk wees- huis dienst 1933. j, 11. Aanbieding begrooting wat«* bedrijf dienst i933. 12. Aanbieding gemeente-"- dienst 1933. 13. Bespreking electriciteitsw1" in den Lagewaard. 14 Rondvraag. o NOORDEN. Talrijk kroost. In het gezin van C, Vork werd het een en twintigste kind allen op één na nog in levenzl) :,;j zijn 9 jongens en 11 meisje-5 een talrijk kroost! Zekere H. alhier poogde invloed van drank, zijn woning i steken, waarom de politie be. hem ln verzekerde bewaring te .t Op Zondag 18 SeijtewM: I een speldjesdag worden gehouo van de drankbestrijding. WADDINXVEEN'^ De collecte in de GemJ de nieuwe kerk heeft f. li"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6