[H DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 2 September 1932 DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND RADIO-PROGRAMMA. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Leendert, zoon van J. Korbljn fran Beveren. I de politie worden inlichtingen 1 oBtrent een gevonden zilveren e loge en twee sleuteltjes. LISSE. geslaagde oranje-avond de ned. herv. kerk. I geheim van het Koningschap." Oranje-vereeniging alhier zag ^^ingen om een Oranje-herdenkings- irm^B,pst te beleggen met succes be- geruimen tijd voor de aanvang Ned. Herv. Kerk tot in alle hoeken Mielaar E>ij wien de leiding be- pende deze feestelijke bijeenkomst n woord van welkom en gaf het ian den feestredenaar ds. P. D. Geref. Pred. te Sassenheim. nadat thappclijk was gezongen en de ngver. „Looft den Heer' een drie- ren ten gehoore had gebracht, liper sprak over: „Het geheim van ingschap". Spr. wenschte zijn ge- bepalen bij een woord van den David uit Psalm 18:29: „Want mijn lamp lichten: de Heere mijn >t mijn duisternis opklaren". Spr. te wijzen op het groote voor- ltio,. jt het m rjelijk is ter gelegenheid terajardag van H.M. ae Koningin spreken over een tekst uit Gods Want er is geen schrijnende tegen- tusschen de waarheid der Schrift rensopvatting van onze Vorstin. Zii loond, dat Zij, als wij, zich buigen de geopenbaarden wil Gods. de opvatting van Haar Koning- >trad zij het pad der Schrift die rt, dat het geheim van het ware hap gelegen is in ware afhanke- van God en liefde tot het volk. el Haar voorgeslacht het heeft |d, zoo heeft ook onze Vorstin ge len lamp te willen zijn, te regeeren tralie Gods, heersoheres en dienares fte zijn. Wij Nederlanders mogen Ir wel bijzonder dankbaar zijn. llgens sprak spr. over de bewarende IGods, die deze lamp en haar licht leschermd. etste deze bewaring Gods in het in de geschiedenis van Neder- J dagen van strijd en zorg en drei- (revolutie deed de Heere telkens duisternis opklaren", bewarende genade Gods in de I dankbaar te erkennen geeft ons led voor de toekomst. Al mag er listernis zijn op maatschappelijk en 1 terrein, God blijft machtig al 'daf te overwinnen en te doen ver- vertrouwen richten wij onze oogen en scharen ons met hernieuwde liefde om den troon van Oranje! tze gloedvolle rede bracht de heer IJ Keur Jr. eenige bekende vader- V liederen ten gehooren en besloot tgclspel met „O, alleen, U loven den Heer" voerde twee nummers knal in „Ons lied van de zee" van fog was „Looft den Heer" in volle lonvermeld mag blijven dat het kin- Lischbloem" eveneens medewerkte mooie liederen ten beste gaf. padvindersclub was dezen avond Jfc actie door de belangstellenden patsen te voorzien en een collecte filen voor het gedenkraam in de kerk te Delft. slotwoord van ds. Tichelaar ging ►per voor in dankgebed: gezamen- pd nog gezongen de „Avondzang". hou moet blycken" heeft op Ko- p-avond een feestconcert gegeven pel belangstelling van het publiek. NOORDWITK. Gevonden voorwerpen: een bad- lie. portem. met inhoud, hondje, uuderbroekje met vestje, spoorab- fent, huissleutel, groote strandbal, Onderschoenen met kousen,' bad- hlv. halsketting met aanhanger, endaal (bruin), badschoen, strand- J1 paar strandschoentjes, rose hals- |beurs met inh., badschoen, rijwiel- 1 Z. H., heeren pantoffel, dames- "iet inhoud, portem. met inhoud, («sleutels en huissleutel, padvin- yew. met inh., witte ceintuur, Pd met veld, een paar beige hand- re". lichtbruine rozenkrans in etui, jhmet inhoud, badschoen. huissleu- okje met R.K. beeldje, bal, 1 paar *nen. beige kousje, notitieboekje, «lastingmerk, kop van een electr. taschje Inhoud strandpyama, bogetje waarin haar. kinderman- heerenhorloge, rubberschoen, van f. 10.—. -■ungen over bovenstaande voor- utsluitend des Woensdags en des van 12 tot 1 uur nam. ten po- r' te Noordwijk-Binnen. RIINSBURG. I t». "rocntehandelaar v. VI. alhier ml( °P de markt in Den Haag te Lj/~, een zijner debiteuren. Dat men ttirrf6" te treffen regeling niet eens I «lu ^ad t°t gevolg dat men I Man te. Doch de debiteur, die de NrraV'c,rloren had, deed onverwachts loiji er'')ke aanval op v. VI. met iJ "S®] of ander gevaarlijk voor- '"■'ibeid v" 'n s'ag' in Baa van zijn oog, buiten gevecht Htm:,/*" ziekenhuis gebracht waai de hhujp werd versohaft. SASSENHEIM. De Oranjefeesten. De gedachte van het bestuur der Oranle- om d't jaar den feestdag niet wijdingsdiensten in alle kerken aan te svmnlrï.hn.leek biJ ?e gehe€le burgerij volle Si? wl en lnstemn,tng te hebben. In alle kerken was een groote schare opge- en.,de vele goede woorden, die gi- 2SS. hebben ongetwijfeld een bij- zondere mjding aan dezen dag gegeven. half tien volgde de traditioneele op tocht van alle schoolkinderen. De be- ?SB5ie voor den 'angen stoet, bege leid door de beide plaatselijke muziek corpsen, was algemeen en langs den ge- Sl,i"5' gaande van de School met den Bijbel tot aan de Oude Post en terug naar net feestterrein, had zich een dichte rij menschen opgesteld. Het zijn, zooals ook de voorzitter van de Oranjevereeniging ln zijn speech bij de opening op het feestter rein opmerkte, de kinderen die in hun on gedwongen vreugde en enthousiasme, de goede stemming er ook bij de ouderen in brengen. Van de versiering was ook dit maal veel werk gemaakt. Precies om 10 uur arriveerde de woelige schare vol ver wachting op „Sporthof", allen met het vaste voornemen een prijs machtig te wor den bij het zakloopen, stoelendans, tob betje steken enz., en in het heerlijke voor uitzicht van de tractaties. Vooraf schaarden allen zich om de mu ziektent, waarop het bestuur van de Oranjevereeniging zich bevond en de voor zitter de heer L. Ph. Bisschops en de eere voorzitter de burgemeester gereed ston den om de hoop der toekomst toe te spre ken. De voorzitter zeide dat ondanks de ongunstige omstandigheden het bestuur kans gezien had dezen dag te organiseeren en dat daarbij in de eerste plaats aan de kinderen was gedacht, zoodat deze feeste lijkheden onveranderd konden plaats heb ben. Onder de hoera's van de vele hon derden kinderen las de voorzitter het vol gende telegram voor dat aan H. M. de Ko ningin werd gezonden: „Sassenheim's bur gerij in feestvreugde bijeen, biedt Hare Majesteit haar hartelijke en eerbiedige hulde en gelukwenschen aan." Verder zeide de voorzitter dat de volks vermakelij kheden van andere jaren ach terwege zijn gelaten, om zoodoende de por- temonnaie van de feestgangers in bescher ming te nemen. Hierop bracht de burgemeester hulde aan de kinderen voor de versieringen en sprak als vertegenwoordiger van H.M. de dank uit voor de oranjeliefde, die daaruit, spreekt. Een daverend „lang zullen zij leven" ontlokte de burgemeester aan de kinderen voor het bestuur van de Oranje vereeniging, beantwoord met een driewerf hoera voor den burgemeester. Des middags vonden de volksspelen plaats. Hiervoor bestond zeer groote be langstelling. Het nummer 60 meter hard- loopen door dames der Korfbalclub T.O.P. en de Gymn veren. D.O.S. had tot uitslag dat de le prijs werd gewonnen door Top en de 2e door D.O.S. Kampioene was Annie Bergman. Het nummer „Touwtrekken" door ploe gen van Sassenheimsche firma's mag zich in steeds grooter belangstelling ver heugen. Het aantal deelnemers wordt steeds grooter. Er waren nu een 12-tal in schrijvingen. Hier was de uitslag le prijs en wisselbeker Gebrs. van Zonneveld, 2e prijs Gebr. v. d. Lans. 3e prijs fa. Hooge- veen. 100 meter hardloopen door leden der sportvereenigingenle prijs R.K. Athle- tiekvereen. „Teylingen"; 2e prijs Korfbal club T.O.P 3e prijs Voetbalvereen. „Tey lingen": 4c prijs Voetbalvereen. Ter Leede 5e prijs Gymn.vereen. D.O.S. Snelste loo- pers: 1. P. v. Nobelen, 2. F. Bergman. Hardloopen in ploegverband door perso neel v. Sassenheimsche firma's: 1 Baart- man en Koning; 2. Gebr. v. Zonneveld en Philippo; 3. P. v. Deursen. Hiermede waren de volksspelen beëin digd. Te 8 uur maakten de beide muziek verenigingen een rondgang door de ge meente. Jammer, dat hier de regen spel breker was. Een hevige regenbui nood zaakte de commissie halverwege te staken en alvast plaats te nemen in de muziek tent op het eilandje aan de Charbonlaan. Dit was feestelijk verlicht met oranje kleurige ballons en lampions. Te half- negen ving hier de volkszangavond aan. Ondanks het minder gunstige weer was de opkomst goed te noemen. Begeleid door .Crescendo" werd er naar hartelust ge zongen! Ook de mondorgelclub bracht eenige nummers ten gehooren. hetgeen een luid applaus ontlokte. Sassenheim heeft op bescheiden doch waardige wijze feest gevierd! Land- en Tuinbouwbond afd. Sassenheim. Bovengenoemde vereeniging vergaderde in het K.S.A.-gebouw ter bespreking van den algemeenen toestand in de bedrijven. De voorzitter, de heer A. J. Verkleij. opende de vergadering met een woord van welkom en sprak zijn tevredenheid uit over de zeer groote opkomst. Besproken werd pogingen in het werk te stellen om te trachten rente-verlaging te verkrijgen, welke in overeenstemming zeu moeten zijn met de tegenwoordige Veï,i?°PwSrdarverdedigd omdat er op het oogenblik bijna niemand meer is. die de lasten op kan brengen en uiteindelijk al len hun reserve zien wegslinken, met als slot nu een leven van hard werken, hun bezit door anderen te zien innemen, tegen veel lager prijzen, zoodat ook de hypo theekgever veel minder ontvangt. De voorzitter was van meening dat dit te ingrijpend zal zijn en gaf ln overwe ging op rente-verlaging aan te sturen en fete in dezen geest trachten te bereiken. Vervolgens kwam ter sprake: aflossing van opgenomen gelden enz. Algemeen was men van oordeel dat, gezien de bedrijfs- ???msten er niemand is die iets zou viirmen aflossen. Zou men toch aflossen. dit geschieden ten koste van fleren die het evenzeer noodig hebben Getracht zal worden gehoord de bedreigin gen een soort van moratorium van de I ReNuerkwa>h ter^sprake het voorstel om NUae regeering een credlet voor de I vroeekers te verkrijgen. Dit was vol ui vergadering zeer noodig. daar de PStkosten per R.K. '-3.40 bedragen en de opbrengst wordt geschat op f.1 <eén gul- I dew PC??'ran oordeel dat de toestand in ^e?,£nvak op heden veel erger is, dan i ander bedrijf; hierbij komt nog, liV n Mei door een aantal exporteurs nfet de volle 100 is voldaan. Zelfs zijn 295. De kikker von het wel leuk, dat-le de kabouters zoo fijn kon plagen en ineens sprong-le ln het water. Het scheepje dat nu zijn evenwicht verloor, tuimelde om en alle kabouterkes spartelden in de sloot en smeekten kikker Karei hun toch niet te laten verdrinken. Kikker Karei vond dat hij nu eens een echte held kon zijn en op zijn gemak bracht hij de kaboutertjes een voor een weer aan den kant. 296. Nadat de drie ondeugden weer opgedroogd warén, stelde Kruimeltje voor eens naar den fotograaf te gaan. Ze waren dien dag ln zoo"n goede stemming, dat het jammer zou zijn, als ze die prettige gezichten niet zou den kunnen bewaren. Kikker Karei die er niets op gesteld was zijn groot hoofd te laten fotografeeren, moest met alle geweld naar den fotograaf geduwd worden. er, die niet meer dan 15 hebben kun nen betalen. Het „uitziek"-systeem, dat door som mige vooraanstaanden in het vak wordt voorgestaan, werd een paardenmiddel ge noemd. Getracht zal worden van de Regeering medewerking te verkrijgen, om executies te voorkomen. Hierna volgde sluiting.. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Augustus bij de Rijks postspaarbank ingelegd f9083.72 en terug betaald f. 4421.54. Het laatste door dat kantoor uitgegevèn boekje draagt het nummer 3098. Burgerlijke stand. Geboren' Jacob, zn. van C. D. Goever- den en J. M. H. Bergman Johannes Pe trus, zn. van J. C. Verdegaa] en M. H. M. Hendrickx. Ondertrouwd' Hendricus Jacobus van der Laan en Maria Jacoba van Hage. Overleden: Frederik van der Walle, 94 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: Jone Doris Shannon Hoofd straat 133 naar Voorschoten Naatje Kagenaar, Hoofdstr. 85, naar Leiden Adriana Zoutman, Hoofdstr 178, naar Al phen a. d. Rijn Maria Kraus, Hoofdstr. 302, naar Noordwijk Willem Oostveen, JaC. v. Beyerenlaan 16, naar Heemstede. Gevestigd: Maria Gelder, Hoofdstr. 302 v. Gelsenkirchen (D.i Johanna Ryckel Charbonlaan 6, van Oberhausen. VOORSCHOTEN. De kinderfeesten. Aan den vooravond van den Konin ginnedag heeft het muziekgezelschap „Benvenuto" in een tijdelijke tent op de Voorstraat een goed geslaagd concert ge geven, onder leiding van den heer J. Wakka. onder-kapelmeester. „Benvenuto" had voor deze gelegenheid een bijzonder mooi programma opgemaakt. Enkele persone tusschen de aan wezigen waren wat al te hinderlijk voor het muziekmlnnend publiek, moes ten blijkbaar hierin nog worden op gevoed en maakten kennis met de politie. Deze kennismaking moet nu Juist niet van de aangenaamste zijn ge weest Op den dag zelve werd er des morgens door de schoolkinderen een optocht ge houden. Voor verschillende ingezetenen was dit een verrassing, want behoudens de leer lingen der scholen wist niemand verder lets van een feestviering af. Vooraf gegaan en begeleid door een muziekgezelschap maakten zij een rondgang door de kom van de gemeente, waarbij enkele kinderen zeer mooie versieringen meevoerden. Alvorens de kinderoptocht vertrok had een jury. bestaande uit de heeren J. Eg- glnk, B. Hoogwerf Kroon. G. v. d. Werff en J. G. Bouw de versieringen beoordeeld en werden de volgende bekroningen uitge reikt: Gecostumeerden le prijs Sneeuwwitje, kinderen van de familie v Ewljk; 2e prijs Cactus, Lien de Jong; 3e prijs Theemuts, Elly Lamboer; 4e prijs Regenboog, Alie v Weerden Jd 5e prijs Freule, Annie van Leeuwen. Bloemversieringen: le prijs Vliegma chine, Maartje Bouw M.G.d.; 2e prijs Trek- wagen. Jan van Egmond Jzn.; 3e prijs Poppenwagen, Geertje Zwaan Cdr.; 4e prijs Autoped. Harry Sandberg van Boe- lens: 5e prijs Fiets, Karei Barmen 't Loo; 6e prijs Fiets, Annie Bouw J.G.dr.; 7e prijs Autoped, Ina von Reckow: 8e prijs Trekwagen. Jan Geitenbeek E.J.zn.; 9e prijs Poppenwagen, Saartje de Vries; 10e prijs Jan Berkhuizen Wzn. (Embleem). Onder leiding van den heer J. H. Rutten, hoofd der Oi. school arriveerde men ten. slotte aan de Voorstraat waar enkele lie deren werden gezongen. Nadat de scholieren op versnaperingen waren onthaald vertroken zij naar het voetbalterrein van V V.L., achter het Raad- huls. waar verschillende kinderspelen plaats hadden. De uitslagen hiervan waren: Jongens, driebeenige wedloop: 1. J. Brouwer: 2. D. Noordhoek; 3. J. Overeem: 4. T. van Tuyl: 5. H. v Damme: 6. K. van Leeuwen: 7 C. Zoetemelk; 8. G. Teske; 9 Th. Nouwens: 10. B. Zwaan; 11. P. v. d. Berg: 12. A. v. Egmond; 13. H. v. d. Nagel; 14. J Jongeneel; 15. J. van Galen: 16. D. Oostergo. Zakloopen: 1. D. de Bruyn; 2. W. Duin dam: 3 P. Vermin: 4. J. Zwetsloot; 5. L v. d. Hulst; 6. N. van Leeuwen; 7. J. Hak ker: 8. P. van Bemmelen; 9. N. Zuider duin: 10. A. Focke; 11. F. Schöttelndreier; 12. D. Schnur; 13. R. de Vree; 14 P. van Weizen; 15. M. van Leeuwen; 16 J. van Leeuwen; 17. W. de Graaff; 18. N. Berk- hulzen: 19. W. Berkhuizen; 20. H. Zonne veld. Meisjes, blokjesrapcn: 1. Greta Solle- veld; 2. Jeanne Hooymans; 3. Jo Ouwer- Hpg; 4. Rle de Beer; 5. Hendrien Wesselo; 6. Jans van Leeuwen; 7 Jeanne van Mey- gaarden; 8. Ina Valk; 9. Cor Bohemen; 10 Rlka Schellevls; 11. Jo van Zeist; 12. Adriana Kadé; 13. Dora van Leeuwen; 14. Bep Valk; 15. Cor den Hollander; 16. Hen- drika van Gent; 17. Tilly van Steln. Blaastrappen: 1. Marie v. d. Eikel; 2. Julia Slootweg; 3. Coba v. d. Kleij; 4. Nelly Telle; 5. Cornelia de Wit; 6. Jo Vonk; 7. Phlne Verkruyzen: 8. Cathrien v. Bre men, 9. Alie Focke; 10. Marietje van Leeu wen; 11. Jeanne van Bemmelen; 12. To v. Meygaarden; 13. Mies Turion. De Koningin Wilhelmina-Vereeniglng had geen feestelijkheden op touw gezet, zoodat er 's middags niets te doen was. Een plaatselijke schietvereenlglng hield ln een repetitielokaal aan de Schoolstraat onderlinge wedstrijden. Des avonds gaf de St. Laurens Harmonie een concert op de Voorstraat. WARMOND. Goed geslaagde Koninginnefeesten Er wordt zoo vaak beweerd, dat dezo kommer- en zorgvolle tijden zich niet leenen voor feest en vermaak. Ook de Oranje-commissie was van meening, dat, gezien de tijdsomstandigheden, inkrimping van het aantal feestdagen noodig was. waarom besloten werd slechts één dag feest te vieren en dit feest hoofdzakelijk te beperken voor de kinderen. Doch de giooteren hebben duidelijk gedemonstreerd dat zij de Oranje-feesten beschouwen als hun feest, waarop geen inbreuk gemaakt mag worden. De Oranje-commissie zal hieruit dan ook wel de noodige leering getrokken hebben, dat zelfs bepaalde tijdsomstandigheden geen beletsel voor de feesten mogen en kunnen zijn. Der traditie getrouw, werd des voor middags omstreeks 9 uur begonnen mot een optocht der kinderen door het dorp, zulks met medewerking der be de muziek korpsen. Dit is altijd het aardigste moment van den dag en het is een heerlijk ge zicht d!e honderden kindertjes, getooid met oranje strikken en sjerpen, met blijde ge zichtjes de ontelbare vlaggetjes zwaaiend. Voor het Gemeentehuis werd een oogen blik halt gehouden en werden de kleintjes vanaf de bordes van het Raadhuis toe gesproken door den Burgemeester, die in een kernachtige speech de kinderen aan spoorde tot trouw aan de Koningin en het Oranje-huis, Na den optocht werden de kleintjes door de Commissie op de scholen onthaald op versnaperingen, hetgeen na tuurlijk in buitengewone goede aarden viel. Om twee uur des namiddags werd een begin gemaakt met de kinderspelen, waar voor vooral van de zijde der jeugd grooto belangstelling bestond Er werd hard ge streden om een prijsje doch velen moesten worden te leur gesteld. Vooral bij het kockhappen en wortel knuppelen deden zich grappige momenten voor en het tal rijke publiek heeft hier smakelijk ge lachen. Door den burgemeester werden met een toepasselijk woord, de navolgende prijzen uitgereikt: Korfballen, le pr. J. van Seggelen, 2c pr. M. v. d. Linden, 3e pr. D. Oskam, 4e pr. M de Hoog. Houtjes rapen, le pr. H. v. Winsen, 2e pr. G. Meskers, 3e pr. B. Beugelsdijk, 4e pr. M. v. Beek. Eierdragen. le pr. D. v. d. Wereld, 2e pr. M. Rijnbeek, 3e pr. M Buitenom, 4e pr. M. v, d. Zwet. Zakloopen, le pr. C. Meskers, 2o pr. M. v. Moorsel 3e pr. H. v. Moorsel, 4e pr. J. v. Loon. Tonkruien. le pr. N. Boden 2e pr. I. v. d. Geest, 3e pr. N. de Vries, 4e pr. M. Meskers. Koekhappen. le pr. M. Kraan, 2e pr. C. Ouwehand. 3e pr J. v. d. Meij, 4e pr. K. Breedijk. Wagentje rijden, le pr. H. Zwaan 2e pr. M. Witsenburg, 3e prijs G. Ouwehand, 4e pr. G. Beugelsdijk. Wasch ophangen, le pr. H. v. d. Geest 2e pr. N. v. Moorsel 3e pr. M. Kortekaas, 4e pr. S. v. d. Geest. Stoeltje Wisselen, le pr. N. Versluvs, 2e pr. C. v. Egmond, 3e pr. C. Roest, 4e pr. T. Hekker. Wortel Knuppelen, le pr. N. Duijnhoven, 2e pr. B. Beugelsdijk, 3e pr. W. Groen in 't Woud. 4e pr. C. v. Leeuwen. Do voorzitter der Oranje-commissie de heer H. L. van Delft nam hierna het woord om allen een woord van dank te brengen, die aan het welslagen van dit feest hadden medegewerkt. Op de hem eigen kernachtige wijze wees hij op het groote belang van dit feest waarbij hij de jeugd aanspoorde steeds trouw onder de driekleur te bi ijvert stri jden voor Vorstin en Vader land. Hiermede waren de feestelijkheden geëindigd doch in de diverse gelegenheden werd het feest nog lang voortgezet, op vroolijke, doch gepaste wijze. Laten wij 'hopen dat de grooteren het volgende jaar niet teleurgesteld zullen worden en de „drie-dagen-tradietie" weer hersteld zal worden. ZATERDAG 3 SEPT. 1932. Hilversum 1875 M. Vara-ultzendlng t 10.00 v.m. Vpro. 6.457 00 en 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: Gramofoonpl 9 00: Vara-Septet o. 1. van Is. Eljl 10.00 Morgenwijding 10.15: Voor Arb. in de Continubedrijven: Vara-Septet o. 1. van Is Eljl, J. Jong, orgel Vara-tooneel o. 1. van W. v. CappeUen 12 001.45: Vara- orkest o. 1. van H. de Groot en Gramofapl. 2.00: H. v. Laar: Wat doen de natuur vrienden 1. d. winter 2.15: Vara-Man- dollne-ensemble o. 1. v. J. B. Kok 2 30 Sportpraatje S. Broekman 2.45: Ver volg mandolineconcert 300: S. S. Lan- tinga: EJ7.TO.V-A. 3.20: Vervolg Man- dollneconcert 3.30: N. Bloemendaal Het Congres der A. J. C. 3.35: Gramo foonpl. 4.30: Weekoverzicht door J. Oudegeest 4.45: Concert, J. Jong (or gel), J. Helden (vlooi), Fr. Feitkamp— Belinfante (cello) 5.30: „De vrouw die nooit te laat komt" van W. Lichtenberg (Vara-tooneel) 5.45: Vervolg concert van 4 45 6.30: Kinderuurtje 730 Vroolijke Avond, m. m. v. het Vara-orkest 0. 1. van H. de Groot, Vara-tooneel o. 1. van W. v. Cappellen, J. Jong (orgel), J. Brookhouse Mac Carthy (plano en zang), Teun de Klepperman, A. de Vries (toe spraak), Tummers (conferencier) en H. v. Gorkum (verbindende tekst), ca. 11.CO Vaz Dias. Hierna tot 12.00 Gramofoonmu- ziek. Huizen 296 M Kro-uitzending, 4.00— 5.00 Hiro. 8.00—9.15: Trioconeert 10.00 Gramofoonpl. 11.30: Oodsd. halfuurtje 12.15—1 45: Sextctconcert 2.00 Gra- mofo.nplaten 2.30: Kinderuur 4.00: Hlro 5.00: Gramofoonpl. 5.15 Sport- plaatje 5.30: Gramofoonpl. 8.10 Lezing 6.30: Gramofoonpl. 7.10: Le- zlne 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Or kestconcert 9.00: Voordracht 9.15 Vaz Dias 9.30: Vervolg concert 11 00- 12.00: Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwijding 10.50: Tijdsein, Berichten 12 20 Gra mofoonplaten 12.351.20: Uit Detroit (Amerika): Verslag Motorbootrace Kaye Don (Miss England III)Gar Wood (Miss America X) 1.20: Orgelspel E. O'Henry 1.502.50: Commodore Grand-orkest o. 1. van J. Muscant 3.20: Verslag der Motorrennen om den Ulster Grand Prix 4.35: Reginald King's orkest m. m. v. V. Harden (bariton) 5.05: Orgelspel Reg. New 5.35: Klnderuur 6.20: Be richten 6.50 en 7.25: Lezingen 7.50: Gramofoonpl. 8.20: Promenadeconcert uit de Queen's Hall: BBC-orkest m. m. v. solisten o. 1. v. Sir H. Wood. O.a. Ouv. „Ruy Bias", Mendelssohn en 1ste viool concert g kl. t. Bruch 10 00: Berichten en causerie 10.35: Dansmuziek (Gr.pl.) 10.5012.20: BBC-dansorkest o. 1. van Henry Hall. Parijs „Radio-Paris" 1726 M. 8.0, 12 20 en 7.30 Gramofoonpl. 9.05 Vroolijk half uurtje 9AO: Parljzer Mandoline-orkest o. 1. van Ch. Feret. O.a Habanera, Cha- brier en Gnomentanz, Noack 10.50 Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 12.202.20: Concert uit Rest. „Wivex" 2.503 20: Gramof- platen 3 505.50: Omroeporkest o. l.v. Reesen 8.20: Duet voor viola en viool e kl. t. op. 13. L. Spohr 9.0511.20 Vroolijke Avond. L. Prell's orkest en „De fire Generaier" (vocaal kwartet) 11.20- 12.35: Moderne Dansmuziek. Langenberg 473 M. 7 258.20: Concert uit Bad Heilbronn 11.3512.20: Gramo foonplaten 12.201.35: Concert O. 1. v. Wolf 1.502.50: Concert uit Stuttgart o. 1. van Görlich 2 55—3.45: Gramof - platen - 5.20-6.35: Middagconcert - 8.20: „Eine fröhliche Rhelnfahrt", poptp. o. 1. van Neumann m. m. van solisten, man nenkoor en Werag-orkest 10.40—12 20:' Avondconcert o 1. van Eysoldt 12.20 I.20: Dansmuziek. Rome 441 M. 9.05' „Dejanlce". lyrisch drama in 4 actes van Catalan!. Hierna Berichten. Brussel 508 en 338 M. 508 M 12.20 Gramofoonpl. 5.20: Concert o. 1 van Meulemans 6 20 en 8 50: Gramofoonpl. 8.20: Italiaansche liederen 9.20' Con cert uit de Kurzaal Ostende. Hierna tot II.20 Max Alexys' orkest 338 M.: 12.20 Max Alexys' orkest 5.20: Concert o. 1. v. Fr. André 6.50: Zangvoordracht 7.10: Viool en accordeon 3.20: Concert o. 1. van A. Meulemans 10.3011 20 Gramofoonplaten. Zeesen 1635 M. 8.20: „Podium der Hei- terkett" van W. A. Mozart. M. m. van or kest en solisten o. L van Hans Peter Schmiedel 11.15: Berichten en hierna Dansmuziek door Vincent Douglas en zijn Band. 8—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11