De viering [„den Koninginnedag elders. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 1 September 1932 Derde Blad No. 22224 RADIO-PROGRAMMA. ■jaargang PAAI WEER EN EEN OPGEWEKTE STEMMING. In de residentie. I residentie is de viering van den r van H. M. de Koningin gister- Joten met de gebruikelijke illumi- de rijksgebouwen in de binnen- er den geheelen dag een blij- „ikte. doordat ook drommen van iaars zich in de straten en op de [en-ogen. ook des avonds trokken i naar de binnenstad. verschillende gebouwen waar Eeden plaats vonden, hadden druk proote Kerk had de gebruikelijke van de vereenigingen „Bijbel en „Bijbel, Oranje en Neder- Its. Als feestredenaar trad op ds. «berg J.Azn. van Amsterdam, (•kenden waren de heeren Paul Iturlton. Eug. Buzeau, solo-violist, t jeugddienstkerkkoor en het jon- er C. J. M. V. aanwezigen behoorden o.a. de tnd burgemeester, wethouder mr. fries Czn.. de ministers jhr. Bee- Blokland, dr. Deckers en mr. [de gouverneur der residentie jhr. i andere autoriteiten, idespaleis. dat door schijnwerpers verlicht, trok in den loop van veel belangstelling, evenals de van de Departementen. Boschhek hielden de leden en Iran den Alg. Ned. Fascisten Bond lie. Aldaar werd o.a. door de meis in;; aan de jeugdafdeeling van den IB. een vaandel aangeboden. en dag worden de concerten ioninklijke Militaire Kapel op het gj;Kan de Nieuwe of Literaire Socie- et Haagsche Bosch in de z.g. Tent ;h door een talrijk publiek buiten bijgewoond, waarbij vele muziek- rs op stoeltjes gezeten zijn, welke concerten verhuurd worden. Uit „kantleden" had zich een kleine «gevormd, welke voor het einde laatste nummer voor de pauze, 'digi temming van de commissarissen iteit het terrein betrad, om den U lirecteur der Kapel, den heer Boer, namens vele getrouwe luiste- den buitenkant een bloemenhul- bieden. In de hoofdstad. middaguren was het overal vrij le hoofdstad en heerschte er een te stemming. Vooral in de hoofd niet haar vele vlaggen was het «r druk. Ook op de pleinen werd geluisterd naar de muziekuitvoe- talrijk waren ook degenen die zich begeven naar het Stadion of naar kist ra ties van den A.R.B. op den opmarsch van de muziekkorpsen itadion speelden deze gezamenlijk lelmus. Onder het spelen van het steeg daarna een luchtballon op heer Sommeren uit Brussel, nadere bijzonderheden betreffende (intocht verwijzen wij naar de ru- 'nnengd Nieuws") tens werd een gevarieerd pro- afgewerkt. dat behalve een ruiter- ttielerwedstrijden bevatte, then vond dan op den Amstel na- t'lage-brug de jaarlijksche groote atie van den A.R.B. plaats. De tiling hiervoor was dank zij het weer en 't mooie punt zeer groot, t den wal als op het water volg- velen de verrichtingen van de ts. o.a. werden door een drietal A.R.B. waarvan een zelfs gecostu- nrongen uitgevoerd vanaf de on- M. hoogen toren van de Berlage- len dreigde in den laten namiddag ft te worden voor den avond. bleken slechts enkele buien te [het stof. Alleen was het jammer vuurwerk, dat door den regen f5 geleden had. Toch hebben velen iRnoten. Het vuurwerk werd dit- [[[r als van ouds afgestoken aan ~ftl. Na afloop trokken de honder- F de stad in om zich daar met de •Kt vierende menigte te vereenigen, r tn den avond en zelfs tot in den het druk op straat, zoowel als "'llehuizen. In Rotterdam. Bral moo'e- zonnige zomerweer. !n dc morgenuren heerschte. ER. [feeds vroeg een feestelijke stem- E otterdam. Er is bij vroegere lotte6 eens over Beklaagd, dat er foor v,S'ad 200 weinig gevlagd werd. ld- ,fte' Comité ter behartiging van «Hoon, Belansen aanleiding geweest Ite hr Vla® met bevcstiger in den fdêze gen' Danlf zij zijn bemoeiin- ■i»n ®,at'onalb kwestie werd nu uit •blei, driekleur en het Oranje- jw "''Bestoken. Het aantal ver- Uteeo? ma® in den loop der jaren "i ziin VBn- de straten die er aan lil»» laar ook wel heel goed d Ahornen. acen^ binnenstad was het reeds ,™?rEen 'n drukte van belang, muziek en vele verkleede 1 overal ■CU gavew "'U61Cf^ en veie veiruecut leenvr„,d?et hun straatvoorstel gew^? bcold aan de stad. I aubas» ih begon de feestviering I 'an „tl001' het Stadhuis. Onder zaneerll' Gfimberg-Huijser heb- deren i,,sen en zangers, benevens et orkestbegeleiiiiug een zanguitvoering gegeven, waarvoor onder net publiek, zooals dat steeds het geval is groote belangstelling bestond. In de Groo- Burgerzaal heeft de burgemeester vele verdienstelijke Oranje-gezinde burgers ontvangen. De voorzitter van het Comité ter behar tiging van Nationale Belangen, mr. A v. d. Hoeven heeft in een gloedvolle rede deri burgemeester de gelukwenschen aangebo den met den verjaardag van H.M de Koningin, waarbij hij zich de tolk maakte van Roterdam's burgerij door den wensch uit te spreken, dat H.M. een recht geluk kig levensjaar mag zijn ingetreden. De burgemeester heeft de rede beant woord en daarbij de overtuiging uitgespro ken, dat de Koningin bezield is van de hoop, dat in het nieuwe levensjaar dat voor Haar is aangebroken, het Nederland- sche volk de kracht en energie geschonken mogen worden de moeilijkheden van dezen tijd te dragen in de overtuiging, dat na deze moeilijke tijden weer betere dagen zullen volgen. In de midaguren werden in verscheidene kerken orgelconcerten gegeven. De jaarlijksche feestrit van versierde auto's, motorrijwielen en fietsen, trok ook thans weer de algemeene aandacht en terecht. Van de versieringen was veel werk gemaakt en ondanks de slechte tijdsom standigheden was het aantal deelnemers zeer groot. Tal van buurtvereenigingen hebben dé feesten in den beperkten kring van hun omgeving gevierd De feestterrei nen waren overal druk bezocht en van het geen daai geboden werd heeft men zeer genoten. Des avonds werd zoowel aan den rech ter- als aan den linker Maasoever een vuurwerk afgestoken, dat tal van toe schouwers getrokken heeft. In Apeldoorn. Van openbare gebouwen en van honder den particuliere' huizen in Apeldoorn wap perde de vlag. Van half acht tot acht uur werden de klokken van de kerken en het gemeentehuis geluid. Om tien uur hebben 5500 schoolkinde ren aan de Koninklijke familie op het pa leis Het Loo een aubade gebracht. De Koninklijke familie en haar gasten, de prinses van Erbach en haar dochter He lena. stonden op het bordes. De kinderen defileerden onder hoera-geroep en zwaai end met vlaggetjes. Twee weesmeisjes bo den aan de Koningin bloemstukken aan Na het défilé nam de Koningin-Moeder ook op het bordes plaats. Haar werd een afzonderlijke ovatie gebracht. Onder leiding van den heer A. v. d. Werke zongen de kinderen drie vader- landsche liederen. De Koninklijke familie het het bestuur der Oranje-vereeniging „Apeldoorn Het Centrum" en den heer v. d. Werke aan zich voorstellen en H.M. verklaarde, de haar gebrachte hulde zeer op prijs te stellen. Na het afmarcheeren van de kin deren gingen de Koningin, de Prinses er. de Prins naar het hek van de cour. Een groote menschenmenigte zong en juichte de Koningin toe. De kinderen van het kinderhuis Mary hebben aan de Koningin bloemen aange boden. Zij trokken daarna in optocht naai de Loolaan, waar zij op versnaperingen werden onthaald. Op het versierde Parkplein en de Sta tionsstraat werden volksspelen gehouden. De feesten zijn gistermiddag te 2 uur voortgezet met de feestelijke opening van de fontein in het Oranjepark. Prinses Juliana was bereid gevonden, de fontein, die gesticht is om de nage dachtenis te eeren van den heer H. J. P. Tutein Nolthenius, die van 1897—1910 burgemeester van Apeldoorn is geweest, officieel in werking te stellen. H.K.H. was in gezelschap van de Prinses von Erbach. Duizenden menschen waren tegenwoor dig bij deze plechtigheid, die geleid werd door den voorzitter van de commissie van uitvoering voor de stichting van deze fon tein den heer H. C. J. te Loo De heer Te Loo sprak een woord van welkom en verzocht hierop aan de Prinses, de fontein in werking te stellen. Hij droeg de fontein met enkele woorden aan het gemeente bestuur over De burgemeester mr. W. Roosmale Nep- veu aanvaardde het geschenk onder dank zegging. In Brussel. Der traditie getrouw heeft het Holland- Huis te Brussel de Nederlandsche kolonie bijeengeroepen ter viering van den ver jaardag van de Koningin. Toen de voor zitter de heer Veldhuis de bijeenkomst gistermiddag om half drie opende, was de groote zaal geheel bezet. Spr. zeide, dat het feest gehouden zou worden in over- ppnstemming met den ernst der tijden. In verband hiermede kondigde hij aan. dat drie sprekers het woord zouden voe ren voortkomend uit de drie groote ge zindten Tenslotte dankte de heer Veld huis den Nederlandschen Gezant en diens echtgenoot*. de heer en mevrouw van Nispln tot sevenaer voor hun zeer ge waardeerde tegenwoordigheid. len telegram van hulde werd gezonden nan HM. de Koningin. Het programma werd geopend met het Vineen vaThet Wilhelmus door mej. The- «sf öidtmann Vervolgens sprak ds. Ten Kite uit Bussel over „De Beteekems van Orante ook in onze dagen", waarna pater Oranje ooa u g uit Woer(jen een toemaak hield over J>e hoogste goederen toespraak ne Tenslotte sprak van t^abiin Heertjes uit Den Bosch over °Onze gevoelens voor onze Koningin op 31 AUgUStUS". PAARDEN OP HOL GESLAGEN. Een artillerist gewond. Gistermorgen is te Den Haag aan den 21-jarigen dienstplichtigen soldaat C. van Vliet, van het 2e reg. veld-art. le batterij een ongeluk overkomen, dat gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. Genoemde militair was gezeten op een van de zes paarden, gespannen voor een stuk geschut, dat zich naar de parade begaf Ter hoogte van de Delistraat, bij het afrijden van de helling ter plaatse, kwam uit tegenovergestelde richting een personenauto aanrijden. De paarden voor een der stukken werden schichtig. De be stuurder van de auto zulks bemerkend, vluchtte uit den wagen, die op den rij weg bleef staan. Inderdaad sloegen de paarden op hol. botsten daarbij tegen de auto op, waarbij Van Vliet kwam te val len en het voorspan over het lichaam kreeg. Onmiddellijk bracht men de paar den tot staan en voerde met het geschut, waarvan een viertal paarden werd afge spannen, naar de Riouwstraat. Van Vliet werd per ziekenauto naar het Militair Hospitaal overgebracht, waar hem onmid dellijk geneeskundige hulp werd verleend. Het bleek, dat hij een sleutelbeen had bekomen. Zijn toestand was gisteravond zeer gunstig. Dit ongeval had nog een nasleep. Zoo als gezegd was het geschut met 2 paar den in de Riouwstraat geplaatst, vanwaar het naar de kazerne zou worden terug gebracht. Evenwel, nauwelijks na het af rijden. sloegen ook deze twee paarden op hol. In volle vaart renden de dieren dooi de Riouwstraat, links de Bankastraat in en vervolgden hun weg over de Laan Copes, waar zij tegen een boom opbotsten en daardoor tot staan, werden gebracht. Doordat een wachtmeester te paard voor de hollende paarden uitreed, om het ver keer en de voetgangers op het dreigend gevaar attent te maken, konden verdere ongelukken worden voorkomen. VAN 26 METER HOOGTE TE WATER GESPRONGEN. Door den oud-A.S.C.-speler Van Welzenes Een Rotterdammer, die al eens van zich heeft doen spreken door te Rotterdam van de Willemsbrug af In de Maas te duiken, is gisterochtend om 9 uur van de middelste boog van de spoorbrug over de rivier, ruim 26 meter boven den water spiegel, gesprongen. Hij kwam voortref felijk terecht en werd spoedig door een sleepboot aan wal gebracht. Er zal wel proces verbaal zijn gevolgd, maar de zwemmer in kwestie heeft een langge koesterde illusie verwezenlijkt! N. R. Crt. Naar wij vernemen wordt in boven staand bericht bedoeld de oud-A.S.C.- 6peler Van Welzenes bij velen onzer stad- genooten welbekend. AUTOBUS VAN EEN DIJK GEREDEN. Door het breken van het stuurwiel. Gisterenmiddag te ruim twaalf uur is te Gorinchem een vrachtauto uit Rotter dam nabij de stad van den Dordtschen dijk gereden. De chauffeur M. K„ heeft verklaard, dat zijn stuurwiel afbrak en hij daardoor de macht over den auto verloor. In den auto bevond zich een ge zelschap van vijftien personen uit Rot terdam. dat voornemens was een dag in Gorkum op genoeglijke wijze door te bren gen. Een der inzittenden, een juffrouw, werd vrij ernstig aan haar linkervoet ge wond en is naar het ziekenhuis te Go rinchem overgebracht De overige inzit tenden kwamen er met eenige schrammen en builen af. Dc politie stelt een onder zoek in en heeft den auto in beslag ge nomen. LUCHTBALLON OP nET IJSELMEER NEERGEKOMEN. Door vrachtboot opgepikt. Gisterenavond rapporteerde kapitein B. de Jong van de Sint Martinboot, die te Lemmer binnen kwam, dat hij een bal lonvaarder had opgepikt, die tusschen Marken en Urk ronddreef Het was de heer van Sommeren uit Brussel, die ter gelegenheid van 't Koninginnefeest in het Amsterdamsche Stadion was opgestegen. Hij was in de richting van het IJselmeer afgedreven en op het water neergekomen. In vrijwel uitgeputten toestand werd hij door genoemden kapitein aangetroffen en aan boord genomen Later is de heer S. per nachlboot naar Amsterdam vertrok ken. terwijl de ballon per zelfde gelegen heid naar Amsterdam is vervoerd. MILLIOENEN-AFFAIRE TE HAMBURG. Er is ook een Nederlander bij betrokken. Nadat de recherche te Hamburg eergis teren een effecten-zwendel van 200.000 mark op het spoor wist te komen, zag zjj gisteren kans een millioenen-affaire te ontdekken. De Hamburgsche recherche ar resteerde een koopman Wdie tezamen met een bankier S. en den Nederlander C. verschillende bedragen had gesmokkeld. C. had de effecten uit Nederland meege bracht. en het wisselbedrag weer naar het buitenland gesmokkeld. De bankier S. was reeds in het begin van dit jaar wegens deviezenzwendel een:..aal gearresteerd. De Nederlander is voortvluchtig. INBREKERS BETRAPT. Te Zaandam is gisteravond, terwijl de bewoners afwezig waren, ingebroken bij de wed. Hoorn. Voor echter het plan ge heel uitgevoerd kon worden, waren de be woners terug, die direct bemerkten, dat er onraad was, en alarm maakten. De dief had echter gelegenheid te ont komen. Een man, die zich op verdachte wijze in de steeg achter het huis ophield, werd gegrepen en aan de politie overge geven. Het bleek te zijn een 39-jarige man, goede bekende van de politie. Hij was in het bezit van een compleet stel inbre kerswerktuigen. MET EEN DOLK GEDOOD. Te Rotterdam heeft gistermorgen een familietwist een bloedig einde genomen. De 39-jarlge H. W„ koopman van beroep, heeft den 41-jarigen G. B. H„ zeeman, wonende aan de Rotterdamschestraat. met een dolk doodgestoken. ONWEER. Dinsdagavond is te Urk tijdens een onweer de bliksem in de woning van den heer H. Bakker ingeslagen. De topgevel werd zwaar beschadigd In een muur is een gat geslagen. De electrische licht- lelding werd gestoord. De bewoners bleven ongedeerd. N. R. Crt. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gisternacht is de 48-jarige J. Pooth uit Venlo. die te fiets op den rijksweg te Tegelen reed. aangereden door een per sonen-auto, bestuurd door zekeren J. uil Venlo. Pooth kreeg ernstige verwondingen en liep een schedelfractuur op. In korg- wekkenden toestand is hij naar het zie kenhuis te Tegelen overgebracht. Gistermiddag heeft op de Boompjes te Rotterdam 'een ernstig ongeluk plaats gehad. De 80-jarige H. Donk uit Oud-Beijer- land is bij het weifelend oversteken van den rijweg door een vrachtauto gegrepen en tegen de straat gesmakt. In bewuste- loozen toestand werd de oude man opge nomen en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat hij aan de gevolgen van een schedelbreuk overleden was. EEN ORANJEKLEURIGE MOL GEVANGEN Curiositeitshalve kan worden gemeld, dat gistermorgen de heer T. Blokland Jr. aan de Schinkelwijk te 't Zand (N.H.) op zijn erf een mol heeft gevangen, waar van de huidkleur zuiver oranje was. Het beestje is echter door het bekomen letsel gestorven De heer B zal echter wegens het exceptioneele van het geval het vel letje prepareeren. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. De schoolkinderen van de Ciir. Nat. School uit Ouderkerk a. d Amstel. waren gisterochtend per autobussen naar Amstel veen gegaan om aldaar een aubade te brengen ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin. Toen de auto's weer teruggekeerd waren, kwamen de kinderen uit de wagens. Een van hen, de 9-jarlge Abraham Lens, sprong de auto uit, juist toen een auto uit de richting Ouderkerk passeerde. Het knaapje werd gegrepen en in hoogst ernstigen toestand naar het O.L.V. gasthuis te Amsterdam vervoerd. Het tragische van dit ongeval ie, dat voor twee jaar de moeder van het knaapje op dezelfde plaats door een motorfiets werd gegrepen en gedood. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisterochtend reed de geneesheer en kunstschilder dr. Henk Wiersma 1c Deurne (N.B.), met zijn open wagen met groote snelheid over den natten weg van Deurne Liessel, op welken weg de auto kwam te slippen. De auto tolde eenige malen rond op de weg, kantelde oin, en kwam ondersteboven in een sloot terecht. De bestuurder werd voorover door de voor ruit uit den wagen geslingerd over het voorgedeelte ervan en kwam bloedend in de sloot terecht. Hij was bewusteloos. Dr. Verhagen bood aanstonds geneeskundige hulp en gelastte overbrenging naar zijn woonhuis. De toestand van het siachtofler is nog vrij ernstig. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en inwendige fracturen be komen. De auto is opgevijzeld. BRAND. Gisteravond ontstond een zware uit slaande brand in de historische hoeve „De Kinderzorg" bewoond door den eige naar J. van Erp te Oss. De 68-jarige vrouw en de 80-jarige man, die zich reeds te ruste hadden begeven, werden door het knetteren van het vuur gewekt en met zeer veel moeite uit het brandende per ceel gered. De brandweer, die spoedig met 2 motorspuiten aanwezig was, kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Heel de inboedel werd een prooi der vlammen benevens 80.000 K.G. hooi en stroo. Daar op ue boerderij een kippen-fok- station uit Horst (L.) gevestigd was, kwa men zeer veel kippen in de vlammen om. Alios was verzekerd bij de N. C. B Het huis dateert uit de 16e eeuw en was vroeger een kasteel, dat tot boerderij werd omgebouwd. BEKNELD GERAAKT. Bij het binnenhalen van den oogst kwam de landbouwer W. te 't Zandt (Gron.) ongelukkigerwijze te vallen en geraakte in den elevator bekneld Met moeite kon hij hieruit worden bevrijd. De ongelukkige bekwam op verschillende plaatsen vrij ernstige verwondingen en kneuzingen. o BUITENLANDSCH GEMENGD. MOLLISON GAAT PER SCHIP TERUG. Mevrouw Mollison heeft haar echtgenoot overtuigd, dat hij zijn vlucht naar Enge land moet opgeven en per boot terug- keeren. Mollison's gestel heeft door al zijn vluchten nogal geleden en bovendien zijn de atmosphcrischc omstandigheden on gunstig. o DE VLUCHT VAN DE ZEPPELIN. De Hamburg-Amerika-lijn deelt mede. dat het luchtschip Graf Zeppelin zich in den afgeloopen nacht te 3.30 M. E T op 5 gr. 30 min. Z B en 24 gr. 55 min. W.L. bevond, of 600 a 700 zeemijlen ten Westen van de Zuid-Amerikaansche kust. Het luchtschip zal waarschijnlijk tegen 9 uur M. E. T, ie Peroaffibuco landden. VOOR VRIJDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum. 1875 M. 6.4512.00; VARA. 12.00—4.00: AVRO. 4,00—8.00: VARA. 8.0011.00: VPRO. en AVRO. 11.00 12 00 VARA. 6.45—7.00 en 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: Gramofoonpl. 9.00: VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Voordracht door R. Numan 10.30: Vervolg septet 11.00: Voor de Soe. Dem. Vrouw 11.15: Vervolg septet 12.00: AVRO.-klein- orkest o. 1. v. Treep en Gramofoonpl. 2 00 B den Besten Jr.: De Unitates en Bonden i. h. Nederl. Studentenleven 2.30 400: AVRO.-Kamer-orkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonpl. 4.00: Gramo- foonplaten 4.30: Voor de kinderen 5.00: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 5.45: Voordracht door C. Rijken 6.00: Orgelspel J. Jong 6.30: Vervolg voor dracht 6 45: Vervolg orgelspel 7.00: Gramofoonpl. 7.10: Vervolg VARA.-or kest 8.00: Vrijz. Godsd Persbureau 8 05: Vaz Dias 8.15: Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o. 1. v. Carl Schuricht m. m. v. het Toonkunstkoor Den Haag. Jo Vincent (sopraan). Suze Luger (alt), L. v. Tulder (tenor) en W. Ravelli (bas). Negende symphonie in d kl. t. op. 125 met slotkoor naar Schiller's „Ode an die Freude" van Ludwlg van Beet hoven, c.a 9 45: Mevr Immink Cost Budde Religie i. h, hedendaagsche gezin, c.a. 10.00: Ds P D. TJalsma: Vrouw Zorg (II) 11.00—12.00: Gramofoonpl. Huizen, 296 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schrift lezing 8.159.30: Gramofoonpl. 1030 Zlekendienst 11 00: Harmoniumconcert G. Snijders 11.30: Concert. T. G. v. d. Haar (viool), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. Horst Bleekrode (piano) 12.55 Vervolg har moniumspel 1.20: Vervolg kwartetcon cert 2.00: Pauze 2.30: Concert. Mevr, I. MulderBelser (alt-mezzo), H. E. Witt- pen (fluit), H. Scholl (viool), G. Hengeveld (piano) 4.30: Gramofoonpl. 5.30: Voor fotografen 6.00Causerie H. J. Stelnvoort 6.30: Causerie door A. J. Herwig 7.00: Radio-dokter 7.45: Causerie door A. C. de Wit 8 00: De H.O.V. (Symphonie-orkest) o. 1. v. F. Schuurman. O.a. Ouv. „Tannhauser". Wag ner 9.00: F. Kloek: De zang der vogels 9.30: Vervolg concert m. m. v. het NCRV.-dameskoor o. 1. v. L. Lauenroth. O.a. Suite in b kl. t. Bach, c.a. 9 50 Vaz Dias 10.3011.30: Gramofoonpl. I)a ven try. 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10 50: Tijdsein, Berichten 12.20: Em. Starkey's orkest 12.35: Motorboot races: Gar Wood (Miss America X) Kaye Don (Miss England III) 1.20: Or gelconcert door H. Hogan 1.502.50: Gramofoonpl. 4.20. Northern Studio orkest m. m. v. M. Smith (tenor) 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Bach's Pianomuziek door V. HelyHut chinson 7.15 en 7.35: Lezingen 7.50: BBC-orkest o. 1. v. S. Robinson 7.15 en 7.35: Lezingen 7.50: BBC-orkest o .1. v. S. Robinson m. m. v. E Ackland (alt). O.a, Woodland Sketches MacDowell 9.00: ..Love In Greenwich Village" van J. Watt, Muziek van G. Barker 10.00: Berichten en lezing 10 35: Leslie Bridgewater's kwintet. Muziek v. d. kinderen 11.20— 12.20: BBC.-Dansorkest o. .1 v. Henry Hall, Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50 en 7.20: Gramofoonpl. 9.05: Con cert m, m. v. solisten o. 1. v. R. Labis. O.a. lste Spaansche Dans. De Falie en „Karnc- val der Dieren", van Camille Salnt-Saens. Kaiundborg, 1153 M. 12.20—1.35: Con cert uit Hotel Angleterre 3.205.20: Concert o. 1. v. Grondahl 8,30: ..Mrs, Dot", bljlspel van W S. Maugham 10.20: Radio-symphonie-orkest en blaeskwintet o 1. v Reesen. O.a. lste symphonie op. 5 Hye—Knudsch 11.20—12.50: Moderne Dansmuziek. Langcnberg, 473 M. 7.258.20: Con cert uit Bad Munster 11.3512 20: Gra- mofoonplaten 12.201.35: Concert door werklooze musici o. 1. v. P. Weidig 1.50 2.50: Concert o. 1. v. Eysoldt 5.356.35 Concert o. 1. v. Eysoldt 8.40: Concert uit Munster o. 1 v. Wolf m. m. v. W. Schö- newelss (bas-bariton). O.a. Ouv. ,.Der Bar- bier von Bagdad" Cornelius en ballet „Le Cid", Massenet 10.5012.20: Zie Daven- try. Rome, 441 M. 9.05: Concert d. h. Radio-kwartet en vocale solisten. O.a. Kwartet in g kl. t. op. 27 Grieg en uit „Die Zauberflötc", Mozart. Hierna tot 12.20: Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Gramofoonpl 5.20: Concert o. 1. v. Meu- lemans 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert o. 1. v. K. Walpot 9.20: Concert u. d. Kurzaal Ostende. Hierna tot II.20: Gramofoonpl. 338 M: 12.20: Gra- mofoonplaten 5.20: Concert o 1. v. Wal pot 6.20: Gramofoonpl. 8 20: Concert o. 1. v. Meulemans 10.30: Jack Hylton en zijn Band (Gr.pl.) Zeescn, 1635 M. 7.50: „Potsdam" folk loristisch hoorspel 9.20: K. G. Sell: Worueber man in Amerika spricht 9.35: Symphonieconcert o. 1. v. W. Sieben 10.45: Berichten hierna tot sluiting: Zié Daventry. GEEN ANIMO VOOR IERSCHE „SWEEP". Voor het eerst sinds de instelling van dc „sweeps". De verkoop van de briefjes voor de volgende Iersche „sweepstake", die geloo- pen zal worden te Newmarket op 12 Octo ber, is zeer sterk teruggeloopen. Er zijn bijna geen loten verkocht en terwijl vroe ger duizenden boekjes met loten vlot van de hand gingen, worden nu eenige tien tallen met moeite aan den man gebracht. Een verkoopsagentschap te Londen schreef: bij de Derby hadden wij 4000 boekjes met loten verkocht, nu slechts 30, Hotelportiers, kellners, kappers en andere particuliere vcrkoopers, die vroeger goede zaken deden, verdienen nu niets meer aan de „sweep". Ook het buitenland vraagt niet meer om lootjes, terwijl b.v. bij de Derby aparte bureaux werden on gericht om te voldoen aan buitenlandsche aanvragen De reden voor deze slapte, ook in dit bedrijf, is niet bekend. Oefent ook hier de wereldcrisis haar invloed uit?" Hbld.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9