LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 1 September UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Dc verjaardag van H. M. de Koningin. De herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin werd gistermorgen door de Chr. Oranjevereenlging alhier in gezet met een optocht der kinderen van de drie bijzondere scholen door het dorp, onder begeleiding van muziek van het Chr. Harmonlegezelschap „Sursum Corda". De allen In het wit en getooid met oranje, optocht van de meer dan 600 kinderen, trok veel belangstelling. Op het feestterrein aan den Aalsmeerderdljk, waar de kinde ren met verschillende spelletjes prettig werden bezig gehouden, ontbrak de trac- tatles natuurlijk ter afwisseling niet. Van omstreeks 12 tot 4 uur verbleven de kin deren op het feestterrein, waarna ln op tocht met de muziek van ..Sursum Corda" terug naar het dorp werd gemarcheerd, waar ln de Marktstraat de stoet werd ont bonden. De dag werd besloten met een feest avond ln „De Oude Velling" voor de leden der Chr. Oranjevereenlging. Medewerking werd verleend door ..Sursum Corda" (mu ziek), „Zang en Vriendschap" en den heer J. F. Feyten (declamatie). De feestavond, welke druk bezocht was. werd op de ge bruikelijke wijze geopend en gesloten door den voorzitter. Aanbesteding. In hotel „Floralla" werd door architect J. Starmans, namens het R.-K. schoolbe stuur aanbesteed den bouw van een 4- klassige school, met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: Scheure Jr., Bovenkerk f. 43.585; Gebrs. Moolhuyzen, Aalsmeerderdljk f. 36.867; Jb. Terreehorst. Aalsmeer f. 36 230; F. Terree horst, Aalsmeer f. 36.200; Aarssen, Kudel- staart f. 35.923; A. Blesheuvel, Aalsmeer derdljk f.35 922; Klaassen, Bovenkerk f 33.995; Kragtwljk, Bovenkerk f. 33.772. De gunning werd aangehouden. HAARLEMMERMEER. Intreepredikatie. Ds. J. Verkuijl uit Nieuw Vennep, die het beroe pnaar Laren aannam hield in de Gereformeerde Kerk aldaar onder groote belangstelling zijn intreepredikatie, na door zijn voorganger dr. Oranje te zijn beves tigd, De nieuwe leeraar verbond zich aan zijn gemeente, sprekende over Jesaja 40 vs. 6—8. A. van Wijk t Te Hoofddorp is In zijn woning aan don Hoofdweg op 72-jarigen leeftijd over leden. de heer Antonle van Wijk, die bijna 64 jaren in Haarlemmermeer heeft gewoond en gedurende tal van jaren in deze gemeente op landbouwgebied een bekende persoonlijkheid was. De nieuwe straatverlichting. Gisteravond werd te Hoofddorp de r.ieuwe electrlsche straatverlichting langs den zoo mood geworden Kruisweg ont- stoekn. Door het plaatsen aan weerszijden van dezen broeden verkeersweg van een flink aantal lantaarnpalen is er een ver betering tot stand gebracht, die inderdaad lof en waardeering verdient. Bovendien is met de nieuwe schitterende verlichting in een lang gevoelde behoefte voorzien en het kan als een ware uitkomst beschouwd worden, dat het dorp nu uit de duisternis is verlost. De Koninginnefeesten. Begunstigd door prachtig weer is gis teren op verschillende plaatsen in dc Haarlemmermeer het Koninginnefeest ge vierd. Te Hoofddorp werden op het con cours-terrein goed geslaagde kinderspelen gehouden. Te Nieuwvennep werd eveneens een kinderfeest gehouden, voorafgegaan door een optocht door het dorp. Te Vijf hulzen luisterden de muzlekvereenlglngen goed vcrloopen kinder- en volksspelen op. Overal werd naar hartelust door Jong en oud genoten. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school aan den Aalsmeerderweg (Oostzijde) alhier (hoofd de heer T. N. v. d. Veen) is benoemd de heer A. Roosjen te Haarlem. HILLEGOM. Het Koninginne-feest. Door de leerlingen der Boaz- en Juliana- scholen is de verjaardag van H.M. de Koningin op enthousiaste wijze herdacht. Nadat allen zicli in de scholen verzameld hadden, werd in optocht naar het wei land van den heer W. van der Marei gemarcheerd via de Mariastraat, de Vossen- laan en de Weeresleinstraat. Voorafgegaan door muziek vormde de schare vroolijke met oranje gesierde kinderen een langen stoet. Nadat de heer J. C. de Koning enkele verzen had gedeclameerd en eenige natio nale liederen gezamenlijk waren gezongen, vingen de kinderspelen aan. Hoe werd er gejuicht als een overwinning werd be haald of een koddig tafereeltje zich af speelde De uitslag was voor de Boaz-school le groep jongens, le pr. Otto de Rooy 2e pr. Leen Hart. Idem meisjes le pr. Marie de Haas, 2e pr. Annie Keiizer. 2e groep jongens, le pr. Cor Blokker, 2e pr. Cor v. d. Beek. Idem meisjes, le pr. Riek Roubos, 2e pr. Annie Jansen. 3e groep jongens le pr. Jan Verschoor. 2e pr. Adri- aan Smits. Idem meisjes le pr. Dina Doornebal, 2e pr. Ali v. d. Weijden. 4e groep jongens, le prijs Sietse v. d. Vegte, 2e pr. Jan Seegers. idem meisjes le pr. Annie Kik 2e pr. Hil Hartman, 5e groep jongen, le pr. Florus v. d. Berg, 2e Arie Vink. Idem meisjes, 1 pr. Corrie v. d. Weijden, 2e pr. Corric Nieuwenhuizen 6e groep, jongens, le pr. Kobus de Rooy, 2e pr. Pièt den Hartogh. Idem meisejs le pr. Martha Kip. 2e pr. Mien Hartman. Juliana-school. Klas I jongens le pr. Adriaan Zwiep, 2e pr. Martien Galjaard. Idem meisjes le pr. Ida de Lange, 2e Ïr. Mlentje van Os. Klas II jongens le ohan Vlotman 2e pr. Gerard v. Velzen- Idem mblsjes Je prijs Hendr.kje Nekeman 2e pr. Rika Vledder. Klas 111 iongens; le pr. Jacob Zwiep, 2e pr. Lukas {luisman. Idem le Dr. Marietie v. d. Akker 2c or. Greta de Graaf. Klas IV iongens, el pr. Jaapje de Rover 2e pr. Hendrik v. d. Beek. Idem meisjes, le pr. Marietje Kloek 2e pr. Je Grtekspoor. Klas V jongens, le pr Albert Foks, 2e pr. Jo Krabbers. Idem meisjes, le pr. Jansje Blokker, 2c pr. Ali v. d. Akker. Klas VI jongens, le pr. Dirk Hoetmer 2e pr. Gerrit Elderbroek. Idem meisjes cl pr. Hermina Foks, 2e pr. Marie Aangeenbrug. Klas VII jongens, le pr, Berlus Broekes, 2e pr. Pieter Kreeft. Idem le pr. Corrie Weber, 2e pr. Jannie van Oosten Het feestje was legen half een afgeloo- pen en werd begunstigd met prachtig weer. Geen auto's bij het postkantoor. In de Slxlaan, waar het tijdelijk post kantoor is gevestigd, is het verboden met auto's te rijden. Voor de vestiging van het kantoor aldaar, verzocht en verkreeg de postdirecteur ontheffing van dit verbod. Dat was nuttig en noodzakelijk voor de velen, die per auto hun postzaken afdoen, en omdat groote partijen drukwerk en straks vele duizenden postpakketten per auto aangevoerd worden. Plotseling is ech ter de eerst gegeven vergunning ingetrok ken. zeer ten ongerieve van de vele auto rijders en ook van de posterijen, omdat de postauto niet eens bij het kantoor kan komen en op een afstand van ongeveer 100 Meter zou moeten blijven Naar wij vernemen zullen de heeren Van Lierop en Fijma deze zaak in den raad ter sprake brengen en voorstellen de tijdelijke ontheffing van het verbod weer te geven. Dankstond Chr. Oranje-Vereeniging, De Chr. Oranje-Vereeniging alhier hield een dankstond bij gelegenheid van den verjaardag der Koningin. De Hervormde Kerk was geheel bezet. De voorzitter der C. O. V. leidde de bijeenkomst, die ge opend werd met gebed, uitgesproken door ds. Mulder. De Chr. gemengde zangvereeniging „Asaf", .waai-van de directeur de heer C. J. de Koning JCzn. pas van een ziekte her steld was, zong daarna een drietal fraaie liederen. De heer S. P. Visser bracht op zijn wel bekende wijze orgelmuziek ten gehoore. De redenaar van den avond was dr. J. H. Mulder, die sprak over de Nederlandscbe vlag en de Oranjewimpel als symbool der nationale eenheid. Meermalen zijn liede ren gemeenschappelijk gezongen. Het slot- en dankwoord werd gesproken door den secretaris der C. O. V., den heer J. C. Baas. 0 KATWIJK AAN ZEE. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER G. VAN DUYN. Enorme belangstelling. Onder buitengewoon groote belangstel ling had gisteren de begrafenis plaats van wijlen den heer van Duyn, voorafge gaan door een rouwdienst in de Zaal voor Prot. Belangen. Onder de velen, die tot deze begrafenis ultgenoodigd waren, werden opgemerkt de predikanten ds. Rutgers, ds. Kalkman, ds. Pras, ds. Voorsteegh en de Wilde uit Den Haag; het college kerkvoogden L. Kruyt, J. R. Bloot, C. den Duik, A. Par- levliet, Abr, Ouwehand. C. Bloot, de no tabelen C. Kuyt, Jer. Varkevlsser, J. Hou- waard Jac. Schuitemaker. J. v. d. Plas, W. Vooys, Herm. Parleviiet; de diakenen D. Geslnk, A, de Best, C. Kuyt, C. Beze- mer, J. v. d. Oever, I. v. Doorne, J. Vooys; de ouderlingen C. Zwitser, B. Dubbelaar, C. Zwaan, A. Ouwehand, G. van Rijn, T. Nijgh, W. van Beelen en P. Siderius. Voorts waren aanwezig burgemeester mr. Wol- derlngh v, d. Hoop, de gem.-secr. Boek hoven, de wethouders Dubbeldam en Velt- kamp en alle leden van den gemeente raad. Aanwezig waren alle hoofden van de Herv. Schoren en vertegenwoordigers van de Chr. Jeugdorganisatie; het be stuur van de Verpleging D. van Leeuwen, K. Dijkdrenth, A. Rovers en G. Koele- wljn; het bestuur van de Chr. Midden- standsvereen. met den voorzitter C. van Tongeren en notaris Eerdbeek, benevens de regenten van het Weeshuis en het Gasthuis. De rouwdienst in de Zaal werd geleid door ds. Rutgers. Nadat gezongen was Ps. 121 vrs, 1 en 2 werd gelezen Ps. 121. Het is niet in te denken, zeide spr., dat van Duyn niet meer in 't leven is. en zijn mond voor altijd gesloten zal zijn. Spr. kan het zich indenken, dat men zich in het gezin afvraagt, waarom toch een vader in de veile kracht van het leven weggenomen ie. Wij kunnen op dat „waar om" geen antwoord geven. Gods gedachte is anders dan onze gedachte en Zijn we gen zijn zoo geheel anders. Hij heeft den tijd van geboorte en sterven bepaald. Wij menschen zijn moeilijke vertroosters, maar er is Eén, die troosten kan. Spr. beschreef tevens het groote verlies, dat de gemeente heeft getroffen. Nadat het dankgebed uitgesproken was. werd ge zongen Ps. 27 vrs. 7. Vanaf de Zaal tot aan het kerkhof wa rn de trottoirs met dikke rijen belang stellenden bezet. Ook op de begraafplaats was de deelneming enorm. Door de dia kenen werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen. De baar was bedekt met twee kransen, eén van de Chr. Jeugdorga nisatie. en één -an de vereeniging ,De Verpleging." Toen de kist in den graf kelder neergelaten was. trad burgemees ter mr. W. J. W ildringh v. d. Hoop naar voren en sprak als volgt: Als Burgemeester der gemeente Is het mij een behoefte om namens het Ge meentebestuur aan het graf van ons raadslid van Duyn een woord van dank en afscheid te spreken. Om in deze moei lijke tijden bij de beslommeringen welke het groot brengen van een talrijk gezin met zich brengt, ook nog te gaan staan in het midden der gemeente, daartoe be hoort een groote mate van verantwoor delijkheidsgevoel en niet minder moed. Maar wanneer men zich dan zoo geheel geeft aan de opgenomen taak en overal waar dit noodig blijkt leiding durft te ge ven of administratief behulpzaam wil zijn. daartoe behoort een toewijding en een gevoel van burgerlijke plichtsbet- trachting zóó sterk, als wij in dezen tijd maar zelden meer aantreffen. Persoonlijk is het mij helaas niet gegeven geweest, langen tijd met hem samen te werken, maar uit wat ik in dien korten tijd van zijn werkzaamheid gemerkt heb in Raad en in Crisis-Comité en wat ik van ande ren, die hem langer gekend en meege maakt hebben, hoorde, geeft mij voldoen den grond hem te prijzen voor zijn werk zaamheden en een laatsten dank te bren gen voor het zich zoo volkomen geven voor de publieke zaak. waaruit bleek de liefde waarmede hij zijn werk deed. Dit was een liefde jegens zijn medemenschen, die geheel voortsproot uit het gevoel slechts te doen. wat Hij hem opdroeg, die de overledene boven allen en alles liefhad. Thans plotseling weggenomen uit zijn gezin en uit deze gemeente en zijn ar beid waarvan wij nog zooveel verwacht ten, rest mij slechts een woord van af scheid te spreken. Van Duyn, gij waart een. gezien lid in onzen Raad, een gezien burger van Katwijk, gij waart een vader, waarop uw gezin steeds met trots zal op zien. Moge dit ln deze moeilijke ure de weduwe tot troost zijn en uwe kinderen aanmoedigen uw taak op hun jeugdige schouders te nemen en aldus hun moeder te helpen. Van Duyn, velen uit ons mid den, hebben het gevoel afscheid te ne men van een goed vriend. Rust zacht. Ds. Kalkman vergeleek van Duyn met een held, die gevallen was. Een held die zich geheel op alle terrein des levens gaf. Een Christen ln woord en daad! Toen hij in verschillende colleges gekozen was, bleek hij de rechte man op de rechte plaats, de man, die leiding en stuw kracht gaf. Hij werd gedreven door de liefde van Christus. Hij zocht zichzelf niet, maar hij zocht de zaak van zijn Koning te dienen en hij deed het met onkreukbare trouw en gaf zijn geheele persoon. Namens kerkeraad, kerkvoogden en notabelen wijdde spr. een woord van dankbare herinnering aan van Duyn, die veel te vroeg is heengegaan. Ook als voorzitter van de Chr. Jeugdorganisatie herdacht spr. zijn groote verdienste. De heer C. van Tongeren sprak woorden als vriend en stelde den overledene als voorbeeld van plichtsbetrachting Voor zijn kinderen. Dr. J. Hueung schetste den overledene als voorzitter van de vereeniging „De Verpleging." Ds. I. Voorsteegh, vroeger predikant al hier, gewaagde van de trouw, vriendschap en hulp vroeger van van Duyn ondervon den, en herinnerde aan de samenwer king in de Jeugdorganisatie en de strand- evangelisatie. De heer Tiboel uit Lisse sprak namens de classis Leiden van ,de Federatie van Diaconiën een woord van dank voor het geen de overledene voor het diaconie- werk heeft gedaan. Ais laatste spreker herdacht Ds. Rut gers hem als voorzitter van de commissie voor Plaatselijk Schooltoezicht, waarvan van Duyn medelid was, en namens de vereen. „De Verpleging." Namens de fa milie bracht spr. den dank over aan allen die belangstelling getoond hadden. Door allen werd nog gezongen het laatste vers van Ps. 84, waarna de groote menigte, diep onder den indruk van de droeve plechtigheid, de begraafplaats verliet. I OPGEWEKTE KONINGINNEFEEST- VIERING. NOORD WIJK AAN ZEE. Geslaagd Oranjefeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zijn ditmaal de feesten gehouden op den middag van 31 Augus tus. Van de offlcieele gebouwen en van verschillende woningen wapperde al vroeg de driekleur. De Hoofdstraat was ook dit maal weer keurig versierd, dank zij de Hoofdstraat-commissie. Om halftwee ving het eigenlijke feest aan, toen de school kinderen in optocht door het dorp trok ken. begeleid door het Fanfarecorps „Excelsior" van Noordwijk-Binnen. Bij de bewaarschool speelde het muziekcorps enkele nummers voor de kleintjes die voor de school stonden opgesteld. De kinderen werden getracteerd en ook nog verrast met een voorstelling van de poppenkast, het geen natuurlijk zeer ln den smaak viel. Hierna hadden op het autopark op de Noord-Boulevard de volksspelen plaats waarvoor weer zeer veel belangstelling be stond en waar „Excelsior" weer menig nummer ten beste gaf. De uitslagen waren als volgt: Balloopen voor meisjes: le prijs Neeltje Plaatser, 2e Gerda van Asten, 3e Suze v. d. Haak, 4e Koba Koeman, 5e Klaartje Plug. 6e Jannie Duindam, 7e Greta v. d. Berg, 8e Jacoba v. Duin. Stoelendans; le prijs Leuntje v. Duin, 2e Jannie v. Beelen, 3e Corrie Westgeest, 4e Truus v. d. Berg, 5e Jo Korbe, 6e Jansje Spaanderman, 7e Lien Hoekstra, 8e Grietje Duindam. Van de jongens waren de prijswinnaars: Blaasslaan: le prijs Henk Warner, 2e Sierk Rozema, 3e Willem Kaptein, 4e Jac. v. d. Niet, 5e Cees v. d. Sluis, 6e Leen Hel- lenberg, 7e Nico Hellenberg, 8e Jac. v. d. Haak. Tonkruien: le prijs Jacob de Heus, 2e Nico Bedijn, 3e Jan v. d. Linden, 4e Anton Lutz, 5e Henny v. Rijn, 6e Kees Duindam, 7e Dirk v ,d. Niet, 8e Jan Krug. Tobbesteken: le prijs Jac. v. d. Niet, 2e J, de Mos, 3e Willem Spaanderman, 4e W. Meeuwenoord. 5e C. Verburg, 6e Jac. Baai- bergen, 7e Jan van Beelen, 8e Maarten Hoek, 9e Kees Kramer, 10e Jo Plug. 's Avonds werd nog een lampionoptocht gehouden, waarbij eenige trommelslagers hun medewerking verleenden. Hiermede werden de feestelijkheden be ëindigd en was de verjaardag der Konin gin waardig gevierd en den kinderen een prettigen dag bereid; dank zij het vele werk der Oranje Vereeniging en ook wat den middag betreft den hulp van „Excel sior". NOORDWITK BINNEN. DE ORANJEFEESTEN. Zanghulde Wedstrijden Schitterend vuurwerk. Evenals verleden jaar begonnen de Oranjefeesten met muziek van de mond orgelclub „Concordia" voor de patiëntjes van het Zeehospitiumv Een dankbaar ge hoor! De schooljeugd werd getracteerd, daarna marcheerde zij af van de verschil lende scholen af naar de Boulevard, waar gelijk gemeld een kinderzanguur werd ge geven, dat uitgezonden werd door de N.C.R.V. en afgewisseld door muziek van de mondorgelclub „Concordia". Tegen half elf waren de ongeveer 3000 leerlingen van de Openbare en de Bijzondere scholen op gesteld op het parkeerterrein bij de mu ziektent. Deze zanguitvoering in de open lucht trok groote belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester Wolderingh van der Hoop, de gemeente secretaris D. C. O. Boekhoven en wethou der J. Dubbeldam. De heer J. Volbeda las het telegram vooi dat door de Oranjevereeniging aan H.M. de Koningin verzonden was. Toen de mi crofoon was ingeschakeld klonk uit hon derden kelen tweestemmig het „Wilhel mus", gevolgd door „Onze Oranjemarsch". De heer A. den Dikken heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt als auteur der teksten van de diverse liederen. Ook „Concordia" deed zich op een ver dienstelijke wijze hooren. De heeren Volbeda en van Wouw oogst ten dan ook veel succes. Tijdens het con cert kwam een telegram, verzonden door het schoolhoofd Kroon namens de kinde ren uit Nieuwerbrug, die in school luister den naar de uitzending Katwijk; alles kwam prachtig over. Uit Haarlem, Utrecht en Nootdorp kwamen eveneens telegram men. Met een gezongen Wilhelmus door alle aanwezigen, w,o. ook het overtalrijke pu bliek werd met een „Lang leve de Ko ningin" beëindigd. Rond de muziektent heerschte nog een poos levendige drukte, toen de mondorgelclub enkele marschen speelde, waarbij gedanst werd. Voor het ringrijden op het losse paard waren 15 deelnemers. Hierbij werd weer voor de zooveelste maal de medewerking ingeroepen van den ervaren heer Joh. Pronk. De uitslag luidde: M. Schaap, 1ste prijs f.10; W. Lugthart 2e pr. f. 6.50; A. Guyt 3e pr. f.4; C. Koster 4e pr. f. 2.50; M. v. Rijn 5e pr. f. 1. In de Buitenwatering werd in 2 groepen een Kanowedstrijd gehouden. De uitslag van groep I was: D. Varke- visser le pr.; L. v. d. Oever 2e pr. en Dirk van Duiin 3e pr. De uitslag van groep II was: C. Parle viiet. le pr.; C Dijkdrenth 2e pr.; C. v. Duyvenbode 3e pr. Om 4 uur volgde een spannende voetbal wedstrijd. die door een talrijk menigte bij gewoond werd; deze eindigde met 21 ten voordeele van Quick Boys. Des avonds om 7 uur volgde in de mu ziektent een uitvoering van de zangver eeniging „Katwijksch Mannenkoor", direc teur de heer J. Bakker uit Den Haag. Gezongen werden 3 coupletten van het „Wilhelmus" .Aan ons Vaderland", „de Noordzee" „Geboortegrond" en het ..Geu zenvendel 00 den Thuismarsch". De muziekvereeniging U. N. I. directeur de heer P. C, Langmuur. betrok om 8 uur de muziektent tijdens de vroolijke mar schen heerschte een dolle vreugde. Zonder dat er van eenige vermoeidheid iets bleek werd voortdurend om de tent gehost. Tenslotte had nog om 10 uur het tradi- tioneele vuurwerk Dlaats. onder de belang stelling van duizenden. Dit was een schitterend slot van een op- gewekten Koninginnedag! De Oranjefeesten zijn hier goed geslaagd. Te 10 uur vertrok het bestuur van de Oranjevereeniging met het fanfarecorps „Excelsior" van het Lindenplein oin een wandeling te maken met de schoolkinderen. De stoet werd op de Wilhelminastraat vol ledig. Zooals ook verleden jaar was er ook thans weer veel werk gemaakt vooral door de Wilhelminasehool tut het vormen van aardige groepen en versieringen. Na deze wandeling had dc gebruikelijke tractatie plaats in dé scholen, 's Middags te 2 uur hadden er kinderspelen plaats op het Lindenplein, terwijl in de muziek tent een Philips Radio-gramofoon de kin derspelen voor muziek zorgde. Dit toestel was door de Gebr. van Dam alhier gratis beschikbaar gesteld, evenals de platen door de fa. v. Luyken te Leiden. De kinderspelen gaven den volgenden uitslag: Prijswinnaars Baldrager: voor me sjes van 7—12 jaar. 1. Marie v. d. Be;g, 2. Dirkje Vink ,3. Annie Mulder, 4 Jaantje van Schooten 5 Grietje Haak, 6. Bab v. d. Weijden 7 Marie Ruigrok, 8. Lena Pas- schier, 9. Heiltje Haak. 10. Truus Mulder, 11. Jo Koelewijn, 12 Sientje de Ridder. 13. Neeltje v. Moersum, 14. Rika de Haas 15. Nel Alkemade. Prijswinnaars stoelendans voor meisjes van 9—14 jaar. 1. Magdalena Tijssen, 2. Tina Hoogeveen. 3. Dora van Kampen, 4. Arina Waasdorp, 5. Stera Steenvoorden 6 Nellie Hermans, 7. Sina Sweers, 8. Tina Westgeest 9. Mina Groenendijk, 10. Gerarda v. d. Weijden 11. Dora Slats, 12. Lize Vliet-Vlieland. Prijswinnaars touwtrekken voor jongens van 9—14 jaar. 1. A. v. Went, 2. J. v. Went, 3. D. Hartman, 4. C. v. d. Berg, 5. Th. v. d. Linden, 6. W. v. d. Berg, 7. J. Hoogeveen, 8. J. v. d. Weijden, 9. A. de Haas, 10 P. de Groot, 11 A. v. d. Loo. 12. J. Groenewoud, 13. B. Steen- voorden, 14. C. Glasbergen, 15. F. v. d. List, 16. G. Vink, 17. J. Mourits, 18. R. Bierman, 19. B. Mulder, 20. J. Zonneveld. 21. H. Steenvoorden, 22. F. van Winsen, 23. J. Slats, 24. J. Buschman, 25. A. van Woe reen. Prijswinnaars zakloopen voor jongens van 7—12 jaar. 1. C. Vink, 2. J. v. d. Loo, 3. J. Bakker. 4. E. v. d. Linden, 5 J. Glas bergen, 6. J. Hogervorst, 7. S. Zandvoort, 8. G. Ammoraal, 9. W. Wülfinghoff, 10. J. v. d. Ploeg, 11. L. Doove, 12. P. Vink, 13. C. v. d. Heuvel, 14. W. Groenewoud, 15. G. Boot, 16. J. Sluis. Na afloop werden de prijzen in Hotel Royal door den voorzitter de heer H. Mathot met een toepasselijk woord uitge reikt. 's Avonds had onder zeer veel belang stelling een concert plaats van het fanfare corps „Excelsior". Hoewel een sober programma in ver band met de tijdsomstandigheden, kan het Bestuur der O.V. weder te vreden zijn, over het resultaat van haar werk Het Oranjefeest is ook thans weder uitstekend geslaagd. Ernstige aanrijding. Gisteravond te pl.m. 10 uur had alhier in den bocht op den Gooweg nabij Huize „Caloroma" een ernstig ongeval plaats. Een auto met 4 personen kwam in hevige botsing met een motorrijder, met het ge volg dat de laatste, C„ en een der inzitten den van de auto W., zeer ernstig letsel be kwamen en naar het Dlaconessenhuis en het St. Elisabethgasthuis te Leiden per ziekenauto moesten worden overgebracht, daar hun toestand zeer ernstig was, terwijl twee der inzittenden, na verbonden te zijn huiswaarts konden keeren. De auto en het motorrijwiel zijn door de politie in beslag genomen Deze stelt een uitgebreid onder zoek in. Bij Informatie bleek ons dat de toestand der patiënten hedenmorgen be vredigend was. BIOSCOPEN. Casino-Bioscooo Hoogewoerd i „De Weg der Wraak". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur ïj I City-Theater. Haarlemmstr. i. „Gigolo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag g-l en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. „Spaansche Vlieg". Woensdag en Zaterdag nm. 2 i3| dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trlanon-Theater Breestraat 8t_ „Eln Lied, Ein Kuss, Ein Madt'4 Woensdag en Zaterdag nun. 2 J dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Hooglandsche Kerk: Wijdingssaa Leidsche Chr. Oranjever., 8 uur DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve 0 kunde: Consultatiebureau voor i kinderen. Halftwee tot 3 uur nj| ting tegen diphterie 45 uur i Donderdags: Inst. v. Praevenïi neeskunde. Consultatiebureau voo hollsten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdiil apotheken word van Maandag 231 met Zondag 4 Sept. a.s. waargenomj de apotheken: G. H. Blanken, Hooj 171, Telef 502 en D. J. v. Drlesum, 1 Telef. 406. OEGSTGEEST. HET ORANJEFEEST. Hl I.Z At LW Kinderfeesten Ringrijderij Lampionoptocht. AI vroeg in den morgen begat schoolkinderen zich naar hun resp len om van daar uit het eerste van de Oranjevereeniging in „l Huis" in ontvangst te nemen. Het actieve damescomité met hoefd mevr. Timmermans zorgde goed verloop. Na afloop daarvan toog men Raadhuis, waar de Burgemeester houders en verschillende raadsled! met het bestuur van de Oranjevere op het bordes hadden opgesteld zangaubade in ontvangst te neraa Als inleiding speelde de N.Z Harmonie. Onder leiding van d« J. van Noord zongen de kinderen hoogste klassen van alle scholen liederen. De burgemeester sprak vervolg kinderen toe, getuigende van de Oranjegezindheid, welke rede werd met een daverend hoera gezamelijk zingen van het .„Wilt Direct daarop werd de kindei saamgesteld met de muziekcorpsen T.M. Harmonie en de R.K. Ht „Triumph" om een wandeltocht te door het centrum der gemeente. Precies te 1 uur werd een aanv maakt met de kinderspelen op rein aan de Oranjelaan. De N. Harmonie hield daar de vroolijkh in door het spelen van opgewekte De uitslagen luiden ais volgt: Hindemisloopen. le prijs Nel 2e prijs Jo Jungerius, 3e prijs d. Kraan, 4e prijs Willy van Ees, Cath. Meijer, 6e prijs Agatha Kraan Tonkruien. le prijs K. Boers. Jo Akerboom, 3e prijs Cor Wijfje, Anton Juffermans. 5e prijs R. En Blaastrappen. le prijs Nico Jan: prijs Cor Koolloos, 3e prijs P. 4e prijs Henk van Leeuwen, 5e P" Wassenaar, 6e prijs Piet v. d. Het Zakloopen met parapluie. le prij Wassenaar. 2e prijs w. Boes, 3e prijs Ruigrok, 4e prijs Gerard Boes, Gijs Biesbroek, 6e prijs Adr. v. I" Turfrapen, le prijs Pietje Heer?, Greta Boes, 3e prijs Bep v. 4e prijs Gr. Eigen, 5e Jaantje 6e prijs Suze van Ees. Omstreeks half drie verzamelde" op het Wilhelminapark de deelnen*1 de ringrijderij met hun versierde tt|l~ De prijzen werden toegekend t' prijs A. Timmermans, 2e prijs C. BaN 3e prijs D. Hoogervorst, 4e prijs fertnans. Te drie uur had op de Endegeesi de traditioneele ringrijderij phjti waren 15 deelnemers ingesclireaf. De muziek van de R. K. W „Triumph" verleende daar hun B' king. De belangstelling was zcet. Na een spannende strijd W prijzen behaald als volgt: le prijs ntej. M. v. Zijverden en C. Bakker Jr., 2e prijs tnej. A. v. d en de heer D. v. d. Kwaak, 3e M. v. d. Horst en de heer M. H» 4e prijs tnej. J. du Croix en de i Timmermans; 5e prijs mej- BerJJ de heer C. Juffermans. Aan het einde sprak de voort' D. Timmermans hartelijke woord' Spr. bracht o.a. dank aan bet comité voor de verleende hulp, de prijzen uitreikte. Tot slot werd met bep':t, „Triumph" het Wilhelmus gezongen De avond werd besloten niet lie van een lampion-optocht wan muziekcorpsen hun medewerkmS den. Om S uur had de af'oCt vanaf „het Witte Huis". „j Den geheelen dag was het By maa.r helaas tegen acht uur te regenen. Vele lampions waffW] doorweekt maar tegen het elnne aantal nog verbazend groot D? J was buitenverwachting groot De gymnastiekvereeniging OA** 4 de mét de leden, in sporio-jjk pi zien van lampions een gcwe' t Den geheelen dag hocr«rM gemeente een opgewekte stem dank zij de uitstekende zorg niet is verstoord. Hulde aan het bestuur van vereeniging voor de vele inoSj 0./;« gen die hebben geleid tot llP van dit feest. i I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6