LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 AugustJ BINNENLAND. DE KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN ZILVEREN JUBlLt TE NOORDWIJk] reclame. W, VAN INGEN 0\ STAKING IN DE SCHEEPVAART. I Aanmonstering vandaag al stopgezet. De Bond van werkgevers ln de koop vaardij heeft ln zijn gistermiddag te Den Haag gehouden vergadering besloten, het volgend telegram te zenden aan de Cen trale Koopvaardij-officieren te Rotterdam en aan den Centralen Bond van Trans portarbeiders, eveneens te Rotterdam. „Naar aanleiding van het telegram van 26 Augustus van de Contact-Commissie. De onderhandelingen over den afloop van de collectieve contracten hebben tot geen resultaat geleld, wijl u weigerde aan ecnlge gageverlaging mede te werken. Door afloop van de collectieve contracten zijn onze leden vrij zelf te handelen ten opzichte van maatregelen, die zU noodig achten ln het belang van hun bedrijf. Wij zijn te allen tijde bereid geweest en nog bereid, een collectieve overeenkomst aan te gaan, mits op voorwaarden, die de be staansmogelijkheden onzer verschillende bedrijfsgroepen niet bij voorbaat uit sluiten." Van werknemerszijde deelt men ons in verband met dit telegram het volgende mede: Op grond van dit geheel onbevredigende antwoord der reeders, waarbij het drijven naar groote gageverlaging voorop staat, met het doel dit door middel van directe actie en individueel optreden der reeders te bereiken, besloten de besturen der Cen trale van Koopvaardij-offlcieren en van den Centralen Bond van Transportarbei ders, om met ingang van heden, de aan monsteringen stop te zetten. Dit besluit, waartoe alle organisaties reeds eerder machtiging van hunne leden hadden bekomen. Is ln een gisteravond te Amsterdam en Rotterdam gehouden ver gadering van kapiteins en officieren nog eens met een overweldigende meerderheid bekrachtigd. De vergaderingen waren zeer druk be zocht. De Centrale Bond van Transportarbei ders heeft zich met een manifest tot de zeelleden gewend, waarin eveneens dit be sluit wordt afgekondigd. Om redenen van tactlschen en organisatorischen aard heeft de centrale van koopvaardij-officieren voorshands dit besluit niet van toepassing verklaard voor de schepen der stoomvaart maatschappij Nederland en van den Rott. Lloyd, terwillen van de eenheid der actie, heeft de Centrale Bond zich daarbij aan gesloten. Vermeld kan nog worden, dat de secre taris der Rijksbemiddelaars gistermorgen bij den heer Brautlgam, voorzitter der contact-commissie van organisaties van werknemers der Koopvaardij, heeft ge ïnformeerd of inderdaad het conflict van dreigenden aard was. Toen de heer Brautigam bevestigde dat dat het geval was, deelde genoemde secretaris mede, dat dit voor hem aanlei ding was, om zich met de Rijksbemidde laars te verstaan. Omtrent het gevolg van zijn optreden hebben de besturen der werknemers echter verder nog niets ver romen. De leiding van het conflict berust bij voornoemde contact-commissie. In het Algemeen Verkooplokaal te Rot terdam heeft de R. V. O. gisteravond mede een vergadering gehouden onder presi dium van den heer Frenay. Ook op deze vergadering is besloten tot een algemeene staking. Er is een stakingsleiding ge vormd, zoowel voor de zeelleden, als de havenarbeiders en de schippers. DOORVOER VAN ZEEVISCH STOPGEZET Het Nederlandsch contingent in Frankrijk niet langer benadeeld. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Drop betreffende het nemen van maatregelen ln verband met de verzending van versche zeevisch van Engeland ln vrachtvervoer vla Hoek van Holland naar Frankrijk, antwoordde de minister van Economische Zaken en Ar beid, dat het hem bekend geworden was, dat versche zeevisch in beperkte hoeveel heid uit Engeland vla Hoek van Holland werd ingevoerd en daarna werd doorge zonden naar Frankrijk, zoodat die leverin gen ten nadeele kwamen van het voor Nederland door Frankrijk vastgestelde contingent voor versche zeevisch. In overleg met en met medewerking van de desbetreffende Nederlandsche im- porteursvischhandelaren is bedoelde ver zending van Engelsche zeevisch evenwel stopgezet, zoodat te dien opzichte geen verdere maatregelen behoeven te worden genomen. o ONAFHANKELIJKE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Samenstelling van het Partijbestuur. Op het Zaterdag en Zondag j.l. gehou den Congres der Onafhankelijke Socialis tische Partij kon de uitslag van de ver kiezing voor het Partijbestuur niet meer worden bekend gemaakt. Voor het Dage- lijksch Bestuur waren gekozen als partij voorzitter de heer P. J. Schmidt, als secre taris de heer J. de Kadt en verder de heeren R. Stenhuis en K. R. van Staal, terwijl besloten werd de benoeming van 'n penningmeester voorlooplg aan te hou den. Verder werden in het Partijbestuur ge kozen de heeren F. v. d Goes, Laren: J. van Zanten, Enschede; Mej. Mr, St. de Zeeuw, Rotterdam: S. Tas. Amsterdam: F. Gies, Zutfen; J. Mourits. Rotterdam; J. Kalter, Nieuw Amsterdam en D. de Jager, Utrecht. Jbr. Mr, Dr. A. J. RETHAAN MACARE t Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 89 jaar overleden jhr. mr. dr. A. J. Rethaan Macaré, oud-advocaat-generaal bij den Hoogen Raad en oud-lid der Twee de Kamer voor het toenmalige district Haarlem. De overledene was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw, Commandeur in de Oranje-Nassau-orde en ridder in de Orde yan Leopold van België, DE K. L. M. NIET MEER OVER PERZIË? Onze nekelijksche luchtpostdienst in de klem. Het „Vad." meldt: Bij de politieke onderhandelingen tus- schen Perzlë en Engeland Is mede in het vuur gebracht de toestemming, die Ferzië gegeven heeft aan de Engelsche lucht vaartmaatschappij Imperial Airways, om wekelijks over Perzië te vliegen. Perzlë heeft laten weten, dat die toe stemming ingetrokken zou worden. Van den aanvankelijk genoemden datum (1 Juli) heeft men uitstel weten te krijgen. Maar het Engelsche Luchtvaartdeparte ment heeft thans medegedeeld, dat met Ingang van 1 Octpber a.s. die toestemming zal worden ingetrokken. Tevens zal, volgens het Engelsche Departement, ook de toestemming aan Nederland voor de weekdiensten der K.L.M. op Indië worden ingetrokken. De wekelljksche postvluchten dreigen dus met 1 October spaak te loopen. Want de Perzische kust is ongeveer 1400 KM. lang Van Basra naar Karachi halen de K.L.M. Fokkers het niet zonder tusschenlanding voor 't innemen van benzine. Nu is Engeland wel bezig, om aan de andere zijde van de Perzische Golf, in Arabië dus, vliegvelden aan te leggen, maar het Engelsche Luohtvaartdeparte- ment heeft tevens medegedeeld, dat enkele dezer vliegvelden nog niet gereed zijn. Eén maand scheidt ons nog van 1 Oc tober. In dien tijd kan nog veel gedaan worden. Ons Ministerie van Buitenland- sche Zaken is reeds langen tijd ter zake diligent. De Perzen hadden in eigen land een luchtverkeer, dank zij een concessie aan Junkers. De financieele moeilijkheden van Junkers in Duitschland waren echter aan leiding voor de onderneming, om zich uit Perzie terug te trekken. Men heeft den Indruk, dat wij hier in een conflict betrokken worden, waarmede wij feitelijk niets uitstaande hebben. INTERNATIONALE SAMENWERKING TUSSCHEN REVOLUTIONAIRE SOCIALISTISCHE PARTIJEN. Ter gelegenheid van het Congres van de Onafhankelijke Socialistische Partij in Nederland, werd gisteren te Amsterdam een conferentie gehouden, waar de vol gende partijen waren vertegenwoordigd: de Onafhankelijke Socialistische Partij in Nederland, Soc. Arbeiders Partij, Duitsch land; de Noorsche Arbeiders Partij en de Poolsche Onafhankelijke Socialistische Partij. Besprekingen werden gevoerd over een blijvende en nauwere samenwerking van revolutionaire socialistische partijen in Europa, terwijl rapporten werden bespro ken over den toestand in de verschillende landen. Er bestaat thans, behalve tusschen de reeds genoemde partijen, contact tusschen de linkervleugelgroepen en partijen in de volgende landen: Amerika, België, Bulga rije, Finland, Frankrijk, Roemenië, Zwe den, Zwitserland en eenige groepen en bewegingen in de koloniale landen. Besloten werd dat een internationaal manifest zal worden uitgegeven, waarin de arbeiders van de geheele wereld opgeroe pen zullen worden om met de grootste kracht gemeenschappelijke actie te eischen tegen fascisme en oorlog en voor een vol ledig socialistisch program, teneinde op deze wijze te komen tot internationale eenheid van de arbeidersklasse op de basis van den revolutionairen klassenstrijd. GEP. SCHOUT BIJ NACHT E. DULLEMOND t Te Amsterdam is gisteren overleden in den ouderdom van 71 jaren de heer E. E. Dullemond, gep. schout bij nacht, ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. INTERNATIONALE BESPREKINGEN TE LUXEMBURG. Het „Hbld." meldt: Naar ons ter oore komt zal vermoedelijk in de eerste helft van September, ditmaal te Luxemburg, een bijeenkomst worden gehouden van de Nederlandsche, Belgische en Luxemburgsche hoofdambtenaren, die de onderhandelingen hebben gevoerd, waaruit het verdrag van Ouchy is voort gekomen. Van Nederlandsche zijde zullen zich dus dr. J. A. Nederbragt en dr. H. M. Hirschfeld naar de hoofdstad van het groothertogdom begeven. De bedoeling is om bij die besprekingen de groote actueele economische waagstuk ken, die de gemeenschappelijke belangen der drie landen raken, over de geheele linie in oogenschouw te nemen. Met name zal men o m. de noodige aandacht wijden aan verschillende punten betreffende de overeenkomst van Ouchy. Tegelijkertijd zullen dan te Luxemburg de nog altijd niet tot een goed einde ge leid hebbende onderhandelingen over het te sluiten Nederlandsch-Belgische handels verdrag, waarover wij ons niet vergissen nadien nog in Juli te Brussel overleg is ge pleegd, worden voortgezet. Wat den stand van zaken dier onder handelingen betreft, zij er aan herinnerd, dat, terwijl het aanvankelijk in de be doeling had gelegen een tractaat in het leven te roepen, waarbij als stelsel zou worden aangenomen aanzienlijke tariefs verlaging over en weer ten opzichte van den invoer dier goederen welker import in beide landen respectievelijk een zeer belangrijke plaats inneemt, heeft men daarvan moeten afzien. En dat wel ten gevolge van daartegen uit de kringen van belanghebbenden gerezen bezwaren, die er toe geleid moeten hebben, dat men zich genoodzaakt zag zijn toevlucht tot een gansch andere methode te nemen. TER GELEGENHEID VAN DEN VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN Volgende onderscheidingen zijn o m. toe gekend: Bevorderd is tot Commandeur in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: mr. A. Tak, procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Gra- venhage; Benoemd is tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: C. W. Bodenhausen, vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indië. Tot ridder in de Orde van den Neder iandschen Leeuw: G. H. W. M. ridder Huyssen van Katten- dijke, gezant te Lissabon; mr. L. A. Nijpels, raadsheer in den Hoo gen Raad der Nederlanden te 's-Graven hage; mr. J. L. M. Meckmann, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. J. J. Croles, president van het Ge rechtshof te Leeuwarden: jhr. mr. C. O. M. van Nispen, president van de arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch mr. J. W. A. M. baron van Lamsweerde, officier van justitie bij de arrondisse mentsrechtbank te Breda; mr. Th. Heyligers, lid van de gemengde rechtbank in Egypte, te Cairo; jhr. mr. K. J. Schorer, deken der Orde van advocaten te Utrecht: dr. G .A. H. Bauduin, vicaris-generaal van het bisdom Roermond en president van het Groot Seminarie te Roermond; A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Schoten- Haarlem; mej. J. M. J. A. Meijer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Rotter dam; dr. S. E. B. Bierema, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Usquert; ir. H. van der Kaa, hoofdinspecteur van de volksgezondheid, te 's-Gravenhage; dr. N. P. van Spanje, geneesheer-direc teur van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam: P. Visser, administrateur bij het Depar tement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage, wonende te Voorburg; dr. A. J. P. van den Broek, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. B. J. Ovink, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. A. G. Roos, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Groningen; ir. G. H. de Vries Broekman, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft: dr. ir. J. Böeseken, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; NEDERL. DANSONDERWIJZERSBOND Te Rotterdam werd in het Dansinstituut Meulendijk te Rotterdam, onder voorzit terschap van den heer G. P. F. Goossens te Den Haag, het 28ste Congres van den Ned. Dansonderwijzersbond gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat weer een aantal nieuwe can- didaten zich had laten inschrijven. Het verslag van den penningmeester, den heer H. J. van Leeuwen te Leiden, sloot met een flink batig saldo. Mej. Anny Lammers. die den Bond weder op de bui- tenlandsche congressen vertegenwoor digde, kwam met de nieuwste snufjes, welke alle werden onderwezen. De tango met enkele elegante variaties had weer de hoofdtoon. Het symmetrisch dansen voor het onderwijs,- dat reeds enkele jaren door haar op de cursussen is toegepast, vond veel bijval en zal dezen winter ook door de leeraren van den Bond worden onderwezen. De eerste dag werd besloten met een algemeen diner, waarna de tweede dag geheel voor oefendag werd gehouden. DE POSTVLUCHTEN. De „Havik" (heenreis) is gisteren uit Dajsk, de „Ekster" (terugreis) uit Calcutta vertrokken; beide vliegtuigen zijp te Jodh- pur aangekomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Arnhem heeft gisteren de offi- cieele opening plaats gehad van een nieuw Nederduitsch-Hervormd Diaco- nessenhuis, gelegen op den hoek van de Isaak Evertslaan en de Van Lawick van Papstlaan. Er is plaats voor 220 patiënten. Bij Koninklijk besluit in aan P. J. J Tackoen. op zijn verzoek, met ingang van 1 September 1932, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Rotter- dam; is aan jhr. W. F. A. van Pestel, op zijn - verzoek, met ingang van 1 September 1932, I eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te 's Gravenhage. De gewone audiëntie van den minis- I ter van Koloniën zal op Vrijdag 2 Septem- I ber niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. EXTRA UITKEERING. MEDAN, 27 Aug. (Aneta). Het crisis comité besloot ter eere van den verjaar dag van H.M. de Koningin aan de crisis slachtoffers een extra-uitkeering van een halve maand te doen geschieden. o RESIDENTSBENOEMING. BUITENZORG, 29 Aug. (Aneta). Benoemd is tot Resident van Cheribon de heer Ch. O. van der Plas, thans assistent resident van Blitar. VERDUISTERING VAN BELANGRIJKE BEDRAGEN. BATAVIA, 29 Aug. (Aneta). Als voorloo- pig resultaat van het onderzoek ingesteld naar de administratie van den opper-hout- vester Berkelie, die vorige week bij een auto-ongeluk nabij Moentilan ernstig werd gewond, kan worden gemeld, dat belang rijke tekorten worden geconstateerd. Ver moedelijk hielden de knoeierijen waarbij een totaal-bedrag van waarschijnlijk f. 50.000 is gemoeid 3 jaar aan. De heer Berkelie droeg 12 Augustus J.l. bij notarieele acte alle bezittingen inclu sief meubilair en twee auto's over aan zijn chauffeur. Het besluit waarbij de heer Berkelie zal worden geschorst kan worden verwacht. De heer Berkelie vertoeft nog steeds in het ziekenhuis te Moentilan. mr. W. C. Mees, curator van de Neder landsche Handelshoogeschool te Rotter dam, wonende te Wassenaar; dr. F. A. Weve, O.P.. hoogleeraar aan de R.-K. Handelshoogeschool te Tilburg; W. H. Cool, inspecteur van het nijver heidsonderwijs te 's-Gravenhage; de schout bij nachts C. J. E. Brutel de la Rivière en J. F. Osten; de generaal-majoors H. G. Winkelman, commandant der IVde divisie; M. ridder van Rappard. inspecteur der artillerie; B. E. Stover, commandant der Ilde divisie, en L. W. van Hoek, gepensionneerd kolonel met den titulairen rang van generaal- majoor; mr. H. J. Silvergieter Hoogstad, te 's-Gravenhage, administrateur bil het De partement van Waterstaat, chef der af- ■ieeling Vervoer- en Mljn-vestn; ir. G. J. van den Broek, te 's-Graven hage, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Wegenver- be tering: ir. J. F. Ligtenberg. te 's-Gravenhage, hoofdingenieur bij de Zuiderzeewerken: P. H. Gallé. te Amsterdam, directeur van de filiaalinrichting aldaar van het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut; J. D. Evers, te Utrecht, chef van den dienst der Exploitatie bij de Nederland sche Spoorwegen; J. H. Ebbeler. te 's-Gravenhage, admi nistrateur bij het Hoofdbestuur der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie: dr. J. R. B. de Roos, adjunct-directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek en secretaris der Centrale Commissie voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; prof. dr. S. C. J. Olivier, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen; A. Spanjaard, oud- industrieel, voorzit ter van de Commissie van Advies voor de Crisisinvoerwet. te 's-Gravenhage; A. Pierson, wonende te Baarn, lid van het bankierskantoor Pierson en Cie. te Amsterdam, voorzitter van den Postraad; Pangeran Adipati Ario Koesoemo Joedo, lid van den Raad van Ned.-Itidië; mr. R. J M. Verheijen, procureur-gene raal bij het Hooggerechtshof; mr. dr. G. G. van Buttingha Wichers, president van de Javasche Bank; P. R. W. van Gesseler Verschuir, Gou verneur van Jogjakarta: A. H. Philips, hoofdambtenaar met bui- tenlandsche verlof. 11. Gouverneur van Atieh en Onderhoorigheden; H. E. K. Ezerman, Gouverneur der Oost kust van Sumatra; professor dr. C. D. de Langen, hooglee raar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia, met verlof; L J. Harmsen, oud-directeur van de Nillmaatschappijlid van het bestuur over de Protestantsche Kerken; mr. dr. J. A. M. van Buuren, directeur der Burgerlijke Openbare Werken; R. Schuursma, generaal-majoor, inspec teur arliheiie; V. L. Slors, directeur van de pensioen fondsen voor de koloniale landsdienaren en locale ambtenaren; Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: J. L. Schouten, predikant bij de Geref. Kerk te Amsterdam, oud-voorzitter van de synode der Gereformeerde Kerken: W. G. J. de Haer, geestelijk adviseur van R.K. reclasseerings-vereenigingen te Arnhem: mr. G. van Baren, burgemeester van Delft; mr. J. J. Keizer, voorzitter van de Ver- eeniging „De Joodsche Invalide" te Am sterdam; J. F. Croockewit, gepensionneerd majoor- titulair van het Ned.-Ind. leger, chef van den staf der Haagsche Burgerwacht, te 's Gravenhage; J. A. Breunese, algemeen secretaris van den Nederl. Bond voor Lichamelijke Op voeding, te 's Gravenhage; A. de Jong Ezn., directeur der Vereeni- ging van Chr. Onderwijzers en Onderwij zeressen in Nederland en de Overzeesche Gewesten, te 's Gravenhage; H. D. Tabak, vice-voorzitter van het hoofdbestuur van de Vereeniging tot Be vordering van de Vakopleiding voor Hand werkslieden in Nederland, te Amsterdam; B. van der Worp Jr., directeur van de I eerste ambachtsschool en eerste avond- teekenschool van de Maatschappij van den Werkenden Stand te Amsterdam; A. D. J. W. van der Stap, baritonzanger, te Delft: Louis van Tulder, concertzanger, te Rijswijk (Z.H.); C. de Wolf, hoofdleeraar in het orgel spel aan het Amsterdamsch conservato rium en organist van de Ned.-Herv. Kerk te Arnhem, wonende te Arnhem; ir. J. G. Robbers, hoofdarchitect bij den Rijksgebouwendienst; de vlootaalmoezenier H. J. M. M. Alink; ir. J. L. M. van der Horn van den Bos, hoofdingenieur bij den Octrooiraad te 's Gravenhage; A. G. Verbeek, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te 's Gra venhage; dr. G. L. Voerman, directeur van het Rijksbureau voor onderzoek van Handels waren. te 's Gravenhage; dr. B. R. de Bruyn. te Wageningen, di recteur van het Rijksproefstation voor Veevoederonderzoek C. van der Burg. voorzitter van den Raad van Arbeid te Rotterdam; W. J. R. Dreesmann, directeur der N.V. Manufacturenhandel van Vroom en Drees mann. te Amsterdam; prof. H. A. Kaag. te Tilburg, lid van de Commissie tot het instellen van een on derzoek naar het prijsverloop van bepaalde artikelen prof. dr. N. J. Polak, te Rotterdam, lid van de Commissie tot het instellen van een onderzoek naar het prijsverloop van bepaalde artikelen; K. G. Pander, wonende te Wassenaar, lid der firma Pander en Zonen, te 's Gra venhage mr. J. W. Goedbloed, te Goes, secretaris van den Christelijken Boeren- eh Tuin- dersbond in Nederland (bij bevordering); mr. R. A. A. Fruin, lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad; Raden Adipata Aria Wiranata Koesoema, lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad; P. van Werdt, chef van de Arbeids inspectie voor de Buitengewesten; mr. B. Th. A. Westerouen van Meeteren, thesaurier-generaal; ir. A. M. Harthoorn, tijdelijk waarne mend inspecteur bij de Generale The saurie; H. A. W. Ch. de Haze Winkelman, onder directeur van het departement van Bin- nenlandsch Bestuur; Pangeran Ario Mangkoekoesoemo, luite- POSTBODE J. marij,! J. Marijt. Donderdag 1 Sept. as. zal ha geleden zijn dat de heer J. Marijt werd tot besteller bij de pos Noordwijk. Voordien was de heg vanaf 1 Mei 1900 als hulpbestêlls sen dienst der posterijen. Het zal dezen trouwen ambten dag wel niet aan blijken van ba ling ontbreken. nant-kolonel bij den generalen st dant in buitengewonen dienst i Gouverneur-Generaal (het vers de zwaarden); monseigneur W. Bouma, A prefect van Bangka, Billiton en di Archipel, met buitenlandsch verii H. J. Kuiper, kolonel bij den fischen dienst (het versiersel zwaarden); P. A. Cox, majoor bij den genen (het versiersel met de zwaarden:; E. Straatemeier, directeur der lijke Faketvaart-Maatschappij me: landsch verlof; M. J. van den Eisen, Roomsch-8 geestelijke, Apostolisch pro-: Curacao; C. E. van der Stok, directeur Curagaosche Petroleum Industri: schappij en van de Curagaosche vaart Maatschappij; L. Droogleever Fortuyn, consul-j der Nederlanden te Parijs; (bevor de kapitein te zee D. Vreede siersel met de zwaarden) de luitenants-kolonel F. H. commandant van het 20ste regii fanterie; H. J. A. Hagdorn, corn van het 15de regiment infanterie: Man, van den staf van het w artillerie; J. J. Mac-Kenzie, i dienstvak der militaire admmistr Harberts, van den generalen staf, ridder van Rappard, commandant regiment kustartillerie; de dirigeerend paardenarts b rang van luitenant-kolonel dr. Gallandat Huet; (de versierselen zwaarden) C. J. van Paassen, predikant Nederduitsch-Hervormde gem et Haarlem .lid van de Algemeene Commissie en secretaris van hei ciaal kerkbestuur van Noord-Hoü Benoemd zijn tot ridder in de 0 Oranje-Nassau de heeren J. C kunstschilder, J. G. Brouwer, ge kolonel bij het Leger des Heils. Toegekend is de eere-medailie den aan de Oranje-Nasau-orde Zilver aan: mej. D. de Groot, werkzaam gesticht Voordorp te Leiderdorp: H. Bouman, bedrijfsleider in d! courant- en handelsdrukkerij firma C, van Wieringen Jr. te Alp Rijn. In Brons aan: Th. Walter, kantoorknecht Staatsbedrijf der posterijen, tel telefonie te Hillegom; mej. H. van Frankfoort. diens de familie Ponsioen, te Alphen C. den Hertog Szn., arbeider Scheepsbouwwerf „De Dageraad phen a. d. Rijn; mej. A. van Barends, dienstbode H. E. Drost, te O.egstgeest: mej. Beveren, dienstbode bij prof dr. i te Noordwijk; J. J. Slegtenhorst. timmermi-j bij de weduwe H. van Driel te Kil De volgende titulaire ranssverM zijn verleend: de titulaire rang van schout aan den gepensionneerden kal zee G. J. te Winkel; de titulaire rang van kapite^ aan de gepensionneerde kar" nants ter zee D. J. baron van H. A. Gregory; de titulaire rang van genen aan den gepensionneerden k< M. Ongerboer; aan den eervol ontslagen re: J. N. Bruyn; aan den gepensionneerden officier van gezondheid der 1: G A. Bruinier; aan den eervol ontslagen re: nel H. J. de Klein; aan den gepensionneerden ko van Breen; de titulaire rang van kolonel aan de gepensionneerde lunf nel L. E. Hinrichs en H. Mep' aan den eervol ontslagen re nant-kolonel J. A. baron vu» van Molecaten: de titulaire rang van 1 aan de gepensionneerde re: S. Gal en F. H. Henderson: aan den eervol ontslagen re- L. M. F. G. Knage. it I is bij i. BEGRAFEXIS-OINPE10 HOOGEWOERD ft»

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10