Leidsch Da qhk >t Jubileumfeest van L.F.C. Druk bezochte Receptie en een welgeslaagde Feestavond Het voornaamste Nieuws van heden. Jaargang Maandag 29 Augustus 1932 No. 27 NIOORDEINDSPLEIN LEIDEN DIR.en ADMIN. 2500 RED. 1507 Foto Bleuzé. pressante tableau, dat Zaterdagavond door de L.F.C.-juniores werd uitge voerd en dat veel succes oogstte. groote belangstelling en in op- e stemming heeft de Leidsche Foot- |ub Zaterdag en gisteren haar bestaan op luisterrijke wijze her- 11 Is een welgeslaagd feest gewor- "royaal van opzet en uitvoering, vol (ren zin en vele treffende momen- i trouw, aanhankelijkheid en on- j waardeering; een feest, dat met letteren mag worden vastgelegd in echiedboek van de club aer geel- (ceptie, Zaterdagmiddag van 3 tot Irehouden in de receptiekamer der Jeaoorzaal, getuigde daarnevens van r.endschap der zustervereenigingen Iden en verren omtrek, van de goede Werking met den Leidschen en den hfclijken" Voetbalbond, van den op- Men geest, die zich klaarblijkelijk Ijk ook meer en meer binnen Lei- wallen begint baan te breken i een zee van bloemen, een kleu- van Flora'ss mooiste kinderen, bitterende Chrysanten en dahlia's I, om dien positieven zin tot ver der onderlinge waardeering en werking te onderstreepen en als het symboliseerenMagnifiek was lat prachtige bloemstuk der Leid- Scheidsrechters-Vereenigingeen (met zwarte naden) op een groen i een scheidsrechter, die naarstig- Baant tot stilteEen origineel Kvendien, dat naar wij vermoe- op rekening komt van den heer r Meer, die ook namens genoemde Bging woorden van hulde en geluk- i kwam spreken. waren verder o.m. bloemen van: Voetbalbond. Tona, A. S. C„ F Boys, L. P. S. V.. De Sportman, Jiiun. D. V. S., U. V. S. R. C. L„ IPacta, de huldigingscommissie uit gorters, L. D. W. S.. hotel Noordzee, femenmagazijn „De Anjelier", Sport- handel Meykamp en enkele particulieren. De klok van drie was nog niet koud of de eerste afgevaardigden verschenen reeds ten tooneele en ruim anderhalf uur achtereen is het daarna een komen en gaan geweest van officials, afgevaardig den van vereenigingen en clubaanhan gers. die vriendelijke woorden kwamen spreken, het jubileerende bestuur de hand drukten en daarmede getuigden van hun sympathie met het bestaan en werken der Leidsche Foolball-Club. Voorzitter Brokaar heeft hen allen geantwoord, be dankt voor hun woorden en geschenken en voor L. F. C. nieuwe vriendschapsban den aangeknoopt. Beloofden de voorzit ters van L. F. C. en Lugdunum elkaar met op handslag van nu af aan met verbub- belde energie te zullen streven naar eer. veel betere verstandhouding dan tot dus-, verre over het algemeen helaas heeft ge- heerscht? Wij houden de heeren aan hun woord De heer P. H Steenhauer. voorzitter van den Leidschen Voetbalbond, heeft gewezen op het gewicht van dezen dag voor L F.C. Een zoo groote vereeniging te leiden, en dan goed te leiden, is een zware taak. die natuurlijk met moeilijkheden en strubbe lingen gepaard gaat. Maar wanneer men er dan telkens weer in slaagt deze het hoofd te bieden en te overwinnen, wanneer men daarnevens leiding weet te geven aan een zoo groote schare van leden, dan ver dient een jubileum-dag als deze op gepaste wijze te worden gevierd. Spreker hoopte dat de vereeniging L.F.C. zal mogen groeien en bloeien en dat de samenwer king met den L.V.B steeds een goede zal mogen blijven. De heer P. A. de Haan vertegenwoordig de den Kon Ned. Voetbalbond. Hij getuig de van de feestelijke stemming, die van het huis der geelzwarten naar dat van den bond (het gezinshoofd!) is overgeslagen, vertelde dat L.F.C. bij den K.N.V.B. goed staat aangeschreven en voegde bij Fin waardeerende woorden een cadeau in den vorm van een geelzwarte vlag, overeenkom stig den wensch van L.F.C. Dat het niet al te hooge kosten met zich meegebracht zou hebben door ergens in een hoek de initialen of kleuren van den KN.V.B. te laten aanbrengen ter herinnering aan den schenker, was de bondsleiders klaar blijkelijk (en helaas) ontgaan, maar de ju bilaris was er niettemin mee in haar schik. En de waarde zit trouwens meer in het ge baar dan in het geschenk! Er zijn verder afgevaardigden gekomen j van R.CLLeidsche Scheidsrechtersveree- niging. A.S.C.. D.V.S S.L.F Leidsche Boys, U.V.S., De Sportman. Fides Pacta. L.D.W S en Lugdunum; er kwamen om de heeren j Caro. Veldhuyzen. W Brouwer en Devile I hun persoonlijke felicitaties aanbieden en er was een stroom van telegrammen en schriftelijke gelukwenschen, die wij hier aan de vergetelheid zullen ontrukken. Zij waren van: Vriendenschaar. Stormvogels. D.C.L.. Delft. Hillinen. Fortuna. D.V.C., R. C.H., Alphia. Rijswijk. B E.C.. Quick Boys, Zeemeeuwen, Celeritas, Bodegraven. Alpher. den burgemeester van Leiden, den Com missaris van Politie, mr. Uittenbroek (als consul van den K.N.V.B.). hotel Bristol en de scheidsrechters Everstein. Hoek. Hoger- vorst en Jaspers. De feestavond. Tegen achten was men weer bijeen voor den feestavond in de groote Stadszaal. Bul ten wapperde van het gebouw denieuwe vlag van den K.N.VBbinnen heerschte de opgewekte sfeer eener vroolijke schare, die zich de oogen uitkeek aan de in den middag verworven bloemenpracht, die ge noot van de goede muziek der Populair Jasz" en die met spanning de komende dingen verbeidde. De heer Brokaar sprak een welkomst woord. in het bijzonder tot den heer De Haan (als vertegenwoordiger van den K.N. V.B.). tot bestuurderen van L.V.B en di verse vereenigingen. dankte het „L.D voor het uitgebreide geschiedkundig overzicht en de waardeerende woorden in het blad van Vrijdag, en besloot met de hoop en de verwachting dat de feestcommissie voldoe ning zou mogen hebben van het vele werk dat zij ter voorbereiding van dezen avond had gepresteerd. t Wij zullen het uitgebreide programma niet op den voet volgen; wij zullen zelfs niet trachten een volledige opsomming te geven van de vele en succesvolle nummers, die het zeer talrijke publiek tot over twaalven op hoogst aangename wijze heb ben bezig gehouden. Een tableau uitge voerd door 70 juniores (L.F.C.'s hope. 1907 L.F.C—1932) was er de belangwekkende inzet van en nadat aan den oudsten dona teur S. Arnoldus die bijkans zijn zilveren jubileum als zoodanig kon vieren) een mooie rookfauteuil was aangeboden is het rijk gevarieerde program daarna in snelle opeenvolging afgewerkt. „The two brothers" toonden zich inder daad. in overeenstemming met de aankon diging. ware accordeon-virtuozen, die bij voortduring het publiek in den ban hunner uitstekende muziek gevangen wisten te houden, de .Young Fellows" bleken voor treffelijke Leidsche acrobaten, die meer dere beroepscollega's nabij streven en een storm van applaus oogstten met hun zware doch zuiver vertolkte prestaties, en ten slotte was Louis Noiret (af en toe bijge staan door z'n vrouw) als altijd weer de aangewezen persoon om de aanwezigen te vermaken met z'n grappen en kostelijke mimiek en om de schare met zijn bekende refreintjes uit tallooze oude „Schlagers" tot opperste vreugde op te zweepen! Tus- schen de bedrijven door sprak de heer vpto Bleuzé Steenhauer enkele woorden tot de juniores om hun te wijzen op het mooie in de sport en hun op te wekken tot voortdurenden spor tieven zin. Met een bal onder leiding van den heer Evert Casteletn werd deze feestavond be sloten. Aanbieding van het huldeblijk der Supporters. Gistermiddag waren op het LFC.-ter rein aan den Taagweg een groot aantal leden, donateurs en supporters der vereeni ging aanwezig om getuigen te zijn van het aanbieden van het huldeblijk der sup porters aan de jubileerende vereeniging. Te circa 12 uur betrad de huldigingscom- missie. gevolgd door LFC.-bestuur en de spelers van L.D.WS. en V.C.S.T.. welke laatsten een wedstrijd ter opluistering zou den spelen, door een haag van, in oud en nieuw clubcostuum gestoken juniores, het terrein. Alvorens tot de huldiging over te gaan. I herdacht de voorzitter der huldigingscom missie den overleden LFC.-speler C. van der Plas. aan wiens beeltenis in het club huis. tijdens 2 minuten stilte der aanwe zigen. een krans werd gehecht. Met wel gekozen woorden werd daarna overgegaan tot het aanbieden van het huldeblijk, een in geelzwarte kleuren uitgevoerd fraai scoringbord. dat inmiddels een voor ieder toeschouwer duidelijk waarneembare plaats boven op het clubhuls had gekregen. De voorzitter van L.F.C. dankte de com missie en supporters die hebben bijgedra gen aan het keurig huldeblijk, en sprak den wensch uit dat het bord in de toekomst zooveel mogelijk vóór en zoo weinig moge lijk tegen L.F.C. zou aanwijzen. Met 3 hoera's voor L.F.C werd de huldiging be sloten. V.C.S.F. vereerde L.F.C. met haar feli citaties en met een zilveren lauwertak, waarna met den wedstrijd werd begonnen. L.D.W.S.V.C.S.T. 6—1. Ondanks de warmte gaven beide elf tallen zich in het begin van den wed strijd geheel. De ploegen wogen aanvan kelijk vrijwel tegen elkaar op. V.C.ST. nam na 10 minuten spelen door haar linksbinnen de leiding 0—1. Aangemoe digd door dat succes kwamen de Hage naars flink opzetten, zonder echter kans te zien de score te verhoogen. L.D W.S. maakte op gelukkige wijze den gelijk maker. waarna Hereur kort daarop met een keurig doelpunt de leiding voor L.D W.S. overnam LD.W.S. had nu het beste van het spel en bracht den stand door den rechtsbinnen nog voor de rust op 3—1. Na de rust deden de elftallen in het veld weinig voor elkaar onder. Aan de afwerking mankeerde echter bij V.C.S.T. te veel om tot succes te geraken L.D.W S. deed het beter en scoorde nog driemaal, waardoor deze aardige wedstrijd voor de nieuwe Leidsche vierde klasser een 61 overwinning bracht. Een boottocht. Het 25-jarig jubileumfeest Is gistermid dag besloten met een schitterend geslaag den boottocht. De stemming op de geheel bezette boot was uitmuntend. ..The Populair Jazz" met de refreinzanger Hein Els. luisterde met veel succes dezen tocht muzikaal op. o BONDSVERGADERING K.N.V.B. JliNIORESCOMPETlTIES WORDEN VOOR HET SEIZOEN 1933-1934 INGEVOERD. links naar rechts zittende, de heeren. A. Franken, A. van Leeuwen, jubileerende vereeniging L. F. C.. van s:n2eriinE staande de huldigingscommissie, links naar rechts: irokaar, W. van Leeuwen, J Beekman en J. 6 a Mlssaar en W. Tafijn. G. Nievaart, C. v. d. Linde, H. Duffels, L. v. o- Amateur of Professional? Onder leiding van dr. van Prooye werd gisteren in Hotel l'Europe te Amsterdam de Bondsvergadering van den K. N V B gehouden. Staande herdacht de vergade ring de groote verdiensten van het over leden bestuurslid, dr. E. H. Kruizinga. Van het vele werk dat hij in den loop der ja ren vooral voor de Technische Commissie gedaan heeft bracht de voorzitter den heer C. A. W. Hirschmann thans afgetre den als zoodanig, dank. Voorts huldigde dr. van Prooye de kam pioenclub „Ajax" memoreerdle de onder leiding van de Technische Commissie ge dane pogingen tot verbetering van het spelpeil en de genomen maatregelen in zake de ruwspelkwestie. Nadat de notulen en de jaarverslagen waren goedgekeurd, werd de flnancièele commissie, bestaande uit de heeren J. D van Bennekum, L F. D. Dirkzwager, Jac F. Lamey. L. J J. Lo- bach en A. L. M. Schroder, herkozen Her benoemd werden tot leden van de Com missie van Beroep de heeren J. E de Man. voorzitter. P. A. de Haan. tweede voorzit ter, L, J. J. Lobach, dr C. Sjx>elder en B. H. Vos Hierna werden de voorgestelde regle mentswijzigingen behandeld. Een wijzi ging in het huishoudelijk reglement, voor gesteld door den heer Kole c.s„ inhou dende. dat het niet mogelijk is, dat een speler gedurende een seizoen voor twee verschillende vereenigingen in dezelfde plaats of omgeving kan uitkomen, tenzij hij den reglementairen wachttijd van 12 maanden heeft gehad, werd ingetrokken, nadat van de zijde van het Bondsbestuur werd medegedeeld, dat met deze wenschen zoo veel mogelijk rekening zou worden ge houden Ook een voorstel tot wijziging van hot reglement inzake het wedstrijd-competitie en bekerwedstrijd-programma, alsmede het aanvangsuur daarvan, werd ingetrok ken, nadat van bestuurszijde medegedeeld was, dat zooveel mogelijk in dien geest zal worden gewerkt. Welgeslaagde feestviering van L.F.C., fer gelegenheid van bet 25-jarig bestaan. Het voetbalseizoen officieus begonnen met de wedstrijden om Zilveren Bal en Arol-beker. Jaarvergadering van den K.N.V.B. Nederland verloor met 78 den tennis wedstrijd tegen Engeland. Het athletiek-tournooi van Te Werve; Haarlem won den beker. De wielerwedstrijden om de wereld-kam pioenschappen; Schlebaum en De Graaf uitgeschakeld. Van de andere voorstellen inzake regle mentswijzigingen viel nog te noemen een voorstel van den heer Passtoors c.s., waar bij aangedrongen werd op meer openbaar heid inzake de strafrechtpleging in den K.N.V.B meer in het bijzonder, wat be treft het in kennis stellen van verschil lende bescheiden aan den betrokken spe ler enz. Na langdurige discussie werd een motie door den heer Passtoors ingediend, welke met algemeene stemmen werd aangeno men en waarin een en ander ter kennis van de betrokken commissie wordt ge bracht. Het voorstel van het Bestuur om roye menten wegens contributieschuld niet meer over te nemen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens kwam wel het belangrijkste punt der agenda, het voorstel tot Instel ling van afzonderlijke juniores competi ties in behandeling. Een commissie bestaande uit de heeren K. J J. Lotsy, voorzitter. Jac. F. Lamey. M Sajet. A. L M, Schroder en O. de Vries leden heeft de mogelijkheid en wensche- Ujkheid onderzocht Inzake het Instellen van juniores-competlties. Zij ls uitgegaan van de navolgende stellingen: 1. Verru wing van de sport is verderfelijk voor ons spel. 2. De techniek dient den grondslag te vormen voor de beoefening van het voet balspel. 3 De lust tot voetballen, moet met alle beschikbare sportieve middelen bij de jongere spelers worden aangekweekt. Aan de hand hiervan heeft de Com missie een rapport uitgebracht, waarin de voordeelen van de ln te voeren juniores- competlties uitvoerig worden uiteengezet. De heer Lotsy als voorzitter der Com missie verdedigde het voorstel van het Bondsbestuur en wees nogmaals op de voordeelen van de in te stellen competi ties. 8pr. merkte op, dat er vooral van de zijde der Bonden bezwaren waren geko men en in verband met een en ander was het voorstel in zooverre gewijzigd, dat eerst in het seizoen 19331934 deze juniores-comjoetities zullen worden Inge voerd. Nadat door verschillende sprekers het voorstel was besproken en de heer Lotsy in tweede instantie gewezen had op het algemeen voetbalbelang, dat gelegen is in het aankweeken van jonge center-elftal spelers van onder op. werd het voorstel met 54 tegen 9 stemmen aangenomen. Van de zijde van het Bondsbestuur was een voorstel op de agenda geplaatst in zake de vergoeding aan gediplomeerde spelleiders. Alvorens hierover te discussi eeren. werd eerst het voorstel in bespre king genomen inzake het urgentie prin cipe. Zooals de heer Lotsy mededeelde, zUn er bijkans veertig cursisten die er voor in aanmerking zouden komen, clubs tegen een vergoeding te trainen, terwijl zij toch volgens het bondsbestuursvoorste! - als amateurs gehandhaafd zullen blijven. De cursisten willen weten, hoe zij er voor staan, zij wenschen een uitspraak en gezien de economische toestanden van het oogenbllk mag dat gerechtvaardigd heeten. Na uitvoerige discussies werd het ur- gentievoorstel verworpen met 26 tegen 36 stemmen en 1 blanco, zoodat het voor stel zelf inzake uitkeerlng van vergoeding niet in behandeling kwam. Nu het dus niet mogelijk is, dat spelers die clubs tegen een vergoeding trainen, toch als amateur zullen kunnen blijven spelen, eischte de heer Dorenbos de krach tigste maatregelen van het bondsbestuur om de huidige uitwassen Inzake het ama teurisme ten sterkste tegen te gaan. De heer Lotsy deed alsnog een beroep op de vergadering om daarin krachtige medewerking tc verleenen en voorko mende gevallen bij het bestuur in be handeling te willen geven, zoodat de reglementen inzake de zuiverheid van het amateurisme volkomen nageleefd zullen worden. Het voorstel om conform advies van de Medische Commissie ovef te gaan tot het verplichtend stellen van de medische keu ring voor nieuwe leden in die plaatsen waar medische sportkeuringsbureaux zijn gevestigd, werd met zeven stemmen tegen aangenomen. Naar aanleiding van een voorstel van D.C.L. werd de mogelijkheid besproken de rondes voor de kwart-finales van de wed strijden om den Nederlandschen Voetbal beker. districtsgewijs te laten spelen en aldus zeer verre reizen te voorkomen Waar de kwestie te ingewikkeld er de vergadering in dezen niet bevoegd kan. worden geacht, werd de regeling van de bekende kwestie Juliana-Helmond aan 't bestuur overgelaten. Met een woord van dank sloot dr. van Prooye te ongeveer 3 uur de vergadering. rniiiiiiiiiiiiiiMuiiiuiiimmiifiiKiiiiiiiiui,,,,, BUREAU TELEFOON liltlllIJllllllillllllllllllllllllllllMHIIIIIIIIIIIIIIIIIIimillllllUI DIIMIIMH#'

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9