j LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 29 Augustus SPORT. HOTELS, VENDUTIES EN WINKELEN IN INDIE. AGENDA. LAWN-TENNIS. NEDERLAND—ENGELAND TE NOORDWIJK. ENGELAND WINT MET 8—7. Na met 72 te hebben achtergestaan. (Van onzen redacteur). De Zaterdag gespeelde partijen hebben onzen landgenooten een onverwachten 62 voorsprong bezorgd; Iets waarop waarschijnlijk niemand had durven hopen. Timmer beantwoordde aan de verwach tingen door Sharpe In drie sets te klop pen, maar de overwinningen van Leem bruggen op Gregory, van Marinkelle op Ritchie en van Van Lennep op Kingscote waren even zoovele verrassingen, al wer den ze ook op volkomen regelmatige wijze behaald. Ook dr. Behrens won zijn partij tegen Wallis Meyers, zoodat het enkelspel tusschen Hughan en Gandar Dower het eenlge winstpunt voor de gasten In de rnkelspelen van Zaterdag opleverde. Van alle partijen stond de partij tus schen Timmer en Sharpe op het hoogste peil. De Hollander begon slecht en de eerste set ging met 62 voor hen verloren. Maar daarna kwam hij er steeds beter in; zijn slagen kregen meer vaart; het plaat sen werd beter, zijn backhand won aan vastheid en onder dien druk werd de te genstand van den Brit minder groot en verloor hij de tweede set met 62. In de eerste game van de derde set viel de be slissing ten gunste van Timmer. Het scheen wel of belde spelers deze game be slissend achtten voor den definitieven uit slag. Tienmaal werd het deuce en er wa ren herhaaldelijk rallies van over de twintig slagen. Eindelijk sloeg Timmer een bal buiten bereik van Sharpe en daarmede was de tegenstand gebroken. Zonder veel moeite won Timmer de vijf resteerende games Van de belde dubbelspelen was dat van Timmer en Dlemer Kool tegen Gandar Dower en Ritchie verreweg het beste. De Hollanders wonnen de eerste set met 63, kwamen op 30 en 400 in de tweede en kregen toen een Inzinking, waardoor de stand 44 werd. Tenslotte wonnen zij toch met 97 set en match. In het andere dubbelspel zorgden Gre gory en Sharpe voor het tweede Engelsche winstpunt door Hughen en Koopman met 6—3, 64 te slaan. Leembruggen was in zijn partij tegen Gregory uitstekend op dreef, al was het aan het spel van den Engelschman merk baar, dat hij eerst 's morgens was over gestoken. Van Lennep had met den Engel schen oud-internationaal Kingscote veel moeite. In de eerste set, welke hij met 63 won. stond hij aanvankelijk met 03 ach ter en in de tweede zelfs met 04! Toch sleepte hij deze set nog met 64 uit het vuur. De volledige uitslagen van Zaterdag luiden Enkelspelen: Timmer slaat Sharpe 26^ 6—2, 6—0; Leembruggen si. Gregory 4 61, 7—5; Haghan verliest van Gandar Dower 24. 46; Marinkelle si. Ritchie 6—3, 86; van Lennep sl. Kingscote 6li, 64: dr. Behrens sl. Wallis Myers 4u, e6—o. Dubbelspelen: Diemer Kool en Timmer sl. Gandar Dower en Sharpe 6—3, 9 Koopman en Hughan verliezen van Gre gory en Sharpe 36, 46. Na de successen van Zaterdag lag e-en overwinning onzer landgenooten in de lijn der verwachting. Immers er waren van de zeven partijen nog slechts twee overwinningen noodlg en toen Timmer met 6—2, 6—2 van Gregory had gewonnen twijfelde niemand meer aan een Holland sche overwinning. Maar het zou anders loopen. Engeland won de zes resteerende partijen op overtuigende wijze en bleef dus met 6—7 ln de meerderheid, een pres tatie, welke onder deze omstandigheden dubbel verdienstelijk mag heeten. Timmer speelde in zijn partij tegen Gregory zijn bekend baseline-spel, waar tegen de Engelschman niet bleek opge wassen. De Hollander was uitermate vast, doch zijn spel was niet van de klasse van vorige jaren. Herhaaldelijk gaf de Brit door op te loopen naar het net hem kan sen om te passeeren, hetgeen slechts een enkele maal met een goed schot langs de zijlijn lukte. Doorgaans dreef Timmer hem met een lob terug naar het achter veld, terwijl Gregory vele scoringskansen onbenut liet door ln het net of buiten de lijnen te slaan. Zoo won Timmer zonder inspanning met 62, 62. Hughan had tegen Ritchie weinig in te brengen. De eilandbewoner beschikte over een buitengewoon sterke backhand-drive en won ondanks hardnekkigen tegen stand van Hughan de eerste set met 75. In de tweede bleef Hughan meer achterin maar ook in vastheid moest hij het tegen zijn tegenstander afleggen en diens 7—5, 62 overwinning was ruimschoots ver diend. Leembruggen speelde tegen Sharpe een uitstekende partij, waarin hij door zijn bewonderenswaardige vasthoudendheid tot het laatst toe de kijkers omtrent den uitslag in het onzekere liet. Tot 44 haalden beiden om beurten een game, maar een kleine inzinking bracht de eer ste set met 64 aan Sharpe. In de tweede set kwam de Brit op 3—1. maar na een schier eindelooze game haalde Leembrug gen 3—2 om vervolgens op zijn eigen ser vice 33 te maken. Ook de volgende game was voor den Hollander, maar daarna kwam Sharpe los en de stand was weer gelijk (44L Op zijn eigen service bracht Sharpe het zelfs tot 400. maar Leem- brugge zette de tanden op elkaar en sleepte de game uit het vuur 54. Daar na was de Brit. weer aan het woord; het wordt 55 en zelfs 56 voor hem, maar dan serveert Leembruggen zoo onweer staanbaar, dat de Engelschman er be duusd van wordt en zijn voorsprong weer ziet verdwijnen (66). Maar hij herstelt zich gauw; de volgende game is voor En geland en wanneer dan Leembruggen in de laatste game liefst drie double-faults slaat, is het pleit beslecht cn lijdt liii een Uiterst eervolle nederlaag (46. 6—81. Marinkelle liep tegen Gandar Doner hard van stapel. In minder dan geen tijd, stond' hU met 30 voor, maar daarna was er ook maar één man, die speelde: Gandar Dower. Tegen zijn keiharde fore hand-drives, zijn gekapte cross-volleys stond Marinkelle machteloos. Hij kreeg eenvoudig geen kans om zijn spel te ont plooien en verloor de match zonder ver der ook maar één game te halen met 63, 6—0. De drie dubbelspelen leverden even zoo vele Engelsche overwinningen op. De En gelsche veteranen Kingscote en Wallis Myers gaven de Hollandsche dito's dr. Behrens en mr. Punt een gevoelig lesje en trlumfeerden met 61, 63, terwijl Die mer Kool en van Lennep het evenmin konden bolwerken tegen Gregory en Sharpe en in drie sets verloren. De in vroegere jaren zoo glorierijke Hol landsche dubbel begon goed door de eerste set met 64 te winnen, dank zij vooral jhr. van Lennep, die aan het net uitste kend werk deed en door zijn geweldige reach de Engelschen tot wanhoop bracht. In de tweede set speelden de gasten evenwel aanzienlijk beter; het plaatsen werd scherper, zij zochten de gaten in de Hollandsche combinatie en knalden er lustig op los. Deze set bleef met 60 voor Engeland. In de final set ging het aan den Hollandschen kant weer iets beter; ze hielden dapper vol tot 43, maar toen was het ook afgeloopen en de inderdaad sterkste dubbel won met 46, 6—0, 63. Door bovenstaande uitslagen was de stand 7—7 geworden, zoodat het dubbel spel tusschen Hughan—Koopman en Rit chieGandar Dower de beslissing moest brengen. Wie nog een oogenblik aan een Hollandsche overwinning had gedacht, zal dat na de eerste games wel uit zijn hoofd hebben gezet. De Engelschen speel den én individueel én als combinatie zóó veel beter, dat het eigenlijk verwonderlijk mag heeten, dat Hughan en Koopman het nog tot 63, 62 brachten. Het Engelsche paar liet prachtig tennis zien en maakte door zijn overwinning de Britsche zege tot een feit. De volledige uitslagen van gisteren lulden: Enkelspelen: Timmer slaat Gregory 6—2 62; Hughan verliest van Ritchie 57, 26; Leembruggen verliest van Sharpe 46, 68; mr. Marinkelle verliest van Gandar Dower 36, 06. Dubelspelen: dr. Behrens en mr. Punt verliezen van Kingscote en Wallis Myers 16, 36; Diemer Kool en jhr. van Len nep verliezen van Gregory en Sharpe 64 06, 36; Koopman en Hughan verliezen van Ritchie en Gandar Dower 3—6, 26. WIELRENNEN. WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR STAYERS. Scblebaum en De Graaf uitgeschakeld. Zaterdagmiddag zou te Rome een aan vang gemaakt worden met de wereldkam pioenschappen wielrennen, doch in ver band met de enorme hitte werd besloten eerst des avonds een begin te maken met de series voor stayers over 100 K.M. De Graaf. Schlebaum. In de eerte serie startten Schlebaum (Nederland), Szekeres (Hongarije), Gay (Italië), Ruegg (Zwitserland), Sawall (Duitschland), Lacquehay (Frankrijk) en Linart (België). De uitslag van deze serie luidde: 1. Sawall, 1 uur 22 min. 4.2 sec.; 2. Linart, 1 uur 22 min 9.4 sec.; 3. Lacquehay, 1 uur 22 min. 10.8 sec. Schlebaum reed aanvankelijk een uit stekenden wedstrijd, doch moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. Telkens joeg hij hetveld op, waarbij Sawall, Linart en Lacquehay steeds den kopgroep vorm den. De Hollander bracht den strijd er in, doch zijn pogingen om zich van de derde plaats meester te maken, mislukten voortdurend. Tenslotte was hij gedwongen den strijd op te geven. In de tweede serie reed de Graaf mede. Hij begon goed en hield het tempo uit stekend bij. Zijn machine raakte echter onklaar, waardoor hij bij het verwisselen twee ronden ten achter kwam. Deze ach terstand kon hij niet meer inhalen, zoo dat het uitgesloten was. dat hij zich voor den eindstrijd kon kwalificeeren. De uitslag luidde: 1. Paillard (Frankrijk) 1 uur 24 min. 24 sec.; 2. Möller (Duitsch land), 1 uur 24 min. 36 sec.; 3. Thollem- beek (België). Wegens onweer is de finale gisteren niet doorgegaan. Een later bericht meldt dat de finale hedenavond om 9 uur zal worden ver reden. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN IN VOLGENDE JAREN. De wedstrijden om het wereldkampioen schap worden in 1933 te Parijs en in 1934 te Leipzig gehouden. ELFDORPENTOCHT RONDOM LEIDEN Voor dezen tocht zijn prijzen beschik baar gesteld door: Ver: tot bev. v. Vreem delingen-verkeer; Ver. v. Vrouwelijke Studenten; gemeente Warmond; ge meente Oegstgeest; mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, burg, van Katwijk; W. v. d. Laan, voorz. 3-Oct. Vereenlglng; Leidsch Dagblad; Leidsche Courant; Fa. Batteljee en Terpstra; Fa. J. W. Cohen; Fa. Ed. IJdo en N. L. Courant. SWIFT. Gistermorgen liet „Swift" een één K.M. wedstrijd verrijden, welke gold voor het kampioenschap korte afstand. Aan den start verschenen 5 A klassers en 8 B klassers. waaronder R. Riethoven die eenigen tijd rust had moeten nemen na een operatie, en nu al weer heel goed op dreef was. De wedstrijd werd gereden in matches a deux. Uitslag: 1. J. Verschoor; 2. J. Riet hoven; 3. W. Graafmans; 4. „De Bataaf"; 5. A. v. Egmond. De B klassers,d ie nu apart reden, ver kregen het volgende resultaat: 1. Chr. de Vink; 2. M. v. Aart; 3. C. Paats; 4. „Roe- lofs"; 5. R. Riethoven; 6. W. Kaapaan; 7. C. Stafleu; 8. C. v. Egmond. Voor de algeheele plaatsing reden nu de A klasser J. Verschoor, en de B klasser Chr. de Vink om den kampioenstitel; J. Verschoor wist met een prachtig demar rage te winnen. Na afloop werd er terug gereden naar het clublokaal waar de huldiging plaats had van den kampioen 19321933. J. Verschoor, die ook het kampioenschap op home-trainers van Z.-Holland heeft gewonnen werd daarvoor ook nog gehul digd en kreeg een shirt met het wapen van Z.-Holland er op geborduurd, het welk hem met een speech door den voor zitter werd overhandigd. ZEILEN. WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE" Zaterdag en gisteren zijn de wedstrijden van de „Koninklijke" gehouden. De voor naamste uitslagen van den eersten dag zijn: 45 M. Kruiserklasse: 1. Coppelstock (E. D. Kalis) 2 uur 49 min., 34 sec.; 2. Walta (C. A. Vermaat) 2 u. 50 min. 43 sec. 6 Meter klasse: 1. Edith (H. H. Gar- brecht) 2 uur 53 min. 49 sec.; 2. Lou (E. Proehl). Regenboogklas.se: 1. Snoepie (P. Schief- fer) 1.54.59; 2 De Leede III (W. Z. V. d. Mey) 1.55.59; 3. Steur II (L, v. d. Steur) 1.56.02. 12-voets Jollenklasse A.: 1. Daphnia (eig. P. H. B. Borgerhof Mulder) 1.36.11; 2. Schuif (eig. E. G. v. d. Stadt) 1.36.21; 3. Hunter (eig. G. F. Bohré) 1.37.22 Gisteren waren de uitslagen in genoem de klassen: 45 M2 Kruiserklasse: 1. Coppelstock 5.42.59; 2. Foehn 5.46.33. 6 M. klasse: 1, Edith, 5.50.44; Lou niet gestart. Regenboogklasse: 1. Hollandia (C. van Staveren) 3.34.44 2. De Leede III, 3.34.47; 3. Snoepie, 3.35.14. 12-voets Jollenklasse A. (Ie wedstrijd): 1. Ree (Gallé) 1.43.41; 2. Schuif (v ,d. Stadt) 1.43.41; 3. Daphnia (Bergerhof) 1.44.11; 4. Vagebond (v. Helvert) 1.45.20. 2e wedstrijd: 1. Ree. 1.52.30; 2. Daphnia, 1.55.3; 3. Pinguïn, 1.56.16; 4. Schuif, 1.56.31. NED. ZEILERS NAAR ENGELAND. Wedstrijden te Burnham. Van 3 tot 10 September vinden zeilwed strijden te Burnham-on-Crourh plaats, waaraan ook door verschillende Neder- landsche zeilers zal worden deelgenomen. De nieuwe 12-M2-klasse van „sharpies" geeft weer een goede mogelijkheid voor internationale ontmoetingen. Deze oor spronkelijk Duitsche klasse werd bij ons officieel erkend op initiatief van de water- sportvereeniging „Loosdrecht", terwijl in Engeland een speciale Sharpie-Association werd opgericht, omdat de conservatieve Engelsche Zeilbond weinig belangstelling voor deze scheepjes toonde. Ook in België werd dit voorjaar een zestal van deze booten gebouwd. Te Burnham zullen nu na het bezoek van de Engelschen aan Kiel en de Duit- schers en Engelschen aan Loosdrecht voor het eerst alle vier landen, die deze booten hebben, samenkomen. Aan de Inter-clubwedstrijden zal door twee Nederlandsche, twee Duitsche, één Belgische en eenige Engelsche groepen elk van twee booten worden deelgenomen. Alleen de Nederlandsche zeilers schijnen eigen booten mee te brengen, die op wel willende wijze kosteloos vervoerd worden door de Hollandsche Stoomboot Mij. ter wijl de andere buitenlanders ter plaatse booten in gebruik zullen krijgen. Voor de .Koninklijke" zeilen A. E. Dudok van Heel met „Joy" en H. F. Baerselman met „Motketel", voor „Loosdrecht" C. Huisken met „Wijde Poel" en B. Wilton met „Mieke II". Verder zullen J. B. Hillen en vermoedelijk de Haarlemsche zeilers F. Hin en Loman te Bumham met geleende booten varen. Op 3, 5 en 6 September vin den persoonlijke wedstrijden plaats, twee per dag, die bestemd zijn om de buiten landers met het moeilijke vaarwater be kend te maken. De Inter-Club Races zijn 7, 8 en 9 Sept., terwijl ten slotte op 10 Sept. een „AU-in" Race wordt gehouden, waarbij booten en bemanningen onder elkaar worden verloot. 's-Zondags zijn er geen wedstrijden, zoodat er in totaal zeven wedstrijddagen zijn, die onzen zeilers zeker mooie sport zullen brengen. Tel. LUCHTVAART. HET EINDE VAN DEN EUROPA-RONDVLUCHT, De slotrace in den Europa-rondvlucht is gistermorgen in Staaken (Berlijn) begon nen, waar om 15 uur 15 als eerste de Pool Zwlrko gestart was, spoedig door de an deren gevolgd. De spanning onder het talrijke publiek, dat over den stand van de race door mid del van luidsprekers op de hoogte gehou den werd was buitengewoon groot. Als eerste kwam ten slotte om 16 uur 43 de Pool Zwirko binnen, op den voet gevolgd door Morzik. Als derde kwam Poss binnen, iets later gevolgd door den Zwitser Fretz. Volgens de puntentelling werd Zwirko 1, Poss 2, Morzik 3, Stein 4, Fretz 5. PAARDENSPORT. COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden rennen en courses luiden als volgt: Toekomstprijs voor tweejarigen over 1000 Meter: 1. X Doorlooper (Eig. D. de Vlieger); 2. Xuthus (Eig. C. F. Ockhorst). Kolomeaprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder over 1100 Meter: 1. Maelstrom (Eig. A. Rietkerk Jr.); 2. Elass (Eig. dr. J. Hoffmann). Tweede Aanmoedigingsprijs, prijzen dra verij 4e klasse, afstand 1740 Meter: 1. Up to date (Eig. J. in 't Veld); 2. Vrijbuiter (Eig. Gebr. A. en W. Knijnenburg). Karlaprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2020 Meter: 1. Quil Patrick (Eig. Th. van Bijnen); 2. Uitblinker K. (Eig. H. v. d. Pol). Keratineprijs, ren op de vlakke baan over 1900 M.: 1. Marialva (Eig. R. L. Porto- carrero): 2. Kaborel (Eig. H. v. d. Pol). Kerriganprijs, handicapdraverij le kl. over 2000 Meter: 1. Flambeau (Eig. D. de Vlieger); 2. Rabenhaupt (Eig. H. van Zalinge). Khedive-prijs .prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2040 Meter: 1. Voorlooper (Eig. C. P. v. d. Kroft)2. Vitesse S. W. (Eig. C. F. Ockhorst). DUIVENSPORT. P.V. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Vilvoorde met 71 vo gels; afstand plm. 138 K.M.; gelost op Za terdag 27 Augustus te 12 u. 30 min. Heldere lucht, N.W. wind. 1. N. Hoogervorst 3 uur 3 min. 34 sec.; 2. I. Monteba 3.6.56; 3. N. Hoogervorst 3.7.58; 4. I. Monteba 3.10.44; 5. W. Bey 3.11.20; 6. I. Monteb. 3.1122; 7. H. E. Chris- tiaanse 3.11.45; 8. H. v. d. Vecht 3.11.47; 9. I. Monteba 3.11.57; 10. H. E. Chrls- tiaanse 3.11.59; 11. C. Geel 3.13.37; 12. H. v. d. Vecht 3.13.54; 13. W. Beij 3.14.47; 14. H. E. Christiaanse 3.15.41; 15. H. E. Chris- tiaanse 3.15.41; 16. H. E. Christiaanse 3.17.4; 17. H. E. Christiaanse 3.17.25; 18. H. v. d. Vecht 3.17.56; 19. C. Geel 3.18.50: 20 W. Beij 3.18.51. le met aangewezen vogel N. Hooger vorst. Er zijn geen verliezen. LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTDUIVENLIEFHEBBERS. De vluchten oud en jong werden giste ren geopend met het houden van een con cours op Breda, waaraan verschillende leden deelnamen. De duiven werden om ruim 97* uur in vrijheid gesteld en werden als volgt ge constateerd: L Gijsman no. 1; F. Bree- dijk no. 2 en 3; A. v. Polanen no. 4; C. W. F. Onvlee, 5, 6, en 7; G. A. L. v. d. Reijden 8, 10, 11, 20 en 21; G. v. Dorp no. 9; J. W. v. Duuren no. 12; Chr. v. d. Pluym no. 13 en 19; S. N. v. Leeuwen no. 18: De le duif werd te 10 uur 45 min. en 30 sec. geconstateerd en de 21e prijswinner te 10 u. 54 m. De prijs voor de aangewezen duif won de heer A. v. Polanen en van 2/3 poul speciaal met no. 4 en de heer J. W. v. Duuren 1/3 poul speciaal met no. 14. A.s. Vrijdagavond inkorven voor St. Catrien Wavre (België) en voor Parken- stone (Engeland). Groep West hiervoor inkorven bij de L. P. C. Hedenavond vergadering in den Burcht met al de bestuurders van Leidsche ver- eenigingen ter bespreking plan 3 October, om 8V2 uur. Er zijn toch lieden die zoo fortuinlijk zijn naar Indië te worden uitgezonden momenteel en voor hen is het in de eerste plaats noodig te weten, dat ook alweer door de malaise de venduties momen teel ongelooflijk laag zijn en zij dus ver standig zullen doen met zoo goed als niets mee te nemen, behalve kleeren en per soonlijke bezittingen. Huisraad, serviezen en glaswerk, gordijnen, bedden en keuken gerei, fietsen, lampeir en eventueel zelfs een auto, zullen ze voor een bang gezicht op elke vendutie kunnen koopen. Want de honderden, vaak zelfs duizenden die men nu in Indië op z'n vendutie verliest, zijn niet uit te vlakken, wat natuurlijk weer een voordeel beteekent voor de nieuwe lingen en voor hen die terugkeeren van verlof en zich opnieuw in moeten richten. Men vertelt dat de meeste venduties, met alles en alles mee, niet meer opbrengen dan drie- a vierhonderd gulden en men voor eenzelfde bedrag een goede auto kan koopen, die velen in Indië absoluut niet kunnen ontberen voor hun werk of om den langen afstand dien men dagelijks moet afleggen. Vroeger werd er op de venduties hoog geboden door vrienden en kennissen, door ondergeschikten en Chineezen en betaalde men soms voor een klein goedkoop voor werp een onmogelijk hoog bedrag, terwijl het altijd voorkwam dat er dingen twee- drie- en meermalen verkocht werden, alleen uit vriendschap en om de opbrengst van de vendutie op te drijven, zoodat de belanghebbenden met een aardig som metje naar Europa trokken, blij om de vriendendienst, die dat resultaat had be reikt. Die tijden zijn vanzelfsprekend óók al weer voorbij en als men' een tiende deel van het betaalde terugkrijgt op z'n ven dutie, mag men tegenwoordig nog blij zijn, helaas. Duswie naar Indië gaat moet maar zoo weinig mogelijk meenemen en in de plaats van inwoning, de venduties afloopen en daar inslaan wat noodlg is. Natuurlijk zijn er een massa dingen waar aan men gehecht is en die een persoonlijk cachet aan het home geven en die dingen behoudt men natuurlijk en neemt men overal mee. Maarwie rekenen moet; wie geheel nieuw begint, of in z'n verlof wat te veel opgemaakt heeft en het zui nigjes aan moet doen, zal wel zoo ver standig zijn om meer te hechten aan „goed en goedkoop" dan aan een kostbare huisinrichting „in stijl" al staat dat nóg zoo gezellig en verzorgd. Natuurlijk: als men op venduties koopt, krijgt men het niet geheel volgens eigen smaak, maar wie nii vendutie houdt, bezit meestal goede dingen uit den royalen tijd, dus netjes en smaakvol kan het toch wel zijn en men bespaart er honderden mee. Al leen zij die veel meubels en andere dingen bezitten, moeten het natuurlijk meenemen, HEDEN: Prediker: Evangelisatie-samet,., 8 uur nam. Woensdag. Jeruël: Samenkomst te Suur^l Schuttersveld: Feesten Ver ginnedag", 272 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Ver. „Koninginnedag", 8 uur naar* BIOSCOPEN. Casino-Bioscooo Hoogewoerd „De Weg der Wraak". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30 City-Theater Haarlemmstr. 8 nri „Gigolo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag na en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 on „Spaansche Vlieg". Woensdag en Zaterdag n.m. dag n.m. 2 uur en 4 uur 30, Trianon-Theater Breestraat 8 „Ein Lied, Ein Kuss, Ein Madel' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 i dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Hooglandsche Kerk: Wijdingssawj Leidsche Chr. Oranjever., 8 uur DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Gi kunde: Consultatiebureau voor oi kinderen. Halftwee tot 3 uur om ting tegen diphterie 4—5 uur naa Donderdags: Inst. v. Praeventle: neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Bcheistraat 2. Geopend ln Novembe ".ember. Januari en Februari vat II in Maart. April en Me) van 10—4 u Juni, Juli Augustus en Septemb» 10—5 uur, in October van 10—4 ua dags vanaf halféén. Entrée Zondaj teloos Maandags f. 0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rap 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur. tot 1 April van 104 uur. 1 April- van 105 uur 1 Oct.1 Dec van uur. Zondags van 1—4 uur Entrée dags f. 0.25 overige dagen f. 0.10 Geologisch Mineralogtscb Mnsen Garenmarkt. lederen dag van 9- van 1.304 uur. Zondagen geslotei teloos. Ethnographiscb Museum, Rapen! 69 en Breestraat 18. Op werkdag 104 uur Entrée Maandags f0.25. i dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. park. Werkdagen 8.30—12. 1.30—5. dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelf 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg werkdagen van 1 April30 Sept 9- 1 October31 Maart 94 uur. Op dagen alleen van 1 April30 Sept uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenscba Museum (Stationsweg): Alle werl behaive 's Maandags van 104 u.; dags 14 uur. Academie en Academisch His Museum. Dagelijks behalve 's Zi 912 v.m. en 17a5 uur n.m. f0.2 De avond-, nacht- en Zondagdiei apotheken word van Maandag 29 met Zondag 4 Sept. a.s. waargenome: de apotheken: G. H. Blanken, Hoog! 171, Telef 502 en D. J. v. Driesum, M Telef. 406. want als men hier in Holland iets t hand doet, krijgt men niet meer dl appel plus een ei. Maar wie econo wil zijn en den eersten tijd in Indiet wat uit den boom kijken, doet vent om rekening te houden met den a maal lage prijzen. Alles wordt er goedkooper, wat na» noodig is met de groote salaris!#] en de hooge crisisbelastingen,® vergen van de menschen ln Indië. de hoteiprijzen worden alom verlag dus ook noodig is. Een Indisch 6 ook alweer heel anders en meer e tabel dan een vijftien jaar geleden nieuweling zal niet zóó verbaas, staan en zóó veel missen en vree® den als toen. Vreemd is natuur® het vroege opstaan en de kofrie d» zes uur in uw voorgalerij tje wora de rijsttafel om één uur en het lat maar aan boord had men al veel" gewone dagelijksche dingen gel» geleerd, zoodat het meevalt en iw- zich allereerst voorgenomen, zien - passen bij alles wat Indië en In® Wie dus niet direct een huis kan ken, zal voorloopig in een hotel wonen, dan een eigen baboe of hun nemen die daar de kamer in orde en de wasch verzorgt en zoo, als wj wer, nog het best en snelst inb raken. Niet dadelijk de zorgen eigen home in het vreemde wan» heeft groote voordeelen en wjj tegenwoordig ook al goedkoop u> nt, kan wonen, is dat sterk aan te Ongemerkt komt men dan op 'j van de Indische levenswijze en„j woonten en heeft tijd alles eens'u veeren en langzaam aan, een tij meubels te kiezen. Men vraagt w"^, sen en gaat af en toe winkelen, warm werkje is en zelden te j"ft gedaan. Europeesche, Chineescne sche en Bombay-toko's heeft en even moet men wennen aan v en bieden en goede adressen W®, machtigen, ook al is men geber Maar ieder in Indië is altijd nfc zaam en vriendelijk voor vrfrjp iedere hotelhouder zal u helpen met adressen, dus ook j1 ,A len valt mee en wordt soms «n.# aardige ontspanning, omdat er ^-~i veel moois te zien en te koop wat onderscheidingsvermogen g als men niet op het heetst var gaat winkeien, maar vroeg (acht uur) of 's middags n

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6