H. M. PIERROT iVnrDÜi.Dcu "•««Sm 21 L™™ BIJ HET ZILVEREN JUBILEUM VAN L.F.C. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 Augustus 1932 Derde Blad No. 22219 BINNENLAND. uw Arbeidsbesluit op komst. Cht en goed De grootste Leidsche Voetbalvereeniging, die steeds een rol van beteekenis speelde. VRAGENRUBRIEK. ItLtrOÜN No. 1293 profiteert er nog van. rontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid ingediend. ister van economische zaken en wft bi] den Hoogen Raad van Ar rend een voorontwerp van een ën maatregel van bestuur tot wij- het Arbeidsbesluit 1920. ."Memorie van Toelichting, behoo- het voorontwerp is het volgende band met nieuwe voorschriften is lg in het Arbeidsbesluit 1920 0 aan te duiden als A.B. duide- n tot nu toe het geval was, tot uit- te brengen, dat de beslissingen districtshoofd zich moeten bepalen uitvoering in een bepaald geval en algemeenen maatregel vervatte Jften. t doel is in de eerste plaats de be id der districtshoofden om betref- e uitvoering van de normen van eischen te stellen, welke bevoegd- 'ns in de afzonderlijke artikelen is en, onder zeer uiteenloopende be en overgebracht naar een nieuw 67bis. Dit artikel brengt in navol artikel 270 van het Veiligheids- 916 tot uitdrukking, dat de eischen districtshoofd de wijze van uit- in een bepaald geval van de voor- n van den algemeenen maatregel 'uur moeten betreffen, tens artikel 67bis zal het districts- de toekomst eischen kunnen stel- effende een doelmatige beschutting erktuigen en werktuigdeelen, een 'ge luchtverversching en het ver- van hinderlijken tocht, een doel- inrichting van vloeren, kleeder tsen, waschgelegenheden, priva- veilige berging van ontplofbare enz. waar het geWenscht was de van bepaalde uitvoeringsvoor- uitdrukkelijk aan te geven, is de eid tot het stellen van eischen ikeien, die de normen bevatten, en of behouden. tweede plaats is, waar het A.B. ictshoofd de bevoegdheid gaf be- aatregelen in het belang der vei- of gezondheid te eischen, zonder daaromtrent een norm bevatte, thans in het besluit opgenomen, voegdheid om ter uitvoering van en eischen te stellen, is eveneens mogelijk naar artikel 67bis over- 't. ans gekozen methode heeft het dat zij aan de districtshoofden uitoefening hunner uit het A.B. iende bevoegdheden een duide- chtlijn geeft dan het bestaande het aantal der voorschriften van waaromtrent de districtshoofden 'sunnen stellen, door het nieuwe bis uitgebreid. Het bestaande be- oont in dit opzicht leemten. Zoo tot dusverre wel eischen worden ten aanzien van de luchtverver- n het tegengaan van tocht in fa- of werkplaatsen en in winkels en en, doch eenzelfde bevoegdheid t met betrekking tot kantoren, ns artikel 8 mogen eischen worden Met betrekking tot de beschutting ktuigdeelen; in artikel 25 daaren- die bevoegdheid niet opgenomen, zien van privaten in winkels en en kunnen krachtens artikel 60 worden gesteld; voor fabrieken of tsen (art. 22) en kantoren (art. at een soortgelijke voorziening «wijzigde systeem met betrekking stellen van eischen betreffende van uitvoering van een norm van laat onverkort de bestaande en oor artikel 10, derde lid, der Ar- gesanctloneerde bevoegdheid der oofden. een verbod van arbeid of elaten zijn van arbeid afhankelijk a van een oordeel, een aanwijzing, '"'aring of het voldoen aan een "chtens het A.B. gegeven of ge- et gaat hier om de uitvoering van iten, waarbij bepaalde arbeid net algemeen verboden of toege- 1 doch het arbeidsverbod of de eid om arbeid te doen verrichten Seldt, wanneer het districtshoofd vent een beslissing in een concreet nomen heeft. te! dier voorschriften is echter in i met het hierboven opgemerkte n.I. die voorschriften, waarbij even van bepaalde middelen of en een intergreerend bestand- t van het oordeel, de aanwijzing sch. Zoo bepaalt artikel 10, onder dat een jeugdig persoon of een een lokaal geen arbeid mag n op een plaats, waar die per die vrouw is blootgesteld aan een tuur van 25 gr. tot 30 gr. C., in- districtshoofd heeft geëischt. dat aangegeven" middelen worden M om de temperatuur te ver- om den nadeeligen invloed daar- ae arbeiders te verminderen en a eisch niet wordt voldaan. In erp-besluit is „door hem aange- 'LiTangen door „doelmatige". Het m 2al ^us in de toekomst t.ii ,n met een eisch in dien *zL J' het aan het hoofd of den overneming overlatende J„r,' ®elke middelen daartoe moe- t aangewend. Acht het dlstricts- aanstonds, omdat aan de be- of iat vereischte kennis ont- j »i.o wanneer de aangewende Z"lf a doeltreffend blijken te zijn, oe middelen aan te geven, dit krachtens ar-tikei 67bis m het noodig gebleken, in het ÏRP tank —."'««*6 BCU1CWU, 111 11CU ^cnnische herzieningen aan ^waaraan een ruim 10-jarige en. de behoeft" :e heeft doen gevoelen. RECLAME. ers dra»560, wanneer zij de hand- t M van den fabrikant A. tPiinDoPalPOeders' Hoofdpijnpoe- enz. pP, hoestpoeders, Worm- Poeder 8 ct. Per doos 45 ct. 'J hw drogist. 4998 A ENTEN DOOR JEUGDIGE PERSONEN. Een voorontwerp aanhangig gemaakt. Arbeirimhïft?r/an Eë°nomische Zaken en van ArhMrf atevens bij den Hoogen Raad d aanhangig gemaakt vooront- epen. waann wordt voorgesteld met in- ?n®van 1 Maart 1933 in werking te doen iq rt»r' de. artikelen 14, eerste lid. 17 en treft Arbeidswet 1919, voor zoover be- a'beid van jeugdige personen, be staande in het venten, het verkoopen of nnLwo p aanbieden op of aan voor het weterwe ver^eer openstaande land- en of in of op voor het publiek toegankelijke gebouwen, terreinen en per rons; en artikel 17 der Arbeidswet 1919, voor zoover betreft vervoerarbeid te land. vens1 y°rdt een besluit voorgesteld, volgens hetwelk een jeugdig persoon zes tien jaar of ouder op werkdagen tusschen uur ^es Hamiddags arbeid mag ver richten, bestaande in het aan huis bezor gen van voorwerpen of stoffen van een winkel of winkelhuis uit; en dit besluit in werking te doen treden met ingang van 1 Maart 1933. In de toelichting hierop lezen wij o.m.: Het verrichten van loopwerk en het venten met allerlei waren moet in het algemeen voor jeugdige personen een slechte beroepskeuze worden geacht. Mag het voor enkele loopjongens misschien het begin zijn om later als winkelbediende tot een vakbekwaam arbeider op te groeien, voor verreweg de meesten is het de intrede tot de groote groep ongeschoolden, die door gebrek aan vakbekwaamheid later een zeer zwaren strijd om het bestaan heeft te voeren. .Is het om deze reden al een nadeel, dat zij niet in andere richting trachten zich een bestaan te verzekeren, wanneer men bedenkt, dat vele dier jeugdige personen 's avonds laat en ook op Zondag in schouw burgen, bioscopen, op perrons en langs den openbare weg hun arbeid moeten ver richten. behoeft het geen verder betoog, dat deze jonge menschen onder zeer on gunstige omstandigheden opgroeien en de bescherming der Arbeidswet dringend noodig hebben. Om hun die te verschaffen, is het noo dig de artikelen 14. eerste lid, 17 en 19 der Arbeidswet in te voeren. Invoering van artikel 17 der Arbeidswet is tevens noodig met betrekking tot ver voerarbeid, om het loopwerk van jeugdige personen aan banden te kunnen leggen. Kunnen deze bepalingen, naar het oor deel van den minister, voor ventarbeid worden gehandhaafd zonder daarop uit zonderingen bij algemeenen maatregel van bestuur te treffen, voor loopwerk is dat niet het geval. De Winkelsluitingswet 1930 heeft het sluitingsuur der winkels in het algemeen op acht uur des namiddags be paald. Het komt den minister gewenscht voor om het werk der oudere loopjongens ook tot dat uur toe te staan. GEDENKTEEKEN OP DEN AFSLUITDIJK. Een comité gevormd om de plannen ten uitvoer te brengen. Het comité tot oprichting van een ge- denkteeken op den Afsluitdijk der Zuider zee, dat thans vasten vorm heeft aange nomen, deelt in een circulaire o.m. het volgende mede: „Op 28 Mei 1932 is een deel van het le venswerk van wijlen dr. C. Lely voltooid." „Deze afsluiting moet als een mijlpaal in de geschiedenis van ons vaderland be schouwd worden. Groot zullen de veran deringen zijn, die hierdoor worden teweeg gebracht. Over de afsluiting zelve kan men verschillend denken. Er zijn er, die haar van bijzondere beteekenis achten en die meer oog hebben voor de nadeelige. waar onder in het bijzonder de financieele, ge volgen. Wij mengen ons niet in dit ver schil van meening, maar zijn van oordeel, dat men, vóór- of tegenstander, algemeen respect kan hebben voor de groote vak- kunde en de energie van hen, die dit we reldbekend waterbouwkundig werk schie pen. „Ons comité, dat ontstaan is uit een door de V. V. V. te Harlingen naar voren gebracht denkbeeld, is daarom voorne mens een gedenkteeken op dezen afsluit dijk te maken, om voor het nageslacht vast te leggen de data en de omstandig heden, die op dit werk betrekking heb ben en de namen van degenen, die aan de totstandkoming van dit grootsche werk medewerking hebben gegeven en waardoor de kaart van het noordelijk deel van ons land zoo geheel is gewijzigd. Wij doen daarom een beroep op allen om ons plan te steunen. Sympathiebetui gingen worden gaarne ontvangen. Gelde lijke bijdragen worden gaarne bü de leden of den penningmeester van het comité ingewacht." Het comité, dat onder voorzitterschap staat van jhr. nr. J. H. van Beijma, bur gemeester van Leeuwarden, telt tot eere leden jhr. mr. dr. A. Roëll. commissaris der koningin in Noord-Holland, en mr P. A V baron van Harinxma thoe Slooten, commissaris der koningin in Friesland. Buiten den voorzitter zijn nog lid mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar (vice-voorzitter), mr. J. P. Bosman, voor zitter der V. V. V. te Alkmaar, secretaris- penningmeester), P. Dekker, vooratter V V V. te Harlingen (penningmeester), D de Boer, te Stompetoren. R. Buisman, Dlv voorzitter der Prov. Friesche V. V. V. te Leeuwarden. Gottfr. H. Crone, voorzit ter Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam. H. G. Feldhaus, voorzit ter van .Horecaf". afd. Friesland, te Leeu warden, ir. W. G C. Gelinck, hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem, L. A. Hansma, directeur der Prov. Friesche V. V. V. te Leeuwarden, Titus Hoogslag, atol-consul Friesland A. N W B mr H. Judell, secretaris der V. V V te Bergen D Kooiman, lid van Ged. Staten van Noord-Holland te Purmerend, r R T baron Krayenhoff, voorzitter com missie voor de Noordzee-badpiaatsen te Wassenaar. D. G. G. Margadant. secretar.s der V V V. te Alkmaar, ir. J. Moll, hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat te Leeuwarden J. Mulder, industrieel te Grouw B W. Okma, lid van Ged. Staten „Ju Friesland dr. G. J. Otten, secretaris Karnen Koophandel voor Friesland te roemvarden A C. W. van Riet, bestuurs- KTï V. te Harlingen. dr. J. P. Veening prov vertegenwoordiger der K N A C te Middenbeemster, J. Wuite £n secretaris der Prov. FriescheV. V. V C F. Zeiler, voorzitter der V. V, V, te Bergen. TWEEDRACHT IN „DE EENDRACHT". De invloed der O. S. P. in den modernen Textielarbcidersbond. Het „Hbld." meldt: In den Alg. Nederl. Bond van Textiel arbeiders „De Eendracht" heeft de O.S.P. veel Invloed, in 't bijzonder in Enschede, waar deze Bond de meeste leden telt. Reeds ln den stakingstijd waren vele le den ontevreden over het bestuursbeleid, hetgeen zich wel eens heeft geuit ln on verkwikkelijke tooneelen. Na de staking is die stemming van ontevredenheid toe genomen en in 't bijzonder de leden, welke aangesloten zijn bij de O.S.P. schijnen krachtig geijverd te hebben voor de ver vanging van bepaalde bestuursleden. Deze actie bereikte haar hoogtepunt, toen dezer dagen door eenige afdeelingen voor de a s. algemeene vergadering van den Bond te Amsterdam werd voorgesteld om in plaats van den Bondsvoorzitter, den heer Ren- gelink, te benoemen den heerR. Stenhuis. Deze laatste geniet in Twente, vooral in Enschede, een buitengewone populariteit en velen hebben met genoe gen den terugkeer van den oud-N.V.V. voorzitter gezien. Het is voor onlngewijden moeilijk uit te maken, wat de aanleiding is geweest tot de maatregelen, welke het bestuur van „De Eendracht" de vorige week heeft genomen, maar een feit is het. dat pl.m. dertig leden van de afdeeüng Enschede werden geroyeerd, volgens de verklaring van het bestuur, „omdat zij een goed functionneeren van het vereenl- gingsleven onmogelijk trachten te maken en alles deden wat mogelijk is om de nood zakelijke eendracht te breken." Het feit, dat deze leden allen O.S.P.'ers zijn, is voor deze laatsten aanleiding om een felle actie tegen „De Eendracht" en het N.V.V. te ontketenen. In een open luchtmeeting te Enschede heeft de heer De Kadt gezegd, dat de reden voor het royement gezocht moet worden in het feit, dat de bestuurders bang zijn voor hun baantje en dat men zich niet ontziet door royement te trachten de benoeming van Stenhuis te voorkomen. Deze laatste zeide. dat het gebeurde in „De Eendracht" een der zwartste bladzijden is uit de ge schiedenis der Nederlandsche arbeiders beweging; in-droevig is het, dat de leden eener organisatie niet eens het recht heb ben hun eigen leiders te kiezen. Spr. zeide, dat deze daad niet alléén ondernomen is; achter „Den Eendracht" staat het bestuur van het N V.V. Men zal tegen deze roye menten een groote landelijke actie ont wikkelen en spr. hoopte, dat het gebeurde de rijen der O.S.P. in de moderne vakver- eenigingen weer zal versterken. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Millingen, A. J. Eyckelhof zijn opnieuw benoemd: tot burgemees ter: der gemeente Hummelen en Keppel J. I. Cordes; der gemeente Lichtenvoorde A. J. v .d. Laar; der gemeente Bergharen G. M. Jansen; der gemeente Ouddorp G. J. F. Gobius du Sart; der gemeente Anna- Paulowna G. J. Lovink; der gemeente Haarlemmermeer mr. A. Slob; der ge meente Oterleek D. Huyser van Reenen, secretaris dier gemeente; der gemeente Oostkapelle jhr. W. Z. van Teylingen, se cretaris dier gemeente; der gemeenten Linschoten en Snelrewaard G. v. d. Valk Bouman, secretaris dier gemeenten; der gemeente Hengelo (O.! mr. G. Jansen: der gemeente Holten A. P. R. C. baron van der Borch v. Verwolde; der gemeenten Stad- Vollenhove en Ambt-Vollenhove mr. W. C. ten Kate; der gemeente Noordbroek S. Edema; der gemeente Assen mr. J. Bothe- nius Lohman; der gemeente Berg en Ter- blijt J. J. B. H. Goossens. NIEUWE CONTINGENTEERINGEN. Bij K.B. van 24 Augustus is de invoer van kousen en sokken, tapijten, naaigaren en tafel- en servetgoed gecontingenteerd voor den tijd van 7 maanden (1 Aug. 1932 1 Maart 1933). De percentages zijn als volgt vastge" steld: kousen en sokken: 90 pCt. van den in- j voer per 7 maanden in de jaren 1930 en 1931; tapijten: 75 pCt. van den invoer over hetzelfde tijdvak; naaigaren: 80 pCt. van den invoer over hetzelfde tijdvak; tafel- en servetgoed: 70 pCt. van den invoer per 7 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931. Het bedrag ter bestrijding van de kos ten zijn door den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid vastgesteld op Vs ten honderd van de bij den invoer te de- clareeren waarde. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Wat kan oorzaak zijn, dat in mijn achtertuin geen stokboonen willen groeien? Halverwege in de stokken ge klommen gaan de planten dood. R. en Co. te K. Antw.: De oorzaak moet hier vermoe delijk in den grond worden gevonden. Deze moet goed losgemaakt, ook in de tweede steek en flink met stalmest ge mest. Teel eens een jaar geen boonen, maar bijv. kool of bieten. De kippenhok ken kunnen geen oorzaak zijn. Zooals boven opgemerkt is de grond niet in goede conditie, niet voldoende los. Jaren aaneen op denzelfde grond boomen kweeken is ook niet aan te raden. Wisselen van vrucht is gewenscht. Vraag: Mijn Clivia vertoont den laat sten tijd dorre plekken, vooral in de hartbladeren. Wat kan hiervan oorzaak zijn en wat er tegen te doen? Mevr. R. te L. Antw.: Vermoedelijk heeft Uw plant zieke wortels. Laat haar eens door een bloemist verpotten, deze kan dan tevens de doode of aangetaste worteldeelen weg snijden. In elk geval kan hij oordeelen of I de plant nog waard is te worden voortge- kweekt. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redaktle onder motto „Tuinbouw.", Een stukje historie. Met een receptie en een feestavond in de Gehoorzaal herdenkt de .Leidsche Football-Club" morgen haar vijf en twin tig jarig bestaan! Dat is een feit van beteekenis voor de sportbeweging in de Sleutelstad en haar omgeving. Want de club der geelzwarten heeft door de jaren heen een zeer vooraan staande rol gespeeld in het Leidsche voet bal; zij is momenteel niet alleen de groot ste vereeniging, die naar verluidt het nieuwe seizoen zal ingaan met niet min der dan vijftien elftallen, maar zij is ook één der sterksten. Vrijwel ieder seizoen weer dingt L.F.C. mee naar den kam pioenstitel harer afdeeling en ook in de enkele uitzonderingsjaren idie den regel bevestigen) is zij blijven behooren tot de clubs, wier kracht terecht gevreesd werd door de tegenpartij en die tallooze kam- pioensillussies van andere plaatselijke vereenigingen op het groene veld in rook heeft doen vervliegen. L.F.C., met J. Segaar als één der meest op den voorgrond tredende leiders, mag bogen op een enorme populariteit hier ter stede en zij heeft zich die sympathie verworven in de eerste plaats niet door haar fijne en weloverlegde spel, doch voor al door haar enorme krachtsontwikkeling in bijkans lederen wedstrijd, door haar toomelooze energie, door haar uithou dingsvermogen en geestdrift, die voor iedere tegenpartij een ernstig gevaar zijn en die de geelzwarten reeds vele fraaie successen hebben doen behalen. Helaas: al die goede factoren oefenden niet constant hun nuttigen invloed uit, er waren te veel ups en downs in haar spel en dat moet als één der voornaam ste oorzaken worden beschouwd van het feit dat L.F.C. het nimmer tot een kam pioenschap der derde klasse heeft kunnen brengen, waardoor de poort der hoogere regionen tot dusverre voor haar her metisch gesloten is gebleven. Laat ons hopen en vertrouwen, dat het zilveren jubileum, dat morgen zonder twijfel in opgewekte stemming zal worden gevierd, de inzet zal zijn van een periode van sterken groei en bloei en van vele mooie succesen. Ter verhooging van L.F.C.'s glorie en ter versterking van de voetbalsport in de Sleutelstad! Aan de jarige vereeniging intusschen onze warme en welgemeende geluk- wenschen De oprichting van L.F.C. op 28 Augustus 1907 geschiedde door een vijftal jongens, met name C. v. d. Plas, K. Carton. W. Ver hoeven, G. Bavelaar en J. Arnoldus, die steeds het Volkshuis aan den Apothekers- dijk bezochten. Zij ondervonden van de heeren C. Middendorp en G. Helsdingen, die aan het Volkshuls als leiders verbon den waren, den grootst mogelijken steun. Het aantal leden nam spoedig toe, waarna op een stuk grond achter de gashouders- op den Maresingel de oefeningen een aan vang namen. Als naam bij de oprichting werd Excel sior gekozen, met geel-zwarte kleuren. Men ging zich al spoedig meten met andere clubs, waarbij „Voorwaarts" (dat achter Posthof speelde) het meest als gastvrouwe optrad. Ook in dien tijd was het al moei lijk aan een terrein te komen, doch dank zij den invloed van den heer Middendorp kwam ook dat voor elkaar. Excelsior kreeg de beschikking over een terrein achter het D.O.S.-terrein aan den Hoogen Rijndijk waar nu de H BS staat. De ver eeniging nam toen sterk in bloei toe, zoo dat besloten werd tot den L.V.B. toe te treden. Deze toetreding noodzaakte tot naams verandering waarom de vereen. LTV.C.E. (Leidsche Voetbalclub Excelsior) genoemd werd. Men ging de L.V.B.-competitie in met één elftal en wel in de tweede klas. Na het eerste seizoen volgde al promotie naar de le klasse L.V.B terwijl vervolgens ook een tweede elftal aan de competitie ging deel nemen. Er volgde toen weer een terrein-kwestie aangezien de bouw der H.B S. het terrein opeischte. Dank zij de N.B.LO. kreeg L.V.C.E. de beschikking over het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel waarop ook Lugdunum ondergebracht was. De N.V.B. eischte tor registratie een anderen naam, waarop de naam L.F.C. gekozen werd. L. F. C. bereikte herhaaldelijk, meestal na feilen strijd met Lugdunum, de eerste plaats. Door gebrek aan een eigen terrein kon echter overgang naar den N. V. B. niet volgen. Na eenige jaren moest L. F. C. gaan ver huizen daar de korfbalclubs het voorrecht kregen om het NB.L.O,-terrein te be spelen. L. F. C slaagde er in om aan den Warmonderweg naast het L.V.V.-terrein een vrij terrein machtig te worden, waarna men de gelegenheid waar nam om tot den N.V.B. toe te treden. Voor het eerst in de derde klas werd een goed figuur geslagen door op de derde plaats te eindigen. In de extra-compe titie om het kampioenschap van Leiden werd L. F. C. nummer één na strijd met de volgende tegenstanders: Ajax, L, v. V. „Sportman." Men kreeg nu gelegenheid om een beter terrein te bespelen en wel naast het A.S.C. terrein. Er volgde een seizoen waarbij een lelie race om de eerste plaats werd ge streden met R. C. H. dat nog iets te sterk, bleek. Men gaf den moed niet op maar in de volgende competitie werd met gering ver schil met Watergraafsmeer de tweede plaats bezet. Inmiddels legde L. F. C. be slag op den L.V.B.-beker door over „Sport man" in den eindstrijd te zegevieren. Het falen in den strijd om het kampioenschap bracht een scheuring in de club, waardoor diverse leden de vereeniging ver lieten. Om de kas-tekorten te dekken werd de huur van het veld voor de zomermaan den opgezegd. Het bestuur kwam toen voor een moeilijk geval daar een andere, pas opgerichte vereeniging, het terrein had gehuurd. Ten einde laad zocht L. F. C. steun bij A. S. C., dat direct bereid was te helpen. L. F. C. I mocht het A. S. C.- hoofdterrein bespelen terwijl de lagere elftallen op andere velden mochten spelen In de competitle's, die volgden, nam L.F.C. steeds een goede plaats in. In dezen tijd leed L. F. C. een zwaar verlies, door het overlijden van C. v. d. Plas, een harer beste spelers. Na eenigen tijd werd op het tegenwoor dige Haagwegterrein beslag gelegd, waar bij de vereeniging ook een uitstekende klecdgelegenheid kreeg. De club nam snel in bloei toe waarbij voor dien tijd een re cord gevestigd werd door met 10 elftallen uit te komen. Het eerste elftal werd weer tweede, nu achter Gouda, doch het tweede elftal pro moveerde naar de res. derde klasse. Het vijftienjarig bestaan werd op groot sche wijze gevierd. Clubs als D. F. C., A. D. OR. C. H. en Stormvogels namen deel aan de eerewedstrijden. De vereeni ging breidde zich nog steeds uit, maar het zoo begeerde tweede klasserschap werd maar niet behaald. Wel werd weer een goede plaats bezet: eerst tweede ach tec Fortuna en het seizoen daarna derde ach ter V S. V. en Alphen. Het twintigjarig bestaan werd gevierd met nederlaagwed strijden tegen D. H. C., O. D. S„ Schoten en Spartaan. In den loop der jaren werd nog eenige malen voor een jaar op den L.V.B.-beker beslag gelegd. In het tournooi om den K.N.V.B -beker werden verrassende resul taten bereikt. Eenmaal werd de vijlde ronde bereikt, waarin Vitesse (o.m. met Jan de Natrls) L. F. C. met 42 wipte. Het volgend seizoen bracht ln de competitie geen beste resultaten. Na afloop der com petitie nam L.F.C. weer deel aan de wed strijden om den K.N.V.K,-beker en zij be reikte na een volledig A.G.O.V.V geklopt te hebben de zesde ronde, waarin rerloren werd tegen D E C., kampioen der tweede klas De daarop volgende seizoenen werd steeds een goede plaats ingenomen ln de competitie. Het laatste seizoen werd na, een slecht begin nog een behoorlijke plaats bereikt, en tevens werd definitief op den L.V.B.-beker beslag gelegd. De feestviering ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan is aangevangen met se riewedstrijden. die een uitstekend verloop hebben gehad! De wedstrijden worden morgen gevolgd door een receptie van 3 tot 5 uur en een feestavond in de Stads gehoorzaal, waaraan diverse goede artisten medewerken. Zondagochtend te 12 uur zullen de supporters hun huldeblijk op het veld aanbieden, waarna tot slot om 5 uur een boottocht plaats vindt naar de Kager- en Braasemermeren. RECLAME. OVERTOLLIG VET SMELT WEG. Door middel dat uw kracht doet toenemen. Enkelen zijn van nature dik, maar er zijn massa's menschen, die ponden van ongezonde corpulentie aankweeken, omdat ze zich niet genoeg bewegen. In de meeste gevallen is dit geen luiheid maar een toestand, die ontstaat door traagheid van de inwendige organen de lever, inge wanden en nieren. Als gevolg hiervan zul len giftige en schadelijke zuren in 't bloed komen, die kracht, levenslust en energie dooden. De algeheele veerkracht van het lichaam gaat naar beneden en er wordt dikte aangekweekt. Duizenden mannen en vrouwen, die te corpulent zijn, vonden in Kruschen Salts een absoluut betrouwbaar, zeker en doeltreffend middel voor ge- wichtsvermindering. De „kleine, dagelijk- sche dosis" Kruschen Salts zorgt dat de organen steeds naar behooren function neeren. Kruschen verschaft U een der gelijk gevoel van stralende levenslust en kracht, dat u voor U het weet „overloopt" van energie in plaats van lusteloos in Uw stoel te blijven plakken. En als een zeer natuurlijk gevolg zal Uwe overmatige cor pulente geheel verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a F1_0^90 en Fl. 1,60 per flacon. 5001 opzeggen. 1 maand <evoren RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9