H. M. PIERROT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 26 Augustm UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Uitslag aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor den bouw eener openbare lagere school met 4 lokalen aan de Columbialaan in Plan Zuid, door B. en W. dezer ge meente, werd het hoogst ingeschreven door J. Stolk te IJmulden voor f. 39.740 en het laagst door N. v. Wieringen te Oude Wetering voor f. 24.775. Er werd door een 38-tal firma's ingeschreven. Te water. De monteur G. de H. kwam per motor fiets den Stationsweg opgereden, toen hij voor een auto moest uitwijken. Het gevolg was, dat hij kwam te vallen en in het water dook. Spoedig was hij weer op het droge gebracht, doch het bleek, dat H. een zijner handen deerlijk gekneusd had bij den val. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. De motorfiets bleek beschadigd. Naar Arnhem. De leerlingen van de U. L. O.-school hebben, onder leiding van onderwijzend personeel en enkele andere inwoners een tweedaagsch uitstapje gemaakt naar Arn hem en omstreken. Dank zij het prachtige weer hebben de deelnemers(sters) veel genoten in de schitterende Geldersche hoofdstad en haar heerlijke omgeving. Propagandatocht. De arbeiders-mandolineclub „Futura' alhier (ongeveer 30 leden tellende) heeft een goed geslaagden propagandatocht ge maakt per versierd en mooi verlicht vaar tuig door Kleine Poel en langs een deel der Ringvaart. Overal waar het vaartuig passeerde, was veel belangstelling. Gedu rende de vaart werd door de club muziek ten beste gegeven. De droogte. Heeft men hier op de akkers, door hun ligging rondom in het water, over het al gemeen weinig last van droogte; het blijkt thans wel, dat ook ten slotte het leelland hiervan last kan krijgen. Overal gaat de grond scheuren en het zijn nu de losgestoken seringen-struiken, welke wel het meeste last van de droogte onder vinden. (Dit lossteken nl. geschiedt door de kweekers, om den struiken, welke as. winter geforceerd moeten worden, het doorgroeien te belemmeren, waardoor de takken beter afrij pen). Hier en daar kan men de tuinders nu dagelijks bezig zien water bij het gewas te brengen, hetgeen een zwaar karwei ls. Het is dan ook wel te verklaren, dat naar eenigen regen hier zeer verlangd wordt. HAARLEMMERMEER. Een schadepost. Gistermiddag kwam in de Manegelaan te Hoofddorp een voor een wagen bespannen paard van den groentenhandelaar L. te vallen. Het dier kon niet meer overeind komen, bleek een poot te hebben gebroken en moest ter plaatse worden afgemaakt. Burgerlijke stand. Geboren: Cbristiaan, z. van J. van Berkel en M. M. Kortland; Trijntje, d. van P. E. van Luiing en J. Buis; Hendrik, z. van .1 Maliepaard en A. Hovius; Cornelis Frcdericus, z. van G. E. Tijssen en G. A. van Es; Maria, d. van J. F. Kouwenhoven en J. M. de Ridder; Annie Jacoba, d. van (1. Enthoven en A. v. d. Hoek; Leonarda, d. van A. G. v. d. Weijden en E. Geerüngs; Marten Paul, z. van G. Sturing en R. Stawinoga; Jan, z. van J. Stroomer en H. M. Tool; Willempje Neeltje, d. van P van Zuidam en W. van Eeuwijk; Elsje Pieternella, d. van M. Witte en P. Roubos; Gijsbertus Theodorus, z. van G. v. Lam ineren en M. Bakker; Jozua, z. van P. Speelman en L. C. Geluk; Anthonius Theodorus, z. van Th. Ruijgrok en A. P. P. Meegdes. Ondertrouwd; J. J. Zegstroo, 21 jaar en N. Krijgsman, 21 jaar; E. F. X. Gammans, 26 jaar en M. Fortuin, 27 jaar, 27 jaar; K. Hofman, 31 jaar en G. Spaargaren, 28 jaar. Overleden: Heimen van Kommer, 63 jaar, geh. met C. C. Lahs; Teunis, 5 mnd., zoon van C. Sack en F. den Dekker; Petrus Theophllis de Block, 30 jaar, ongeh.: Margo Jansje Dijkman, 29 jaar geh. met J. C. v. d. Graaf; Johannes Postma, 62 jaar, wed. van J. Kleinjan; Gljsbert Tuinebreijer, 71 jaar, wedr. van C. Klein; Anthonius Johannes de Koning, 43 jaar, ongeb Cor nells Rodenburgh, 20 jaar, ongeh. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van G. Koelman en A. M. Mulder. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan de Jong, van Lisse, Wilhelminastraat 37, naar Lisserdijk 294 Hendrlkus W. de Wolff, van Amster dam, Zaandijkstraat 4 naar IJweg 80 Johannes Rowoud, van Amsterdam, Post jesweg 51 III naar Marialaan 68 An- toon D, Matron, van Amsterdam, Sloter- weg 30 naar Burgemeester Amersfoordt- laan 37 Jacoba Paauw weduwe Jacob Lubsen, van Amsterdam, Postjesweg 51 III naar Marialaan 66 Heintje Krijgsman weduwe H. J. Post, van Amsterdam, Slo- terweg 1233 naar Aalsmeerderweg 743 Hanna K. Knaap wed. M. J. Brood, van Renkum, Kabeljouw 6 naar Nieuwerdijk 349 Melchior W. D. Kroese. van Am sterdam, Reguliersgracht 91 I naar Wil genlaan 80 Bernardus H. Jansen, van Haarlem. Nicolaas Beetsstraat 3 zw. naar Sprieringweg 575 Clasina C. Visbeen, van Haarlemmerliede c.a., Kanaalweg 16 naar Wllgenlaan 62 Cornelis Wilkes, van Haarlem, Leidschepleln 13 rood naar Friedalaan 20 Pleter Miedema, van Eindhoven, Trompstraat 17 naar Sloter- weg 100 Cornelia G. Lagerweij, van Haarlem, Hof van Egmond 7 naar Vijfhui- zerweg 901 Rosalie M. Hoornaert, van Brussel, rue de Fauburg 16 naar Bad hoevelaan 28 Jacob W. Heidema, van Wljdevormcr. Zuiderweg 6 naar Lisser dijk 267 Johanna M. Haak, van Vinke- veen c.a. A. 27 naar Spieringweg 535 Cornelia Galis, van Heemstede Paulus Buijslaan 17 naar Aalsmeerderdijk 676 Makke Fortuin, van Amsterdam, Wete ringschans 53 naar Akerdijk 155 Gerar- da A. van den Berg, van Lisse, Meer- en Houtstraat 6 naar Hillegommerdljk 457 Emma Althaus. onbekend, naar Lijnder- dï)k 115 Johannes C. van Aalst, van Assendelft 437 naar Kruisweg 959 Jan de Smit, van Barsingerhorn C 68 naar Kruisweg 1209 Gerard de Smit, van Barsingerhorn C. 66 naar Kruisweg 1209 Jacoba Vis weduwe W. van der Wart, van Hilversum, Hendrik de Keijselaan 12 naar Parklaan 60 Peter M. A. Tijssen, van Wonseradeel, Witmarsum 190 naar Friedalaan 16 Willem van der Vlugt, van Beemster. Volgerweg 28 naar Sloter- weg 699 Sophia Wanschers, van Haar lem, Marnixstraat 53 naar Lijnderdijk 81 Hllligje Slob, van Amersfoort, Utrecht- scheweg 35 naar Julianalaan 42 Vertrokken: Johanna J. Markwat, van Leimuiderdijk 307 naar Aalsmeer, in een woonschip liggende langs Heerenweg p/a J. van Halm Barend de Groot, van Wilgenlaan 27 naar Amsterdam, Hoofd weg 149 H Trijntje A. Claij, van Spie ringweg 513 naar Bloemendaal, Aerden- hout, Koeduinweg 2 A Marie Th. H. van Poppel, van Kruisweg 985 naar 's-Gra- venhage, Meezenlaan 62 Jan Teeler, van Huigsloterdijk 291 naar Woubrugge, Zuidhoek, p/a H. Broekhof Franciscus van der Peijl, van Hanepoel 63 naar Haar lem, in een woonschip liggende in de Leidschevaart t/o de St. Bavo Trijntje Kloosterman, van Hillegommerdljk 584 naar Lisse, Kanaalstraat 258 Johannes Trouwen, van Bennebroekerdijk 166 naar Haarlem, Koolsteeg 22 A Jacob Leur, van Kruisweg 632 naar Amsterdam, Bre- derodestraat 94 I Hendrik J. Kitsz, van Dennenlaan 9 naar Amsterdam, Mercator- straat 165 II Johanna Roest, van Spie- ringweg 992 naar Heel en Panheel, St. Annagesticht. Burgemeester Slob herbenoemd. Bij Koninklijk Besluit is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente mr. A. Slob. HILLEGOM. GROOTE VERKEERSBELEMMERING. Ernstige klachten. De toestand in de Leidschestraat geeft aanleiding tot klachten. Er worden nieuwe rails voor de tram gelegd; de klachten gaan voornamelijk daarover, dat de nieuwe trambaan dagen lang onbestraat blijft lig gen terwijl er bovendien zand op den weg gestort is. Aan het begin van den weg, aus tusschen de Veenenburgerlaan en de Elsbroekerlaan, is het kritiek geworden, omdat daar niet meer dan een smalle strook van een paar meter beschikbaar is voor het drukke op- en afgaande verkeer. Op stoppingen zijn onvermijdelijk, ondanks de aanwezigheid van 2 of 3 politiemannen. Gistermorgen was een draaiorgel oorzaak van zulk een stremming. Toen kon ge zegd worden ,dat er muziek in zat". Naar men meedeelt blijven de Opgebroken gedeelten straat zoo lang onbestraat lig gen, omdat de stratenmakers thans nog te Sassenheim werken. De bewoners klagen bitter en de auto mobilisten niet minder. Het zelfde staat wellicht straks in het Noorden der gemeente te wachten. Ook klaagt men steen en been, dat de straat opgebroken wordt juist op een oogenblik, dat het verkeer van vacantie- gangers en met wagens voor het vervoer van bloembollen zoo enorm druk is. Actie van „Bloembollencultuur". De secretaris der afdeeling van „Bloem bollencultuur", de heer Bijl van Duyven- bode, heeft ingevolge een klacht en een motie in de leden-vergadering dezer ver- eeniging een onderhoud gehad mei burge meester D. F. Pont, over de bovenbedoelde wanorde in den Rijksweg. De burgemeester en de politie waren reeds en zjjn nog steeds actief om allereerst het verkeer te regelen. Ook de Rijkspolitie verleent daarbij hulp. Een gevolg van het onderhoud was, dat de burgemeester zich per telefoon in verbinding heeft gesteld met den Rijks waterstaat en met de trammaatschappij. Het bleek weer het oude liedje te zijn, de betrokken autoriteiten werken niet samen en plegen blijkbaar geen overleg. Naar wij vernemen, is te wachten, dat de toestand nog erger en nog onhoudbaar der wordt. Wat is immers het geval? Be halve gebrek aan stratenmakers schijnt er ook geen materiaal te zijn, net alsof er niet een teveel is aan werkkrachten en aan materiaal. Het departement zou nog moeten beslis sen over een te geven opdracht tot leve ring van materiaal terwijl het werk er op wacht en de straat open blijft liggen. Ook vernamen wij (jat de tramdirectie geen medewerking verleent, vermoedel^k al weer door verschil van opinie. Het gemeente bestuur of de politie krijgt, om een staaltje van de manier van werken of niet-werken te noemen, vooraf geen bericht dat de straat opgebroken wordt terwijl de politie toch maar te zorgen heeft voor 2 of 3 agenten om het verkeer niet heelemaal vast te laten loopen. Of het politiebureau talrijk genoeg is voor zulke extra-diensten wordt niet overwogen. Het hoofdbedrijf, de bloembollencultuur, ondervindt van deze verkeersstagnatie veel hinder en natuurlijk ook het groote doorgaande verkeer op den verbindingsweg tusschen Leiden, Haarlem en Amsterdam. De zelfde aanleiding tot klagen bestaat thans ook te Sassenheim, straks te Lisse en op het Noordelijke deel van den Rijksweg in deze gemeente, alwaar overal nieuwe rails gelegd en straatwerk uitge voerd moeten worden ten behoeve van de aanstaande electrificatie der tram. Met belangstelling wordt afgewacht of de actie van „Bloembollencultuur" en activiteit van de plaatselijke autoriteiten gevolgen ten goede zullen hebben. Afscheid Postdirecteur. Op deu laatsten dag, dat de heer J. Gutterswljk, directeur van het P.T.T.-kan- toor alhier, in dienst was bij het Staats bedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie, alvorens den dienst met pen sioen te gaan verlaten, is afscheid van hem genomen. Des middags was de heer Inspecteur der Posterijen daarvoor naar hier gekomen om officieel afscheid te nemen. Allereerst werd de heer G. toegesproken door den Inspecteur, die op gevoelvolle wijze prees den arbeid door den direc teur verricht en zijn goeden omgang met het personeel. Namens liet kantoorpersoneel werd ge sproken door den heer Beijcrsbergen, ter wijl de heer Fljma sprak namens de be stellers. Meb van der Jagt, aan wie de directie van het kantoor tijdelijk is over gedragen, bood met eenige toepasselijke woorden den scheidenden directeur, namens het geheele personeel, als blijvend aan denken een gouden vulpotlood aan. Omdat bij dit officleele afscheid niet al het personeel tegenwoordig kon .jjjn, RECLAME. 5008 Maarsmanssteeg No. 14 Telef. No. 1293. Ziet de étalage was den volgenden avond het geheele per' soneel bjjeen gekomen om voor de laatste maal hun goeden directeur in hun midden te hebben. Nu werd namens dit personeel de heer G. op zeer hartelijke wijze toegesproken door mej. van der Jagt. Evenals den vorigen dac dankte ook nu de directeur voor de hartelijke woorden en goede wenschen tot hem gericht en zeide dat het hem moeilijk viel van zijn personeel te scheiden. Naast de goede wenschen voor een gelukkigen levens avond tot hem gericht, wenschte hij weder- keerlg alle goeds voor het personeel en hunne gezinnen. Met een stevige handdruk, waarbij ieder nogmaals dank zei voor de prettige samen werking, werd dit afscheid beëindigd. Diefstal van autoband. Van een truc-vrachtwagen, die 's nachts is blijven sitaan bij een schuur aan ie Weeresteinstraat is een n euwe,. zware band met velg gestolen. Een dik touw, waar mee de band vastgebonden was, was door gesneden. De band met velg heeft een waarde van f.140. De band is gemerkt Continental 34 x 71/!. 7'/} extra 20. Portemonnaie met geld gestolen. Uit een keuken van een woning aan de Wilhelminalaan is, terwijl niemand daar aanwezig was, een portemonnaie wegge nomen. Er zat een vrij groot bedrag aan geld in. De politie stelde een onderzoek in, dat tot heden nog geen resultaat op leverde. Een aangehouden Dersoon is weer vrij gelaten. „Flora"-beurs. De bloembollenbeurs in Flora alhier was gisteren door ruim 70 personen bezocht Er was aardig handel met iets opgaande prijzen. Dahlia's waren tentoongesteld. Bediend. Aan Mgr. Ebbinkhuizen, Kanunnik van Kapittel, oud-Regent van Hageveld thans verblijf houdende in Huize „St. Joseph" zijn de laatste H.H. Sacramenten toe gediend. o KATWIJK. Voor het nieuwe Raadhuis. Nu de bouw van het nieuwe Raadhuis zijn voltooiing nadert, zijn door het ge meentebestuur van enkele corporatie's en personen reeds geschenken voor dit ge bouw ontvangen, ii.l.: een beeld, de gerechtigheid en wijsheid symboliseerende, bestemd voor den bene den-hall, van den oud-burgemeester, den heer mr. dr. Schokking; drie pastel-teekeningen, voorstellende H. M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder en H. K. H. Prinses Juliana, van den tegenwoordigen burgemeester, den heer mr. W. J. Woldringh van der Hoop; een schilderstuk (triptiek), voorstellende de bronnen van bestaan van Katwijk be stemd voor den boven-hall, aangeboden door de leden van den Raad; een geschilderde fries, weergevende de ambachten en bedrijven van Katwijk, voor de kamer van den burgemeester, aange boden door de Bouwvak-Patroonsvereeni- glng te Katwijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijksschietbanen onveilig zijn op: Maandag. Dinsdag, Woensdag en Vrij dag van 9 uur v.m tot 2 uur n.m., en van 6 tot 9 uur n.m. Op Donderdag van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m., en Zaterdag van 2 tot 8 uur n.m. De tuinbouw. Dat het weer zich sinds vorige week ge heel gewijzigd heeft, is zeer ten voordeele van de tuinders alhier gebleken. Warm weer wordt trouwens nooit of zelden be geerd. Vooral op het artikel bloemkool heeft warm weer steeds een nadeellgen invloed. Het is niet bevorderlijk voor een goede kwaliteit en is meestal al te bevor- delijk voor den groei, waardoor spoedig een te grooten aanvoer komt met als ge volg lage prijzen. Door het koude weer werd de prijs begin dezer week binnen 2 dagen met 100 pet. verhoogd. Dat was voor sommigen nog weer eens een buiten kansje. Dergelijke prijzen had men zich niet meer durven indenken. Er dient ech ter ook aan te worden toegevoegd, dat thans nergens een flinke aanvoer van bloemkool komt. Katwijk aan den Rijn behoort tot de weinige plaatsen waar thans goede kwaliteit bloemkool wordt aangevoerd. Op die weinige plaatsen is men dus door dit artikel aangewezen. In nog erger mate i.i dit het geval met de bospeen. Aan geen enkele veiling wordt de prijs betaald, die men hier geeft, doch de Katwijksche bospeen is van een kwali teit als nergens anders en de teelt hier van is tot heden, met een redelijk gewas, nog winstgevend Dit kan van de bloem kool niet gezegd worden, omdat niemand een goed gewas heeft. Ook al door de warmte heeft dit product dit jaar buiten gewoon geleden van z.g. worm en van in secten. En de late bloemkool zal. dit is nu al te zien. hiervan ook lang niet vrij zijn Over het artikel aardappelen is niet veel goeds te vermelden. Het zijn alleen de mooie zandeigenheimers die voor een redelijken prijs goeden aftrek vinden. Doch voor aardappelen uit de klei of de donkere grond zijn moeilijk koopers te vinden. Dan ls er nog het feit dat er te genwoordig, nu overal de gewassen goed zijn, veel zandaardappelen worden aan geboden waarin het z.g. „ring" voorkomt. Dit euvel komt in aardappelen, in Katwijk gegroeid, niet voor, doch wel gebeurd het dat voor het vervoer van deze aardappe len kisten van de Katwijksche velling worden gebruikt. Men krijgt aldus den indruk Katwijksche zandaardappelen te betrekken hetgeen in werkelijkheid niet het geval is. Het bestuur der veiling heeft hiertegen dezer dagen al maatregelen ge nomen en enkele leden die aardappelen met „ring" uit andere streken, alhier ter veiling brachten, geroyeerd. Het is te ho pen dat dit anderen tot leering zal zijn. Aan aanvoer van minderwaardige produc ten. vooral aan producten met niet zicht bare gebreken, heeft geen enkele veiling, ook geen solide koopman behoefte. Geen overleg! Wie veel gebruik maakt van den weg RijnsburgKatwijk a .d. Rijn, en dat zijn er niet weinigen, ondervinden weer eens, wat het beteekent als deze weg voor het verkeer wordt afgesloten. En te onaang- namer doet het aan, als blijkt, dat hier voor tevoren, zooals bij groote lichamen te doen gebruikelijk is, geen overleg is geweest. Vorig najaar, toen de Sandtlaan reeds in zeer slechten toestand was. is dezelfde weg eenige weken afgesloten voor de bestrating van het Rijnsburg- sche gedeelte. Doch over de brug is toen schijnbaar niet gedacht. Thans wordt, op een onverwachts oogenblik, zonder dat hiervan te voren wordt kennis gegeven, de weg afgesloten voor vernieuwing van dit slechte brugdek, op een tijdstip dat dagelijks honderden passeeren voor Kat wijk aan Zee. En tevens zien wij dat op denzelfden tijd, dat de brug hersteld wordt en honderden auto's genoodzaakt zijn de weg over Rijnsburg-Noordwijker- weg naar Katwijk te nemen, de weg NoordwijkRijnsburg voor een grondig herstel in behandeling is en deze weg dus in geen geval geschikt om dit buitenge woon verkeer te verwerken. Bovendien bemoeilijkt dit drukke ver keer de werkzaamheden aldaar ten zeer ste. Schijnbaar is van eenig overleg in deze kwestie bij Rijnland geen sprake ge weest. Doch intusschen ondervinden hon derden, ook zakenmenschen, hiervan de moeilijkheden! KATWIJK AAN ZEE. Het orgelconcert in de Oude Kerk. Gisteravond gaf de heer Nic. van Bee- len in de Oude Kerk, waar hij organist is, een orgelbespeling. De aanwezigen heb ben van zijn mooie spelen kunnen genie ten. Begonnen werd met „Adoramus" van Kirkwood Taylor en „Arioso" van Vac- clni. Op vriendelijk verzoek van eenige badgasten was op het programma gezet „Largo" van Handel en „Ases Jod" van Grieg. Ook een paar werken van Cesar Franck Sortie en Offertoire werden ten gehoore gebracht. De heer W. Hessink uit Amsterdam gaf zijn medewerking met eenige zangnum mers. Deze bariton-zanger, die al eenige malen hier opgetreden is, maakte even eens met zijn welluidende stem diepen indruk. Begeleid op het kerkorgel door den heer van Beelen zong hij stukken van Schubert, Bach, Cesar Malan en Bortniansky. De heer van Beelen besloot met een stuk van eigen compositie „Post- ludium C kl. terts" het concert. Het is een avond van waar kunstgenot geweest. Openluchtconcert „U.N.I." Na afloop van het kerkconcert kon nog een gedeelte bijgewoond worden van het concert, dat de Katwijksche Harmonie „U.N.I.", directeur de heer P. C. Lang- muur, in de muziektent gaf. Niettegen staande het al laat in het badseizoen is, was er een groote menigte op de been om het concert aan te hooren. Nadat in den beginne door de politie eenige rustver stoorders weggestuurd waren, konden de vele toehoorders ongestoord van de mu ziek genieten. Er werd een zeer afwisse lend programma gebracht. Het badgastenbezoek. Gistermiddag is een juiste telling ge houden van het aantal badgasten, dat onze badplaats bezocht heeft. Om 12 uur 's middags waren er op het politiebureau aanwezig 1807 badlijsten met een totaal van 9744 badgasten. Het Jaar 1932 is wel een recordjaar! Bij de politie werd aangifte gedaan van het feit, dat ten nadeele van de sluiswachters D. en B. eenige vischbun- nen en fuiken zijn gelicht. LISSE. Rede ds. Kuiper. Wij vernemen, dat ds. P. D. Kuiper, Geref. Pred. te Sassenheim, op 31 Aug. in de Herv. Kerk alhier de feestrede zal houden over het onderwerp: ..Het geheim van het Koningschap". Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding voor den bouw van een woning bij de Openbare Bewaarschool is als volgt: A. Ransdorp f.2831, H. Marseille f. 3188, Gebr. Moolenaar f. 3248, D. Vergunst f. 34C0, A. L Beugelsdijk f. 3287, A. Meeuwissen f.3870, C. v. d, Zaal f.3989. J. Dol f. 3655.71 C. F. Daudey f. 3289, allen aannemers te Lisse. B. en W. hebben de gunning nog aan gehouden. Opgeruimd! Een ergernis in veler oogen is thans verdwenen, doordat de leelijke schutting, tijdens den verbouw voor het Postkantoor geplaatst, thans is weggenomen. Het ex terieur is nu bijna gereed. Moge spoedig de loketten in het nieuwe kantoor geopend worden. HEDEN; Prediker; Evangelisatie-bij 8 uur nam. Zondag. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert o- Wilskracht", 8 uur nam. Dinsdag. Hooglandsche Kerk: Wijdingsu Leidsche Chr. Oranjever., 8 uuj BIOSCOPEN. Casino-BioscooD Hoogewoerd 8 „De Weg der Wraak". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur Citv-Theater Haarlemmstr., s u „Gigolo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag r en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 „Spaansche Vlieg". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat 8 „Ein Lied, Ein Kuss, Ein Madtl Woensdag en Zaterdag n.m. 2 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventlere kunde: Consultatiebureau voor kinderen. Halftwee tot 3 uur o ting tegen diphterie 45 uur i Donderdags: Inst. v. Praeven neeskunde. Consultatiebureau r holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdi apotheken wordt van Maandag 21 met Zondag 28 Augustus door de apotheek: W. Pelle, Kort" burg 12, Telefoon 594. Drukte! Nu de pakkerij in vollen gan het een enorme drukte van af en naar pakplaatsen, haven en veili drukte in het autoverkeer is goe baar! Fietsendiefstal. Een rijwiel, bij het Postkantoor g werd door een tot nog toe oi ontvreemd. Men zij op zijn h worden den laatsten tijd hert- fietsen gestolen. Uitstapje. Een groep Christelijk Gerefo maakten een autotocht naar Soe* het Weeshuis der Chr. Geref. Nederland te bezichtigen. NOORD WI IK. Voor de Winkelweek. B. en W. hebben naar wij v een medaille beschikbaar gesteld winkelweek, die in onze gemeente den gehouden van 30 Augustus tot De Werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze blijft de laatste weken ongeveer Het bedraagt steeds een kleine 1' schen. waarvan er ruim 100 door meente worden tewerk gesteld boschaanplant in de Noordduinen. RITNSBURG. De Tuinbouw. In den aardappelenhandel 8 verandering te zien en de algeme" wachting is, dat er geen of weina ging zal komen. De beschotten W appelen zijn overal best en de urtg oppervlakte is grooter dan gewoo" geval is. Betaald wordt voor kif' heimers van f. 1.20 tot f. 2 per 1W Bloemkool, aanvankelijk in de P f. 5 tot f. 8.50, ging deze week mei gen naar boven en liep midden week reeds van f. 10 tot f. 15.10 is soort; tweede soort bracht vant' f 5.30 per 100 op. Uien gaan voor f. 2.40 tot 1 100 Kg. SASSENHEIM. Bloempjcsdag. Ten bate van de R.K. Kraann® wordt a.s. Zondag een bloempjes houden. De Sassenhcimsche Zwemveree Voor het diploma A van de Sast sche Zwemvereeniging zijn gesi dames G. Wanninkhof te Noord Boerema te Lisse, C. Roodenbur, Bons te De Kaag en de heer*: de With Hamer Noordwijkerho"'- fert Kroeze, Noordwijk; K. Ha» Haase te Lisse; Andr. Arciin"' Landskroon, G. v. d. Wiel en rood te Sassenheim. Voor diploma B. de dames F. J1 C. Kapteijn en A. Ie Grand te -j j en C. v. d. Berg te Noordwijk e" Th. v. Werkhoven te Lisse. Een candidaat werd afgewe» De Stscrt. no. 165 bevat'1. betreffende de N.V. Gebroeders r Co. alhier. VOORHOUT. Muziek- en zanguitvoeriri Maandagavond zal ter «f de viering van den verjaardag de Koningin een openluchtmis;.,; den gegeven door de Chr. ging „Voorhout's Gemengd r"*;, s R.K. muzlekvereen. „St. Cecib muziektent in het gemeente-P

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6