Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 25 Augustus 1932 Derde Blad No. 22218 BINNENLAND. INGEZONDEN. MARKTBERICHTEN. 125- i covtingenteering van vleesch. L,twerp bij dc Tweede Kamer ingediend. j is een wetsontwerp tot rege- jjn invoer van versch of gekoeld kalfsvleesch en van bevroren |li3ifsvleesch. temorie van Toelichting zegt de waar de termijn voor con- jjg van den vleeschinvoer ge- 6e wet van 8 Juli 1932 tot rege len invoer van versch of gekoeld kalfsvleesch en van bevroren ilfsvleesch, op 16 Juli was ver- J met ingang van dien dag een •egeilng in werking trad, thans [indiening van een bekrachti- [sontwerp noodzakelijk is. ar.dlnheden, welke aanleiding i den contingenteeingsmaatregel nuari gelden thans nog onver- dien voor vleesch de grenzen [zouden worden opengesteld, is te dat groote hoeveelheden terstond lorden ingevoerd. In het voor- [exportland. Denemarken, bewe- I de vleeschprijzen ongeveer op I peil als in den aanvang van dit J verschil tusschen den marktprijs Kam en te Kopenhagen, hetwelk Ie jaren ongeveer f. 0.25 bedraagt. Et thans tusschen f. 0.40 en f. 0.50 Islachtgewicht. lien is het van belang, abnormale lelijkheden te blijven beperken, [hernieuwde overmatige invoer in nate afbreuk zou doen aan het Ier steunmaatregelen, welke ten f de noodlijdende veehouders in en tijd moesten genomen wor- op grond van vorenstaande fei- mdiging van de onderhavige con- ring wenschelijk, ook het effect [maatregel tot nog toe had, geeft [leiding haar op te heffen, ■schprijzen zijn niet verder ge- wijl anderzijds de stijging dezer |kelke in den regel gedurende de nden valt waar te nemen, voor- uitgebleven. het wenschelijk zijn, nu het rsbedrijf den steun geniet van inde maatregelen voortvloeiende tisis Zuivelwet, den invloed daar- |e prijsontwikkeling van het rund- nauwkeurig te blijven gadeslaan, ■zal het verband tusschen de prij- rund- en varkensvleesch in het moeten worden geobserveerd, Ie steunmaatregelen voor de var- perij hier een nieuw element vor- t verhouding met Denemarken op lolitiek terrein betreft, dient thans in opgemerkt, dat tegelijk mét (leuwen contingenteeringsmaatre- bijzondere overeenkomst met Jlen is getroffen, waarbij de rege lden invoer van vleesch uit Dene laan de Deensche regeering is zonder dat daardoor het be- contingent zal worden overschre- regeling is vrijwel identiek aan Crisisuitvoerwet steunende rege- I onzen export naar Frankrijk van |ende daar te lande gecontingen- rtikelen. Kie is aan een belangrijke wensch Jemarken inzake de vleeschcontin- tegemoet gekomen zonder ma- Ibelangen van Nederlandsche zijde Ben. daar Denemarken heeft toege- I bestaande invoerrelaties te zullen- ken en tevens een zekere stabili- de telkens ingevoerde hoeveelheden "rijzen te zullen handhaven. ÖD IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE i onderhoud met de regeering is aanstaande. Borgen vergaderde ten gemeente- c Hengelo, het comité, ingesteld textielgemeenten in het gebied Kamer van Koophandel en Fabrie- Pr Twente, in verband met de crisis textielbedrijf. fornité nam in studie de van een Jtemeentebesturen ontvangen me- IjSeri en antwoorden op de aan [gezonden vragen. Tot het opstel- Men ontwerp-adres aan de regee- P evenwel nog niet worden over- l omdat enkele gemeentebesturen tagde gegevens nog niet hadden [Besloten werd aan deze gemeen- te verzoeken thans een snelle te willen bevorderen, pmité is voornemens, binnen zeer wd, een onderhoud met de regee- a te vragen, teneinde aan te drin- Jnet zeer spoedig treffen van maat- I oie door het optreden in de laatste ®a tte zijde van de Japansche in liet langer kunnen uitblijven. *0 namiddag had onder leiding van ft J. M. Krijger Jr., burgemeester f jHveen, een bespreking plaats katoencommissie, een combi- I, J^ktielfabrikanten, welke in het nH,ew)epen door Verbond van I Werkgevers en den Alge- v„„.Werkgevers Vereeniging. Itiet t g' waarover geen nadere Utaat n5cn worden gedaan, had fceka™ tot overeenstemming E» Sf over de richting, waarin •Bezocht d6n 'oes'and behoort te en' d°orvoer van visch. lonSmhiIchPDrvPJs aan den Minister I 01 deze ^en en Arbeid ge- is dat ?oen onderzoeken of rroér v J?\ Hoek wan Holland in waar p.,Xhe zeevisch uit Enge- le'erineen try wordt gezonden, TP t voor v J1 bAdeele zouden ko oide vi^erland door Frankrijk bet vorerSelrVoer"contingent- en de ministjr°imde waar blijkt te Wdardoor luu n maatregelen wil W ^e in- il Ps de aftrek van HtaiTi. ifederlaortr u doorgevoerde visch hebben, contingent niet HET INITIATIEFVOORSTEL-ALBARDA, MobUisatie en Staten-Generaal. neV2h?eniisde Memorie van Antwoord op het Vooiloopig Verslag der Tweedp Kamer nopens net Voorstel van Wet ran hilltop ^lbarda cs- strekkende tot het m overweging nemen van verandering in artikel 187 der grondwet 8 m nnDeXellers, merk.en in deze memorie op dat het parlementaire recht van ini- i?i ook over de Grondwet zelt uitstrekt. Met verschillende voorbeelden ™°^dt aaogetoond. hoe de opvatting dcSÏ enkele leden blijkens het Voorloopig Ver slag gemaakt. volgens welke voorstellen tot Grondwetsherziening uitsluitend van de Regeering behooren uit te gaan, even- i"'n mde staatkundige practijk als'in den tekst der Grondwet eenigen grond vindt. Wat de strikte noodzakelijkheid van een Grondwetsherziening betreft, over deze vraag zullen de gevoelens wel meestal uit- eenloopen. Van de wenschelijkheid der ?o.?rj n voorgestelde verandering in art. 187 der Grondwet zijn de voorstellers der mate doordrongen. dat zij voor zich niet aarzelen die verandering dringend nood zakelijk te noemen. Bij de indiening van hun voorstel heeft den voorstellers niet in de eerste plaats voor oogen gestaan de mogelijkheid, die ook zij voorshands gering achten, dat hier te lande de wensch zou opkomen om een offensieven oorlog te voeren. Zij hebben veeleer gedacht aan de gevaren, waarin land en volk komen te verkeeren in het geval, dat een oorlog buiten onze grenzen mocht uitbreken, inzonderheid indien die oorlog ook in de nabijheid van onze gren zen wordt gevoerd. De mobilisatie der Ne derlandsche weermacht kan dan het ge vaar oproepen of vermeerderen, dat Ne derland in dien oorlog wordt betrokken. De voorstellers zien dus in het besluit tot een mobilisatie een handeling, zóó ernstig en zóó zwaar van gevolgen, dat zij haar niet aan de Regeering alleen mee- nen te mogen overlaten, doch dat tevoren daarover het oordeel der volksvertegen woordiging dient te worden ingewonnen. Verband tusschen het onderlinge voor stel en de verhandelingen en besluiten van het S. D. A. P.-congres, gehouden van 46 April 1931 te Arnhem, bestaat inder daad. De voorstellers zien niet in, dat we gens dit verband van hun voorstel mag worden gezegd dat het niet ernstig be doeld zou zijn. Zij meenen integendeel, dat de beteekenis van hun voorstel des te grooter is, nu het overeenstemt met de herhaalde uitspraak eener partij, die op één na de sterkste in het land is. Dat, ook indien van alle zijden tot een snelle afdoening wordt medegewerkt, het overleg met de Staten-Generaal inzake een mobilisatievoorstel nog eenige vertra ging kan veroorzaken, waaraan eenig min of meer ernstig risico kan zijn verbonden dit willen de voorstellers niet tegenspreken Veel zwaarder dan dit mogelijk nadeel weegt echter voor hen het wezenlijke voor deel, dat niet zonder de medewerking van de volksvertegenwoordiging, dus ook niet overijld kan worden overgegaan tot een besluit, waarvan de gevolgen voor het volk noodlottig kunnen worden. Aan het argument van vele leden, dat alleen de Regeering den toestand met juistheid beoordeelen kan en dat men haar de volle verantwoordelijkheid voor het mobilisatiebesluit laten moet, kennen de voorstellers niet het gewicht toe, dat die leden daaraan klaarblijkelijk hechten. Het is h. i. de plicht der Regeering, de Staten- Generaal genoegzaam en tijdig aangaande de ernstige gebeurtenissen, die naar haar oordeel een mobilisatie kunnen noodig maken, in te lichten, opdat de Staten- Generaal tot beslissing in staat zijn. Hun nerzijds voegen de Staten-Generaal als vertegenwoordigers des volks, bij de ge gevens, waarover de Regeering beschikt, andere en niet minder gewichtige, die bij de beslissing een belangrijke rol moeten vervullen. In zoover kan men zeggen, dat de Regeering den toestand niet met juist heid kan beoordeelen, zoolang zij de Sta ten-Generaal niet heeft geraadpleegd. internationale onderhandelingen betreffende de rijnscheepvaart. De op 12 Juli Jl. te 's Gravenhage in gestelde Internationale Studie-Commissie tot onderzoek van saneeringsplannen in de Rijnscheepvaart heeft eergisteren te Köningswinter haar arbeid aangevangen. Nadat het reeds bekende plan van de nieuwe laadlijn voor Rijnschepen wegens juridische bezwaren met betrekking tot de Mannheimer Acte door zijn ontwerper te ruggenomen was en de Studie-commissie de ingediende plannen tot afbraak van een gedeelte der Rijnvloot hoofdzakelijk even eens wegens juridische bezwaren niet ver der denkt te behandelen, is de Commissie het eens geworden over de voortzetting van het onderzoek van twee plannen. Het betreft hier een van Nederlandsche zijde ingediend plan tot stillegging van een deel der Rijntonnage, welk plan de medewerking der Regeeringen van d& Rijnoeverstaten vooropstelt en een Duitsch plan tot het vormen van een Consortium der Rijnreederijen, welk plan de aanhuur en gedeeltelijke stillegging van seheeps- ruimte zonder medewerking der Regeering beoogt. Voor de verdere behandeling door de Commissie zullen de plannen worden uitgewerkt, de overeenkomsten enz. ont worpen, waarna de Studie-Commi-'ie op uitnoodiging van de Fransche vertegen woordigers, haar volgende vergadering waarschijnlijk den 22 September a.s. in Straatsburg zal houden. zuid-hollandsche bakkersbond. Te Rotterdam is de jaarvergadering ge houden van den Zuid-Hollandsche Bak- kersbond onder leiding van den heer J. schouten Het aantal leden bedraagt ruim 600, uit 22 afdeelingen. Er is een batig ra do van f 99.94. De heer Schouten, Kralingscheveer. werd bij acclamatie als voorzitter herbenoemd. Tot leden van het algemeen bestuur van den Ned Bakkersbond zijn herkozen de heeren C IA Vergeer, W. J. H. Scholten, j. Schouten. J. Raaphorst, M. Segaar en L'l>mjaarlijksche contributie is vastge steld op f. 1— Per iaar- De heer C. D. van Noppen, secretaris van den Ned Bakkersbond te Amsterdam, heeft daarna gesproken over „De komende tijden", CHRIST. NATIONAAL VAKVERBOND. Een motie inzake het rapport-Weiter. In de te Utrecht voortgezette vergade ring zijn de besprekingen over de Inlei ding van den heer Ruppert betreffende 't rapport-Weiter voortgezet. Er is daarna de volgende motie aangenomen: De vergadering enz. erkent, dat van de sterke vermindering van het inkomen en van het volksvermogen zeer groote terug gang der rijksmiddelen het gevolg zal zijn en dientengevolge maatregelen tot herstel van het financieele evenwicht van de be grooting niet kunnen uitblijven: spreekt echter als haar meening uit; dat op grond van de thans bekende op brengst der rijksmiddelen over de eerste zeven maanden van 1932, de financieele positie van het Rijk zich minder ongun stig laat aanzien dan in het rapport tot uitgangspunt is genomen; dat de regeering een beroep zal doen op het Nederlandsche volk, o.m. door een be sparing aan rente, ook door vrijwillige conversie van staatsleeningen. alsmede door verhooging van belasting of invoering van nieuwe belastingen, opdat het te ramen tekort op een kleiner bedrag kan worden bepaald; dat de te treffen bezuinigingsmaatrege len, in verbond met het behoud van de groote belangen, die daarbij betrokken zijn, zooveel mogelijk van tijdelijken aard moeten zijn; dat de toestand in de gezinnen der door de werkloosheid getroffenen niet toelaat, de normen voor steunverleening en de loonen in de werkverschaffing te verlagen, in het bijzonder bij de toepassing daarvan voor de groote gezinnen, en dat zij het standpunt van de commissie erkent, dat ten aanzien van het platteland op ver hooging van de steunnormen moet worden aangedrongen dat de door de commissie voorgestelde korting op de salarissen en loonen van het rijkspersoneel, n.l. een permanente verlaging van 8 percent voor gehuwden en kostwinners en 13 percent voor onge- huwden, waarbij geen degressie ten bate van de laagst bezoldigden wordt toegepast, niet kan worden aanvaard; dat echter, indien naast en in verband met voornoemden maatregel tot herstel van het financieele evenwicht door de re geering salarisverlaging onvermijdelijk wordt geacht, door haar met de centrale commissie voor georganiseerd overleg daarover reëel overleg worde gepleegd: dat een inkrimping van het overheids personeel op de wijze en naar de mate als de commissie voorstelt, ongewenscht is en vervangen dient te worden door ver vroegde pensionneering en door. voor zoover mogelijk, het niet aanstellen van nieuw personeel, alsmede door het tegen gaan van cumulaties van salarissen en pensioenen; dat zij ernstig bezwaar maakt tegen de voorgestelde verlaging van de bijdragen aan het invaliditeitsfonds, de limiteering van het bedrag, dat uit het fonds besteed zal worden aan toepassing van de artike len 99 en 100 van de invaliditeitswet on de wijze waarop van rijkswege over de be zittingen van de fondsen der sociale ver zekering wordt beslist; dat zij het in hooge mate onredelijk en ongewenscht acht, op het nijverheids onderwijs zoodanig te bezuinigen als door de commissie wordt voorgesteld, temeer daar op middelbaar, voorbereidend hoo- ger en hooger onderwijs naar verhouding minder zal bezuinigd worden, terwijl er bij noodzakelijke bezuiniging van het nii- verheidso:nderwijs naar gestreefd moet worden het kwaad, dat daardoor ontstaat, door toepassing van het leerlingenstelsel zooveel mogelijk te ondervangen; besluit deze resolutie ter kennis te bren gen van de regeering en van de Staten- Generaal. mutaties bij de arbeidsinspectie. Het „Vad." meldt. De opwachtgeldstelling van den direc teur-generaal van den Arbeid, den heer C. J. P. Zaalberg en van twee hoofdinspec teurs van den Arbeid de heeren C. C. A. Last en ir. J. J. Klompe, onderscheidenlijk hoofdinspecteur te Rotterdam en te Haar lem, zal verschillende mutaties bij den dienst van de Arbeidsinspectie te weeg brengen. Naar men weet wordt de heer Zaalberg opgevolgd door dr. ir. A. H. W. Hacke. hoofdinspecteur te Groningen. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze worden opgevolgd door ir. J. M. W. Ste vens, inspecteur van den Arbeid te Am sterdam. Het district Dordrecht wordt bij de be zuiniging opgeheven en gevoegd bij het district Rotterdam. Hiermee gaat de over plaatsing van den hoofdinspecteur te Dor drecht, den heer C. Donker, naar Rotter dam, gepaard. Hij wordt opvolger van den heer Last. In de vacature van hoofdin- spect. te Haarlem zal worden voorzien door de overpl v. d. hoofdinspecteur ir. J. H. J. Huygens, districtshoofd te 's-Graven- hage. naar Haarlem, Hoofdinspecteur van den Arbeid te 's-Gravenhage wordt de heer G. W. van Sierenberg de Boer, thans werkzaam bij den Centralen Dienst te 's-Gravenhage. De plaats, die hij thans inneemt en die indertijd is gecreëerd om ir. Fruytier onderdak te brengen, wordt opgeheven. De door de opheffing var. het district Dordrecht vrijkomende inspecteur ir. J. A. Verhoeff gaat naar Amsterdam ter vervanging van ir. Stevens. In bovenvermelden zin zijn voorstellen aan den Minister gedaan. Daar de op wachtgeldstelling van de hoofdinspec teurs Last en Klompe nog door dezen be sloten moet worden, zijn de eruit voort vloeiende mutaties vanzelf ook nog niet volstrekt zeker. De heer Zaalberg vertrekt reeds Zater dag uit zijn functie De andere mutaties zouden met 1 Januari ingaan of zoo mo gelijk nog een paar maanden vroeger. INTERNATIONAAL PADVINDERSKAMP. De vierde internationale Jamboree, waar padvinders uit de geheele wereld zullen bijeenkomen, zal van 31 Juli tot 16 Aug. van het volgend jaar worden gehouden in Gödöllö op 28 K.M. afstand van Budapest. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven nederl. hervormde gemf^nte te oegstgeest. Mijnheer de Redacteur, Bij voorbaat mijn dank voor eenige ruimte onder bovenstaand opschrift in Uw gewaardeerd blad. Heden gewerd mij een aanslag voor hoof delij ken omslag vanwege bovenge noemd kerkgenootschap. Hierbij wordt vermeld» dat verplichting tot betalen door een bezwaarschrift tegen den aanslag niet wordt opgeschort. Tevens, dat bij niet be talen een vervolging in rechten zal worden ingesteld. Dat dit alles door leden van bovenge noemde gemeente welwillend zal worden geaccepteerd, is m.i. niet aan twijfel on derhevig. Voor menschen echter, die. even als ondergeteekende, met de Ned Herv. Gem. nooit iets te maken hebben gehad, wordt de zaak anders. En naar mijn meening bepaald bedenkelijk, toen ik bij navraag hoorde, dat bovengenoemde ge meente meer dergelijke aanslagen aan ar- gelooze lieden rondzendt, kennelijk in de hoop. dat men, door het officieele papier beangstigd, maar betalen zal, om van ver dere drukte af te zijn, niet beseffend welk een gevaarlijk precedent men daardoor voor zichzelf schept In hoeverre dit alles wettelijk toelaat baar is, kan ik. niet juridisch geschoold, niet uitmaken. Of zou er soms iets hape ren aan de administratie van bovenge noemde gemeente? J. H ZAAYER Jr., Oegstgeesteriaan 27, Leiden. NAT. CHR. GEHEELONTH. VEREENIGING Te Deventer is de 53ste algemeene ver gadering van de Nat. Chr. Geheelonthou- dersvereenlglng gehouden. Blijkens mededeeling van den secretaris ds. Van Krevelen. het ledenaantal sedert het gouden jubileum met 500 ge stegen. Er is een beweging gaande om de militair tehuis. Zeer geachte Redactie, wij verzoeken u beleefd opname van het onderstaande, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Ingezetenen van Leiden, Het Militair Tehuis aan den Morschweg verkeert in zeer grooten nood, niet wat het bezoek betreft, hierover mag het bestuur niet klagen, financieel echter staan de za ken er zeer slecht voor. Sedert eenige jaren organiseerde het Chr. Militair verband te Leiden op of om streeks 31 Augustus een vlagjesdag ten einde met de opbrengst daarvan het Te- huisbestuur te verblijden. Ook dit jaar was alle hoop op de vlagjesdag gericht en leef de een stille hoop het tekort te kunnen dekken uit de opbrengst daarvan. Helaas kon dit jaar geen toestemming voor een vlagjesdag worden verkregen. Wel voor een collecte langs de huizen op Zaterdag 27 Augustus a.s. Zal de opbrengst van zoo'n collecte beter of slechter zijn? Zullen de stadgenooten zonder aanbieding van een vlagje hun giften verminderen? Het zou een ramp voor het Tehuis beteekenen. Vraagstukken van ontwapening kunnen hier gevoegelijk buiten geding blijven, zoo lang Leiden 'n garnizoen heeft, heeft het voor haar Militair Tehuis te zorgen. Het zou de eer en de goede naam onzer stad aanranden, indien deze specifiek Leidsche instelling voor onze landgenooten, welke verplichte inwoners van Leiden zijn, moest worden gesloten. Het zou tevens in strijd zijn met het algemeen belang, daar straat- slenteren of in de kazerne blijven in de vrije uren voor het opkomend geslacht niet bevorderlijk is. Maar wat meer is, het Militair Tehuis aan den Morschweg wil zijn een Christelijk Tehuis en zet daar om de deuren wijd open voor een ieder zonder onderscheid van rang of levensbe schouwing. Nimmer werd of zal iemand die er binnen komt. gevraagd worden tot welke kerk of richting hij behoort. Het is een tehuis voor allen, die hun eigen huis moesten verlaten. De collecte van as, Za terdag zal het bewijs moeten leveren of de Leidsche ingezetenen verstaan dat er een specifiek Leidsch, een Nationaal en een Algemeen Belang mee is gemoeid. Gaarne zouden wij geen huis overslaan en roepen daartoe collectanten en collec- trlces of hetzij 's morgens of 's middags een wijk voor hun rekening te nemen. Den ingezetenen roepen wij toe. geef met milde hand. misschien heeft u zelfs eens van een Tehuis genoten of wordt straks een van uw zonen, een van uw stadgenooten in een ander garnizoen in zoo'n Tehuis vriende lijk ontvangen. De toegang is er vrij, con tributie of iets dergelijks wordt niet gehe ven. lectuur en spelen staan gratis ter be schikking, kortom op de weldadigheid der stadgenooten komt het aan. Het bestuur zal u dankbaar zijn. Het Chr. Militair ver band. de jongens, hun vaders en moeders zij allen zullen u voor uw bijdrage in ge dachten de hand reiken en als door aller medewerking er eens geen tekort meer was u hoogst dankbaar zijn Loopt u gerust maar eens binnen aan de Morschweg No. 34 en vraagt u maar eens aan den huls- vader en zie naar de wanden welke in ve lerlei vorm van dankbaarheid getuigen Wij wachten vol vertrouwen a.s. Zater dag uw antwoord op onzen oproep af. Voor het Chr. Militair verband. C. MULDER. Maredijk 149. L QUESTROO Jr. Nieuwe Rijn 51. JOH. DE MOED, secr.-penningm., Rijn- en Schiekade 90. twee bestaande Chr Jongelieden Onthou- dersvereenigingen tot één vereeniging samen te brengen. Van bestuurszijde werd aangekondigd een actie voor drankbestrij ding ten bate van Veilig Verkeer. De rekening over 1931 werd vastgesteld ten bedrage van f. 21.246 aan ontvangsten en f 22.246 aan uitgaven. Er is een saldo van f. 4518. Als leden van het hoofdbestuur werden herkozen ds H. J. H. Ledeboer en prof. dr. J R. Siotemaker de Bruine en als lid van de commissie van redactie ds D. van Krevelen. De volgende jaarvergadering wordt te Enschedé gehouden. o VERSPREIDE BERICHTEN. Tijdens een vacantiereis te Canazel in Italië is tengevolge van een hartkwaal plotseling overleden, 51 jaar oud, de heer Victor Jurgens, tot enkele Jaren geleden mededirecteur van het groote Jurgens- concero, RECLAME. LISSE. 24 Augustus. Coöp. Veilingsver- eeniging voor Bloembollenkweekers H B G, (G. A.l. Voor de veiling was wederom veel aan voer, bijna alles werd verkocht. Prijzen behoudens voor enkele artikelen waren onveranderd. De vraag naar goede quali- teit tulpen blijft aanhouden, ook Hyacin then gaan vlug van de hand. Hyacinthen. E. B. Grand Maitre 20-op f.5 50; ld. 19 4 70 .4 90; id 18 3.80, 4.25; id. 17 2.40, 3.10; id. 15 2.20; id. 14 f.2; E. R. Marconi 19-op f.6; id. 18 4.60; ld. 17 3.65; id. 16 2.50; id. 14 1 10: E R. Gertrude 19-op 6 55; id. 18-op 4.45, 4 80; ld. 17 3.40, 3 55; ld. 16 2.55; ld. 15 1.95; E. R. Moreno 19-op 8.20; ld. 18 f 6; id 17 3.90; id. 15 1 95; id. 13-15 1.55: E. B Dr. Lieber 18-op 3 95; ld. 17 3.25; ld. 16 2.55; E. R. La Vic- toire 19-op 6.30; ld. 17 4 40; ld. 16 3.15; ld. 15 1 80, 2,40; ld. 14 1.55; id. 13 1.15; E. R. Garribaldi 13-op 1.90; id. 12 1.25; E. R. Beauty 13-op 1.55; id. 12 1.30: E. G. Yel low Hammer 15 3.95; ld. 12-14 2.50; id. 10-12 0.65. E. W. La Grandesse 16 2.05; ld. 15 1.75, E. R. Maria Cornelia 14-op 1.60; ld 13 1 10; E. R. Queen o. t. Pinks 19 4.85; E R. Nimrod 17 4 55; ld. 16 f.3; ld. 14-16 f. 2; E. W. L'Innocence 18 5.50; ld. 16-op 2.85; id. 15 2.05. Enkele vroege tulpen. Oostenrijk f. 0.80, 1.55; Cottage Boy 1,05; Grand Duo 1.40, 2.05; Verm. Brilliant 0.55, 1.35; Wa terloo 0.90, 1.15; Rol Cramoisle 0.90, 1.15; Miss Blanche 0.35, 1.05; v. d. Neer f. 1, 1.45, Witte Valk 2.15. 3 25; Gen. de Wet 1.40, 1.75; Diana 0.75, f.2; Lady Boreel 1.55; Br. Star 0.40, 0.80, 1.25; Rijz. Zon 1.30, 1.60; Prosperity 0.55, 1.15; Gele Prins 1.40, 2.10; La Reine 0.60, 1 80; Rose Grisdelin 0.55, 1.05; Witte Due max 1.10, 1 60; Scarlet Due 0.75, 1.10; Cram. Brilliant 0.50, 0.85; Coul. Card. 0.75, 1 80; Fred Moore 0.40. 1.05; Ibis 1.10, 1.85; Le Matelas 1.10, 1.70; Proserpine 0 95, 1.40; La Reine max 1.60, 2.30; Chryso- lora 1-45, 1 85; Progression f. 1, 1.80; Rose Luisante 0.80. 1.15; Crimson Queen 0.70, 0.95; Artus 0 60, 1.15; Duch de Parma 0.75, 1.05. Dubb. vroege tulpen. Imp. Rubr 1.70; Peach Blossom 1.20, 2.70, 3.05, 3.95; Electra 1.40, 2.15; Murillo 0.80, 1.85; El Toreador 1.80, 2.90; v. d. Hoef 1.60, 2.70, 3.25; Thee roos 1.20, 2.30; Cour. d'Or 0 80, 1.60, 2.45; Rubra max 1.55; Vuurbaak 1 05. 1.45: Wil lem rn 0.95, f 2; Thournesoll 1.60. 2.40. Enkele late Tulpen. Caledonia 0.50, 0.85; Ing. Yellow 0.60, 1.65; Bouton d'Or 1.10, 1.75; La Merveille f. 1; Gesn. Spathu- lata 0.60, 1.35; Grenadier 1.90, 2.05; Gesn. Lutea 0.70, 1.70; Gouden Kroon 0.85, 1.75. Breeder tulpen. Amazone 0,45, 0.80;1 Madras 0.60, 1.45; Maria Louise 0.65, 0.75;1 Lodewijk XIV 0.55, 1.40; Yellow Perf. 1.15; Card. Manning 0.90, 1.55. Darwin tulpen. Scarlet Perf. 1.40, 180; Clara Butt 0.35. 0.80; Copland 0.20, 0.85, 1.35; Le Notre 0.40, 1.15; King Harold 0.85, 1.15; Islande 0.70, 0.95; Gretchen 0.55, 1.05; Ant. Roozen 0.35, 0.95; Pr. ol Haarlem 0.35, 0.95; Krelage 0.45, 1.05; Eli sabeth 0.45. 1.10, 1.50; Scarlet Beauty 1.30, 1.65; The Sultan 0.35, 0.95; La Tul. Noire 0.95, 1.35; Giant 2.50; Whistler 0.75, 1.10; Will. Pitt 0.40, 0.95, 1.35: Prof. Wales f. 1, 145; Rev. Ewbank 0.50, 1.40; Rauwenhoft 0 50, 0 95: Bartigon 0.30, 0.65; Europe 0.90; Sanders 0.40, 1.50; Oliviere 0.35, 1.05; City of Haarlem 1.05, 1.40; La Candeur 1.60; Afterglow f. 1, 2.05; Orient 0.90; King George V 1.50: Ph. de Comlnes 080, 1.05; Hypholite 0.65, 1.15; Massachusetts 045, Crocussen en bijgoed. Px*es. Lincoln 0.30, 0.55; Mont Blanc 0.25, 0.40, 0.90; Croc, geel 0 15, 0.45, 0.85; Croc. Purp. Gr. 0.45. 0 90, 2.15; Amathyst 0.35, 0.80; W. Scott 0.30, 0.75; Meijerbeer 0.25, 0.80; Queen of the Blues 0.30, 0.55, 0.90; Bar. v. Brunow 0 30, 0.75; Agnes 0.22, 0.60; King of the Whites 0.40, 0.80, 1.50; Scilla Siberica 8-op 0 45, 0.50; Id. 7 0.16, 0.20; Enk. Galanthus 0.70, f. 1; Anem. de Caen 0.25, 0.95; Iris Ang. gemengd 0.20, 0.35; Blauwe Druifjes 0.25, 0.35; Lil. Cand 6.90; Cole. Ant. Major 5.10; Crown Imp. 8.20; Scilla Nutans 0 30, 0.40 Irissen. Imperator 9-op 0.85, 0.90; id. 8-op 0.40, 0.50; id. 7 0.25; id. 6 0.10; White Excelsior 8-op 1.20; ld. 7 0.75; id. 6 0.40; Frand Hals 7-op 060; id. 6 0.30; Rubens 7-op 0.40; id. 6 0.25. Narcissen. King Alfred 1.40, 1.95, 2.45; id. R 0.85, 1.20; Victoria 0.40, 0.85, 1.40, 1.70; Golden Spur Q.60, 1.20, 1.95, 2.75, 3.40; von Sion 0.55, 0.95. 2.25, 3.90, 4.40, 5,90; Kosters 0.30, 0.85; Ornatus 0.30, 0.60, 1.25; Gl. of Lisse 040. 0.80, 1.55; Watkin 0.30, 0.95, 1 30; Early Surprise 0.35, 0.85; Prin- ceps 0.40 1.1.75; Emperor 0.30, 0.90, 1.30: Cervanthus 0 80, 1.80; Dn. Incomparable 0.70, 1.10; Camp. Reg. 085; Homespun 1.10, Cheerfulness 0.80, 1.50; Dn. Joquilen 0.90; E. N. 0.50; Orange Cup 0.70, 1.Admira tion 1.60; King George V 0.65, 1 05; Orna tus max 1.85, 2.80, Miss Ellen Terry 0.75, 1.05; v. Wav. Giant 2.2.90; Spring Glory 0.35, 0.70, 1.10; Elvira 0.60. 0.95, 1.45; Albo Pleno 0.90. 1.25; Mad. de Graaff 1.25; Oli vier Cromwell 160, 2.35; Southern Gem. 0.60, 1.00; Helios 0 55, 1.Empress 0.35, 0.85; Henry Ford 0.85, 1.Krelage 1. 1.90; Horace 0.35, 075 Barri Bonfire 0.95, 180; Poet gew 0.35, 0.80, 1,20; Orange Phoenix 1.60, 2.25: Queen of the North 055, 0.85; Barri Cinsp. 0.40 0.85, 1.30; Mignon 0.25, 0.85; Christmas Glory 2. Orange Globe 0.40, 1.05; Treserve 1.25, 1.60. ROELOFARENDSVEEN, 24 Augustus. Meloenen 334 cent per stuk. Sla f0.40 1.80 per 100 krop. Tomaten f.2.30 per 100 pond. Snijboonen f. 0.200 85. Prinseboo- nen f. 0.23—0 75 Dub. stam f 0.23 per 10 kilo. Augurken fijn f. 2.40—3.80; fijn bas- ter f 11.15; baster f.0 65: grof f.0 25 per 25 kilo. TER-AAR 24 Augustus. Snijboonen f. 0.200.95. Stokprinses f.0.250.90. Dubb. Stamb. f0.250.50. Witte Pronkers f. 0.20 —0.35. Fijn f. 2.70—3.00. Fijnb. f. 1.30—1.50. Basterd f.0 70—0 75. Grof f.0.25. Knorrels f. 0.25 Bloemkool 1—5 cent. VOORSCHOTEN, 24 Augustus. Veiling V.P.V Kippeneieren f.4—4.60. Eenden eieren f. 3.70. Kuikeneieren f.2.80 per 100 stuks. Kippen f0.32—0.60. Eenden f 0 24— 0-30. Duiven f. 0.12. Hanen f. 0.08-0.45. Konüaen 1.0.09—1.25 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9