LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Augustus GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. AGENDA. RADI0-PR0GRAMM. DE AVONTUREN VAN EEN UITBREKER. Na de ontsnapping uit Woensel. De Avondpost weet over de omzwervin gen van den te Rotterdam gearresteerden R. het volgende te verhalen: Na zijn ontsnapping uit het Rijks Krank zinnigengesticht te Woensel heeft R. in verschillende plaatsen in ons land ver toefd, zonder dat men erin slaagde, hem te arresteeren. Wanneer de politie kennis kreeg van zijn aanwezigheid, was hij al weer ontsnapt. Dit deed zich ook voor in Den Haag, waarheen H. zich onmiddellijk na zijn vlucht uit Woensel, op Zondag middag 8 Mei, begaf. Plotseling verscheen hij toen ten huize van een zijner familieleden, waar hij slechts korten tijd vertoefde, om denzelf- öen avond de residentie weer te verlaten. Hierop bereikte de politie de mededee- llng, dat de vluchteling zich naar Eind hoven begeven had en zich ten huize van een caféhouder zou ophouden. Een in val der politie was evenwel vergeefsch: van R. werd geen spoor meer ontdekt. Enkele dagen later werd de Haagsche politie medegedeeld, dat R. zijn verjaardag op Zondag in de Residentie zou komen vieren en een groot feest zou geven aan 'n aantal leden van de onderwereld. Inmid dels had R. bekend laten maken, dat hij zich niet levend zou laten arresteeren en op het eerste gezicht op een leder, die hem wilde pakken, zou schieten. HIJ was ln het bezit van een revolver en een groot aan tal patronen. Mede ln verband met deze bedreiging tot het aanrichten van een bloedbad, nam de Haagsche politie zeer uitgebreide maat regelen. De toegangswegen naar de Re sidentie werden scherp bewaakt, elk pand, dat voor de feestviering ln aanmerking zou kunnen komen, werd in het oog ge houden, terwijl een groote politiemacht gereed gehouden werd, om, ingeval R. ge signaleerd werd, hem onverhoeds te over vallen en elk gewapend verzet zijnerzijds onmogelijk te maken. Het ls mogelijk, dat R. hiervan de lucht heeft gekregen en zijn brutaliteit hem ln den steek Het. want naar Den Haag kwam hl) niet. Van dat oogenbllk af ls hij slechts be trekkelijk kort in verschillende plaatsen ln ons land geweest. Hoewel beweerd werd, dat hij naar België zou uitwijken, ls dit niet gebeurd. De brutaliteit van R. kende betrekkelijk geen grenzen. Te 's-Hertogenbosch bracht hij een be zoek aan de familie van een mede-ver- pleegde uit het Rijkskrankzinnigenge sticht. Daar liet hij door een zusje van den verpleegde een prentbriefkaart aan zijn kameraad schrijven. Om kennis te geven, dat de kaart van hem afkomstig was, schreef hij onder den postzegel zijn initialen. In zijn vrijheid gingen R's gedachten dikwijls uit naar zijn vroegere mede-ver pleegden, hetgeen hij uitte door het zen den van kleine geschenken. Er zijn ver pleegden, die hij een postwissel van 5 gul den zond. Er waren ook verpleegden, wien hij meer dan een versnapering gunde, nJ. de vrij heid. Dezen zond hij blikjes cacao en zak jes suiker, waarin hij evenwel vijltjes en boren verstopte. Het behoeft geen betoog, dat de verpleegden deze nuttige instru menten voor een ontsnapping niet ln han den kregen; het toezicht op binnenko mende pakketten ls ln het RK.G. voldoen de streng dat al deze voorwerpen door hel verplegend personeel ontdekt werden. Opvallend was, dat geen enkel pakket uit dezelfde plaats verzonden werd. Er wa ren er uit den Bosch, Breda en zelfs uit Amsterdam. Vóór zijn arrestatie te Rotterdam heeft R, nog gerulmen tijd te Breda vertoefd in het stadsgedeelte, dat in den volksmond bekend ls als de „griebes." Met een Chevrolet-auto, waarmede hij ook na zijn ontvluchting naar Den Haag zou zijn gekomen, heeft R. o.a. het vuur werk te Scheveningen bezocht. Zwaar ge grimeerd reed hij zelfs door de drukste gedeelten van Den Haag. Nog dezer dagen vernamen wij, dat hij daarbij één zijner vroegere kennissen zou hebben aange roepen, die hem aanvankelijk niet herkend had. Toen hem de raad werd gegeven toch voorzichtiger te zijn, had hij verzekerd, dat men hem niet meer levend in handen zou krijgen. Zoo verzekerde men ons ook, dat R. op de kermis in den Dierentuin te Den Haag goede sier heeft gemaakt en keurig gekleed in moderne cabarets heeft vertoefd. ERNSTIGE RELLETJES TE ROTTERDAM. Twee burgers en een politie-agcnt bekomen schotwonden. Gisteravond zijn er op den linker Maas oever te Rotterdam weer relletjes geweest, die veroorzaakt werden door oneenlgheden tusschen werkwilligen en stakers bij Piet Smit. De politie zag zich genoodzaakt eeni- ge malen charges uit te voeren, waarbij ten slotte ook schoten in de lucht werden gelost. Vooral in de la Reystraat werd op een gegeven oogenblik de toestand crltlek. Een man. genaamd K„ wilde, ook na her haalde aanmaningen van de politie, zijn huis niet binnengaan. Een agent greep hem toen beet, maar de man begon zich te verzetten, zoodat er een formeele vecht partij ontstond, temeer toen twee zoons van K. uit het huis kwamen, om hun vader te helpen. Een groot aantal menschen be moeide zich met het geval, en ook een aantal agenten schoot toe. om hun col lega te helpen. Er werden weer schoten in de lucht ge lost, en toen een agent een collega be dreigd zag door een der zoons van K. loste hij op dezen een schot, waardoor de jon gen K. ter aarde viel. Er vielen nog meer schoten en toen verspreidde de menigte zich wat. zoodat de gewonden konden wor den verzorgd Het bleek, dat de 23-jarige F. A. K. een schot ln het rechterdijbeen had en de 19-jarige J. K. een schot in den enkel, terwij! tevens een agent van politie een schotwond bleek te hebben in de linkerhand De beide zoons K. werden naar een zie kenhuis overgebracht waar bij onderzoek bleek dat de jonaste slechts zeer licht ge wond was Na verbonden te zijn kon hij weer huiswaarts keeren Zijn broer werd opgenomen om den kogel te verwitderen. Het bleef in den omtrek nog lang rumoe rig. maar de politie bleef de situatie meester. ERNSTIG ONGELUK OP DE SPOORBRUG TE NIEUW-VENNEP. Een oude man door een passeerenden trein gedood. Gisteren zat de 70-jarige H„ wonende te Scheveningen. die ln Haarlemmermeer ge logeerd was. op den muur van de spoorbrug te Nleuwvennep te visschen. De oude man had er blijkbaar in 't geheel geen erg in. dat dit ln verband met passeerende trei nen een hoogst gevaarlijke zitplaats was Plotseling werd hl) door de treeplank van een wagon van een uit Leiden komenden trein aan het achterhoofd getroffen, waar door hij hevig bloedende te water stortte en bijna op slag werd gedood. De onmid dellijk ontboden geneesheer kon ook slechts den dood constateeren. VERDRONKEN. Eergisterenavond werd het dochtertje van de familie van Mehl te Medemblik vermist. Het zoeken bleef vruchteloos. Gistermorgen ls het lijkje gevonden in de haven onder een oude schuit. Men ver moedt dat het zevenjarig meisje hij het spelen te water ls geraakt en toen is ver dronken. Gistermiddag is te Terneuzen bi) het baden in het Nieuwe Kanaal verdronken de 17-jarige G. Veerman, wonende in de Kerkhoflaan. Het lijk van den Jongen is opgehaald. Te Ravenstein ls een l'/«-jarlg kind van R. Lansdaal ln een sloot achter de woning verdronken. o VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Bestuurder ongedeerd. Men meldt uit Vlieland aan de „Msb": De particuliere vlieger Stol uit Gronin gen moest gisteren wegens defect aan den motor een noodlanding maken op een weiland. Nadat het defet was hersteld, ge raakte het toestel bij het opstijgen ver ward ln prikkeldraad, met het gevolg, dat de machine ln zee terecht kwam. De be stuurder bleef ongedeerd. Het vliegtuig heeft belangrijke schade opgeloopen. VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Duizenden eieren gebroken. Gisterenmiddag werd nabij den spoor weg-overweg te Echt een met duizenden eieren beladen Dultsche vrachtauto door een anderen wagen van achteren aange reden, waardoor de auto met eieren onder ste boven sloeg. De chauffeur werd met een ernstige hoofdwonde onder den wagen uitgehaald; de eieren vielen grootendeels stuk. Naar den bestuurder van den wagen, die de aanrijding veroorzaakte en zonder zich om het voorgevallene te bekommeren doorreed, wordt door de politie een onder zoek ingesteld. o KRACHTVOEDERFABRIEK IN VLAMMEN. Een vuurzee tusschen Zaandijk en Wormerveer. Gisteravond heeft een uitslaande brand gewoed ln de Krachtvoederfabriek van de firma H. D. Kan, gelegen aan den Zaan, tusschen Zaandijk en Wormerveer. De brand ls uitgebroken te omstreeks half negen, vermoedelijk in de maalderij. De Zaandijkerbrandweer was spoedig aan wezig met een aantal motorspuiten en de drijvende spuit. Het bleek al spoedig dat de brand 'n ernstige omvang zou aanne men. Men heeft toen de hulp Ingeroepen van de brandweren der omliggende plaat sen. Daarop verschenen een aantal motor- spulten uit Koog a. d. Zaan, Wormerveer en Zaandam. Inmiddels had het vuur zich aan alle drie verdiepingen, waaruit het fabrieksgebouw bestond, medegedeeld. De rookontwikkeling was zoo sterk, dat men aanvankelijk het gebouw niet kon binnendringen. Even na middernacht begon het vuui voor de aanvallen van de brandweer, die met 15 stralen den brand bestookte te wijken, zoodat geen gevaar meer bestond, dat het pakhuis en de kantoren, die naast de brandende fabriek gelegen zijn en daarvan gescheiden zijn door branddeu ren, mede zouden worden aangetast. De branddeuren hebben zich goed ge houden en de groote voorraden, die er achter lagen opgestapeld, zijn behouden gebleven. Wat de schade betreft, vernemen wij dat die door verzekering wordt gedekt. De in de maalderij aanwezige machines, en de ter bewerking gereed liggende voor raden, zijn volkomen vernield. Het gebouw dat door het vuur zoo deerlijk werd aange tast, was pas 5 jaar geleden geheel nieuw opgetrokken. De materieele schade kon nog niet worden geschat, voor het vuur geheel gebluscht zal zijn, maar zi] is in leder geval aanzienlijk. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog ln het duister. Het verkeer tusschen Zaandijk en Wor merveer ls den geheelen avond gestremd geweest. Te Enschedé is brand uitgebroken in de garage Heywalt aan de Zuiderhaven te Enschedé. De vlammen grepen snel om zich heen en er bestond groot gevaar voor uitbreiding. De brandweer wist het vuur echter te beperken tot de garage, die ge heel is uitgebrand. Een auto is vernield. Verzekering dekt de schade. Er wordt aan kortsluiting gedacht. VRIJGESPROKEN VAN SMOKKELEN. De winkelier J. Hoiting te Zwartemeer, die 15 Juli bij het passeeren van de grens te Schöningsdorf is gearresteerd wegens het leveren van goederen aan Duitschers. terwijl hij wist of kon weten dat deze goe deren over de grens gesmokkeld werden, is na een maand ln de Duitsche gevangenis te hebben doorgebracht door den Dult- schen rechter te Meppen vrijgesproken omdat gebleken is dat de heer Hoiting on schuldig was aan het hem ten laste geleg de. De heer Hoiting heeft besloten bij den Duitschen staat een verzoek in te dienen wegens als zakenman geleden schade ge durende den tijd van de gevangenhouding. De terugkeer van den heer Hoiting ver oorzaakte groote vreugde in Zwartemeer. UIT DEN RAAD VERWIJDERD. Te Schiedam is het raadslid Frenay uit de vergadering verwijderd moeten worden. Hij vroeg nJ. het woord over de orde, om dat een voorstel was behandeld vóór zijn aangekondigde interpellatie. Hij sprak over het op de lange baan schuiven van alles wat de Comm. Partij betreft en uitte be- leedlglngen aan het adres van B. en W., waarvoor hU tot de orde geroepen werd. Toen hl) echter nog verder ging, ontnam de voorzitter hem het woord. Daar de spre ker desondanks verder ging en het geha mer van den voorzitter, dat oorverdoovend was. trachtte te overstemmen, is artikel 72 van de Gemeentewet op hem toegepast en heeft de heer Frenay de raadszaal op bevel van een inspecteur van politie onder geleide van eenlge agenten verlaten. BUITENLANDSCH GEMENGD. POOLVORSCHER OMGEKOMEN. Naar uit Kopenhagen wordt gemeld ls gisteren van den leider van de kolonie Angmassallk op Groenland telegrafisch de mededeeling ontvangen, dat de 25-j. En- gelsche poolvorscher H. G. Walklns bij Ka- jakulykka omgekomen is. Ten gevolge van een kano-ongeval is hij tijdens een jacht op zeehonden verdron ken. De vorige maand was Watkins met een Amerikaansch-Britsche expeditie van Londen vertrokken teneinde de mogelijk heid van een vliegverbinding te onderzoe ken tusschen Canada en Engeland. Watkins was reeds op 23-jarigen leeftijd leider van een Britsche expeditie naar Groenland. Hij ontving voor zijn verdien sten tijdens deze expeditie de medaille van de Britsche Geograohische Vereeniglng. Op 20-jarigen leeftijd ondernam hij met twee metgezellen reeds een expeditie naar Labrador en toen hij 19 jaar oud was had hij reeds verscheidene bergen in Zwitser land bestegen, o.m. driemaal den Mont- Blanc. o VREDESBETOOGING BIJ BRIANDS GRAF. Gisteren is aan het graf van Briand te Cocherel een vredesbetooging gehouden, waaraan meer dan tweehonderd Fransche, Duitsche. Oostenrliksche, Engelsche en Amerikaansche kinderen, alsmede delega ties van Fransche en buitenlandsche oud- strijdersorganisaties deelnamen. MOLLISON EN AMY JOHNSON. De telegrammen meldden gisteren, dat Amy Johnson verklaard had. dat zij ook over den Oceaan naar Amerika wilde vlie gen. De heer Mollison. haar echtgenoot, heeft echter zijn afkeuring over dit plan uitgesproken en nu heeft Amy medege deeld. dat zij ervan afziet. Mollison heeft zijn terugtocht over den Oceaan tot morgen uitgesteld. AUTO-ONGEVALLEN. Gistermiddag kwam op den straatweg van Neu Brandenburg naar Neu Strehlitz een aannemer uit Burg met zijn motorrij wiel in botsing met een auto uit Berlijn, waarin de bekende filmacteur WUly Forst en een Weensche danseres gezeten waren. De motorrijder werd van zijn motor af- geslingerd en de auto reed tegen een boom. Zoowel de motorrijder als de chauf feur van de auto werden gedood, terwijl Willy Forst en zijn begeleidster licht ge wond werden en naar het stedelijk zie kenhuis te Neu Brandenburg moesten wor den overgebracht. Gistermiddag had op den Reschenbach- straatweg in de nabijheid van Mals (Tirol) een ernstig autobus-ongeval plaats, het welk één persoon het leven heeft gekost, terwijl 20 anderen gewond werden. Een bus uit Ravensburg. waarin 21 per sonen gezeten waren, reed over den Re- schenbachpas. om nog vóór den avond Me- rano te bereiken. Op den steil naar bene den gaanden weg, bij St. Valentin, be merkte de bestuurder, dat zijn remmen weigerden. Koelbloedig stuurde hij zijn wagen dadelijk tegen een langs den weg staanden boom op. in de hoop. dat hier door verhinderd zou worden, dat de bus over de omheining naar beneden zou storten. De bus reed den boom omver, waarna de wagen omsloeg. Alle inzittenden wer den er uit geslingerd. Eenigen van hen kwamen onder den wagen te liggen. Als door een wonder bleef de bestuurder zonder letsel. Vier zwaar gewonden moes ten naar het ziekenhuis te Mals overge bracht worden, waar een van hen is over leden De andere drie bevinden zich in le vensgevaar. Tien andere ernstige gewon den werden naar het ziekenhuis te Merano overgebracht, terwijl de andere inzittenden met lichte verwondingen naar Bozen ge bracht werden. o MARECHAUSSEE NEERGESCHOTEN. Twee marechaussee's die ter bewaking van de mijnschachten te Marlemont (België) waren aangesteld, bemerkten op een ge geven oogenblik twee verdachte personen. Zij vroegen hun zich te identificeeren. Bij het doorkijken der overhandigde papieren trok een der individuen plotseling een re volver en schoot a bout portant een der marechaussee's neer. De getroffene was op slag dood. De dader sloeg op de vlucht. De tweede marechaussee loste op den an deren aanvaller een schot, trof hem in het gelaat, doch slaagde er niet in hem te arresteeren. o DE BRAND TE BAZEL. De groote brand in de handels- en j industrie-opslagplaatsen te Bazel is in den loop van den nacht gebluscht en nog slechts eenlge pulnhoopen zijn aan het smeulen. De pakhuizen van verscneidene j firma's zijn geheel vernield. Bij het scheepvaartagentschap „Roba A. G." en bij de expeditiefirma Seegmueller zijn niet alleen de eigen bedrijfsmiddelen verbrand doch ook tal van goederen van andere ondernemingen, die voor verzen ding gereed stonden. De totale schade beloopt ongeveei 600.000 Zwitsersche francs, terwij! ook de waterschade aanzienlijk is. GEEN WIJZIGING DER TARWEWET. De minister vindt geen aanleiding om het percentage op 50te brengen. Op de vragen van den heer Braat be treffende het spoedig nemen van maat regelen tot wijziging van art. 2 der Tar- wewet 1931 in dien zin, dat het daarin genoemde percentage van 25% wordt ge bracht op 50%, heeft minister Verschuur o.m. geantwoord, dat, ook indien artikel 2 van de Tarwewet 1931 de vaststelling van een hooger dan het thans geldende maal- percentage op 25 zou hebben toegelaten, door hem het maalpercentage op 25 zou zijn bepaald geworden. Van een belemme ring mag niet worden gesproken. Ware een percentage vastgesteld, waardoor de geheele tarweoogst 1932 door de maalin dustrle tegen den richtprijs zou moeten worden afgenomen, dan zou het niet mo gelijk zijn geweest tegemoet te komen aan de ernstige en gerechtvaardigde klachten van de kleine molenaars, die z.g. kropmeel malen, om hen in de gelegenheid te stellen hun kropmeel te be reiden uitsluitend uit hier te lande ver bouwde tarwe, zooals zij dat vóór het in werking treden van de Tarwewet gewoon waren. Tot nu toe waren zij gedwongen 771/j% buitenlandsche tarwe te vermalen naast het voorgeschreven percentage ln- heemsche tarwe. Inheemsche tarwe was op de vrije markt voor dat doel niet te verkrijgen. Zouden zij het kropmeel uitsluitend uit inheem sche tarwe bereiden, welke tarwe slechts voor den vastgestelden richtprijs beschik baar was, dan zou het daaruit verkregen kropmeel zóó hoog in prijs worden, dat een veel te duur kropbrood zou worden verkregen. Aan het herhaaldelijk gedaan verzoek van die molenaars om inheem sche tarwe boven het voorgeschreven per centage tegen lageren prijs beschikbaar te stellen, kon bij den oogst 1931 niet worden voldaan, omdat daarvoor geen tarwe be schikbaar was. Voor den oogst 1932 zal zulks bij het vastgestelde percentage van 25 wél moge lijk zijn. Wordt aangenomen, dat de op brengst van dien oogst 2500 K.G. per H.A. zal bedragen, dan zal bij een richtprijs van f, 12.— die oogst worden gesteund. Een deel van dien oogst echter wordt door het maalpercentage van 25 door de maal- industrie afgenomen. Wat niet wordt af genomen, kan dienen om daaruit aan de bovenbedoelde molenaars de inheemsche tarwe te leveren, welke zij boven het vast gestelde maalpercentage behoeven. Deze tarwe wordt dan echter tegen lageren dan de richtprijs geleverd. Daar echter de tarweverbouwer ook voor die tarwe den richtprijs van f. 12.— zou moeten ontvangen, wordt het verschil tusschen den richtprijs en den prijs, welke de molenaar voor die goedkoopere tarwe zal hebben te betalen, verkregen door den prijs van f. 12 van de onder het maalper centage vallende hoeveelheid te verhoogen met f. 3.— per 100 K.G., waardoor de prijs, welke de maalindustrle voor die hoeveel heid zal hebben te betalen, f. 15 wordt. Aldus wordt een fonds gevormd, hetwelk, gelijk hierboven is gezegd, zal dienen om hetgeen de kropmolenaars voor de boven bedoelde hun verstrexte goedkoopere tarwe minder betalen dan dc richtprijs bedraagt, aan te vullen, opdat voor den geheelen oogst de tarweverbouwer een prijs van f. 12.— zal ontvangen. Een verhooging van het maalpercentage boven 25, en wel tot zulk een cijfer dat daardoor de geheele oogst tegen den richt prijs door de maalindustrie zou moeten worden afgenomen, zou, niet alleen de mogelijkheid uitsluiten aan de ernstige bezwaren van de kropmolenaars tegemoet te komen, doch het verbruik van tarwe bloem A doen verminderen, hetgeen nood zakelijkerwijze weder tot een verhooging van het maalpercentage zou moeten leiden. Op bovengenoemde gronden kan de mi nister vooralsnog geen aanleiding vinden tot de voorgestelde wijziging van art. 2 der Tarwewet 1931 over te gaan. EEN MILLIOENEN OPLICHTER Te Brussel is een zekere Jules Clément gearresteerd, die goedgeloovige personen voor ongeveer tien mlllioen frank heeft beet gehad. De man leefde op grooten voet, reed in een auto van 200.000 frank, ver toefde in Zuid-Frankrijk in de rijkste hotels, enz. Hij gaf zich uit als de voor naamste aandeelhouder van de „Trust belge-francais des valeurs immobilières", en wist sommige kapitaalkrachtige per sonen, die tot een zelfde familie behooren te bewegen helh hun geld toe te vertrou wen, tegen tenminste 6 pet., welke inte rest in elk geval verzekerd was. Om vertrouwen in te boezemen had hij zelf brieven vervaardigd aan zijn adres, zoogenaamd geschreven door hooggeplaat ste personen uit Frankrijk en België, ge wezen ministers van financiers, die hem als aanbeveling dienden. De onderneming bestond slechts in de verbeelding van den oplichter. Hij bezit vrijwel niets meer van de verduisterde sommen. Geregeld heeft hij interest be taald op het kapitaal. De zaak ls aan het licht gekomen toen hij ziek werd en moest geopereerd worden, zoodat een der geldschieters bang werd dat, wanneer hij sterven zou, ook het geld zou verdwijnen. AANSLAG OP DEN ITALIAANSCHEN GEZANT TE REVAL. De Italiaansche gezant in Estland graaf Tostit Valminoeta werd door een zijner ambtenaren in de zalen van het gezant schapsgebouw aangevallen. De aanvaller zekere Ferraris bracht den gezant met een scheermes eenige ernstige doch niet levensgevaarlijke sneden in het gelaat toe. De gezant zou Ferraris ernstig berispt hebben, dat hij een der vrouwelijke be dienden van het gezantschap een klap om de ooren had gegeven. De dader is door de politie aangehouden. HEDEN: Prediker: Evangelisatie-same- 8 uur nam. Noordwijk (Casino)Ver f Hofstad Tooneel „Boefje". 8'/< BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 3 „Het Geheim van de 5 Sleutel.' Zondag n.m. 2 uur en 4 uur M City-Theater Haarlemmstr. 8 „De Koning van den Congo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag nj. en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg, 8 „De vreemde Moeder." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 ts dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestradt 8 j, „Ein Lied, Ein Kuss, Ein Madel' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 tj dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagdi. apotheken wordt van Maandag 21 met Zondag 28 Augustus waarji door de apotheek: W. Felle, Kort burg 12, Telefoon 594. GROOTE BRAND OP EEN SCHEEPSWERF Op de scheepswerf te Nakskow in Dene marken woedt een hevige brand. Een in aanbouw zijnde motortankschip, groot 14.000 ton, is reeds gedeeltelijk door het vuur vernield. De schade wordt tot nu toe geschat op meer dan 1 millioen kronen. VOOR VRIJDAG. 26 AUGUST Hilversum, 1875 M. 6.4512.00 12.00: AVRO. 4.00—8.00 VARA. 8.00 AVRO en VPRO. 11.00—12.00 V) 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gijmnast! 8.00: Gramofoonpl. 9.00: VARA-i l.v. Is. Eyl 10.00: Morgenwijding 10.15: Voordracht door J. Lean 10.30: Vervolg Septet 11.00: voordracht 11.20: Vervolg S 12.00: AVRO-Klelnorkest o.l.v. N. li Gramofoonpl. 2.00: Gramoloo 2.30: AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. en Gramofoonpl. 4.00: Gramotoo 4.30: Voor de kinderen 5.00: VA kest o.l.v. H. de Groot 5.45: Vim door W. v. Cappellen 6.00: Orge' Jong. 6.30: Causerie door P. G. U 6.45: Vervolg VARA-orkest 7.10 mofoonpl. 7.15: Vervolg orgelspel Gramofoonpl. 7.35: Vervolg VA kest 8.00: VPRO-nieuws Dias 8.15—10.15: Uit het Kuihaa: veningen: Residentie-orkest ol.T Schuricht. M.m.v. Piet Veenstra O.a. Ouv. „Figaros Hochzeit", Mozart eert voor orkest en hoorn, dito. en 6i thetische) symphonie in b kl. t kowsky. In de pauze om ca. 9.00: J, Groot: Eén Mei in Polen. Na allo 10.00: Cursus. 11.00—12.00: Gran platen (VARA). Huizen, 296 M. Algemeen Prof verzorgd door de KRO. 8.00—1 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Vooi en ouden van dagen 12.151.45 tetconcert 2.00: Gramofoonpl. Piano-recital 2.50: Voordracht - Gramofoonpl. 3.25: Planosoli Voordracht 4.00: Orgelconcert alt 5.15: Orkestconcert 6.00 6.30. Orkestconcert 7.10: Lei 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Solist cert 8.30: Orkestconcert 9« Dias 9.15: Cello- en piano-red 9.15: Vervolg concert 11.00: Gram platen. Daventry, 1554 M. 10.35: Morf ding 10.50: Tijdsein, Berichten Emanuel Starkey's orkest 1.05: 0i] M. Vinden 1.50—2.50: Gramofoot 4.20: Northern Studioorkest ml Broadhurst (sopraan) 5.35: KW 6.20: Berichten 6.50: Beethoven deren door G. Parker (bariton) 7.30: Lezingen 7.50: GramoloW 8.20: Promenadeconcert u. d. Queeni BBC-Symphonie-orkest m.m.v. (piano) en Oda Slobodskaya (z: Sir H. Wood. O.a. 2de Leonore-Oon Beethoven; Ah Perfide, dito; 3de W- cert c kl. t. en 4de symphonie in 10.00. Berichten en Lezing 1W livan-German-Concert. Radio Milt* kest o.l.v. Stanford Robinson 1IJ" BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hah Parijs, „Radio-Paris". 1725 M. 12 20 en 7.50: Gramofoonpl. Traviata". Verdi (Gramofoonpl. vl te Milaan o.l.v. Molajoli). M-*" Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.25-2- cert uit Hotel Angleterre 3.20-' roeporkest o.l.v. L. Gröndahl cert d. h. Omroeporkest o.l.v. Kontratanze. Beethoven en finale densche symphonie D gr. t. Hayot Jazzliedjes 10.15: Concert d. janus Blenners Harpkwartet promptu Piern. en Aufforderung Weber 11.15—12.50: Dansmuz Langenberg, 473 M. 7.258.-0 uit Bad König 12.20—1.35: Gr 1.50—2.50: Concert o.l.v. Eyso 6.35: Concert uit Stuttgart o.lv 8.50: „Carl Loewe", Werag-koor m.m.v. solisten o.l.v. Zimmerman® 12.20: Dansmuziek uit Berlijn bert Lutter's orkest. Rome. 441 M. 9.05: Gevar cert. O.a. Trio in g (plano Haydn en uit „Aïd" Verdi liacciata", comedie van C. Meiii» Moderne liedjes door Fr. Pe™" Hierna Gramofoonpjl. 11" en vervolgens tot 12.20: Dansnw „Casanova"-Dancing. Brussel. 508 en 338 M. Concert o.l.v. K. Walpot uit Ostende 5.20: Concert w-V 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 'L recital door G. Tambuyser - "f* types" blijspel van Glafferi - j cert u. d. Kurzaal Ostende oi* saint de Sutter m.m.v. R. Poccw O.a. uit „Le roi d'Ys" Lalo en i senet. Hierna Gramofoonpl 12 20. Gramofoonpl. 5.20 Walpot. 6.50: Gramofoonpl cert o.l.v. Kumps m.m.v. voc»^ O.a. 1ste Peer Gynt suite Gn« militaire II Schubert 9-0 h. Casino te Knocke o.l.v Can R. Charmy (viool) O.a. Viowj^ Brahms en Ouv. .Manfred aflooD Gramofoonpl. Zeesen. 1635 M. - 8 20: Kon/.- concert -- 9.35: Das Frankw Goethe" hoorspel van A Bra., Berichten en hierna tot ziek door Adalbert Luttel' en

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6